Onze enquête over Amnestie Standpunt van Vuurkruisen - Aalst SPORT rkenj Eej past a verl» het j* i nog, Ver, nciep! nodal} MIJNE HEREN, Als gevolg aan de artikels verschenen in uw blad en aan de vraag gesteld aan de verschillende vaderlandse verenigingen vah de Stad, hebben wij de eer ons stand punt hierna te doen kennen. xiet standpunt van ue Nationale Vuur- kruisenoona aangaanae ae repressie werd vastgesteld door ons Congres genouden op la UKtouer laoö en ae commissies aie het vooralgingen de algevaaraigaen van al de aldelingen van Beigie welke aan dit Con gres deelnamen ook Aalst nebben nun in stemming betoond met dit standpunt. Wij bevestigen nogmaals dat wij volstrekt ge kant zijn tegen gelijk welKe algemene am- nestiemaatregel die in leite neerkomt op een premie voor t verraad. Wel kunnen wij aannemen dat individuele gevallen wor den onderzocht en er milderende maatrege len worden getrouen ten gunste van ver oordeelden die openbaar hun dwaling er kennen en berouw uitdrukken over hun be gane ïouten. Voor de grootste misdadigers welke nog in de gevangenissen vertoeven, en ze zijn zeer gering nog in getal, en zich puchtig hebben gemaakt aan terechtstelling van vaderlandslievende Belgen, aan folte- ringen gepleegd op politieke gevangenen, verzetiiecien en werkweigeraars, kunnen wij geen genademiddelen in overweging nemen. Wij herhalen dat wij geen tegenstanders zijn van menslievende maatregelen in de voorwaarden hierboven vermeld maar be klemtonen dat alvorens zich verder bezig te houden met de incivieken van 1940-1945 men eerst de oudstrijders van 14-18, welke in een ogenblik van vertwijfeling in 't volle geweld van 't gevecht een fout begingen, in eer zou herstellen en dan gevolg geven aan de rechtmatige eisen van al de oorlog slachtoffers van 14-18 en van 40-45. Gelieve ons schrijven te willen inlassen en intussen de verzekering te aanvaarden van onze achtingsvolle gevoelens. Voor het Bestuur van Afdeling Aalst van de Nationale Vuurkruisenbond. De Secretaris, De Voorzitter, Van der Borght L. De Schaepdrijvcr. ONS KOMMENTAAR Zowel als dit het geval was voor het standpunt van de N.S.B. kunnen wij boven staand antwoord algeheel onderschrijven. De Gazet van Aalst acht zich gelukkig er toe bijgedragen te hebbln om ideeën van verschillende strekking te verduidelijken. Het is dus geenszins waar dat al de vader landse verenigingen in ons land er inzake mildering van straffen voor louter politie ke gevallen de zelfde mening op nahouden als de haat- en tweedrachtzaaiende Demany en konsoorten. Dat er in onze stad, waar lang na de be vrijding de nazi-praktijken nog werden toegepast in de Pupillenschool en in parti- kuliere woningen, nog volgelingen van De many rondlopen zoals uit de brief van het Geheim Leger blijkt, strekt Aalst niet tot eer. Een goed vaderlander kan slechts geluk kig zijn wanneer er vrede en verdraag- zaamneid heerst, wanneer alle Belgen ge lijk worden benandeld, wanneer alle wet ten geeerbxedigd worden, wanneer aile on recht is uitgewist en alle krachten worden toegespitst op de verbetering van de le vensstandaard. Veel groter en veel schoner wordt men door zelf het initiatief der tegemoetkoming te nemen. En alleen reeds uit opportunisme zouden sommige groepen voor amnestie voor politieke aangelegenheden moeten IJVEREN. Niet alleen omdat België het laatste land ter wereld is waar nog geen amnestie plaats vond, maar ook om hun eigen prestige te redden, vermits amnestie ONVERMIJDELIJK is. Kunnen de aalsterse Vuurkruisen daar over morgen op hun kongres te Brussel niet eens het woord nemen tot de nieuwe Voor zitter Pourvoyeur Hoe het intussen zit met die uitzonderlij ke gevallen van door waalse officieren ter dood veroordeelde vlaamse Oudstrijders, ,die een ogenblik van zwakheid kenden, weet ik niet. Na de brief van de Oudstrij- dersbond deed ik hier beroep op onze aalsterse volksvertegenwoordigers om deze kwestie dringend aan te pakken en gunstig op te lossen. Ik deed die oproep niet om le zers te vleien. Nu ook de Vuurkruisen hier- 1'over gewagen, en meer dan duizend Gehei me Legers hebben de Vuurkruisen recht tot spreken, herhaal ik mijn beroep op de vertegenwoordigers van het volk. Deze he ren pluizen De Gazet van Aalst beter uit dan het Staatsblad, en zij mogen weten dat ik deze zaak scherp zal volgen. DE PANORAMIST. I OP SINT ANNAPAROCHIE. Alles geraakt kant en klaar en de nieuwe wijken zullen zondag aanstaande in grote feesttooi zijn. Wat op het programma staat te 10 u., in de noodkerk, plechtige H. Mis voor de parochianen. te 10 u. Wijding van de kring en aan bieding van een geschenk aan Eerw. Pas toor Biesemans van wege het Sint Anna- comité te 16 u., aan begin Boudewijnlaan en Le- debaan, ontvangst van de heren Burgen meester en Schepenen. Toespraken en door knippen van het lint. te 16 u., Muzikale wandeling doorheen de nieuwe wijken. te 17 u., Inhuldiging van het nieuwe kaatsplein. Opgooien van de eerste bal door de heer Burgemeester. te 18 u., Ontvangst van de genodigden in de kleine feestzaal van de kring. te 19 u., doorlopend muzikaal gezellig samenzijn in de kring. N.B. Er wordt eenieder attent opge maakt dat de uren stipt zijn. Dub, geen aalsters uur. oOo ANDRE LOOTENS EEN TIJD UIT DE WIELERBEWEGING Het was natuurlijk een voldongen feit dat aan de aankomst van de «Omloop Het Volk», de Aalsterse sportmentor h. André Lootens eveneens tussen de genodigden fungeerde. Nochtans toen de renners lang zamerhand de ééne kategorie na de andere binnenduikelde, moest men plots de ambu lance oproepen om iemand naar een zieken huis te brengen. Het was werkelijk met ontsteltenis dat we vernamen dat het h. Lootens was, die een aandoening had ge kregen, en die dringend geneeskundige hulp nodig had. Zo werd de stemming ten zeer ste gedrukt tussen de officielen van de B. W.B. en de inrichters, zodat iedereen zich afvroeg hoe de sympatieke Aalsterse sport- figuur het stelde. We wensen hem een spoe dig herstel toe R. D. P. oOo BEROUWHEBBENDE DIEF De politie van Aalst heeft de Duitser Fi- lip Gunther, uit Bielefeld, aangehouden De man, die enkele dagen voordien twee meis jes uit Aalst die autostop deden huiswaarts l^ad gevoerd, vernachtte bij hen thuis in de Posthoornstraat. Na zijn heengaan stelden de mensen vast dat de Duitser een kostuum en 2.000 fr. had ontvreemd. De vreemdeling kwam nu in onze stad terug en bezorgde het kostuum terug aan de eigenaars, maar zegde dat hij het geld had verteerd. De politie werd ge waarschuwd en de kerel liet zich gewillig opleiden. Hij werd in de gevangenis van Dendermonde opgesloten. DE FOTOHANDELAARS EN BEROEPS FOTOGRAFEN v. AALST en OMSTREKEN nodigen U vriendelijk uit op de CONFERENTIE-PROJECTIE georganiseerd door de N. V. KODAK op donderdag 16 april 1959, te 20 uur, Cine ma Feestpaleis, Vlaanderenstraat, 24, Aalst. Uitnodiging voor twee personen in de mate der beschikbare plaatsen. oOo GEBOORTEN BINNEN DE STAD AALST VAN 6 TOT EN MET 8 APRIL 1959 Jan De Smet, Kortenhoekstraat, 11, Hof- stade. Luc Van der Veurst, Gentsesteen weg, 65, Aalst. Jimmy Jacob, Ledebaan, 210, Aalst. Patrick De Brucker, Mager- straat, NH., Mere. Marina De Smet, Mo- lcnbergstraat, 23-A, Hekelgem. Marleer Van de Velde, Kraainest, 33, Erpe. Dirk Van Biesen, Drie Veldenweg, 23-1, Aalst. Erik Buekens, Molendreef, 33, Aalst. Jo zef De Ras en Luc De Ras, Hollandstraat, 27, Mere. Gerda De Cremer, Herdergem- sestraat, 20, Lede. Martine Van Belle- ghem, Welvaartstraat, 25, Aalst. Guido Verdoodt, Lieve Vrouwstraat, 8, Moorsel. Willem Langendries, Molenweg, 5, Nieu- werkerken. Er win De Cremer, Nieuwstr. 42, Lede. Pierre De Cremer en Anne-Marie De Cremer, Statiestraat, 19, Lede. Erik Braeckman, Hoek, NH., Kerksken. Jen ny De Ras, Kortestraat, 55, Welle. Luc Cammaert, Hogeweg, 68, Erembodegem. Erik Rogiers, Onegemstraat, 91, Aalst. Pierre Lefevre, Leopoldlaan, 13, Aalst. Mare Van Hauwermeiren, Heiplasweg, !-A, Lede. Martine De Troyer, Dirk Martens- straat, 44, Aalst. Erwin D'haeseleer, Fon teinstraat, 6, Ninove. Karina Geurts, De Ridderstraat, 22, Aalst. Carina De Lan ge, Koeistraat, 11, Aalst. Martine De Bruyne, Dorp, 63, Oordegem. Frangois De Brouwer, Botermelkstraat, 51, Aalst. Patricia Visart, Tulpstraat, 9, Aalst. Frank Nelis, Hofstraat, 11, Denderleeuw Patrick Van ed Voorde, Vosholleweg, NH., Erembodegem. Bart Van den Eynde, Neerstraat, 17-B, Asse. Lutgarde Welle- jman, Ekent NH., Haaltert Franky Gie lens, Stg op Aalst, 75, Hofstade. Erwin IVan Keymeulen, Terlichtstraat, 21, Kerks ken. Cathlyn De Backer, Broekstraat, 43, Berlare. EENDRACHT NIEUWS Zondag a.s. doet Eendracht de verre en gevaarllijKe verplaatsing naar Seraing. Volgende samenstelling komt in lijn Van der Meirsch; De Sterck en Bellon, Van Vaerenberg, Van Leuven en Plas. Van Poelvoorde Jan, Van Poelvoorde Ant., Rens, Van den Bosch en Vander Eist of Baeten. Invaller Geerts. Scheidsrechter Hr. Godart. j De Reserven ontvangen Seraing Je 15 u. op het P. Cornelisstadion. Volgende spelers zullen de Wit-zwarte kleuren verdedigen I Ledegen; Verhofstadt en De Velder; De Bels, Lockef eer en Cornelis; Penne, Ele- I geerts, Ringoet, Van Ingelghem en Kinder- mans. I Invallers Van den Steen, Corthals, I Claus en De Neve. Tijdens de rust en onmiddellijk na de wedstrijd ontvangen wij de uitslag uit Se raing. UITSLAGEN SCHOOLTORNOOI St. Jozef Technische School 25 Atheneum Stadsjongenssch. Arend 30 ouu VOETBALVOORUITZICHTEN door Louis De Pelsmaeker. EN NU NAAR DE HEL, EENDRACHT Het is in onze Belgische voetbalkompe titie een publiek geheim dat het voor een Vlaamse klub alles behalve een senicure is om op bezoek in de Waalse gewesten zon der kleerscheuren uit het avontuur te ko men. Zo kennen we Verviers, Luik, en vele anderen, doch sinds geruime tijd heeft men aan dit vrij triestig lijstje ook nog Se raing toegevoegd, waar het momenteel een ware strijd wordt niet zozeer om de punten maar er eenvoudig zonder grote letsels uit te komen. Zo heeft Club Brugge er één en ander beleefd dat de laatste weken de ge hele voetbalpers heeft verbaasd en dat, zo als de laatste berichten luidden, vroeg of laat nog een staartje zal krijgen. Het is na tuurlijk een gemeenplaats de bezoekers zijn beter, doch met alle mogelijke midde len tracht men toch nog iets los te knagen, waarbij de scheidsrechter meer dan eens het hoofd verliest. Een dergelijk avontuur- tje heeft ref Smidts dus bij de staalharde Walen beleefd, waar hij werkeliljk niet meer wist hoe hij er een mouw moest aan passen. Tenslotte heeft hij de Bruggelingen door dezelfde kam gehaald als de Walen en mochten er ook twee twee Westvlamingen hun pakken maken ondanks het feit dat de lokalen in alle mogelijke tekens en talen verklaarden dat de Breydelzonen onschul dig waren. Natuurlijk heeft men dit te Brugge niet in een zoet watertje laten val len, zodat de zaak Seraing-Brugge voor de tweede maal voor de groene tafel zal moe ten komen, waarvan de Ajuinen nochtans niet veel kunnen profiteren. Inderdaad, in dien er deze week geen vonnis wordt ge veld dan zullen de twee geschorste hoofd pions van de Walen, Nijs en Tomasetig -- herinnert u hem Charly Geerts voor de laatste keer van de partijj zijn, en zullen het dus de normale betonharde elf zijn, zo als ze ook te Ronse de stad onveilig heb ben gemaakt. WEES KALM Wij hebben bij de Jeannetten talrijke in formatiebronnen opgezocht, en allen zijn het roerend eens indien men zich ook maar een beetje laat meeslepen met het vechterstemperament van de Walen, dan wordt het geen voetbalveld meer maar een voudig een corrida. Zo is het, want alhoe wel men het nergens heeft geschreven, is er na de match op Ronse een deftig stukske gebokst en geknokkeld geworden, zodat men er normaal niet zomaar zal vanaf ko men. Het komt er dus op aan om de Walen te laten razen, waardoor ze misschien zelf kunnen begrijpen dat ze op een verkeerd paard spelen, want zou het niet jammer zijn moest er iemand van de Eendrachters gans op het einde nog op een blauwtje lo pen nadat het seizoen zo schitterend is voorbijgegaan Voetbalspirit hebben de wit-zwarten genoeg, hopen we maar dat hij zal regeren op de voetballende dolle honden uit de onderste regionen... Maar, in verband hiermee, nu we het degradatieprobleem toch even aanraken, is het toch de heilige plicht van de Een drachters om het maximum te geven, ver mits Club Ronse toch dichter aan het hart ligt, en vermits in voetbal de historie van het hemdeke en het rokske toch ook durft spreken... WAT MET GASTON VAN DER ELST Er is feitelijk niemand die het fijne weet van Gaston Van der Eist, of hij al dan niet in staat zal zijn opnieuw tussen de krijtlij nen te lopen na de optimistische vooruit- ziohten van verzorger Truyts. Nu indien het dan toch zo is dan staat men werkelijk voor een probleem want het zal ook de Eendrachtdirigenten niet ontgaan zijn dat Frans Baeten een van de beste Eendrach ters was op White Star, zodat men dus wel degelijk de knoop zal moeten doorhakken, waarbij men dan niet uit het oog mag ver liezen dat er voor Van der Eist een België- Holland voor de deur staat waarin hij dol graag zou willen optreden. Maar dan moet men zich eveneens de vraag stellen of het wel op Seraing een geschikte gelegenheid is om de forme opnieuw na te jagen, want het is evengoed mogelijk dat hij zwaarder gehavend zal terugkeren, zodat de oplos sing zo voor de hand ligt laat het gezond verstand maar spreken oOo NOG ENKELE PUNTJES ADELAARS Hebben de Oranjen tengevolge het falen van portier Van Wilderode tegen hun stadsgenoten de nederlaag moeten aan vaarden, dan deden ze het niettemin tame lijk goed, zodat we de beste hoop hebben dat ze tegen Heusden een kans heoben om enige buit op de kop te tikken. We weten het de Gentenaars speelden in deze kom petitie reeds een hele rol en staken meer maals de vedetten naar de Kroon maar voor hen is er nog weinig aan vast, terwijl zoals men weet de Haringjongens nog best enkele puntjes kunnen bezigen om defini- DE TOEKOMST WENKT BIJ EENDRACHT AALST. Fifajongeren kwamen er niet bij te pas tegen de Eendracht juniores Eendracht mag gerust op beide oren sla pen, na het vertoonde spel van de Wit- Zwarte juniores tegen de Fifajongeren is het inderdaad voor elkeen duidelijk gewor den dat de toekomst voor Eendracht breed open ligt. Elkeen stond in bewondering voor het optreden van de Aalsterse belof ten, die in balbehandeling, spelverdeling, aanvalswerk en techniek, reeds zo flink onderlegd zijn dat ze binnen afzienbare tijd gerust in het fanionelftal mogen inge schakeld worden. Dit alles draagt gewis de stempel van het schitterend werk van de Eendrachttrainers, die alvast een grote pluim verdienen op de wijze waarop ze hun jongeren onder handen nemen. De Fifaroodjes keken aardig op hun neus als de Ajuintjes van wal staken met derge lijk doordrijvend en aalvlug spel, dat ze on middellijk alle hens aan dek dienden te roepen om het gevaar te bezweren. De be zoekende verdediging kraakte dan ook vrij tief uit de gevaarlijke buurt te zijn. Laat vjug in al kaar voegen< en waar doelman ons hopen dat de mannetjes van president De Graeve meerdere steken liet vallen had den de jeugdige Aalstenaars het gemakke- De Neve deze maal het geluk aan hun zijde hebben, om ons eindelijk toe te laten van te melden dat de redding een voldongen feit is. oüo VOLHARDEN WEER AAN DE WINST lijk om hun doelpuntenhonger te stillen. Zo waren het onderscheidelijk Ellegeert, Rin- goot, Ellegeert, Ringoot, Penne en nogmaals Ellegeert, die reeds aan de rust de gasten met 60 in 't krijt hadden gezet. „I Zeker, de gasten reageerden op tijd en Het zijn de St. Raphaeljongens van Her- st{)nd teg(m fle rotsvasts, ,okaIe de. zele die zondag te gast zijn op de Aaseren- Xensi(, me( doelman Moreels als vede„e driesgrasmat. Weken lang zag de toestand stonden ze machteloos er voor Herzele werkelijk weinig rooskleu- Lieten de Eendrachters na de draaipartij rig nit, en ook zij hadden ai te rekenen met ]lcM he( (empo zakk(m dan tra(Jen 2e lQch degradatieproblemen. Ondertussen echter i nog genoeg op het voorplan om langs De is er een meer gunstige wind door hun ran- Coninck> Rlllgoot m Ve]deman| de cijfer3 gen komen waaien en zijn ze aan een reha- j op drIjven er m aa,s aJm bliitering begonnen die hen weer een hele J ,oevoegen dat de Eendracht beloften alle faam bezorgde. Meteen kan men begrijpen kijkers tenvolle zijn meegevallen, terwijl elkeen, van de andere Aalstenaar Albert De Boeck, die in de Fifatrui liep, heel wat meer hadden verwacht. Nu alle dagen zijr. niet gelijk en we mogen er ter zijn verdedi ging wel op wijzen dat hij niet de minste hulp kreeg van zijn gezellen, waardoor het natuurlijk voor hem onbegonnen werk was om zijn schutterskwaliteiten in een gunstig daglicht te stellen. oOo— WIELERKLACHTEN UIT DE DENDERSTREEK. door Re mi De Pelsmaeker. MAURITS MEULEMAN, heeft eenie der die hem van nabij kent nogmaals met bewondering geslagen voor zijn rijke wie- lertalenten, die hij dit seizoen reeds bijzon der in het daglicht heeft gesteld. Inderdaad, men verwachtte werkelijk niets van hem in de voorbije Trofee van Vlaanderen, want een zware verkoudheid had de ganse week de training tot het minimum doen een uitdrukkelijke veldmeerderheid aan de j beperken terwijl de verschillende genees- dag gelegd, overwicht welk in het laatste middelen evenmin zeer bevorderlijk wa- half uur in de hand werd gewerkt doordat ren. Niettemin was hij in de slotfase van de bezoekers het met 10 man moesten bol- de Omloop «Het Volk» toch één van de werken. Niettegenstaande dit alles, slaag- hoofdfiguren en eindigde hij in de eind den onze reserven er niet in een prachtig spurt dan ook rakelings op kop. dat de Groen-Zwarten voor een opdracht staan die weinig gemakkelijk is. Onmiddel lijk echter voegen we er aantoe dat ook de Ajuinen een gunstige ommekeer hebben bewerkt, wat misschien wel grotendeels te wijten was aan het inschakelen van Van Berlaer, die zich in het aanvalswerk een hele piet toonde, en het gedaan kreeg dat er heel wat meer punch uitging van de Ajuinenvoorhoede. Deze belofte samen met de gekende aanvalsleider De Boeck zijn echte boemannen geworden voor de tegen strevers die meer dan waakzaam moeien zijn om niet door het jeugdig duo in het ootje te worden genomen. We hebben dan ook veel vertrouwen in de Ajuinen dat ze hun gasten van Herzele dank zij een ak- tieve voorlijn in de Aalsterse valies zullen weten te stoppen. oOo NATIONALE RESERVEN. EENDRACHT WHITE STAR 0—1 Wedstrijd welke Eendr. nooit mocht ver liezen. Gedurende gans de wedstrijd werd spelende Ausloos in gebreke te vinden, deels uit oorzaak van weinig besluitvaar digheid, maar meer door het korte passe- spel langs het midden waardoor de ver sterkte en stapelspel spelende White-Star verdediging steeds gepast kon opruimen. Reeds in de allereerste minuten miste Elegeerts een open kans van op enkele lut tele meters. Kort nadien zou hij na flink voorbereidend werk van Cornelis, hard op doel besluiten maar Ausloos redde in cor ner. Eendr. bleef bas op het veld maar zag zich steeds gestopt in de backlijn van de bezoekers. Rond de 27 min. dribbelde Van Ingelghem mooi en via Ringoet Elegeerts- De Ridder ging het tot bij Corthals die be sloot maar het werd hoekschop voor Een dracht. Als Bellon ver vooruit drong, lan ceerde hij De Ridder, kreeg van deze met mooie center de bal terug en besloot met een puike kopbal door Ausloos flink ge stopt. Kwam dan nog een ultieme kans voor Eendracht, wanneer op center van Corthals, keeper Ausloos de bai wegsloeg tot bij Van Ingelghem die onmiddellijk op doel besloot waar een speler op de lijn in corner verwerkte. Recorner en nogmaals hoekschop voor Eendr. door Kindermans zeer hard overgeschoten. De 2de helft was een herhaling van de 1ste of overwicht van Eendracht. Tot rond de 54e min. Lockefeer hoog en ver achteruit speelde op Geerts die zijn doel had verla ten. Charles ging prachtig achteruit en tip te de bal gepast uit zijn doel tot bij twee I White-Star voorspelers die geen moeite hadden om te besluiten (01). «Waar Wa ren onze Eendrachters op dit kritiek ogen blik De bezoekers welke al weinig in de pap hadden te brokkelen, versterkten nog hun verdediging zodat onze Eendrach ters konden storm lopen Op de 58ste min. ging het met samenspel De Ridder- Corthals tot bij Van Ingelghem, volgde een schot maar weer duikelde Ausloos gepast in corner. Op dit tijdstip verloren de bezoe kers hun speler Servranckx door kwetsuur, wat echter niet van aard was om hun prachtig en moedig verdedigingswerk te temperen. Ausloos bokste weg, van Ingel ghem schoot nipt over, tot Bellon weer puik vooruit drong gepast aan De Ridder gaf maar schoot op de bovenlat. Volgde een nieuwe aanval langs De Ridder-Corthals maar weer duikte Ausloos op prachtige wij ze in hoekschop. Tot Bellon in laatste in stantie met puike schuiver besloot. Ausloos was verslagen, maar de bal veranderde op het been van een verdediger van richting en sloeg nipt naast doel. Bellon prijkte met kop en schouder bo ven vriend en tegenstander. J. B. Wat in Parijs-Roubaux, Maurits MICHEL VAN AERDE, heeft het zelf ondervonden welke de naslepen zijn voor een Belg om bij een vreemd rijwielmerk ingelijfd te zijn, dat naar willekeur kan beslissen hoe en waar de betrokken ren ners mogen optreden. Zo kon de Zonne- gemnaar niet van zich doen spreken in de Trofee van Vlaanderen, vermits zijn sport bestuurder te zware financiële eisen stelde aan de inrichters. Daarbij mag men vooral niet vergeten hoe alle Italiaanse vedetten in eigen land weerhouden waren en hoe er dus enkel de jonge Belgen, Van Aerde, Bor- ra, De Pauw, Schepens, Proost, Planckaert en veteraan Keteleer overbleven, waarvoor hij hele hopen geld eiste. Maar, het is de Italiaanse miljoenenpatroon zeker niet be kend dat juist het blad dat inrichtte veel van zijn huidige vedetten hielp vormen en dat de jonge renners zelf aan de startlijn hun erkentelijkheid niet onder stoelen noch banken staken. Nu, zij vroegen niets beter dan te kunnen rijden, maar het is een feit dat zij het uitdrukkelijk verbod van hun bestuurder niet met de voeten gingen trappen, waarmee zij hun volledig seizoen naar de vaantjes konden helpen. Veel vertrouwen zal signor Giacotto er in elk geval niet mee gewonnen hebben FRANS MELKEBEECK, jaagt nog al tijd zijn eerste zege als liefhebber na en het heeft niet de schijn dat de Ledenaar in de eerste dagen zover zal komen, vermits hij het tikje meeval totaal mist. Inderdaad, tijdens de tweede rit van de Trofee van Vlaanderen deed de Ledenaar een formi dabele rush om midden eigen volk mis schien de overwinning te kunnen smeden, maar weer voelde hij hoe het nu heel wat anders is dan bij de nieuwelingen en hoe er ook voor hem een zekere tijd van aan passing zal nodig zijn. Maar, wanneer deze eens zal voorbij zijn dan zal ook "voor de liefhebbers cfè schrik Melkenbeeck weer opdagen, en dat betekent heel wat WAAROM zouden we de wiel eren toe- siasten zelf niet eens aan de klaagmuur la ten postvatten, want 'geen enkele overwin ning hebben we in het weekend kunnen toe juichen vermits de Denderstrekers in alle kategorieen netjes de baard werden gescho ren. Dat is dubbel spijtig bijzonder daar de wedstrijden juist hun hoogtepunten hadden in de Denderstreek, zodat men een klin kende revanche verschuldigd is, die er mis schien in het buitenland zal komen oOo GEEN PROCESSTUK eerder een binnenhuis-spel, in de schoot van een gezin HET VONNIS.

De Gazet van Aalst | 1959 | | pagina 3