Sociale Kroniek BISDOM GENT 93 KEUKENGEHEIMEN. VAN ALLES WAT. Gelukkig belooft de appel- en peren- oogst heel wat meer dan verleden jaar. De eerste appels verschijnen reeds op de markt. Weet U dat appels zeer gezond zijn Een Zwitsers geneesheer, Dr. Stolzer, heeft verklaard dat een appel 's avonds vóór het slapengaan, een beproefd middel is om de gezondheid te bevorderen. Een ap pel heeft, naar het schijnt een weldoende invloed op de hersenen en voert de activi teit van de lever op. Regelmatig genomen bezorgt hij een vreedzame slaap, ontsmet de mond, verbindt de zuren van de maag, prikkelt de bedrijvigheid van de nieren, be let het vormen van gruis of stenen in de nieren, voorkomt stoornissen in de spijsver tering en keelpijn. Dokter Stolzer schrijft dus aan de appels niet weinig heilzame eigenschappen toe. In de veronderstelling zelfs dat er maar en kele hiervan bewezen zijn, ware dit vol doende om een plaatsje voor te behouden aan één appel per dag. In dit warme jaargetijde wordt vaak geklaagd over het feit dat het brood zo ge makkelijk uitdroogt. Zelfs de mooie geë mailleerde broodtrommels bieden geen vol doende beschutting tegen dit euvel. Er be staat evenwel een ouderwets afdoend mid- d)eltjfl(, namelijk een doorgesneden appel bij het brood te leggen. In de etalage van de uitgelezen fruit winkels zijn de Paranoten weer verschenen. De noten zijn heerlijk, maar... zelfs met een notekraker krijg je ze af en toe niet ka pot, zo hard zijn ze. Zet ze even op een laag vuurtje tot ze een ietsje vervormd zijn. Dan kraken ze gemakkelijk en het vlees komt er ongeschonden uit. Wees gedurende warme dagen voor zichtig met het gebruik van zout. Gebruik het met mate. Ook met andere specerijen moet men, tijdens een warme periode, niet te royaal zijn. Vette soepen smaken niet in de zo mer. Het vet van de bouillon verwijderen is een eenvoudig werkje. Leg een doekje hy- drophilegaas over het vergiet en giet de bouillon langzaam en voorzichtig, midden in het vergiet over. Zorg dat de bouillon de randen van de doek niet raakt. Al het vet wordt op deze manier in de doek opgevan gen. Willen we de bouillon enkele dagen bewaren, dan ontvetten we liever niet; het vette laagje vormt dan een uitstekend mid del tegen bederf. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. WAT IS SANITIZED Op zoek naar nieuwigheidjes in een groot warenhuis van de hoofdstad, werd in de afdeling kousen en sokken, onze aandacht getrokken op een nieuw woord «SANITI ZED Een woord dat intussen ook door gedrongen is tot andere textielafdelingen en tot de schoenhandel. Wat betekent zulks Wanneer kledingstukken sanitized zijn, miag dat zeker een voordeel heten. Dit wil namelijk zeggen, dat het weefsel of het leer dat op deze manier geprepareerd is, alle transpiratie reukloos maakt. Het belet te vens de vorming van schimmel (aan voeten zo vaak voorkomend) doordat het de bac terie-ontwikkeling bestrijdt. Ook na vele wasbehandelingen is er nog weinig of niets van de kracht van de werking verloren ge gaan. Niet alleen kousen en sokken worden op deze Manier behandeld, maar ook schoe nen, onder kleding, step-ins, hoeden, boven kleding, luiers enzovoorts. U ziet het... een sterke vooruitgang op hygiënisch gebied in de strijd tegen de vele schadelijke bacte riën, die altijd maar weer de mens belagen. ZELFBEDIENING IN TEXTIEL. 1 was 87% van de overtuiging, dat dames- en herenconfectie en 43%, dat korsetartikelen evenals «dure waar» en bont zich niet voor zelfbediening lenen. Bovendien werd deze vorm van verkoop door de stadsbevolking met meer gejuich begroet dan door de plat telanders. Waarom een groot percentage liever geen textiel koopt in een zelfbedieningswinkel 11% wenst vakkundig adviezen, 7% ver langt individuële bediening, 5% is princi pieel tegenstander van het systeem, 4% heeft niet zo'n goede dunk van het desbe treffende sortiment, 4% kan het zich niet voorstellen en 3% wist niets te zeggen. Het schijnt dus, dat men al of niet des kundige voorlichting en persoonlijke servi ce beslist niet uit het oog wil verliezen en daarbij de genoemde nadelen als koop- dwang en koopvertraging maar op de koop toeneemt. SCHOONHEIDS WEKEN. Korte rokken en blote armen zijn mode. Dat wil zeggen.dat ellebogen en dik wijls ook knieën zichtbaar zijn. En het zijn juist deze twee lichaamsdelen die zo lelijk ruw kunnen worden, hetzij door met de el leboog op tafel te steunen of veel met de knieën over de vloer te kruipen. Behandel ze dan met fijne puimsteen of zacht schuur papier, zoals dat voor ontharen wordt ver kocht in de winkels van toiletartikelen. Daarna worden de betrokken delen flink in gesmeerd, met een vette crème. Na enkele behandelingen worden elleboog en knie zo zacht als van een baby. Weet U dat de apoteker zuivere la- noline verkoopt, die zeer vet is Deze olie is ideaal voor droge handen. Zij is wel zeer dik en daardoor wat moeilijk smeerbaar. Het resultaat loont echter de moeite. De nagels worden hoe langer hoe lichter gemaakt, met nagellak met wonder lijke zilveren en gouden reflexen, zodat een vreemd licht van de vingertoppen spat. Nu er volop tomaten zijn is het niet overbodig er op te wijzen, dat het sap van deze vruchten een uitstekend schoonheids middel voor de huid is. Nadat het gelaat met zuiver water gewassen is, wordt het gebet met tomatensap. Doe dit bij voor keur 's avonds voor het slapengaan. Want het sap moet gelegenheid krijgen in de huid te dringen. Leg dus een handdoekje op uw kussensloop en ga rustig slapen. De Volgen de morgen wordt het gelaat eerst afgewas sen met lauw water en vervolgens afge spoeld met fris water. Na enkele tijd zult ge verbaasd zijn over uw fris uiterlijk. Ook het sap van komkommers is heil zaam voor de huid. Profiteer dus van deze seizoenvruchten. Mevrouw 1 ONS WEKELIJKS PRAATJE. WAT ZIJT GE WAARD Voelt ge u in bepaalde dingen een dwaas? Denk daarom nog niet, dat gij een dwaas zijt. Ga het goed na en tracht uw zwakke plek bij te werken. Hoe groot is uw woordenschat Gij weet wellicht, dat een goede schrijver circa 20.000 woorden gebruikt, een gewoon mens ongeveer 8.000, maar dat er ongeveer 500.000 woorden in uw taal bestaan. Er is dus ook voor u nog heel wat te doen, bij voorbeeld om uw woordenschat te verdub belen. Woorden zijn immers belangrijke in strumenten om er uw gedachten mee uit te drukken. In dit verband hebt ge nog wat anders te onderzoeken. Ga uw uitspraak na, de door u gebruikte uitdrukkingen, uw geliefkoosde adjectieven, en tracht ze te verbeteren. Het is van het hoogste belang, als gij uw per soonlijkheid wilt vestigen en doen eerbiedi gen door uw omgeving. Ook uw stem is een overwegende factor van sukses. Misschien Volgens 31 procent van de Westduitse i spreekt ge te stil of te luid. Wellicht hebt ge vrouwen en meisjes zou de zelfbediening I neusklanken of spreekt ge te gutturaal, en ook in de textielbranche een sukses kunnen als dit zo is, moet gij oefeningen doen om worden. Op de vraag welke textielwaren het best voor de onderhavige vorm van verkoop ge schikt waren, verscheen een zeer uitgebrei de lijst goederen op het appel. Niettemin DE BRAVE MOORDENAAR door JOS. JANSSEN Copyright bij «OMNIUM-PRESS») 8ste Vervolg. Want, rustig, zelfzeker, met kanten en bouten weet Sofie het onze Kommissaris uit te leggen, dat Poltje gisteravond rond 7 uur de winkel verlaten heeft met 'n bestel ling beschuiten, die hij moest afgeven bij de Zwarte Nonnen in onze Zwarte Nonnen- straat waar dat hij ook nog een rekeningske te ontvangen had van 146 frank, wegens le verantie van brood gedurende de laatste 14 dagen. Het werd zeven en half, Meneer de Kommissaris. En Poltje die anders altijd binnen het kwartiertje terug is van bij de Zwarte Nonnen kwam niet af. Het werd acht uur en Poltje was er nog niet. Toen wilde Verlent gaan kijken waar Poltje kon zitten. Maar Jiet was inmiddels donker geworden en Verlent ziet niet al te best in de duisternis. Ik zei Gij blijft thuis Verlent. Pol tje zal de weg wel vinden. Misschien waren de Zwarte Nonnen in de kapel en moest Poltje een beetje op zijn geld wachten. Maar het werd al later en later, Meneer de Kommissaris. En die niet en kwam was ons knechtje. Tot 10 uur hebben wij op hem zitten wachten. En ja, dan zij maar naar bed gegaan, ne- deze gebreken weg te werken. Ik hoor uw antwoord Welk nut kan het nu voor mij hebben, zulke dingen te ontleden Wel, aanvankelijk zal een zelf ontleding niet gemakkelijk vallen, maar waar. Met stevige hoofdknikken zit Verlent de woorden van Sofie te beamen. Wij hoopten, dat hij nog langs het Lepelstraatje door onze hof zou binnen ge komen zijn, Meneer de Kommissaris en dat wij hem vanmorgen in zijn bed zou den gevonden hebben. Maar vanmorgen was zijn bed leeg en onbeslapen. Toen zei ik aan Verlent Verlent, nu wordt het tijd dat gij Meneer de Kommisn saris gaat verwittigen. Met gefronste wenkbrauwen heeft onze Kommissaris zitten luisteren naar het re laas van Sofie. Opeens scheen hij 'n energiek besluit te hebben genomen. Met één ruk wendt hij zich tot een der agenten. Agent Dhaenekint, gij gaat naar de Zwarte Nonnen informeren, of Pol Verstele, de knecht van bakker Verlent daar gisteren rond 7 uur, of iets later, geweest is met 'n bestelling beschuiten; of hem de rekening van 146 F uitbetaald werd en wanneer hij daarna vertrokken is. Ik wacht hier op uw verslag. Agent Dhaenekint begrijpt zijn taak en haar belang, slaat aan en gaat gezwind de winkel uit, de Markt over, recht naar de bewuste straat. Het valt te begrijpen dat dit manceuver niet ontsnapt is aan de nieuwsgierigheid van onze mensen in de Ooststrate, op de Markt in de Vleeshouwers- en in de Zwarte Nonnenstrate. gaandeweg zult ge er verbijsterd over staan hoe zeer ge uw gewoonten en sommige trek ken van uw karakter kunt wijzigen. Ge moet een methode zoeken. Ga eerst de tien dingen na, welke ge des ochtends doet, na dat gij uit bed zijt gestapt. Al dadelijk zult gij snappen, dat gij overtollige bewe gingen en nutteloze inspanningen doet dit is verlies van kracht en tijd. Na verloop van enkele dagen zult gij in die tien dingen een wonderbaarlijk doelmatigheid aan de dag leggen en uw leven zal meer waard we zen dan te voren. In de physische aangelegenheden zit al heel wat. Het begint met de zorg om de tan den. Waarom laat ge uw schouders afzak ken Is het nodig dat uw gelaat door vet- wormpjes wordt ontsierd Het kost niet veel moeite om uw haar steeds netjes in, orde te houden. Gij hoeft niet eens te mager te zijn; dit is vooral een kwestie van voe- dings- maar ook niet té dik, dat is een zaak van lichaamsoefening. Wellicht hebt gij nog nooit nagegaan, óf gij wel degelijk op doelmatige wijze ademhaalt Het is helemaal niet van belang ontbloot, na te gaan, hoe uw houding is in gezelschap hoe gij loopt, zit, staat, met welke gebaren gij uw gesprekken onderstreept. Waar zijn uw handen In uw zakken, uw heupen, op de borst of achter de rug Draait gij mei uw vingers Misschien geeuwt gij wel ai te gemakkelijk. Sommige mensen hebben de gewoonte om in gezelschap te fluisteren, anderen lachen achter de rug. Er zijn ei ook, die met de vingeren trommelen. Hebi gij er al reeds opgelet, hoeveel mensen hoesten zonder dat het nodig is Misschien spreekt gij te veel over uzelf Aan de kleding is veel gelegen. Waarom zegt men van iemand, dat zij met een niets toch goed gekleed is Het moet u zeker niet ontgaan, dat bepaalde personen er altijd beter voorkomen in een bepaalde tint. Hoofdzaken zijn fris ondergoed, stof- en vlek vrije netjes gestreken boven kleding. Boven alles moet gij letten op de regels van de beleefdheid. Het is meer dan wel voegelij kheid. Beleefdheid is vooral een kwestie van zelfcontrole over de stem, de gebaren, de uitdrukkingen. Het komt er op aan anderen te laten zeggen, dat men ver trouwen hebben mag in uw oordeel. Gij leeft 24 uren in één dag. Elk uur op zichzelf is even belangrijk als de andere 23. Het komt er op aan, na te gaan, wat gij mei die uren doet, hoe gij uw tijd en uw ener gie besteedt en waaraan gij uw geld uit geeft, welke boeken gij leest, welke bladen gij koopt, wat gij te doen hebt om uw ge zondheid te bewaren, uw zëlftucht te scher pen, uw oordeel te verbeteren. Indien gij dit alles onderzoekt, dan zult ge weten wa. gij waard zijt. OQO KOLONIAlE LOTERIJ Hieronder volgen de uitslagen der 11e tranche van de Koloniale Loterij die zater dagavond te Blankenberge heeft plaats ge had. Winnen 300 F de nummers die eindigen op 4. Winnen 500 F de nummers die eindigen op 41. Winnen 1.000 F de nummers die eindigen op 266, 564, 917, 266, 978. Winnen 2.500 F de nummers die eindigen op 650. Winnen 5.000 F de nummers die eindigen op 7525, 9868, 4196, 9146, 4710, 6650, 8477. Winnen 10.000 F de nummers die eindi gen op 9077, 7131, 7931, 0516. Winnen 20.000 F de nummers die.eindigen op 8665, 6731, 0726. Winnen 50.000 F de nummers die eindi gen op 1726. Winnen 100.000 F de nummers die eindi gen op 63061, 55589, 86676, 29571, 38970, 73019, 55542, 11582, 73159. Winnen 250.000 F de nummers die eindi gen op 21321, 12308. Winnen 1.000.000 F de nummers 468030, 372046, 389166, 212555. Wint 2.000.000 F het nummer 298802. Wint 3.000.000 F het nummer 466387. Wint 4.000.000 F het nummer 401408. Wint 5.000.000 F het nummer 461970. VERZEKERING TEGEN ZIEKTE EN INVALIDITEIT. VOORTGEZETTE VERZEKERING. Bruintje Baeke weet van goê paart te vertellen aan Dikten leure, dat Poltje bij Verlent weggelopen is, omdat hij niet ge noeg te eten kreeg van de schraperige So fie en dat hij zich bij Sterckmans onze ga ragist uit de Weststraete aangeboden heeft als chauffeur, maar dat Sterckmans hem afgeketst heeft als chauffeur omdat Poltje niet eens het verschil kent tussen een moteur van een auto en een carburateur. Waarop Sander Maloore, die daar toevallig voorbijkomt, het voor zeker weet, dat Ver- lent's knecht gisteren avond in de Zwarte Nonnenstrate overreden werd door een Franse automobilist, die daarop op de vlucht geslagen is en Poltje voor driekwart dood op de keien heeft laten liggen. De café's op onze Grote Markt lijken vanmorgen zoveel op duivenlokalen als op de dag van de inkorving. De klanten lopen er gejaagd in en uit, met het laatste nieuws, of om het laatste nieuws. Doka voelt zich zedelijk verplicht Men ere Baert, de Direkteur van Het Belang van Veurne» te gaan inlichten. Het blijkt evenwel, dat onze knappe journalist zo verdiept zit in de beschrijving van «De uitdagende vrijlating van een be rucht pensejager», met, in verband daar mee, een ontroerende beschrijving van het dreigend gevaar, dat boven ons gevang en boven de stad Veurne hangt, dat hij tot nu toe onwetend bleef van de geheimzinnige verdwijning van Verlent's knecht. Hierdoor verstaat men de verzekering die toelaat de gezondheidszorgen te blijven genieten in geval de verzekerde niet meer onder de R. M.Z. valt. WIE MAG DERGELIJK BEWIJS VOORLEGGEN a) de werkloze die geen werkloosheids vergoedingen ontvangt omdat hij niet de vereiste arbeidsprestaties heeft geleverd, een te laag loon ontving, niet bereid is een behoorlijke betrekking te aanvaarden of seizoenarbeider is; b) de arbeider of bediende wiens ar- beids- of bediendenkontract na gemeen schappelijk accoord wordt geschorst voor ïoogstens een maand. c) de verzekerde die het vervroegd pensioen geniet. GENIET DE ONVRIJWILLIGE WERKLO ZE DIE VERGOED WORDT DE VOORDE LEN VAN DE ZIEKTEVERZEKERING Hij blijft het volledig recht behouden op de voordelen van de Mutualiteit op voor waarde dat hij aan het uitbetalingsorganis me de bijdragebon aanvraagt en deze tijdig aan de Ziekenkas heeft voorgelegd. ^OOR WELKE GEZONDHEIDSZORGEN KOMT DE MUTUALITEIT TUSSEN bezoeken bij of door de geneesheren, aflevering van de farmaceutische pro7 ducten. heelkundige bewerkingen, radiologisch onderzoek, laboratoriumontledingen, fysio- herapie. ziekenhuisverpleging. aflevering van brillen, gehoorappara ten, orthopedische apparaten en prothesis; behandeling van kanker, tuberkulose, Kinderverlamming, geesteszieken, preventief onderzoek; kraamverzorging; tanden verzorging; diensten geleverd door hulppersoneel en verpleegsters. WIE HEEFT RECHT OP DE GEZOND HEIDSZORGEN a) De verzekerde en gans zijn gezin ten laste; b) De weduwe van de verplichtverzeker- de in regel met de bijdrage, alsmede haar gezin, c) Het gezin van de verzekerde-militair, die bij zijn indiensttreding in regel was in take proeftijd en bijdragen. WANNEER HEEFT DE VERPLICHT VERZEKERDEN RECHT OP GEZONDHEIDSZORGEN a) Als hij aan de algemene voorwaarden voldoet en hij op het ogenblik dat de ge zondheidszorgen worden aangevraagd ver bonden is door een kontract van dienstver- huring; hetzij recht heeft op de werklozen steun, hetzij hij zich bevindt in een perio de van voortgezette verzekering of immuni teit; b) als hij een vergoeding ontvangt voor primaire ongeschiktheid; c) als de verzekerde een vergoeding ont vangt voor rust bij bevalling. d) als de verzekerde zwanger is en op houdt met werken, ten vroegste vanaf de vijfde maand zwangerschap; e) als hij een invaliditeitsvergoeding ontvangt; de zorgen worden hem, naarge lang de voorbije loopbaan, kosteloos of te gen betaling van een verminderde bijdrage versterkt; f) als hij het ouderdomspensioen van de loontrekkende geniet, de zorgen worden ook hier kosteloos of tegen betaling van een verminderde bijdrage verstrekt. WELKE PERSONEN WORDEN ALS GEZINSLEDEN BESCHOUWD Volgende personen ten laste hebben recht op de gezondheidszorgen op voor waarde dat de verplicht-verzekerde hierop recht heeft. Zij verliezen dit recht als ge zinslid zodra ze uit eigen hoofde recht krijgen op de gezondheidszorgen. a) De echtgenote of de niet-bezoldigde huishoudster die de echtgenote ten minste zes maanden vervangt; b) De ascendenten, ouder dan 55 jaar, die ten laste van de verzekerde zijn en wier inkomsten per hoofd niet meer dan 1,750 frk bedragen; c) de ascendenten, jonger dan 55 jaar, onbekwaam tot enig werk d) De kinderen die gezinsvergoedingen genieten; van 21 tot 25 jaar zijn en nog stude ren aan een dagschool; ongeschikt tot enig beroep zijn en geen gezinsvergoeding genieten; e) De man, sedert minstens een jaar werkonbekwaam, wiens inkomen niet meer dan 1,750 frk bedraagt per maand en wiens vrouw verplicht-verzekerde is. Toekomende week wordt er behandeld vergoeding wegens werkonbekwaam heid, primaire vergoeding, invaliditeitsvergoering, rustvergoeding bij bevalling. B. O. B. DE GROTE GEMEENTEN Onder de onlangs gepubliceerde statistie ken over de bevolking van ons land, stelt men vast dat er 37 gemeenten zijn met meer dan dertig-duizend inwoners. Naarge lang de provincie citeren wij Antwerpen Antwerpen 256.126; Ber- chem 47.310; Borgerhout: 50.210; Deurne 33.184; Hoboken 30.552; Merksem 33.026; wilrijk 31.482; Mechelen 63.298; Turn- nout: 34.674. Brabant Anderlecht 92.642; Brussel 171.020; Etterbeek 51.549; Vorst 49.716; Elsene 93.487; Jette 31.660; St-Jans-Mo- lenbeek 62.957; St. Gillis 56.141; Schaar- oeek 118.979; Ukkel 68.256; Vilvoorde 30.143 St-Lambrechts-Woluwe 34.458 Leuven 33.793. West-Vlaander en Brugge 52.278; Korfc- rijk 41.779; Moeskroen 36.562; Oostende: 54.297; Roeselare 34.575. Oost-Vla anderen Aalst 44.179; Gent 161.382; St. Niklaas 46.739. Henegouwen Doornik 33.342. Luik Luik 156.612; Seraing 42.534; Verviers 37.185. Limburg Genk 46.497; Hasselt: 34.486. Luxemburg geen. Namen Namen 32.848. PRIESTERBENOEMINGEN Z. H. Exc. Mgr. de bisschop fceefï be noemd tot pastoor te St-Goriks-Ouden hove E. H. P. Martens, onderpastooor te Deinze; tot diocesaan inspecteur voor het hoofd schoolgebied Zottegem E. H. R. Windey, lie. ped. wet., leraar aan de Normaalschool te St. Niklaas; tot superior van het St. Anto- niuscollege te Ronse, E H. E. Couvreur, Ph. B., Phil, et Litt. Cond., leraar aldaar; tot proost der Maatschappelijke Werken van het gewest Aalst en directeur der Broeders, van O.L.V. van Lourdes en der Zusters Au- gustinessen te Aalst, E. H. A. Schotsaert, onderpastoor te Wetteren (center); tot on derpastoor te Wetteren (center E.H. J. Van, Pottelberge, Phil, et Litt. Cand., leraar aan. het St-Lievenseollege te Gent; te Gent op, St.-Paulus E.H. A. Morel, Ph. B., Phil. et. Litt. Cand., lerar aan het St.-Jozef-Kleinse- minarie te St.-Niklaas; tot leraar aan het St.-Catharinacollege te Geraardsbergen E. H. M. Caudron, Ph. L. et S. Th. D.; aan het St.-Antoniuscollege te Ronse E.H. J. Van- derkompen, Phil, et Litt. Lie.; aan de Nor maalschool te St-Niklaas E. H. H. Verbeke, Phil, et Litt. Lie.; aan het St.-Lievenscollege te Gent E.H. P. Heirwegh, Phil, et Litt. Lie.; aan het St.-Lodewigkscollege te Lokeren E.H. L. Lootens, Phil, et Litt. Lie., studen ten te Leuven. Maar nauwelijks heeft Doka hem de eer ste inlichtingen en de laatste gissingen me degedeeld, of Meneer Baert heeft de pen laten vallen, heeft naar bloc-note en pot lood gegrepen, heeft zijn fototoestel en zijn driepikkel onder de arm genomen en stormt nu de deur van zijn bureel uit, de Oost strate uit, de Markt op, regelrecht naar het Politiebureel om informaties. Middelerwijl heeft agent Dhaenekint zijn taak bij de Zwarte Nonnen volbracht en is hij bij onze Politiekommissaris komen melden, dat moeder Overste van de Zwar te Nonnen, in de wereld Juffrouw Maria Spillebeen, dochter van Bruintje Spillebeen en van Maria Theresia Waeyaert, hem de volgende verklaring heeft afgelegd en iri zijn relaasboekje heeft ondertekend Op 28 september 19..., te 1914 uur, is de genaamde Verstele Leopoldus, van be roep bakkersknecht bij Amadeus Verlent bakker ter stede, in het klooster der Zwar te Nonnen, Zwarte Nonnenstraat, 15 een bestelling van tien pakken beschuiten ko men afleveren, dewelke hoeveelheid door mij juist bevonden werd en de beschuiten van deugdelijke kwaliteit. Vervolgens heeft voornoemde Verstelde Leopoldus mij een rekening aangeboden van het door voornoemde bakker Verlent Amadeus aan het klooster geleverd brood, ten bedrage van 146 F. zegge honderd zes en veertig frank, dewelke som uitbetaald werd met een bankbiljet van 100 frank, twee van twintig, een vijffrankstuk in zink en een één-frankstuk eveneens in zink. Waarna voornoemd Verstele Leopoldus het klooster langs de voordeur heeft verla ten rond ongeveer 19 Vt uur en zich in de Zwarte Nonnenstraat heeft bgeven, alwaar hij door mij uit het oog verloren werd. Verstele Leopoldus scheen niet onderhe vig aan een andere dan zijn gewone ge moedsstemming. Hij was drager van zijn gewone werkkle- deren, een grijze sjerp om de hals, een blauwe klak op het hoofd en een wissen mand aan de arm. Na voorlezing en goedkeuring door mij ondertekend op 29 september 19..., te 8% u. 's morgens. (Getekend) Maria Spillebeen. Moeder Overste in het Klooster der Zwarte Nonnen, Zwarte Nonnen straat, 15 te Veurne. Aandachtig heeft onze Kommissaris dit belangrijk dokument door gelezen, 'n Knap stuk werk van agent Dhaenekint, dat dient gezegd. Agent Dhaenekint is trouwens een van de knapste elementen van ons politiekors, al zou men het hem niet toegeven, gelet op zijn wat al te kleine schedel, waarvoor de kleinste helm nog te groot is. Goddank, dat deze knappe man met 'n paar zeer ontwik kelde oren begiftigd werd, zodat zijn helm er voldoende steun op vindt om niet op zijn neus te zakken. Zo ziet men weer, dat de na tuur alle dingen op 'n wonderbare wijze in evenwicht weet te brengen. 't Vervolgt

De Gazet van Aalst | 1958 | | pagina 2