Sociale Kroniek LOTENLENING TENTOONSTELLING 195S KEUKENGEHEIMEN. VAN ALLES WAT Wanneer olie té lang is bewaard, wordt ze ranzig van smaak. Natuurlijk kan derge- litke olie nog uitstekend gebruikt worden voor de frituurpot of om in te bakken. Door de verhitting zal ze haar ranzige smaak verliezen. Wilt ge ze evenwel nog gebruiken voor mayonnaise of andere (sla) saus, ga dan als volgt te werk voeg bij de ranzige olie een even grote hoeveelheid goede olie en per liter 30 gram verbrande magnesium. Laat deze gemengde olie nu twee weken rusten, terwijl de fles twee maal per dag wordt geschud. Giet de olie dan door een trechter, waarin ge eerst een prop watte hebt gestopt en... de olie is weer prima. Frituurvet waarin beignets, croquet- ten en dergelijke gebakken worden, wordt op de duur onzuiver. Hoewel dit niets te kort doet aan de goede eigenschappen van het vet, is het toch aan te raden het van tijd tot tijd eens te zuiveren. Dit gebeurt op de volgende manier werp in het koken de vet een goede portie gewassen en zorg vuldig afgedroogde appelschillen. Schep ze na een korte tijd samen met de kruimels van de beignets en croquetten uit het vet en dit zal er weer helder uitzien en een fris se geur hebben. Denk er eens aan, dat witte vodden uitstekend kunnen van pas komen in de keuken. Scheur er vierkante handige stuk ken van en leg ze bij de hand ze kunnen zo zeei goed gebruikt worden bij het rei nigen van vis en vlees. Na gebruik gaan ze meteen de vuilbak in. Een eierdooier kan men vooral in deze tijd van het jaar wel enkele dagen goed houden mits men hem in een kom legt en met koud water bedekt. Eiwit, dat niet dezelfde dag wordt verwerkt, bewaard men liever niet. IN EN OM HET HUISHOUDEN. ALLERLEI KLEINE TIPJES. Om een fles luchtdicht af te sluiten kan men gebruik maken van gelatine. Hier toe de gelatine eenvoudig nat maken en stevig over de flesopening aandrukken. Uw Sanseviera (Zwaardenplant in de volkstaal) verlangt een normale kamertem peratuur en een plaatsje in het volle licht, 's Winters is de plant met zeer weinig wa ter tevreden, alleen wanneer zich dan juist een nieuwe scheut vormt moet wat meer water worden gegeven. Een moderne rubber loper of vloermat mag niet met gewone boenwas worden be handeld. Reinig dit materiaal liever met een lauw sopje van een goede huishoudzeep. En wanneer ge toch wilt boenen doe dit dan met een speciale was, die voor dit soort vloerbedekking bestemd is. Iedereen heeft, vergift in huis. Denk maar eens aan lysol, zuringzout ammoniak en dergelijke. Men kan met deze zaken niet voorzichtig genoeg zijn. Plak daar om een stukje pleister over de dop heen, zodat U er tijdig aan herinnerd wordt, dat de in houd van de fles gevaarlijk is. De lelijke zwarte vlekken, welke rub berzolen veroorzaken op linoleum, kunnen worden verwijderd met een mengsel van benzine en zwavelkoolstof. Voor huisvrouwen, die nog op een ko- lenstoof koken en dus last hebben dat de bodem van de pannen langs buiten zwart wordt, isde volgende tip bestemd alvo rens de pan op het vuur te zetten, wordt de onderkant ingewrevcen met een stuk vette huishoudzeep. De kolendamp zal nu niet al leen minder «vat» op de pan hebben, maar is ook veel vlugger schoon te krijgen. Wanneer ge 's nachts kou hebt, denk er dan aan dat. zware gestikte dekens veel minder verwarmen dan luchtige wollen dekens dat een warme kruik de bloedsomloop niet bevordert en daarom heel wat heilza mer is om juist voor het slapen gaan een warm voetbad te nemen; dat nauwsluitende kledingstukken de bloedsomloop belemmeren en U dus niet verwarmen. DE BRAVE MOORDENAAR door JOS. JANSSEN VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. VROUWEN DOEN BELANGRIJK WERK. Een vrouw, mrs. Alison Munro, heeft een belangrijke post gekregen op het Engelse ministerie van transport en burgerlucht- vaart. Zij zal in het vervolg de onderhande- lingen leiden met het buitenland over bur- gerlijke luchtvaartrechten. Binnenhüisarthitect Mrs. Gaby Schreiber heeft zich bezig gehouden met de inrichting van de nieuwe Havilland Comet Mark IV. Zij heeft daarbij vooral gebruik gemaakt van nogal ongewone pasteltinten. Norman Hartnell, die veel voor koningin Elizabeth ontwerpt, zal bij dit nieuwe inte rieur passende uniformen voor de stewar dessen ontwerpen. In Nieuw Zeeland is Mabel Howard tot minieter van sociale Zaken benoemd, de Ca nadese Margaret Meagham werd zaakgelas tigde in Israël, New-Delhi kreeg een vrou welijke burgemeester Asaf Ali, een familie lid van de bekende dichter Rabindranath Tagore, ook Madras kreeg een vrouw als burgemeester Tara Cherina, die met haar man veel voor de kerk in India doet. KINDERSTERFTE In Nederland is de kindersterfte het laagste ter wereld 21,6 per duizend levend geboren kinderen sterven er in hun eerste levensjaar. Voor Luxemburg is dit sterfte cijfer per duizend 45, Voor West-Duitsland 45,9, voor Frankrijk 38,4 en voor het Vere nigd Koninkrijk 28.8. België neemt op dit gebied een ongunstige plaats in, namelijk 46,4 per duizend. Voegen we daarbij, dat België momenteel het kleinste geboortecij fer van Europa heeft en Nederland het hoogste en U kunt zelf een besluit trek ken UW BEURT Voor Engelse huisvrouwen zal een nieu we televisierubriek komen onder de titel «Your turn now». De bedoeling is, dat dit programma voor huisvrouwen door huis vrouwen verzorgd wordt. Gegadigden kun nen zich opgeven voor een auditie, waarin de besten geselecteerd worden. SARDINES Wist U, dat sardines er beter op worden door oud te worden Wel moeten de blik jes bewaard worden op een koele plaats, die droog is, en moeten ze van tijd tot tijd worden omgekeerd, zodat de visjes in de olie blijven liggen. NIEUYVSJES UIT DE MODEWERELD VOORSPELLINGEN Een bekwaam Amerikaans ekonoom heeft zich aan voorspellingen gewaagd be treffende de damesmode. Hij beweert na melijk, dat de rokken tot boven de knie zullen stijgen en minstens nog twee jaar kort zullen blijven. In een rapport over dit onderwerp heeft een geleerde heer aange toond dat hoog conjunctuur samengaat met ultra korte rokken en depressies samenval len met extra lange rokken. Het begon, volgens hem, allemaal rond de twintiger jaren in 1922 gingen de rokken omhoog en daarmee de curve van het eko- nimisch leven. In 1926 hadden de rokken de knie bereikt en bleven daar tot de vras van 1929. Van dat moment werden ze weer langer tot ze in in 1936 in de ergste crisistijd bijna tot de enked vielen. In 1939 beginnen ze om hoog te gaan en gedurende de oorlogsjaren werden ze zeer kort, in sommige landen zelfs volgens regeringsvoorschrift. Vlak na de oorlog viel de rok opnieuw tot de enkels dank zij Dior maar zo wel de New Look als de ekonomische re cessie, die gelijktijdig optraden, duurden slechts kort. Al in 1950 begonnen de rok ken weer langzaam te stijgen en ondanks de vernieuwde pogingen van wijlen Dior zelf en zijn opvolger St.-Laurent blijven ze kort. En dit zullen ze nog blijven tot in 1960. We zullen afwachten en zien ZAK JURKEN IN RUSLAND De robe-sac in West-Europa reeds dood en begraven heeft thans in de Sovjet-Unie officieel staatsgoedkeuring verworven, voornamelijk omdat de fabri kant zich geen zorgen zou behoeven te ma ken over de pasvorm. 22ste Vervolg. Beteuterd stamelt onze Cipier, dat «aan gezien er geen volk komt... Is dat 'n reden om van ons gevang 'n stal te maken gilt onze verbolgen Di- rekteur. Daarbij morgen de dag kan er 'n mis dadige golf over 't land gaan. Dat is niet uitgesloten. De statistieken hebben bewe zen, dat de misdaad ook haar perioden kent, gelijk de ziekten, gelijk de griep, bv. en gelijk zoveel andere natuurverschijnsels: hete zomers, koude winters, enzovoort. En dan zouden wij daar staan met 'n ver waarloosd gevang, met kapotte ruiten, lek ke dakgoten, 'n vermolmde celwagen. Cipier, uw sleutels; ik zal de zaak per soonlijk onderzoeken. Nijdig rukt onze Direkteur zijn Cipier de sleutelbos uit de bevende handen. Hoe is onze brave Cerberus er toe geko men te denken, dat er in 'n gevang moet bespaard worden onder voorwedsel, dat het leeg staat en men de Administratie op geen nutteloze onkosten moet jagen Ware Bril hier, dan zou hij onze Cipier de raad geven 'n paar ruiten meer kapot te slaan en te zorgen, dat er 'n paar dakgo ten méér verstopt geraken. Dan zou onze Direkteur 'n groot rapport maken van tien bladzijden. En de herstellingen zouden drie maanden duren in plaats drie dagen, en zouden 30.000 F kosten in plaats van 300 F. En door het Hoofdbestuur zou onze Direk teur dan gefeliciteerd worden, omdat hij zijn werk gewetensvol gedaan heeft. Geruchten maken, man, zou Bril zeggen. Dat ze 't horen in 't Hoofdbe- stier. En stof opjagen, dat ze'r ginder onder stikken. Die mensen vragen niet beter. Hun positie hangt er ook van af, newaar Onze Cipier zou dit vanwege Bril 'n ge wetenloze redenatie vinden. Maar wie zou Bril ongelijk kunnen geven Inmiddels is het 'n feit, dat onze Cipier het met zijn al te grote trouwhartigheid èn zuinigheid lelijk schijnt verkorven te heb ben bij onze Direkteur, die nu aanstalten maakt om persoonlijk 'n onderzoek in te stellen, wanneer hij plots rechts en links de lucht aan 't opsnuiven gaat. Cipier, hier wordt gerookt Gerookt Wie zou... Op zijn beurt snuffelt de Cipier de lucht op. Warempel, men zou zeggen. Plots stijgt uit de slippen van zijn uni form 'n vunzige rookwolk op. Daar Uw jas gilt de Direk teur. Mijn jas Onderzoekend tast onze Cipier naar de achterpanden van zijn uniform, voelt er 'n verdachte gloed, die hem zowaar de billen aan schroeien is. Mijn pijp gilt hij. Ik sta in vuur j VOOR DE PERSONEELSLEDEN UIT HET TECHNISCH ONDERWIJS Op zaterdag, 15 november 1958, gaat er om 15 uur stipt, in Schouwburgzaal «HET VOLK», Poel 4, te Gent, een grote Algeme ne Provinciale voorlichtingsvergadering door voor de Personeelsleden uit het Tech nisch Onderwijs. «Aktuële syndikale problemen in het Technisch Onderwijs» is het onderwerp dat zal behandeld worden door dhr. Wilfried KIEKENS, Nat. Adj. Sekretaris der C.C.P. T.O. De heer Téo DE WALSCHE, Nat. Adj. Sekretaris van het A.C.V., zal «Het Nieuwe Onderwijspakt» ontleden en toelichten. Langs deze weg doen wij eqn oproep tot al de personeelsleden uit het Technisch On derwijs en nodigen hen hierbij dan c uit tot deelname aan deze zeer interes sante voorlichtingsvergadering. Het Provinciaal Bestuur der C.C.P.T.O. O.-Vl. oOo PRIJZEN EN PRIJSVRAGEN IN OOST VLAANDEREN De belangstellenden worden er aan her innerd dat het Provinciebestuur van Oost- Vlaanderen, zoals ieder jaar, hiernavol gende prijzen ter beschikking stelt Paul de Montprijs voor toneelwerk, ten bedrage van 10.000 fr. Gevraagd wordt een oorspronkelijk, onuitgegeven of niet vóór 1957 gepubliceerd toneelwerk in de Nederlandse taal, geschikt om door liefhebberskringen opgevoerd te worden, met een gezamenlijke duur van cir ca 2 uren. Prijs voor Letterkunde, ten bedrage van 15.000 fr., voorbehouden aan de roman en ten bedrage van 7.500 fr. voor een jeugd boek, bestemd voor de jeugd van 14 tot 18 jaar. Gevraagd wordt een oorspronkelijk, onuitgegeven of niet vóór 1957 gepubli ceerd werk in de Nederlandse taal. Voor nadere inlichtingen wende men zich tot de Dienst voor Culturele en Sociale Aan gelegenheden, Bisdomplein 3, te Gent (tel. 25.86.02). ooo LENING VOOR WEDEROPBOUW Bij de 444e trekking van de Lening voor Wederopbouw 3e groep is een lot van 1 miljoen gevallen op obligatie reeks 8027 nummer 290 en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 7960 nummer 676. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1000 fr. LOTENLENING 1953 292e TREKKING. Bij de 292e trekking van de Lotenlening 1953 is een lotman 2 miljoen fr. gevallen op obligatie reêM"2309 nummer 164 en een lot van 1 miljoen op obligatie-reeks 2157 nummer 475. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1.000 fr. DE STAND DER WERKLOOSHEID De rijksdienst voor arbeidsbemiddeling en werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 26 oktober tot 1 no vember 1958 werden er per dag gemiddeld 109.392 volledig en 66.412 gedeeltelijk en toevallig werklozen gecontroleerd, hetzij een totaal van 175.804 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermeerdering van 2,868 volledig en een vermindering van 2.022 gedeeltelijk en toe vallig werklozen genoteerd. De stijging van de volledige werkloos heid, die met het seizoen verband houdt, betreft de landbouw, de steenbakkerijen en het bouwbedrijf, bovendien worden af dankingen opgetekend in de metaalnijver heid. De afneming van de gedeeltelijke en toe vallige werkloosheid is het gevolg van een verminderde gedeeltelijke werkloosheid in de steenkolenmijnen wegens de invloed van Allerheiligen. Daarentegen wordt een merkelijke ver meerdering waargenomen in het bouwbe drijf en in de metaal-, textiel-, kleding- en voedingsnijverheid. en vlam Help Help Het ware wreedaardig en gemeen onze Cipier in deze dramatische omstandighe den te vergelijken aan b.v. een jong veu len, dat in 'n malse weide dartelt; of aan 'n ezel die men peper onder zijn staart ge wreven heeft. De vreemde sprongen, die hij uitvoert, hebben met dartelheid of... peper niets te maken. Er valt dus niet om te lachen. Trouwens, ook onze Direkteur ziet de ernst van de toestand in. Houdt u kalm, Cipier, roept hij. En meteen grijpt hij wat hem aan blus- materiaal het eerst onder de handen valt, de emmer met witkalk, die onze Cipier er gens neergezet had en giet deze vastbera den over onze Cerberus uit. Deze Eerste Hulp bij Ongelukken schijnt onvoldoende te werken en weinig resultaat op te leveren. Want harder dan te voren roept onze ongelukkige Cipier om hulp. Zijn pijnlijke kreten wekken in de gevangenisgang huiveringwekkende echo's alsof in alle cellen mensen te zieltogen lig gen. Het vruchteloze van zijn eerste blussings- werk inziende krijgt onze Direkteur, met zijn in deze dramatische omstandigheden bewonderenswaardige tegenwoordigheid van geest, een der blusapparaten in het oog, die hier en daar aan de muur hangen. In een oogwenk heeft hij een dier appara ten te pakken, leest er vliegensvlug de ge bruiksaanwijzing van, drukt daarna reso- HET VOORHUWELIJKSSPAREN TE WEINIG GEKEND EN ONVOL DOENDE NAAR WAARDE GESCHAT. Tot welke maatschappelijke standing de ouders ook mogen behoren, het vormen van een bruidschat of de zogezegde uitzet blijft een bestendige bekommernis. Alhoewel de geest van spaarzaamheid een der hoofddeugden is van ons volk zie de statistieken van de Spaar- en Lijfrente- kas werd een speciale dienst in het leven geroepen namelijk het VOORHUWELIJKS SPAREN waaraan bijzondere voordelen verbonden zijn voor ouders en jeugd. Vermits hieraan de laatste tijd belangrij ke verbeteringen werden aangebracht wil len we het deze week in onze sociale kro niek overwegend hebben over dit onder werp. Vooraf dient opgemerkt dat er vroeger maar 600 frk kon gespaard worden per jaar met een maandelijks bedrag dus van 50 frk. Dit bedrag werd verdubbeld en het maximum bedrag werd derhalve 1,200 frk per jaar. VOOR WIE VAN TOEPASSING Voor de mannelijke en vrouwelijke jeugd tussen de 14 en de 27 jaar. Om de voordelen te kunnen genieten is een duurtijd van minimum 3 jaar nodig. Deze diensten werden opgericht in de schoot van de Christelijke Mutualiteit die de volgende toelagen toekent Bij huwelijk na- drie jaar sparen een toeslag van 35%. Na 8 jaar wordt de toeslag 40% en na 12 jaar 45%. En nu even gerekend en met een voor beeld duidelijk gemaakt. Een meisje van 14 jaar begint te sparen met het maximum-bedrag van 1,200 fr. Ze huwt als ze 26 jaar is en heeft dus 12 volle dige stortingen. Persoonlijke storting 12 x 1,200 frk 14.400 frk. Toelage 14.400 frk X 45 6.480 frk. Totaal 20.880 frk. Heeft ze als toekomstige een jongen die even wijs is geweest als zij en heeft hij op dezelfde wijze gespaard dan kan dit paartje starten met een bedrag van 41.760 frk. Op deze wijze wordt de spaarzin ont wikkeld en stellen zich ook voor de ou ders geen ernstige problemen meer. En wie kan maandelijks geen honderd frank wegleggen FAMILIALE DIENST. De Mutualiteit zelf heeft hier dus initia tief genomen om de gezinnen een niet ge ringe hulp te verschaffen. Het is dus geraadzaam er zo vlug moge lijk aan te beginnen want men zal hebben opgemerkt dat er verschil wordt gemaakt bij het toekennen van de interest in de ma te men jaren heeft gestort. De vraag zal worden gesteld «wat gebeurt er indien er niet wordt getrouwd Dan wordt het gespaarde geld nog teruggestort verhoogd met een behoorlijke interest. Hetzelfde zal gebeuren indien het lid nog niet gehuwd is op 30 jarige leeftijd en in geval van overlijden. Het is hier duidelijk dat het de ouders zijn die het eerste initiatief zullen nemen. Later wanneer het kind zal opgegroeid zijn tot rijpere ouderdom is het vanzelfspre kend dat het Spaarboekje in zijn of haar bezit wordt gesteld om hen zelf toe te laten zich te vergewissen van het steeds groeiend bedrag. Samen met de ouders zijn het de jeugd bewegingen die bestendig deze DIENST zou den moeten volgen propageren toe lichten waarmede ze aan de belanghebben den eer> niet geringe dienst zouden bewij zen. We zagen ons derhalve verplicht de aan dacht op deze Dienst te vestigen en hopen oprecht dat hij vele geinteresseerden moge ontmoeten. We herhalen dat hij voor eik kind ter beschikking staat ongeacht tot welke maat schappelijke stand het moge behoren. Vooruitzien in het leven om gewapend 1e zijn op vele onvoorziene mogelijkheden schijnt ons een gulden maatregel toe. B. O. T- •ww-c -WW STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Tijdens de periode van 3 tot 9 novem ber deden zich 915 verkeersongevallen voor op de wegen of in de agglomeraties waar het verkeerstoezicht door de rijkswacht verzekerd wordt. Zeventien personen werden «ter plaatse» gedood, 162 ernstig gekwetst en 497 licht gekwetst. Tijdens het weekeinde deden zich 300 on gevallen voor waarbij 7 personen ter plaatse» werden gedood en 58 ernstig wer- den gekwetst. 1 De oorzaken van de ongevallen met do delijke afloop zijn de volgende overdreven 1 snelheid: 3 doden; geen voorrang verleend 1 dode; nagelaten rechterzijde te houden 4 doden; andere duidelijke oordeelsfout of gebrek aan aandacht 4 doden; slippen l i dode; onvoorzichtigheid van voetgangers i 3 doden. De verdeling van de ongevallen per pro vincie is als volgt Brabant 64; West- Vlaanderen 94: Oost-Vlaanderen 129; Ant werpen 75: Limburg 65, Luik 105; Luxem burg 40; Henegouwen 163 en Namen 80. cOo Bij de 57e trekking van de Lotenlening van de Tentoonstelling 1958 is een lot van 1.000.000 fr. gevallen op obligatie nr. 411.906 een lot van 100.000 fr. op obligatie nr. 839.200, twee loten van 50.000 fr. op obli gaties nrs. 851.384 en 970.353. Al de andere obligaties der groepen 411.901 tot 412.000 839.101 tot 839.200 851.301 tot 851.400 970.3001 tot 970.400 zijn terugbetaalbaar op pari. luut de knop in en vangt de eerste schuim- wolk met stoïcijnse moed in het gelaat op. Nadat hij hiervan enigszins bekomen is, tmen stelle zich in zijn ge^al richt hij het sissend en briesend toestel op onze rampzalige Cipier, die in één oogwenk ver dwijnt in 't wolk van schuim. Op hetzelfde ogenblik komt Anneke de gang ingehold. Meneer de Direkteur, 'n telefoon van 't Gerechtshof Groot nieuws zegt de Griffier. Groot nieuws van 't Gerechtshof Er valt niet te aarzelen plicht vóór al les. -T- Pak vast, Anneke. Meteen duwt onze Direkteur het onthut ste meisje het almaardoor sissend en proes tend blusapparaat in de handen en holt naar zij Kabinet. In de schuimwolk hoort Anneke haar vader gillen. Hulp Anneke, Hulp In haar begrijpelijke ontsteltenis weet zij geen blijf met het duivelsdingen, dat Meneer de Direkteur haar in de handen ge stopt heeft. En onbekend met zijn manipu latie richt zij de straal vooreerst vanzelf sprekend vlak in haar eigen gezichtje. In enkele sekonden staan vader en doch ter midden in de kokende schuimzee op el kaar te roepen Hulp Hulp Middelerwijl staat onze Direkteur in zijn Kabinet aan het telefoontoestel, waar hij door onze Onderzoeksrechter in korte E. II. VAN CROMBRUGGH; AANGESTELD TE ERPE -ilfiV [IX Op luisterrijke wijze haalde het bevla^de Erpe zondag zijn nieuwe herder in. Kort na de middag erd Hij op de Vijfhuizen op gewacht door de leden van gemeentekerk raad en C. O. O. De nieuwe herder was vergezeld van Z. E. H. De Cock, deken te Aalst en E. I-I. De Vleeschouwer, onderpastoor op Sint Marti- nus te Aalst. Namens alle Erpenaren werd de pastoor door burgemeester Louis De Smet harte lijk welkom geheten en een lang en vrucht baar verblijf op de parochie toegewenst. Na deze korte plechtigheid reden de per sonaliteiten tot aan de Dorpstraat, waar ondertussen een stoet gevormd was. Deze werd geopend door Sint-Cecilia, gevolgd door de oud-strijders, de mutualiteit, K.A.J. VKAJ, KAV, Davidsfonds, de KWB, KSA, de Jonge wielervrienden met versierde fiet sen en een groep ruiters. Aan de kerk is de stoet geschouwd en werden E. H. Pastoor bloemen aangeboden door leerlingen der zpsters- en gemeente school. Daarna overhandigde de kleine Bea Leus de sleutels op een kussen. In een bomvolle kerk volgde de liturgi- cshe aanstelling door Z. E. H. Deken De Cock. Na de plechtigheden zijn de vooraan staanden in de parochiezaal ontvangen. Wij wensen de nieuwe herder van Erpe veel geluk en een vruchtbaar apostolaat woorden ingelicht wordt over de gebeurte nissen, die zich in onze goede stede afge speeld hebben en over het hoog bezoek, dat hij te verwachten heeft, namelijk de moor denaar van bakker Verlent's knecht, noch min, noch meer. Nadat onze Direkteur de hoorn terug op het telefoontoestel geplaatst heeft moet hij eerst even gaan zitten om 'n beetje te be komen van de verrassing. 'n Moordenaar in zijn gevang Cipier Cipier Als 'n dolleman holt onze Directeur de gevangenis in, waar hij zijn Cipier met Anneke terugvindt hijgend en proestend en nog lang niet bekomen van de heilzame uitwerksels van dat helse blusapparaat. De brand kon gelukkiglijk, beperkt worden tot de jas, de broek, de onderbroek en 'n miniem gedeelte van de billen van onze Cipier. Het had erger kunnen zijn; het had 'n ramp kunnen worden. Maar wat heeft dit incident nog te bete- kenen na de verbluffende mare van de i moord op de bakkersknecht, de arrestatie van de moordenaar en de overdracht van deze aan de bevoegdheid van onze Direk teur en aan de waakzaamheid van onze Cerberus. Wat heb ik u gezegd, Cipier Ge ziet het. nooit wanhopen. Als de nood ten hoogste is, is de redding nabij. Dat is 'n mirakel, Meneer de Direk teur. 'n Mirakel 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1958 | | pagina 2