/Ukouw>enkk&h,iek Sociale Kroniek KEUKENGEHEIMEN VLEES OP TAFEL Vers vlees is veerkrachtig, dit wil zeggen, dat een vingerdruk er in geen blijvend put je mag achterlaten;; het ziet er bovendien fris en glanzend uit en heeft een frisse geur. Was het vroeger de gewoonte grote stuK- ken vlees enige tijd voor dc bereiding te zouten, tegenwoordig ooet men dat niet meer, omdat het bewezen is dat zout kost bare sappen uit het vlees trekt. Zouten vlak voor de bewerking is dus aan te raden. Het zout wordt tegelijk met ue peper aan alle zijden goed in het vlees gewreven. Bereid uw gebraad met boter of marga rine, maar vergeet nooit er het ttukje vet bij te voegen, dat de beenhouwer bij het vlees doet dit vet verbetert de fijne smaak van de saus. Overgiet tijdens de braadtijd het vlees regelmatig met wat vleesnat. Roastbeef. dat in de oven wordt gebra den, zetten we altijd in een vooraf goed verhitte oven. Reken voor de braadtijd on geveer 30 minuten per kilogram. Kalfs- en varkensgebraad dienen altijd goed doorbraden te zijn. Voor deze beide vleessoorten rekenen we dan ook een braadtijd van één uur per kilogram. Wat het klein-vlees betreft, zoals bief stukken, coteletjes, kalfslapjes enz..., voor al deze vleessoorten dient men de boter vooraf te laten bruinen. Wenst men een bloedige biefstuk, da zal men deze op een hevig vuur kort afbak ken. Wenst men het vlees meer doorbakken dan zal men na het vlees aan beide kan ten gebruind te hebben het vuur vermin deren. Evenals bij gebraad, moet ook kalfs- en varkensbakvlees goed doorbakken zijn. Het mag evenwel nooit uitdrogen: daarom het op een matig vuur langzaam gaar en bruin bakken. Vlees, dat gestoofd moet worden, wordt vooraf in hete boter of vet gebruineerd. Uien worden eveneens bruin gefruit. Dan leggen we het vlees onder in de pot, daar bovenop de uien en voegen dan de rest van de ingridiënten toe. Stoofvlees moet altijd goed gaar en zacht zijn. Voor rundvlees re kenen we ongeveer 3 uur, terwijl kalfs- en varkensvlees in 1% uur wel gaar is. Om te eindigen nog een woordje over soepvlees. Voor extra fijne soep moet men het soepvlees altijd met koud water opzet ten. Verlangt men daarentegen een sappig stuk bouillie of kalfssoepvlees, dan laat men eerst het water koken alvorens het vlees er in te leggen. Men lette er echter op dat soepvlees in beide gevallen langzaam moet gaar koken. HUISHOUDELIJKE WENKEN. In keuken en badkamer zijn gordijnen in plastiek zeer praktisch. Maar is het u al opgevallen wat een onaangename geur dit plastiek kan verspreiden Om deze geur te doen verdwijnen, is het aan te raden, het plastiek gedurende 24 uur aan de buiten lucht bloot te stellen. Wanneer U dan de gordijnen ophangt zullen ze niet meer rui ken Regenwater is niet alleen goed voor de was, maar ook voor uw huid. Vooral U Mevrouw, die in de stad woont en steeds leidingwater gebruikt voor Uw toilet, doet er goed aan eens wat regenwater op te vangen. Deze tijdelijke verandering zal de schoonheid van Uw huid zeer ten goede ko men, vooral wanneer U regelmatig vette creme gebruikt. Wanneer het rubberen badiapijtje stuk is geworden, laat het dan eens een paar uur weken in water waaraan per 'Uer 2 soeplepels ammoniak werden toegevoegd. Het tapijtje zal weer soeoel en zacht uit het bad komen. Op deze tijd van het jaar gebeurt het nog al eens dat appels een rimpelig huidje krijgen. Dit is geen mooi gezicht. Maar er bestaat een middel tegen leg de vruchten maar eens enkele uren in een teiltje met koud water en zie... U kunt prachtige glad de appels of tafel brengen. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. MODECOLLECTIES L\ ZUID EN NOORD. Terwijl op dit ogenblik nog weinig be kend is omtrent de creatie van de Parij se mode-ontwerpers, heeft Florence zijn grote dag al achter de rug en heerste er reeds een lentesfeer in Amsterdam. Laat ons eerst eens een kijkje nemen in Florence het middenpunt van de Italiaan se mode. De eerste shows werden praktisch geheel in beslag genomen door mantels en tailleurs, die we zijn dat van de Italia nen gewend volmaakt waren. Opvallend is hier de nieuwe lijn van schouders en mouwen. Of eigenlijk is er geen schouder lijn meer omdat deze geheel wordt opge lost in een rechte lijn, die van af de hals tot a.an de zoom van de mouw loopt. Hier door wordt een vloeiend effect bereikt van hals tot elleboog. Zowel de mantels als de tailleurs zijn zonder kraag "bf hebben een ver afstaande ronde col. Vele mantels wor den met een brede ceintuur losjes geslo ten. Deze ceintuur geeft de taille aan, die ditmaal op de normale plaats zit. Een feit dat overigens door de meeste Parijse ont werpers zal bevestigd worden. De rokken zijn een ietsje langer gewordsn, maar zij blijven toch altijd nog een 44 cm. boven de grond. De modeshow in Amsterdam verdient ten volle onze aandacht, omdat de Hollandse lente nu eenmaal meer met ons klimaat overeenstemt dan deze van het meer zonni ge Italië. De lente in het noorden is eerder kil, vandaar dus dat er in Amsterdam veel kleurige kleedjes te zien waren van een niet te dunne stof. Zeer praktisch zijn, vol gens onze mening de mouwloze wollen jurk jes met bijbehorend recht jasje in quasi- nonchalante stijl. De ideale lente-dracht een rok en bloeze is niet in het vergeet hoek geraakt. Er zijn op dit gebied velerlei variaties, waarvan we er hier één zeker willen vermelden een empirestijl-bloeze boven een hoog opgeknipte wijde rok met een brede stijve ceintuur, waaabij op kille dagen verschillende korte felgekleurde be- lerootjes gedragen kunnen worden. Zeker iets voor onze jonge meisjes Zowel in Italië als in Amsterdam is ma rineblauw met wit weer geaccepteerd als ideale lente-combinatie. Ook voor kleine zwart-wit ruitjes en pied-de-poules blijkt het sukses verzekerd. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN VALENTIJNSDAG Sedert enkele jaren wordt ook in ons land een poging aangewend om Sint Valen tijnsdag (14 februari) tot «de dag der ver- iefden» te propageren. Vooral in Engeland wordt deze dag der liefdesverklaringen benuttigd om zijn op rechte liefdegevoelens te uiten. Vele Britse jonge meisjes hopen in de komende week een «Valentine» toegestuurd te krijgen. Dit is een kleurige kaart met harten ver sierd en door de anonieme afzender voor zien van een minnedicht. In Duitsland wordt deze dag «Viellieb- chentag» genoemd en geven geliefden el kaar geschenken. Het verband tussen deze minnedag en de Heilige Valentinus is waarschijnlijk te zoeken in het ontwaken van liefde en lente omstreeks deze tijd van het jaar. DIT IS PERLON Weet U waaruit «perion» bestaat Nee We zullen het U eens vertellen Perion bestaat uit zes delen koolstof, 11 delen waterstof, 1 deel zuurstof en 1 deel stikstof. En nu we het toch over synthetische ve zels hebben, willen we U ook nog even ver klappen wat eer nodig is voor de vervaar diging van 1 kilo celwol, een hoeveelheid die voldoende is voor het maken van twee japonnen. Hiervoor is dan 3% kilo grond stof nodig, verdeeld als volgt celstof, na- triumhydroxyde of loogzout, kooldisuflide en zwacelzuur. En natuurlijk komen daar een groot aantal ingewikkelde formules en even ingewikkelde machines aan te pas. ONS WEKELIJKS PRAATJE. NOG THEE-WETENSWAARDIGHEDEN. We vertelden het U reeds de thee is niets anders dan de gedroogde bladeren van de theeboom, of theestruik, die in het Verre Oosten overvloedig groeit, en er be hoeven bijzondere zorgen, jaren lang, tn geduld ter behandeling van deze plant. wanneer zij ongeveer drie meter hoog zijn geworden, worden zij afgekapt, dit ge beurt om de acht of negen jaar opdat deze weer frisse, bladerrijke loten zouden krijgen. De theestruik gelijkt met zijn wit te bloesems op onze witte hagedoorn, wan neer deze laaste in volle bloei is. De blaad jes, één voor één geplukt, worden in een matig verwarmde metalen pan of over waterdamp tot verwelking gebrach'. Daar na worden ze op een mat geschuld en, nog heet zijnde, tussen de handen gerold, zo- jdat alle blaadjes ineengekruld zijn Eerst dan is de thee voor de verpakking gereed, j Zeer hete, zowel als iisgekoelde thee heb- 1 ben volgens vele supporters de eigenschap- pen de dorst te laven en de drinker er van tevens te versterken. Zij die bij koffie zwe- ren, doen er dus best aan niet verder te le- 1 zen, want hier volgen een paar manieren I van verschillende landen om de thee ie zet ten. In Engeland moet de thee zo heel moge- lijn zijn. De soorten van Ceylon, Sousjong en India zijn het meest in trek. De porselei nen theepot mag natuurlijk slechts voor thee gebruikt worden. Hij wordt met heet water verwarmd. Men giet het kokende water weg en schept de thee in de pot (een lepeltje per tas plus één voor de pot vol gens het overal bekende Engelse voor schrift. De thee laat men eerst een mi nuut zwellen in de warme pot, waarna men eerst dan en niet vroeger het hevig kokende water er opgiet. Men laat drie mi nuten trekken, roert even om en laat nog twee minuten trekken. Als het gebruikte water kalkhoudend is, kan men er een snuifje sodabicarbonaat aan toevoegen. De Engelsen drinken hun thee met citroen of zeer romige melk. In Rusland geniet de Chinese thee de voorkeur. Het is de vroegere zwarte thee der karavanen, waarvan het aftreksel zeer sterk is; het wordt heet gehouden in de sa- movar, die kokend water bevat. Het af treksel wordt in koppen gegoten en er wordt water bijgevoegd. Terzelfder tijd I worden citroen en confituur aangeboden: I dit laatste in plaats van suiker Dronk U reeds een ijskoude MATTNI- 1 QUE Bereid een aftreksel van sterk ge- j parfumeerde (jasmijn) thee en giet er in j brede glazen met gevanileerde suiker ook i een scheutje witte rum bij en voegt er ten J slotte twee ijsblokjes bij. Het smaakt heer lijk verfrissend oOo DE STAND DER WERKLOOSHEID De rijksdienst voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid deelt mede tijdens de week van 25 tot 31-1-59 werden er per dag gemiddeld 169.738 volledig en 160.210 ge deeltelijk en toevallig werklozen gecontro leerd, hetzij een totaal van 329.948 werklo zen. Vergeleken met de vorige week werd een vermindering van 682 volledig en een ver meerdering van 21.141 gedeeltelijke en toe vallige werklozen genoteerd. z De stijging van de gedeeltelijke en toe vallige werkloosheid is vooral te wijten aan de stopzetting van het werk onder de in Frankrijk werkzame Belgische grensarbei ders en aan de toegenomen werkonderbre king in de kolenmijnen. Deze stijging werd evenwel geremd door de verbetering van de weersgesteldheid, die een gevoelige her vatting van de activiteit in de industrieën waar buiten gewerkt wordt, mogelijk maakte. DE TOESTAND voor 1958 In 1958 werden er per dag gemiddeld i in de kolonie en missionarissen). GEWOON UITSTEL VOOR MILITAIRE DIENST. Een jonge man die 19 jaar wordt, zal in datzelfde jaar voor de legerdienst worden opgeroepen, indien hij daartoe lichamelijk geschikt is bevonden. Op verzoek van de belanghebbenden en mits bepaalde redenen kan er UITSTEL worden verleend. Normaal kan er 5 jaar uitstel worden bekomen in uitzonderlij ke gevallen zelfs meer. Na de periode van uitstal zal de dienst plichtige a) ofwel zijn normale dienstplicht ver vullen bij het normaal contingent, b) ofwel dienst moeten doen bij het speciaal contingent (territoriale wacht, voornamelijk de zaterdag namiddag). c) ofwel aanspraak kunnen maken op vrijlating. We zien dus onmiddellijk dat er drie stelsels bestaan. Sommigen zullen TIJDELIJK UITSTEL krijgen (ten hoogste tot 23 jaar; in sommi ge gevallen langer, en zullen nadien hun dienst presteren. Hier onderscheidt men 1. broeder nog onder de wapens, 2. eerstopgeroepene uit een gezin van 5 kinderen, 3. studieredenen, 4. onmisbaar voor het bedrijf, 5. verblijf in het Buitenland. Sommigen zullen geen militaire dienst doen en onmiddellijk ingedeeld worden bij het speciaal contingent, dat zal van toepas sing zijn voor een gezin met vijf broers of zusters, j drie broederdiensten. i Sommigen zullen eerst een reeks uitstel len bekomen (gewoonlijk vijf jaar) en eerst nadien ingedeeld worden in het speciaal contingent, op de uitdrukkelijke voorwaar de dat ze nog steeds aan de vereiste voor waarden voldoen. Dit is het geval voor de kostwinners, weduwnaars met 1 of meerdere kin deren. Sommigen zullen eerst een reeks van uitstellen bekomen (minimum vijf) en daarna VRIJLATING bekomen, dus geen enkele militaire dienst moeten presteren, ook in het speciaal contingent vrijlating om morele redenen, i zeevaartpersoneel, j mijningenieurs en ondergronds mijn- personeel, SCI 1. In ;e vastt woensd. zij die in het VERRE buitenland naart) bl«ven> bevlekt ter beschikking stelling van de Mkuatert van Koloniën (geneesheren en Zij zi c tier vei vrijstelling wegens lichamelijke geschiktheid. irrijdag WIE KAN GEWOON UITSTEL iere w< BEKOMEN R E« jemene I DE KOSTWINNERS, 3ie noc ofwel van vader en moeder of vanmogen van beiden, De g< ofwel van de grootouders of een gorden beiden, zo de ouders overleden zijn. (?^er sonen die lijden aan een ernstige ziekt^'i^3® lichaamsgebrek of die vermist worden H*- nen beschouwd als overleden), -6? het ofwel van een of meerdere verwe^aar' u broers of zusters, 1) A; ofwel van de persoon die de verwketmai( de of verlaten dienstplichtige sinds 2) Ir minste 4 jaar ten zijne laste heeft °P 3) Ir ogenblik dat hij 18 jaar wordt. soneels WELKE VOORWAARDEN MOETENmaalüj VERVULD 4) a 3e lichi 1. Het door de dienstplichtige ingebryeieder te bedrijfsinkomen moet onmisbaar tjj met voor het gezinsonderhoud. 5) a 2. De vader (of de grootvader) nmaaltij overleden zijn ofwel 60 jaar oud. ünet zi< wordt als overleden beschouwd indien 5) A als verloren voor het gezin dientom wil schouwd.De ouderdom van de moeder kien nei niet in aanmerking ze mag dus mirinricht: 1 dan 60 jaar zijn. IV. 1 I 3. Het samengevoegd inkomen van onze t vader en de moeder, of van de daartfe26 r' gelijkgestelde personen, of van de grooPnze d ders, of van de verweesde broers en zusten om mag niet meer bedragen dan 20.000 frk. V. V Dit bedrag wordt, per persoon ten ia®chten vermeerderd ^ven ofwel met een vierde dus 5.000 ofwel met het bedrag van de geff pe I vergoeding, wanneer de persoon ten lij..^ een kind is waarvoor jaarlijks gezinst goeding meer dan 5.000 frk. wordt ontif^^ Indien een weduwnaar of weduwe een of meerdere personen ten laste h mag ook de overleden echtgenoot als ILjecjlt, soon ten laste worden medegerekend. B. O. O. 8ebrl!1 biecht 1 mi ""'afzond '180.893 werklozen gecontroleerd tegenover j 116.810 in 1957, wat een vermeerdering be-j 'tekent met 64.083 of 55 t.h. Deze stijging van de werkloosheid, die bowel de volledige als de gedeeltelijke en toevallige betreft, is te wijten aan de con juncture teruggang van de economische bedrijven, die zich het gehele jaar door in het merendeel van de landen in West-Euro pa heeft doen gevoelen. Deze algemene verslapping van de zaken heeft in ons land tot een uitgesproken in krimping van de werkaanbiedingen geleid, inzonderheid in de mijnbouw, de textiel nijverheid, de metaalverwerkende nijver heid en het bouwbedrijf. Wat meer bepaald de gedeeltelijke werk loosheid betreft, valt de aanzienlijke stij ging van de werkloosheidsdagen in de tex tielnijverheid aan te stippen, evenals een beperkte tewerkstelling in tal van kolen mijnen als gevolg van de gestadige aan groei van de voorraden. 0O0 LOTENLENING 1953 Bij de 305e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 2 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 1468 nummer 143 en een lot van 1 miljoen fr. op obligatie reeks 2749 nummer 722. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbstaalbaar tegen 1.000 fr. LOTENLENING TENTOONSTELLING 195fe 70e TREKKING Bij de 70e trekking van de lotenlerPnze" van de tentoonstelling 1958 is een lot p"™3 1.000.000 fr. gevallen op obligatie r 913.491; een lot van 100.000 fr. op obligfan nr. 1.136.837; twee loten van 50.000 fr.^an e obligaties nr. 34.630 en nr. 1.058.103. v Al de andere obligaties der groefe™er 913.401 tot 913.500, 1.136.801 tot 1.1361 34.601 tot 34.700 en 1.058.101 tot 1.058.?® blok leder moger De 2 gez ■aad VI. zijn terugbetaalbaar aan pari. 0O0 Hie; LENING VOOR WEDEROPBOUW DERDE GROEP Bij de 457e trekking van de Lening v Wederopbouw derde groep, is een lot ff" d 1 miljoen fr. gevallen op obligatie 9504 nummer 208 en een lot van 500.0001 J* op obligatie reeks 10021 nummer 896. De andere obligaties van die reeksen s terugbetaalbaar tegen 1.000 frank. -0O02 HET WORDEN STELLIG VIER VOLLE ZALEN bij de vertoninf DE KONINGIN EN DE REBELLEN 3 Bespreekt op tijd Uw plaatsen DE BRAVE MOORDENAAR door JOS. JANSSEN. 35ste Vervolg. Maar, als de Directeur komt... ver maant hij. Vlug de emmer in, besluit de gevan gene. 'n Verstandige jongen, die hem niet in de steek zal laten. Zulke mannen mag onze Cipier wel. Na nog even geluisterd en in de witte gang te hebben gekeken, of er geen onraad te vrezen valt, hebben de beide mannen de moordenaar binnn de cel, de Cipier bui ten de cel, het zich, tegen de deur geleund, gemoedelijk gemaakt. Allebei vinden zij van elkaar, dat de an dere nog zo kwaad niet is. Voor een Cipier is het een gehele opluchting als een gevan gene goed meewil, geen nutteloos kabaal maakt en geen miserie zoekt. 'n Sympatieke kerel, die moordenaar. Hij kan gerust zijn, de Cipier zal het hem in zijn gevang niet lastig maken, dat zal hij ondervinden. En de moordenaar van zijn kant begint nu ook te geloven, dat Anneke's vader een goed hart onder een ietwat ruwe schors draagt. Lustig staan de beide mannen aan hun sigaartje te paffen. Wel Lekker bekent de jonge kerel 'n Zaligheid, zulk 'n fijn sigaartje. Die Saint Hubert is 'n fijn proever. Met welbehagen blazen de beide mannen elkaar de rook in de neus. Onze prisonnier geeft geredelijk 'n proeve van zijn kunst om kringetjes te blazen en tovert aldus rond de képi van onze Cipier een aureool, zoals de heiligen in onze Sint Walburga- kerk er allemaal een dragen. Onze Cipier probeert hem dit na te doen; maar hij ge lukt er slechts in een onooglijk wit wolks- ke de lucht in te blazen, waarvan men hoogstens zoiets als 'n vraagteken kan ma ken. Het lekker sigaartje brengt onze Cipier aan 't mijmeren. Daar moesten wij. Onze prisonnier kijkt op, glimlacht even. 'n Cognacske, Cipier Heftig protesteert onze rechtschapen Cerberus. Her reglement, man Het regle ment Allei, één klokske dan. Om u te ple zieren, vriend. Vlug heeft de gevangene de fles van Meester Lootens uit haar schuilplaats te voorschijn gehaald en er de kurk afgetrok ken. Jammer, dat ik hier geen glas bij de hand heb. Ja vriend het reglement verbiedt uit drukkelijk... O, maar het gaat ook best zonder glas hoor. Zeker, vriend. A la guerre comme a la guerre, ne- waar 7 I De prisonnier reikt onze Cipier de aan- minnelijke fles toe. Pak aan, Cipier. Nee, vriend. (Onze Cipier kent zijn wereld). Vous l'honneur. Op uw kostbare gezondheid. Cipier. Het water loopt onze gevangenbewaar der langs de kin, als hij die jonge gast zo smakelijk de fles aan zijn mond zie* hef fen. Drie sterren, ik zeg u maar dat. Die jongen klokt er dapper aan los. Straks is de fles geheel leeg. Eindelijk moet onze prisonnier ademha len, goddank. Nu uw beurt. Cipier zegt hij, ter wijl hij de fles doorgeeft Als 'n echte fijnproever besnuffelt de brave man de verleidelijke fles en zalig doet hij er de ogen bii dicht. Aan de vot santé, vriend. Wat 'n kostbaar slokje Wat 'n edel vocht Onze Cipier kan zijr. mond van de fles niet krijgen; zij plakt hem als het ware aan de lippen, alsof -Je hals met lijm be streken ware. Maar zijn adem, die ten slotte begeeft en hem verplicht de fles eventjes te b.ten zakken. Dat tekort aan alem heeft hij ver leden winter overgehouden van eeen kwa de griep. Nu ondervindt onze brave Cipier andermaal hoe vervelend dit op sommige momenten kan zijn. Hijgend staat hij naar 'n beetje lucht te snakken. En aarzelend reikt hij de jonge moorde naar de fles toe. Deze protesteert. Zo niet, Cipier. Op één been kunt ge niet lopen. Gelijk ge wilt, jongen. Na nog eens adem te hebben gehaald zet hij de fles opnieuw aan zijn mond. Zalig Goddelijk 'n Engeltje, dat op uw tongske... Ei, daar verslikt de brave man zich. Vlug heeft de prisonnier hem de fles uit de handen genomen; het ware 'n misdaad moest zij per ongeluk vallen. Onze ongelukkige Cipier proest het uit in een benauwelijke hoestbui, op het randje van de dood door verstikking. Voorzichtig. Cipier. Voorzichtig. Meewarig klopt de jonge moordenaar hem door het valgat op de schokkende rug. Heu Heu Heu -- hijgt de ongelukkige man. Zijn gezicht slaat er paars bij ui*, ter wijl hij met hoofd half door het valluikje hangt. Amaai Dat was dat was in mijn verkeerd keelgat geschoten Van de felle inspanning rollen de tranen hem langs de wangen, terwijl hij in eer. nieuwe hoestbui uitbarst. De witte gang draait hem voor de ver bijsterde ogen voorbij, nu hij lam en gebro ken tegen de celdeur geleund staat. Het helpt niet, dat zijn brave prisonnier hem behulpzaam en bemoedigend op de rug klopt, de kwade vlaag houdt aan. Plots vallen de ogen van de moordenaar op de sleutelbos, die aan de buikriem onze Cipier bengelt. Zou hij... Vlug steekt hij de arm door het valluiï haakt de sleutelbos los, past 'n paar s! tels op het slot van zijn celdeur. Onze lamgeblafte Cipier let er niet et op. Kom Cipier zet u hier op de bank. En bezorgd brengt de brave moorden» die inmiddels uit zijn cel geraakt is, i Cipier naar het bankje, dat in de witte g« tegen de muur staat en waar de ontstd man nu hoestend en krochend op ne 6 zinkt. Hier, Cipier, 'n slokje water Behulpzaam komt de jonge man aarr draafd met de waterkruik, die hij uit i cel is gaan halen. Op hetzelfde ogenblik komt Anneke1 g gang ingelopen. Waarschijnlijk is zij e< komen kijken waar haar vader zolt blijft. En nu vindt zij hem daar, meer dc dan levend, hijgend en proestend, of hij, meteen zal inblijven. 9 Vadertje toch, wat is er gebeurd Met inspanning van al zijn krachten p beert onze Cipier die vervelende en ont», kome hoestbui te onderdrukken. q -Mijn verkoudheid van passeei winter, kindje, kreunt hij. Niet spreken, Cipier, vermaant i prisonnier hem. Dan begint het weer Anneke begrijpt niet goed. Maar vadertje, zo ineens Ik lo gauw uw borstbalsem halen. T VERVOLGT

De Gazet van Aalst | 1959 | | pagina 2