MIDDENSTAND Sociale Kroniek Het feest van de VOEDING VOOR DE ZIEKE. Het is u zeker bekend, dat aan de voe ding van een zieke extra aandacht moet worden besteed en dat een juiste voeding zeer veel kan bijdragen tot een spoedig herstel. Volg daarom de adviezen van de dokter, ook wat de voeding betreft, nauw keurig op. In de eerste plaats behoort men een zieke licht verteerbaar voedsel te geven, dat de spijsverteringsorganen betrekkelijk vlug en gemakkelijk kunnen verwerken. Dus nooit vette en gebakken gerechten, sterk ge rookte levensmiddelen (behalve gerookt vlees), peulvruchten en hardgebakken brood. Een zieke heeft vooral levensmiddelen nodig, die rijk zijn aan bouw en bescher mende stoffen als melk, botermelk, yoghurt zachte kaas, mals vlees, gekookte vis, eie ren (niet gebakken) lever, verse groenten en fruit. Ongezien veel liggende patiënten last hebben van constipatie, is het nodig regelmatig laxerend voedsel te geven als sinaasappelen, vruchtensap, botermelk, aandacht aan het bier en aan hun glazen Om een perfect glas bier fe schenken, tiatief tot het verzenden van Kerstkaarten van genoemde Dobson is uitgegaan staat echter niet vast, want van andere zijde wordt beweerd, dat zij voor het eerst ver stuurd werden in 1846 en wel door een ze kere J. C. Ilorsly. Omstreeks 1858 kwamen de eerste Kerstkaarten in de handel, doch PENSIOENWET DER ZELFSTANDIGEN. De heer Van Den Boeynants, Minister moet U beslist de voigenae punten in a< ht algemeen werden zij eerst sedert 18ö2. Het van de Middenstand, heeft zich genood- nemen Bierglazen moet u nooit omwassen met zeepsop Hoogstens af en toe met so- do. U moet de glazen goed naspoelen met water en beslist NIET afdrogen Uit laten druipen. Spoel bierglazen vlak voor het ge bruik nog even om met koud water en laat ze weer even uitdruipen. Serveer het bier altijd KOEL. De beste temperatuur is tussen 7 en 10 graden Cel sius. Dus ijskasttemperatuur is meestal te laag Schenk bier snel in tot de helft van het glas. Daarna voorzichtig vol maken, met 'n mooie «manchet». Spaar het schuim. Bier is erg gevoelig voor warmte en zonlicht. Bewaar het dus altijd koel en in de donker. OVER WIJN Om Uw geheugen wat op te frissen, her inneren we er U aan, dat wijn altijd in aantal wordt ieder jaar groter, terwijl de 1 Kerstkaarten ook steeds artistieker worden. I Het voorbeeld heeft in andere landen na- volging gevonden. Op de avond vóór het Kerstfeest zijn de restaurants, de café's en de clubs in Enge land leeg. In de straten ziet men de men sen beladen met. pakjes zich voortspoeden, want Kerstmis is het feest der geschenken in Engeland. In sommige buurten trekken de kinderen onder gezang van huis tot huis om giften in te zamelen. Later op de avond van de 24ste december bevindt ieder En- gelsman, hoe weinig huiselijk hij overigens j ook mag zijn, zich in de kring van zijn fa- milie. De Kerstkalkoen en de plumpudding spelen evenals de mistletoe nog altijd hun traditionele rol. j DE DUITSERS Weihnachten, het Duitse woord voor Kerstdag, heeft in deze taal een biezondere klank. Het betekent vroomheid, geheimzin- zaakt gezien strenge woorden te richten tot degenen die een zelfstandige activiteit uitoefenen en tot op heden de vereiste stortingen voor het pensioen niet hebben verricht. Wie tegen het einde van het jaar niet in regel wordt bevonden vliegt tegen de lamp en wordt gesanctionneerd. Nogal seiieus voor de geïnteresseerden dunkt ons en de mogelijkheid bestaat dat er na nieuwjaar gepeperde rekeningen woicen voorgelegd wat uit de verdere re gels blijkt. Elke viij-verzekerde (op heden is er nog steeds niet uitgemaakt wat er hierdoor JUIST dient verstaan) is verplicht te storten voor het SOLIDARITEITS- en het PENSIOENFONDS. Dit betekent dat de zelfstandige moet storten voor het pensioen van de huidige rechthebbenden en dat hij een bedrag dient te betalen voor de vorming van zijn eigen pensioen op 65-jarige leeftijd. SOLIDARITEITSFONDS De jaarlijkse bijdrage hiervoor be- draagt 1.200 frk. voor een belastbaar inko- perperkoek en gestoofde gedroogde prui- een geschikt glas geschonken wordt en dat nigheid ep ftK!stv,,ugd„ Reeds' a u dlt 8laS n00it meer dan half vo' mag 2«n' tevoren bemerkt men de nadering van het r e ve<f eet!"St heelt, witte Wijn wordt koud gedrongen, maar Kerstfeest in Duitsland. In de weken van h 'nearma per een kleine mag slechts langzaam afgekoeld worden, de Adventstijd vindt men in alle Duitse oevee eiae en en zoig daarbij voor zo- Rode wijn drinkt men op halve tempera- steden Kerstmarkten. De grote magazijnen men van 100.000 frk., diegenen waarvan het vee moge ijk variatie. Dwing echter oen tuur> dit wil zeggen dat de fles een paar 1 zijn herschapen in reusachtige speelgoed- inkomen minder is betalen hetzelfde in- zieke nooit tegen zijn zin te eten Weet ook, uren van le voren in een verwarmde ka- tentoonstellingen ware paradijzen voor de dien ze verwaarlozen de vrijstelling of de dat een kopje bouillon, een half uur voor r wordt gebracht. Ook da verwarmen jeugd. vermindering aan te vragen, de maaltijd gegeven, de eetlust van de zie- i Pirif,. iano,rim ke kan opwekken. j gebeuren. H<jt hoogtepun( van de drukte vóór Mits aanvraag en op voorwaarde dat dit KLANKJES UIT DE MODEWERELD. J Kerstmis valt op de beide laatste zondagen gebeurd v00r 1 januari 1959 wordt de bij- NIEUW SOORT MANTELS voor het feest. Deze heten in de Volks- drage v00r het Solidariteitsfonds als volgt Wanneer U denkt, dat een ners-mantel mond «zilveren- en gouden Zondag». Deze bepaald het toppunt van chique is, bent U er be-1 dagen blijven de magazijnen en winkels-! 0 ir- met een een belastbaar inkomen slist naast. Mantels uit deze prachtige bont- geopend. minder dan 35.000 ft. soort zier er maar saai uit als ze geplaatst 0p verschillende pleinen en ook bij de WCT1ep .TlLTm!®!8* .-die_ii.T^'ia.rdied >,ations worden srote sparrebomen ge- en plaatst, die met electrische lichtjes voor zien zijn. Evenals hier te lande worden op de markten Kerstbomen verkocht. Volgens de statistieken worden ieder jaar 750.000 bomen naar Berlijn verstuurd. Een koortspatient moet veel drinken. Daarom is het goed, wanneer zo'n zieke zout mag gebruiken, hem nu en dan wat extra hartigs te geven. Zorg dan. ook steeds voor voldoende drinken in het bereik van de zieke. Tenslotte presenteer alles op een vrien delijke manier en wordt voorai niet boos als een zorgvuldig klaargemaakt gerechtje niet wordt gewaardeerd. inkomen ren mantel kreeg een kraag en en modieus hoofddeksel uit roodvos. Een wit Suède jas kreeg een garnering van witte lynx, een afwasbaar witleren mantel, kraag tn muts uit poolvos en een goud beige jas werd gedragen met blauwvos kraag en hoofdbedekking. kinderen en ook de volwassenen zingen WEER MODERN. Uw klassieke winter-tail leur van 'kerstliederen om de met de glazen bollen !en ziverdraad versierde boom of omheen een [een Kerstkribbeke. Veel zoetigheden wor paar jaar geleden krijgt weer een modieus den verorberd Marsepein, Lebkuchen» HUISHOUDELIJKE WENKEN. NIEUWE WEEFSELS IN DE WAS. Een terlenka rok betekent een tok die plooien houdt, een rok die niet Kreukt. Al hoewel terlenka ook vuilafstotend is, wordt zo'n rok na veel dragen toch wel smoeze lig en vraagt om een wasbeurtje. Gelukkig kunt ge een terlenka rok, zelfs een heel geplooide rustig zelf wassen. Wees daar niet bang voor, maar was de rok wel afzonderlijk en als U er de tijd voor heeft. Het sop van een goed volwas middel moet handwarm zijn. Was wel een beetje voorzichtigjes aan en met de plooien mee van boven naar beneden. Hang de rok, na het spoelen, druipend op een hangertje, dat de rokband strak houdt. Als U geen speciaal rokhangertje heeft, gebruik dan een paar spelden om de rokband strak en in vorm te houden. Drui pend op een hangertje wil zeggen: ze uit het spoelwater ophangen, zonder wringen of het water uit te drukken. Hang een ter lenka rok niet te drogen in een sterke wind of bij een brandende kachel. HET WASSEN VAN ORLON De Orlon truitjes en vestjes laten zich ook gemakkelijk wassen in een waim sopje van een speciaal waspoeder of goede huis houdzeep. Let er echter op, dat zo'n orlon gevalletje niet mag uitgewrongen worden na het spoelen, maar het water 'tan er wel voorzichtig uitgedrukt worden. Met wordt te drogen gehangen op een hangertje met de binnenkant naar buiten. Was het dikwijls, want het kan er tegen en het staat zo veel mooier, als het niet vuil is. Trouwens, dat is de charme an een licht Orlon-truitje aai het zo dikwijls gewassen kan worden, dat het altijd smet teloos gedragen wordt. OESTERS. Wanneer U oesters opdient en er zijn er onder uw gasten, die geen droge witte wijn verbruiken, weet dan dat ook een goed glas bier uitstekend smaakt bij deze weekdie ren. OVER BIER Nu we het toch over bier hebben; de meeste mensen besteden niet voldoende kenden dergelijke kaarten toe. Of het ini- textiel en kleding. 300 li\ met een belastbaar van 35.000 fr. tot 49.999 fr. 600 fr. met een belastbaar inkomen van 50.000 1'r. tot 74.999 fr. 900 fr. met een belastbaar inkomen van 75.000 fr. tot 99.999 fr. Merk op dat iemand met een belastbaar Het Kerstfeest is in Duitsland een fami- worden uit vederlicht en zijdezacht glazend kalfsleer. Ja, dames U kunt het zich misschien nog niet goed voorstellen, maar het leer van deze mantels i» zo soe pel als was het bestemd voor de allerfijn ste handschoentjes. Dergelijke, warm met wol gevoerde, los-1r»;, ",7 7 gel zou bevonden worden na nieuwjaar 4 L 1 liefeest. Dit is het duidelijkst merkbaar in se mantels ontlenen hun betovering niet l 7,r aan het solidariteitsfonds niet minder zou alleen aan de quasi nonchalance van de Ze"S getoetste steden zijn snit of het zacht glanzende en het be- straten op de avond voor het Kerstfeest i ril verlaten. Doch de verlichte vensters der haaglijke leer het is de combinatie van u i t-1 -lil 'huizen vertellen de eenzame voetganger, het leer met langharig bont. Een hla lede- 6 s die op straat wandelt, dat iedereen thuis is. Karper en gans zijn de nationale ge rechten op Kerstavond in Duitsland. Als de maaltijd afgelopen is, verzamelen de huisgenoten zich om de Kerstboom, tenein de de geschenken in ontvangst te nemen. inkomen van 45.000 fr. die nog niet in re- gel zou bevonden worden na frank. j Is de aanvraag voor vermindering tijdig ingediend dan volstaat een storting van 3 X 300 fr. 900 fr. voor de jaren 1956, 1957 en 1958. Aan zeer velen die zich nog niet in regel stelden werden de nodige formulieren aai: huis gestuurd. Ze moeten dus uiterlijk te gen 31 december 1958 aan het Solidariteits fonds worden bezorgd. Diegenen welke het formulier niet ontvangen moeten het aan vragen op adres Louisalaan, 93, te Brus sel 3. PENSIOENFONDS. Bovendien heeft elke zelfstandige een eigenpensioenfonds te vormen. Een pensioenverzekering moet worden afgesloten bij een. der erkende pensioen kassen en een driemaandelijkse bijdrage betalen. De stortingen houden verband met de ouderdom en het inkomen van de storter. Ook hier kunnen velen een vermindering aanvragen vermits deze door de wei is voorzien voor die met lagere inkomsten. Voor een 50-jarige zelfstandige is een bijdrage voorzien van 3.659 fr. per jaar. Is hij nog niet aangesloten tot heden dan j zou hij vanaf 1 Juli 1956 voor 2,5 jaar bij- dragen moeten betalen, wat neerkomt op j een bedrag van 9.147 fr. Heeft hij maar een jaarlijks belastbaar inkomen gehad b.v. 48.000 fr. dan zou hij er vanaf zijn met een globale storting van 5.600 fr. voor de jaren 1956, 1957 en 1958. Dit op de uitdrukkelijks voorwaarde dat de vermindering tijdig is aangevraagd. Het betreft hier dus een zeer ernstige aangelegenheid die voor de geinteresseer- den onaangename gevolgen kan hebben. Wat men er ook moge over denken deze wet zal nooit de goedkeuring kunnen weg dragen. Men heeft ze immers veel te inge wikkeld gemaakt zodat geen mens er wijs uitgeraakt. We zwijgen dan nog over die 50.000 ach terstallige dossiers die nog steeds niet in behandeling werden genomen en waarvan de betrokken Minister nu aangekondigd heeft dat er EINDELIJK wind in de zeilen komt. En al die tijd verstrijkt omdat er een ONDERZOEK NAAR DE BESTAANSMID DELEN dient ingesteld. In deze bijdrage werd alleen de aandacht gevestigd op datgene wat te betalen valt.Op welke wijze er wordt uitbetaald en hoeveel zal later het voorwerp uitmaken van een afzonderlijke kroniek. B. O. B. STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN aspect door het korter gemaakte vest, te vens te voorzien van een bontkraag. Zo 'n kraag kan men tegenwoordig kant en klaar in elke gewenste iielssoort kopen. ONS AKTUEEL PRAATJE. ZO VIEREN ZIJ KERSTFEEST DE ENGELSEN Eén van de geliefkoosde kerstgebruiken in Engeland is het ophangen van de mist letoe. De gewoonte om onder de mistletoe te kussen schijnt speciaal Engels te zijn. Het ontstaan van de mistletoe schijnt van heidense afkomst. Dit verklaart waarom deze takken bij kerkelijke versieringen worden geweerd. De «kus onder de mistletoe» is volgens sommigen een overblijfsel van een primi tief gebruik bij het sluiten van een huwe lijk De algemene gewoonte Kerstkaarten te zenden dateert van betrekkelijk jonge da tum. De eerste Kerstkaart werd, naar men zegt, in 1844 verzonden. De uitvinding er van schrijft men toe aan Mr. William C.F. Dobson, die in de maand december 1844 aan een vriend een kaart stuurde, waarin de geest van het Kerstfeest in een tekening werd gesymboliseerd. Een jaar later zond «Weinachtstollen», enz. DE STAND DER WERKLOOSHEID VAN 7 TOT 13 DECEMBER De Rijksdienst voor Arbeidsbemidde ling en werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 7 tot 13 december jl. werden er per dag gemiddeld 145.021 volledige en 85.447 gedeeltelijk en toevallig werklozen gecontroleerd, hetzij een totaal van 230.468 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermeerdering van 8.284 volledig en van 19.943 gedeeltelijke en toevallige werklo zen genoteerd. De stijging van de volledige werkloos heid, die grotendeels aan het seizoen te wij ten is, treft de sectoren steenbakkerijen, bouw, metaal, textiel, kleding en voe ding. De stijging van de gedeeltelijke en toe vallige werkloosheid is voornamelijk het gevolg van een korte vorstperiode, die werkonderbrekingen veroorzaakt heeft in de industriëen waar buiten gewerkt wordt. De gedeeltelijke werkloosheid is eveneens DE BRAVE MOORDENAAR door JOS. JANSSEN. hij verschillende van zijn vrienden en be- toegenomen in de sectoren mijnen, metaal, Tijdens de week van 15 tot 21 december hebben zich op de wegen of in de agglome- j raties waar het toezicht op het verkeer aan de rijkswacht is toevertrouwd, 845 ver- keersongevallen voorgedaan, waarbij 14 personen gedood, 110 ernstig en 397 licht gewond werden. Gedurende het weekeinde waren er 260 ongevallen met 4 doden en 45 ernstig ge wonden. De oorzaken van de ongevallen met do delijke afloop zijn de volgende gevaarlijk voorbijsteken 1 dode; afslaan zonder vol doende aandacht te hebben geschonken 1 dode. andere oordeelfouten of gebrek aan aandacht 2 doden; slippen 1 dode; on- voarziehtigheid van voetgangers 4 doden; andere omstandigheden 4 doden. De indeling der ongevallen per provincie ziet er uit als volgt Brabant 147 West- Vlaanderen 96, Oost-Vlaanderen 141, Ant werpen 87, Limburg 68, Luik 94, Luxem burg 34, Henegouwen 127 en Namen 51. oOo LOTENLENING 1953 Bij de 298e trekking van de lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 217, nummer 625 en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 072, nummer 761. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbar tegen 1000 frank. 28ste Vervolg. Vlug heeft onze sjarmante Meester de sigaren en het stekjesdoosje in de handen van de verbaasde gevangene gestopt. U is al te vriendelijk Meneer de Advo- kaat. Deze stelt hem gemoedelijk gerust. De rien De rien Meteen maakt hij vlug de inspektie van lie cel, betast het bed, bekijkt de dekens. 't Is de bed zacht genoeg Pas de courant d'air Geen courant van de lucht Als gij iets te reklameer, zeg mij; 't is ik schrijf naar de Minitère. En gij weet, 't is ik plaideer gratis pour vous. Je la sens, je l'entends, ma plaidoirie. En zich oprichtend in zijn volle lengte, alsof hij reeds voor de Jury staat, met dat edel handgebaar dat hem kenmerkt, galmt onze eminente Meester het uit. Derrière ce crime une famme est ca- chée. Vertrouwelijk voegt hij er aan toe Je plaiderai la jalousie, la force de la passion. Gij hebt dekop verloor Un coup mal- heureux C'est ga C'est ca Van puur genoegen om deze geniale in val wrijft Meester de Saint Hubert zich zelfvoldaan in de handen. Hij let er niet eens op, dat onze Ciifier het valluikje in de deur openmaakt en nu hoofdschuddend te luisteren staat. 't Is ik plaideer de circonstances atté- nuantes. De gevangene schijnt niet te begrijpen. De circonstances, die. maakt zacht expliceert onze vurige jurist, Al goed en wel, Meneer de Advokaat, maar als gij ooit voor mij plaideert, dan moet dat in het Vlaams gebeuren. Oh, ca m'est égal, mon ami. Pour les flamands la même chose 't Is ik plaideer des troubles cérébraux. 't Is gij ziek in de kop. Une maladie hé réditaire, van de erfenis. Uw papa was een... een zatlap. Uw maman was... Nu gaat onze Meester 'n beetje te ver naar het oordeel van onze prisonnier. Kalm aan, Meneer de Advokaat. Zoniet dan zou ik kaan denken, dat uw papa was... Met 'n zuur lachje stelt Meester de Saint Hubert onze. moordenaar gerust. Pardon, mon cher, dat isse maar bij de manier van spreek. Les pet its trucs du métier, quoi. Pour Messieurs les Jurés Datte doet altijd son petit effet, vois-tu Onze Cipier vindt, dat de overtreding van het gevangenisreglement, nu lang ge noeg geduurd heeft. Mesjeu l'Avocat, 't is Mesjeu de Di- rekteur daar kom. Vite, par ici Vlug neemt de Meester zijn aktentas op. Je dois te laisser, mon cher. Maar 't is ik morgen kom terug. Dan zul len wij de zaak onderzoek. En trek u niet aan, vriend. Ik trek ook niet aan. Met 'n stevige handdruk neemt Meester de Saint Hubert afscheid van zijn cliënt en laat deze 'n beetje perplex achter. Terwijl hij met onze Cipier door de witte gang loopt doet onze Meester met welbehagen zijn kostbare filozellen hand schoenen terug aan. Une affaire admirable, gardien. Soignez mon homme, hein Soignez le bien. Et... voici pour ses petites dépenses. Opnieuw stopt hij onze Cipier iets in de hand. Waarop deze de gelukkige rechtsgeleer de 'n krijgshaftige groet brengt. C'est moi bien soigné, Maitre Saint Hubert. C'est pour pouvoir être tranquille. In zijn cel staat onze prisonnier nog al tijd naar de deur te kijken, langs dewelke zijn entoesiaste advokaat verdwenen is. Wat 'n rare kerel zeg En wat 'n eigenaardig gevang Met die zonderlinge Direkteur, die wonderbare Ci pier en dat eenvoudig, maar hartelijk meis je Wat moet hij over dit alles denken Niet denken Dat is beter. Zich niet afvragen hoe die fles Cognac LENING VOOR WEDEROPBOUW DERDE GROEP Bij de 450e trekking van de Wederop- bouwlening, 3e groep, is een lot van 1 mil joen fr. gevallen op obligatie reeks 7996 nummer 321 en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 9776 nummer 008. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar aan 1.000 fr. OQO BERICHT Bel in geval van brand nr. 243.60 en voor voor de ambulanciedienst nr. 260.00. Bewaar zorgvuldig deze nummers in het bereik van de telefoon, teneinde door het zoeken onnodig kostbare tijd verloren te la- HET WORDT EEN OBERBAYERN-AVOND OP 17 JANUARI IN ZAAL R l N K. daar gekomen is. En dit doosje fijne siga- i ren. Liever eens proeven. Waarom niet In de prison is dat nécessaire, beweert die gekke advokaat. A votre bonne santé, Maitre de Saint Hubert Lachend klokt het edel vocht uit de vrien delijke fles. Dat doet goed, zucht de jonge moordenaar voldaan, terwijl hij even om adem snakt. Om adem snakt 'n kwartier later ook Meester Lootens, die in ons «Hotel du Pa lais de Justice» de verdediging van de moordenaar op zich heeft genomen tegen zijn kollega de Saint Hubert en in aanwe zigheid van zowat al de leveranciers van ons gevang, benevens 'n aantal nieuwskieri- gen, die weten, dat ons «Hotel du Palais de Justice» in omstandigheden gelijk deze een echt Justitiepaleis is, waar onze advo- katen en onze rechtsgeleerden hun menin gen aan deze van hun kollega's en van het publiek komen toetsen en waar menige kwestie door onze Heren van de Balie voor hun kliënteel onder het drinken van 'n ste vig glas vlugger en beter geregeld wordt, dan dit door onze Rechters zelf meestal ge beurt. Ons «Hotel du Palais de Justice» is dan zowat het proscenium van onze oude ge rechtzaal zelf. Het is algemeen bekend, dat Meester Lootens van nature altijd een beetje in de contramine is. Zeg «wit» tegen hem, hij zegt «zwart». De man schijnt 'n bezeten op posant te zijn. Wat wilt ge. Onze Lieve Heer moet zijn getal hebben, ook van opposanten en ook in Veurne. Zijn revolutionaire geest heeft Meester Lootens in onze goede stede en in ons Ge rechtshof reeds heel wat parten gespeeld. Hij ligt ook regelmatig overhoop met onze Procureur, met onze Onderzoeksrechter, met zijn kollega's, met de griffiers, met de gendarmen, kortom, zowat met iedereen. Maar iedereen neemt aan, dat Meester Loo tens het zo erg niet bedoelt. En geen vergevensgezinder mensen, dan de brave mensen van ons gemoedelijk Veurne. Wanneer Meester Lootens in het hötel bij Schallier hardop uitroept, dat «die man voor hem onschuldig is», dan mompelen on ze leveranciers wel 'n beetje, omdat ze hiermee hun dierbaar gevaar weer in ge vaar achten, maar bij dit afkeurend ge mompel blijft het dan ook. Maar Meester de Saint Hubert laat zijn waarschuwende stem horen. 't Is hij heeft die knecht vermoord. 't Is ik de zaak bestudeer. Allemaal onzin! roept Meester Loo tens uit. Hier steekt politiek achter. En dat zal ik op tijd en stond bewijzen. Die man is het slachtoffer van zijn opinie. Volgens Meester Lootens zijn alle men sen trouwens slachtoffers van hun opinie. En daar kan hij gelijk in hebben. 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1958 | | pagina 2