en omstreken de CVP Nr 2 Het Linkse Monsterverbond en de Verantwoordelijkheid der Liberalen. Hoe een Piot eens een Batterij kommandeerde 2e dag van de Postmannen uit het Aalsterse Voor stemmen we op Voor de Pos tzegelliefhebbers Van de Hak op de Tak... a van VERSCHIJNT DE DONDERDAG EN ZONDAG VAN IEDERE WEEK. Burelen ST. JORISSTRAAT, 25, AALST. TEL. nr. 241.14 P. C. nr. 881.72 15" JAARGANG. 1,50 Fr. het Nr. ZONDAG 11 MEI 1958 NUMMER 38 "^deT*besluit van de communisten geen lijst voor te stellen in ons arrondissement en in vele andere, werpt een schril licht op de partijverhoudingen die in ons lappi bestaan en op de ware inzet van de verkiezingsstrijd. De affiche van de C.V.P. heeft dat op een zeer suggestieve wijze voorgesteld - de rode van bloeddruppende moscovitsche h and drukt stevig de hand van de socialis tische kameraad om hem bij te staan. De Socialisten hebben gereageerd bij m onde van hun Voorzitter Buset die elke ai- spraak met de communisten ontkende. De Liberalen hebben in hun eerste manifest de slagzin gelanceerd Noch rechts, noch links. WAT IS DE WAARHEID Wat de SOCIALISTEN betreft stellen wij vast, dat le officiële leiders de kandida tuur van le ex-communist, Bert Van Horick, aan de socialistische lijst hebben opge- dr30i@n Het verontwaardigd verzet van de militanten heeft niet kunnen baten. Bert Van Horick staat de tweede op de lijst, en het volstaat het laatste manifest van de socia listen te lezen om zich te vergewissen dat de gedachten die Mr. Van Horick verdedig de toen hij officieel tot de communistische partij behoorde, nu het hoofdthema zijn geworden van het socialistische propaganda. Over de HOUDING DER LIBERALEN willen wij uitvoeriger zijn. Noch rechts, noch links De waarheid is dat er in de liberale partij altijd mensen zijn geweest die zelden uit principiële redenen, doch meer uit opportunisme eerder naar de zogezegde rechtse kant overhelden... Die strekking is met het verdwijnen van Mr. Stobbeleir voor goed uitgeschakeld. Met Mr. D'Haeseleer triomfeert voor goe de linkse strekking. DE LIBERALEN ZIJN VAN LINKS. Toen wij in 1946 voor het eerst in de Kamer zijn gekomen, waren wij gezegend met een volksfrontregering. Die regering wer met kracht verdedigd door de liberale leider Mr. Devèze. Ik zie hem nog op de tribu ne staan, ik hoor hem nog een uur lang declameren op het thema sNous sommes de gauche» we zijn van links. Zodra ze de gelegenheid hebben gehad van te doen wat ze wilden, hebben zij spel herbegonnen. De linkse coalitie is na de verkiezingen van 1954 zonder moeite o stand gekomen. Die coalitie is door de liberalen gekozenen van ons arrondissement door dik en dun gesteund. Ik zeg wel door dik en dun. Mr. D'Haeseleer die door zijn bekendheid met zekere sociale wetgevingen zeer goed de etatische strekking van de wetgeving Troclet inzag, heeft desondanks, de wetgeving gesteund, enkel en alleen om de coalitie niet in gevaar te brengen. Moeten wij er bijvoegen dat al de hatelijke maatregelen die door de regering tegen het katolieke Volksdeel werd genomen door de liberale gekozenen zonder het minste protest werd goedgekeurd. Doch-om. die persoonlijke gedachten te kennen van die gekozenen, moeten wij me alleen kijken naar hetgeen zij in het Parlement hebben misdaan: op het vlak der na tionale politiek, zijn ze van geen tel, ik bedoel dat ze geen gehoor hebben bij de ei gen partijleiding We moeten kijken naar hunne houding in hun eigen arrondisse ment waar zij werkelijk de politiek van hunne partij bepalen. Het is hier vooral dat de onvoorwaardelijke linkse strekking van Mr. D'Haeseleer, zich heeft geopenbaard. 't Is hij die de linkse coalitie in het gemeentebestuur van Aalst in. 1952 heeft opge drongen. Het verbond met de vreemdeling De Bunne is zijn werk. Diezelfde coalitie heeft hij in gans het arrondissement door zijn partij doen aannemen; overal waar er kans toe was, kwamen er onder zijn impuls of met zijn zegen linkse besturen tot stand Denk maar aan Ninove, Geraardsbergen, Nieuwerkerken. Mr. D'Haeseleer is links tot de uiterste konsekweties en dus «liever met de com munisten dan met de C.V.P.» Ik overdrijf niet te Geraardsbergen heeft de enige liberale gekozene, de burge meestersjerp te danken aan de enige communistische gekozene, die door de linkse meerderheid, zonder aarzeling tot schepen van onderwijs werd verkozen. En te Aalst Toen twee jaar geleden de leden moesten benoemd worden die de gemeenteraad ver tegenwoordigen in de raad van het Atheneum, ontstond competitie tussen de Heet Duf our, C.V.P.-lid van de gemeenteraad die sinds jaren die functie vervulde, en Mr. Van Horick, die toen nog officieel tot de communistische fractie behoorde, en dus nog openlijk de kleuren droeg van zijn overtuiging, Wie is er toen verkozen ge weest De liberale schepen van onderwijs, Mr. D'Haeseleer en andere liberale geko zenen, samen met de socialisten, gaven als een man hun stem aan Mr. Van Horick, die het dan ook haalde. Die Barabbas-geschiedenis voor dewelke de liberalen zo een opvallende verantwoor delijkheid dragen, kunnen wij toch niet vergeten. Ons arrondissement werd op schoolgebied ijverig bewerkt door de linkse regering. De ijverigste gangmaker van het «Collar-disme» is weeral Mr. D'Haeseleer. Overal waar gepoogd wordt het staatsonderwijs op te dringen, te nadele van het vrij of van het gemeentelijk onderwijs zie wat er gebeurd is te Aalst, te Lede... wat er gepoogd werd te Herzele vinden wij zijn invloed terug. Met Mr. D'Haeseleer wordt ons arrondissement gecollardiseerd en zo doende, langzaam maar zeker «gesocialiseerd «Noch rechts noch links» is dus een leugen. Het is onze plicht dergelijke valselijke voorstellingen aan te klagen. Wij hebben d aarvoor geen theoretische beschouwingen nodig. Het volstaat te wijzen op onweerleg bare feiten. De kiezers hebben het recht die feiten te kennen. Slagzinnen bedriegen De nuch tere beschouwing der feiten bewijzen dat liberaal stemmen betekent de linkse coalitie opnieuw in de zadel te brengen. Het gebeurt in de hitte van de strijd de liberalen soms hun ware inzichten bloot geven. Zo kan men op de gevel van het lib beraal lokaal lezen «De C.V.P. schrijft dat zal veranderen. Wij (de liberalen) willen DAT juist vermijden Inderdaad zij willen vermijden, dat aan het anti-clerikaal bestuur een einde zou komen. De communisten zullen hun dankbbaar daar in helpen.: Maar het volk zal dat niet dulden. MOYERSOEN, Volksvertegenwoordiger. 't Was lente 1918. 't Moest zijn dat onze kapper na vier jaar piottenleven mijn goe de diensten best kon missen of was hei dat hij mijn piottenstreken was moede gewor den, wie weet, hij stuurde mij naar Calais om de signalisatie aan te leren of wel om mij kwijt te zijn Ik vertoefde echter niet lang in het D.T. M. Ik verstond die Morsetekens beter dan de leraars zelf en men zond mij dan maar naar het 12 Artüerie, hier zou men mij wel kunnen gebruiken. En zo kwam het dat ik bij de bereden 3e Batterij van de 4e Groep belandde. Deze lag juist in rust nabij de Oosthoek in de Panne, want kanonnen en kanonniers ver langde ook wel eens wat verpozing.Ik meld de mij aan bij de adjudant, een man met vervaarlijke knevels, maar die er verder een echte sloeber uitzag. Deze sprak «Iedereen berijdt hier een paard, u zijt toch niet bang van een paard? 'k Bezag hem eens fluks in de ogen en ant- woorde pront Ik, piot, schrik van een paard Nog van geen tien 'k Heb er al ten minste twee dozijn helpen opeten Het was de gewoonte bij ons piotten, wan neer er een paard in onze omgeving sneu velde, het maar terstond ongevraagd, met haar en huid, diep in onze piottenmagen te begraven zelfs zonder peper noch zout. En dat waren steeds echte blijde doden en be grafenissen 1 De adjudant brachtK mij dan voor een grote draver', het een echt volbloed paard het oud paaf&'van onze kapper. Hij had het vroeger afgezet om ziekte maar nu was het terug genezen en hij bereed nu een ander. Dat oud kommandanten paard zou dus mijn rijdier worden. Volgende dag ging gans de batterij op wandeling. Vol fierheid besteeg ik, piot, mijn ros; 'k was nog fierder als een luis op een kemel Ik moest aan de staart van de colonne blijven bij de adjudant. En daar gingen wij «En avant pour la promenade!» Aan een gesappig gangentje volgde ik met de adjudant de lange rij. Na enkele tijd beval onze kapper «Batterie attention Au Trot En daar gingen wij Ik kon mijn paard, gewoon steeds aan de kop te j draven, niei bedwingen Het vloog voorbij de ganse colonne en vertraagde enkel maar wanneer het ter hoogte kwam van onze kapper om dan fier enkele meters vóór hem te draven AALSTERSE VRIENDENKRING DER POSTMANNEN. ZONDAG 18 MEI 1958 POSTTENTOONSTELLING van 18 tot 24 mei 1958 La de feestzaal van het Stadhuis van Aalst, met medewerking van de Postzegelkring Philatelia Alosta Inhuldiging op zaterdag 17 mei 1958 te 15 u. PROGRAMMA DER FEESTELIJKHEDEN. Zaterdag 17 mei 1958. te 15 uur. Opening van de Posttentoonstel- üng door de H. Minister van Verkeerswe zen of diens afgevaardige. Eerste Filmvoorstelling over de postge schiedenis in de Hugo Lefevre-zaaL Zondag 18 mei 1958 9 u. 15 Bijeenkomst van de leden in ons j lokaal Café «Atlanta», Lange Zoutstraat, Aalst. 9 u. 40 Stoetsgewijze met het Vaande- vooraan naar de St. Martinuskerk te Aalst. 10,u. Zielemis ter nagedachtenis van onze dierbare afgestorven leden in de Dekenale Sint Martinuskerk te Aalst. De toegang tot deze zielmis is slechts toegelaten tot 9 u. 55 stipt. Deze vijfstemmige Mis van Renaat Mo res zal met het voltallig knapen- en man nenkoor van Sint Martinus worden gezon gen en uitgezonden op de Vlaamse Golf lengte van het N. I. R. 11,u. Bezoek aan onze posttentoon- stelling in het Stadhuis. 12,u. Optocht in het Centrum van de stad langs Lange Zoutstraai (halte in café «Atlanta»), Korte Zoutstraat, Kei zerlijke Plaats tot aan zaal «Madeion» Grote Markt. 13,30 u. Gezamenlijk Banket in de Feest zaal Madeion, Grote Markt te Aalst voor de leden van de Aalsterse Vriendenkring der Postmannen en de leden van de Post zegelkring «Philatelia Alosta». Banket verzorgd door het Huis Verspaille Daarna een gezellig «onder Onsje» in de Zaal Madelon. 18,30 u. Gezamenlijk vertrek naar om lokaal Café «Atlanta» voor de voortzet ting van het gezellig samenzijn. NAMENS HET BESTUUR. De Secretaris, De Voorzitter, VAN HAUWERMEIREN A., PROVOST A.C. oOo Hoe onze kapper ook riep en brieste van espèce de piot en arrière, a la queue, er was niets te doen Hij barste bijna van woede omdat ik mijn paard niet kon doen terug keren en ik simpele piot hem zijn kom mandement afnam Het was deze maal een piot die een batterij kommandeerde tot groot vermaak van al de artilleristen en bijzonder van de adjudant R- V- Ter gelegenheid van de dag der Aalsterse Postmannen wordt door de vriendenkring der postmannen in samenwerking met de postzegelkring Philatelia Alosta een Post- tentoonstelling ingericht van 17 tot 24 mei aanstaande in de feestzaal van de stad Aalst. Een uitgifte met de zegel van de dag van het postmuseum, uitgegeven door het Bestuur der Posterijen, voorzien van de speciale afstempeling is verkrijgbaar in die tentoonstelling of kan bekomen worden door storting van 15 frs. op postcheck- rekening no 417.728 van Philatelia Alosta te Aalst. Voor verzending onder aangetekende omslag met speciale afstempeling 6 frs. meer storten. - Alle eer voor de Aalsterse politie agent Paul Borms die eens te meer met een flinke overwinning in de corporatieve wedstrijd Brussel-Halle zijn zekere kwaliteiten als wielrenner heeft onderstreept. Met zijn gezel Stafke Sterck zal de symphatieke Paul het zoals voorheen wel weten klaar te spinnen om in de corporatieve weg- ritten de Aalsterse kleuren in de top te houden. - Het vijftal van Aalst Houtmarkt heeft vorige zondag nipt moeten onderdoen voor Denderbelle. Alle kij kers waren het echter eens dat de jongens van de Houtmarkt heel wat beter hadden verdiend. Elkeen heeft zich niettemin kunnen overtuigen dat onze Ajuinen reeds sterk op dreef zijn, wat er zeker op wijst dat ze vast besloten zijn zich geen bijrolletje in de Provinciale bevordering te laten in de handen stoppen. Is het de zon of het vertrek van trainer Pelsmaekers dat in de Een- drachtrangen voor een rehabilitering over de ganse lijn heeft gezorgd Een vraag die we niet kunnen beant woorden, maar er in elk geval kunnen aan toevoegen dat de verstandhouding in het wit-zwarte huishouden nog nooit was als thans wat de werkelijke verbluffende resultaten te voeten uit aanwijzen. Elkeen was het eens dat Kamiel Van Vaerenberg sinds lang zijn beste voet balpoeder had verschoten en volledig uitgespeeld was. De Eendrachtaan- valler heeft deze bestweters aardig bij de neus genomen en gaf op Berin gen een partijtje weg zoals tijdens zijn allerbeste dagen. Dat voetbalmoe, en uitgespeeld, al larie en apekoolzeg de de Erembodegemnaar ons een paar weken terug. Vooraleer de kompeti tie wordt opgedoekt zal ik nog wel eens aantonen dat ik nog zo fit ben als gelijk wie». Wat hij zo pas op Beringen inderdaad heeft gedaan. Naar 't schijnt zou er een haarke in in de boter zijn met Edgard Sorgeloos en zijnbaas Van Der Hulst. Er is zelfs spraak dat de Elvé bestuurder de Denderhoutemnaar aan de kant zou zetten voor de Ronde van België. We konden Edgard nog niet bereiken om te vernemen in hoever dit bericht met de waarheid strookt, maar in elk geval schijnt er toch iets van te zijn. Er is immers spraak dat Sorgeloos als in dividueel de Tour zou betwisten. In een Franse krant lazen we het be richt als zou Armand Bayens terug heroptreden. Daar zal in elk geval voorlopig weinig kans voor bestaan, wel is waar had de ex-tourman uit Idderggem weer plannen gemaakt om terug in kompititie te komen, maar ondertussen heeft hij zich weer be dacht en heeft het beroep als fruit handelaar hervat. Frans Siroyt integendeel heeft weer zijn volle aandacht op het koersen ge zet. Na 't geen we van hem in de Ie Meiprijs te St.-Lievens-Esse gezien hebben zou het ons niet verwonderen moest de Denderhoutemnaar binnen afzienbare tijd weer een zekere rol spelen in onze kermiskoersen. SPORTVLIEGSKE. HET LAND WIL STEM HOREN. België is «en demokr.ti». Dat wil tegg.it dot d. Belgen hun eigen beet lijn. Ze maken telf hun wetten, els in een fomilierood. Norreeol lou men U alle dogen moeten oentpreken om Uw edvies to kennen, vooraleer Mn beslissing te nemen. Meer Ge hebt xoveel andere dingen te doen, dat men het beter gevonden heeft, U ileehti om de vier jeer een oproepingtbrief te laten g.word.n. OP DEZE DAG IS U DE BAAS Om de vier jaar worden dus de Belgische parlementsleden de elite* arbeiders die wij betalen om de wetten in onze naam te bestuderen en goed te keuren-werkloos. Al hun werkzaamheden worden stilgelegd. Het staatshoofd is verplicht de Kamers te ontbinden en te wachten op Uw woord, vooraleer ze opnieuw bijeen te roepen en een nieuwe regering te vormen. Volgens de grondwet oefent de kiezer de volstrekte macht uit op dt van de stemming. ^X.r7VT^7- VANDAAG BESLIST U VOOR VIER JAAR Wanneer Gij het stemhokje binnentreedt, gaat Ge dus. in éénmael. stem men voor de honderden beslissingen die de volgende vier jaar moeten getroffen worden. Ën Ge maakt gebruik Yan de gelegenheid om Uw man in het Parlement te krijgen. Hij gaat er inderdaad in Uw plaats en voor Uw rekening werken en wetten stemmen. De namen der kandidaten staan op Uw stembrieven

De Gazet van Aalst | 1958 | | pagina 1