1ho-iwenUianiek De kareeloven M1LAC - AALST KEUKENGEHEIMEN. ENKELE HULPJES IN NOOD Wanneer U de kurkentrekker niet vin den kan en toch een fles moet ontkurken, kan U zich behelpen met een lange schroef. De schroef wordt in de kurk gedraaid, waarna met behulp van een nijptang schroef en kurk samen worden uitgetrokken Komt U, vlak voor het opdienen, tot de ontdekking dat ge geen olie in huis hebt om de slasaus te bereiden, neem dan een weinig gesmolten boter. De boter alleen maar smelten, geen kleur laten krijgen. Room kunt ge, in geval van nood, ver vangen door volle melk waardoor een flink klontje verse boter is geklopt. U hebt 'n nagerecht je bereid dat rij kelijk bestrooid moet worden met bloem suiker. U grijpt naar de strooier en... deze is leeg. Strooi dan vlug een hoeveelheid kristalsuiker op een stevig papier en rol met een deegrol de suiker tot poeder. O... bezit U geen deegrol Vul dan een fles met koud water, doe er een stopsel op en U bent nog eens uit de nood geholpen. UIT DE MODEWERELD. WAT ZAL 1958 ONS BRENGEN Ongetwijfeld zullen we de losse soepele lijn, die de huidige wintermode kenmerkt, ook in het komende seizoen terugvinden. De Parijse groot-confectiefabrikanten hebben zich zozeer op de zak-lijn geïnspireerd, dat praktisch alle zomerkleedjes het merk daarvan vertonen. Of men er vóór of tegen is, men mag er zich aan verwachten dat de «zak» of hemdjurk deze zomer «de» dracht worden zal. En aangezien dergelijke jurk helemaal niets voor ons doet, zullen we er zelfs iets van moeten maken. Parijse mode specialisten raden aan bij een zak-jurk vooral zeer verzorgde schoenen te dragen en geen té bleke kousen. Ook de lange col lier mag nooit vergeten worden. Gelukkig kan men ook een compromis sluiten met de ceintuur, een strakke ceintuur om de taille, die van een «zak» dadelijk iets meer ver trouwelijk maakt. Wilt U het oordeel van de mannen over de zak-jurk «Afschuwelijk», zegt de ene. «Et zit toch wél iets in als het goed gedragen wordt! zegt de andere. «Iedere vrouw, die zichzelf respecteert hoort er een te hebben is het oordeel van de man, die in het modebedrijf zit, maar die ziet het natuurlijk niet meer objectief. «Het gaat wel weer over» zegt tenslotte de wijze man. Gun de vrouw dat stukje speelgoed maar, zij zullen de vorm, die zij in de mode zoeken, er mis schien door vinden Wie geen zak-jurk durft te dragen, moet, zo oordeelt Parijs, in het komend seizoen ten minste een lange losse swaeter aan trekken, grof gebreid of gehaakt, met of zonder col. Zo'n swaeter moet vooral erg los zitten, niet alleen in de rug, maar ook langs voor en moet reiken tot een 20 cm. onder de taille. Voor onze zomerjurkjes zal hoofdzakelijk katoen verwerkt worden. Satijnkatoen in smalle en brede strepen, een fijn bloempje of effen. Voor mantels en tailleurs zal er vooral gebruik worden gemaakt van «dro ge stoffen» als tweed, natté, jersey en de zo moderne breistof, verder de klassieke als laken, Shetland, camel en kashmier. Uit Amerika mogen we «gementoliseerde» kousen verwachten. Naar het schijnt zullen deze zeer fris zijn gedurende de zomer. Engeland zal ons een onzichtbare tirette verschaffen. Deze zal zo fijn en licht zijn dat ze als sluiting, verwerkt in een naad, niet kan worden opgemerkt. Verder zullen we in 1958 het geluk sma ken volmaakte plooien in onze rok te heb ben zonder ooit te moeten persen. Volgens een in Australië reeds toegepast procédé wordt het kledingstuk vóór de laatste per- ooooooo^oooeo^oeoGO^ooooooooooo* ONS KORT VERHAAL. sing besproeid met een verdunde oplossing van thioglycoolzuur. Daarna wordt de plooi vastgelegd door gedurende 15 secon den met stoom te persen. Dit procédé is volkomen veilig; het heeft geen nadelige invloeden op de wol en verzekert plooien en vouwen van onbegrensde duur. Het nieuwe procédé stelt de fabrikanten in staat blijvend geplisseerde wollen kle dingstukken te vervaardigen zonder hun toevlucht te moeten nemen tot vezels die verzachten en smelten onder invloed van de hitte. Aldus heeft de wetenschap een lang betrachte eigenschap toegevoegd aan de natuurlijke kwaliteiten, waaraan de wol haar vooraanstaande plaats onder de tex- tielvezels te danken heeft. Tenslotte mogen we ons verwachten aan een nieuw bijou, dat via Engeland Europa bereikt heeft. Het betreft hier de «TALIS MAN D'AMOUR die er uit ziet als een genomen. Hij dacht dat hij vijftien flessen whishey meenam. Maar het was stagema teriaal en de vulling bestond uit thee. ONS WEKELIJKS PRAATJE HOE DENKEN ZIJ OVER PA EN MA Toen de heer en mevrouw Smith enige maanden geleden een avondje «uit» ge weest waren, wachtte hen bij hun thuis komst een eigenaardige verrassing. De kin deren van het echtpaar hadden de avond niet nutteloos doorgebracht. Op een groot vel papier hadden zij VOORSCHRIFTEN VOOR OUDERS» neergepend. Met stijgen de verbazing las vader Smith 1. Maak geen ruzie als wij er bij zijn; 2. Lieg niet tegen ons, ook al is het goed bedoeld; 3. Trek het ene kind niet voor het andere; 4. Laat ons niet lijden onder uw slechte humeur; enz.... enz.... Dit voorstel gaf de heer Smith te denken! Hij stelde zich in verbinding met school directeuren en jeugdleiders en iedereen was van mening dat er meer aandacht be- gouden munt. Aan de ene kant de garantie steed moest worden aan het oordeel van «1000 kussen», aan de andere zijde een toe- kinderen nopens hun ouders. Het slot van passelijke tekst naar keuze. Zelfs het rand- jdeze geschiedenis is,dat er een internationa- schrift is niet vergeten; deze uit Engeland dragen de woorden «We love for ever door COR DE WIT Als een stugge bries verbreidde zich het gerucht dat de drie huizen van Louis Ver- gauwen zouden onteigend worden. Naar men beweerde waren reeds wegencommis sarissen in opdracht van de staat bij Ver- gauwen geweest en waren ze met hem tot een vergelijk geraakt. Dit nieuws bracht de bewoners van de kleine huizenblok in ver warring want daar iemand van hun gezin op de steenbakkerij van Vergauwen werkte, huurden ze voor een schappelijke prijs. En met het huren van een huis zaten veel men sen in verlegenheid. Er hing eensdeels niet zoveel te huur en wat er anderdeels ter beschikking stond betaalde men met zware munt. Maar met dergelijke zorgen bekom merde zich de staat niet en en zeker niet wanneer deze, zoals het heette, dringender plannen ten uitvoer wilde leggen. De we gencommissie had besloten dat het land behoefte had aan een autostrade die van de kust naar de hoofdstad leidde. De auto- strade liep volgens de klaargemaakte plan- j aan was. Ongetwijfeld zal dit bijou wel in de smaak vallen. Het kan immers bij velerlei gelegenheden aangeboden worden verjaar dagen, verloving, huwelijk of bij de geboor te van een kindje aan het jonge moedertje. De «talisman» kan gemakkelijk gemon teerd worden aan armbanden, bij wijze van hanger aan een ketting, als broche op re vers of wat uw fantasie u verder ingeeft. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. WESTERSE SCHOONHEID. Sinds de Japanse meisjes op het witte doek filmsterren zien als Marilyn Monroe hebben haar schoonheidsideeën zich ingrij pend gewijzigd. Ze willen o. a. Westerse ogen hebben, aan welk verlangen estheti sche chirurgen a raison van 500 Fr al kun nen voldoen. De Japanse meisjes hebben namelijk te veel vet boven hun ogen om van nature een «étage» ooglid te kunnen hebben. In vijf minuten is dat overtollige vet verdwenen en het Westerse effect be reikt. Ze moeten er twee dagen gezwollen ogen voor over hebben. Maar wie mooi wil zijn moet lijden.Een westers neusje is duur der dit kost wel een 1200 a 1300 Fr. en een Westerse boezem kost 2.500 Fr. EEN RAAD VAN PRINSES GRACIA Prinses Gracia van Monte Carlo, die in maart har tweede baby verwacht, is zuinig: ze draagt dezelfde kleren, als toen ze haar eerste baby verwachtte. In dat opzicht lijkt ze volgens «France Dimanche» op koningin Elizabeth, die bij haar recente bezoek aan Canada «toutes ses vieilles robes» mee nam. Prinses Gracia heeft een zwak voor kleine hoedjes en ze raadt andere a.s. moe ders aan ook veel aandacht aan haar hoe den te besteden, omdat zodoende de aan dacht op het gezicht valt DUITSE JEUGD AAN BANDEN. In Westduitsland is kortgeleden een wet in werking getreden, die het bezoek regelt van kinderen aan films en aan andere soorten van ontspanning. Kinderen beneden de zes jaar zullen geen bioscoop meer mo gen betreden. Kinderen onder twaalf jaar moffen er niet meer in na acht uur 's avonds Jongens en meisjes onder zestien jaar mgen alleen in gezelschap van hun ouders of andere opvoeders in café's komen en be zoek aan dansgelegenheden is helemaal voor hen verboden, evenals variété- en ca baretvoorstellingen. Jongelui van 16 tot 21 jaar mogen alleen gaan dansen tot midder nacht. Roken in het openbaar is niet toegestaan voor jongelui tot zestien jaar evenmin als het gebruiken van alkoholische dranken. TEGENSLAG. Een dief, die rondsnuffelde in het appar tement van vrouw Nora Anderson in het Amerikaanse stadje Atlanta is lelijk beet- joocö©oc©coooo©ooocooeo©ocoo®«o plannen wanneer men al die individuele gevallen moest onderzoeken Gewis zou men dan nooit opschieten. Nu, naar het scheen was Vergauwen ten zeerste ingenomen met die onteigening. De drie huizen stonden reeds bouwvallig en de le enquête uitgroeide. Aan 100.000 kinde ren, van 8 tot 14 jaar, uit Engeland, Frank rijk, Nederland, België, Oostenrijk, Duits land, Zwitserland, Italië en Griekenland werd de vraag gesteld Hoe denkt ge over uw ouders Dat de kinderen niet licht bereid waren om deze vraag eerlijk te beantwoorden bleek wel uit hetgeen de Hollandse jongen Peter vaststelde «Een slimme streek Stel je voor, dat de beantwoording onder ogen van de ouders kwam, de volwassenen konden nu wel beweren dat zulks niet zou gebeuren, daar een pak op je broek riskeer je liever niet. Zo ging het niet alleen met Peter, maar met vele jongens en meisjes uit alle andere landen. Waaruit dan weer blijkt, dat ouders bij de kinderen niet het vertrouwen genieten dat zij zouden moeten genieten. Hermann uit Berlijn vindt dat ouders er nooit lievelingetjes op na mogen houden. Daaruit bleek dat er in het gezin waar Hermann uit voorkwam wel degelijk «voor- trekkertjes» waren en dat kleine Hermann (9 jaar) dat deksels goud wist. Anne-Marie van 10 jaar schreef der mag mij geen standjes geven of een klap wanneer mijn vriendinnetjes maar wel geestelijke, dat wil zeggen zij vra gen geen geld of goed, maar liefde en be langstelling. Ook is gebleken, dat er geen nationale verschillen bestaan en dat Clau- dine in Lyon hetzelfde wenst en verwacht als Gretchen in Berlijn en Tommy in Li verpool. Vele ouders kunnen hieruit zeker een lesje trekken... oOo LOTENLENING 1953 248e TREKKING. Bij de 248e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 5 miljoen frank geval len op obligatie reeks 1929, nr. 601 en een lot van 1.000.000 fr. op obligatie reeks 205, nr. 353. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1.000 fr. OQO— LENING TOT WEDEROPBOUW DERDE GROEP Bij de 400e trekking van de Lening voor Wederopbouw, derde groep, is een lot van 2 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 8462 nummer 579 en een lot van 1 miljoen fr. op obligatie reeks 9423 nummer 180. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. oOo DE BEDRIJVIGHEID VAN DE SABENA IN 1957 In de loop van het jaar 1957 hebben de Sabena-vliegtuigen ongeveer 700.000 pas sagiers vervoerd; d.i. ongeveer 30% meer dan in 1956 toen 526.594 personen per Sa bena reisden. Bovendien heeft de Belgische maatschap- pij haar luchtnet verder kunnen uitbreiden. I WEEK VAN DE SOLDAAT. Verleden week verscheen dan voor het eerst in enkele bladen de slogan die de week van de soldaat inluidt. En U hebt gedacht Ze zijn daar weer»; inderdaad ze zijn daar weer. Wij slaan de brug tussen de kazerne en het thuisfront Weet U die slogans nog van voor enkele jaren Des te beter. Beschouw deze week van de soldaat (2 tot 9 febr.) nu eens niet als een karwei waarin U eens een briefje schrijft naar een vriend soldaat, of waarin U met tegenzin de U aangeboden «Marsch» koopt en ergens op een stoel te vinden legt tussen de reklames voor een Expo-talen cursus en dit voor het allerbeste waspoeder. Mevrouw, Mijnheer, U kunt ook nog eens dit jaar Syberisch koud en onverschillig te- i genover de soldatenproblemen, naar een «Volksavond» voor de week van de soldaat gaan. Dat uiterlijke heeft voor U niet zo veel belang, wel de geest van die week. Wees niet als het jong moedertje, dat met een zoontje op haar arm verklaart «Marsch, dat interesseert me nu nog niet, mijnheer, mijn kinderen zijn nog geen sol daat. De week van de soldaat is een week van medevoelen met de jongens die zijn mooiste maanden van zijn jeugd doorbrengt achter de 2 m. 80 hoge muur van een kazerne. Zag je die prikkeldraad en die glasscher- venboven op die muur Begrijp die jongens, dat is apostolaat; en als U dan een daad stelt zal de soldaat uw warme harteklop voelen achter die marsch of die aanwezigheid op de Volksavond. En U, voelt U zich zo niet een heel stukje gelukkkiger oOo DE SPOETNIK S Dit heeft thans een totale lengte van Tellen niet meer mee Alleen geldt nog de 157.500 km. en omvat 104 landingsplaatsen. De exploitatie van dit net wordt verzekerd met een vloot van 77 toestellen. De belangrijkste stijging in het aantal vervoerde passagiers is o. m. te danken aan de modernisering van de vloot. Voor het Europees net werden 12 tweemotorige Con- vair Metropolitan-toestellen, geleverd, ter- «Moe- jwjl 8 nieuwe Sikorsky S-58-helikopters het mogelijk maakten, in de maand Maart een erbij nieuwe verbinding tussen Brussel en Parijs zijn.» Het lijkt weinig kinderlijk, maar het te openen. Daarenboven werden de lange bewijst dat ook de allerkleinste meisjes al afstandsvluchten Brussel New York en hun trots hebben en dat ouderen daar niet Brussel - Leopoldstad - Johannesburg se- naar goeddunken op kunnen gaan staan, dert Januari per viermotorige DC-7C ver- Uit de resultaten bleek overigens dat meis- zekerd. jes aanzienlijk strenger in hun «ouder-be- 1 De landingsplaatsen die in 1957 in het oordeling» zijn dan jongens. Sabena-net werden opgenomen zijn Boe- GROEN KRUIS. operette MONIKA voor een aangename avond. Monika met een lach, Monika met een traan Monika sprankelend en bruisend Monjka met frisse muziek. Monika met Mej. Crauwels, sopraan. Dhr. Adriaensens, tenor. Dhr. Kiekens, dirigent. Mej. De Geyseleer en Dhr. De Swaef, en gans het Gezelschap van 'T LAND VAN RIEM. Nog slechts twee opvoeringen van deze daverende operette vandaag, donderdag, te 20 u. en zondag a.s. te 19 uur in de schouwburg Mieke van 9 uit Brussel schreef over haar dapest (Hongarije), Boekarest (Roemenië), moeder «Moeder stuurt me altijd de ka- Dublin (Ierland), Southend (Groot-Brittan- mer uit als ze moe is. Ook als ik niets doe, zegt ze dat ik lastig ben. Ik weet nu al pre cies wanneer het zover is en ga dan maar in de gang spelen. Claudia (11 jaar) uit Bordeaux beklaagt er zich over, dat haar moeder haar laat on waarheden zeggen tegen leveranciers, die een rekening komen aanbieden. Ik moet dan zeggen dat mama niet thuis is, terwijl ze in de keuken bezig is. Als ik eens om veel kleinere dingetjes lieg, krijg ik op mijn kop Veronique uit Parijs (10 jaar) is van het berustende type. «Moeder belooft me nu al twee jaar een jasje voor mijn pop te ma ken. Nu speel ik haast niet meer met pop pen en heb het jasje niet meer nodig, maar het is toch wel jammer... Buddy (12 jaar) uit Manchester kent zijn vader beter dan daddy zelf beseft. «Ik weet best wanneer dat aan het bluffen is en ik zijn verhalen niet moet geloven. 100.000 kinderen hebben dus openhartig mogen zeggen wat zij van hun ouders dach ten, zij hebben van hun hartje geen moord kuil behoeven te maken. Het resultaat was dat we nu weten, dat de kinderen over het algemeen geen materiële wensen hebben, 5> GC C O O O O O O O O O O OfO O O/O C O&O O O O O O O O tegen op gezien dat zijn dochter met een simpele werkjongen zou trouwen. Hij had haar aan een voordeliger partij willen uit huwen. Toen hij ondervond dat Fred zijn dochter het hof maakte had hij pertinent te verstaan gegeven dat dit moest ophou- huur die hij hiervoor opstreek was de kool den. Wanneer hij zag dat zijn woorden in niet waard. De Staat was vrij scheutig met de wind werden gestuurd had hij hem van de schadeloosstelling... Dat was voor hem de steenbakkerij weggezonden. Maar na- ook het voornaamste. Maar de huurders zaten er lelijk mee in de nesten. Waar moesten ze nu woongele genheid zoeken Ze staken in hun rade loosheid de koppen bij elkaar maar hun gezamenlijk overleg hielp hen geen sprong vooruit. Maar ze troostten zich met de ge dachten dat alles nog bij geruchten geble ven was en er dienvolgens nog niets be slecht was. Misschien was er uiteindelijk nog een gunstige oplossing gevonden. In elk geval was het raadzaam eens bij Vergauwen naar de stand van zaken te informeren. Ze be sloten dat Fred Verstichelen eens bij de baas moest aanlopen om naar de werkelij ke toedracht te hengelen. Fred was ge trouwd met de clochter van Vergauwen en als schoonzoon kon hij hem toch wel op de man af vragen wat er van die praatjes nu nen juist langs de rooilijn van deze drie Maar het was steeds met onverholen te huizen. Ze kon worden. De huizen stonden in de weg, dus moesten ze verdwijnen. In Brussel kon men moeilijk rekening houden met de opwer pingen van sommige mensen, die hierdoor in moeilijkheden geraakten. Waar zou het anders heen lopen met twee meter verlegd genzin dat hij zijn schoonvader iets vroeg. Vergauwen was korzelig en onhandel baar; zijn stugheid maakte de omgang met anderen ontoegankelijk. En tussen beiden had het van meet aan niet te best willen t vlotten. Hij wist dat zijn schoonvader hem de uitvoering der'geen mild hart toedroeg. Deze had er erg dien bleek er met Godelieve geen huis meer te houden; zij verzette zich met een koppigheid en een onwil, die hem verwar den. Wat hij ook in het werk stelde hij kon niet beletten dat met deze minnarij gebro ken werd. Ten slotte had hij ten einde raad zijn toestemming gegeven tot dit huwelijk. Het was gans tegen zijn zin en dit had zijn dochter ookaanstonds moeten ondervin den. Sindsdien stond hij als een vreemde te genover haar. Wie meent zijn eigen zin te moeten doordrijven, moet maar zien dat hij met zijn eigen boot kan varen, zegde hij. Maar in haar liefde voor Fred kon het haar ook bitter weinig schelen hoe haar vader zich tegenover haar verhield. De tegenkantingen en weerstrevingen van anderen wakkeren de gloed van de liefde heftiger aan. Tevens had het verzet van haar vader een even vinnige weerstand in haar wakker geroepen en haar gevoelens jegens hem ook veranderd. Ten slotte wordt de mens geheel zoals een andere zich tegen over hem aanstelt met dezelfde maat van genegenheid of tegenstand waarmede men ons bejegent meet' men de andere. Na hun huwelijk mocht Fred algelijk te rug op de steenbakkerij beginnen. Maar nië), Montreal (Canada), Belgrado (Joego slavië) en Istanboel (Turkijë) Bovendien werden Gemena (Belgisch- Kongo en Salisbury (Rhodesië) aan het Afrika-net toegevoegd, zodanig dat thans 46 Afrikaanse centra door de Sabena wor- 1 den bediend. In 1957 werd tevens de 5.000e België - Kongo-verbinding verzekerd (in beide rich tingen), terwijl de maatschappij haar 100.000e helikopter-passagier vervoerde. Een permanente luchtbrug tussen Groot- Brittannië en België, die door Sabena en Air Charter Ltd. samen wordt verzekerd, behoort tot de verschillende nieuwigheden die het verstreken jaar ons bracht. Toe stellen van het Bristol-type voeren niet al leen de reizigers, maar tevens hun wagens van Oostende naar Southend en omgekeerd. Verder werden nieuwe transatlantische diensten ingevoerd die overdag per DC-7C verzekerd worden. De maatschappij kocht een Franse heli kopter van het type «Alouette II», om in Kongo verschillende taken te vervullen. Hij word o.m. gebruikt voor het bestrijden der water hyacinten die de riviervaart in grote mate belemmerden. Vergauwen beschouwde hem enkel als zijn ondergeschikte en liet geen enkele gelegen heid onverl et om hem dit ook te laten voe len. Van oudsher had Vergauwen die drie werkmanswoningen verhuurd aan drie mensen van zijn personeel. Toen ze trouw den waren de huizen betrokken en moesten ze wachten tot de oude Vlieger het had la ten steken. Drie jaar woonden ze er nu. Naast hen woonde Marie, wiens man bij een ongeval op de kareeloven de dood had gevonden, met haar twee zoons; langs de andere kant huisde Flip Verhaegen, die er zijn intrek had genomen met een Duitse, die hij onder de oorlog in Duitsland had leren kennen. Veel hadden ze met Vergau wen niet op. De redenen die ons van ie mand afkerig maken, kunnen zeer uiteen lopend zijn. Marie stak het onder stoelen noch banken dat Vergauwen de schuld droeg aan de dood van haar man. Op een morgen moest hij helpen bij het hoger op trekken van de veldoven. De stenen, die op de stoel gestapeld waren, bereikten reeds een hoogte van acht meter en zoals elke morgen wanneer de werklieden naar het werk kwamen, laaide het vuur hoog boven de reeds gebakken stenen op. Dan moesten Kaarten ten lokale «Land van Riem», Grote Markt en aan de ingang der zaal. -oOo- STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN In de loop van de week tussen 30 decem ber en 5 januari deden zich 683 verkeers ongevallen voor op de wegen of in de agglo meraties waar het toezicht door de rijks wacht wordt uitgeoefend. Hierbij kwamen 24 personen om het leven, terwijl 109 ern stig en 344 licht gewond werden. Tijdens het weekend kwamen bij 196 on gevallen 5 personen om het leven en wer den 29 andere ernstig gewond. De oorzaken van de ongevallen met do delijke afloop zijn de volgende gevaarlijk voorbijsteken een dode; overdreven snel heid 3; geen voorrang verleend 3; oor deelsfouten of gebrek aan aandacht: 1; ver moeienis of fysisch gebrek 2; dronken schap: 4; technisch defect van het voer tuig: 1; onvoorzichtigheid van voetgangers: 7; andere oorzaken 2. De verdeling per provincie van die onge vallen is als volgt Brabant: 133; West- Vlaand eren: 57; Oost-Vlaanderen 83; Ant werpen 54; Limburg 58; Luik 71; Lu xemburg 32; Henegouwen 147 en Na men 48. 9999900090000900009000900009990 steenlagen maar Marie had steeds beweerd dat de oorzaak lag aan een gebrek aan voorzorg van Vergauwen. En dat had ze hem nooit vergeven. Flip verweet Vergauwen dat hij een on gevoelige mens was.Soms werd hij voor een week van de steenbakkerij weggestuurd omdat hij enkele dagen afwezig was ge weest op het werk. Nu, die Flip paste zijn werk slecht op eens dat hij aan de flap ge raakte. Maar Vergauwen nam hem telkens terug in dienst op het smeken van Flip's schabberig vrouwtje dat de last droeg van een kluwen van vier kleine kinderen. Wan neer een vrouw haar nood komt uitstorten, blijft een man nooit onvermurwbaar. In die herhaaldelijke toegevingen zag Flip echter slechts de wroeging van Vergauwen's geweten, waarvan hij zich enkel door een milddadig gebaar trachtte te verlossen. Ja, niemand herkent graag zijn eigen fouten en tekortkomingen en tracht altijd een on billijkheid te vinden in wat een ander te gen ons onderneemt. Ten slotte wilde Verstichelen uitsluitsel bekomen aangaande de kwestie der ontei gening. Niet langer wilde hij in de twijfel gevangen zitten. Vergauwen scheen aan vankelijk met zijn bevestiging te talmen. de gedroogde stenen hierop worden getast, Hij bekende dat de wegencommissarissen Terwijl hij dit werk verrichtte was een ge deelte van de gebakken stenen los geko men en was hij in de vlamoven gevallen. Met vreselijke brandwonden was hij naar het hospitaal gevoerd en de volgende dag was hij gestorven. Het ongeluk was hoofdzakelijk te wijten aan de slechte opstapeling van sommige j worden. hem inderdaad waren komen vinden en toen hij dit reeds verklapt had, kon hij be zwaarlijk nog ontkennen. De autostrade zou langshier doorgetrokken worden en na tuurlijk moesten voor de plannen van over heidswege gezwicht worden. Binnen drie maanden zouden de drie huizen gesloopt 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1958 | | pagina 2