"V-iö-imeirUïaniek m TonctwH YOOR HET HUISHOUDEN. INTERESSANTE WENKJES Een stukje schuurpapier in uw naai doos komt menigmaal van pas. Daar er en kele malen in te knippen met een botte schaar wordt deze aanmerkelijk scherper. Een stompe naald kan men weer scherp krijgen door in het schuurpapier te prik ken. De punt daarna even in een vlammetje houden. U krijgt die lastige spijker heel wat gemakkelijker in de muur door hem. te vo ren in te smeren met wat zachte zeep. Houdt U niet van de enigszins eigen aardige smaak van paardevlees Voeg er dan behalve peper en zout, ook een beetje suiker aan toe. Ook een scheut azijn neemt de onaangename smaak weg. Na het schoonmaken van vis verdwijnt de nare geur van uw handen- als u ze af wrijft met citroen. Heel goed kan hier voor de binnenkant van een uitgeperste citroen schil worden gebruikt. Ook de pan, waarin de vis werd toebereid, wordt even met een citroenhelft afgewreven om de vislucht be vrijd te worden. Nu we het toch over citroenen hebben: u weet toch dat deze vruchten een massa vitamine C bevatten. En dat deze vitamine ons bescherm tegen griep en verkoudheid. Wanneer U nu weer eens het sap uit deze vrucht gaat persen, warm hem dan voor dien even op het hoekje van de haard of het fornuis. U zult ondervinden dat er meer sap uit de citroen komt. Hetzelfde geldt ook voor sinaasappelen. Weet u dat ge zelf schoenen waterdicht kunt maken Iets dat bij het naderen van het natte seizoen zeker wel te pas zal ko men. Hier volgen vier formules 1) Kaarsvet '30 gram Lijnolie 450 gram Gele was 25 gram Hars 15 gram 2) Kaarsvet 200 gram Olijfolie 50 gram Reuzel 100 gram Gele Was 50 gram Terpentijn 50 gram 3) Kaarsvet 50 gram Olijfolie 150 gram Gele was 10 gram Spermacetti 10 gram (Witte amber of hars) 4) Kaarsvet 50 gram Terpetijn 5 gram Lijnolie 50 gram De vloeistof moet au-bain-marie ver warmd worden en in half vloeibare toe stand op het leder worden uitgestreken. Let er wel op, dat de schoenen alvorens ze worden ingestreken goed droog zijn. Vervolgens laat men de schoenen een paar dagen rusten om het vet gelegenheid te geven in het leer te trekken. Het kool- en spruitjesseizoen breekt weer aan. Laat bij deze groenten een. korst oud brood meekoken en u zult geen last meer hebben van koollucht hv huis. RAADGEVINGEN VOOR MOEDERS LEVERTRAAN IS BELANGRIJK U wpet toch wel, mevrouw, dat lever traan voor kinderen een groot belang is. Het verschaft de groeiende jeugd de nood zakelijke vitaminen die voor een normale groei van het beenderstelsel niet kunnen worden gemist. Gedurende de wintermaan den van oktober tot maart komen in ons land bij dé kinderen zeer veel gevallen voor van dé Engelse ziekte. Specialisten hebben deze ziekte in velband gebracht met een gebrek aan zonlicht. Dit gebrek kan levertraan, vooral door zijn gehalte aan vi tamine A, voor een groot, gedeelte ophef fen. GEEF ANTWOORD OP HUN VRAGEN Hoe vreemd en onverwacht de vraag van uw kind ook is, beantwoord deze dadelijk. Alleen dan behoudt de kleine zijn volle vertroutven in m O.ntwijk dus de vragen van uw kinderen niet. Aarzel niet hun de waarheid te verteller^f#mdat u vreest .dat ze daardoor, angstig gouden worden. Als die waarheid maar als de meest natuurlijke zaak van de wereld wordt beschouwd en ook zo wordt verteld, kan dat nooit het ge val zijn. Neem bij het uitleggen van bepaalde din gen geen ernstige, gefieimzinige houding aan. Het resultaat zou zijn, dat het kind een heel verkeerde indruk krijgt, omdat het nog niet begrijpt waaarom al die ernst er bij van pas komt. Beantwoord de vragen van het kind naar waarheid. Dat dit niet steeds de reële waar heid hoeft te zijn, begrijpt u natuurlijk zelf wel; er moet altijd rekening worden gehou den met de leeftijd en de graad van ont wikkeling van de vragensteller. ZORG VOOR DE TANDEN Het is van groot belang voor het behoud van een gaaf gebit, de kinderen van jongs- af aan te wennen aan tandenverzorging. De tanden moeten zeker éénmaal per dag ge poetst worden. Best gebeurt dit 's avonds voor het slapen gaan: Bezorg elk kind een eigen borstel, iri soe pele nylon met ronde haren. Laat hen zelf de kleur uitkiezen. Zo zullen ze steeds hun eigen borstel gebruiken en zddra ze hier van besef krijgen zuiver houden. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. ALTIJD WEER IETS NIEUWS OP TEXTIELGEBIED. Een Amerikaanse fabriek produceert thans een middel om- kledingstukken vlek- vrij te maken. Dit produkt. wórdt aange bracht bij de laatste behandeling van de stof. Het is een emulsie, die verdund wordt met water en die door een warmtebehande ling bij 100 a 150° C. gedurende 5-10 minu ten- een bli'jyende binding aangaat met de vezel. Het beschermt textielstoffen tegen vlekken zonder zelf enig effekt te hebben op het uiterlijk aanzien ervan. Proeven be wezen, dat in de "vezel gebrachte stof door latere chemische teiniging niet wordt ver wijderd. Zo bleek bij de meeste stoffen, dat na vijf maal chemisch reinigen de geim- pregmeerde stof nog steeds oliën afstootte. HERFST-MANTELPAKJES Wie zich nu een warm mantelpak \éil aanschaffen heeft een ruime keus. Van de wijde trapeziumvormige bolero via het tot de vingertoppen "reikende jasje tot de zeven achtste mantel met bontkraag en rechte rok. De precies om de heup sluitende, van voren een ietsje «gevormde» en ver achteren bloe zende vestjes zijn zeer populair. De rokken bij de verschillende vestjes zijn uiterst kort en recht. Voor jonge meisjes zijn er pakjes waarvan het jasje een hoog geplaatste bre de lederen ceintuur heeft. SCHOENEN Op een onlangs in Londen gehouden mo deshow viel vooral het schoeisel der manne quins op. Zij droegen namelijk tot de kui ten reikende daim laarsjes, puntig bij de tenen en voorzien 'van stilette hakjës. Ook Amerika lanceert laarsjes. Maar de ze reiken slechts tot aan de enkel; waar ze sluiten met een knoop of met een elastieke band-. Meestal bestaan de zolen uit geribt rubber, zodat dezë^- sohoenen (Peter-Pan laarsjes genaamd) «sneeuwvast» lopen. r - Wat de meer gewone schoen betreft de puntige.neus zal voorlopig nog wel in zwang blijven, hoewel er in.Italië een schoenmaker is, die absoluut een andere richting in wil. Deze man, Quichilini gehe ten, lanceerde een model naar Oosters ont werp, de pünt krult naar boven om. Meer naar onze smaak waren zijn schoenen met kleine vierkante.neusjes, wat in combinatie ,met een naaldhak een uiterst chic en, ele gant effekt maakte. Verschillende kleuren worden tegen woordig in één schoen verwerkt. Zo zien we pumps met biezen en strikjes in allerlei kleuren op de neus. Ook de hakken zijn vaak in een andere kleur dan de verdere schoen. En zo zijn er eindeloze varaties. GEEN NAADLOZE ZWARTE KOUSEN IN ENGELAND De vooraanstaande Londense couturiers hebben beslist, dat bij hun herfstkleren kousen met naden moeten worden gedragen DE BRAVE MOORDENAAR door JOS. JANSSEN 18de Vervolg. Even haalt de kerel diep adem en stapt 'dan Bril's karretje in. Floor, die toevallig per velo in de buurt was, komt door de toeschouwers gedrumd. Wie is 't Bril De moordenaar van bakker Verlent's knecht Het klinkt bijna als 'n triomfkreet uit Bril's mond. Wat Als 'n eekhoorn in 'n boom, alleen maar 'n beetje langzamer en dat valt te be grijpen klimt Bril op de bok. 'n Ruk aan de teugels en de «Koetse van 't Gerecht» zet zich in beweging, verwezen nagestaard door het bijeen getroppeld volk en nagelopen door ln keuteljacht van onze Veurnse jeugd. Floor staat er nog altijd, sprakeloos,-de mond open van verbazing. In de draai van de Statiestrate ziet hij ons dievenkarretje verdwijnen met bovenop' Bril, triomfante_- lijk, alsof hij onzé Koning door de stad reed. Opeens schiet Floor wakker uit zijn ver bouwereerdheid Gejaagd springt hij op zijn rijwiel. Maar in zijn zenuwachtigheid hèeft hij zich hier bij ietwat misrekend, want hij komt zeer onverwachts en zéér ongelukkig over zijn rijwiel heen op de straatstenen terecht. Hij merkt niet een'S dat zijn rechterknie, blo zend van verrassing, haar eigenaar door 'n scheur in zijn broek aangaapt. Wat Eu- phrasie, Floor's wederhelft hiervan zal zeg gen interesseert hem op dit ogenblik schijn baar niet. Mët een wip zit hij iri het zadel en. stormt hij de Statiestrate in, Onderweg de mensen, die bij 't zien van ons dieven karretje in hun deurgat, zijn komen kijken, toeroepend Ze hebben hem te stekken, mensen De moordenaar van Verlent's knecht Onmogelijk de indruk te beschrijven, welke deze eenvoudige woorden Op de bra ve burgers van Veurne maken. Als ^n vuur werklont, waaraan het vuur ontstoken werd, z'o vlug verspreidt de grote mare zich door onze Ooststrate. De koetse van ons Gerécht wordt er door voorbij gestoken, nog eer zij onze Grote Markt'heeft kunnen bereikén. Alle deuren vliegen ópen en als uit zoveel klokken galmt het Van mond tot mond Ze hebben hem te stekken ménsen. De moordenaar van bakker Verlent's knecht Onderweg springt Flóor bij Menere Baert binnen. Aan'het bureau van ons kranig weekblad zit onzé journalist te pennen khn zijn eer ste reportage over «De Wrède Moord op de' Bakkersknecht Naar het voorbeeld van zijn Amerikaanse confraters, waarmee hij op het witte doek kennis maakte} heeft hij zijn jas Uitgetrokken. In normale, omstan- en zij gebruiken een rijke havanatint, pas send bij hun herfstkleuren. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. KINDERSTERFTE IJsland, Zweden en St Helena hebben het laagste kindersterfte cijfer ter wereld 17 per duizend levend ge borenen. Dan volgt Nederland met negen tien per duizend. België neemt een ietwat minder gunstige plaats op dit gebied in. TEGENWOORDIGE JEUGD Misschien foeteren wij heden ten dage wel een beetje té veel op de tegenwoordige jeugd. Luiste ren wij eens naar het verhaal van een lezer van «Illustrated» «Eens een zeer béroemde cabaretartieste was met anderen op tournee voor militairen in de overzeese gebieden.Na afloop van de voorstelling stonden de jonge soldaten in de rij vöor handtekeningen. Maar niemand vroeg er haar een. Dé- be wuste lezer maakte zelf deel. uit van het gezelschap en vertelde na afloop aan enkele jongere hoe teleurgesteld de oudere actrice was. De volgende avond stond" èr een lange rij op haar te wacchten. «Waarom kwamen jullie gisterenavond niet vroeg ze ver rast. «Ach»-, zei een jonge korporaal we dachten dat U misschien moe was van de lange reis en daarom wachtten we tot van avond oQó— LITERAIRE R El NAERTPR IJZEN 1959 Het beheer van de Literaire Reinaert- prijzen vestigt er de aandacht op, dat de manuscripten voor de vier uitgeschreven prijsvragen, namelijk voor een roman, een reisverhaal, een speurdersverhaal en een l jeugd verhaal-,- vóór 1 februari 1959 dienen ingezonden te worden naar Uitgeverij S.V. ARBEIDERSPERS, Wetstraat 133, Brus sel (4). Eventuele deelnemers of belangstellenden kunnen nog steeds een exemplaar van het prijsvraagreglement bekomen op het boven vermeld adres der uitgeverij. oOo-1 DE STAND DER WERKLOOSHEID Tijdens de week van 28-9 tot 4-10-58 wer- dert er per dag gemiddeld 100.579 volledig en 53.7.18 gedeeltelijk en toevallig werklo zen gecontroleerd, hejzij een totaal van 154:297 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermeerdering van 360 volledig en een ver mindering van'7.036 gedeeltelijk en toeval lig werklozen genoteerd. De jichte vermeerdering van de volledige werkloosheid is te wijten aan afdankingen in verband met het seizoen in het voedings bedrijf en in de hotels-spijshuizen. De vermindering van de gedeeltelijke en toevallige werkloosheid is grotendeels het gevolg van de onregelmatigheid van het werk in de kolenmijnen en' in'de textiel nijverheid. Bovendien 'is de activiteit toe- genomenn aan de haven van Antwerpen. oOo STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Bij verkeersongevallen, die zich van 6 tot 12 Oktober hebben doorgedaan op de we gen of in de agglomeraties waar het ver keerstoezicht aan de rijkswacht is toever trouwd, werden 19 personen op slag gedood, 190 ernstig en 518 licht gewond. Gedurende het weekend hebben 'T37 on gelukken het leven gék'ost aan tien personen, waarbij voorts vijf-en-tach'tig ernstig gewonden té betreuren vielen. De oorzaken van de ongevallen met dodelijke afloop zijn de volgende gevaarlijk voorbij steken 3 doden, geen voorrang van rechts verleend een dode, niet verlenen van an dere voorrang twee doden, nagelaten rech terzijde te houden, één dode, vermoeidheid, ongeschiktheid of lichamelijk gebrek, twee doden, klaarblijkelijke dronkenschap twee doden, voetgangers die onbezonnen de rij weg overstaken vijf doden, gaan op rijweg één dode; andere omstandigheden twee do den. Hier volgt de verdeling van de ongeval len per provincie Brabant 212; West- Vlaandéren 109; Oost-Vlaanderen 132: Ant werpen 85; Limburg 94; Luik 118; Luxem burg 61; Henegouwen 186 en Namen 65. digheden zou het hem 'n. beetje koel vallen in zijn hemdsmouwen te zitten; maar dit zijn uitzonderlijke omstandigheden, die 'n gewetensvol journalist in lichte laaie zetten en hem dus toelaten, zelfs verplichten er zijn jas bij uit te schieten om zijn geest al dus de-ruimte te geven. Gestoord in zijn gewichtige taak kijkt Meneer Baert onze beenhouwer wrevelig aan, zoals deze Óihnengestuikt komt, dë ar men in de lucht, roepend ,en tierend Ze. hebben hem bij de lurven, Mëhere Baert I Wie i. t ..De moordé'rïare van Verlent's knecht 'n Schabouweïijke kerel Ik heb hem ge zien toen hij uit de statie kwam,geketend en gebonden, met twee gendarmen en met de sjampetter van Adinkerke achter hejn aan. 'n Bandiet van de ware soorte, Menere Baert. Nu zijn ze met Bril's karretje onder weg naar'ons Gerechtshof .Meneer Baert heeft zich de tijd niet gege ven "het 'ooggetuigenverslag van Floor tot het einde fe aanhoren.. In zeven haasten heeft hij zijn jas aangeschoten, zijn hoed opgezet, is hij zijn bureel rondgesprongen. 1 Mijn appareil Lampen en platen Mijn bloc'-note Mijn potloden De drukkerij moet verwittigd worden: Vanavond 'n extra-editie Evén later hollen de beide mannen de deur uit, Marktwaarts. Inmiddelsis Bril met zijn vracht aan ons Gerechtshof gearriveerd waar de gevangene Reeds oud nieuws over 't nieuw toneelseizoen DE TSAREWITSCH door ARBEID EN KUNST. Toneelreporters moeten er over het alge meen vlug bij zijn met hun indrukken over de vertoningen die ze verslaan zoniet ko men ze met hun verslagen pardoes terecht in de opvoeringreeks der volgende stuk ken. Deze keer heeft een ander teater uw re porter wat respijt gelaten alle beschikbare ruimte werd opgeeist door het zesjaarlijkse spektakel der verkiezingen, die naar karak ter en opinie van de toeschouwer of een blijspel, of een drama kunnen worden. Een venijnige vriend van mij noemt ze trou wens de "«komedianterevue», n'en déplaise de vroede heren die de politiek bedrijven... Arbeid en Kunst, die nu het praedicaat KONINKLIJK in zijn schild voert, pakte uit met Franz Lehar's TSAREWITSCH als opening van het seizoen. In een zaal, die ogenschijnlijk enkele verbeteringen mocht ondergaan ze werd onder meer verrijkt met een levensgrote orkestbak maar waar de hitte en het gebrek aan verse lucht nog steeds deel uitmaken van het spekta kel, verzamelde zich een zeer talrijk pu bliek om de muzikale lotgevallen van de droefgeestige Tsarewitsch en zijn teerge liefde Son ja te genieten. Want het publiek is wreed en brengt een aangename avond door met de in-treurige, gedwarsboomde liefde van twee mensenkinderen die bij me kaar behoren, maar door de vereisten ener monarchenplicht gescheiden worden. Deze enkele zin moet het al duidelijk maken dat ik de sfeer van het libretto volledig met mijn oren heb ingedronken, indien ik deze straffe "beeldspraak mag gebruiken. Loop ik dan niet hoog op met het goed kope tekstboek van deze operette, waarin alle aktie ontbreekt, dan licht ik mijn petje huizenhoog voor de muziek die Lehar daar bij geschapen heeft. Want van scheppen mag hier wel gesproken worden, gezien het libretto weinig kans gaf op eenvoudig -«schrijven» van muziek. Menig orchestraal juweeltje was een komische opera waardig, en van een zeer zuivere en gedegen gevoels- •waarde. Hier dient trouwens dadelijk ge zegd dat De Tsarewitsch muzikaal schitte rend verdedigd werd onder leiding van Ro- ger Van de Wiele, die zangers en orkest on der vaste hand wist te houden, en alle num mers in de passende kleur wist te zetten. Al kon Tsarewitsch Herman Slagmulder door zijn monumentale verschijning moei lijk doen geloven in de grenzeloze naïveteit en onwetendheid die librettist Gabryela Za- polska voor zijn hoofdkaraktertrekken wil doen doorgaan, .dan wist hij zich als speler toch zeef eervol uit de slag te trekken. Mu zikaal mag ik met mijn lof nochtans zeer kwistig omspringen, zonder gevaar in over drijving te vallen. Op uiterst verstandige manier wist hij de zang, die niet helemaal in zijn stembereik geschreven is, weer te geven met een muzikaliteit, met een zin voor rijk effekt en waarachtige voordracht kunst die bij liefhebbers meestal ver te zoeken is. Christiane Slagmulder was Son ja. Dat be tekent een gewetensvolle vertolking, zonder kunstmatige opsmuk, maar toch gevarieerd, en een zang die het best tot zijn recht kwam in de minst opvallende muzikale delen als b„v. het slot van het eerste bedrijf. De solo's zijn iets te hoog van schriftuur voor haar stem, hoewel ze deze klippen heel geschikt wist te omzeilen. Haar uitbeelding van de evolutie van het Tscherkessen-meisje tot de offerande geliefde getuigde voor zeer veel zin voor nuancering. En daarmee is over de vertolking prak tisch alles gezegd. De overige, trouwens zeer talrijke bezetting, krijgt niet zoveel kansen. Het best werden die benut door Grootvorst Karei Schollaert, een gedistingeerde oude vorst met een «jong» verleden, en door Wil ly Arijs die van een halve pagina tekst in het derde bedrijf een basis voor een solied open doekje wist te maken; zijn Italiaanse minaar kon best model staan voor een Walt Disney-figuur Hubert Van Geert had zeer goede mo menten als de rokkenjager en lijflakei Iwan; een zekere nonchalance liet hem nochtans heel wat kansen op een sterk ef fekt verkijken. Mevrouw Van Gijseghem als Mascha, zijn «geheime» echtgenote, was bij-de-hand en bazig naar wens. Hun beider duo's schenen mij nochtans iets naar de flepse kant 'k had ze graag stevig en pit tig gezien pardon gehoord. De hele presentatie was in detail ver zorgd. Van de dekors was werk gemaakt en er werden bepaald geslaagde effekten be reikt, hoewel de belichting soms geïmprovi seerd leek. Een paar toneeltjes werden hier door zelfs spijtig verknoeid. In het derde bedrijf gaf de belichter nochtans een rijk reliëf aan een dekor, met grote diepte, ook al had ik de kleuren ervan wat minder in de grauwe toon willen zien. Een rijke kostumering en een klein dans- intermezzo brachten de gewenste operette sfeer bij een spektakel dat zeker iedereen voldoening heeft geschonken. Ik voor mij verkies het hele geval te beluisteren, omdat bij het wegvallen van het verhaaltje niets noemenswaardig gemist wordt. Zo kom ik ook tot de taak van de regie, die in dit geval zeker niet benijdenswaardig was. Marcel Cauwenberg heeft het juiste pad gekozen door alle zorg te besteden aan elk pittoresk detail; een zekere passiviteit werd hem opgedrongen door het gebrek aan aktie, die ook met regisseurstrukjes niet weg te werken was. Het doet me tenslotte genoegen dat dé mooiste herinnering aan deze opvoering van Arbeid en Kunst juist de mooie muzikale brokken zullen blijven gezien de waarde en de aantrekkingskracht van Lehar's muziek. Of ik daarbij niet buiten de lijn loop van de toneelreporter die ik verondersteld word te zijn, dat is nou eigenlijk alleen de zaak van Uw TOON LENOT. DE SOCIALE KRONIEK VERSCHIJNT IN ONS BLAD VAN ZATERDAG E. K. -ót)o LOTENLENING 1953 Bij de 288e trekking van de lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen frank gevallen op obligatie reeks 2122 nummer 138 en een lot van 500 000 fr. op obligatie reeks 2832 nummer 527. Dé andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 frank. LENING VOOR WEDEROPBOUW DERDE GROEP Bij de 44Öe trekking van de Lening tot Wederopbouw, dered groep, is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 9479 nummer 845 en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 7185 nummer 169. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 frank. met zijn gevolg vlug uitgeladen en naar het Kabinet van onze Onderzoeksrechter ge bracht worden. Het gaat er al dadelijk stormachtig toe tussen onze Magistraat en zijn arrestant. Onder hevig protest eist deze zijn onmid dellijke invrijheidstelling onder het zeer simplistisch voorwendsel, dat hij met de moord op bakker Verlent's knecht absoluut niets të maken heeft. Aisof onze Onderzoeksrèehter zich met deze kinderachtige uitleg zou tevreden stellen. Wie onze Onderzoeksrechter kent weet, dat hij niet gauw loslaat, wat hij eenmaal te pakken heeft. Stel u voor dat de kerel opnieuw durft beweren, dat hij de zoon is van niemand minder dan onze Procureur-Generaal in hoogsteigen persoon. Hij durft zelfs eisen, ja eisen, dat er zou getelefoneerd worden naar het Ministerie. Zeker om het Gerecht van Veurne daar in het belachelijke te kunnen trekken en het er 'n blaam te doen oplopen voor gebrek aan het elementairste doorzicht We kennen dat. Wanneer onze Onderzoeksrechter hem ondervraagd over het gebruik van zijn tijd gisteravond vanaf 6 uur schijnt dat kereltje ineens zijn geheugen te hebben verloren. Hij schijnt zich zelfs niet meer te herinne ren, dat hij bij bakker Verlent geweest is en daarna met Verlent's knecht opgestapt is naar de Zwarte Nonnenstraat. Maar wanneer hij daarop tegenover bak- BI8DOM GENT BENOEMING EN OVERLIJDEN E. H. Daniël de Trazegnies, onderpastoor op O. L. Vrouw-Bijstand te Sint-Niklaas is benoemd tot pastoor der nieuwe parochie van Bergendries te Lokeren. Zondag stierf te Aalst E. H. Maurits Wal- raet, 71 jaar, pastoor te Erpe. r—oOo LOTENLENING TENTOONSTELLING 1958 53e TREKKING Bij de 53e trekking van de lotenlening van'de tentoonstelling 1958 is een lot van 1.000.000 fr. gevallen op obligatie nr 806.724 een lot van 100.000 fr. op obligatie nr. 289.735, twee loten van 50.000 fr. op obliga ties nr. 632.810 en 1.191.673. Al de andere obligaties der groepen 806.701 tot 806.800, 289.701 tot 289.800, 632.801 tot 632.900, 1.191.601 tot 1.191.700 zijn terugbetaalbaar aan pari. ker Verlent en Sofie gesteld wordt, die in allerhaast naar ons Gerechtshof ontboden werden en Sofie hem positief herkent als de man, die gisteren avond rond 7 uur bij haar in de winkel geweest is, dan moet de kerel toegeven, dat dit inderdaad zou... kunnen gebeurd zijn. Haha, zover staan wij dus toch al; dat heeft hij dus moeten toe geven. Nu zal de rest wel volgen. Wat is er verder tussen u en die knecht gebeurd Wat zoii er gebeurd zijn Op de Grote Markt heb ik hem verlaten. Te voet ben ik naar De Panne teruggekeerd, naar het ho tel waar ik logeer. Ik geloof, het «Hotel des Dunes», er gens bij de Markt. Zo nauw heb ik daarop niet gelet. Zozo murmelt onze Onderzoeks rechter 'n beetje sarcastisch. En wie hem kennen weten hoe gevaarlijk onze schran dere Magistraat in dergelijke ogenblikken is. Enne... rond welk uur zijt gij in het Hotel des Dunes gearriveerd, vriend Dat weet ik niet precies. Ik ben eerst nog even tot aan het strand gegaan, heb daar ergens iets gedronken. Het zal zowat twaalf uur geweest zijn, toen ik terug in het hotel kwam. Twaalf uur, zegt gij Precies weet ik niet. Wij zullen dat in het Hotel des Dunes eens laten vragen. 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1958 | | pagina 2