ouuwtUlo-tUeU 3 De kareelovtn Volksvertegen woordiger MORIAU verdedigt onze belangen. KEUKENGEHEIMEN. O, DIE GROENTEN Ongetwijfeld is de maand februari de slechtste van het gehele jaar waar het ver se groenten betreft. Denk nu echter niet, dat er in deze maand alleen maar bewaar- groenten zullen zijn. Ook nu zijn er nog verse groenten als savooiekool, spruitjes, prei, witlof en niet vergeten sla. Maakt van deze groente zoveel mogelijk gebruik, want juist de beschermende stoffen die deze ver se groenten bevatten, zullen de gezondheid van uw huisgenoten ten goede komen. PEULVRUCHTEN. Tijdens een periode van vorst zal het oogsten en vervoeren van verse groenten moeilijkheden ondervinden. In zo'n periode kunnen we peulvruchten op tafel brengen. De peulvrucht is een eiwitrijk voedingsmid del. Om overjarige peulvruchten zacht te krijgen voegt men wel eens een mespunt dubbelkoolzure soda toe. Door deze hande ling worden echter veel waardevolle vitami nen vernietigd. Veel beter is het om overja rige peulvruchten 48 uur, in plaats van 24, te laten weken en ze daarna in dit zelfde water gaar te koken. GESTERILISEERDE GROENTEN Gesteriliseerde groenten worden nu ook stilaan opgemaakt. Maar wat doen we met zo'n gesloten bokaal als het lipje van de gummiring is afgescheurd Hoe krijgen we die open Verwarm de bokaal «au-bain- marie» op een treefje of doekje (om sprin gen te voorkomen). Zodra nu het vocht in de bokaal gaat verdampen, wordt de druk in en buiten het glas gelijk en kan men het deksel zonder moeite van de bokaal verwij deren. GESCHIFTE MAYONNAISE Geschifte mayonnaise mag u nooit weg doen. Neem een nieuwe eierdooier en voeg daarbij, geleidelij onder goed roeren, de ge schifte mayonnaise. Voeg, zodra zich weer een dikke saus heeft gevormd, wat meer mayonnaise tegelijk toe. U kunt nu gerust een beetje meer maken, want mayonnaise blijft in een goed afgesloten glazen potje een heel tijdje goed. HUISHOUDELIJKE WENKEN WAT U BESLIST WETEN MOET De electriciteit heeft ook het leven van de huisvrouw vereenvoudigd. Zonder te spre ken over de verlichting, wasmachines, koel kasten en fornuizen, beschikken we tegen woordig over heel wat kleine huishoudelij ke apparaten, die ons dagelijks onschatbare diensten bewijzen. Hier denken we voor namelijk aan stofzuigers, strijkijzers, kof fiemolens, waterkokers, broodroosters, straalkacheltjes, enz. Zonder U met technische bijzonderheden over deze electrische toestellen lastig te vallen, willen we U toch wijzen op enkele punten, die U als huisvrouw beslist weten moet. In de eerste plaats dient U bij de aan schaf van deze toestellen te letten op de spanning aangeduid door V of volt. In ons land bestaan twee netspanningen, namelijk 130 en 220 volt. Aansluiting van een toestel op een verkeerde spanning (bijvoorbeeld 130 V. op een spanning van 220 V heeft ten gevolge dat het toestel doorbrandt of an dersom functionneert het onvoldoende of in het geheel niet. Alle bovengenoemde toestellen hebben één ding gemeen dat ze door middel van een snoer (draad) op het electrische toestel noch voor het snoer goed, indien de verbin ding tussen toestel en snoer steeds verbro ken wordt. Dit mag onder geen enkele voor waarde gebeuren zolang het toestel nog warm is. Ook dient men er rekening mee te houden, dat het snoer yan de stofzuiger niet bedoeld is om ook voor het strijkijzer te ge bruiken, aangezien er dan een sterker stroom doorheen gaat, waar de stekker niet op berekend is. Het beste en het veiligste is dus elk toestel z'n eigen snoer. Hebt U een electrische ketel, waarin wa ter gekookt wordt giet dan, wanneer het ONS KORT VERHAAL. door COR DE WIT 4de Vervolg. Ze keken met dreigende, scherpe blik ken naar de arbeiders, die grijnzend en rustig hun taak verrichtten. De gendarmen voelden onmiddellijk dat de weerstand van deze mensen gebroken was. Ze spraken met elkaar, lachten en staken een sigaret op; onverschillig bliezen ze de rook voor zich uit. Van op een hoogte stonden de steenbe werkers, wier huizen afgebroken werden, dit ontheisterend werk ga te slaan. Hun handen balden zich tot vuisten, maar tege lijk voelden ze hun weerstand verschrom pelen. Vannacht zouden ze misschien, indien ze daartoe vergunning kregen, nog tussen de schamele muren maar onder de ster ren slapen. En de volgende dag zouden de werklieden al hun hebben en have naar bui ten stouwen. En dan, waarheen zouden ze dan trekken De stad had hen toch een onderkomen aangewezen, had die schrale ploegleider doodernstig en zonder een vleugje ironie gezegd Wanneer men zelf niet in moeilijk heden zit, vindt men verdomd voor anderen gemakkelijk een oplossing. Hun gedachten brachten hen geen uitred ding; integendeel, hun verwarring werd hoe langer hoe groter. Toen ze geen vonkje hoop meer bespeur den aan het duister van hun ontreddering verscheen plotseling Leroy. Hij had van de water gekookt is, de ketel niet geheel leeg, want zo'n instrument koelt niet dadelijk geheel af, wanneer U de stekker uit het stopconctact hebt getrokken. Het element dat in de bodem zit, gloeit langer na dan van een broodrooster of een electrische ka chel, omdat het ingebouwd is. De droge bodem zou snel doorbranden. Behalve voor het koken van water kunt U dergelijke koker ook gebruiken voor het koken van eieren. Maar melk of soep moet U er liever nooit in verwarmen. Het ver mogen is hiervoor veelal te hoog zodat aan branden niet uitgesloten is. De kleine electrische koffiemolens zijn niet duur en malen de koffiebonen op tien seconden fijn. Men lette er op, dat het dek sel steeds goed gesloten is. Bij deze kleine molentjes komt de gemalen koffie niet in een speciaal bakje terecht, maar blijft in dat gedeelte waarin zich het ronddraaaien- de metalen vleugeltje bevindt. Om het laat ste restje koffie hieruit weg te nemen, ge- bruike men liefst een klein borsteltje. Wanneer er iets met uw electrische appa raten aan de hand is, haalt er dan een vak man bij. Door zelf te prutsen maakt men de kwaal veelal maar erger en fopt men al leen zichzelf, daar de reparatiekosten daar door hoger worden. UIT DE MODEWERELD. GEVERFD HAAR In de Verenigde Sta ten verfde in 1952 één vrouw op tien haar haar. Nu is het één vrouw op drie gewor den. AVONDKAPSEL Wanneer U naar een avondfeest of bal gaat, laat dan uw haar mooi glanzen door het extra te borste len en er daarna wat goud of zilverpoeder (bij goede coiffeurs verkrijgbaar) op te spuiten. Jonbe meisjes kunnen op een feestelijke avond weer een flatteuze fluwelen band in het haar dragen. LIGNE «ACHT» VOOR 1958 Het nieuwste snufje oj het gebied van «haar»- mode is de «acht»-lijn. Eigenlijk zijn er drie «acht»-lijnen één voor de jeugd, één voor de jonge vrouw en één voor de dame van middelbare leeftijd. Voor de eerste categorie is deze lijn uit gevoerd in lang haar, dat op de schouders valt met een zware golf langs de oren en een rafelige ponny op het voorhoofd. Ken- 1 nelijk alleen bedoeld voor smalle gezichtjes. De 30-jarige vrouw daarentegen doet het in het naar boven getransporteerde acht bijzonder charmant. Het haar is hoog opge- I werkt en omsluit vrij soepel oren en voor- hoofd, zodat als het ware de vorm van een vaas ontstaat. Voor de vrouw van middelbare leeftijd moeten we de «acht» zoeken in de om de oren verwerkte lokken en deze lijn is geen voordelige vondst te noemen. Juist op deze leeftijd moet het kapsel het hoofd sieren en distinctie verlenen en dat doet deze haartooi voor de oudere dame spijtig niet. ONS WEKELIJKS PRAATJE. KLEINIGHEDEN WAARAAN ONZE MANNEN ZICH ERGEREN Het harmonisch samenleven van twee mensen wordt minder door grote voorvallen dan door kleine dagelijkse dingetjes be paald. Die er namelijk over beslissen of men zich in de nabijheid van de andere ge lukkig voelt of wel het op de zenuwen krijgt. Meestal worden deze kleinigheden een lange tijd door de tegenpartij stilzwijgend geslikt, tot ze echter uiteindelijk tot een ontploffing leiden, die voor de andere par tij totaal onbegrijpbaar is. Er bestaan enkele grondregels voor de juiste behandeling van mannen voorschrif ten die iedere vrouw kennen en behartigen moet. Gewoonlijk ergert ieder man zich... opgetrokken kousnaden loopt. ...wanneer het nagellak afgebrokkelde plekken vertoont; dan liever helemaal geen verlakte nagels ...wanneer het lippenstift rode sporen op de koffietas of het drinkglas achterlaat. ...wanneer hij, bij het lezen van zijn krant of het beluisteren van de nieuwsbe richten, almaardoor met belangloze vragen wordt lastig gevallen. ...wanneer hij, bij zijn thuiskomst van zijn dagtaak, kletsend bezoek in de huiska mer vindt. ...wanneer hij tweemaal herinneren moet, dat er een knoop van zijn jas of broek af is. ...wanneer de ganse familie zijn zakdoe ken gebruikt, omdat ze zo lekker groot zijn. ...wanneer hi geen enkele zin ten einde kan uitspreken, daar hij reeds na enkele woorden te hebben gezegd wordt onderbro ken. ...wanneer hij bij iedere gelegenheid te j' horen krijgt, dat andere mannen in zijn ou derdom reeds merkelijk meer verdienden. ...wanneer hem na een mislukking ge zegd wordt «Ik heb het je toch van in den beginne gezegd, dat jij je vingers daarvan moest houden (ook wanneer dit werke lijk het geval is.) ...wanneer heimelijk zijn kledingstukken en brieventas wordt doorzocht. z ...wanneer onaangename vaststellingen veralgemeend worden, zoals Je veegt je voeten niet af!» of «Werp toch de deuren niet dicht ...wanneer zijn kleine zwakheden met de vriendin worden besproken. ...wanneer hij na de eerste hap bij het middagmaal vaststelt, dat er iets ontbreekt op tafel wat zout, peper of een lepel. ...wanneer hij bij het lichtste hoesten da delijk te horen krijgt Dat komt alleen van je veel roken VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. AMERIKA KONDIGT WONDERE HUISAPPARATEN AAN De Verenigde Staten staan reeds lang bekend als het land van de machine, maar indien de huishoudelijke apparaten waar aan de fabrikanten thans werken, met suk- ses bekroond worden, dan zal de huisvrouw van de toekomst praktisch niets meer te doen hebben. Om te beginnen zal de afwas uitgescha- VERVOLG. VRAAG 2° Wie draagt de schuld van de niet-af- werking van de viadukt tot voorbij de Ri- beaucourtstraat Wat gaat de afwerking thans meer kos ten ANTWOORD 2° Wat de viaduct van de Leopold II laan betreft, behelsden de oorspronkelijke plan nen van mijn Departement de doortrekking ervan tot voorbij de Jubelfeestlaan. Omstreeks het begin van 1956 kwam een vrij heftig verzet tegen die doortrekking tot uiting. In een geest van verzoening en ten einde de modernisering v. de gehele ringlaan niet in het gedrang te brengen werd door het be perkt Ministerieel Comité, dat zich onder het voorzitterschap van de Eerste-Minister bezighield met de toegangswegen tot de Tentoonstelling, dan ook beslist de viadukt vlak voorbij het kanaal te doen eindigen, met dien verstande dat de aan het kruis punt van de Ribeaucourtstraat uit te voe ren werken na de Tentoonstelling door een onderdoorgang zouden worden aangevuld. Zonder het genoemde verzet zou het be perkt Ministerieea Comité wis en zeker da delijk hebben ingestemd met het principe van de bouw van de viaduct over zijn ge hele ontworpen lengte. Zodra het eerste deel van de viaduct uit gevoerd en in gebruik genomen was, moes ten zij die hetzij uit schoonheidsoverwegin gen hetzij om andere redenen tegen dat kunstwerk gekant waren, er zich reken schap van geven dat de viaduct niet alleen nuttig was maar ook een aangename aan blik bood. Ten aanzien van de openbare mening verzette zich dan ook niets meer tegen de onmiddellijke uitvoering van het kunstwerk zoals het oorspronkelijk was ontworpen. De verlenging van de viaduct zal zowat vijftig miljoen kosten; het werk wordt uit gevoerd tegen denheidsprijzen die bij de aanbesteding in 1956 werden aangeboden, keld worden. Er wordt thans gewerkt aan j we^ke prijzen voordelig zijn voor de Staat een machine, die koppen, borden (teljoren 1 Bovendien zouden de eenheidsprijzen en kommen produceert na het indrukken waarschijnlijk hoger geweest zijn indien van een knopje. Deze nuttige zaken, die in plastische stof vervaardigd worden, gaan na gebruik de vuilnisbak in. Er worden pa nelen voorbereid, die enkel aan de muur moeten gespeld worden en het schilderen en behangen uit de wereld zullen helpen. Men voorspelt een .venster dat zich, Dij de eerste regendruppel .automatisch sluit. Maar het mooiste van al is wel een mo derne stofzuiger. Hij werkt volledig auto matisch. U schakelt op de gewilde prestatie en het ding reinigt de boel... helemaal al leen. NIEMAND KENDE HAAR Elke week kwam een oud vrouwtje in een verschoten groen jasje en een vale bruine rok haar inkopen doen op de markt van het Engelse plaatsje Scunthorpe. Een paar we ken geleden zakte ze daar in elkaar en stierf .Niemand op de markt wist wie ze was en waar ze woonde. Maar ook verdere onderzoekingen naar haar identiteit bleven vruchteloos. Zeven honderd huizen, waar alleenstaande vrou wen woonden, werden door de politie be zocht, alle dokters uit het dorp en de om geving werden opgeroepen. Alles vergeefs. Mr. Eric Dyson, de Coroner, van het dis trict, die met de lijkschouwing belast was, zei in zijn praktijk van drie duizend geval len nog nooit zoiets te hebben meegemaakt. oOo LOTENLENING 1953 Bij de 252e trekking van de lotenlening 1953 is en lot van 1 miljoen fr. gevallen op ...wanneer brieven worden geopend, die I obligatie reeks 3397 nummer 632. men de gehele viaduct ineens had aanbe steed, wanneer men rekening hield met cle korte termijn van een werk van grotere omvang. VRAAG 3° Is de autostrade Brussel-Oostende nu een echte autostrade Er schijnt betwisting te zijn. Er moet nog een koninklijk besluit verschijnen, opdat het een echte autostrade zou zijn, t.t.z. verbod voor voetgangers en fietsen, dieren, enz. ANTWOORD 3° De autosnelweg Brussel-Oostende, evenals andere autosnelwegen en vakken van autosnelwegen, moeten inderdaad tot autosnelweg worden verklaard bij een be kend te maken koninklijk besluit van het verkeersreglement, in welke wijziging re-1 kening zal moeten worden gehouden met 1 JONGE MENSEN SPREKEN AF verkeer behalve dat met motorvoertuigen die van luchtbanden zijn voorzien. Het ver biedt het stationeren buiten de plaatsen die daartoe speciaal zijn bestemd. Hetzelfde teken is overigens aangebracht aan de uiteinden van de tunnels en van de viaduct der kleine ringlaan. VRAAG 4° Is het niet mogelijk op de autowegen de aanduidingen aan te brengen ,om te we ten op welkgrondgebied met zich bevindt De toestand te Aalst is typisch. ANTWOORD 4° Het is niet geraden op de autosnelwe gen de naam te vermelden van al de ge meenten over welker grondgebied de auto snelweg loopt, ter vermijding van een no deloze opeenhoping van verkeersborden die voor de weggebruikers van generlei nut zijn. Wat Aalst betreft, deze stad is ten behoe ve van de automobilisten genoegzaam aan geduid. 'T VERVOLGT. oQo DE STAND DER WERKLOOSHEID In de week van 19 tot 25 januari was het daggemiddelde van de volledige werklozen 115.435 en dat van de gedeeltelijke of toe vallige werklozen 111.530, zegge in totaal 226.965, dit is 1.107 volledig werklozen meer dan de voorgaande week. De verhoging van de werkloosheid is hoofdzakelijk het gevolg van afdankingen wegens voltooiing van bouwwerken, terwijl de verhoging van het aantal gedeeltelijke en toevallige werklozen te wijten is aan de weersomstandigheden, die het buitenwerk in sommige bedrijfstakken hebben geremd. oOo LENING TOT WEDEROPBOUW 3e GROEP Bij de 404e trekking van de Wederop- bouwlening, 3e groep, is een lot van 1 mil joen fr. gevallen op obligatie Reeks 8441, nummer 484. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar tegen 1.000,fr. oOo STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN In de week gaande van 27 Januari tot 2 Februari, hebben zich op de wegen of in de agglomeraties, waar het toezicht op het verkeer wordt uitgeoefend door de rijkswacht, 699 ongevallen voorgedaan, waarbij 9 personen zijn omgekomen en 115 personen zwaar en 306 licht gewond wer den. Tijdens het weekeinde deden zich 223 on gevallen voor met 3 doden en 38 zwaarge wonden. De oorzaken van de dodelijke ongevallen zijn de volgende geen voorrang van rechts verleend 2 doden, nagelaten rechterzijde te houden 3 doden, onvoorzichtigheden van voetgangers 2 doden, andere omstan digheden 2 doden. Per provincie ziet de verdeling der onge vallen er als volgt uit Brabant 100, West- Vlaanderen 71, Oost-Vlaanderen 80, Ant werpen 69, Limburg 66, Luik 111, Luxem burg 43, Henegouwen 107, Namen 52. oOo- uitdrukkelijk aan hem geadresseerd zijn. De andere obligaties van die reeks zijn .wanneer zijn begeleiderin met slordig terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. '•OO 5.©»«©©©2;©©3€>©©©©©©©Q©P<5©OCÖ©< onteigening gehoord en wilde de mensen uit hun nood helpen. Hij had een zeer in teressant plan. Hij zou in een minimum van tijd voor hen drie houten huizen laten bouwen en deze nadien zo gauw dit moge lijk bleek door gerieflijke werkmanswonin gen laten vervangen. Als enige voorwaarde stelde hij dat ze bij hem in dienst zouden komen. Elg gezin zou gratis inwoning krij gen gedurende al de tijd dat de mannen bij hem in dienst bleven. Zo ze vijf en twintig jaar trouwe dienst bij hen vervuld hadden zou het huis hun eigendom worden. Gunsti ger kon zijn voorstel niet zijn. Vrouw Marie antwoordde dat ze hem al len zeer dankbaar waren en dat het ver kieslijk was dat de mannen hiervan onmid dellijk zouden ingelicht worden. Ze liep ijlings naar de steen werk om hem te ver wittigen. Deze waren ook zeer ingenomen met het voorstel van de grorotmoedig'e heer Leroy. Ze zouden niet langer dan nodig was bij Vergauwen in dienst blijven. Het was evenwel raadzaam dat deze vooraf niets zou te weet komen, anders zou hij hen zon der respijt van de steenbakkerij wegstu ren en zouden ze nog een tijd moeilijkheden ondervinden. Leroy gaf hem de stellige verzekering dat ze niet lang dit geheim zouden moeten be waren. Zijn plannen voor de oprichting van zijn steenbakkerij zouden eerlang werke lijkheid worden. Nog dezelfde dag liet hij timmerlieden uit de stad komen die de hui zen optrokken op het terrein dat hij van boer Dewever voor een termijn van tien jaar in huur genomen had. Het terrein lag de verkeersregels die aan autosnelwegen j eigen zijn. Het koninklijk besluit houdende verkla ring tot autosnelweg mag niet vóór die wij ziging verschijnen, want anders zou het verkeersreglement op de autosnelwegen niet van toepassing zijn. Mijn ambtgenoot van Verkeerswezen zal weldra een beslissing nemen omtrent de in het verkeersreglement te brengen wijzigin gen, en onmiddellijk daarna zal het konink^ lijk besluit houdende verklaring tot anto- snelweg genomen worden. De autosnelwegen zijn echter nu reeds gesloten voor voetgangers, fietsers, dieren, enz., krachtens het verbodsteken nr 22 van het verkeersreglement, dat overal op de au tosnelwegen is beplaatst. Het betreft het ronde bord met rode rand en met de letter A op witte grond. Dat teken verbiedt alle C.3©©®©©* os©<35oo&ooo©®ooo©oaa 5ecjooooeso9«a©öG3©ocs«&5o;co©o op een hil en het zou wel enkele jaren du- terrein verrezen verschillende loodsen. Ter- ren vooraleer deze hoog-gelegen grond uit- zelfdertijd begonnen de metselaars dicht in gehold was. Twee dagen later betrokken de drie ge zinnen de houten woningen. Nu wachtten ze vol ongeduld de tijd af dat de steenbakkerij van Leroy zou opge richt werden en met de opbouw van hun woningen zou begonnen worden. Er was een grote bedrijvigheid in de streek. Het was of de stilte en de onaan geroerdheid, die hier sinds eeuwen een wijkruimte gevonden hadden, voor die drukte en het gestamp der helse machines opschrokken. Deze roezige atmosfeer scheen de wijdheid van het land tot een nauwere cirkel verdicht te hebben. De werken aan de autostrade waren tot hier gevorderd. De wegenarbeiders waren heel de dag druk doende met de graafwerken. Bulldozers re den heen en weer en holden de aarde open tot een brede weg. Nadien werden de kra nen in werking gesteld die de uitgegroefde aarde aan weerszijden van de weg ophoop ten. Tegelijk was men wat verder bezig met de bouwwerken voor de mechanische steen bakkerij. De mensen uit de omtrek die graag een kijkje kwamen nemen omdat ze zelf de handen niet uit de mouwen moesten steken, vroegen zich aanvankelijk af of men hier zinnens was een vesting op te trekken. De aanbouw vertoonde op het eer ste gezicht het uitzicht van een burg met verschillende halfcirkelvormige openingen. Het was een geweldig blok van steen, waar over een loods gebouwd werd. Ook op het volgende zondag, te 7 uur in 't Groen Kruis, vertoning GELUKKIGE DAGEN GENEESKUNDIGE ZON DAGDIEN ST Bij AFWEZIGHEID van de huisdokter kan men zich voor DRINGENDE gevallen wenden ZATERDAGNAMIDDAG 8 FEBRUARI en ZONDAG 9 FEBRUARI 1958 Dr. L. DAELMAN, VELDSTRAAT, 13. Tel. 240.78. door tegemoet ging. Op geen enkel punt zou de nabijheid van de bouw van drie werk- hij zijn concurrent het hoofd kunnen bie- manswomngen. De werken verliepen in een buitenge woon tempo het was of de gang van het werk geregeld werd door een groot rhyth- me, een overweldigende adem. Dit heel complex verhief zich als een imponerende grootheid, het steeg machtig uit boven de laagheid van het akkerland. Op de grond waar deze gebouwen verre zen zou de ploeg de aarde niet meer door snijden en zouden de gewassen niet meer groeien. En het omliggende land scheen meteen achteruit wijken en te voelen dat het door een sterkere macht werd beheerst. De macht van de industrie zou hier thans heersen en haar meesterschap over de land bouw opdringen. Het gedender van de ma chines zou de rust en de stilte van deze streek doordringen; heel de streek zou in de ban liggen van deze rusteloze bedrij vigheid, die zich weldra zou uitvieren. Met de grootheid van het nieuw bedrijf plantte zich de naam van Leroy voort; de naam van de man, die grootmoedigheid aan buitengewone energie paarde, drong tot vér buiten de streek door. Zijn weerga loos doorzettingsvermogen bracht voor ve len arbeid en leven. Spoedig was Vergauwen tot het inzicht gekeerd dat hij zich deerlijk misrekend had door het aanlokkelijk voorstel van de hand te wijzen. Hij zag met lede ogen de enorme ontwikkeling die het bedrijf zou ne men en de teloorgang die zijn bedrijf hier- den; de productie van Leroy's bedrijf stond onvergelijkbaar hoger en wat de kwaliteit van de helder klinkende steen betrof kon hij evenmin met hem wedijveren. Alles verliep inderdaad zoals Leroy had voor speld de nieuwe middelen voor de fabri catie van de steen hadden de oude middelen reeds lang voorbij gestreefd. Wie geen be roep deed op de technische verworvenheden schoot aanmerkelijk tekort in de eisen die in deze tijd aan een dergelijk bedrijf wer den gesteld. Het stemde hem ook wrevelig dat Leroy een sterk commerciële aanleg be zat en dat hij van meet aan het hart van velen had gewonnen. Hij dacht hierbij aan de bouw van de drie werkmanswoningen en hij zag hierin een psychologische zet en doortrapte berekening. Velen geloofden dat Leroy hier zijn groot moedigheid getoond had en ook zijn wil om welstand te brengen aan de mensen; maar hij zag véél dieper, hij peilde tot op de grond van Leroy's werkelijke bedoelingen en vond hier enkel koele berekening. (De mensen kijken zelden naar de ware inzich ten, maar naar de daad die gesteld wordt. En daarmee ook maakt men zijn naam en krijgt men de mensen op zijn hand. Dat was wellicht de voornaamste reden van Leroy's opgang.) Maar wat hij gedaan had,, had hij even goed kunnen doen. Waarom, had hij toen niet zo ver gedacht 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1958 | | pagina 2