1hóuuv-enkM De kareeloven Begroting van Openbare Werken KEUKEN-GEHEIMEN. I ces van zeer licht beige tot bruin. Zuiver j ALLERLEI wit schoeisel is niet meer te vinden. In de Te zoute soep kan hersteld worden plaats daarvan kwam Laika-wit waar niets door er enkele schijfjes rauwe aardappelmeer of minder dan vuil-wit mee bedoeld in mee te laten koken. Voor het opdienen wordt. verwijdert men de aardappel, waar het De hoge naald-hakjes zijn er nog, maar zout is ingetrokken uit de soep. J er zijn ook heel veel minder hoge hakken, Geklopt eiwit blijft stijf wanneer men die soms een geheel afgeronde vorm heb- er van te voren een mespuntje bakpoeder aan toevoegt. f Boter in nette blokjes snijden ge schied met een in heet water gedoopt mes! De harde boter snijdt men eerst in dikke plakken, deze in staafjes en elk staafje dan verdelen in gelijke blokjes. Vooral na het bereiden van vleesge rechten wordt de oven vochtig. Zo nu en dan moet deze dan ook eens flink gereinigd worden. Het beste gebeurt dit nadat er een nacht een bakje met ammoniak in de oven gestaan heeft. Al het vuil zal dan als van zelf loslaten. De saus van gestoofd of gebraden vlees krijgt een mooie donkerbruine kleur als ge er een korstje roggebrood in laat meepruttelen. Vind U het ook zo onaangenaam dat de kooklucht van spruitjes en savoyekool zo lang in huis blijft hangen Deze lucht zal echter uw huis niet meer binnendringen wanneer u tussen het deksel en de pan een katoenen doek legt, die ge vooraf in wat azijn hebt uitgewrongen. HUISHOUDELIJKE WENKEN. Stijfsel vlekken verdwijnen uit donke re wollen kledingstukken door de vlekken te betten met witte tafelazijn. Wanneer U een kledingstuk uit de kast haalt, dat sterk naar naphtaline ruikt, hangt het dan eens een poosje bij een bran- ben. Toch zijn ook de minder hoge hakjes over het algemeen zeer fijn van vorm. Om het steeds weer opnieuw afbreken van naaldhakjes te beperken, heeft men weer iets nieuws uitgevonden. De hakjes worden nu gemaakt uit aluminium en hout, dat ge heel bekleed is met een laagje plastiek. Vol gens de uitvinder zou er thans van afbre ken geen sprake meer zijn. Hoe staat het met de vorm De meer ge klede schoenen blijven puntig, terwijl de sportschoenen van voren bijna vierkant worden afgewerkt. De lijn is klassiek en zeer eenvoudig. Het ziet er naar uit, dat we de komende zomer weer veel sandaaltjes zullen dragen. Het allernieuwste op dit ge bied was een kreeftrood suede (daim) mo delletje, met tussen de twee bandjes, die over de voet lopen, een ritssluiting, die naar wens min of meer geopend kan worden WOLLEN KANTSTOFFEN Niet alleen de modellen maar ook de weefsels uit het verleden komen terug. Bla deren in een album van omstreeks 1920 werd de textieldeskundige Edmund Gari- gue getroffen door de fragiele schoonheid van de toen in de mode zijnde wollen kant stoffen. Dat bracht hem tot de uitvinding van een kantachtige tweedstof, die een van Diors favorieten werd. Het geheim van dit weefsel wordt in Schotland even sterk be waakt als in Parijs de geheimen van da haute couture. Men verwacht, dat er op de spuitje is de crème op uw hand, die binnen een minimum van tijd als met fluweel wordt bekroond. I ONS WEKELIJKS PRAATJE. EEN KOFFIE PRAATJE Mevrouw X kan 's morgens geen voet verzetten voor dat ze twee of drie tassen zwarte koffie «binnen» heeft. Mevrouw O. durft geen koffie aan te raken, want dan spelen de zenuwen haar parten. Mijnheer A. kan niet slapen als hij koffie drinkt en Mijnheer B. krijgt hoofdpijn als hij ver stoken blijft van zijn filter. Aldus zou U kunnen besluiten, dat de op vattingen over ons kopje koffie nogal ver deeld zijn. Mis, de tegenstanders van koffie zijn in volstrekte minderheid: de meesten onder ons zijn van oordeel dat een potje koffie op tijd en stond, niet alleen heerlijk smaakt, maar ook opwekt. Eigenaars van koffie-plantages in ver schillende delen van de wereld verzekeren zelfs, dat eekhorentjes en olifanten opge ruimder worden wanneer zij bladeren van de koffieboom hebben gesnoept. Vogels be ginnen te zingen en apen worden geestig wanneer zij koffiebonen hebben veror berd... Zou men na deze woorden nog aan de opbeurende kracht van koffie kunnen twijfelen Hoe het ook zij, sinds de koffie in de ze ventiende eeuw zijn intrede in ons dage- dende kachel. U zult ondervinden, dat de VOorjaarsshow, die in Parijs zal worden ge- nare reuk dan spoedig verdwenen is. Een lichtgekleurde lederen handtas, die wat smoezelig geworden is, knapt goed op door het leder af te wrijven met de bin nenkant van een korst oud wittebrood. Ontdekt U een klein gaatje in de rub ber bedkruik Strijk er dan vlug met een kwastje enkele laagjes nagellak over uit. 's Avonds kunt U de kruik gevuld mo* warw water weer gerust in uw bed leggen, hij zal beslist niet meer lekken. Als straks de lente in het zicht komt, zal er weer naar hartelust geschilderd wor den in huis. Alles wordt dan weer fris en vrolijk. Alleen jammer, dat die verflucht zo lang blijft hangen en velen van ons hoofdpijn bezorgd. Maar nee, die reuk ver dwijnt werkelijk in een minimum van tijd Verschat wordt als we een gewtone ui in grote snippers snij den en die op de grond van de geschilder de kamer uitspreiden. Eenvoudig, nietwaar? houden, creaties vervaardigd uit dit oud- nieuwe materiaal, te bewonderen zullen zijn. MODE-PRIJSVRAAG Een Nederlandse textielfirma heeft tien bekroonde stof-ontwerpen op de markt ge bracht. Met vrees in het hart Maar die vrees bleek ongegrond. Het publiek bleek de meeste belangstelling te hebben voor het ontwerp, dat de tweede prijs kreeg, daarna voor het stofontwerp met de hoogste onder scheiding. De tien bekroonde ontwerpen on dervonden veel meer belangstelling dan en kele andere inzendingen, die de fabrikant ook in produktie had gebracht, omdat die geacht werden beter overeen te komen met de smaak van het publiek... Of die ook on- KLANKJES UIT DE MODEWERELD. NIEUWE SCHOENTJES. Vóór dat de haute-couture met haar nieu we modellen voor de dag komt, zijn de bij passende schoentjes al klaar. In het begin van het jaar had de grote voorjaarsshow van de Italiaanse schoen reeds plaats in het kleine stadje Vigevano, waar meer dan 25% van alle Italiaanse schoenen gemaakt wordt. Als we bedenken dat Italië in 1957 bijna elf miljoen paar schoenen geëxpor teerd heeft, kan men zich een idee vormen hoe uitgebreid de schoenen-industrie in dit land is. En toch werd er wel eens geklaagd over de Italiaanse schoentjes, namelijk over de pasvorm. Om aan dit euvel tegemoet te komen is men nu bezig om het Amerikaan se matensysteem in te voeren. Aldus hoopt men nu bij de lichtheid en de soepelheid, die de Italiaanse schoen kenmerkt, ook de vorm te vinden, die voor iedere voet ge schikt is. Wat de kleuren van de nieuwe voorjaars schoentjes betreft is de tint, die ligt tussen abrikoos en mandarijn favoriet. Verder is er de kreeftkleur, Pompeaans rood, cara mel, licht groen, citroengeel en alle nuan- QQOOOOOOOOOOOOOOOOOOOQOOOOGOOOO* ONS KORT VERHAAL. VLUCHTIGE AANTEKENING. ZO ZACHT ALS FLUWEEL. Uit een onlangs gehouden onderzoek is gebleken, dat in de west-Europese landen slechts een zeer klein procent van de huis vrouwen over een dienstbode of werkvrouw beschikken. 76% moeten het zonder hulp stellen en velen hiervan hebben dan nog een werkkring buitenshuis. Dit betekent, dat de handen van miljoe nen vrouwen en meisjes het dagelijks zwaar te verduren hebben met de vele wissewas jes van groentenschoonmaak, afwas en an- OPENBAAR DEBAT IN DE KAMER Bij de bespreking van de begroting van openbare werken, op Dinsdag 4 februari 1958 hield volksvertegenwoordiger Moriau, een korte maar doelmatige tussenkomst. We laten de tekst hier volgen Mr. de Voorzitter, Mr. de Minister, Mijnheren, Het woord van de voorzitter indachtig, heb ik de meeste vragen reeds gesteld in de commissie, aan den heer Minister, en die liggen reeds vast in het verslag. Mijn tussenkomst zal dus zeer kort zijn. Er is slechts een vraag die ik wil herha len en het is deze betreffende de brug 109 de voorlopige brug over de autostrade te Erembodegem, die onlangs werd aan stuk ken gereden en op weinig degelijke wijze \verd hersteld. Mondeling heb U mij verklaard, «wacht nog drie jaar» en schriftelijk is er mij ge antwoord, dat het geinvesteerd kapitaal zijn intrest moest opbrengen. Welnu dat is iets dat ik niet begrijp die Baleybrug werd door het leger in bruikleen gegeven; dit materiaal kan dus gelijk wan neer gerestitueerd worden. Tenware U een dankbaar zijn. Daarbij wordt geen enkele staatsbaan, lijks leven deed, heeft hij er een zeer grote rekening hebt gekregen van het Ministerie plaats weten te veroveren. j van Landsverdediging, denk ik dat zo'n Zo groot is de invloed van de koffie op brug kosteloos wordt gelegd. Laat ons bij ons bestaan, dat er jaarlijks enkele miljoe- gevolg niet spreken van geinvesteerd kapi- nen werkuren verloren gaan door de be- I taal, maar laat ons zeer vlug een definitieve kende «koffieklatsch». brug bouwen. De landbouwers uit de omge- Uit de statistieken is gebleken, dat over j ving en de weggebruikers zullen U zeer gans de wereld ruim vijfhonderd miljoen mensen de gewoonte hebben om dagelijks minstens vier tassen koffie te drinken en talrijke landen hebben hun welvaart geba seerd op de verhandeling van de produkten van de koffieplant. Het dagelijks «bakje troost» is een on misbare gewoonte geworden, niet meer te ontberen, net zoals het brood. Wanneer er een tekort aan bestaat, zoekt men naarstig naar vervangingsmiddelen, getuige daarvan de surrogaten uit de oor logstijd, die de hongerende mensheid toen een beetje de illusie van een «vooroorlogse tas koffie» moesten geven. Het land waar men het meest koffie ver bruikt, is Amerika. Per jaar en per inwo ner, aldus wijzen de nuchtere statistieken uit, wordt in de Verenigde Staten 7,5 kilo gram koffie verbruikt. Dan volgt Zweden, met 7,1 kg. Frankrijk, dat toch een wijnland is, haalt de drie kilo gram. België en Nederland, in strijd met wat misschien algemeén gedacht wordt, zijn slechts matige verbruikers en komen tot 2,1 kilogram; ze mogen dus driemaal zoveel koffie drinken als nu om er evenveel als de Amerikaan te gebruiken. Elke Canadees koopt jaarlijks 2,9 kilo gram koffieboontjes en de Westduitsers 1,5 kg. Helemaal achteraan hinkt Enge land met een armzalige halve kilogram per inwoner. De Engelsen hebben nooit erg om koffie gegeven; zij houden het traditiegetrouw bij hun «cup of tea». Aldus verdwenen er door ieder Engels keelgat (dat der zuigelin- buiten de Ninoofse steenweg, nog door de autostrade onderbroken op de meer dan 100 Km. lengte. De bevolking begrijpt de hui dige toestand niet, en vraagt een degelijk en spoedige oplossing. Mijn tweede vraag gaat over een weg van groot verkeer, die de verbinding maakt tussen de baan Aalst-Geraardsbergen, en de baan Brussel-Oostende, en die loopt over de gemeenten Heldergem, Aaigem, Burst, Zon- negem, Vlierzele, Oordegem. Deze baan Mr De Minister wordt in de vroeger morgen en 's avonds gebruikt door honderde arbeiders uit de omliggende ge meenten, die per fiets naar het station van Burst rijden, en daar de trein nemen voor Brussel of elders. De wegbedekking bestaat uit lompe kasseien, en langs beide zijden is er een aardenpad, meestal onbruikbaar we gens de vochtigheid. De bestendige deputa tie van Oost-Vlaanderen, heeft deze baan voorgesteld als weg van groot verkeer. Ik vraag U met aandrang deze weg over te nemen en een ontwerp te laten maken op dat hij op doelmatige wijze zou verbeterd worden. Ik vestig tenslotte, de aandacht van Mr de Minister, op de menigvuldige ontwer pen die klaar liggen betreffende te herstel len buurtwegen Ik hoop dat de gemeenten die hierbij betrokken zijn, in 1958 hun deel zullen krijgen. U ziet ik vraag niet veel, in de hoop te bekomen wat ik vraag. Ik veronderstel dat ge onze bevolking niet zult teleurstellen. Ik dank U bij voorbaat. In zijn antwoord deelde de Minister me de, <^at de brug te Erembodegem op 20 maart in aanbesteding zou worden gegeven, zodat ze nog in 1958 kan afgewerkt zijn- dere handenbedervende karweitjes. Vooral gen meegerekend) 1920 kopjes thee in het door COR DE WIT 4de Vervolg. 5de Vervolg. Indien hij maar gewiekster ware geweest, zou hij nooit onrechtstreeks meegewerkt hebben om overal Leroy's naam te laten doordringen. Nu hadden dergelijke overwegingen geen zin meer. Alles was voorbij. Tot zijn schade moet men altijd zijn te kortkomingen ervaren. Alleen moest hij nog trachten te redden wat er te redden viel. Hij moest zijns ondanks in het spoor van Leroy Dat was zijn énige kans en uitred ding. Dan zou hij de mededinging met zijn tegenstander kunnen doorstaan. Het was nog niet te laat. Hij zou naar het voorbeeld van Leroy een grote, moderne steenbakke rij laten bouwen. Met de schadeloosstelling voor de ontei gening had hij reeds een beginkapitaal, waarmede hij de eerste kosten kon dekken. En ergens zou hij wel een lening loskrijgen, de wisselende temperaturen van koud en warm water, evenals het gebruik van de meeste gangbare wasmiddelen, zijn funest voor een zachte huid, die langzaamaan ge heel ontvet en rood en rimpeling uit het sop komt. Een Nederlandse fabriek heeft dienten gevolge een nieuwe crème gelanceerd, die binnen een sekonde en dit heeft ze op andere in de handel zijnde lotions en crè mes voor door de huid wordt geabso- beerd. Mermo-F heet dit preparaat (de F duidt op de aanwezigheid van vitamine F), en heeft als verpakking een aerosol-spuit- buis. Reeds bij een lichte druk op het ventiel het einde van het werk. Hij dacht maar steeds aan zijn vrouw, die een kind ver wachtte. Elk ogenblik kon zij bevallen. Zijn fiets stond reeds klaar aan de muur van de vlamoven. Wanneer Marie naar buiten kwam en hem van ver zou wenken, zou dit tijdbestek van twaalf maanden. Dat maakt vijf tot zes kopjes per dag. Geef mij maar een lekkere kop koffie oOo LENING VOOR WEDEROPBOUW DERDE GROEP. Bij de 405e trekking van de Lening voor Wederopbouw, derde groep, is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 9381 nummer 483 en een lot can 500.000 fr. op obligatie reeks 7778 nummer 626. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1:000 frank. *»e5S®e©©©cc&©<s3!5 betrok. Donkere wolken dromden aan de horizont; ze stapelden zich op als bazal- trotsen tegen het geslepen azuur van een oneindige zee. De lucht betrok nog en de STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Gedurende de week van 3 februari te 0 u. tot 9 februari te middernacht hebben zich 800 ongevallen voorgedaan op de we gen of in de agglomeraties waar het toe zicht op het verkeer door de rijkswacht wordt waargenomen. Hierbij zijn 11 perso nen omgekomen, 100 werden er ernstig en 349 licht gewond. Gedurende het weekeinde waren er 211 ongevallen met 4 doden en 46 ernstig ge wonden. De oorzaken der dodelijke ongevallen waren de volgende gevaarlijk voorbijste ken 3, snelheidsovertreding 1, vergissin gen of onaandachtzaamheid 1, dronken schap 2, onvoorzichtigheid van voetgangers 3, andere omstandigheden 1. De spreiding der ongevallen per provin cie ziet er uit als volgt Brabant 139; West-Vlaanderen 90; Oost-Vlaanderen lil; Antwerpen 70; Limburg 43; Luik 94; Lu xemburg 42; Henegouwen 150 en Namen 61. cOo DE STAND DER WERKLOOSHEID Tijdens de week van 26 januari tot 1 fe bruari 1958 werden er per dag gemiddeld 115.829 volledig en 94.165 gedeeltelijk en toevallig werklozen gecontroleerd, hetzij een totaal van 209.994 werklozen Vergelegen met de vorige week werd een vermeerdering van 394 volledig en een ver mindering van 17.365 gedeeltelijk en toe vallig werklozen genoteerd. De vermindering van de gedeeltelijk en toevallig werkloosheid is voornameljijk te danken aan het ophouden van het slecht weder dat de vorige week het werk in de openluchtbedrijven belemmerde. Die vermindering werd echter geremd door werkonderbrekeingen in sommige ko lenmijnen, eensdeels als gevolg van de toe neming der stocks en anderdeels ingevolge technische storingen. De gedeeltelijke werk loosheid onder de vrouwn is eveneens toe genomen in de textiel- en kledingnij verheid. KOLONIALE LOTERIJ Hier volgen de uitslagen van de trekking van het tweede gedeelte van de Koloniale Loterij, die Zaterdagavond te Etterbeek plaats had. Winnen 200 F de nummers die eindigen op 3. Winnen 500 F de nummers die eindigen op 43. Winnen 1.000 F de nummers die eindigen op 160 en 825. Winnen 2.500 F de nummers die eindi gen op 2353, 5060, 7534, 6898, 3596, 9089. Winnen 5.000 F de nummers die eindi gen op 3362, 6035, 9290, 4936, 9981. Winnen 10.000 F de nummers die eindi gen op 3948 en 9418. Winnen 25.000 F de nummers die eindi gen op 46429, 79309, 70677, 86869, 31907, 70341, 03802, 90987, 54259, 82888, 66602, 63546, 74708, 95656. Winnen 50.000 F de nummers die eindi gen op 54012, 79603, 59663, 77434. Winnen 100.000 F de nummers die eindi gen op 23175, 78282, 22805, 29986. Winnen 500.000 F de nummers 444950 en 420123. Wint 1.000.000 F het nummer 257088. Wint 2.000.000 F het nummer 184767. Wint 3.000.000 F het nummer 305052. oOo LOTENLENING 1953 Bij de 253e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 2 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 97 nummer 791 en een lot van 1 miljoen fr. op obligatie reeks 2.778 nummer 729. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1.000 fr. SCHWARZWALDER PASSIOM op 13 februari 1958 - 20 u. St-Jozefszaal, Meuleschettestr. CGGGGGGGOGOCSOC©®©©©©©©©©©© S©©©©©©G©©©©©©©©? het teken zijn dat hij de dokter en de baker een slagschaduw over de aarde uit. De ar- in de stad moest verwittigen. Hij was ver- beiders hadden opgehouden met werken, moeid door de gespannen aandacht waar- Het zweet parelde op hun gelaat. Ze sche- mede hij voortdurend naar de richting van nen lijdzaam te wachten op het onweer. Een vrouw. Het angstzweet brak doorheen zijn poriën. Hij keek naar de dreigende, as grauwe lucht en voelde een benauwelijke gewaarwording in zijn keel. Maar hij wolken schoven immer nader. De dag werd j had toch met Marie afgesproken Wat loom. Een moerassige stilte breidde zich als haatte het dan dat hij naar huis snelde. Hij kon hier algelijk wachten tot de barenstijd de drie huizen keek. Marie was nog niet op de drempel van zijn woning verschenen. Ze stond nu zijn vrouw bij die de laatste da gen moeilijk op de been kon blijven. Het was een snikhete dag geweest; onge nadig laaide de zon over het land. De ar beiders op de steenbakkerij liepen met kor te broeken en een grote strohoed over de werf tussen de haagvormige opgetaste ste nen die in de zon stonden te drogen. Ze de den lusteloos het werk. Elkeen verlangde naar het einde van de dagtaak en dacht reeds aan de kroegen, waar ze bij de koele toonbanken hun dorst zouden wegspoelen. Ze wachtten naar het signaal van de sire ne op een stadsfabriek. Het zou echter nog langer dan een uur duren aleer dit signaal algemene lusteloosheid plantte zich op al len voort. Te midden van een stofwolk zagen ze op de kiezel weg een auto naderen. Het was Le roy. Hij was gejaagd en zenuwachtig. Hij beval hen de buiten de loodsen opgestapel- zou gekomen zijn. Hij trachtte zijn gevoe lens tot rust te dwingen. De dag scheen zonder overgang van de avond naar de nacht te drijven. Een scher pe hoos stak op en waaide het stofzan^ hoog op. Een fijnvertakte bliksemstraal nerfde op het donker van de wolken gelijk rode adertjes die soms door een zwart mar- mervlak lopen. Het licht vlekte een korte de stenen met rietmatten af te dekken. Dit I poos op de grauwe aangezichten van de In de zomer van het volgend jaar liet hij (hen zou wegroepen. de bouwarbeiders komen die zijn plannen zouden uitbouwen. Reeds verschenen de fondementen en binnen korte tijd zou hij een gelijke strijd met zijn mededinger kun nen voeren en deze er wel onderkrijgen. In nerveuze spanning verrichtte Fred Verstichelen die dag zijn taak aan de me chanische pers. Hij verlangde koortsig naar De lucht werd broeiig als een grote oven; de namiddag onrustig als een koortsig dier. Het zweet dropte van hun gelaat; kun wei nige werkkleren plakten aan hun gebronsde lijf. Daar komt nog onvermijdelijk onweer,» voorspelde één van hen. De anderen ant woordden niet maar tuurden naar de wes terkant, waar de lucht grauw en dreigend werk werd in een zenuwachtige haast vol bracht. Fred Verstichelen bleef steeds gespannen kijken naar de richting waar Marie moest verschijnen. Het kon elk ogenblik gebeuren. Maar er was ginds geen teken van leven te bespeuren. Dit onafgebroken wachten be klemde hem. En straks, straks zou het be ginnen te onweren. Dan misschien zou men hem het teken geven dat de dokter mocht gehaald worden. Deze spanning werd hem ondraaglijk en ze werkte samen met die geheimzinnige geladenheid die in de lucht hing. Hij voelde hoe onhoudbaar hem die marteling werd. Hij moest weg. Naar huis. Dan wist hij tenminste hoe het ginds stond. De zekerheid zou hem een ontlediging zijn uit de omklemming van zijn onrustige ge voelens. Wellicht was er iets aan de hand met zijn arbeiders. De donder plantte zijn dof geluid door de spelonken van de hemel voort en dan wisselden licht en geluid elkaar af. Dit scheen het teken dat een vreemd feest ging beginnen. Een feest dat de mensen met ont zetting en vrees moest slaan. Telkens ver- moest het eens gebeuren. Wat dan En hoe lang zou dit onweer duren Hoelang Het regende maar; de wereld scheen een groot orgel dat altijd dezelfde doffe tonen toet te. De klanken van die montone muziek omgrepen met wild geweld zijn ziel en maakten hem radeloos. De donkerte om sloot hen als een zeildoek. Niemand sprak een woord. Ook de heer Leroy zweeg. Ze vreesden heimelijk elk woord alsof ze hun angstige gedachten zouden verraden. De regenvloed had grote beken gevormd, die langs hen voorbij druisten. Zij hoor den als een misthoorn aan de haven ver en wezig het sirenengeloei op de fabriek. Dit was het einde van hun dagtaak. Niemand dacht nog aan de koele kroegen, waar ze andere dagen opgewekt heen trokken. Hun gedachten dwaalden thans om andere din gen en waren tegelijk onbestemd en on grijpbaar. Ze waren als schichtige vogels, die van twijg tot twijg fladderde alsof ze daardoor hun onrust trachtten te verdrij- scheen op de rand der wolkrotsen het oude ven. Eén van hen dacht aan zijn vrouw die geheimschrift van de bliksem door goden schuin neergeschreven. De regen sloeg kort daarop als een gese lende hand neer; het was een verblindende regen, die uit de grotten van de hemel als gestadige kegels neerviel. De arbeiders luis- ook rond deze tijd het werk zou hebben neergelegd. Wellicht schuilde ze nu in het portaal van de fabriek tot het onweer zou overgedreven zijn. Een andere dacht aan zijn vrouw die naar de stad getrokken was met het zieke jon- terden naar het getokkel en gerei van de get je en die de dokter had willen raadple- regen op de gegolfde eternietplaten der gen. Een andere dacht aan de schade die loodsen en ze zagen hoe het dichte gordijn door dit onweer aan zijn huis zou aange- van de regen het uitzicht over alle dingen richt zijn, want het lag in een helling en bij afsneed. elke bui stond de kelder onder water- Fred kon door die felle regen zijn huis niet meer onderscheiden. Hij dacht nu 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1958 | | pagina 2