WIJ ZIJN BE V ERDRAAGZAMEN Geheim Leger] DANK U "ACHÏÊL Ditjes en Datjes Wanneer wij de regeringspers moeten geloven, dan heeft de CVP. onder haar be stuur niemand anders benoemd dan leden van haar partij, is de CVP. ook op dat ge bied zeer onréchtvaardig opgetreden tegen over haar tegenstrevers. Deze regering heeft dan ook, waar het enigszins mogelijk was, benoemingen ver broken, om het evenwicht' te herstellen. Want zij zijn toch zo verdraagzaam. Wanneer wij de vurige CVPers horen, dan zijn zij integendeel van mening dat de CVP. op dat punt veel te zwak is geweest, veel te veel linksen heeft benoemd en ei sen zij van hun partij een veel strakkere houding, als zij in 1958 weer aan het be stuur komt. Wij zijn van oordeel dat de huidige rege ring op gebied van onverdraagzaamheid niet veel lessen te krijgen heeft. Twee we ken geleden hebben we in «de Volksmacht» een voorbeeld gegeven van die rood of geen brood» politiek van de ACOD.; dit rode syndikaat geeft de indruk dat zonder haar steun er voor het moment aan geen postje te geraken is bij de post of de spoorweg of bij gelijk welk andere dienst van het ministerie van verkeer. Arbeidsraad werd* door minister Van Daele ook een linkse benoemd. den In de pers zijn er de laatste dagen meni ge artikelen verschenen over benoemingen van hoge ambtenaren aan de post, telegraaf en telefoon; voor de katolieken en de Vla mingen zijn die benoemingen inderdaad be neden alles. Tegenover dat fanatisme van minister Anseele (en de andere ministers zijn niet beter) steekt de verdraagzame houding van de CVP. ministers o.i. schril af een linkse werd benoemd tot de grote baas bij de spoorwegen; als dhr. Julien van verdraagzaamheid en humanisme Kuypers werd ontslagen als secretaris-ge- Dat zijn drie voorbeelden van benoemin gen van ambtenaren der hoogste categorie. Er zijn er ook te geven van ambtenaren van lagere klas: toen het officieel betalings organisme voor werklozen werd opgericht, dan werd er van te voren tussen de syndi- katen en het departement van arbeid een soort overeenkomst getroffen om de benoe mingen wat evenredig te verdelen. Als wij nagaan hoe deze regering op treedt, dan is het geen verdraagzaamheid meer; wij denken bv. aan de benoemingen bij het toelage- en voorzorgfonds voor het pensioen der zelfstandigen. SCHUILOORD «LE HIBOU» AALST. BESTE STRIJDMAKKERS, Op 17 november 1957, zal het Geheim Le-^ ger overgaan tot de inhuldiging van het me-1 moriaal opgericht ter herinnering aan 13^ kolonels, 500 officieren, 1500 onder-officie-^ ren en 4500 soldaten gesneuveld in de ran-k gen van het Geheim Leger. De ceremonie zal vereerd worden door de! aanwezigheid van Z. M. de Koning. J Het bestuur van het Schuiloord «Le Hi-^ bou» doet een oproep aan al de leden, vank nu af, reeds schikkingen zouden treffen™ teneinde een verzameling op touw te zet-^ Wij, CVPers, zijn natuurlijk de onver- draagzamen; wij willen niet alleen de Vla mingen onder den klerikale domper hou den, odk de linkse Walen willen wij kleri- kaliseren en alle diensten hebben wij vol gestopt met rechtse en gewoonlijk onbe kwame kreaturen. De linksen die zijn recht vaardig en hebben zin voor evenwicht Onlangs werd de Hoge raad voor Volks opleiding opgericht; deze Vlaamse Raad heeft onder zijn bevoegdheid alle uitingen van volkskuituur zoals bv. toneel, muziek, Film, ontspanning, toerisme, naschools on derwijs. In Vlaanderen gaan zeker 75% van die aktiviteiten uit van katolieken; het wa re billijk met die toestand rekening te hou den. Weet Gij hoe minister Collard de ver deling deed Zeer simpel, de socialisten zijn er de baas 10 socialisten waaronder de voorzitter, 6 katolieken en 4 liberalen. De openbare boekerijen zijn in Vlaanderen voor 80% katolieke inrichtingen, op dit ogenblik is geen enkel inspecteur door het ger dragen onze leden een armband A.S. ministerie benoemd katoliek. Dan hebben de socialisten de mond vol neraal bij het ministerie van Onderwijs, dan werd hij in dat zeer belangrijke minis terie vervangen door een linkse; aan het, hoofd van de nieuw opgerichte Nationaleker het geval. Men zegt dat hoe meer men over de liefde spreekt, hoe slechter het is; op ge bied van verdraagzaamheid is het dan ze- Clemens DE Paepe. Bij de «Eendrachtige Gerrebolders» te Aalst werden Alfred Ringoir als kampioenen gehuldigd. Elvira Walfgraef en Cliché «Het Volk» «Vreugd in Deugd» tc Lede zorgde voor een geslaagde opvoering van De Erfgename». Voor dit succes zorgden de hh. Achiel en René Nijs, Antoine Van Molle en de dames Jos De Craecker-Lamagie, Madeleine De Kerpel, Odette Bijl, Irène Luwaert, Christiane Lievens en Hilda Lanckman, onder de algemene regie van Marcel Van Heddeghem, Cliché «Het Volk». ten waardig aan de traditie van het^ Schuiloord Le Hibou en het Geheiml Leger, zowel door de getalsterkte dan door« de tocht van zijn leden. k Te 10 uur O. L. V. Zavelkerk, Kerke-® lijkedienst ter nagedachtenis van al de]| weerstanders gesneuveld voor het Vader-N land. Alle vaandels der Verbroederingen zullen! op die dienst tegenwoordig zijn. J Op de zelfde uur (10 uur) zullen de le-® den der Verbroederingen zich in de Stro-k straat (rue de paille) verzamelen. (De Stro-j straat is gelegen rechts beneden de Grote! Zavelplein wanneer men de rug naar dej kerk keert.) Buiten de vlaggendragers, geen gelegen-k heid H. Mis te horen voor de leden. Tijdens de betoging van het Geheim Le-1 ragen onze leden een armband A.S. -w G.L. Op vertoon van hun kaart der Verbroe-k dering van het Geheim Leger zal de N.M.B, J S. een individuele vermindering toekennenÉ van 35% op de prijs van twee enkele bil-J jetten. VRAGEN Brussel CENTRAAL, twee| enkele biljetten 35% vermindering ceremo-J nie van 17 november. Wij. vertrekken met de trein te Aalst tek 8,20 uur. LEDEN VAN HET SCHUILOORD Le| HIBOU» ALLEN OP POST. HET BESTUUR. -oOo STAD AALST. 11 NOVEMBER 1957 - 15 NOVEMBER 1957. Het stadsbestuur maakt hierbij bekend dat volgende plechtigheden zullen plaats hebben Maandag 11 novemb. 1957: Herdenkingsdag 1) te 10 uur, in de St. Martinuskerk, plechtige H. Mis gevolgd van «Te Deum». De burgerlijke en militaire overheden, alsook de maatschappijen vergaderen ten stadhuize, te 9,30 uur, om zich stoetsgewij ze naar de kerk te begeven. 2) Na de H. Mis, gezamenlijke optocht naar de monumenten om er bloemen neer te leggen. 3) Na de optocht, ten stadhuize, aan spraak door de heer Burgemeester. Uitreiking van eretekens. Vrijdag 15 november 1957 Koningsdag- In de St. Martinuskerk, te 11,30 uur «Te Deum». Men begeve zich rechtstreeks naar de kerk. De bevolking wordt vriendelijk verzocht op deze dagen de huizen te bevlaggen en aan de plechtigheden deel te nemen. I.O. De Gemeentesekretaris, Fr. DE MEYST. De Burgemeester en Schepenen, Fr. BLANCKAERT. oOo DAVIDSFONDS AALST-MIJLBEEK Op zondag 10 november 1957, te 18,30 u- in de parochiale Feestzaal DEKLAMATIE AVOND uit werk van Karei VAN DE WOESTIJNE, Samuel FALKLAND, Ernest CLAES door Herman NIELS en Paula SEMER. Beschermleden hebben vrije toegang met gans hun gezin. Andere belangstellenden betalen 10 F als deelname Zn de kosten. DE AALSTENAAR DENKT ER HET ZIJNE VAN EENDRACHT AALST heeft lange tijd geschipperd op weg naar de titel, zodat velen zelfs grimmig werden op de wit-zwarte familie. Nu, vreeselijk is dit niet, want onthoudt goed dat de storm dikwijls het sterkst woedt, waar hij niet ge hoord wordt. Lange tijd was «de Eendracht» geschraagd door twee pijlers, die meer dan eens aangevallen werden door heimelijke stormen, dat waren Dolf De Buck en Karei Voogt. Ze stonden beiden voor een zeer lange periode samen op de grasmat en trokken dus aan één en dezelfde teugel, deze die Eendracht moest leiden. Daar is nu een punt aan gezet, de wit-zwarte trui hangt aan de nagel van de souvenirs. De Buck en Voogt gingen elders hun tenten opslaan. Aanbiedingen waren er niet tekort, hun ervaring en rijkbedeelde talenten zijn niet zomaar door iedereen te evenaren. Maar, ze bleven aan de Denderboorden, waar de weerslag van hun verrichtingen ook het meest had ingewerkt, en waar ze uiteindelijk elkaar terugvinden. Dolf De Buck borg de kompetitiestuts hoog in de nok, Karei Voogt bleef de groene grasmat trouw en spande zich voor de wagen van Standaard Denderleeuw; De Buck trok naar Geraardsbergen, om er zijn raad gevingen te verkondigen. Nu is het gedaan om samen op het terrein te verschij nen en elkaar te omhelzen wanneer een doeltje wordt genet, ze staan radikaal te gen elkaar in het gelid. EN DOLF LACHTE. Karei Voogt deed haast dadelijk de Standaard-aanhang in vreugdekreten uit barsten, hij wandelde van zege naar zege. Dolf De Buck moest het meer beschei den doen, hij kwam slechts heel langzaam onder doom, maar bereikte toch met zijn ploeg een voortreffelijke konditie, toen hij Voogt in eigen nest mocht bekam pen. En kijk daar bouwde zich dan een schouwspel op, dat ons Karei Voogt voor stelde in strijd tegen de jongens van Dolf De Buck, die zelf, in de neutrale zone natuurlijk, «Giesbergse» aanhanger was. Had Dolf nog een deel van de Voogt- streken onthouden Het is mogelijk, want de schalkse glimlach bij het debuut ontwikkelde zich tot een uitbundige zegevreugde, toen De Buck de tweestrijd won met 23. Aan beide zijden is de partij al een weinig uit de gedachten ver dwenen, maar bij ons kwam het idee pas op toen men ons het volgende voorstel de Hebt ge er al even op nagedacht wat het zou worden, moest De Buck met S.K. Geraardsbergen voortgaan zoals thans en tenslotte tegenstander nummer één zou worden van Standaard Denderleeuw (Karei Voogt) «Ja, nu eens zuiver op de keper beschouwd, het stof dat dit samentreffen zou doen opwaaien, zou beslist geen klein wolkje zijn BRUSSELSE AALSTENAARS Een voetballer zelf weet maar al te best dat een selektie voor het fanionelftai dikwijls door een uiterst klein feitje kan gedwarsboomd worden. Dat is één, ver volgens, wanneer een team de titel speelt en de overwinningen opstapelt, waarom zou men andere schakels inlassen. Gerard Vervecken en Florent Kindermans kunnen daar een aardig woordje over meepraten, maar zijn tenslotte nog in goe de handen terechtgekomen. Inderdaad, Vorst had de blikken naar de Ajuinenstad gewend en trok hen samen met de Volharder Corten de «kiekenfretter»-trui aan. Iedereen staat versteld over het nuttig werk dat onze jongens daar leveren, want Vervecken is er de beste doelschutter tot hiertoe. Een ganse clan Aalste- naars, die dikwijls het stokpaardje, Vervecken, bereden, was hierover natuurlijk tenzeerste entoestiast. Hoort u zelf maar, wat ze zeer raak naar ons hoofd slingerden «Wat zou men te zien gekregen hebben op het Eendrachtveld hadden de wit-zwarten de titel op het nippertje gemist Dan zouden Kinder mans en Vervecken twee mannen zijn die tot taak zouden krijgen, Aalst uit verband te spelen Dit is allemaal zeer mooi op papier, maar de overgang is bewerkt, en van een dergelijke konfrontatie zal er dus voorlopig niets in huis komen. Meer nog, indien alles blijft draaien zoals thans, dan zal men nog ettelijke seizoentjes op zijn neus kijken. Opvallend is toch, hoe in de supporterskringen van Eendracht Aalst de figuren van voorheen blijven rondzwerven, en stipt op de voet gevolgd worden. t G? «e' ^etLmen werpt niet ZOIbaar het eens geprezene in de vergeethoek, wat ^enslotte slechts respekt kan doen oplaaien. Louis De Pelsmaeker. Allen die de huldiging van Achiel Van Acker hebben bijgewoond, reeds meer dan een maand geleden moeten bekennen dat er heel wat ontroerende ogenblikken waren die dag. Maar het meest pakkende was toch toen een groep «ouw peekes» voorbij de eretribune werden geleid met in hun be vende handen een plakkaatje waarop ge schreven stond «Dank U Achiel». Het was ontroerend, ...maar het was een grap, een schaamteloze komedie, een leu gen. Tenzij we die bordjes niet scherp genoeg i hebben bekeken... want kijk eens, mis schien stond er in kleine lettertjes wel bij geschreven Dank U Achiel omdat gij de scholen van één miljoen Belgische kinderen tot de bedelstaf hebt verwezen; Dank U Achiel omdat gij de katolie ke familievader nog steeds zijn 400 frank kompensatievergoeding niet hebt gegeven waarop hij recht heeft voor elk van zijn kinderen dat het nationaal katoliek onder wijs bezoekt; Dank U Achiel omdat gij de katolieke leraren zo goed uitbetaald dat sommige on der hen reeds meer dan honderduizend frank zijn moeten gaan lenen om niet in de mizerie te vallen; Dank U Achiel omdat ge de afhoudin gen op het loon nogmaals hebt verhoogd zodat we in de plaats van opslag, enkele maanden geleden afslag kregen van onze wedde; Dank U Achiel omdat we meer mogen betalen voor het bediendenpensioen; Dank U Achiel voor uw diktatuur- maatregelen tegen de bedienden van de Spaarkas; Dank U Achiel voor uw onovertroffen wet voor het pensioen der zelfstandigen; Dank U Achiel voor de verhoging met tien frank voor de kindervergoeding voor de moeder die thuis blijft, terwij] haar buurvrouw die uit werken gaat, 110 F meer krijgt; Dank U Achiel voor de verdriedubbe ling van de slachttaks waardoor de prijs van het vlees de hoogte is ingegaan; Dank U Achiel voor de verhoging der telegramtarieven met 40%; Dank U Achiel voor de van de posttarieven met 25%; Dank U Achiel voor de der tramtarieven met 20%; Dank U Achiel voor de verhoging verhoging - - - verhoging van de sigaretten, de suiker, de telefoon, enz... Dank U Achiel voor de stijging van de levensduurte met 7% in twee jaar tijds die maakt dat 10.000 F op ons Spaarboekje in 1955 er thans nog maar 9,300 waard zijn; Dank U Achiel voor het geknoei met de indeks zodat de werkelijke levensduurte in feite sneller stijgt dan het loon; Dank U Achiel voor het «technisch in cident» met de Nationale Bank dat er ons toe verplicht in een periode van voorspoed de riem toe te halen; Dank U Achiel voor het ander «tech nisch incident» op de ringlaan van Brussel waardoor de lachlust werd opgewekt van alle binnen- en buitenlandse humoristen en waardoor uw leuze «Z'azi et puiz ze réfJé- zi» weer eens bewaarheid werd; Dank U Achiel voor het prestige dat ge aan ons land bezorgt door uw wellui- dende taal en uw kennis van internationa- le aangelegenheden; i Dank U Achiel voor al uw andere be kende en onbekende weldaden; Dank U vooral Achiel omdat ge het binnenkort zult afstappen. jf.

De Gazet van Aalst | 1957 | | pagina 1