/\jMHM4HkïÓJMdk De zeven flessen van de Kanunnik. KEUKENGEHEIMEN. Pudding is wel erg l«kker, maar veel mensen houden nu eenmaal niet van het vel, dat zich aan de bovenkant vormt. Daar om zullen we, voorals als we gasten heb ben, graag pudding zonder vel op tafel wil len brengen. We hebben al eerder opge merkt, dat we om vliesvorming te voorko men, de puddingmassa, zodra ze in de vorm is gegoten, met een laagje kristalsuiker moeten bedekken. Het volgende middel schijnt echter nog beter te voldoen: als de pudding in de vorm is gedaan, prikt u een stukje harde boter aan een vork en gaat hiermee vlug over de bovenkant van de nog warme massa. Het ongewenste velletje blijft nu zeker achterwege. Is uw melkkoker of -pannetje erg vol en bent u bang, dat de melk er meteen over heen komt, als ze kookt Zorg dan een soeplepel koud water bij de hand te heb ben Zodra de melk opkomt, gooit U er het water op en... overkoken is uitgesloten. Het spreekt vanzelf dat, zodra de melk omhoog komt, ook de warmtebron moet uitgescha keld worden. Het seizoen van spruitjes en allerlei koolsoorten is stilaan weer aangebroken. Weet U 't nog kook een korstje wit brood mee, dat absorbeert de onaangename hin derlijke geur, die bij het koken van ge noemde groenten in uw'huis blijft hangen. De enige manier om hele gekookte vis of grote moten onbeschadigd op tafel te brengen, is dat ze op de goede manier wordt gekookt; het is te zeggen in een pan, waar in een uitneembaar rooster zit. Bezit ge zo'n pan niet, dan is het aan te raden om de te koken vis in te pakken» in een dun wit neteldoekje. Ook hierin blijft de vis mooi intact en brokkelt niet af. HUISHOUDELIJKE WENKEN. Wanneer uw mooie vazen een aanslag van bloemenwater vertonen, dan kunt ge deze verwijderen door een poosje er een mengsel van azijn en zout in te laten staan.. Misschien hebt U wel een paar mooie nylons, die U alleen bij speciale gelegen heid draagt. Deze kousen moet U toch, vuil •f niet, zo nu en dan even uitspoelen in lauw water. Dit houdt ze soepel en elas tisch en het verlengt ongetwijfeld hun le vensduur. Na het nuttigen van een vismaaltijd inlijft er altijd een visluchtje hangen aan het gebruikte tafelbestek. Wanneer U nu weer vis op tafel brengt, bewaar dan voor af wat koffiedik. Messen en vorken steekt U nu even in koffiedik en de borden bestrijkt ge ermee. Daarna even onder de water kraan afspoelen en het visreukje is verdwe nen, terwijl het afwaswater ook veel fris ser blijft. Hoe volmaakt uw wasmachine ook werkt, bega nooit de fout er een fijn Ita liaans wollen jumpertje in te wassen. In de wasmachine zou dit mooie gevalletje onher roepelijk krimpen, terwijl de zachte wol zou vervillen. Br blijft een onaangenaam reukje in de keuken hangen als de melk is overge kookt. Deze verdwijnt echter spoedig wan neer we de nog warme gasbrander dadelijk begieten met een scheutje a/.ijn. Zet de plooien van uw japonnen en rokken, alvorens ze in de kast te hangen, aan de zoom even vast met een wasspeld. Dit spaart u veel werk en... de stof blijft veel langer mooi als de plooien niet telkens •pnieuw ingestreken moeten worden. KLANKJES UIT t)E MODEWERELD. COCO CHANEL ONDERSCHEIDEN Gabrielle «Coco» Chanel, de rebel van de Parijsche mode-ontwerpers, is de enige cout-urière die dit jaar de Nieman-Marcus prijs toegekend krijgt voor bijzondere ver diensten in de mode. Deze Amerikaanse onderscheiding wordt éénmaal per jaar toegekend. In de oor konde, die de onderscheiding vergezeld, wordt gezegd dat Chanel is «een rebel, die een omwenteling heeft veroorzaakt in de damesmode». DOOR JAN BOSGHMANS. Uit de oorlogskroniek van een j Westvlaamse familie. 38ste Vervolg. Lekker, he, die mooie pruimenjam Jammer dat ze zo verschrikkelijk kleeft, Dan antwoordt hij Inderdaad, zeer, zeer lekker. En waar om zou ze niet kleven Kunt ge niet ver dragen dat ze kleeft En dan glimlacht hij heel zonnig, net een oude meneer professor die een lief klein meisje ontmoet met een rood strikje in de blonde lokken. Die spuiter wordt waarachtig nog onuit staanbaar. Zelfs Fifien begint dit ongewoon deugd zaam gedrag van broer vervelend te vin den. Hij is immers de gepatenteerde brom beer van het gezin. Wanneer er iets niet in den haak is, duurt het nooit lang of Frans laat de kat op de koord komen. Zijn we overtuigd dat hij ongelijk heeft, dit is als wij, zijn zusters en broer, er persoonlijk geen deeg in zien, dan schudden we het hoofd en mompelen hoor. daar begint hij alweer'. Zij we evenwel van gevoelen dat hij spijkers met koppen slaat, dit is wan neer het ons ook baat kan bijbrengen, dan Beroemde innovaties van Chanel zijn jersey, de driehoekige shawl, de gepliseer- de rok,gekleurde handschoenen voor avond toiletten, en de beroemde parfum Chanel N. 5». MODERN SCHOEISEL. Soms zijn er merkwaardige, ja, haast j lachwekkende dingen te zien bij de Parijse haute-couture; maar de schoenen, die Del man en Dior onlangs als het allernieuwste lanceerden, behoren ongetwijfeld wel tot de meest merkwaardigste. Het loopvlak van het hakje is geslonken tot minder dan de oppervlakte van een twintig-centiemenstukje en de hakken zijn zo dun, dat ze nauwelijks het gewicht van zelfs een licht vrouwelichaam kunnen dra gen. Bovendien zijn er modellen, die wor den tentoongesteld zo smal en zo klein, dat het niet denkbaar lijkt, dat er vrouwevoe- j ten op de wereld zouden zijn die daarin zouden passen, laat staan zich op hun ge- I mak zouden kunnen gevoelen. Bovendien I was het leer van deze schoentjes geparfu- I meerd BONT-MODE i Uw zwarte astrakan bontmantel zal deze winter eerst echt modieus zijn wanneer hij 1 gegarneerd wordt met vossen- of apenbont. SCHOONHEIDS WENKEN. Het doel van de moderne make-up is de natuur benaderen en haar eventuele fouten te corrigeren. En dit schijnen zeer veel da mes nog niet te beseffen zij leggen de schoonheidsmiddelen dik en zwaar op het gezicht met het gevolg, dat hun gelaat on persoonlijk is en in plaats van jeugdiger en boeiender het er jaren ouder uitziet dan het in werkelijkheid is. De goede, dus juiste make-up, bestaat er in het aksent te leggen op het schone en het verdoezelen van het minder mooie van ons gelaat. En voor het werkelijk slagen van dergelijke make-up geldt als eerste voor waarde de zorg voor de huid. De meeste fouten op dit gebied worden gemaakt door: 1) onvoldoende reiniging van de huid; 2) poederen zonder eerst een crêmelaagje aan te brengen; 3) de huid met al te veel vet of crème te verstoppen, zodat de poriën uitzetten en vergroten; 4) een onverstandige leefwijze en voe ding, waardoor de huid verarmt of vergroft. Om vervolgens de make-up te kunnen toepassen moet bepahld worden tot welk type de huid behoort. Bij het kopen van de schoonheidsmiddelen moet hiermede dege lijk rekening gehouden worden. Immers een vette huid vraagt een andere samenstelling van de crême's en andere producten dan een droog velletje. Zeer aan te raden is het om de verschil lende schoonheidspreparaten van één be paald merk aan te schaffen, omdat deze nauwkeurig op elkaar werden afgestemd. Tenslotte is de allerbeste schoonheids- wenk, die men U kan gevn, de volgende Een regelmatige levenswijze, een goede ma tige voeding met elke dag een rauwkost- schoteltje en bovenal voldoende nachtrust ONS WEKELIJKS PRAATJE. DE AZIATISCHE GRIEP Waarover zouden we nu beter kunnen schrijven Het is al Aziatische Griep wat de klok slaat verscheidene scholen zijn reeds gesloten, soldaten worden in de kazernen gehouden en mogen niet meer met verlof naar huis, Omdat ze met de Aziati sche Griep geplaagd worden. In de kranten lezen we steeds opnieuw, dat die Griep nu ook ons landeke bedreigt. Wat moeten we van die griep weten Eerst en vooral, dat de griep gekend als «Aziatische griep» niet erger en niet kwaadaardiger is dan een gewone griep en men er zich dus niet uitermate ongerust 1 dient over te maken. Aldus de verklaring I van de direkteurs van openbare gezond heidsdiensten uit 25 landen, die van 10 tot 13 september jl. te Kopenhagen deelnamen aan de Europese verzameling van de We- houden we ons in de ruimte en blijven rustig toekijken hoe hij de kastanjes uit het vuur haalt. Tot voor kort had de dap pere knaap zelden een gelegenheid laten voorbijgaan zonder van zijn talent gebruik te maken. Dit is warempel den eersten keer dat hij niets te vertellen weet, dat hij ons op dit gebied werkelijk ontgoochelt. Nochtans, had hij maar eventjes vlam ge- vat in betrekking tot die eeuwige, verve- lende confituur... En hoe kundig hij de jam op zijn brood j relddienst voor gezondheid. Wordt U in het najaar gekweld door de aziatiscfe griep, dan zult u zich enige dagen ellendig en teneergedrukt gevoelen, maar de kansen staan goed dat u er zonder veel schade doorkomt. Het gevoel is hetzelfde als voor de gewo ne griep. De eerste waarschuwing is door gaans een lichte verkoudheid. Dan gaat uw lichaamstemperatuur plots omhoog tot 39 en wel 40 graden. U krijgt een ontstoken keel, hoest en hebt een zware hoofdpijn, pijn in rug en ledematen, die loodzwaar aanvoelen. Vier of vijf dagen houdt het ellendig ge voel aan. Verscheidene dagen daarna is u nog onder de voet. Of er bijzondere kenmerken van deze griep bestaan Zoek er niet naar, want er zijn er uiterlijk geen zelfs een geneesheer kan de Aziatische griep niet van de andere onderscheiden zonder laboratoriumproef. De behandeling van deze griep is echter precies dezelfde als voor de inlandse griep. Ze bestaat erin dadelijk naar bed te gaan en er in te blijven tot uw temperatuur weer normaal is. Veel vloeistof drinken en geen te stoere maaltijden gebruiken. Asperine of een ander pijnstillend middel om uw hoofd en gewrichtspijn minder te voelen, een hoestsiroop tegen de hoest. En... ontbied uw dokter en vertel hem uw geval. Maar vraag hem niet u vol te pompen met wonderge neesmiddelen om verwikkelingen te voor komen. Krijgt u longontsteking of iets derge lijks en dat is niet waarschijnlijk, dan is een anti-biotica zoals penicilline zeer doeltreffend. Maar antibiotica deugen niet 1 tegen de griep. Zij kunnen zelf nadelig zijn wannneer ze voorbarig worden geno men. Deze verklaring gaat uit van Dr. Wil liam H. Stewart, assistent van de surgeon- generaal, de Amerikaanse openbare gezond heidsdienst. En welke zijn de voorbehoedmiddelen De mensen zeggen «Vriesweer is ge zond weer, dan vriezen de microben dood!» De waarheid is echter tijdens vriesweer krijgen de mensen kou en dan zetten ze al le poorten wijd open voor 't lieve diertje, dat men in de wetenschap als een «virus» bestempelt, en dat in ons lichaam binnen dringt, er groeit en er zich vermenigvuldigt en ons de griep bezorgt. Daarom is het nodig ons lichaam warm te houden, zoals op straat als thuis. Niet ver toeven in oververhitte plaatsen, gesloten en zonder verse lucht Nee de zitkamer moet goed verwarmd en verlucht zijn (iedere dag alle vensters een vijftal minuten wage- wijd openstellen) en er voor zorgen, dat op de kachel een kom water kan verdam pen, om de atmosfeer vochtig te houden; want in een vochtige atmosfeer verliest de virus 4/5 van zijn 'k. acht En vooral u niet door de adem of het niezen van zieken la ten besmetten. oOo STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN 21 DODEN TIJDENS AFGELOPEN WEEK Tijdens de week van 23 tot 29 September, hebben zich 795 verkeersongevallen voor gedaan op de wegen of binnen de agglome raties waar het toezicht op het' verkeer aan de rijkswacht is overgelaten. Deze ongevallen eisten 21 doden, 106 zwaar- en 390 lichtgewonden. Gedurende het weekeinde deden zich 300 ongevallen voor met 10 doden en 48 zwaar gewonden. De oorzaken van de ongevallen met do delijke afloop zijn de volgende gevaarlijk voorbijsteken 1, buitensporige snelheid 4, oordeelfouten of gebrek aan aandacht 2, vermoeidheid of lichamelijke onderge schiktheid 1, slippen 2, fouten van voet gangers 5, andere omstandigheden 6 doden. De ongevallen worden per provincie als volgt onderverdeeld Brabant 133, West- Vlaanderen 83, Oost-Vlaanderen 103, Ant werpen 75, Limburg 52, Luik 91, Luxem burg 46, Henegouwen 136 en Namen 76. DE BOEREN KOMEN OP STRAAT Eerst Limburg, daarna West-Vlaanderen en thans Oost-Vlaanderen. De boerenstand komt in beweging en met reden. De arrrondissementsverbonden Aalst, Dendermonde, Eeklo, Gent, Oudenaarde en St. friklaas hebben beslist van een provin ciale protestbetoging te houden in Gent, op zondag 20 October 1957, te 14 uur. Na een niet te lange optocht door de hoofdstraten van het centrum, zal de betoging gesloten worden met een protestmeting. Waarom betogen en protesteren de land bouwers Zij willen op een spektakulaire wijze de aandacht van de arbeiders en burgerij vestigen op de ondulbare sociaal-ekono- mische achteruitstelling die zij moeten on dergaan,. Daarom protesteren zij tegen het noodlottig landbouwbeleid van de socialis- tisch-liberale regering, waarvan mag gezegd worden dat het zich vooral kenmerkt door de afwezigheid van elk gezond beleid. Tegenover het ingebreke blijven van de socialistisch-iiberale regering, zal het eisen programma van de georganiseerde landbou werstand voorgedragen worden. Tenslotte wordt er gemanifesteerd om aan de toekomstige regering, wie of hoe zij ook weze, te verwittigen dat de lijdzaamheid Van de landbouwers ten einde is. Geen plichten zonder rechten Om dat alles tot uiting te brengen zullen de landbouwers samenkomen in Gent en opstappen in de protestbetoging. oOo DE STAND DER WERKLOOSHEID De Rijksdienst voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 15 tot 21 september werden er per dag gemiddeld 64.123 volle dig en 23.434 gedeeltelijk en toevallig werk lozen gecontroleerd, het zij een totaal van 87.557 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermeerdering met 1.291 volledig en een vermindering met 2.420 gedeeltelijk en toe vallig werklozen genoteerd. De vermeerdering van de volledige werk loosheid betreft vooral de sectoren land bouw en hotels-spijshuizen (einde van het toeristisch seizoen). De vermindering van de gedeeltelijke en toevallige werkloosheid kwam voorna- lijk tot uiting in de sectoren bouw (be trekkelijke verbetering van de weergesteld heid), kleding en leder. eO« 12.009 VERKEERS ONGEVALLEN IN AUGUSTUS 102 personen op slag gedood. Gedurende de maand Augustus hebben zich op de openbare weg in het land 12.009 (voorlopige cijfers) verkeersongevallen voorgedaan. Bij deze ongevallen bleven 102 personen op slag dood (53 autobestuurders,, 21 pas sagiers en 28 voetgangers), werden 1.144 personen zwaar gewond (659 bestuurders, 267 passagiers en 218 voetgangers) en wer den 5.082 licht gewond (3.060 bestuurders, 1.509 passagiers en 514 voetgangers). LENING TOT WEDEROPBOUW EERSTE GROEP Bij de 512e trekking van de Lening voor Wederopbouw, eerste groep, is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 3.145, nummer 771. 3de GROEP. Bij de 386e trekking van de Wederop- bouwlening 3e groep is een lot van 1 mil joen fr. gevallen op obligatie reeks 9.309 nummer 472. 9 De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. weet te smeren En met zo'n volmaakt te vreden gezicht Ontroerend. Het gebeurde vanmorgen Kijk dat eens aan! riep Fifien plots, Frans wordt nog een voorbeeld voor ons al len. Hij doet me onwillekeurig aan den dienstknecht van Jonathan Swift denken. At die vent misschien ook confituur alsof er niets lekkerders in de wereld be stond Nee, dat wel niet. maar hij had het over den weg naar den hemel. Een ogen blikje, het zal u aldra duidelijk worden, hetgeen ik bedoel... En Fifien, de zeergeleerde landbouwre- gentes, gaf ons de volgende anekdote te horen uit de schatkamer der literaire ge schiedenis De beroemde schrijver van Gulliver. Jo nathan Swift, ging doorgaans met de apos telpaarden op reis en omdat hij zo'n ver- snoekte lezer was, vergat hij nimmer een 2®©®3Ö®CS©©®«©®©®« boek mee te nemen. Geschiedde het nu dat de lektuur hem helemaal in beslag nam, dan kon hij zo maar altijd doorstappen, onvermoeibaar, tot dan eindelijk de avond viel en hij punt noch komma meer ver mocht te onderscheiden. Op een mooien dag wandelde hij aldus van Dublin naar Waterford, vergezeld van een dienstknecht. De dienstknecht heette Crossbie. Feitelijk is zijn naam van geen belang hier in 't verhaal, doch wat wel van belang is, is dat ge weet dat de man dien ochtend, in zijn haast om alles klaar te krijgen voor de reis, geen tijd gevonden had om te ontbijten. De nuchtere dag neig de stilaan ten einde, en Dr. Swift liep al maar door kalmpjes verder, den neus in het boek. zonder een enkel ogenblik te den ken aan den armen drommel, die hem op eerbiedigen afstand, geeuwend van den honger, volgde. Een Iers eclelman, die het eigenaardig tweetal op zijn weg naar huis ontmoette, kon zijn nieuwsgierigheid niet bedwingen. Hij stapte van zijn paard en vroeg den bediende hoffelijk, hoe zijn meester wel heten mocht. Crossbie de dienstknecht, ook een Ier na tuurlijk en al zo origineel als zijn baas zelf, antwoordde 't Is meneer de deken van Sint-Pa- trick, ik dien hem tot uitboeting van mijn zonden. De edelman haalde even adem Zo, zei hij toen, en waar gaat ge beiden heen, nu nog zo laat op den avond AANVULLENDE PENSIOENBEDRAGEN VASTGESTELD van 83 tot 166 fr. per maand Voor bedienden niets. Koninklijke besluiten van 23 september 1957 stellen voor de verschillende groepen van werklieden, het bedrag van de aanvul lende pensioenbedragen vast op 2.000 frank per jaar voor de gezinnen, hetzij 166 frank peé maand; op 1.335 frank per jaar voor alleenstaan de gerechtigden; op 1.000 frank per jaar voor de weduwen, hetzij 83 frank per maand. Deze bedragen zijn van toepassing op de volledige pensioenen. Voor de onvolledige of gedeeltelijke pen sioenen zullen de aanvullingen worden uit betaald in verhouding tot het bedrag van het toegekend pensioen. Deze aanvullende bedragen worden toe gekend van 1 Juli 1957 af. De betaling zal gebeuren in driemaandelijkse gedeelten. Het eerste trimester omvat Juli, Augustus en September 1957. De verschillende betalingen zullen als volgt gebeuren MIJNWERKERS De mijnwerkers die een ouderdoms- of invaliditeitspensioen genieten en de wedu wen van mijnwerkers, minstens 45 jaar oud, zullen de eerste driemaandelijkse schijf van het aanvullend pensioen ontvan gen vanaf 26 september 1957, zegge 500 fr. voor de gezinnen; 333 fr. voor de alleenstaande rechtheb benden; 250 fr. voor de weduwen. Deze eerste driemaandelijkse schijf zal met een bijzondere assignatie worden uit betaald. De andere driemaandelijkse schijven zul len worden uitbetaald op dezelfde data en terzelfdertijd als de gewone pensioenen. ARBEIDERS A) De gezinnen zullen de eerste verval len driemaandelijkse schijf hetzij 500 fr. ontvangen van 27 september 1957 af. B) De alleenstaande rechthebbenden zul len de eerste vervallen driemaandelijkse schijf, hetzij 333 fr. ontvangen van 6 okto ber 1957 af. C) De weduwen zullen de eerste verval len driemaandelijkse schijf, hetzij 250 fr. ontvangen van 14 oktober 1957 af. Voor de arbeiders dient te worden aange stipt dat, ten einde slechts één betaling te moeten verrichten, het pensioenbedrag van oktober 1957 zal worden toegevoegd aan de eerste vervallen driemaandelijkse schijf van het aanvullend pensioen. De assigna ties, toegestuurd aan de rechthebbenden, bevatten terzelf dertij d het eerste trimester van het aanvullend pensioen en het bedrag van het maandelijks pensioen van Oktober 1957. ZEELIEDEN Zoals voor de arbeiders, zal het aanvul lend bedrag worden gevoegd bij het maan delijks pensioen van Oktober 1957. Deze uitbetaling zal gebeuren op de dag dat de zeelieden gewoonlijk hun pensioen ontvan gen. BEDIENDEN Voor de gepensioneerde bedienden zijn de bovenvermelde aanvullende bedragen begrepen in de nieuwe pensioenbedragen, zoals ze werden vastgesteld bij de wet van 12 Juli 1957, als een regeringsmededeling. oOo LOTENLENING 1958 Bij de 234e trekking van de lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 2354 nr. 908. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. ©®©®®©©©©®®©©©©®®©©©©®®©©S®®®®5 w Rechtt naar den hemel, meneer, en dat langs den kortst mogelijken weg, klonk het antwoord, raak als de pijl van den keizer. De Ierse aristokraat zag den vreemden spuiter verbluft aan, doch Crossbie vertrok nog geen spier. Pardon, sprak de edelman toen, maar dat gaat een beetje boven m'n petje. ig ik u verzoeken ietwat duidelijker te zijn Maar, verzekerde de dienstknecht, nog altijd zonder verpinken, alles is toch zo helder als de middag. Kijk mijn meester bidt het brevier, en ik, wel ik vast. Waar komt men nu terecht, als ik u vragen mag, biddend en vastend In den hemel, niet waar Fifien zwijgt, al zo plotseling als toen ze begon te spreken. We beginnen allen haastig te lachen. Zo is te tevreden over haar publiek. Frans buldert en verslikt zich meteen in zijn confituur. Dan wordt hij opeens weer ernstig En wat heeft die idiote historie nu met mij te maken gromt hij dreigend. Inderdaad, vader, moeder, Elsje en ik, we snappen het verband ook niet onmid dellijk. Doch de landbouwregentes schijnt volmaakt zeker te zijn van haar stuk. Ze zet haar schrander gezicht deftig in de plooi, ziet ons uit de hoogte aan en zegt, onaangenaam streng Maar denké toch even na Duivekater moeten we nu aan 't stude ren vallen, in het midden van ons ontbijt Is dat niet zeer ongezond Zijn we nog niet mager genoeg Vastberaden legt broer zijn boterham neer, veegt netjes den mond aan het servet af en leunt achterover, de gespierde armen over de machtige borst gekruist. Fifien mag op haar hoede zijn zijn arendsogen beginnen al onheilspellend te fonkelen. Het probleem Frans de confituur en de dienstknecht van Jonathan Swift. Hoe zit dat nu in godsnaam in elkaar Vader lonkt naar mij en ik lonk naar vader; we voelen ons beiden zo dom als het paard van Christus. Een eigenaardig ge voel. Daar plaatst Elsje de ellebogen op de ta fel, neemt het blonde hoofd tussen de han den en denkt, denkt, denkt... De glimlach van Fifien is een ander raad sel. Broer knarst de tanden. De kameratmosfeer wordt stilaan onge zellig. Eindelijk kijkt Elsje op 'k Heb het gevonden, zegt ze, ietwat afgemat van 't piekeren, maar misschien is het toch nog dat niet... Voor de pinnen er mee por ik pien ter zusje aan. Frans spitst de oren. 'T VERVOLGT,

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2