De zeven flessen van de Kanunnik. KEUKENGEHEIMEN. Voedseldeskundigen hebben een ver- giftigingsgeval geconstateerd, dat vooral voor jonge huisvrouwen bijzonder leerzaam kan zijn. Vier uren na gebruik van een en twee dagen van tevoren gekookte aardap- WEET U HOE HET HOORT WANNEER MEN TROUWEN GAAT Wie betaalt de onkosten der huwe lijksvoltrekking Volgens het oude ge bruik, dat ook nu nog in de meeste families in ere gehouden wordt, moet de bruidegom pelen kregen twaalf jeugdige kampbewo- J deze kosten betalen. ners vergiftigingsverschijnselen. Na bacte-; Waar moet de bruidegom, op de grote riologisch onderzoek bleken 580 miljoen dag, zijn handschoenen laten aan of uit zuurstof nodig hebbende kiemen per gram De bruidegom trekt zijn handschoenen niet in de aardappelen voor te komen. Een dergelijk bederf behoeft zich niet door een afwijkende kleur of geur te ver raden. Lever en nieren, zowel in rauwe als in gekookte toestand, bewaren we altijd in koud water. En nooit laten we deze eet waren langer dan één dag staan alvorens ze op te eten. Wanneer U de melk nog los (niet in flessen) koopt, zorg dan dat de melkkan, ook al is hij nog zo proper, eerst even met koud water wordt omgespoeld voor de melk erin gaat. Zodra de melk in huis is wordt ze gekookt, zo snel mogelijk afgekoeld, bij voorbeeld in een teiltje koud water en het donker bewaard. In tegenstelling met wat sommige jeugdige huisvrouwtjes veronderstellen, willen we hier even de nadruk leggen op het feit dat zure spijzen als rabarber, rode kool, appelmoes en dergelijke ge rust in aluminium pannen gekookt mogen worden. Nooit echter mogen deze spijzen in genoemde pannen blijven staan, want dan treedt verkleuring der gerechten op en krijgen ze een metaalsmaak. Tenslotte nog een tip voor piepjonge kooksters, die nogal eens moeite hebben het wit van een ei van de dooier te schei den. Breek voortaan het ei boven een trech ter. De dooier blijft nu netjes in de trech ter zitten terwijl het eiwit loopt in het schoteltje, dat ge natuurlijk onder de trech ter hebt geplaatst. HUISHOUDELIJKE WENKEN. Enkele druppels azijnzuur in een volle waterketel zijn voldoende om de bodem van de ketel van kalksteen te ontdoen. Natuur lijk behoort de waterketel daarna flink na gespoeld te worden. Niet alleen sappige, rode vruchten kunnen vlekken veroorzaken, ook de licht gekleurde appels en peren kunnen lelijke vlekkken op onze kleding maken. Met der gelijke vlekken dient men dadelijk maatre gelen te treffen haalt men ze er niet di rect weg, dan verkleuren ze op de duur in donkere roestachtige vlekken. Is de vlek I op een wasbare stof terechtgekomen, neem I hem dan weg met lauw water of een zeep- i aan, maar draagt ze losjes in zijn linker hand. Wanneer de buidegom in uniform trouwt mag hij .geen bloem in het knoops gat dragen. Waarom niet Eenvoudig om dat een bloem niet overeenkomt met het karakter van de uniformkleding. Bij andere kleding, hetzij deze offi cieel is of doodgewoon, draagt de bruide de bollen zijn niet meer zo volimineus en ze sluiten stevig om het hoofd. Meestal ont breekt de rand of wordt omgeslagen. Van uiterst kleine hoedjes is evenwel geen sprake. De moeilijk te dragen pothoed is gelukkig verdwenen. Bij de nieuwe winterhoed is de samen werking tussen couturiers en modisten goed merkbaar. De nieuwe modelijn, die nögal topzwaar is, vraagt om een hoed die het achterhoofd verlengd. Vandaar dat de nieu we winterhoed flink achterover wordt ge dragen. Zelfs de hoeden met schuine oog- lijn, die op één oor staan, bedekken het achteroor volledig. Ons hoedje zal deze winter dus stevig op ons hoofd passen, wat wij in ons winderig klimaat best kunnen verdragen. De modellen zijn zeer gevarieerd, evenals de keus van kleuren en materiaal. Over het algemeen is de winterhoed 1958 van glan zend materiaal, dat soms het effect heeft van beverbont. Er wordt echter ook veel langharig vilt en heel veel ruige harige stof- gom zijn knoopgatsbloem altijd aan de lin- f 1 ta ui i- a i len gebruikt tweeds en jersey in grote kerkant. De bloem, die voor deze gelegen-1 - variatie, alsmede de meest verschillende en door alle Jaargetijden heen, als de fantasieweefsels meest populaire geldt is de witte anjer. Het kan echter ook een rozeknop zijn of een j *n de ParÜse couture-collecties voor deze andere witte bloem. Nooit evenwel draagt j win^er ziet men heel veel hoeden gemaakt hij lelietjes van dalen, daarvoor zijn deze I van betzelfde tweed als de mantel of de bloempjes te teer en te vrouwelijk. Het isitailIeur- Maar dat blijft voor de meeste niet de bruid, maar wel de bruidegom zelf trouwen toch een vrome wens. Wij zijn die de knoopsgatbloem betaalt, ook van de eventuele bruidsjonkers. OPBRENGST DER BELASTINGEN OP 31 JULI '57 In het staatsblad van 29 oogst jl. ver scheen een overzicht van de belastingver richtingen in de loop van dit jaar in verge lijking met vroegere jaren. HET MAANDELIJKS GEMIDDELDE Onderstaande tabel toont aan dat de be- Als bijzonderste reden geeft de minister de fiskale opbrengsten aan, welke voor de eerste zes maanden van 1957 de verwach tingen hebben overtroffen met 2770 mil joen. Doch hier moeten we toch op onze hoede zijn. Volgens ons is dit immers geen netto-winst. De stijging der prijzen heeft inderdaad een verhoging van uitgaven meegebracht, die waarschijnlijk wel een lastingsontvangsten voortdurend stijgen.deel van deze meerwaarde zal opslorpen 1 HOOGKONJUNKTUUR. We mogen geloven we wel besluiten deze hier in ons land meestal OP de kant-en-kla- re hoed aangewezen. Beige in alle nuancen Ziehier het maandgemiddelde van 1949 tot nu. 1949 4.612.338.161 1950 4.841.514.069 1951 5.871.588.423 1952 5.939.890.292 1953 5.645.512.236 1954 5.890.161.074 1955 6.314.193.026 1956 6.858.327.744 1957 plus minus 7 miljard te ver wachten. En wanneer we nu alleen maar kijken naar de cijfers vanaf 1954, het jaar waar in onze huidige regering het stuur overnam, dan komen we tot de vaststelling dat de be lastingontvangsten met 25% zijn verhoogd. Is dit soms in verband te brengen met de beloofde 25% belastingvermindering TOTALE ONTVANGSTEN DER MAAND JULI Nemen we nu ook eens de totale ont vangsten der maand juli vanaf 1954, tot 1957 dan krijgen we volgend beeld 1954 8.192.345.869,97 fr. 1954 9.311.181.723,21 fr. 1956 10.071.499.148,60 fr. 1957 10.414.045.617,05 fr. Een lichte stijging, zult U zeggen. Doch Het bruidboeket van het joige meisje, speelt daarbij als kleur een grote rol. Het dat in het huwelijk treedt, bestaat altijd ls een tint' die zich goed aanpast, uit witte bloemen. Wanneer men echter i Naast beige ziet men ook meer levendige voor de tweede maal trouwt is het aan le kleuren als blauw, groen en oranje. Met raden voor de huwelijksruiker geen zuiver ™art is men dit seizoen zeer gierig. jhier speJen y0<)ral de meerdere v00rafbeta_ witte bloemen te kiezen. Beter past dan een Mmder plechtig dan een hoed, maar zeer Iingen> waarvan we v0, d overzicht kry_ combinatie van witte en zachtgekleurde chlc voor deze, die hem weet te dragen, is i bloemen lila en zachtroze zijn voor deze de baret deze winter een groot sukses te- gelegenheid de meest geschikte kleuren. gemoet ging. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. Ook jersey turbans, die schelpvormig gen. REIZENDE VROUWEN Volgens de «American Automobile Asso ciation» worden in Amerika de meeste pas poorten uitgereikt aan huisvrouwen. Zij staan aan de spits met dertig procent van het aantal uitgereikte paspoorten, op haar volgen studenten met acht-en-twintig pro cent. Van het aantal reizigers voor het buitenland zijn 56,3 pet. vrouwen. Zes en vijftig procent van alle Amerikaanse pas poorten wordt aangevraagd door twintig tot vijftigjarigen. WAT DENKEN ZE OVER IIUN OUDERS Een ploeg Australische psychologen heeft I onlangs 1.200 jongelui geinterviewd, ten einde hun mening over hun ouders te ken nen. Eén derde dezer jongelui was 12 jaar, één derde 18 jaar en het laatste derde 22 jaar. Wanneer men de jongelui van 12 jaar vroeg wat zij over hun opvoeding dachten, verklaarden zij zich over het algemeen te- sopje. Witte wasbare weefsels kunnen bo- vreden. De adolescanten, integendeel, toon- vendien nog gebleekt worden. Uit niet was- den zjch Weinig tevreden over de huidige bare stoffen kan men de vlek hét best ver- j stand van zaken. Hun werd de vraag ge- deren met spiritus of alcohol. steld of zij andere ouders zouden kiezen, over de oren zijn gedrapeerd zullen onge twijfeld zeer in de smaak vallen. En tenslotte veronderstellen we, dat het hart van onze jonge meisjes wel een slag sneller zal kloppen bij het zien van de leu ke zwart fluwelen Schotse mutsjes zonder bodem. oOo Si NT PI ETERS-VOEREN (Provincie Luik) 15 tot 23 SEPTExMBER 1957 FEEST-NOVENE ter ere van de HEILIGE CORNELIUS. Patroon tegen vallende ziekte-kinderziekte en alle zenuwlijders De HH. Diensten gedurende de Feestno- vene zijn als volgt Zondag 15 HH. Missen om 7,30 u. en te 10 u. Lof met gebeden ter ere van de H. Cornelius Zegening der kinderen verering der Relikwie, te 3 u. Maandag 16 Feest van de Id. Cornelius HH. Missen om 7-,80 u. en te 10 u. 's Avonds om 7 u. Lof met verering der VOORAFBETALINGEN IN DE MAAND JULI Wanneer U dus in de maand juli Uw be drijfsbelasting vooraf betaalt, loopt U geen verhoging op van 20%. Ziehier het bedrag dezer vooraf betaalde belastingen van 1953 tot 1957 (telkens in de maand juli). 1953 1.936.199.241 fr. 1954 2.189.516.775 fr. 1955 2.607.897.584 fr. 1956 3.012.392.231 fr. 1957 3.134.195.628 fr. Deze cijfers bewijzen dat de wet Van Houtte van 1951 door vele belastingplichti gen wordt benut om de verhoging te ontlo pen. Doch deze statistieken leren ons nog meer. We vragen ons werkelijk af waar de ont- met te vermelden dat die meeropbrengsten voor het grootste deel 't gevolg zijn van de hoogkonjunktuur, maar dat men anderzijds voor de komende maanden een verminde ring zal mogen verwachten voortkomende van de staking. oGo DE BELGISCHE LENING VAN 30 MILJOEN DOLLAR IN DE VER. STATEN Verleden maand is medegedeeld dat Bel gië op 11 september op de Amerikaanse markt een lening van 30 miljoen dollar met een looptijd van 15 jaar zal plaatsen. Toen was erop gewezen, dat de uitgifte-voor waarden, zoals zulks op de Amerikaanse markt gebruikelijk is, op het ogenblik van de uitgifte zouden worden bepaald. In het Staatsblad van 10 september ver scheen een koninklijk besluit, waarbij die operatie toegestaan wordt. De obligaties zullen een interest van 5% jaarlijks opbrengen en zullen aflosbaar zijn per 1 maart 1963. De uitgiftekoers is be paald op 97 y2 t.h., zodat het werkelijk ren dement 5,75 t.h. bedraagt. Die voorwaarden zijn voordeligr dan de ze, welke op andere markten worden toege past. Er wordt aan herinnerd, dat die lening in haar geheel is opgenomen door twee be langrijke banken van New-Yörk, waarmede Dinsdagochtend een definitieve overeen komst zal worden ondertekend. Tevens wordt medegedeeld dat de raad van beheer van de wereldbank te Washing ton eenstemmig een lening van tien miljoen dollar aan België heeft goedgekeurd. oOo DE STAND DER WERKLOOSHEID Tijdens de week van 25 tot 31 augustus werden er per dag gemiddeld 61.246 volle dig en 21,298 gedeeltelijke en toevallige werklozen gecontroleerd, hetzij een totaal van 82.544 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermindering met 448 volledige en een ver vangsten heengaan, vooral wanneer we j meerdering met 499 gedeeltelijke en toeval- vaststellen in welke mate ze de vooruitzich- 1 üge werklozen vastgesteld. Relikwie. Spoedig zullen de wollen handschoenen indien zij daartoe de gelegenheid zouden Zondag 22 HH. Missen om 7,30 en te 10 u. weer te voorschijn gehaald worden. Weet U dat U deze handschoenen water-al'stotend kunt maken, wat een groot voordeel is bij regenachtig weer. U voegt hiervoor heel eenvoudig bij het laatste spoelwater wat azijnzure toonaarde toe. Nog een tip voor wollen handschoenen: het is aan te bevelen de vingertoppen te krijgen 3 op de 5 verkozen hun huidige ouders. Hun antwoorden waren niet zozeer op financiële overwegingen gesteund, als op verwijten die zij hun ouders toe te sturen hadden over de levenswijze en over de at mosfeer, die in het gezinsmilieu heerste. Deze zelfde verhouding tevreden jonge lui ontevreden jongelui blijft bestaan, verstevigen door het opnaaien van stukjes welke ook het beroep der ouders weze of llanel of wollen stof, aan de binnenkant dezen laatste nu arbeiders, landbouwers, natuurlijk. I ambtenaren waren of een vrij beroep uit- Ruiken uw vingers naar look, uien of 1 oefenden, vis Wrijf ze dan in met koffiedik en de GEPARFUMEERDE MUZIEK reuk zal weldra verdwenen zijn. Een Parijse uitgever denkt er zeer ern- De meeste mensen leggen wel een stig aan geparfumeerde fonoplaten op de krant onder in hun vuilnisbak. Maar nog I markt te brengen. Uit de omslag zouden er beter is het om behalve onderin ook een j dan parfums ontsnappen, helemaal aange kant langs de wanden op te zetten. Dan past aan de muziek van de fonoplaat. blijft er niets meer van uw afval aan de Als die uitgever nu maar niet debuteert bak kleven. Mocht u geen witsel in huis hebben en om de een of andere reden moet u toch een paar tennis- of gymnastiekschoenen met spoed wit maken, probeer u dan eens met een natte lap een flinke hoeveelheid schuurpoeder op te smeren. Grote kans dat u resultaat hebt. '©©•©©O©®©©©©©©© ©©©©®©©©©®ÖG©©<5 DOOR JAN BOSCHMANS. Uit de oorlogski'oniek van een W'estvlaanise familie. 35ste Vervolg. Na al dat beestenlawaai doet de stilte-na- storm nu vreemd aan. Een tak kraakt en een laatste mutsaard zoekt haastig een be tere ligging. Niets roert meer thans Onbe weeglijkheid. Stilte. Stefaan Stefaan De stem klinkt zwak, verdoofd, doch dui delijk waarneembaar. Ze komt van ver, er gens van onder de massa hout vandaan. Nolla roept, derhalve ademt ze nog. Zo lang er adem in een meisje is. Moed, kind brul ik opmonterend, we komen. De redding is nabij Kordaat rol ik de mouwen op, beproef even mijn biceps. Dan val ik aan, onver saagd. De ene takkenbos na den anderen vliegt in den hoek. Ik verpoos niet aleer de trog eindelijk blootkomt. En... 't is de was- kuip die haar feitelijk voor erger onheil heeft gespaard. Do trog en de waskuip sa men hebben haar daaronder tot een soort bunker gediend. Geen ogenblik heeft de goddelijke Voorzienigheid mijn lief verla ten. Moeizaam rijst Nolla overeind, haar eerste woorden zijn Lof met gebeden en verering der Reli kwie om 3 u. Maandag 23 Gedurige Aanbidding en slui ting der Novene. HH. Missen om 7,30 u. en te 10 u. Om 3 u. Plechtig Lof. Om 7 u. 's avonds Completen. Te Deum. Overige dagen der Feestnovene om 7,30 u. H. Mis ter ere van de H. Cornelius. Na de HH. Diensten en gedurende de dag Verering der Relikwie van de H. Cornelius. Zegening der kinderen. Gelegenheid tot in schrijving in het Broederschap. Meer dan twee eeuwen wordt de kostbare relikwie van de H. Cornelius in de Paro chiekerk van Sint Pieters-Voeren vereerd en talrijke gebedsverhoringen staan opge schreven in de parochiale Annalen. BREUGELFEESTEN MEULESCHETTEKRING 14 -15 EN 16 SEPTEMBER BREUGELFEESTEN met «De Uien» van Sydney Bechet ONS WEKELIJKS PRAATJE. DE WINTERHOED STAAT STEVIG OP HET HOOFD. We mogen dit jaar niet klagen onze hoedjes voor het komend seizoen zien er lang niet kwaad uit. De modellen zijn heel wat gematigder dan een paar jaar geleden: ®5©©©s©c ©r >©©©©®©©s©5©c;©©ö©« En kijk me nu eens aan Echt vrouwelijk. Een man zou zich om te beginnen eerst tevreden hebben ver klaard gered te zijn, om daarna zijn edel- moedigen redder spontaan de hand te rei ken. Maar niets van dit alles. Niets anders dan En kijk me nu eens aan Het aankijken is ze echter wel waard. Ze heeft nog enkel één schoen aan haar voe ten. Haar kousen zitten vol vuil, en wat haar witlinnen boezelaar betreft, een paar minuten geleden nog kraaknet, die is nu met geen tang aan te pakken. Precies alsof er iemand met Nolla den vloer had uitge veegd. Op haar linkerwang staat er met houts kool een dwaze streep getekend, net een vraagteken dat op zijn kop rust. Ik blijf zo ernstig mogelijk. Misschien ontkom ik zodoende een onverdienden uit brander. Doch mijn hoop blijkt ijdel te zijn. Al de gal, die ze onder den trog verza meld heeft, stort ze nu over mijn onschul-J doofd. Over tien minuten zïjn dig hoofd uit. Ik krijg van alles de schuld, 'klaar. Ik ben het, die haar uitgenodigd heb op de Tien minuten rust. broodplank plaats te nemen; ik ben het, die het vat houtskool heb omgegooid, ik ben het, die haar onder een berg takkenbossen begraven heb, en ik ben het vooral, die weer van trouwen gesproken heb Voor- S©®CC©©0©©0C©©©©0C©©0CG0©9©©© en dan zou de plank niet zijn uitgegleden. Verder dan zou ze niet in den trog zijn ge vallen en dan zou ze daar nu niet staan blinken, keurig als een schoorsteenveger Ik blijf kalm, hoffelijk en beleefd. Goed, besluit ik, nooit meer zal ik nog met u over trouwen gewagen. Ten minste zolang ge er zelf niet weer over be gint. Thans zwijgt ze, dik van woede. Ondertussen heb ik den verdwenen schoen teruggevonden. En hu doe ik m'n best om Nolla opnieuw toonbaar te maken. Met haar kapsel heb ik het meest last, het zit vol meelstof en deeltjes hout. Het omge keerde vraagteken op haar gladde, donzige wang wordt door Nolla eigenhandig, op de bekende kattenmanier, uitgewassen. Ziedaar, nu zijt ge weer in orde. Hal lo, lach nu eens lief Maar ze vertikt het. Ze is nog altijd woedend. Het vuur in den oven is langzaam uïtge-" de koeken ten overtreffen. Onafgezien van de provinciale en ge meentelijke opcentimes, evenals van de sommen toegekend aan de Koloniale Schat- STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Van 2 september, te 0 u., tot 8 september kist, krijgen we vanaf het dienstjaar 1954 te 24 uur hebben zich 892 ongevallen voor tot 31 juli 1957 een meer-opbrengst van'gedaan, waarbij tien personen ter plaatse Ik rook mijn pijp, in gedachten verdiept. Daar zit ze, de lieve Nolla, in de oude, uitgezakte sofa. Wanneer ze den vrede wil, mag ze den eersten stap doen. Ze doet een beetje zenuwachtig, mis- namelijk op dit laatste legt ze den nadruk, schien weegt haar iets op de Had ik immers niet van trouwen gesproken, I- ze zou niet geschrokken zijn, dan zou ze niet beproefd hebben me een trap te geven Zeg, Stefaan, ge zijt... jonge lever. Een vlegel Ja. En een grote 6.618.583.194 fr. DE ROL VAN DE DIREKTE BELASTINGEN Wanneer we nu ook nog eens gaan na pluizen welke de totale ontvangsten zijn voorkomend van de direkte belastingen dan kunnen we daaruit nuttige lessen trekken. 1954 30 miljard. 1954 32 miljard. 1956 34 miljard. Nemen we uit deze bedragen nu deze welke betrekking hebben op de bedrijfsbe lasting afzonderlijk en we komen tot 1954 16 miljard. 1955 19 miljard. 1956 21 miljard. 1957 Hieruit blijkt dat slechts een vierde van de fiscale inkomsten voortspuiten uit de bedrijfsbelasting. EN DE OPENBARE SCHULD Dhr. Liebaert heeft onlangs medegedeeld dat onze openbare schuld neiging tot ver mindering vertoonde. In cijfers komt het hierop neer 900 miljoen vermindering in mei, 1400 miljoen vermindering in juni. 200 miljoen vermindering in juli. In totaal dus een vermindering van 2500 miljoen, wat zeker niet te verwaarlozen is. ©©©©©©®©©©©©©©©©©©Ö©©©©©©9©©©©3 Mijn dank. Ze zeggen ook dat ge een... een meis jesgek zijt. En dat zijt ge. Zulke kerels kan ik niet luchten. Verstaan Of ik het verstaan heb Inderdaad, uitmuntend. Begrepen heb ik bovenal, waarom ze me sinds 'n tijdje beproeft te ontlopen. Ah, om die reden dus om die reden alleen, had het er den schijn van dat ze me voor den aap hield. Nog heeft ze me lief, maar ze is jaloers, jaloers op al de andere jonge dames die ik ook mooi ge vonden heb. Indien ze nochtans bevroeden kon waarom ik haar boven alle anderen heb verkozen om samen met mij te leven, te strijden en te sterven Helaas, iemands gedrag wordt zelden naar de juiste waar de geschat. Men oordeelt veelal naar het uiterlijke. De kletsmajoor die Nolla de ogen heeft geopend» kan voor mijn genoe gen ontploffen. Gelukkig is het lieve kind sportief genoeg om me de kans te gunnen me te verdedigen. Ik zal het dan ook maar doen. Luister, Nolla-kind, vang ik vastbera den aan, het woord is aan den beschul digde. Achteraf kunt ge den staf over mij breken... Dat ik reeds een helen boel meis jes heb nagelopen, is in zekeren zin de waarheid. Wijt het echter in de eerste plaats aan mijn gevoelig hart, in de tweede plaats aan de literatuur. Ziet ge, warm van bloed, dat ben ik; dat heb ge reeds tot uw innige vreugde ontdekt, met een koud bloedig man is een meisje van uw slag niet om het leven kwamen, 125 zwaar en 537 licht gewond werden op de wegen of in de bebouwde kommen, waar het toezicht op het verkeer aan de rijkswacht is opgedra gen. Tijdens het weekeinde kwamen 386 on gevallen voor, waarbij 3 personen ter plaat se omkwamen en 69 personen zwaar ge wond werden. De oorzaken van de dodelijke ongevallen zijn de volgende gevaarlijk inhalen 1; niet-naleven van snelheidsbeperking 3; niet-naleven van voorrangsregelen 1; ken nelijke dronkenschap 1; onoplettendheid van voetgangers bij het oversteken 1; an dere omstandigheden 2. De ongevallen zijn per provinsie aldus verdeeld Brabant 144; West-Vlaanderen 86; Oost-Vlaanderen 85; Antwerpen 90 Limburg 60; Luik 130; Luxemburg 53; He negouwen 158; Namen 86. oOo LOTEN LEN ING 1853 Bij de 231e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 2 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 2.411 nummer 736 en een lot van 1.000.000 fr. op obligatie reeks 2.777 nummer 16. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1000 fr. *e©G©©©©©©d«oee©©o©®©ec*GGG©Goo veel. Een ogenblikje Wacht om mij aan te vliegen tot ik ben uitgesproken Ik zei dus dat, in de tweede plaats, de litera tuur de oorzaak was van mijn vele verlief de dwaasheden. Zeer juist. Vanaf m'n pril le jeugd, nog paardje-rijdend op vaders knie, was ik al versnoekt op boeken. De boeken nu hadden in mij het verlangen ge wekt naar de liefde, de nobele, romantische liefde zoals ze door de dichters gedroomd wordt. Hetgeen ik wou was, in het leven te- terugvinden datgene wat ik in de boeken gevonden had. Ik verloor enkel één ding uit het oog dat alles wat ik in de boeken aantrof, precies ingegeven was door hetzelf de edele verlangen naar het dichterlijke schone. Op de keper beschouwd, wat be vatten de boeken anders dan de droomver- langens der mensheid Druk ik me klaar genoeg uit Goed. Snoeken nu zoekt men niet op den zolder en de liefde, wanneer men geen dich ter is, niet in dromen. Als een «zakelijk» romanticus wendde ik me dus dot de Vrouw om de liefde te ontdekken. Helaas, de meis jes die ik achterna liep, hadden misschien geen of wellicht andere boeken gelezen dan ik. In elk geval, we stelden elkaar dra te leur; nooit erg lang duurde de droom, ik bedoel: het misverstand. Menigeen zou het ontmoedigd, daarbij hebben laten steken Maar zo deed ik niet. De aarde scheen me en schijnt mij nog altijd te schoon toe, om niet tot decor te kunnen dienen voor een roman in de werkelijkheid. Alles is er im-r

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2