Depothouders Gekende firma van Mineraal Water en Limonade zoekt de pothouder. Grote hulp verleend. Alleenverkoop in uw streek. Schr. onder nr. 5006 Ag. Havas - Antwerpen. C.V.P.-JONGEREN AALST Op zondag 23 maart is er terug een C.V.P* Jongeren activiteit de nationale ontmoe tingsdag te Leuven. Op dezelfde dag hou den ook de socialistische jongeren hun na tionale bijeenkomst. Er worden daar 1.500 aanwezigen verwacht. De C.V.P. Jongeren Aalst zullen er mede voor zorgen dat hun nationale bijeenkomst die der socialisten zal overtreffen wat be treft getal en enthousiasme. Daarom nodigen we hiervoor graag uit, temeer daar we zeker zijn dat het een bui tengewone dag zal worden. Kijk naar het programma 8 u. 45 vertrek met autocars op de Grote Markt. 10 u. welkom te Leuven. Vlaamse vraagstukken en politiek door L. Tindemans. 12 u. 30 middagmaal (volledig middag maal aan 35 fr. niet verplichtend) 14 u. 30. «Wij willen de verkiezingen winnen» door Theo Lefèvre. Maar verder gaat de strijd der Jonge ren» afscheidsrede van de nationale voor zitter. 16 u. 30. Bezoek aan het Universitair Sportcentrum. Maar dat is nog niet alles. We zetten de kroon op deze dag met een gezellig samen zijn met de leden van de andere ploegen uit ons arrondissementin de Beurs van Amsterdam alhier rond 19 u. 30. De reiskosten slechts 20 fr. Gezien dat het aantal deelnemers beperkt is, verzoeken wij U vriendelijk in. te schrij ven vóór 15 maart bij J. P. de Clippele, Keizerlijke Plaats, 29, of Greta Moriau, Grote Markt, 13. oOo- DE EUROPA-KRING EN DE EUROPESE KADERVORMING Van 23 tot 30 Maart 1958 gaat in de «Landliche Bildungsstatte Barendorf» te Lüneburg, Duitsland, een internationale zitting door voor de Europese vorming van de jonge landbouwkaders. Deze studiezitting wordt ingericht door de Europese Campagne van Jeugd te Pa rijs. De Europa-Kring van Aalst houdt er aan iemand in de gelegenheid te stallen aan de ze belangrijke studiezitting deel te nemen. Het programma behelst een serie voor- j liet verrassen kuisten ze minstens drie-vier maal het leder van de doellijn weg. KAPITEIN VANDER ELST Bij hem moet men zeker verdiensten op het boekje schrijven, want vooral Frans De Stercke was af en toe op een mallemolen wanneer de eenarmige, uiterst gevaarlijke Tuyaerts een aanval in elkaar knutselde. Vele Mechelse supporters verweten de Aalsterse back dat hij erg hard was, maar het is nu eenmaal een sport met voor- en nadelen vandien. Wanneer deze speler ech ter een weinig uit zijn evenwicht gelicht wordt dan moet hij willens nillens tegen de vlakte gaan, want hij kan met zijn een arm niet voldoende stabiel blijven. Maar alles samen genomen was dit heerschap toch het gevaarlijkste element bij de maneblus sers, die per slot van rekening geen spelers zijn om over te gaan. Inderdaad het is ge bleken hoe kwetsbaar ze zijn wanneer bij voorbeeld naar het einde de Ajuinen een weinig de neus aan het venster staken, dan ging de verdediging aan het zwalpen dat het een plezier was om aan te zien en had het tikje meeval aan de zijde van Gaston Vander Eist en Van Vaerenbergh geweest, dan kwam er een puntje mee naar Aalst. 't Land van Riem de raad te geven het ko- mende zomerseizoen te gebruiken om stuk drachten gegeven door eminente professo- j ken uit te zoeken, die beter passen bij de ren uit Bonn, Den Haag, Barendorf, Lüne burg en Kiel. Benevens besprekingen en lezingen van wege het Federaal Ministerie van Land bouw en de Akademie van Oost Duitsland, alsook het Instituut voor Wereldeconomie te Kiel zijn enkele mooie excursies voor zien. De reis- en verblijfonkosten worden vol ledig vergoed. Voorwaarden de leeftijd van 21 jaar be reikt hebben; voldoende kennis van de En gelse, Franse en Duitse taal bezitten; op de hoogte zijn van de Belgische landbouwpro blemen; interesse voor de internationale landbouwvraagstukken. De kandidaturen met volledig curricu lum vitea Dringend en vóór 16 maart 1958 inzenden aan het Secretariaat van de EU ROPA-KRING, Overhammedreef, 10 te AALST. Slechts één kandida(a)t(e) zal uitgeko zen worden tot deelname aan deze Europese Kadervorming te Barendorf. ooo JEUGDGROEP UILENSPIEGEL. Na het schitterend sukses van onze Kamp vuurnamiddag nodigen wij alle Nele's en Tijlen uit tot onze volgende namiddag die doorgaat op twee plaatsen namelijk op zaterdag, 22 maart te 14 u. in de St. Lie- vensschool, Drie Sleutelstraat en op zondag 23 maar te 14 u. 30 in de zaal van de Eerw. Paters Capucienen, links van de Paters kerk. En het programma brengt ons iets buitengewoons voor de eerste maal draait in onze stad de prachtige sprookjesfilm «Repelsteentje» een echte speelfilm door vele kinderen gespeeld. (Hij komt uit de zelfde reeks als «Doornroosje») Het wordt iets fijns. Houdt dus die namiddag reeds vrij. HET TONEEL TE AALST. Vervolg van blz. 1. Willy De Swaef daarentegen speelde leger- kommissaris Mortura met een nonchalan ce, die hier minder te pas kwam. Men had hem trouwens aangekleed als een kapitein van een plezierjacht. Een lepe figuur a la Kroestjef ware me liever geweest. De Swaef had daar trouwens de stof voor. Hee^t.hij hier een kans gemist door de re gie De generaal Klopf van Pierre Callebaut ging gebukt onder de belachelijkheid van zijn operettetekst en onder het gewicht van pruik en bakkebaarden, die insgelijks uit een Wener operette waren geïmporteerd. Wie hier schuld aan heeft, Cordier of de regie, weet ik niet,, maar feit is dat de drie kom- missarissen zo disparaat waren aangekleed en zo grondig van opzet verschilden, dat ze onmogelijk in dezelfde diktatuurstaat kon den gezien worden. Persoonlijk vrees ik dat óf Cordier, óf de regie een soort sinte heeft willen geven van de onderscheiden diktaturen in de persoon van de diverse fi guren lag De Koninck's Razimir het «Heil Hitier» als een tweede natuur in de mond, dat konden we elk ogenblik verwachten dat Bogobol Klinck de gebalde vuist ging heffen als een evenbeeld van Vadertje Sta lin. Willy De Swaef kon doorgaan voor een Zuid-Amerikaans diktator, terwijl generaal Kloph... ja, die viel uit de lijn zoals ik al zei en kon wel broertje zeggen tegen de laatste Keizer van Oostenrijk-Hongarije... De Tchenke van Piet Moreels beant woordde in alle opzichten aan het beeld van de «harde getrouwe;» zijn wederhelft in de persoon van G. Huylebroeck had niet veel in te brengen, ook al beweerde Tchen ke het tegenovergestelde... Het dekor schonk voldoening;de meu bilering was nochtans te schraal voor de werkkamer van het staatshoofd, ook al ligt die dertig meter onder de grond. Van de belichting was werk gemaakt, al was de timing niet altijd scherp genoeg. In deze vertoning was zeker heel veel so- lieds te vinden, zo de uitstekende geluidsre gie. Maar allerlei gebreken, waarvan al sprake, hebben deze elementen al te zeer ling: van Gaston naar links in hand overwoekerd. Ik durf het wagen aan j wordt gewerkt is eenvoudig door het falen van Monske Hooghe, die zich niet heeft j kunnen aanpassen aan de wedstrijdsfeer. 'Maar, ook hij, heeft zeker verontschuldi gingen vermits de wit-zwarten uitgesproken VOLHARDEN ZONDER MOEITE Namen de jongens van de Asserendries het tegen de hekkensluiters uit Viane aan vankelijk op langs de gemakkelijke kant dan bracht een tegenpunt van de Bergman nen hen tot de werkelijkheid. Inderdaad ze voelden het aan dat met vuur spelen uit de boze was en van het ogenblik af dat de Groen-zwarten het meer ernstig gingen op nemen was het rijk van de rode lantaarn dragers ten einde. Was het Schollaert die de Ajuinen aanvankelijk op winst had gescho ten dan deden Schepens en Van den Bos sche nog voor de rust op hun beurt een duit in het zakje. Dachten de bezoekers na de draaipartij een ogenblik de teugels in han den te nemen, dan lieten de 'boys van lo kaalhouder De Vlieger niet begaan en wis ten uiteindelijk langs Schepens en Schol laert naar den uitgesproken zege te wande len. Remi De Pelsmaeker. oOo NATIONALE RESERVEN He AFDELING. EENDRACHT F. C. MECHELEN 1—0. Eendracht won deze wedstrijd verdiend doch hoogstaand spel kwam er langs beide zijden niet bij te pas. Met verdeelde aanvallen werd aangezet. Nu was het niet het geval. Waarom Flap [De eerste tussenkomsten, zonder gevaar en daar zijn ze weer, de oorzaken van een echter, zijn voor de Eendrachtportier. Vrij- nederlaag, maar een groot feit mag men schop tegen Mechelen aan de 9' doch Car- samenstelling van het spelerskorps, en zich bij dit werk de volgende bedenking te ma ken toneelliefhebbers mogen zich niet al te zeer storen aan de mode. Dat laten ze best over aan de beroepsgezelschappen die er de akteurs en... de subsidies voor heb ben. Maar dat er gezorgd worde voor frisse werken op een behoorlijk peil, zodat alle details daar tot in de puntjes verzorgd kunnen worden. Het uitbaten van eigen ruim voorhanden zijnde krachten met overleg en doorzicht moet direkter suksessen brengen dan deze flink aangepakte, maar wellicht onder schatte «Bogobol... Diktator». TOON LENOT. gyy AM? J!5&'JS89>-ASP jSSSP AXZT jzury niet uit het oog verliezen en we zullen dit don plaatst boven het doel. Een weinig la- formuleren in het teken van een raad aan 'ter komt Et. De Waele alleen voor het Me chelse doel en schoot ver boven. Beide ploe gen krijgen een paar vrijschoppen, deze le veren niets op. Aan de 19' brengt een mooie kombinatie Cardon alleen voor doel doch hij mist op jammerlijke wijze, een enige kans, door boven de dwarslat te schieten. Een minuut later plaatst zelfde speler een corner achter het doel. Een vijftal fouten worden tegen Mechelen geblazen. Twee vrijschoppen vallen de bezoekers te beurt. De scheidsrechter onderbreekt te veel de wedstrijd wat het spelpeil niet te goede komt. Aan de 35' breekt De Maere door en plaatst een mooie center voor doel, Cardon herneemt en scoort het enige doel der par tij. Met de 37' goede aanval langs Cardon en De Ridder besluit juist naast het doel. Eendracht bekomt nog twee vrijschoppen welke niets opleveren en hierop komt de rust met 10 stand. De 2 e helft zet in met een prachtig schot van De Maere, de Malinoiskeper redt ech ter. De Eendrachtvoorlijn laat zich een paar malen op off-side betrappen. Aan de de selektieheren van Eendracht. Laat Van der Eist als 't je belieft toch buitenspeler staan, daar en nergens kan de ploeg van Eendracht het hccgste nut uit hem halen, wat aan de hele elf moet ten goede komen. Er is vooreerst Frans Baeten die van het ogenblik dat hij van naast Vander Eist als het ware alle fighting spirit verliest en het moet hebben van hun ingewerkte aanval len. Nochtans, mochten we deze maal de wit-zwarte dirigenten daarvoor niet kwaad- vallen, aangezien het inschakelen van Hoo ghe als buitenspeler noodzakelijk links moest zijn, wat feitelijk een ultimatum was. Integendeel zou men nu op zoek moe ten gaan naar een nieuwe buitenlinks, want naar het schijnt zou het nog een tijdje zijn vooraleer Van Poelvoorde zijn intrede zou doen in de ploeg. Ja, waarom de overheve- moesten de Ajuinen aanvankelijk het ini tiatief aan Union Chimique laten wat de zen toeliet om voorsprong te nemen, maar de leiders werkten zich tijdig los om langs Clevers en De Moor de schade te beperken. Eens zo ver was er aan de Aalstenaars geen houden meer en spijts een nog laatste op flakkering van de bezoekers wisten Stren9 en Clevers de zegecijfers in de gunstige vorm te gieten. De Aalsterse Spoormannen hebben niets aan het toeval overgelaten om hun leiden de rol te handhaven en zijn er zonder al te veel moeite in gelukt om F.F.R. te over meesteren. Brissard was bij het Spoor de grote figuur uit de aanval, wat hij met twee voltreffers onderstreepte. Moedig als steeds konden de jongens van de Vrienden kring nadien langs Jacobs een stukje van hun achterstand knagen, maar dan stelde Albert De Moor zich in de kijker en nam het op zich om de mannen van de Dender- mondse steenweg de kous over de kop te trekken. Zelfs de hevigste aanhangers van Union Dendermonde zullen toegeven dat hun te genstanders van De Gheest recht hadden op de halve inzet. Doorgaans waren de Brou wers immers aan bod wat hen langs Goe man de leidersteugels in handen gaf. Kon Union later langs De Smedt de thuisspe- lers bijbenen, dan wees alles er op dat deze stand niet meer zou veranderen, tot plots de in buitenspelstand zijnde Onijn nog het leder te pakken kreeg en dit op gelukkige wijze in de netten kon deponeren. DE RANGSCHIKKING. 1. Financiën 10 8 1 1 35 15 .17 2. Dendermonde 9 4 1 4 24 12 12 3. Sa. Spoor 9 6 3 0 19 17 12 4. Vieux-Temps 10 5 3 2 20 18 12 5. Union Chimique 10 4 5 1 20 19 9 6. De Gheest 10 4 6 0 21 18 8 7. Fil. Fü. Réun. 10 2 7 1 19 36 5 8. Bank v. Brussel 10 1 8 1 12 28 3 Remi De Pelsmaeker. ooo BLACK-BOYS AALST 41 HADES GENT 49. RUST 25—21. De match der technische fouten. Black-Boys vangt de wedstrijd aan met de basis-vijf Arijs, Backaert, De Rruec-ker, Le Compte en Uvin, terwijl Hades de ploeg Verspeten, Boes Robert, De Smet, Boes Cy riel en De Vriese in het veld brengt. De eerste aanvallen gaan uit van dc 14' en 15' zien wij twee mooie aanvallen thuisspelers die er ook in slagen het eerste verdedigend waren en de aktiviteit van de 'langs De Ridder en Cardon, het afwerken doel te netten, er volgt een onmiddellijke voorhoede tot nul herleid was. Nochtans laat te wensen over. Een corner en twee reactie van de Gentenaren die onder het hij heeft kansen gehad om te bewijzen dat aanvallen worden door Jacobs op klassieke i impuls van Cyriel Boes de touwtjes in han den nemen. De Aalsterse verdedigers ko men echter niet onder de indruk, en hun ge reputeerde tegenstrevers moeten alle zei len bijzetten om gelijke tred te houden. Een prachtige doorbraak van De Bruec- ker, uit de verdediging naar voor gekomen, brengt de stand aan de 5e min op 97. De Er [wedstrijd vervolgt gelijk opgaand terwijl hij gedurende het seizoeneinde een van de wijze gestopt. Handspel aan de 18' tegen voldoeningen zou worden, doch was het uit Mechelen brengt niets op. Beide elftallen bekomen hoekschop zonder gevolg. Het weinige werk dat de Eendrachtportier krijgt klaart hij goed op. Het wegwerken van de bal op de wijze der handbalspelers zou hem soms fataal kunnen worden, hier OQO— SOCIETE GENERALE des TEXTILES, Anciens Etablissements SCHOCKAERT SMEETS, SOCIETE ANONYME, rue de 1' Escalier, 45, ZOTTEGEM, P.B. 80. R. C. d'Alost N° 9392. L'assemblée ordinaire se tiendra le 2 avril 1958, a 10 h., au siège social. ORDRE DU JOUR Rapports des administrateurs et commissaires; Approba tion des bilan et compte de pertes et pro fits; Décharge aux administrateurs et com missaires; Nominations statutaires; Divers. Prière de se conformer aux statuts. OOOr— RIJKE KEUS IN EERSTE EN PLECHTIGE COMMUNIEPRENTJES vindt U in de Drukkerij DE GAZET VAN AALST ST. JORISSTRAAT, 25. AALST. VOETBALBESCHOUWINGEN. NIETS DAN GOEDS, EENDRACHT. Werkelijk verheugd zijn we omdat we u niets anders dan goed nieuws kunnen voor schotelen precies in die omstandigheden dat menigeen een of ander onaangenaam feitje had verwacht. Vele zwartkijkers hadden beslist de boontjes klaar gelegd om lustig hun verdelgende rol te spelen, maar daar hebben ze niet de gelegenheid toe ge- schrik of wat ook hij was in het geheel niet in zijn schik. AFBRAAKVOETBAL WAAROM Maar het meest hebben we toch gelachen met een interessante persoonlijkheid op Me chelen, die maandagmorgen in zijn krant, een klein Gents dagblad, uitkwam met de slagzin dat de afbraakmethode van de 6en- drachters op niets leek. Ja, dat was weer één die blij is om de veertién dagen naar de voetbal te mogen gaan kijken en die er zo maar op los schrijft tot zijn pen uit zijn handen zou vallen. Hij sprak niet min of niet meer van een triestige mentaliteit, die bijna niet waardig zou zijn om op de vel den van Tweede Nationale vertoond te wor den. Is het daarom dat Lyra beschaamd ge maakt werd op Eendracht, dat F. C. Brugge gedurende de hele match in een mossel schelp mocht kruipen, dat Patro Eisden na acht zondagen thuis door Eendracht versla gen werd. Neen, dergelijke meningen gaan niet meer op, maar een kleine raad zou den we aan deze mens willen geven, dat hij eens even zijn handje op zijn hoofd legt en ziet hoeveel doelen deze afbrekers doorge laten hebben, dat moet de Mechelse ciment toch maar flauw geweest zijn, dat de Aalst enaars alles met de grond konden gelijk maken. Nog een gelukje dat de beide pun tjes in Mechelen bleven «of er konden in het tegenovergestelde geval grote zwarte kaders rond de verslagen gestaan hebben. Eenvoud is een schone deugd, maar dat men bij de Maneblussers de titelkansen maar voor een jaartje in de zak laat zitten, want men zou eens op een gasbek kunnen lopen. Men hoefde slechts te zien naar de prestatie van kan verbetering in gebracht worden, j werd tamelijk hard gespeeld en Mossoux die zich hierin bijzonder onderscheid krijgt een vermaning. Een zeer gevaar lijke aanval langs de Ridder en De Waele wordt door Jacobs met duikelsprong gered. Na vrijschop in het strafschopgebied voor obstructie van De Moor bekomen de be zoekers drie hoekschoppen, alles zonder kwaad gevolg. Aan de 43e min. doelt Amant doch het doelpunt wordt terecht voor voor afgaand buitenspel afgekeurd. Hierop komt het einde met juiste 10 stand. Roger Van Leuven moet bijzonder ver meld worden voor zijn goede wedstrijd, verder Gilbert De Ridder technisch zeer vaardig en A. De Maere voor zijn le helft. Bij de bezoekers mag enkel Jacobs vermeld worden. De Ploegen Eendracht Ledegen; De Waegeneer en De Moor; De Waele F., Van Leuven en Van Langenhove; Amant Nor- bert, De Maere, De Waele Et. De Ridder en Cardon. Mechelen Jacobs; Geets en Voet; Van Win, Huyghelen, Pepermans; Aubroeck, Van Camp, Mossoux, Verstraeten en Borre- mans. q. oOo kregen. Willy Bellon, Gaston Vander Eist buitenspeler Gillis tegen Willy Bellon d'<' nog geen kadet waardig was. en alle anderen hebben eenvoudig weg ge daan wat een echte voetbal-supporter ver wachtte. Dat ze de overwinning niet hebben kunnen bewerken dat was zuiver te verwachten, alhoewel er toch een stukje voetbalspijt aan verbonden is. Dat is het aantekenen geweest van het enige Mechelse doeltje dat er kwam door een vergissing van Etienne Nelis, maar die verder zoveel opknapte dat hij zijn fout zeker uitwiste. Hoe dat allemaal in elkaar zat, wel daar zouden we willen mee starten, want het is de moeite waard om eens na te gaan hoe men weer dezelfde rusteloze wit-zwarten moet bekronen terwijl de anderen maar niet uit de schaduw kunnen treden. Wel op een inzenden van een buitenspeler kwam Nelis .lit het doel, en u weet dat hij steeds de voorzichtige maar goede methode heeft om iet leder het terrein op te boksen. Deze naai maakte de bal echter wanneer hij in iet bereik kwam van de keeper zo'n ver assende draai dat hij erdoor verrast was. Lo belandde het leder tegen de buitenkant van de hand van Nelis en ging via de lat n het. doel. Dat was een zeer bedroevend voorval, maar veel moest men er niet aan ienken, vermits de voortdurende drukking van dé Mechelaars de aalsterse verdedigers LOUIS DE PELSMAEKER. -0O0- DE TAAK WAS TE ZWAAR VOOR ADELAARS. Zelfs met de allersterkste opstelling zou den de Aalstenaars het lastig hebben gehad om aan de leiders uit Eine te weerstaan. U kunt dan ook wellicht begrijpen dat de Or an jen die met een drietal scholieren tussen het krijt kwamen eerder een ge- makelipk slachtoffer bleken voor de be zoekers. Biezonder de eerste helft was het overwicht van de gasten sprekend en het was dank aan de onberispelijke, keeping van Van Wilderode dat een fiasco voor de Ajuinen werd voorkomen. KORPORATIEF VOETBAL GEWEST AALST, j Aan de heerschappij van de Financiers valt niet te tornen. Van week tot week wordt het titelgebouw i van de Financiërs steeds op steviger grond- vesten geschraagd en we hebben de over- I tuiging dat niemand meer zal bij machte zijn om het tot wankelen te brengen. Zeker j was het enkel op het nippertje dat de lei- I dende Aalstenaars hun gasten uit Schoon- aarde overwonnen, maar elkeen zal toege ven dat de Financiers mits een tikje mee val een heel wat meer uitgesproken eindbi- lan zouden hebben bij mekaar getrapt. Ble ven verder zoals verwacht de Aalsterse Spoorwegen aan de winnende hand, dan konden de Bankjongens jammer hun herop- standig niet verder door zetten, terwijl Dendermonde eerder op fortuinlijke wijze de Brouwers van De Gheest de ganse buit kon afhandig maken. Als de Bankiers de rust op gelijke hoogte bereikten met hun gastheren van Vieux- Verantw. Uitgever, G. Sanders, St. Jorisstraat, 25, Aalst Namen de leiders weliswaar regelmatig voorsprong, toch konden de thuisspelers af Temps, mochten ze terecht zekere illusies en toe eens de kop boven water steken, wat koesteren nopens het veroveren van een de bezoekende doelman op zijn beurt tot in- deel van de koek. Spijtig konden ze na de grijpen noopte. Zo was hij zelfs heel geluk- i draaipartij het opgedreven tempo van de kig de kanjers van Van Den Bruelle en Pae- Lebbekenaars niet volgen en waar deze vier linck in extremis te kunnen annuleren. Na maal raak schoten moesten de Ajuinen zich de kampwisseling gaven de Ajuinen hun tevreden stellen met langs Verhulst de eer gasten heel wat meer de handen vol, maar *e redden. een slordige afwerking bracht het voor me- 1 Het lag er vinger dik op dat de bezoekers kaar dat de Oranjen niet het minste resul- uit Schoonaarde tussen de krijtlijnen wa- taat bereikten Integendeel waren het de ren verschenen met het vast gedacht om dikwijls jan het kastje naar de muur deed j Einenaars die er als de kippen bij waren met een blitzoffensief zo ver uit te lopen toen portier Van Wilderode het leder loste dat de Financiers hun achterstand nooit om een vierde propectiel tegen de touwen meer zouden kunnen goed maken. Het lopen. Hierbij speelden onze beide backs Bellon en De Stercke een heel knappe rol, en de keten dat Nelis zich in deze warboel te knallen. de Black-Boys het initiatief niet uit de handen geven en een geweldige indruk la ten. Aan de 13e minuut is de stand 1610, de thuisploeg» wordt dan veranderd en het anvalstrio wordt, Buytaert, D'Haese J. en Goubert. Aan de HU3e minuut lukt Buy taert slag op slag prachtige korven en brengt de cijfers op 2516. De heren scheidsrechters laten dian weer een steek vallen zodat de bezoekers een technische fout mogen nemen, deze wordt door de Gentenaren onder protest van het publiek genomen en omgezet. De rust komt met 2521 cijfers. Hades kan niet hoog van de toren blazen en moet in de tweede helft in hun reserve putten om de thuisspelers bij te benen. Een mooie persoonlijke poging van Cyriel Boes strand op de ring. De thuisspelers passen zich moeilijk aan bij de man op man tech niek der bezoekers die hierdoor de bordjes in evenwicht kunnen brengen. De Gente naars akteren merkelijk beter dan voor de rust, terwijl het gebrek aan «gevechts-rou- tine» bij de Black-Boys, de Hades-mannen op twee punten brengt. Aan de 33e minuut gelukt Verspeten er in zijn ploeg op, voor sprong te brengen, het antwoord wordt door Le Compte R. onmiddellijk gegeven, het scorebord wijst 3838. Cyriel Boes dient wegen 5 Pf het terrein te verlaten en wordt kort nadien gevolgd door D'Haese J. De laatste minuten verlopen uiterst span nend daar Black-Boys de moed niet op geeft, de aanvallen worden echter niet meer zo goed afgewerkt als in de eerste speelhelft en de bezoekende verdediging kan het hoofd koel houden zodat de eindcij fers bereikt worden op de 39e min. 4148. De leiding der heren Dierickx en De Mul der was eens te meer een vraagteken, waar bij goede «arbitrage» afgewisseld werd door de meest onmogelijke beslissingen. Wanneer eindelijk zullen de provinciale scheidsrechters eens wat meer aanpas singsvermogen aan de dag leggen Het is niet genoeg een zekere dosis flegme en non- chalanse aan de dag te leggen maar er wordt zeker van hen verwacht dat de wed strijden sportief worden «gefloten». Som mige onsportieve daden kunnen die heren wel op hun eigen rekening schrijven. De Belgische Baskett-ballbond mag er worden op gewezen dat het toewijzen van Gentse scheidsrechters bij een wedstrijd waaraan een ploeg uit Gent deelneemt, zelfs misschien zonder reden, een slechte in druk maakt op het publiek. Zijn we dan zo arm aan «fluitjes-mannen» De doelen Black-Boys Backaert 42; De Bruecker 2—0; Arijs 2—0; Le Compte 6—6; Uvin 3—0; Buytaert 6—0; Goubert 00; D'Haese 28. Hades Gent Verspeten 611; Boes Ro bert 210; Van Driessche 20; Seghers 00; De Smet 0—0; Boes Cyriel 7—6; De plannetje gelukte maar half, weliswaar Vriese 00; De Geyter 40. R.G.S

De Gazet van Aalst | 1958 | | pagina 4