Sociale Kroniek lening KEUKENGEHï^aÖ'jES WIST U AL dat gekookte eieren niet met een zil veren lepeltje mogen worden gegeten Zilver geeft aan gekookte eieren een zeer onaangename smaak. Vandaar ook dat men nooit een zilveren vork mag gebruiken om hardgekookte eieren, die voor garnering moeten dienen, fijn te prikken. dat het vel van een paprika gemakke lijk te verwijderen is door de vrucht, ge prikt aan een vork, even boven de gasvlam te houden en hem daarna in koud water te dompelen dat oesters het lekkerst zijn wanneer zij dadelijk na het openen worden opge diend Het openen van oesters gebeurt door een bot, stomp mes tussen de helften der schelpen te steken en dan de bovenste schelp stevig omhoog te drukken en te ver wijderen. De baard kan vervolgens met een mesje worden verwijderd. Maar nodig is dit niet, want men kan oesters zowel mèt als zonder baard opdienen. Dit opdienen gebeurt liefst op geklopte ijsblokjes. Geef er sneetjes brood, citroen en vers gemalen peper bij. dat het vel van een tong (vis) altijd van de kop naar de staart dient te worden afgetrokken Hiertoe moet natuurlijk eerst het vel aan de kop losgemaakt wor den. dat een overschotje voedsel nooit on gedekt mag bewaard worden Dit omdat stof, vliegen en ander ongedierte dan vrije toegang zouden hebben. Het afdekken met een zuiver katoenen doekje is echter veel beter dan een hermetisch gesloten deksel; dit laatste bevorderd namelijk het zuur worden van het voedsel. dat het eten eigenlijk een speciaal couvert voor vis vraagt Bezit U dergelij ke couverts niet, dan kan men vis het best eten met behulp van een gewone vork en een stukje brood. Geen messen dus, omdat deze een eigenaardige metaalsmaak aan vis geven. dat witlof in tegenstelling tot ande re bladgroenten arm is aan vitaminen? (door het kweken in het donker). Witlof kan men zelf wel vrij lang bewaren, voor al in een kistje met droog zand en op een koele donkere plaats. Dat brood bij het snijden niet uit el kaar valt als men het met de bovenzijde naar beneden op de plank legt Heel mooie boterkammetjes verkrijgt men als men het broodmes telkens even in warm water doopt. dat het helemaal niet nodig is om een hele citroen aan te snijden als men slechts enkele druppels sap wenst te gebruiken Boor dan liever met een tandenstoker of luciferhoutje een klein gaatje in de schil en pers hieruit het nodige sap. Plak op het «wondje» een stukje plakband en de citroen blijft nog dagenlang goed. IN EN OM HET HUISHOUDEN. Ter voorkoming van pluisjes op spie gels of glazen oppervlakten neemt men voor het afwrijven van deze voorwerpen het best een linnen of kunstzijden doekje. Als de bodem van een pan erg aange- kookt is, verspil er dan uw tijd niet aan bij de afwas. Vul de pot liever meteen met KOUD water, voeg er een flinke greep zout of soda aan toe en zet hem weg tot de volgende dag. Het aanzetsel zal zich dan zonder moeite laten verwijderen. Een zuinige huisvrouw gooit niet graag de restjes van toiletzeep weg. en te recht. want deze overschotjes kunnen nog dienst doen als we enkele ervan in een ga zen doekje naaien, dat dan voor het han den wassen gebruikt wordt. Gebruik over schotjes toiletzeep liever niet om bij het zeepsop voor de was te voegen. Zijn er nu praktisch geen snijbloe men meer, toch kunt U nu ook vrolijkheid in de huiskamer brengen. Wat denkt U bij voorbeeld van een winterbloeiende bego nia O, zeker. U kan er pech mee hebben, maar met een beetje zorg ook erg veel ple zier. Ze zijn wat gevoelig, vooral voor grote temperatuurschommelingen en daar moet u dus voorzichtig mee zijn; het verschil tussen dag- en nachttemperatuur moet niet te groot zijn. De grootbloemige soorten zijn erg mooi, verleidelijk om te kopen, doch ze zijn niet zo houdbaar; de open bloemen laten zich soms plotseling allemaal vallen. De klein- bloemige soorten voldoen veel beter; die zijn sterker en speciaal de Ege's Favourite zal uitstekend voldoen. De kleine rose bloempjes zijn allerliefst, vooral als ze zich met honderden ontwikkelen. Kleinbloemige begonia's moeten niet telkens van stand plaats veranderen; juist dat veranderen van standplaats werkt die bloem en knop- val sterk in de hand. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. SKI-MODE Was vroeger een wintervakantie in de bergen, alleen voorbehouden aan gefortu neerde lieden, tegenwoordig wordt zo'n ver blijf niet meer aanzien als een overdreven luxe, maar veeleer als een goede gezond heidskuur. Vele geneesheren raden zelfs een vakantie in de besneeuwde bergen aan boven een zomer verlof. Wat voor gevolg heeft, dat nu ook de «gewone» man en vrouw er langsom meer over denkt naar de wintersport te gaan. jonger wil doen doorgaan, door zich uit bundig te kleden en jeugdig op te maken. De juiste schoonheidsverzorging bestaat hierin, dat bij het voortschrijden der ja ren telkens overschakel d moet worden en dat men nimmer mag vasthouden aan dat gene wat onherroepelijk voorbij is. Een algemeen verschijnsel is dat bij vele ouder wordende vrouwen de lippen ver smallen en dunner worden. Het lippenrood arbeidsrithme mag in dit geval nooit felrood zijn de mond krijgt dan een nog «hardere» uit drukking en verliest alle charme. Kies lie ver een warm-rode tint, deze doet de mond dadelijk jonger en zachter schijnen. Erg dunne lippen kan men ook met behulp van een lippenpotlood voller maken door de grenslijn een weinig te verleggen Dit WAT TE DENKEN VAN DE OPVO ERING DER PRODUCTIVITEIT «Aan de basis van talrijke arbeidsonge- Jdoen op het aanpassingsvermogen hunner 'ondergeschikten. Ook dient rekening te vallen staatt de overdreven zenuwachtig heid veoorzaakt door het steeds maar stij- dat de arbeiders wordt opgedrongen het is een ware schande aldus een syndikale voorman op de buitengewoon geslaagde- militanten- vergadering verleden zondag in het Groen Kruis gehouden. De verontwaardiging was zo in zijn ogen te lezen en overal in de ruime zaal ging in stemmend gemompel op. moet echter met de grootste zorg gebeuren j en vooral niet worden overdreven.Een naar 1 We hebb€n op dat °Senbllk de tekst van het rose zwevende kleur voor de founda tion, zeer zorgvuldig en bescheiden aange bracht en lichtjes overpoederd, maakt het gezicht niet alleen jonger doch ook de ogen levendiger en dieper. Kies een kapsel met omhoog gaande gol ven of naar achter gekamde haren. Hier door krijgen de neergaande lijnen in het gezicht een tegenwicht, terwijl deze door de gemeenschappelijke verklaring in herin nering gebracht die toch duidelijk ver meldt De vruchten van de verhoging der productiviteit moet ten goede komen aan de Onderneming, de loontrekkenden die deze productie teweegbrengen en ten slotte aan de verbruiker. Klaarder en gezonder kon het beslist niet. I De practische toepassing stuit echter op i tal van moeilijkheden. afhangende golven en krullen nog onder streept zouden worden. Denkt U dat uw ge- zicht door een omhooggewerkt kapsel wat "^e vraaS ™ag hier derhalve gesteld lang en spits zal lijken, kies dan wat lichte I ware ^et billijk en zelfs wenselijk de direc- f ran je op het voorhoofd. Vermijd echter in ieder geval pony. Bent U reeds grijs, houd Wie evenwel naar de wintersport wil, i u dan uw haren vooral zeer proper en borstel moet ook zorgen voor kleding, die bij deze |ze dikwijls sport nodig is, namelijk kleding die doel- „7 matig, water- en winddicht is. Mei win- I Weet de Juiste kleding te kie2en; draag tersport wordt in hoofdzaak skiën bedoeld. geen lelle kleuren meer' doch zachte tinten als koraalrood, cognac, champagne, zacht Weet nu, dat uw hele vakantie bedorven kan worden door verkeerde skischoenen. Als algemene regel geldt, dat deze schoe nen anderhalve maat groter gekozen moe ten worden dan stadsschoenen. U dient na melijk te weten, dat in de skischoen eerst een dunne sok en daaroverheen een skisok wordt gedragen. Deze skisokken behoren uit zuiver wol (geitenhaar) te zijn en niet geverfd. Ze moeten ruim zitten en toch passen. Wat de skibroeken betreft, deze zijn te genwoordig bijna algemeen vervaardigd uit een stof, waardoorheen elastiek geweven is. weet dat de kleur, die ge voor een ski broek kiest, afhangt van een skicaoacitei- ten In de vakantie-oorden wordt vaak ge zegd hoe mooier gekleed hoe slechter skiester Daar om mag men, als beginne ling, nooit opvallen. Vroeger ging men zelffs zover, dat een roodgekleurde ski broek alleen gedragen mocht worden door een goede skiester. Tegenwoordig echter kunt U ook als debutantje gerust in een t rode, gele, groene of blauwe broek ver- groen, lila, zwart en donkerblauw. Zorg in ieder geval dat er ergens in uw kleding of te binding van het loon aan de producti viteitsverhoging door te voeren Alhoewel velen onmiddellijk met deze oplossing accoord zouden gaan is het bij nader toezicht nog zo zeker niet dat dit de ideale formule zou zijnn. Zeker moet de arbeider deelachtig worden gemaakt aan de opbrengst van de verhoogde productivi teit en dan nog best door de vermindering in de bijoux, die ge draagt, een kleur is, i van arbeidsduur. en de prijsverlaging die naar de tint van uw ogen helt: dat geeft op uw leeftijd een zeer epeciale char me aan uw verschijning. LEVENSWIJSHEID. Ondankbaarheid is altijd een soort zwak heid Ik heb nooit gezien dat flinke men sen ondankbaar waren (Goethe). ooo LOTENLENING 1953 296e trekking. Bij de 296e trekking van de Lotenlening 1953, is een lot van 2 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 3057, nr 814 en een lot van 1 miljoen fr. op obligatie reeks 1803, nr. 326. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1.000 fr. ooo BERiCHT VANWEGE HET POSTBESTUUR Ter gelegenheid van Nieuwjaar, zenden schijnen. Maar U dient er beslist rekenin, mee te houden, dat een witte, beige of licht- [talrijke firma's aan hun cliëntele kalenders blauwe skibroek alleen gedragen wordt door de «cracks» van de voortgebrachte producten bijzonder wanneer deze bestemd zijn voor dagelijks gebruik. DE MACHIENEN HEBBEN HET GEDAAN Wij willen nog wijzen op een stelling waardoor sommige werkgeversmiddens trachten het recht der loontrekkenden op een deel der productiviteitsverhoging te minimaliseren en zelfs -te ontzeggen. Vol gens hun versie wordt verhoogde producti viteit haast uitsluitend bekomen door het aanwenden van nieuwe productiemethoden, de aankoop van peperdure maar geperfec- tionneerde machienen, het studiewerk van dikbetaalde specialisten. De arbeidsvoor waarden zouden integendeel hierdoor juist verbeterd zijn. Een standpunt gelijk een ander dat ech ter geen steek houdt wanneer het geval ter plaatse wordt getoetst aan de werkelijk heid. worden gehouden met de geesteljke en nerveuse spanning die in de plaats treedt der lichamelijke krachtinspanningen. Uit eindelijk is er nog de steeds groter worden de verantwoordelijkheid voor het goede verloop der productie en het behoud der machienes in goede staat, ziedaar tal van elementen die een billijk aandeel der ar beiders in de gestegen productiviteit recht vaardigen. Het is zeker juist dat een dynamische loonspolitiek stimulerend werkt op gans de nijverheid en ze een voortdurende prikkel is tot rationalisatie en productiviteitsver betering. Een bestendige verhoging van het levenspeil der loontrekkenden is niet alleen een sociaal goed maar bevordert ook de economische bloei. De medalje heeft echter een keerzijde. Wat gebeurt er met de werklieden die wor den afgedankt wegens het in gebruik ne men van die nieuwe machienen met hun hoge productie De immer voortschrijdende mechanisatie en automatisering der bedrijven zal plaat selijk en tijdelijk technologische werkloos heid ten gevolge hebben. Het is inderdaad geen denkbeeldig gevaar gezien de onder nemingen om hun concurrentiele positie op de EUROMARKT te verbeteren of te hand haven nog meer en intensiever gaan ratio naliseren. Artikel I van de gemeenschappelijke verklaring loopt werkelijk over van naievi- teit. Hij zegt letterlijk het volgende dat de vertegenwoordigers van de werknemers en de werkgevers het eens zijn om de midde len, die elke technologische werkloosheid kunnen verhinderen en de bestaande werk loosheid kunnen opvangen te bestuderen en toe te passen. Er zou ook gezamenlijk naar een oplossing worden gezocht Wil men ons eens een voorbeeld aanha len waar er werkelijk met succes op dat gebieds iets werd verwezenlijkt. Protokols opstellen is gemakkelijk deze toepassen tot voldoening zowel van wenc- gever als van werknemer is wat anders. Neen, men is er nog absoluut niet en we begrijpen zeer goed de critiek die er in de betrokken middens bij geuit wordt. Daar mag gerust een nauwkeurig onder zoek worden ingesteld in de gevestigde nij verheid men zal echter ver moeten gaan Wie niet té veel wil opvallen, kiest de trui in dezelfde kleur als de broek. Wie van contrasten houdt, moet vooral zorgen in de goede smaak te blijven. De skitrui moet dik, lang en ruim zijn en voorzien van een hoofdkap. Het is aan te bevelen onder de skitrui een tweede truitje te dragen, want U moet weten, dat het de luchtlaag is tus- gvjeu ie uucn uc aiienueib er sen d,e twee kledingstukken is, die U tegen ten de zendingen kalenders de koude beschermt. Een goede anorak (windjack) is onmis baar in de bergen. Het vormt een heerlijke bescherming bij wind- en sneeuwbuien. Belangrijk is, dat zo'n anorak ruim en lang zoeken om een arbeider te ontmoeten die zich zal gelukkig hebben gevoeld met het Wat zouden immers de patroons gebaat feit dat de productie in de firma is ver- zijn met dure machienen indien deze niet hoogd. flAAr KüT/utiiwia w. i 1 i TTT Ware er hier mets te veidienen order de met een artistiek karakter. Welnu, de zakken waarin de aan de Post j ^00r bekwame en ijverige werklieden wer- toevertrouwde zendingen worden vervoerd, ^en bediend. Ze vergeten verder niet dat zijn tijdens hun vervoer onderworpen aan schokken en drukkingen die niet altijd kun- Uw stadshandschoenen bieden onvoldoen de bescherming. Veel beter zijn wolle hand schoenen met daarover een paar leren wan ten. Om te eindigen nog enkele woorden over de onderkleding. Bij wintersport dient men wollen of zijden ondergoed direct op de huid te dragen. Zondar dat bestaat er na melijk groot gevaar van te vlug af te koeleni AKTUEEL PRAATJE. SCHOONHEIDSVERZORGING OUDERE DAMES Het is zeer verkeerd te denken neer men niet zo jong meer is, niets meer hoeft te doen aan uiterlijke ver zorging. Even verkeerd is het, wanneer een vrouw op rijpere leeftijd zich voor een generatie VOOR dat wan- men ook nen vermeden worden. Alhoewel ontlast van elke verantwoorde lijkheid in zake schade aan soortgelijke zendingen, meent het Bestuur nochtans goed te doen de afzenders er toe aan te zet- van een ge schikte en stevige verpakking te voorzien opdat zij ongeschonden bij de geadres seerden zouden toekomen. Te dien einde wordt ten zeerste aangera den volgende punten in acht te nemen a) Omslagen in karton of met gekarton neerde rug gebruiken. Indien omslagen uit sterkpapier worden gebruikt is het onont beerlijk er voor versteviging een stuk kar ton in te sluiten; b) Indien de omslagen niet volledig ge kartonneerd zijn, zal de scheurblok, van de kalender op het beschuttend karton dienen te drukken, opdat de verpakking niet zou worden gescheurd tijdens het vervoer; c) Wanneer de kalender niet volledig in de omslag zit. dient deze laatste met ten minste twee metalen papierklemmen ge sloten opdat het blok er niet zou uitvallen; d) Indien het blok een zekere dikte heeft, is het verkieslijk een afzonderlijke verzen ding te doen; dit middel dient vooral aan bevolen voor de rijkelijk geïllustreerde ka lenders. ze bij elke grondige arbeidstaak beroep aamssseautnëtMm vorm van een eindejaarspremie O. B. DE BRAVE MOORDENAAR door JOS. JANSSEN 26ste Vervolg. De matras was niet zacht genoeg de dekens waren niet naar zijn zin; de mu ren vond meneer te vochtig... Onze Direkteur schrikt op. Vochtige muren Daarvoor moeten we oppassen, Cipier. Zij zijn zo droog als kurk, Meneer de Direkteur. Ge weet, hier mag niet geklaagd worden. De reputatie van ons gevang moe ten wij hoog houden Cipier. Onze Cipier geeft dit volmondig toe. Ge kent ons Hoofdbestuur nietwaar Als er door 'n prisonnier gereklameerd wordt, dan krijgen we altijd ongelijk. Dat is demokratie, zeggen ze in ons Ministerie. Daarbij vergeet het niet. Cipier wij heb ben maar één prisonnier en die mogen we niet kwijt spelen Verzorg hem goed. Hij mag niets man keren. Al had hij Onze-Lieve-Heer zelf ver moord Hij zal niets mankeren. Meneer Direkteur. Nu ga ik naar ons Gerechtshof, moet Meneer de Prokureur spreken. Hier moet «renfort» komen. Cipier kan al dat werk alleen niet meer af. de Ik ik Wat denkt ge maar, 'n moordenaar Enne voor mij, Meneer de Direkteur? Onze Direkteur aarzelt even. Nu ja, Anneke kan u 'n handje komen helpen voor wat de verzorging van onze prisonnier betreft. Terwijl de beide plichtbewuste mannen verder konfereren over de uitzonderlijke maatregelen die in deze uitzonderlijke om standigheden moeten genomen worden, loopt Anneke vlug en voorzichtig door de gevangenisgang met, weggestopt onder haar schortje, de hartversterking van Mees ter Lootens voor zijn kliënt. Door het loerglaasje in de deur van Cel 13 kijkt ze naar binnen. De prissonnier loopt over en weer. Zo doen ze allemaal, de eerste tijden. Nu leest hij het reglement aan de wand, spotlacht even. Dan sleept hij zijn driepikkel voor het venster, klimt er op, maar kan niet bij het raam komen. Ook dat doen zij allemaal Daarna herneemt hij driftig zijn heen- en weergeloop. Plots balt hij de vuisten en krijst het uit. Dat is om gek te worden Daarop gaat hij wild op de deur bonzen. Cipier Cipier Ik wil er uit Er uit Angstig doet Anneke het valluikje open. Verrast kijkt de gevangene op. U. Juffrouw Anneke smeekt. VOOR WEDEROPBOUW Bij de 448e trekking van de Wederop- bouwlening (3de groep) ,is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 9.324 nummer 822 en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 9.836 nummer 157. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar aan 1.000 fr. oQe DE STAND DER WERKLOOSHEID Tijdens de week van 23 tot 29 november jl. werden er per dag gemiddeld 132.510 volledige en 67.086 gedeeltelijke en toeval lige werklozen gecontroleerd, hetzij een to taal van 199.596 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermeerdering met 3.736 volledige en van 346 gedeeltelijke en toevallige werklozen genoteerd. De stijging van de volledige werkloosheid betreft vooral de landbouw (einde van de bietenrooicampagne) de bouw- en de metaalnijverheid. OPMERKING. In deze cijfers zijn de werklozen die het werk onderbroken heo- ben wegens de staking in de gas- en elek triciteitsbedrijf, niet inbegrepen. Desbe treffende gegevens zullen later gepubliceerd worden. Stil, Meneer. Het helpt u niets u ze nuwachtig te maken. Integendeel, dan wordt het nog erger voor u. En ik... Ik kan het niet horen als gij zo... roept. Dan hou ik mijn hart vast Meneer. Heftig valt hij uit. Juffrouw, stel u in mijn geva» Ik ben onschuldig, dat zweer ik u. En toch heeft men mij opgesloten tussen deze vier af schuwelijke muren. Dat is toch onmense lijk Anneke kreunt er bij Ach En hoe harder ik schreeuw, dat ik on schuldig ben, hoe min men naar mij luis tert. Ik ben toch geen vulgaire moorde naar Het meisje kijkt hem verlegen aan. En u, u gelooft het ook, dat ik die knecht vermoord heb Wat kan Anneke antwoorden Ja, u gelooft het ook. Zachtjes stamelt het meisje - Nee, Meneer. Ik geloof, u. Langzaam ontsluiten zijn vuisten zich. Even haalt hij diep adem. Dank u. Het doet mij goed dat uit uw mond te horen. Nu weet ik, dat er ten minste één mens tussen deze muren loopt die mij niet aan kijkt voor 'n booswicht. Anneke glimlacht even. Heb ik dit één moment gedaan vraagt zij zachtjes. De gevangene geeft het toe. Nee, dat is zo. Er heerscht een ogenblik stilte, terwijl hij naar het verlegen meisje kijkt. Geef mij de hand daarop, wilt u Zonder aarzelen steekt Anneke hem haar handje toe. Onwillekeurig en eer Anneke het verhin deren kan, heeft hij die kleine hand in de zijne genomen en er 'n kus op gedrukt. Anneke schrikt op. Nu glimlacht hij. Mocht dat niet Niemand heeft mij dit ooit gedaan, prevelt het meisje, terwijl 'n blosje haar naar de wangen stijgt. Hij kijkt Anneke even aan. Daar ben ik blij om... Dank u. Het dunkt Anneke, dat zij gerucht hoort. Vlug haalt zij de fles van Meester Loo tens te voorschijn. Hier. van Meester Lootens, uw advo- kaat. Mijn advokaat Opdat hij voor u zou mogen plaideren. Steek ze weg onder uw matras. Vlug Meteen stopt het mesje hem de fles in de hand en gooit het valluikje dicht. Verbaasd staat de gevangene even de lekkere fles aan te kijken. Opgepast, daar komt iemand. Weg, die fles Goed, dat niemand dit eigenaardig to neeltje bijgewoond heeft, wat zou er niet STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Tijdens de week van 1 tot 7 december 1958 deden zich op de wegen of in de ag glomeraties, waar het toezicht op het ver keer door de rijkswacht wordt verzekerd, 1016 verkeersongevallen voor. 25 personen vonden hierbij ter plaatse de dood, 171 werden ernstig en 489 licht gewond. Tij dens het weekeinde hadden 335 verkeers ongevallen plaats, waarbij 9 personen ter plaatse gedood en 50 ernstig gewond wer den. De oorzaken van de verkeersongevallen met dodelijke afloop zijn de volgende Gevaarlijk voorbijsteken 4 doden. Snel heidsbeperking niet nageleefd 7. Niet stil houden bij verkeersteken «stop»; 1. Voor rang niet nageleefd 1. Onverwachte bocht: 1. Nagelaten rechterzijde te houden: 2. Klaarblijkelijke dronkenschap: 2. Slippen: 4. Rijweg zonder voorzorgen oversteken: 3. De verdeling van de verkeersongevallen per provincie is de volgende Brabant 167, West-Vlaanderen 126, Oost-Vlaanderen 142, Antwerpen 67, Limburg 127, Luxemburg 43, Henegouwen 184, Namen 96. bij verondersteld worden Meneer Baert zou er vanwege de moor denaar ongetwijfeld een eerste poging in zien om Anneke te verleiden en aldus 'n kans te scheppen om uit ons gevang te ont snappen. Voor booswichten als deze zijn alle middelen goed. Van dit gedacht is ongetwijfeld ook So- fie Verlent wie onze joernalist nu komt interviewen. Zo er uit ons bakkertje niet veel te halen valt, des te uitbundiger is zijn dappere we derhelft. Twee bloc-notes heeft de Direkteur van «Het Belang van Veurne» reeds volgeschre ven met haar konfidenties. Sofie herinnert zich plots de kleinste details van het bezoek van die geheimzinni ge vreemdeling de avond te voren. Nu weet zij weer pertinent, dat hij aandachtig haar winkel geïnspekteerd heeft, terwijl zij de boterkoeken aan 't inpakken was. En toen zij Poltje de mand met beschuiten voor de Zwarte Nonnen overhandigde en hem met een het rekeningske meegaf van de leve ranties van de laatste week, heeft de kerel zeer aandachtig staan luisteren, terwijl een valse glimlach op zijn lippen speelde. Enne. wist die kerel hoeveel uw knecht in het klooster te ontvangen had Ik had de som op 'n briefje geschre ven. Menere Baert. Niemand heeft er iets mee te maken, newaar, wat en hoeveel wij aan de Zwarte Nonnen leveren 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1958 | | pagina 2