1UóumtikbóHiek De zeven flessen v«n de Kanunnik. KEUKENGEHEIMEN. ALLERLEI Het koken van rijst is zo eenvoudig, althans niet wanneer we een schotel gare, droge en toch korrelige rijst op tafel wen sen te brengen. Het volgende middel, af komstig van een bekende keukenexpert, zal u helpen om rijst zo droog en los mogelijk te koken. Kook de gewassen rijst gedurende 10 mi nuten in ruim water. Giet dan het water af •n doe de rijst in een niet te kleine zeef (de beste zeef voor dit doel is een exem plaar met een metalen handvat en twee idem haakjes). Hang deze zeef nu in een pan, waarin water aanhoudend aan de kook gehouden wordt. Leg er, bij wijze van deksel, een meermalen opgevouwen servet of handdoek op en laat de rijst op deze manier verder gaar stomen. Het overtolli ge vocht zal door de servet opgezogen wor den en het resultaat wordt mooie, droge, gar* rijst Nu we het toch over rijst hebben; hier ean tip voor diegenen die graag een voor raadje van dit voedsel in huis hebben. Hoe wel niet spoedig gebeurt het toch, dat er na verloop van tijd bij rijst bederf optreedt. Om dit te voorkomen wordt een heel een voudig mideltje toegepast vermeng de rijst met wat keukenzout kilo rijst een lepel zout. Ook droge peul vruchten blijven, met wat zout vermengd, heslist langer in goede staat. Hebt u nog overjarige conservedozen staan in de provisiekast Controleer ze dan eens Duw met beide duimen zo hard •p het diksel tot zich een holte vormt. Bljft deze holte bestaan, dan is dit een be wijs dat de inhoud nog prima in orde is. Neemt het deksel daarentegen, na een poos je, weer zijn gewone vorm aan, dan is er gisting aanwezig en is de inhoud niet meer voor consumptie geschikt. Geef uw kinderen van tijd tot tijd •ens een handje olienootjes (pinda's). Zij bevatten meer koolhydraten dan aardappe len, méér vet dan room en meer proteïne dan vlees. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. DE VEELBESPROKEN HEMDJURK kleuren gekozen voor de voorj aars- en zo mercollecties 1958 «Fiesta Pink», helder- rose, «Galway Grey», blauw-grijs ©e «Wild Orchis», een mysterieus lila. PARAPLUHOEZEN VAN BONT In Parijs worden door Lanvin-Castillo parapluhoezen van bont, passend bij de bontmantel van Madame, gelanceerd. VEILIGHEID VOOR ALLES In dit drukke moderne leven ziet men de voorschriften met het oog op de huiselijke veiligheid maar al te vaak over het hoofd. Ziehier een dozijn geboden 1. Gebruik nooit stoelen, tafeltjes of kisten als ladder. 2.Zet nooit potten en pannen zo op MODERNE PYGMALION het kuekenvuur, dat de stelen uitsteken en Berthe Grimault het thans zeventienjari- zet nooit ketels met heet water zomaar Se geitenhoedstertje uit een klein Frans neer. j dorpje, schreef op haar veertiende jaar 3. Maak nooit gebruik van petroleum, reeds een bestseller «Beau Clown» dat han- rechterhand verloren hebben. Zij zouden, haast zonder overgang, opnieuw volwaar dige mensen worden. Eigenaardig genoeg is het vooroordeel, volgens hetwelk ook in deze moderne tijd, haast alle opvoeders de strijd menen te moeten inzetten tegen het gebruik van de linkerhand bij voorkeur. Zij trachten het zelfs als iets minderwaardigs, iets schande lijks voor te stellen. Toch zou de regel moe ten zijn, dat «normale» kinderen zich leren behelpen met de linker, terwijl zij die het liefst met de linkerhand werken, ertoe zou den dienen aangezet te worden, ook hun rechterhand te gebruiken voor alles wat zij doen. De hele gemeenschap zou er immers bij winnen. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. bezine of andere ontvlambare vloeistoffen om klederen of voorwerpen te reinigen in een plaats waar gestookt wordt. 4. Raak nooit elektrische apparaten, stopkontakten of schakelaars aan met vochtige handen. 5. Ontdoe u dadelijk van alle medicij nen, die voor een bepaalde ziekte werden gebruikt: 6. Voorzie flessen met giftige stoffen (van een duidelijk geschreven etiket en sluit Reken voor een dergelijke zaken in een kast, waar de kin deren niet kunnen komen. 7. Zorg ook, dat ontsmettingsmidde- len én insektendodende stoffen buiten het I bereik der kinderen staan. 8. Leg hoofdkussens en peluwen in de delt over het primitieve leven in haar ge boortestreek. Ze zal op initatief van de di rectrice mrs. H. Orr-Ewing minstens een SPOETNIK EN DE PERS De meeste persorganen in ons land en elders blijken een grote verrassing aan de dag te leggen omtrent het peil dat de exac te wetenschappen in de Sovjet-Unie moeten bereikt hebben om het succesvol lanceren van de eerste kunstmaan, de Spoetnik, mo gelijk te maken. En inderdaad veronderstelt zulks op gebied van theoretische voorbe reiding en technische verwezenlijking een zeer ver gedreven wiskundige, natuurkun dige en scheikundige kennis, zonder te ge wagen van de practische vragen van «know how», die opgelost dienen te worden. Het is weliswaar een feit dat zowel de Russen als de Amerikanen, vooral op stuk van rakettuigen, nodig tot het lanceren van een kunstmaan, heel wat aan de Duitse vor sers te danken hebben, die de eersten met de verlokking der dollars, en de anderen met rug geweld geïmporteerd hebben bij het einde van de jongste Wereldoorlog. Die vaststelling neemt nochtans niet weg dat de wetenschappelijke kringen in België en elders, ook wanneer ze zich niet bijzon der met de problemen van sterrekunde en ruimtevaart bezig houden, niet bijzonder verbaasd geweest zijn over de Russische Ü?L °Pder ber0emle En" prestatie. Men zou in het Westen trouwens ongelijk hebben te menen dat het-eerst-zijn gelse finishingschools, waar ze een kamer 'zal delen met een rijk Braziliaans meisje en een charmante debutante uit dit seizoen. 1 Dit experiment is ook uit de grondverf ge- I komen door medewerking van haar uitge- 1 ver, M. Julliard, die vindt dat Berthe, slechts in het bezit van één jaar schoolken nis, na de lelijke kant van het leven, ook eens moet ziet wat schoonheid is. VROUWEN IN EGYPTE Voor het eerst hebben vrouwen hun in trede gedaan in het Egyptische parlement. bedden van kleine kinderen goed vast, zo- Het zijn de veertigjarige mevrouw Amina dat zij zichzelf niet kunnen wurgen. 1 Sjoerki en rde zeven en dertigjarige me- 9. Laat een kind nooit alleen in de vrouw Rawya Attiya, respectievelijk leid- badkuip zonder bewaking. 10. Rook nooit in bed. 11. Laat oude, niet meer behoorlijk ge ïsoleerde, electrische leidingen vervangen. 12. Laat, indien gij een auto hebt, nooit de motor binnen in de garage draaien, alvorens de deur wijden open te hebben gezet ONS WEKELIJKS PRAATJE DE LINKER- EN DE RECHTERHAND Waarom kunnen wij niet beide handen op Natuurlijk hebt u al gehoord van de,even doelmatige wijze gebruiken Komt Dior-creatie de hemdjurk, door velen ook dit enkel door verkeerde opvoeding of door kortweg «zak» genoemd. Deze jurk is in- gewoonte, een slechte gewoonte Waarom éerdaad zo strak en recht als een hemd, zonder figuurnaden, zonder de minste ruim te boven of onder de taille, zonder plooitje in dé rek. Voor de bewegingsvrijheid bij het gaan, zorgen twee splitjes onder in de zijnaden. De hemdjurk vertoont verder korte aangeknipte mouwtjes en een ronde hoog aangesloten halsuitsnijding. Verder *iets, geen kraaagje, geen manchetten, geen knoop, geen stikseltje. Mooi Dat hangt van de draagster af Ja, zie dat is nu het •igenaardige van de hemdjurk. Zo op de hand is zo'n «zak» eerder lelijk. Maar een vrouw, die hem weet te dragen, maakt er i#ts moois van. Zij, die het aandurft iets dergelijks aan te trekken en die daaren boven over een weinig fantasie en veel charme beschikt, kan er werkelijk in alle richtingen mee experimenteren. Met een simpele lange ketting, met een mooie lede ren ceintuur of een omgeknoopte sjerp zal zij er iets aparts van weten te maken. De «•intuur mag zelfs geplaatst worden waar men die wenst. Zo zal een losjes op de heu pen geknoopte sjerp in een scherp afgete kende kleur het jurkje reeds een bijzonde re charme verlenen. U hebt het al begrepen de hemdjurk is weer niets voor de dikkertjes. Alleen de allerdunste» onder ons kunnen hem en dan nog uit weloverwogen eigenbelang toe juichen. KLEUREN 1958. Prinses Margaret heeft als bescherm vrouwe van de British Caour Coucil drie DO»R JAN BOSCHMANS. Uit de oerlogskroHiek van een Westvlaamse familie. 42ste Vervolg. Bescheiden loopt Elsje enkele passen voor ons uit. Ze heeft eerlijk beloofd te zwijgen als duizend doden over hetgeen ze gezien en gehoord heeft. Ze zal daar men van een leugentje niet barst, houden staan, dat ze den gansen tijd geen duim breed van onze zijde is geweken. Maar van den eik zal ze toch 'n kiekje komen nemen. Wie had er zich zo iets durven voorstellen: tw«ee gelieven in een boom Hadden we die kunst van de vogels afgekeken Nol la's kleedje is heel weinig beschadigd. Hn hetgeen die prachtige ladder in haar kous betreft, daar heeft buiten mij niemand iets in te zien. Trouwens, ook de aardse liefde vergt zekere offers. Toch vreemd, vertrouwt het meisje me toe, ik voel me net een tikje dron ken. Ja. wanneer men in de hogere lucht lagen heeft gezweefd Zou het daaraan te wijten zijn Best mogelijk. Nolla loopt een poosje in gedachten ver zonken door. Nu hééft ze de Liefde vlak in kan men beter werken met de rechter dan met de linkerhand De grote meerderheid der mensen houdt bet met de rechter, een minderheid met de linkerhand en een kleine minderheid kan beide handen gebruiken om gelijkwaardig heid mee te doen. Mannen van de weten schap beweren, dat wij «rechts» zijn door overerving, en dat de gewoonte de rest doet. Er zijn trouwens tal van omstandighe den ,die een mens, over het algemeen, ertoe aanzetten, zijn rechterhand liever dan zijn linker te gebruiken. Bij voorbeeld wanneer men pas gegeten heeft, en de spijsvertering begint is men aan de linkerzijde altijd als het ware vermoeid. Ons instinct dwingt ons dan, bij voorkeur de rechterhand te gebrui ken. De moeder legt, na de geboorte, een zui geling zo aan haar borst, dat deze de rech terhand vrij heeft, terwijl zijn linker niets kan ondernemen. Hiermede krijgen alle zuigelingen als het ware een hypotheek mede, die hun linkerhand bezwaart. Dit is spijtig, want hoeveel mensen zou den er niet bij winnen als zij beide handen op even doelmatige manier moesten kun nen aanwenden: Afgezien van de grote meerderheid der arbeiders, denke men maar even aan de specialisten, chirurgen, geneesheren, mechaniekbouwers. Dadelijk ziet men in, dat het rendement veel groter zou worden dan nu het geval is. Men bedenke ook het lot van de invalie- den die, hetzij op het slagveld, hetzij in de arbeid dat andere veld van eer hun 90090G90CG909GG0GGG009099099099 de oogen gekeken, nu begint ze zo stilaan te beseffen wat het leven waard is. 1 Ze kijkt op, ziet me met stralende ogen aan en fluistert Gij en ik Stefaan, zullen altijd dikke vrienden bij ven, hé Gewis. Ook als we trouwd zijn sters van feministische Alexxandrië en Cairo. verenigingen in KOLONIALE LOTERIJ Trekking van het 15de gedeelte te Mar ch e-en-Fa menne. Winnen 200 F de nummers die eindigen op 8. Winnen 500 F de nummers die eindigen op 93. Winnen 1.000 F de nummers die eindigen op 679, 983. Winnen 2.500 F de nummers die eindigen op 0881, 0852, 4865, 0778, 1626, 6602. Winnen 5.000 F de nummers die eindigen op 6343, 5325, 2193, 2973, 4799. van de Sovjet-Unie bij het realiseren van een kunstmaan, hoezeer dit ook tot de ver beelding van de publieke opinie spreekt, getuigt van een reële voorsprong op de Verenigde Staten. Hetgeen gebeurd is kan vergeleken worden aan een examen, afge nomen van twee goede studenten, maar waarvan de ene kon afkijken van de an dere, en zich daarbij beijverde om eerst klaar te zijn, terwijl zijn collega noch af keek, noch een bijzondere inspanning deed om vóór de voorziene tijd klaar te komen. Kan dit laatste beschouwd worden als een psychologische fout in de koude oorlog, dan verliest het daardoor niet zijn reële bete kenis wat de wetenschappelijke wedijver betreft. De wetenschappelijke kringen in ons land zoals in Verenigde Staten en elders, heb ben nochtans niet op de Spoetnik gewacht om te weten dat de Sovjet-Unie op exact wetenschappelijk gebied zeer sterk staat, onafhankelijk ook van de aanbreng van Duitse geleerden tijdens de naoorlogse pe riode. De verrassing waarvan de pers, spreek buis van de publieke opinie, blijk geeft, wijst o.i. op een journalistiek vraagstuk, dat zich zeer waarschijnlijk in de toekomst geleidelijk scherper zal stellen Gemakke lijkst is het probleem te verduidelijken met een concreet voorbeeld HAALTERT AAN DE BEURT Van gemeente tot gemeente trekt de kan tonnale propagandatocht van het C.V.P.- kanton Aalst. Na Baardegem zal Haaltert de sympatisanten uit de ganse streek in «Het Patronaat» ontvangen, waar op zater dag a.s. 2 november te 8 uur de tweede kan tonnale meeting doorgaat met als spreker volksvertegenwoordiger Placide De Paepe. Deze sociale voorman zal handelen over «Het Probleem der Pensioenen», kwestie waarin eenieder belang stelt. Gans Haaltert zal dus die dag op de been zijn. -oOo— GEEN VLEESDERVEN MET ALLERHEILIGEN De wet op het vleesderven en het vasten is niet meer verplichtend op 31 oktober, die geen vigiliedag meer is. Op vrijdag 1 november, feestdag van Al lerheiligen is het toegelaten vlees te eten. -©Oo- DE STAND DER WERKLOOSHEID De Rijksdienst voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 13 tot 19 October 1957 werden er per dag gemiddeld 63.156 volledig en 29.878 gedeeltelijk en toevallig werklozen gecontroleerd, hetzij een totaal van 93.034 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermeerdering van 584 volledig en van 2.678 gedeeltelijk en toevallig werklozen genoteerd. -oOo- GEHEIM LEGER SCHUILOORD LE HIBOU NAAR BRUSSEL OP 17 NOVEMBER wanneer een be- Winnen 10.000 F de nummers die eindi- ?lnn_elmg m GGn wielerkoers een prijs haalt, gen op 5453, 549/i Winnc" 25.0oc y do nummers die eindi gen op 55726, 69278, 232 72, 8 1 8 1 9, 92 201, 02218, 76134, 74694, 09550, 02714, 61186, 75824, 64284, 39860. Winnen 50.000 F de nummers die eindi gen op 45886, 14899, 70023, 16870. Winnen 100.000 F de nummers die eindi gen op 86948, 61820, 94055, 01253. Winnen 500.000 F de nummers 438373, 295634. Wint 1.000.000 F het nummer 292962. Wint 2.000.000 F het nummer 104726. Wint 3.000.000 F het nummer 290610. TOT LENING WEDEROPBOUW EERSTE GROEP Bij de 516e trekking van de Wederop- bouwlening, 1ste groep is een lot van 1 mil joen fr. gevallen op obligatie reeks 1212, nr. 373. DERDE GROEP. Bij de 390e trekking van de Wederop- bouwlening, 3e groep, is een lot van 1 mil joen fr. gevallen op obligatie reeks 8169, nr. 170 en een lot van 500.000 fr. op obliga tie reeks 7130 nr. 016. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar aan 1.000 fr. Waarachtig, luidt haar slotbedenking, ik geloof dat ge werkelijk voor elkander geschapen werdt. Nolla knikt. Ik knik. Beiden twijfelen we daar geen ogenblik aan. Alleen de toekomst zal uitwijzen of we inderdaad voor elkaar geboren werden i of wanneer een voetbalploeg van derde zo ne een match wint, of wanneer een politiek man enkele vaagheden vertelt en in tal van andere gevallen zijn er dagbladkolommen ter beschikking. Maar als één of andere éminente geleerde een belangrijke presta tie levert, dan is het zeer uitzonderlijk en toevallig dat de publieke opinie daarvan iets te weten komt. Begin van dit jaar bv. vertrok een nog jonge Belgische sterre- kundige, een pater jezuïet die lector is bij de Universiteit te Leuven, E. P. Bertiau, als vertegenwoordiger van ons land samen met enkele sterrekundigen uit andere Westeuro- pes landen naar Zuid-Afrika, om daar een geschikte plek te vinden om een nieuwe sterrewacht op te richten, vermits totnogtoe de waarnemingen in het Zuidelijk halfrond ver achteruit zijn op die van het Noorde lijke. Buiten één enkel weekblad, uitgegeven door de paters jezuïeten, staat het ons niet voor dat een ander blad een regel ge wijd heeft aan een gebeurtenis die een reële Europese en wetenschappelijke bete kenis heeft. Deze vaststellingen bedoelen geen critiek te zijn. Het gaat hier echter om een belang rijk vraagstuk waaromtrent de pers haar verantwoordelijkheid heeft, niet zozeer om de geleerden aan te moedigen, dan wel om het publiek en vooral de jeugd meer waar dering voor wetenschappelijke prestaties bij te brengen. j, T. \y. Als we trouwd zijn Verduiveld, ge Helaas, dan zal het waarschijnlijk te laat bezorgt me kippenvel. Waarom me te pas 1 wezen, en te onpas aan de onvermijdelijke uitboe- 28. ting herinneren Onverwacht proest Elsje het uit, struikelt in haar groot jolijt bjjna over een boom wortel en kan een lange tijd geen verstaan baar woord uitbrengen. Dan grijpt ze me bij den arm Broer, hikt ze, ge gaat de schreef te buiten. Ge zult uw verloofde nog hele maal ontnuchteren met uw eeuwige grap pen over de straf van 't huwelijk. Wees toch 'n beetje galant Hoe buitenissig het ook iemand mag voorkomen, het is Nolla in hoogsteigen per soon die zus kordaat op haar nummer zet. Elsje, zegt ze streng, daar hebt gij niemendal mee te maken, hoor Wanneer het nood doet, zal ik wel zelf mijn aan staanden echtgenoot de les lezen. Denk maar niet dat ik bang ben voor m'n man netje Goed zo, dat is gesproken als een heldin Nolla is een ferme meid. Mijn pientere zus ziet ons een wijl half ernstig, half vrolijk aan ZIJN DE JONGE MANNEN GEK Zachtjes deinend dobbert het bootje over het stille, diepe water van den vijver. Pijl en boog liggen klaar, maar van de jacht zal er niet veel meer terechtkomen. Deze eerste proef is beslissend. Met een vrouw kunt ge prettig boemelen, dansen, zingen, vrijen, keuvelen, desnoods huishou den maar om er mede op jacht te gaan, dat is uw reinste malligheid. Men kan on mogelijk van twee dingen tegelijk genieten: van liefde en van de jacht. Beide vragen uw algehele aandacht. Iedere dware jon gen die nog met 'n verliefd katje in een bootje gevaren heeft, zal best weten hoe het er op zo'n tochtje toegaat. En hoe het wild dan ongestraft achter uw rug aan kon ko men ,zo veilig alsof de Chinezen het kruit nog niet uitgevonden hadden. Over den gansen wijden plas is geen vo gel, het vermoorden waard, meer te bespeu ren. Indien de meisjes dan ten minste nog het verstand bezaten om... Waaarom doet ge altijd uw mooie ogen toe als ge 'n zoen krijgt mopper ik luid op tegen mijn lief, de kippen doen net zo als ze 'n te groot eigen moeten leggen. Nu hebben we nog niemendal geschoten, nog niet eens 'n onschuldig waterhoentje... Nolla Kantjes blikt me verontwaardigd aan Dus alweer mijn schuld stuift ze op. En mag ik nu m'n eigen ogen niet meer sluiten als 't me lust Ach, wat zal het worden als we getrouwd zijn Alle dagen katjesspel, meen ik pessi mistisch. Er zit een kikvors op een waterlelie te schommelen, schijnbaar met zijn gedachten in een ander deel van Europa. Nolla slaat er naar met een pijl, de kikker schrikt zich 'n aap en duikelt hol over bol de diepte in. En dan zegt hij, mort ze dat ie van mij houdt. Natuurlijk, meesmuil ik, dat heeft toch niets met de liefde te maken. Wat heeft er niets mee te maken Onze ruzies een koe zou 't snappen Filosofisch stop ik mij een pijp. Hoe dom de vrouwen kunnen zijn, mij mer ik Bij wie zouden we nu anders onze gal kwijtraken, als het niet is bij degenen die we liefhebben Kunnen we nu aan 'f krakelen gaan met wildvreemd iemand Die zou het ten andere niet verdragen- of wel aan 't vechten vallen, of ons voor 't ge recht dagen. Een nasleep van ellende zou hef worden. Zij die ons beminnen moeten STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN 18 DODEN EN 517 GEWONDEN Tijdens de week van 21 oktober te 0 u. tot 27 oktober te middernacht hebben zich op de wegen en in de bebouwde kommen, waar het toezicht op het verkeer aan de Rijkswacht is opgedragen 802 ongevallen voorgedaan, waarbij 18 personen om het leven kwamen, 122 zwaar en 395 licht ge wond werden. Gedurende het week einde waren er bij 234 ongevallen 8 doden en 49 zwaar ge wonden. De oorzaken van de dodelijke ongevallen zijn de volgende gevaarlijk inhalen 1 do de; buitensporige snelheid 2; geen verle nen van voorrang bij een omgekeerde drie hoek 1; niet rechts houden 3; andere oor deels -of oplettendheidsfouten bij het ma- neuvreren 3; gebrekkige of onvoldoende verlichting 1; vermoeidheid 1; onoplettend heid van voetgangers 3; andere omstandig heden 2. De ongevallen worden per provincie al dus verdeeld Brabant 143; West-Vlaande- ren 82; Oost Vlaanderen 111; Antwerpen: 70; Limburg 58; Luik: 96; Luxemburg 39; Henegouwen 137 en Namen 66. -oOo- LOTENLENING 1953 Bij de 238e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen F gevallen op obligatie reeks 1899 nummer 159. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. »eoe«* i>©e©©©©©©©#©©©©®© toch iets kunnen slikken de liefde is geen kinderpretje, verduiveld nog aan toe Toegelaten te roken, poesje Heug... Ze probeert verder öp te schuiven, maar er blijft te weinig ruimte over. Bovendien is ze bang een snoek te vangen de vijver is zeer diep, gevuld met water en buitenge woon vochtig. Ten einde raad, trekt ze haar jurk zedig over de knieën, stopt haar voe ten onder het bankje weg en kijkt langs den kant waar ik niet te verkennen ben. Nolla pruilt. Vrouwen kennen allen die leuke kunst. Men behoort echter zijn ge zond verstand te gebruiken in de liefde, dwaasheden zijn toch onvermijdelijk. Helaas ,de dames begrijpen zo iets niet altoos. Nietemin, spijts dit alles, is onze roman tot een volledig succes uitgegroeid. Reeds drie maand zijn er verlopen sinds onzen onvergetelijken tweezang in den Verbran den Eik, en nog geen enkelen dag hebben we ons verveeld. Nochtans sparen we hart noch zenuwen. Schier dagelijks zijn we in elkanders gezelschap, trekken we er des avonds op uit, wandelen we door de vel den, verheugen ons in de pracht van Gods aarde en laten het mopperen aan de an deren over. Alles behoort ons toe de we reld is onze lusthof, onmetelijk groot, slechts begrensd door den horizant. In de groene weiden grazen bonte koeien, darte len kalveren, huppelen dwaze veulens, ze zien ons komen, slaan met hun staart

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 2