Soci iale Kroniek HUISHOUDELIJKE WENKEN. NA HET FEEST Het zou wel een wonder zijn indien uw tafelkleed of servetten, na de feestmaal tijd, niet door wijnvlekken ontsierd zouden zijn. Dat moet men, als gastvrouw, maar op de hoop toe nemen. Gelukkig zijn derge lijke vlekken goed te verwijderen. Hiertoe nemen we een teiltje met één liter water, waar een soeplepel zoutzuur wordt toege voegd. In deze oplossing laten we de vlek ken een kwartiertje weken. Het linnen in tussen van tijd tot tijd een beetje heen en weer bewegen zal de inwerking ten goede komen. Na het bad moet er in ruim water worden nagespoeld, waarna het linnen z'n gewone wasbeurt krijgt. Hebben de kookpannen van UW elek trisch fornuis het nogal te verduren gehad tijdens de drukke feestdagen Weet dan, dat U de vlekjes kunt wegwerken met een propje heel fijne staalwol. Daarna wrijft U ze op met een lapje waarop U enkele drup pels olie hebt gegoten. U weet toch ook, dat het eenvoudigste middel om de kookplaten schoon te houden dit is wrijf elke dag de kookplaten, terwijl deze nog warm zijn, af met een prop krantenpapier. U wilde wel eens erg lekker ruiken toen U naar dat nieuwjaarfeestje ging Maar U was té royaal met het parfum, met het gevolg dat er een vlek ontstond op uw wollen japon Wat moet U daaraan doen Eigenlijk niets Eenvoudig wachten tot de parfum verdampt. Maar parfum ver der rijstkorrels dadelijk gaar wordt. Laat dit nu ongeveer 8 minuten koken; maar zorg ervoor dat geen stoom kan ontsnap pen uit de goed gesloten pan. Neem daarna de pan van het vuur en plaats deze zo vlug mogelijk in een hooikist. Heeft men geen hooikist, wikkel dan de pan dadelijk in een flinke laag krantenpapoer en doe er nog een molendekentje omheen. Na twee uur is de rijst gaar en hierdoor is niet alleen gas bespaard maar ge zult tevens verrast zijn over het resultaat mooie gare droge rijst, die niet is aangebrand. De pan, waarin deze rijst wordt gekookt, mag echter niet te groot zijn. daar in een volle pan te veel warmte verloren gaat. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. VOOR HET COCKTAIL dampt slechts zeer langzaam, vooral deze tijd modieuze zwart, is er ook lila, groen, van goede kwaliteit. U kunt dat proces dan blauw en zacht grijs, bevorderen door de parfum vlek eens te 1 betten met zuivere alcohol, waarna de plek met droge doeken aan beide kanten wordt droog gedrukt. En nu we het toch over parfums heb ben, volgt hier tot slot een goede raad be treffende dit dure vocht. Parfum komt het best tot zijn recht op plaatsen waar de li- chaamwarmte zich het meest ontwikkelt we bedoelen hier de hals, slapen, polsen en knieholten. Als U met Kerst- of Nieuwjaar een fles parfum ten geschenke hebt gekregen, be waar deze dan op een koele, donkere en droge plaats. Maar gebruik er regelmatig van, want parfum, welke te lang wordt be waard gaat er beslist op achteruit. En dat is werkelijk zonde UW HUISHOIJDK A LENDER. WAT MOET U DOEN IN JANUARI woKüancl der familiefeestjes. Ge kunt zelf jgrwegeh"Vieschocolade-truffels, gegla- kleine geff3^^:^aar de Jectrm^.ic- -.-ken. c-eerde sinaasappelen en kastanMj1^^.^6' Vergeet de koningswafels voor de kinderen niet. De nieuwjaarsbriefwisseling bijhouden In een hoekje of op steekkaarten een lijst maken van degenen aan wie ge een kaart, geschenk, bloemen of pralines aanbiedt. Aanduiden wat ge in 1959 hebt gegeven i Wanneer ge volgend jaar de lijst raadpleegt De nieuwjaarsmaand is gekenmerkt door I de stof is het 5Windstii,e> leesten en Cocktailpal lij s. Geen wonder tussen huid en kleding dus, dat de modehuizen hiervan protiteren waterdamp bevat, beweegt zich slechts en nu hun mooiste feestkleding ten toon- stellen. Werden de cocktailjaponnen tot voor en kele jaren bijna uitsluiten vervaardigd van zijde, fluweel of broderies, dit jaar worden hiervoor de meest zachte wollen stoffen en het altijd flatteuze fluweel gebruikt ma terialen dus. die zich gemakkelijk laten drapperen. De meeste cocktail jurken zijn onder de boezem luchtig bijeengerimpeld, hebben een zeer kort glad mouwtje en een tamelijk diep uitgesneden décolleté. Behalve het al- moeten wij onze kleding natuurlijk ver vaardigen naar de eisen vnn de weerge steldheid. Wij moeten verhinderen, dat in de winter koude in de huid dringt en het mogelijk maken, dat in de zomer de door het lichaam afgegeven warmte zo snel mogelijk naar buiten komt. Het gevoel van In het Staatsblad van 1 januari ver- de lichaamswarmte trachten wij in het kou- scheen het koninklijk besluit tot vaststel de jaargetijde door meerdere boven elkan- hng van het bedrag van de werkloosheids der liggende lagen stof, dus door boven en uitkeringen. onderklederen, te verkrijgen. Doch ondanks Artikel 1. De bedragen van de werkloos- dit is echter de stof niet alleen de warmte- heidsuitkeringen veroorzaker. De warmte wordt hoofdzake- steld lijk vastgehouden door de tussen de kleren j opgesloten lucht, in de tweede plaats door de stof zelf. Weliswaar wordt deze lucht door de stof ten zeerste beïnvloed. Dat onze kleding ons verwarmt, komt hierdoor^ dat zij een slechte warmtegeleidster is reeds daardoor geeft zij het lichaam d( aangename huidwarmte. Nu is ons kleren- I klimaat echter bijna altijd droger dan de kameratmosfeer en in het vezelwoud van DE NIEUWE BEDRAGEN DER WERKLOOSHEIDSVERGOEDINGEN VAN KRACHT OP 5 JANUARI. Gemeenten van 2e categorie 40 fr. Categorie VIII Arbeidsters beneden de 18 jaar Gemeenten van le categorie 37 fr. Gemeenten van 2e categorie 33 fr. worden als volgt vastge- Categorie I Gehuwde arbeiders wier echtgenote zich uitsluitend bezighoudt met de zorg voor het huishouden. Worden met gehuwde arbeiders gelijkgesteld, zij die sa- j menwonen met een persoon die zich uit- I sluitend met de zorg voor het huishouden bezighoudt Gemeenten van le categorie 106 fr. Gemeenten van 2e categorie 98 fr. Hoewel veel vrouwen nog blootshoofds naar een cocktailpartij gaan, beginnen toch steeds meer dames het hoofd te tooien, hetzij met mutsen van vossenbont of vison of met aansluitende kapjes van kleine veer tjes, die er uitzien als een pruik. Zeer apart bij een cocktailtoilet staan de nieuwe schoentjes (natuurlijk met een naaldhakje) en het tasjes in fluwelen bro- caat Lange handschoenen voltooien het cock tailtoilet. Deze worden vooral bij een zwart kleed in opvallende kleur geko zen. KLEIN AVONDTOILET De klein-avondjurk, gemaakt uit cadix, is meest een foedraal waarop losse drape rieën aangebracht zijn. Deze draperieën beginnen onder de boezem, vallen tot aan die zoom en gaan met een diagonale bewe ging naar de achterzijde van het décolleté, waar ze met een kleine strik vastgehecht worden. Deze draperieën worden in aller- de b!auUÏ£s utgevoerd: symmetrisch, asym- lei varia '-miselings maar altijd zo, dat metrisch of frnr.nJVT'ViKiVi een turkenbroek, zij het effect maken va. z0 0IJ Hierbij draagt men sandaaltjes van zwart satijn, waarvan de naaldhakken met strik ingelegd zijn. Voor een teaterpremiè- re wordt deze klein-avondkleding gecom pleteerd met een acconcialura, d.w.z. een klein fantasiehoedje, gemaakt van linten. want de lucht 1 Categorie II Gehuwde arbeiders wier die koolzuur en j cchlSenote zich uitsluitend bezighoudt met de zorg voor het huishouden. Meerder- langzaam. Een zekere matige beweging van arbeiders die alleen leven of uitslui- deze klederlucht is voor onze warmtebe- tend met kinderen voor wie zij aanspraak haaglijkheid noodzakelijk. I hebben op kinderbijslag Voor alles moet verhinderd worden dat i Gemeenten van le categorie 97 fr. de kleding vochtig of nat raakt en daar- Gemeenten van 2e categorie 90 fr. door de ruimte tussen huid en kleding meer CateS°ric I11 Meerderjarige arbeiders of minder luchtledig wordt. Dikwijls komt die.,ot geen van de bovenvernoemde cate- het voor. dat zweet reeds een betrekke- S°rie®n behoren lijk geringe hoeveelheid kan deze toestand! Gemeenten van le categorie 95 fr. veroorzaken in plaats van te verdam- j Gemeenten van 2e categorie 88 fr. pen, de kleren vochtig maakt, zodat wij j Categorie IV Meerderjarige arbeidsters- tenslotte een duidelijk merkbaar nat ge- i hoofden van gezin. Dc minister van Sociale voel bespeuren Het is daarom biezonder Voorzorg bepaalt, na advies van het Be- belangrijk, dit natte gevoel te voorkomen, I heerscomité van de Rijksdienst voor ar- daar juist de vochtigheid het lichamelijk beidsbemiddeling en werkloosheid wat behaaglijke gevoel en de werklust sterk j d*ent te worden verstaan onder arbeid- beïnvloedt. Men moet daarom de huid met sters-hoofden van gezin zult ge niet in herhaling vallen. De voorraden nazien. Ze legen de vorst ten roos of sieraad' en~wat tule. beschermen. Peren en appelen beginnen zachtjes aan te verrimpelen Ze dagelijks ONS AKTUEEL PRAATJE, nazien en er de minst mooie uitnemen. Weldra verkoop van «witgoed». Vooraf vaststellen wat ge nodig hebt. Al uw lin nengoed eens nazien. KEUKENGEHEIMEN. KUNT U DROGE RIJST KOKEN Veel huisvrouwtjes ondervinden bij het koken van rijst nog wel eens moeilijkhe den. Soms wordt het een natte kleverige brij, dan weer is de rijst mooi droog, maar helaas flink aangebrand. Reken voor het koken van een droge rijst anderhalf zoveel water als rijst. Nooit meer, daar dan de rijst te vochtig wordt, en ook niet minder omdat dan de korrels n.iet genoeg kunnen zwellen. Dus nemen we bijvoorbeeld voor 2 tasjes rijst, 3 tasjes water Was de rijst onder stromend water op een zeef en laat ze goed uitlekken. Breng intussen het water met de gewenste hoe veelheid zout aan de kook en strooi hierin de rijst. Op deze manier is de kans op aan branden zeer gering, daar de buitenste laag NU HET WINTER IS WAT MEN IN HET KOUDE JAARGETIJDE WETEN MOET 1 In het koude en regenachtige jaargetijde worden wij er ons in biezondere mate van bewust, hoe zeer onze lichamelijke gezond heid van onze kleding afhangt. Zolang de temperatuur van de huid ongeveer 32 gra den bedraagt, heeft men een behaaglijk gevoel en de doelmatigheid van de kleding is afhankelijk van de voorwaarde, dat zij de huid op deze temperatuur kan houden. Men zou kunnen zeggen, dat onze kle ding het klimaat is, waarin wij leven. Wan neer men een stukje klerenstof onder een microscoop bekijkt, dan ziet men een bijna ondroordringbaar woud van grote en klei ne vezels. Dit vezelbos moet nu het mense lijk lichaam op de 32 graden warmte hou den, die voor de meeste mensen de grens vormen voor hun behaagljkheidsgevoel. daar ons lichaam deze temperatuur zowel in de winter als in de zomer nodig heeft, stoffen omgeven, die zo mogelijk poreus zijn. Daarom zal men voor onderkleding de voorkeur geven aan wol boven katoen, en poreus tricotweefsel boven linnenhemden- stof kiezen nylon-ondergoed is aldus het minst geschikt Juist van de onderste stoflaag af wordt immers ons klerenklimaat in directe zin geregeld. Daarom ook moet het hemd uit doelmatig stoffenmateriaal bestaan, want de uitscheiding van de waterdamp wordt in de allereerste plaats door die doorlaat baarheid van de hemdenstof bevorderd. Op dit gebied zijn uitgebreide onderzoekingen gedaan, waarbij merkwaardige resulta ten zijn gereikt. Zo is gebleken dat een mens zonder kleren aan te hebben in één uur tijds bij 33 graden warmte 73 gram - water uitscheidt, een aangekleed mens bij dezelfde temperatuur 91 gram. Is nu de kle ding niet erg poreus dan verzamelt zich de hoeveelheid water in de kleren; het gevolg hiervan is de reeds genoemde luchtledig heid, hetgeen weer het natte en koude ten t gevolge heeft. v v. i!ci ,<nn gjpk\. iMrtM, nrci rwen- si]. In ieder beroep kan ondoelmatige kle ding de prestaties ten zeerst beïvloeden en de werklust doen afnemen. Doelmatige kleding daarentegen bevordert de werklust Het is evenmin gezond bij het werk oude, afgedragen kleding aan te trekken, die door vuil en dergelijken haar poreusheid heeft verloren. oOo DE STAND DER WERKLOOSHEID Tijdens de week van 21 tot 27 december werden er per dag gemiddeld 153.122 vol ledig en 100.240 gedeeltelijk en toevallig werklozen gekontroleerd, hetzij een totaal van 253.362 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermeerdering van 4.110 volledig en 17.027 gedeeltelijk en toevallig werklozen geno teerd. De stijging van de volledige werkloosheid treft voornamelijk de sektoren Landbouw, Bouw, Metaal, Textiel en Voeding. De vermeerdering van de gedeeltelijke en toevallige werkloosheid is hoofdzakelijk het gevolg van de invloed van het einde van het jaar dan leggen talrijke ondernemin gen het werk tijdelijk stil daarentegen is er veel minder gedeeltelijke werkloos heid in de kolenmijnen als gevolg van de feestdag van Kerstmis. AANPASSING VAN INDEXCIJFER Art. 2 1. De in art. 1 vastgestelde bedra gen der werkloosheidsuitkeringen worden van de inwerkingtreding van dit besluit af, gekoppeld aan het indexcijfer der klein handelsprijzen 107,62. S2. De bedragen van de werkloosheids uitkeringen worden met 2,5 pet verhoogd, wanneer het indexcijfer der kleinhandels prijzen met 2,5 pet stijgt t.o.v. het index cijfer 107,62. Een nieuwe verhoging van 2,5 pet. wordt toegepast bij elke indexverhoging van 2,5 pet t.o.v. van het indexcijfer dat aanleiding gaf tot de vorige verhoging. Dezelfde bedragen worden met 2,5 pet •erlaagd wanneer het indexcijfer der klein handelsprijzen onder de 105 punten zal zijn gedaald. Een nieuwe verlaging van 2,5 pet wordt toegepast telkens wanneer het !ndex- cijfer 2,5 pet lager komt te liggen dat het indexcijfer dat tot de vorige verlaging aan leiding gaf. Indien het indexcijfer daalt beneden het cijfer dat een verhoging krachtens het eer ste en het tweede lid heeft verantwoord, of stijgt boven het cijfer dat een verlaging krachtens het derde lid heeft verantwoord, dan worden dt bedragen der werkloosheids uitkeringen teruggebracht of vastgesteld op 't bedrag dat met de indexcijfers over eenstemt. De in vorige leden bepaalde verhogingen of verlagingen worden toegepast de eerste zondag van de tweede maand volgend op die waarin het indexcijfer het peil bereikt dat deze verantwoordt. Aan deze bedragen worden de wettelijke gezinsvergoedingen toegevoegd. Vermits al de gemeenten in de streek xrrr van Aa,st in de tweede categorie vallen aar b®derS beneden de 18 kunnen de rechthebbende, dus aan de hand van de geciteerde cijfers zelfs hun rechten Gemeenten van le categorie 44 fr. i bepalen. B. O. B. Gemeenten van le categorie 74 fr. Gemeenten van 2e categorie 69 fr. Categorie V Meerderjarige arbeidsters die niet tot categorie IV behoren. Arbeiders van 18 tot en, met 20 jaar Gemeenten van le categorie 70 fr. Gemeenten van 2e categorie 65 fr. Categorie VI Arbeidsters van 18 tot en met 20 jaar Gemeenten van le ategorie 56 fr. Gemeenten van 2e categorie 51 fr. BISDOM GENT STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN PRIESTERBENOEMINGEN. Z. H. Exc. Mgr de Bisschop heeft be noemd lot Onderpastoor te Aalst opc«' Martinus gen E. II. R. De- Pauw. onderpastoor te 'Heiro- rijkswacht"h?t'~verkëerstoezicht uitoe- de; te St. Laureins, in vervanging van E. *ent 44.847 verkeersongevallen plaats ge- H. O. De Geyter, die om gezondheidsrede- i had. Er waren 752 slachtoffers op slag nen op rust gaat te Evergem, E. H. R. Van dood. den Bossche, onderpastoor te Heusden: te j in december 1958 gebeurden op voor- Heusden E. H. J. De Clercq, onderpastoor i noemde wegen 3.834 verkeersongevallen IN 1958 Tijdens het jaar 1958 hebben op de we- in de bebouwde kommen, waarover erk^e rs toezicht te St. Amandsberg (Center); te Tielrode E. H. R. Verhelst, leraar aan St. Maartensin- stituut te Aalst; tot Leraar aan het St. Maarteninstituut te Aalst, E. H. J. Lefèvre, subregent aan het O. L. Vrouwcollege te Oudenaarde. tot Subregent aan het O. L. Vrouwcollege te Oudenaarde E. H. H. Van Royen, waarn. subregent aan het St. Jozef-Kleinseminarie te Sint-Niklaas. oOo BERICHT Het secretariaat van de literaire Rei- naertprijzen, uitgeschreven door Uitgeve rij ARBEIDERSPERS. Wetstraat, 133, Brussel, vestigt er nog even de aandacht op dat de manuscripten voor de roman prijsvraag het jeugdverhaal, het speurders- verhaal en het reisverhaal, in drie exem plaren per aangetekend schrijven dienen ingezonden op bovenvermeld adres TEN ALLERI.AATSTE OP 31 JANUARI 1959. Het reglement van deze prijvragen kan nog steeds bekomen worden op het reeds vermeld adres. waarvan 78 met dodelijke afloop. Ander zijds waren er 569 ernstig en 1795 lichtge wonden. De overeenkomstige cijfers voor 1957 luiden 3375 verkeersongevallen waarbij 65 personen op slag dood bleven, 512 ernstig en 1606' licht, werden gewond. VAN 2 TOT 4 JANUARI Tijdens de periode van 2 tot 4 januari gebeurden er op de wegen en in de bebouw de kommen, waar het verkeerstoezicht door de rijkswacht wordt uitgeoefend, 372 ver keersongevallen, waarbij 6 personen wer den gedood. 53 ernstig en 175 licht werden gewond. i De oorzaken van de dodelijke ongeval len zijn overdreven snelheid 1; weige ring van voorrang 1; slippen: 1; onvoor zichtigheid van voetgangers bij het over steken 2; andere omstandigheden 1. De verdeling van de ongevallen per pro vincie is als volgt Brabant 68, West-Vlaan- deren 31, Oost-Vlaanderen 57, Antwerpen 34, Limburg 34, Luik, 36, Luxemburg 23, Henegouwen 59, Namen 30. DE BRAVE MOORDENAAR door JOS. JANSSEN. 30ste Vervolg. Nijdig springt Meester Lootens recht, grijpt naar zijn hoed. En nu moogt gij nog zo hard «Bravo» roepen, die man zal ik verdedigen tot het uiterste. Bonjour. Meteen stormt hij het hotel uit Meester de Saint Hubert vliegt hem achterna. Pardon, collègue, eet homme est mon cliënt. 't Is gij de onderkruiper. Dr Faes maakt zich ongerust over de bei de Meesters, die nu midden onze Grote Markt heftig te discuteren staan en straks handgemeen zouden kunnen worden. Ik begin te geloven. Directeur, zegt hij bezorgd, dal ix de schedels /an die he ren eens zal moeten onderzoeken. De oren van Meester Lootens bevallen 'mi j niet En de neus van Meester de Saint Hubert nog minder. Ik denk, dat wij best doen dokter die heren wat te gaan kalmeren. Kijk eens. Meester Lootens heeft zowaar de hoed van de Saint Hubert afgeslagen. Onder advocaten, stel u dat voor. Kom Maar dat is Schallier. Pardon, Meneer de Direkteur, uw le veranciers zouden willen weten hoe het staat met de bestellingen voor ons gevang. Nu we weer 'n prisormnier hebben Laat die mensen bij mijn Cipier gaan, meneer Schallier. Nu heb ik geen tijd. En samen met Dr Faes loopt hij de deur uit, de Markt op. Triomfantelijk keert Schallier zich naar de leveranciers. Drinkt uit, vrienden, juicht hij. Ik trakteer u allemaal op 'n schuimende pint. Ons gevang herleeft vandaag! Geheel Veur- ne herleeft. Dank zij die die brave moordenaar Op de entoesiaste woorden van Schallier volgt 'n daverend brovageroep. Bril heft zijn glas lipsmekkend omhoog. Dat wij hem lang in bloeiende gezond heid in ons schoon gevang zouden mogen bewaren mensen Met opgeheven glazen tieren onze leve ranciers zo hard, dat de in lood gezette ruitje van ons Hotel du Palais de Justice» er bij staan te rammelen. Jammer, dat de brave moordenaar niets weet van de belangstelling en de sym patic, die het volk van Veurne en vooral dan de leveranciers van ons «Gevang» hem toedragen.Dat zou hem ongetwijfeld 'n riem onder het hart steken, zijn eenzaamheid verlichten, hem 'n gevoel van gezelligheid geven in zijn koude cel. Wel heeft zijn tête-a-tête met de fles co gnac van Meester Lootens hem heel wat opgemonterd, zodat hij de gebeurtenissen van de laatste uren minder tragisch is gaan inzien. Jaja, Meester Lootens en Meester de Saint Hubert weten waaraan 'n prison- nier in de eerste plaats behoefte heeft om er de moed in te houden. En het braaf dochtertje van onze Cipier heeft op de koop toe nog voor 'n vaasje met bloemetjes ge zorgd, dat nu op het klaptafeltje aan de celwand prijkt Nu nog 'n paar schilderij tjes En ja, waarom zou hij de hagel blanke muren niet als doeken kunnen ge bruiken om zijn vel tot 'n veranda om te toveren met vensters, waardoor men de «weiden als wiegende zeeën» van ons heer lijk Veurne-Ambacht zou kunnen bewon deren met in de verte de torens van Veur ne en ginder de witte duinen van De Pan ne met 'n stralend doorzicht op de lachen de zee Bij onze Onderzoeksrechter heeft de moordenaar beweerd, dat hij kunstschilder is, of althans iets in die aard. In zijn zak ken heeft men inderdaad een aantal krab bels gevonden, waarvan Jiij beweerde, dat het schetsen waren, die hfj hier en daar ge nomen heeft, maar waarvan onze Onder zoeksrechter veeleer gelooft, dat het plan nen zijn, misschien wel van huizen of villa's waar door de moordenaar 'n slag zou geslagen worden Het onderzoek daar omtrent zou wellicht nog tot grote verras singen kunnen leiden. De moordenaar schijnt zich hierover wei nig bezorgd te maken Grinnikend grabbelt hij in zijn broek zakken. Ha, daar steken nog 'n paar stompjes boskool in; juist genoeg om op de onschul dige celmuren 'n paar schetsen te maken. Met één sprong staat de «brave moorde naar» boven op zijn bed en fluitend als 'n lijster, hij wisi niet eens, dat hij nog fluiten kon, is hij aan het tekenen ge vallen de lange generaalssnor, de neus, de ogen, de grijze kop, de gegalonneerde kepi. Voila, daar staat onze Cipier Cipier Nee, dit is geen gevangeniscel meer. Dit is 'n hotel Beau Séjour Les Ambassadeurs Hier hangt alvast het ijzeren uithang bord, zo oud als onze goede stede zelf. «In het Witte Paard» Te alledaags, te klein-burgerlijk «La Vie est Belle»? Bravo Maar le patron Parbleu, Meneer de Direkteur, wie an ders Haha, «Le Patron». Onze Direkteur staat er prachtig op. Kom, nu eens gedronken op «Le Patron» en op zijn «Maitre d'hotel». De moordenaar schijnt totaal over zijn emotie heen. Op uw kostbare gezondheid, heren Gauw nog iets bijkrabbelen. Cuisine soignée. Eau a tous les éta ges Salle de bains. Voldaan klopt hij het koolstof van zijn handen, terwijl hij met 'h welgevallig oog zijn werk staat te bekijken. Nu een van de lekkere sigaren van die gekke advokaat. Aai, bezoek Numero Dertien, hier ben ik met Dr. Faes, de dokter van ons gevang. Sta op en kom hier bij de deur. Daarop krijgt de jonge moordenaar het versleten hoedje, de slordige grijze sluik- haren, de kleine verkensoogjes achter het gouden brilletje en de peper- en zoutsnor met het grauwe bakkenbaardje van onze beroeimde Dr Faes te aanschouwen. Met 'n beminnelijkheid, waarschijn lijk veroorzaakt door de heerlijke Cognac van Meester Lootens die Dr. Faes zeer verrast en onmiddellijk doet besluiten, dat de moordenaar, zoals verwacht, erfelijk zwaar belast is en 'n prachtig subjekt voor de medische wetenschap, begroet de kerel onze wakkere dokter. Bonjour docteur Dr Faes boort zijn onderzoekende blik in de ogen van de misdadiger, terwijl hij 'n beetje zenuwachtig in zijn baardje staat te krabben. Dag vriendje, piept hij. Kom binnen, dokter Kom binnen. Doe het niet. dokter, waarschuwt onze Cipier. Blijf hier. Zulke kerels zijn niet te betrouwen, dat weet gij toch. Ja, dat weet onze grote medicus. Hoe is 't vriendje Hoe gevoelt gij u 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1959 | | pagina 2