Sociale Kroniek KEUKENGEHEIMEN. ALLERLEI. Weet U dat azijn toegevoegd aan ge bakdeeg dit laatste beter doet rijzen en het een heerlijke lichtheid verleent Wanneer U dus een zeer licht taartdeeg wilt verkrij gen, voegt dan een lepel azijn toe aan on geveer 300 gram deeg. Van zure smaak geen spoor Een gekookt eitje smaakt lekker. Maar eieren met een vuile schaal verlenen de ta fel geen apetijtelijk uitzicht. Maak daarom de schalen van de eieren eerst schoon met een halve uitgeperste citroen. Dit werkje moet gebeuren vóór de eieren worden ge kookt. En dit leert ons tevens weer eens dat we een uitgeperste citroenschil nooit zo maar mogen wegwerpen. Gebakken vis wordt slechts zeer lang zaam gebakken en moet licht van kleur blijven. De beste resultaten bereikt men door de goed schoongemaakte vis voor 't babken komen alle soorten in aanmerking enige tijd in gezoute melk te zetten. Daarna laat men de vis op een vergiet vlug uitlek ken en haalt men ze door gezeefde bloem. De overtollige bloem wordt er weer zoveel mogelijk afgeklopt, waarna de vis in de in- tussetijd heet geworden boter in de koeke- pan wordt gelegd. Dan bakt men de vis, on der af en toe draaien en schudden van de koekepan dit om vastkleven te voorko men langzaam goudgeel van kleur. Gebakken vis, of om het eens heel mooi te zeggen «vis a la meunière» behoort brui send op tafel te komen. Daartoe maakt men de braadboter af door er wat citroensap in uit te persen De warme boter, die hierdoor gaat bruisen, giet men nu vlug over de vis. Tenslotte garneert men de vis met verse gegeten op geboterde toast, partjes citroen die van de schil en van het wit zijn ont daan. Wat is kaviaar Kaviaar is de kuit van de steur. Ze wordt koel geserveerd, leefst in de originele verpakking. Het wordt gegeten op geboterde toast, patrjes citroen en gehakte hardgekookte eieren komen hierbij als garnituur. De fijnste kaviaar komt uit Rusland, om juist te zijn uit Astraham, een plaats aan de Wolga. SCHOONHEIDSWENKEN. Dames, die last hebben van mee-eter- tjes (U weet wel, die kleine zwarte puntjes) in het gelaat, kunnen er zich nu op goedko- je wijze van ontdoen., namelijk door ge bruik te maken van tomaten. U laat het sap van deze vruchten gedurende een kwartier in de huid dringen en was de huid daarn af met regen- of rozenwater. De be handeling moet enkele keren per dag her haald worden. Koortspuistjes op de lippen wordt men meestal zelf gewaar alvorens deze uitbre ken. Om deze pijnlijke en lelijke puistjes te verhinderen door te komen, zal men ze met de tong vochtig maken en er vervol gens wat maagzout (sodabicarbonaat) op strijken. Dit eenvoudig middeltje bleek bij na altijd onfeilbaar. weet U dat citroensap een uitstekend middel is voor de huid Dit sap heeft niet alleen een zeer reinigende werking, maar maakt de huid tevens zacht, fris en glad, terwijl verwijde poriën zich samentrekken. Het is voldoende het gelaat ééns per week met citroensap in te wrijven, dit vijf minu ten lang te laten inwerken en het vervol gens af te wassen met lauw water. Uw lippenrood zal niet uitvloeien, wanneer ge de lippen eerst lichtjes poe dert. Ook moet men er voor oppassen het lippenrood nooit te dik te leggen. Iiet is opvallend hoeveel vrouwen de uiterste zofg besteden aan het gelaat, maar hun hals verwaarlozen. Dit is verkeerd; immers bij een mooie bloem hoort een fris se stengel. Was de hals iedere avond met lauwwarm water en een goede toiletzeep. Maak daar na met de handen glijdende opgaande be wegingen langs de hals van de schouders af tot aan de wangen. Verdeel te voren wat zacht voedende crème over de binnenkant der handen. Zo wordt de huid tegelijker tijd gevoed en gemasseerd. Als laatste raad: slaap nooit op een hoog kussen, als dit niet nodig is. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. BESCHAMEND. Statistieken hebben aangetoond, dat de Belgen slecht voor hun tanden zorgen. Het klinkt ongelooflijk, maar het blijkt dat een Belg zich gemiddeld maar driemaal per maand de moeite getroost om zijn tanden te poetsen. En dat terwijl dit eigenlijk twee maal per dag 's morgens en 's avonds zou moeten gebeuren. Welke erbarmelijke glimlach moeten wij de wereld bieden met onze vergeelde tan den, ons ongezond tandvlees en... dikwijls onwelriekende adem IDEALE STRIJKPLANK Het zal vele huisvrouwen verheugen ken nis te maken met een nieuw Nederlands patent, dat naar alle waarschijnlijkheid ook in ons land spoedig te koop zal zijn. Het betreft een strijkplank, waarbij de aanschaffing van een extra mouwplankje overbodig is geworden. De uitvinder heeft namelijk een deel van de plank klapbaar gemaakt, zodat dit met een zeer eenvoudi ge handgreep te verwijderen is. Er blijft dan een groot deel van de normale strijk plank over met in het verlegde daarvan het mouwplankje. Wij zijn erg enthousiast over deze nieu we vinding. Het biedt vele voordelen. Men houdt een stevig strijk vlak, dat men zo mist bij het losse mouwplankje, dat dan bovendien nog boven de juiste strijkhoog- te uitkomt, waardoor het strijken bemoei lijkt wordt. De nieuwe plank lost deze moeilijkheid geheel op. Verder heeft men het mouwplankje altijd bij de hand. Dit bespaart zowel tijd als bergruimte. Het strijken zelf gaat veel vlugger, daar men bijvoorbeeld blouses, overhemden, kinder goed, enz. in één keer kan afstrijken, daar mouw- en strijkplank in elkaar verlengde in één' vlak liggen. Deze uitvinding bete kent een belangrijke aanwinst voor een ef ficiënt beheer van de huishouding en ligt nu eens in het financiële bereik van iedere huisvrouw. Zij geeft winst aan tijd, ruimte, gemak en geld. KLEINE MISDADEN. Een onderzoek in Glasgow van jeugdige boefjes heeft uitgewezen, dat aanmerkelijk meer jongens die klein van stuk zijn met de misdaad in aanraking komen dan lange jongens. Volgens prof. Ferguson, een deskundige op het gebied van de geestelijke gezond heidszorg, komt jeugdcriminaliteit veel vuldig voor onder kleine jongens. Het mi lieu waarin zij leven heeft daarmee wei nig te maken. GELIJKE RECHTEN Ook in de Sovjet-Unie zal de vrouw te gen het einde van dit jaar uit de onder grondse mijnen zijn verdwenen. Men streeft er ook naar geen vrouwen meer bo ven de grond te laten werken. ONS WEKELIJKS PRAATJE WINTERMODE '58-'59. De drie belangrijkste punten van de nieuwe wintermode zijn ongetwijfeld 1. De (weergekeerde) verhoogde tail- lelijn; 2. De korte rok; 3. De nieuwe zeer ruige stoffen. Waneer we deze drie punten even nader bekijken, komen we weer eens tot het be sluit, dat de ontwerpers in de mening ver keren, dat er op aarde alleen maar hyper- slanke vrouwen bestaan. Eh zelfs voor de laatste categorie vormt de verhoogde tail- lelijn nog een moeilijk punt. Immers onder de hoog aangebrachte brede ceintuur wor den de rokken zo ruim aangezet en val len zo breed over de heupen dat het slanke figuurtje totaal verloren gaat en iets van een tonnetje verkrijgt. De rokken zijn ondanks de poging van Yves Saint Laurent om ze langer te maken zeer kort. Zo kort zelfs, dat de meest op timistische jonge vrouw er wel even aan zal moeten wennen, en... zich zal moeten afvragen of het haar wel staat. Voorzichtig heidshalve is het aan te raden een flinke zoom in het nieuwe toiletje te laten maken, zodat er altijd een paar centimetertjes kan verlengd worden, indien zulks gewenst is. Als laatste punt hebben we dan de zeer ruige stoffen als mohain tweeds en bou- cles. Deze stoffen zijn wel vederlicht van gewicht, maar zijn zwaar van uiterlijk; dus verzwaren ze ook het silhouet. Voeg bij dit alles als klap op de vuur pijl nog de enorme harige kozakkenhoe- den en we komen tot de slotsom, dat de minder slanke vrouw meer dan ooit voor zichtig moet zijn met het redeloos volgen van de nieuwe wintermode. Gelukkig voor haar zijn er ook modellen, die heel wat slanker en jeugdiger aandoen. We denken hierbij aan de Empire-japonnen en prinses- sepurken van Griffe, die een licht klokken de schuingeknipte rok hebben. Ook de deux-pièces met de rechte vrij wijde jasjes zijn zeer geschikt voor haar, die niet zo slank meer is. Er zijn zelfs couturiers, die het klassieke tailleur door dik en dun trouw blijven. VERKIEZINGEN DER COMITÉS VOOR VEILIGHEID- GEZONDHEID EN VER FRAAIING DER WERKPLAATSEN. -OQ®- LENING TOT WEDEROPBOUW DERDE GROEP Bij de 437e trekking van de Lening voor Wederopbouw, derde groep, is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 7065 nummer 134 en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 10177 nummer 877. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbar tegen 1000 fr. oOo LOTENLENING TENTOONSTELLING 1958 50e TREKKING Bij de 50e trekking van de lotenlening van de tentoonstelling 1958 is een lot van 500.000 fr. gevallen op obligatie nr. 170.140; een lot van 100.000 fr. op obligatie nr. 485,929 en twee loten van 50.000 fr. op obli gatie nr. 1.108.145 en, nr. 551.779. Al de andere obligaties der groepen 170.101 tot 170.200, 485.901 tot 486.000, 1.108.101 tot 1.108,200, 551.701 tot 551,800, zijn terugbetaalbaar tegen pari. oOo VERRICHTINGEN BIJ DE SPAARKAS IN DE MAAND AUGUSTUS Tijdens de maand augustus beliepen de stortingen op spaarboekjes van particulie ren bij de Algemene Spaar- en Lijf ren tekas 1.484 miljoen frank en de afhalingen 1.054 miljoen, zodoende ontstond er een inleg- overschot van 430 miljoen frank. Dit resul- taat is merkelijk gunstiger dan die van de overeenstemmende maand van 1956 en 1957 toen respectievelijk een batig saldo van 299 j en 343 miljoen frank werd bereikt. Einde augustus 1958 bedroeg het tegoed der particulieren bij de instelling 62.907 miljoen frank. De toeneming voor de eer ste acht maanden van het jaar beloopt 7.763 miljoen frank, tegenover 2.445 mil joen voor de overeenkomstige periode van 1957. ooo DE STAND DER WERKLOOSHEID De rijksdienst voor arbeidsbemiddeling en werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 7 tot 13 september 1958 werden er per dag gemiddeld 97.074 volledig en 50.494 gedeeltelijk en toevallig werklozen gecontroleerd, hetzij een totaal van 147.568 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermeerdering van 912 volledig en 3.727 gedeeltelijk en toevallig werklozen geno teerd. De stijging van de volledige werkloosheid betreft vooral de steenbakkerijen, de me taalnijverheid en de hotels-spijshuizen. De vermeerdering van de gedeeltelijk en toevallige werkloosheid is grotendeels te wijten aan toegenomen werkonderbrekin gen in de steenkolenmijnen. Bovendien wa ren sommige grensarbeiders werkloos we gens verschillende plaatselijke feesten in Frankrijk. KIES VERRICHTINGEN. De kiezers worden door het onderne- mingshoofd tot verkiezing opgeroepen. De oproepingsbrief wordt hen in de onderne ming ten minste vijf dagen voor de vastge stelde dag der verkiezing overhandigd. De kiezer die op de dag waarop de oproe pingsbrief hem moet worden overhandigd niet in de onderneming aanwezig is, wordt per aangetekend schrijven opgeroepen, dat uiterlijk 's anderendaags ter post wordt af gegeven. Op deze oproepingsbrief moet uiterlijk voorkomen «Ten einde het repre sentatief karakter van de te verkiezen af vaardiging te verzekeren hebben alle werknemers de plicht aan de stemming deel te nemen. De uren tijdens dewelke de stembureaus open zijn, worden zo vastgesteld dat alle werknemers aan de verkiezingen kunnen deelnemen, zonder dat de goede gang van de onderneming daar onder lijdt. De ver kiezingen hebben plaats op een werkdag, zij kunnen gedurende verscheidene zelfs niet opeenvolgende werkdagen worden voortge zet. De stemming geschiedt in de lokalen door de onderneming hiertoe ter beschikking gesteld. Het ondernemingshoofd is gehou den het kiesbureau zo in te richten dat het geheim der stemming bewaard blijft. Voor de verrichtingen inzake stemming en stemopneming en inzonderheid wat be treft de inrichting der lokalen, het verzege len der stembussen, het opmaken en bewa ren dier proces-verbalen, alsmede het bewa ren van de voor de stemming gebruikte brieven, is de voorzitter gehouden de onder richtingen van de bevoegde sociale inspec teur na te leven. Indien een of meer bijzitters niet aan wezig zijn op het vastgestelde uur voor de aanvang of de hervatting van de kiesver- richtingen, wijst de voorzitter ter hunner vervanging kiezers aan gekozen onder de eersten die zich op het bureel aanbieden, zonder dat deze aanwijzing, in de mate van het mogelijke de goede gang van de onder neming mag schaden. DE VOORZITTER van HET KIESBUREEL Handhaaft de orde en waakt over d'e re gelmatigheid van de kiesverrichtingen. Hij kan tot de stemming der werknemers van de onderneming toelaten die niet op de STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Tijdens de week van 15 tot 21 september gebeurden er 993 verkeersongevallen op de wegen of in de bebouwde kommen, waaro ver die rijkswacht controle uitoefent. Zestien slachtoffers waren op slag dood 193 personen werden ernstig en 523 licht gewond. Tijdens het jongste weekeind gebeurden er 419 ongevallen, waarbij 5 personen om het leven kwamen en 71 ernstig werden ge wond. De oorzaken van de dodelijke ongevallen zijn de volgende gevaarlijk voorbijsteken: 2 doden; overdreven snelheid 2 doden; geen voorrang verleend bij omgekeerde driehoek 2 doden; duidelijke oordeelf out of gebrek aan aandacht 5 doden; ver moeidheid 1 dodle; klaarblijkelijke dron kenschap 1 dode. Drie voetgangers kwa men om het leven door de rijweg zonder de nodige aandacht over te steken. Het aantal verkeersongevallen per pro vincie is als volgt Brabant 187, West- Vlaanderen 103, Host-Vlaanderen 110; Ant werpen 107; Limburg 73; Luik 134; Luxem burg 51; Henegouwen 153; Namen 75. kiezerslijst voorkomen; doch door bewijs middelen, waarover het bureau zich uit spreekt, doen blijken dat ze voldoen aan de vereisten om aan de stemming te kunnen deelnemen. Eveneens mag hij diegenen, hoe wel zij op de genoemde lijst ingeschreven zijn, niet toelaten van wie het hem op de zelfde wijze bewezen is dat ze aan deze ver eisten voldoen. Hij vergewist er zich van dat de stembil jetten rechthoekig gevouwen zijn zodat de vakken bovenaan de lijst naar binnen zijn gekeerd Hij stempelt de kiesbrieven op de keerzijde op dezelfde plaats met een zegel waarop de datum der verkiezing is vermeld. Wanneer er slechts een kiescollege be staat, ingeval van gelijktijdige verkiezing voor de kandidaat-bedienden en de kandi daat-arbeiders, ontvangt de kiezer van de voorzitter een stembiljet met de naam der kandidaten-bedienden en deze van de kan didaat-arbeiders. Bestaan er afzonderlijke kiescolleges voor arbeiders en bedienden dan krijgt de kiezer van de voorzitter een enkele stembrief waarop alleen de namen van de werkne mers waartoe hij behoort zijn aangebracht. Wanneer een kiescollege voor de jonge werknemers beneden de 21 jaar is opge richt, krijgt de kiezer van 16 jaar tot 21 slechts een enkele stembrief met de namen op de te verkiezen jeugd vertegenwoordi gers Inmiddels is dit reeds veranderd en mogen de kandidaten voor de jeugd tot 25 jaar oud zijn. Na zijn stem in de daartoe voorbehouden plaats te hebben uitgebracht steekt de kie zer zijn gevouwen stembiljet in de stembus. Wanneer er maar een enkel kiescollege be staat in geval van gelijktijdige verkiezing voor arbeiders en beddendenkandidaten, worden er twee stembussen gebruikt welke onderscheidenlijk voorbehouden zijn aan de stembiljetten voor de ene en de andere categorie. Indien de kiezer de voorgaande bepalin gen niet nakomt mag de voorzitter zijn stembiljet terugnemen en onbruikbaar ma ken maar hij moet hem een ander geven. Hij zal op dezelfde wijze tewerkgaan zo de kiezer zijn stembrief beschadigt. De voorzitter kan aan de kiezer die we gens zijn lichamelijke toestand zelf niet kan kiezen de toelating geven zich te laten bijstaan door iemand naar zijn keus. B. O. B. LOTENLENING 1953 Bij de 285e trekking van de Lotenlening is een lot van 1 millioen fr. gevallen op obligatie reeks 2.131 nummer 512 en eén lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 926 nummer 762. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar ad fr. 1.000. Te Mere is een nieuwe Lieve-Vrouwkapel gewijd op de wijk Broek. (Cl. «Het Volk») DE BRAVE MOORDENAAR door JOS. JANSSEN 15de Vervolg. Ferdinand zal begrijpen, Doka, dat wij hier de belangen van ons gevang ver dedigen, vindt Gustje Ysebaert. En dat die belangen ook onze belangen zijn. David zegt zelden iets. Maar als hij iets zegt, dan houdt dat aan de ribben. Ons gevang, aldus spreekt David en gehoort duidelijk, dat hier een van de pro feten uit onze Boetprocessie aan het woord is. ons gevang dat is de trots van onze, goede stede, dat is er het harte en de nie ren varn. Ware Bril hier, cïan zou hij vinden, dat Koning Salomon hetzelfde gezegd heeft in een van zijn schone psalmen, kwestie van «dat harte en van de nieren Maar Bril schijnt geen tijd te vinden om naar ons Hotel du Palais de Justice te komen, hoe welkom hij daar nu zou zijn vanwege het speciaal nieuws, dat de koet sier van ons dievenkarretje altijd mee brengt, als natuurlijk gevolg van zijn nau we relaties met de Heren van ons Gerecht. Vandaag vind Bril zelfs de tijd niet om eventjes af te stappen van de bok, of even voor vijf minuten zijn ogen dicht te doen en Mina wat rust te gunnen. Door onze On derzoeksrechter wordt hij nu eens naar Me neer de Procureur gezonden met 'n groot rapport over de «Zaak Verstele», dan weer naar onze Gendarmerie met nieuwe uitvoe rige bevelen en signalementen, of naar Dr. Faes om 'n aanvullend medisch ver slag. Want zo onze Onderzoeksrechter zichzelf geen rust gunt in deze gewichtige uren, zo eist hij ook van ieder van zijn onderge schikten de volle inzet van zijn persoonlijk heid en van zijn energie. Zelfs Bril en Mi na ontsnappen niet aan de ijver van de man op wie geheel de goede stede thans de ogen gevestigd heeft en in wie men betrouwt om de bevolking niet langer bloot gesteld te zien aan het sadisme van de moordenaar van Poltje Ver stele. Het spreekt vanzelf, dat Bril en Mina bij de aankomst van alle treinen in de Statie van Veurne willen present zijn. Het mocht eens gebeuren, dat de moordenaar ergens door een van onze gemeentesjampetters op gepikt en naar Veurne overgebracht werd, Bril zou het zichzelf nooit vergeven dat hij niet daar was om de man af te halen en naar ons Gerechtshof te voeren. Staat Veurne in rep en roer, dan is dit evengoed het geval met De Panne met Adinkerke, met Steenkerke met Avekapelle met Wulpen zoals trouwens met al de ge meenten uit het omliggende. Want is ons gevang het harte en de nieren van Veurne, zoals David zegt, dan is Veurne het harte en de nieren van ons Veurne-Am bacht. Het is dan ook geen wonder, dat het de gehele namiddag door zowat 'n ware be gankenis wordt van nieuwsgierigen uit de streek, die dat beruchte Lariksbos 'ne keer willen zien met de kuil, waarin het lijk van de bakkersknecht ontdekt werd. Evenals zijn konfraters uit de andere dor pen van Veurne-Ambacht kan men Theo- fieT, de sjampetter van Adinkerke, zien uit zetten om de moordenaar op te sporen, wiens signalement hem zoeven per speciale koerier door onze Onderzoeksrechter over gemaakt werd. In normale omstandigheden kan Theo- fiel moeilijk beschuldigd worden van over- dreven dienstijver, of van te grote voortva rendheid. De sjampetter van Adinkerke is de braafste en gezapigste mens, die men S zich indenken kan, altijd even rustig in woord en daad, altijd even gemoedelijk zelfs. De man is trouwens niet meer van de jongste en aangezien hij op de koop toe 'n beetje bij de zwaargewichten van de ge- i meente behoort en tussendoor 'n beetje aan astma lijdt, kan van Thefjfiel ook niet ver- I langd worden, dat hij ooit 'n stap meer of vlugger zou zetten dan dit bij zijn jaren en bij zijn omvang past. Temeer daar hij 's winters noch 's zomers ooit uit zijn ka- 1 pot jas komt, die hem niet alleen aan het lijf schijnt gegoten, maar zelfs gegroeid te I zijn; bij zoverre dat men in Adinkerke be weert, dat Theofiel 's avonds met kapote en al naast zijn Eugenie gaat liggen, i Onwillekeurig is Theofiel de grintweg ingeslagen, die naar Veurne leidt, langs het voortaan berucht Lariksbos van boer Raep- saet. Men is sjampetter of men is het niet. 'n Echte sjampetter, zoals Theofiel er een is, wenst zich vanzelfsprekend, als hij daar de kans toe ziet, met eigen ogen ook een eigen gedacht te vormen over ernstige po litiezaken, zoals moorden, branden of se- rieuze herberg-twisten. Men is nooit te oud om te leren, als men niet te dom is beweert Theofiel zeer terecht. Van ver ziet hij, dat hij de enige niet zal zijn om 'n kijkie te nemen in ons Lariksbos. Het is er 'n heen en weer en 'n in- en uitge loop, erger dan rond en naar het tentje van Madame blanche, de beroemde waarzegster en kaartlegster, 's zondags van onze Boet processie, op onze Grote Markt, rechtover het Stadhuis. Kijk, Warden Sconechape uit het berucht Handboog- ofte Ambachtstraatje van Veur ne loopt er al druk te leuren met droogvis en verse okkernoten; terwijl een paar stap pen verder Felicie Radez zich geïnstalleerd heeft met haar crême-glace karretje. Dat volkske is er altijd bij, als er iets te ver dienen valt. Ja, lui zijn onze mensen niet. Als de nieuwsgierige bende de sjampet- jter van Adinkerke ziet naderen reikhalzen alle koppen en verstommen alle gesprek ken. Hewel, Theofiel, wat peinst ge'r van vraagt boertje Priem van 't Klokhof. Iedereen is het met onze sjampetter eens, dat dit een serieus geval mag genoemd worden. Enne.wie zou die moord kunnen be gaan hebben, denkt ge Priem, die er voor bekend staat, zou gaar ne Theofiel's tonge pellen. Maar de sjam petter van Adinkerke kent zijn plicht en weet te spreken of te zwijgen al naar die plicht het hem gebieddt. Hij haalt even de schouders op. Ja, wie zou dat kunnen gedaan heb ben, newaar Geen nood, dat hij Priem konfident zal maken van de bevelen, die hij van onze Onderzoeksrechter kreeg en van het signalement van de moordenaar, dat hij in de zak van zijn kapot jas draagt. Met de onbewuste geste, die wij van on ze sjampetter kennen schuift deze zijn kepi in zijn hals, alsof hij zijn hersens 'n beetje lucht wil geven, alvorens in gedachte het groot probleem aan te pakken. Dan stapt hij het Lariksbos in, terwijl de toeschou wers hem op de hielen volgen om ook eens 'n sjampetter in aktie te zien en vooral dan de sjampetter van Adinkerke, die niemand bij mensewete ooit in aktie zag. Maar wie van Theofiel grote gebaren verwachten, een grondige inspektie van het terrein en van de kuil, bv. met gekruip op de knieën onderzoek van de aarde met allerhande vergrootglazen, oprapen van een kei alhier en een gebroken takje aldaar, zo als dat door de helden uit onze dedektivero- mans gedaan wordt, komen totaal bedro gen uit. 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1958 | | pagina 2