Sociale K roniel Huldebetoon in de C.O.O. te Aalst KEUKENGEHEIMEN. EEN NIEUWE KOELKAST Diegenen onder u. die reeds jaren een koelkast hebben, weten wat een heerlijk bezit dit is, vooral in het warme seizoen. De tijd is voorbij, dat men een koelkast als een luxe beschouwde. Vooral in huizen en appartementen, waar men niet over een frisse kelder beschikt, is zo'n kast in de zo mer bijna even noodzakelijk ais een ver warmingsapparaat in de winter. Geen won der dan ook, dat er in ons land jaarlijks duizenden koelkasten aangeschaft worden. Behoort u dit jaar tot de gelukkigen, be denk dan dat een koelkast zo geplaatst dient te worden, dat de lucht er aan alle kanten langs kan. Bij voorkeur dus niet in een nis of in een muurkast. En ook niet op een warme plaats. Een nieuwe koelkast dient eerst goéd te wordén schoongemaakt, de ijsladen moeten met schoon koud watei worden gevuld voor men de steker in het stopcontact steekt. Na 3 tot 24 uur in de kast voor het eerst op temperatuur; dan kan men hem langzaam vullen. Zet vlees, vis e. d. zo dicht mogelijk bij het koellichaam, zo mogelijk er vlak onder. Indien er in het koellichaam ruimte is, ge bruik dan deze ruimte voor diep vriesar- tikelen die men zo ongeveer een week kan bewaren vruchtenslaatjes, ijsmeng sels, enz. In het algemeen moet men spijzen, die zijn gekookt, eerst goed laten afkoelen voor dat men ze in de koelkast zet een koelkast is beslist niet geschikt om snel iets koud te maken; zij dient om iets koel te bewaren. Plaatst men een warm voorwerp in de kast, dan kan het soms een dag duren voor de temperatuur van de kast weer op peil is. Zuivelprodukten kan men het best goed afgeschermd bewaren, want ze nemen ge makkelijk geuren op van andere spijzen. Om deze overdracht van geur te voorkomen is het trouwens aanbevelenswaard sterk geurende artikelen in plastic zakjes of iets dergelijks op te bergen. Men kan een koelkast niet voor alles ge bruiken. Eieren bijvoorbeeld kan men beter buiten de kast bewaren en bananen verloo chenen hun tropische aard niet. Maar de meeste groente- en fruitsoorten blijven in de koelkast langer goed dan daarbuiten, mits men op de minst koele plaats nl. onder in de kast opbergt. ONZE KAMERPLANTEN O, DIE LUISJES Het is niet prettig om tot de vaststelling te komen, dat uw mooie kamerplanten on der de luis zitten. Niemand weet waar ze opeens vandaan zijn gekomen. Maar mooi is het geenszins en bovendien ook slecht voor de planten, vooral voor de jonge top pen en scheuten, plaatsen waar de bladluis zich bij voorkeur bevindt. Wat is er tegen te doen plekjes evenals die van de wolluis aanstip pen met een penseeltje met spiritus maar voorzichtig, want het is ook slecht voor de plant. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. BADMODE Nu binnen enkele dagen de vakanties aanvangen en de daarmee gepaard gaande uittocht naar zee en strand willen we nog heel even uw aandacht vestigen op het bad pak 1958. Dit badpak wil een minder on aangeklede indruk maken dan haar enkele jaren oudere zusters. Het nieuwste van het nieuwste is zelfs een badpak met schouderaankleding en een kort mouwtje anno 1900. De stof en de snit zijn echter van 1958. Groot sukses boeken de nieuwe met bloemmotieven bedrukte kunstweefsels, die enkele minuten, nadat men het zilte nat heeft verlaten, reeds droog zijn. Alle badpakken bestaan uit één stuk en hebben een laag uitgesneden rug. Diegenen die nog in het bezit zijn van een tweedelig badpak kunnen dit nog wel gebruiken voor het zwemmen. Maar zij behoren zodra zij aan land gaan, ogenblikkelijk een los jon- genshemd met opgerolde mouwen over het badpakje aan te schieten. Want de mode wil nu eenmaal, dat men deze zomer aan het strand meer bekleed is dan vorige sei zoenen. KEUKENSCHORT VOOR MANNEN. In dit op, modegebied, stille seizoen zint men toch op allerlei nieuwigheidjes om de aandacht gaande te houden. En dat er hier onder veel dwaze nieuwigheden bestaan, bewijst het volgende door de Verenigde Staten wordt een speciale mannenschort op de markt gebracht Deze schorten zijn veelal voorzien van geestige opschriften, zoals Mijn vrouw weet mij beslist niet waarde te schatten» en «Eet, drinkt, wees blij morgen beginnen we weer met het dieet. Deze gevallen moe ten over het hoofd worden aangetrokken en worden doorgaans verpakt in gezelschap van een damesschort, Dit alles onder het motto «Voor haar en voor hem Iets voor u Wij, van onze kant, geloven wel dat er mannen bestaan met zulke fraaie en zoete karakters, dat ze met veel plezier vrouwlief in de keuken een handje helpen. Maar we geloven ook, dat deze mannen dat toch liever doen zonder getooid te worden met een bovengenoemd voorschootje. Hoe het ook zij, daarmee bent u nu toch op de hoogte van het nieuwste snufje op het ge- bied van mannenschorten. ONS WEKELIJKS PRAATJE. DUITSE VROUWEN VERKIEZEN AMERI KANEN, FRANSEN EN ENGELSEN ALS VRIENDEN EN ECHTGENOTEN Volgens het Persbureau U.P.I. kan men I in de Duitse bladen regelmatig volgende op- |roep van Duitse vrouwen lezen: «Gevraagd: sex-appeal» hebben. Christa Rudnick van Frankfurt-am-Main schreef «De Duitse mannen denken alleen aan werken. Zij vergeten dat vrouwen liefde en aandacht nodig hebben De Duitse mannen werden er van be schuldigd de vrouwen als 'n zekerheid te ne men. Een lezeres zei «Wij zijn een land zonder flirten geworden. Een vrouw uit Hamburg verklaarde dat de mannen een meisje het hof maken alsof het hen niet kan schelen of zij haar hart wonnen of niet. «Dat komt misschien om dat wij ons zo gemakkelijk laten verove ren» schreef zij. De discussie breidde zich uit tot het blad «B. z.» Een vrouw, die zich G. noemde, stel de de Amerikanen als een voorbeeld voor de Duitse mannen. «De meerderheid van. de Duitse mannen zijn zo vervelend schreef zij. «Wat erger is, zij zijn al te correct. Zij werken op uw zenuwen. Ik heb een tijd in Amerika gewoond en daar zijn de mannen vrijer en gemakkelijk en natuurlijk wan neer zij met vrouwen omgaan.» De Duitse huwelijksagentschappen mel den dat deze opinie wordt gedeeld door an dere Duitse vrouwen. De vreemdelingen, die Duitse vrouwen vragen, worden bestormd. Maar het beste bewijs van de populariteit der vreemdelingen zijn de Amerikaanse, Britse en Franse soldaten. Geloof het of niet, maar soldaten die in Frankrijk dienen, komen gaarne met ver lof naar Duitsland. Velen verkiezen Berlijn boven Parijs. VLUCHTIGE AANTEKENING. In een Engels tijdschrift zagen we een afbeelding van een «wasspelden-armband». Een ring met wasspelden dus, die de huis vrouw om de arm kan dragen bij het op hangen van de was. Volgens recente onderzoekingen is ge bleken, dat een slecht humeur maar al te vaak berust op gebrek aan vitamine B. Deze vitamine komt veel voor in spinazie, selderij, wortel en tomaten. oOo DE STAND DER WERKLOOSHEID Tijdens de week van 1 tot 7 juni 1958 werden er per dag gemiddeld 96.978 volle dig en 68.411 gedeeltelijk en toevallig werk lozen gecontroleerd, hetzij een totaal van 165.389 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermeerdering van 1.046 volledig en van 4.081 gedeeltelijk en toevallig werklozen ge noteerd. De stijging van de volledige werkloosheid betreft vooral de metaal- en textielnijver- BEREKENING VAN DE ANCIËNNITEIT IN EEN ARBEIDS- OF BEDIENDENKON- TRACT DOOR OORLOGSOMSTANDIG HEDEN ONDERBROKEN Voor de berekening van de anciënniteit, met het oog op de opzegtermijn dienen de onderbrekingen van een arbeids- of bedien- denkontract, te wijten aan oorlogsomstan digheden beschouwd als een SCHORSING VAN- HET KONTRACT. Het Arbeidsgerecht van Aalst nam reeds op die wijze stelling en wordt nu bijgetre den door een vonnis van Gent dat als.volgt werd gemotiveerd Aangezien verweerster niet ontkent dat eiseres bij haar in dienst was van 15-10- 1924 tot en met 1-6-1943 datum waarop ver weerster haar bedrijf te L. diende te slui ten op bevel van de bezettende overheid; Aangezien verweerster evenmin ontkent, dat eiseres na de sluiting van het bedrijf onmiddellijk werd tewerkgesteld in haar bedrijf te R, waar ze bleef werken tot juni 1944, datum, waarop eiseres wegens oor logsomstandigheden werd werkloos gesteld; Dat eiseres na de oorlog, bij verweester opnieuw werd tewerkgesteld bij de herne ming van dezes bedrijf op 4 januari 1945; Aangezien vooreerst dient aangestipt dat, na de sluiting van haar fabriek te L. ver weerster eiseres tewerkstelde in haar fa briek te R; Dat eiseres derhalve bij dezelfde werkge ver werd tewerkgesteld; Aangezien daarenboven gedurende de periode, dat eiseres niet was tewerkgesteld, zowel in de fabriek te L, als in deze te R, geen enkel der partijen de bedoeling had het kontract te verbreken; Dat het slechts de oorlogsomstandigheden waren, die deuitvoering ervan hebben on mogelijk gemaakt; Aangezien derhalve deze oorlogsomstan digheden, die de verplichte sluiting mede brachten, dienen beschouwd als een geval van overmacht die het kontract hebben ge schorst: zodat die berekening van de an ciënniteit de periode van tewerkstelling van vóór- gedurende en na de oorlog dienen sa mengevoegd te worden; Aangezien eiseres derhalve meer dan 20 jaar dienst heeft bij verweerster heeft ze derhalve recht op een vooropzegvergoeding van 56 dagen. Deze vonnissen van de Arbeidsgerechten van Aalst en nu dit van Gent laten aan duidelijkheid niets te wensen over en gel den dus als precedenten voor elke soortge lijke toestand. In dit geval betrof het nu een arbeidster. DE VOOROPZEG VERMELDEN OP HET FORMULIER C. 4 IS NOG GEEN BEWIJS DAT DEZE WEL DEGELIJK WERD GEERBIED1GD Het komt meermaals voor dat arbeiders zich op het einde van het arbeidskontract aanbieden met een C. 4 waarop de werkge ver wel degelijk de periode van vooropzeg heeft vermeld. Wanneer puntje bij paaltje komt ont kent de arbeider door de patroon van de vooropzeg in kennis te zijn gesteld en het spel zit op de wagen. Leerzaam op dat gebied is een vonnis van het Arbeidsgerecht-Brugge als volgt gemotiveerd Overwegende dat het vaststaat dat ei ser in dienst van verweerder heeft ge staan van 11-1-1957 tot 16-8-1957 als tim merman. Overwegende dat aanlegger voorhoudt op 16-8-1957 afgedankt te zijn zonder voorop-? zeg; dat verweerder aanvoert dat hij op 3-8- 57 de vooropzeg MONDELINGS heeft gege* ven (let op de datum). I Overwegende dat het aan diegene is die de vooropzeg inroept, deze te bewijzen; en verweerder eenvoudig niets bewijst, Dat het Arbeidsgerecht om deze reden verplicht is de aanlegger een schadevergoe ding toe te staan van 1.568 frk. Omdat arbeider en patroon opdat gebied geen moeilijkheden zouden kennen wordt de vooropzeg best SCHRIFTELIJK GEGE VEN zowel door de een als door de andere. En niet in een taal die niet wordt ver staan. Men zal er verder op letten niets te on dertekenen dat geen datum vermeld. We zullen in de sociale kroniek nog te rug komen op belangrijke vonnissen van Arbeidsgerechten, omdat ze zo vormend en leerzaam zijn voor iedereen want morgen kunt U zich in juist dezelfde toestand be vinden der hoofdacteurs van het vonnis dat zo juist werd gepubliceerd. B. O. B. vreemdelingen als vrienden en echtgeno- Zet ze niet in de tocht, dat vergroot jten! t gevaar voor ongedierte; ontdekt u, gaan, indien zij overstelpt willen worden met liefde en aandacht. Amerikanen, Engelsen en Fransen wor den in Duitsland welkom geheten als aan dachtig, ridderlijk, beleefd, vrijgevig,liefde vol en kalm. Thuis worden zij mischien als niet veel bijzonders beschouwd, maar in Duitsland worden zij gevraagd. De Duitse meisjes verklaren dat de Duit se mannen niet met hen kunnen vergeleken i worden als minnaars of echtgenoten. De vreemdelingen zien er goed uit door hun eigen deugden, maar nog beter wan neer zij met de Duitse mannen worden ver geleken, zeggen de meisjes. l Mannen, die dus hier niet gewaardeerd dat niet bloeiende planten worden, doen best maar naar Duitsland te luis hebben, spoel ze dan een paar dagen achter elkear af onder de koude kraan. Houdt de plant op haar zij onder de straal, steeds draaiende en er voor zorgend, dat de grond niet nat wordt of uit de pot valt; weest voorzichtig met bestrijdingsmid delen. Sommige planten worden er lelijk van, vooral varens. Een huismiddeltje, dat in het begin goed helpt is zeepspiritus. Hier is het iecept 20 gr. zachte zeep in 1 liter water met 10 gr. spiritus, waarin 1 gr. sali- cylzuur is opgelost. Bespruit de planten één keer per week; sommige planten hebben last van dop- luis, die onder een bruin schildje zit en re gelmatig 't sap uit de plant zit te zuigen. U merkt het als op het tafeltje of op de vens terbank onder de plant een glimmende kle verige aanslag ontstaat. Dat is honingdauw die door alle luizen wordt afgescheiden. De planten zien er slecht door uit. Die dopluis is niet gemakkelijk te bestrijden, evenals trouwens de wolluis, een met wit pluis be dekt stukje ongedierte. Bij die dopluis moet Een discusie brak uit over het probleem van de vreemdelingen tegen de Duitsers, toen een meisje in een briéf aan het blad «Bild Zeitung» beweerde dat de Duitse mannen geen talent en neiging tot verove ring van de vrouwen hebben. De meeste lezeressen waren het er mee eens, zij noemden de Duitse mannen «de ro- eerst het schildje verwijderd worden en de 13018 van onze tijd» en zegden dat zij «geen heid. De toeneming van gedeeltelijke en toe vallige werkloosheid is grotendeels het ge volg van de toegenomen werkonderbrekin gen in de kolenmijnen en van de schomme lingen, die voortspruiten uit de toegepaste werkregeling in de textiel- en kledingnij- verheid. oOo STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Tijdens de week van 9 tot 15 Juni deden zich op de wegen of binnen de agglomera ties, waar het toezicht op het verkeer door de rijkswacht wórdt uitgeoefend, 827 ver keersongevallen voor. Hierbij bleven 13 personen op slag dood en werden 126 zwaar- en 458 lichtgewond. Tijdens het laatste weekeinde eisten 366 ongevallen 8 doden en 63 zwaargewonden. De voornaamste oorzaken van de onge vallen met dodelijke afloop zijn de volgen de buitensporige snelheid 1; niet stilge houden bij het verkeersteken «stop» 2; geen voorrang verleend bij het verkeersteken «omgedraaide driehoek» 1; afslaan zonder voldoende voorzorgsmaatregelen 1; nagela ten rechts te houden 1oordeelsfout 1voet gangers de weg overgestoken zonder voor zorgen; andere omstandigheden 2. De onderverdeling van de ongevallen per provincie is als volgt Brabant 144; Oost- Vlaanderen 101; West-Vlaanderen 106; Ant werpen 61; Limburg 64, Luik 106; Luxem burg 46; Henegouwen 122 en Namen 77. Verleden Zondag werd door de C.O.O. Aalst een hulde op touw gezet ter gelegen heid van het 25 jarig ambtsjubileum v. dhr. Georges De Veylder, als lid der C.O.O. en van zeven E.E. Zusters van het Stedelijk Hospitaal voor 25 en meer jaren dienst. De Voorzitter van de C.O.O. opent de ver gadering en brengt hulde aan dhr. De Veyl der voor zijn 25-jarig lidmaatschap van de C.O.O. Hij looft in hem de stille sociale werker die steeds zijn ambt volledig beleefd heeft en steeds ten dienste stond van de nood lijdenden en behoeftigen. Is de taak van de C.O.O. stilaan geëvolueerd van onderstand naar voorzorg, dan heeft dhr De Veylder nog de periode gekend van diepe ellende onzer bevolking en was er moed toe nodig dit ambt volwaardig te vervullen. Vervolgens brengt de voorzitter hulde aan de E.E. Zusters. De lof van hun werk moet niet meer gemaakt worden, verklaart hij, hun offervaardigheid en liefde zijn er het beste bewijs van. De Burgemeester sluit zich aan bij de hulde door de voorziter gebracht en over handigt dhr De Veylder het ereteken der Goude Kroonorde met palmen en het stads- plakket. Ook aan de E.E. Zusters werden volgende onderscheidingen uitgereikt Zuster Martha, gouden palmen in de Kroonorde, meer dan 50 jaar gasthuisnon. Zuster Cecile, burgerlijk kruis van le klas, meer dan 35 jaar gasthuisnon. Zusters Livina en Barbara, zilveren me daille der Kroonorde en burgerlijke medail le van le klas, meer dan 25 jaar gasthuis non. Zusters Catharina, Simonne, Albertar burgerlijke medaille van le klas, meer dan. 25 jaar gasthuisnon. Op zijn beurt sluit Dokter De Cock, Ge neesheer-Bestuurder van het Stedelijk Hos pitaal zich bij het huldebetoon aan in naam van het Geneeskundig Korps waarna de Erewijn aangeboden wordt. E. H. Pastoor van het hospitaal dankt de C.O.O. in naam der zusters voor de hen toegekende onder scheidingen, waarna dhr. De Veylder op zijn beurt dankt en verklaart dat hij zijn onderscheiding niet verdiend heeft, daar hij slchts zijn plicht gedaan heeft op de plaats waar de christelijke arbeidersorganisatie hem gevraagd had een taak te vervullen. Hij verklaart, verder zijn taak naar best vermogen te zullen vervullen en hoopt dat het nieuwe complex voor ouden van dagen spoedig een werkelijkheid zal mogen wor- DE BRAVE MOORDENAAR door JOS. JANSSEN (Copyright bij «OMNIUM-PRESS») 2de Vervolg. Dit doen zij niet uit koketterie, maar om dat de toeschouwers zich moeilijk oude en gels of verwaaide heilige vrouwen kunnen voorstellen. Daar moet vanwege de devotie rekening mee gehouden worden,dat spreekt. In onze «Sodaliteit van de Gekruiste Za ligmaker en Zijn bedrukte Moeder, staande onder het Kruis» vervult Juffrouw van Ar- kelen met bijzondere ijver de funktie van vertegenwoordigster van onze Veurnse jon ge dochters, functie, waarvoor zij als in de wieg gelegd schijnt. Maar Juffrouw van Arkelen vervult te vens de functie van Présidente van onze Bond voor Zedelijke Steun aan de Gevange nen En in die hoedanigheid ziet men haar dan zowat dagelijks de poort van ons ge vang binnen gaan om er de prissonniers haar woord van troost en genegenheid te brengen, benevens van tijd tot tijd 'n klei ne versnapering voor deze, die zich het voorbeeldigst gedragen. Toevallig zijn dit meestal de jongste gevangenen. Maar zijn deze het niet, die het meest vatbaar zijn voor 'n hartelijk woord en 'n stichtende aanmaning om hun leven te beteren, nu dit nog niet te laat is De ouder en ver- stokter zondaars laar Juffrouw van Arke len aan onze Aalmoezenier over. De goede morgen, Juffrouw. Geen nieuws uit ons gevang Niets. Doka. Geen nieuwe prisonniers Geen. Doka zucht. Waar gaat dat naartoe, Juffrouw van Arkelen Onze Présidente haalt vertwijfeld de schouders op. Ik weet het niet. Doka. Floor komt bijgesprogen. Maar dat is ongepermitteerd. Ons ge vang, ons schoon gevang zonder prisonniers laten Dat is... dat is... Wij hebben er nog altijd één, Floor Judocus Braem, de pensejager. Wat hebben wij aan die ene, Juffrouw Het is de moeite niet meer om nog naar ons gevang te gaan voor 'n bestelling. Die Judocus is op de koop toe nog zulk 'n kleine eter. Juffrouw van Arkelen wil doorlopen. In de Sinte Walburga klept het kloske voor de mis. Maar komt daar onze Judocus Braem, onze prisonnier niet aan gestapt Hij is 't roept Doka En van ver bouwereerdheid laat zij het bakske aard appelen vallen, dat zij aan 't uitstallen was. Judocus Braem Zou hij uit ons gevang gebroken zijn Zou... Dag, Juffrouw van Arkelen. Dag, Do ka, Dag Floor. Ja, hier ben ik. Vanmorgen is onze Ci pier mij komen zeggen dat ik vrij ben. En ne... hier ben ik dan. Ja, hier ben ik. Juffrouw van Arkelen, Doka en Floor kunnen hun ogen niet geloven. Die gepa tenteerde pensejager heeft men vrij gela ten Wie gaf daartoe het bevel Dat moet 'n vergissing zijn, Judocus. waarschuwd hem de bezorgde Juffrouw van Arkelen. Judocus is er mee akkoord, dat moet 'n vergissing zijn. Maar wat kan ik daaraan doen, men sen Venijnig vraagt Doka hem bij wie hij gegaan is omdat te bekomen. Want dat daar politieke invloeden mee gemoeid zijn, nie mand die daaraan één ogenblik twijfelt. Judocus heeft goed bij hoog en bij laag te zweren dat hij daar niemand voor aan gesproken heeft zelfs Mijnheer de Aalmoe zenier niet, dat hij zelfs het grootste slacht offer is van die onverbiddelijke maatregel, waarbij hij opeens op straat gezet wordt, hij, de sukkelaar, zonder kind of kraaie, met de harde winter voor de borst, noch Juffrouw van Arkelen, noch Doka, noch Floor, die hem geloven. En het is met moeite, dat onze Présiden te van tussen haar dunne lippen 'n «Allez, proficiat, Judocus» gewrongen krijgt. Doka keert onze pensejager resoluut de rug toe. Nee, dat gaat te ver de laatste pri sonnier, die gelost wordt. Waar moet dat naartoe Op hetzelfde ogenblik komt Bril de Oost- strate ingereden met ons aloude en ver trouwd die venkarretje. Bril behoort tot de oudste monumenten van onze goede stede. Iedereen heeft hem gekend, zoals hij nu nog altijd is, noch jon ger, noch ouder, noch dunner, noch dikker, jaar-in jaar-uit 's zomers evengoed als 's winters met zijn lange kapotjas aan, al tijd even ros, groen uitgeslagen, met de on afscheidbare geblutste hoge hoed op en de lange zweep met het verweerd eindje snoer in de knoetsige handen. Rond de nek draagt hij 'n versleten halsdoek en wat daarachter en onder de kapotjas schuilt heeft niemand ooit te zien gekregen. En zo Bril nooit gezien werd zonder zijn onafscheidelijke zweep ga, daarom niet denken, dat hij dat foltertuig ooit voor Mi na gebruikt heeft. Daarvoor is Mina hem te dierbaar en Bril te goed van herte. Die zweep hoort nu eenmaal bij de uitrusting van elk fatsoenlijk koetsier, als 'n teken van zijn weerdigheid, meer niet. Bril kan zijn ogen niet geloven, als hij onze pensejager daar opeens in de Oost- strate ziet staan. Wat is 't Judocus Schampavie ge speeld Buiten geschopt, Bril. Vanmorgen. Buitenge... De woorden blijven achter Bril's dikke asgrauwe snor steken. Doka plant haar vuisten in haar zij. Wat zegt ge daarvan, Bril Ik zeg, dat het 'n schande is, stuift Floor op. Dat men ons gevang om zepe helpt, dat men geheel Veurne om zepe helpt. Juffrouw van Arkelen krijst het uit. Geen prisonnier meer Schudebollend zucht Bril 't Kwaad, dat er mee gemoeid is. Juffrouw van Arke len. En de crisis, hé Floor schijnt het verband niet kunnen snappen tussen ons leeg gevang en de eeu wige crisis. Welja, de crisis Ik sprak gisteren de koster van St-Ni- klaas. De man klaagde steen en been. Dat is nu veertig jaar Bril, dat ik koster ben van Snit Niklaas, alzo zuchtte de brave vent, en nog nooit is het gebeurd, dat ik één week zonder begravinge zat. En nü, in de laatste veertien dagen geen één dooie. Onze koster stond er bij te schreeu wen van wanhoop en verdriet. Floor kan er nog niet bij. Zou dat ook aan de crisis liggen. Bril T Natuurlijk, Floor. De mensen stellen hun begravingen zolang mogelijk uit, om dat ze zo kostelijk komen de dag van van- dage. Het klokske van ons spits Walburgato- rentje klept voor de consecratie. Heilige Deugd krijst juffrouw van Arkelen en meteen holt zij de Markt op. 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1958 | | pagina 2