Ob&uutëtok,ï&&iek si Sociale Kroniek KE L iuITi GEHEIMEN HET STROPEN EN 1 LEREN VAN TONG. Tong is een zeei fijne vis. De huid ervan is ecnter zo hard en stug, dat ze niet eet baar is. Vandaar dat een tong, welke be reiding deze ook moet ondergaan, gestroopt moet worden. Hiervoor geven we bij de staart een insnijding en trekken dan de huid met een krachtige, maar tevens voor zichtige ruk los, in de richting van de kop. Doe dit met de rechterhand, terwijl de lin ker de vis op zijn plaats houdt. De huid langs de kop wordt los gesneden. Op de zelfde wijze wordt de andere kant van de vis gestroopt. Kleine tongen eaten we in hun geheel en ze worden meestal gebakken. Willen echter tongfilets maken, dan moeten we hiervoor behoorlijk grote kooktongen ne men, die we dan na het stropen gaan file ren. We geven hiervoor een insnijding in het midden over de gehele lengte van de vis, maar zorgen ervoor de graten niet door te snijden. Ook wordt een insnijding gemaakt langs de vinnen. Schuif nu het mes, dat goed scherp en puntig moet zijn langs de middengraat, te beginnen bij de kop. Licht het vlees voorzichtig op van de graat, ter wijl de linkerhand de filet lichtjes optrekt. Op deze manier maken we vier filets van één vis. Moeten de filets gekookt worden, dan worden ze ingewreven met peper en zout en daarna opgerold. Dit gebeurt als volgt te beginnen bij het kopgedeelte en met de van de graat gesneden kant naar buiten, vastbinden met een draad. Tongfi lets worden opgezet met kokend water en zijn gaar in vijf minuten. Ook andere platte vissen en zelfs schel vis, kan men fileren. Het grote voordeel hiervan is, dat men aan tafel geen graten behoeft uit te halen hetgeen zelfs door een echte visliefhebber op prijs wordt gesteld. HUISHOUDELIJKE WENKEN. Plastieke tassen en bekers, die na ge bruik een bruine aanslag krijgen, kunnen zonder bezwaar met een weinig schuur poeder worden schoongemaakt. Gaat het hiermee niet weg, dan moet gebruik ge- ceintuur wordt het middel sterk gemarkeerd, maar dan bloest het jasje vrijwel steeds over de ceinture heen. De rok is overwegend recht plooien om de heupen, wat ruimte op de buik, dat was hier en daar wel te besReuren, maar de slank makende rok overwoog toch ondervond slechts een zwakke concurrentie van de klassieke plooirok. Wel toonde de Parijse couture rokken die even uitliepen, zodat ze voldoende ruimte boden om in te lopen. «Mantelpak» betekent bij ons «rok met jasje» waar een "blouse bij gedragen hoort te worden. In Parijs noemt men een japon maakt worden van zeer slap bleekwater. niet een jasje in sportieve stijl ook tailleur: Hierna moet echter zeer zorgvuldig met j en inderdaad, wanneer het jasje aan is, is zuiver water worden nagespoeld 1 niet te zien of er een blouse of een japon De moderne snuisterijen van gepo- onder zit. Een heel handig compromis tus- lijst staal kan men schoonmaken met sen pakje en japon met jasje is de japon Spaans krijt. Indien er zich roestvlekken tweedelig te maken, rok met een los val- op vertonen, moeten deze eerst weggewre- lend bovenstukje, dat desgewenst ook door ven worden met zeer fijne puimsteenpoe- een blouse kan worden vervangen. der. Voor het voorjaarspakje is de keus uit Japans lakwerk wordt 't best schoon- vrolijke tinten groot linde, lila, rose en gemaakt door het af te wrijven met een fla- rood, maar ook marine, beige en grijs zijn nellen lap, die eerst gedrenkt is in tafelolie modern, en de rage voor pied de poules ten einde spoedt, en dat een terugkeer van het normale, enigermate klassieke pak te verwachten valt. De jasjes zijn zo kort ge worden, dat ze niet korter meer kunnen. De drie kwart mouw zal wel blijven, aan gezien deze bepaald eleganter werkt dan de tot de pols reikende. Op het gebied van kragen is alles mogelijk er zijn enorme capes, brede, ronde kragen, maar ook smal lere, met revers, terwijl ten slotte heel wat pakjes kraagloos zijn. Alles is toegestaan, mits het décolleté maar breed wordt gehou den en de kraag de hals niet te zeer be dekt. En het jasje zou dat zo langzamernand niet wat langer kunnen gaan worden 7 Er zijn al duidelijke tekenen van te bespeu ren. Zeiter de uiterst koi te modellen waren m Parijs in de meerderneid, in alle collec ties, maar overal dook toch ook een langer model op, soms reikend tot de bovenkant van de heupen, ook wel een eind daaron der, zonder ten uitgespioken zeven achtste oi driekwart jas te worden. Het rechte jas je, dat ongeveer een handbreed onder de taille valt, geheel ongetaileerd de gemak kelijke, pretentieloze stijl van Chanel dat zal nog wel een lang leven zijn bescho ren. Maar daarnaast verwachten wij toch, dat de wat gekledere, vaak getaileerde pak-1 jes ook meer op de voorgrond zullen ito-1 wjeg te kiezen een wieg, die gemakkelijk men. Hoogstens vaag getailleerd de tijd1 js schoon te maken en cue zonder moeite van de strakke taille bij pakjes is bepaald kan verplaatst worden. Op het ogenblik ziet nog nie> aangebroken. Alleen wanneer een men zeer praktische modellen: wiegwagen- om het jasje wordt aangebracht, tjes op wielen en die bovendien geheel op- dit verschil is zo erg, dat de Japanse vrouw meer en meer in opstand komt tegen haar lot. j Immers de huwelijksverhouding is er to- taal anders. Volgens de nieuwe, naoorlogse, wetten heeft de Japanse vrouw dezelfde rechten als de man het kiesrecht inbegre pen. Maar de oude traditie, die vrouw tot familiebezit maakte van de eigen fami lie eerst en na haar huwelijk van die van haar man is sterker dan de nieuwe wet geving. De Japanse man blijft alles van zijn vrouw eisen hij houdt haar geheel in dienstbaarheid en leeft verder onbekom merd om haar zijn eigen leven De moderne vrouw komt in Japan meer en meer tegen die oude opvattingen en doenwijzen. De Japanse vronw wordt meer en meer zelfbe wust, strijdbaar en agressief. Zij aanvaardt niet meer langer de onbegrensde autoriteit van de man en haar minderwaardige plaats in 'net familieverband. Het liefst zou zij nu met een buitenlandse man trouwen, onverschillig van welk ras of nationaliteit deze is. ONS WEKELIJKS PRAATJE. vOUK DE JONGE WeKEEDELKGEK VYOKD1 AEEES LN GEREEDHEID GEBRACHT. Wat een vreugde, om ahes klaar te ma ken voor de ontvangst van de nieuwe we reldburger. Maar ook, welk een overleg van mooie en lieve dingen, dat te kiezen wat praktisch en doelmatig is. Allereerst enige woorden over het wiegje of bedje. Het is verstandig een eenvoudige EUROMARKT EERSTE MAATREGELEN. Het verdrag tot oprichting van de euro- Frankrijk en Belgie en Duitsland een bep; pese gemeenschappelijke markt is op 1 ja- ling voorkomt waardoor in ons land jaa: nuari 1958 van kracht geworden. Het is nochtans slechts op 1 januari II. dat de zes aangesloten landen een beslissende stap heboen gezet op de weg die moet leiden tot de volledige economische eenmaking. Op die datum zijn inderdaad de eerste prakti sche maatregelen van toepassing geworden die, op het einde van de overgangsperiode, die verstrijkt op 31 december 1969, één gro te economische ruimte zullen tot stand brengen. In het kader van deze ruimte zul len mensen, goederen en kapitalen vrij, zonder beperkingen kunnen bewegen. Wij geven hieronder een beknopt over- zicht van de maatregelen die op 1 januari 1959 zijn van kracht geworden. Zij hebben vooral betrekking op de douane-unie ver- lijks 10.000 paar franse en 20.000 pa; duitse schoenen mogen ingevoerd worde Vanat 1 januari 1959 is het volgende gf beurd. Deze twee bilaterale contingente worden in één globaal contingent omgeze: d.w.z. dat men in België kan invoeren 10.000 20.000 30.000 paar schoenei maar nu uit geiijK welk land van de eun martel, tot het maximum van 30.000 paa Vervolgens wordt dit contingent met 20' verhoogd zodat het globaal contingent 30.000 20 36.000 paar schoene wordt gebracht. Dat voorbeeld is een beet; te simplistisch omdat er uitzond er inggt voorzien zijn zo is het niet noodzakelij dat de contingenten voor ieder produkt worden verhoogd (het minimum I mindering van de invoerrechten en verho- slechts 10%maar de totale contingent, I ging van de toegestane contingenten. voor alle ingevoerde produkten samen met ten met 20% worden verhoogd, Anderzijds is ook voorzien dat ieder tv: tingent per produkt minstens 3% van en daarna is gedoopt in een bleetje bloem. Door deze behandeling lijdt het lakwerk niet en de glans keert terug alsof de voor werpen nieuw waren. Zwart geworden voorwerpen kan men opschuren met fijn zand en citroensap. Als het daarna wordt uitgewreven zal men ver baasd zijn over het resultaat. VARIA Indien ge ruwe ellebogen hebt, wrijf ze dan eens in met sinaasappelsap. Na en kele dagen verdwijnen de ruwe plekken. Het schijnt dat de Amerikaanse vrou wen rauwe worteltjes eten om een gezonde glanzende huid te krijgen. Parfumvlekken zijn moeilijk te ver wijderen. Breng het dus nooit aan op uw kleding zelf, maar wel op het haar achter de oren. TERUGKEER VAN KLASSIEKE TAILLEUR IN ZICHT In het Hollandse dagblad «HET PAROOL» werd de vraag gesteld «Wal gaat er ge beuren met het mantelpak Blijft het jasje zo kort als het nu is, of zal het langer worden Op deze vraag antwoordde zijn moderedactrice het volgende «Het is altijd gevaarlijk voorspellingen te doen op modegebied, maar we zouden er toch wel wat onder willen verwedden, dat dc tijd van de grootste fantaisie in tailleurs VERMINDERLNG VAN DE INVOER RECHTEN. Sedert 1 jauari 1959 zijn de invoerrech ten die geheven worden op produkten af- nationale produktie moet bedragen. Ee komstig uit een der zes ondertekende lan- voorbeeld de bestaande invoeroeperkinge den van het Verdrag met 10 verminderd op de autos in Frankrijk voorzagen geworden. slechts 1% van al de in Frankrijk geprodti Het betreft hier de eerste etappe van de ceerde autos mocht ingevoerd worden. Du geleidelijke afschaffing van al de douane rechten. Deze volledige afschaffing zal per einde 1969 bereikt zijn. Als basis voor deze vermindering worden op een jaarlijkse produktie van l.OOO.Oü auto's mochten slechts 10.000 buitenlands autos worden ingevoerd. Dit moet nu op 3'; worden gebracht, d.w.z. verdrievoudigt de invoerrechten genomen die op 1 januari j worden. DE BRAVE MOORDENAAR door JOS. JANSSEN. ((lielst van grote afmetingen! en prince de galles-ruiten is nog lang niet afgelopen. LOSSE AANTEKENINGEN'. DE JAPANSE VROUW De vreemdeling, die voor het eerst Ja pan bezoekt en zich in het westerse cen trum van Tokio ophoudt krijgt op het eer ste zicht de indruk, dat het met de positie van de Japanse vrouw niet slecht staat. In derdaad men treft overal de werkende vrouw aan men ziet haar als professor aan de universiteit, als parlementslid, als jour naliste en filmster, als secretaresse en ty piste, op banken en kantoren, in winkels en hotels, als conductrice op trams en bussen. Veelal zijn die Japanse werkende vrouwen westers gekleed, in ae puntjes verzorgd, met gepermanente haren en aangezette lip pen. De eJc ;ante, zeer modieuze, westers geklede jo.,ge vrouwen bepalen het straat beeld in de shopping centra. In Japan werken alle vrouwen even hard als haar mannen. Vele gehuwde vrouwen werken overdag in bedrijf of beroep en moeten als ze thuis komen voor huishou ding, man en kinderen zorgen. In de grote steden van Japan zijn bedienden moeilijk te vinden. Aldus verschilt het lot van de Ja panse vrouw weinig van dat van haar Eu- nr. 329. vouwbaar zijn. Het materiaal, waarvan de ze wiegjes gemaakt zijn, is ook wasbaar. Het matrasje en kussentjes worden opge vuld met zeegras. Kapok of wol moet men niet als vuiling van zuigelingbedjes ne men. Daarin zakken de kleintjes te veel weg, en dat is niet goed voor de ruggegraat. Lakentjes en kussenslopen worden ver vaardigd van linnen of katoen. Hiervan moet men er minstens een half dozijn heb ben; want vooral in de eerste levensmaan den is het noodzakelijk dat het kindje iede re dag proper beddengoed krijgt. Wat de kleertjes voor de eerste maanden betref:, deze moeten tot het allernoodzakelijkste be perkt worden, daar de zuigeling zeer snel groeit, en niet veel mooie kleertjes nodig heeft. Wel moet men voor enige dozijnen luiers zorgen, en wel tetra-luiers en flanel len exemplaren, want dit is het «kleding stuk», dat door het kindje het meest edra- gen en gebruikt wordt. Verder moeten we hebben 6 katoenen of batisten hemdjes, 6 wollen truitjes met ron de halsjes, die van achteren met tien bandje dichtgehaald worden, 3 navelbandjes van 7 I cm hoogte, gebreide sokjes en een aantal j abbetjes (ba vet jes). Behalve deze kledingstukjes dient men j nog een paar andere voorwerpen aan te schaffen voor baby 1 wasbakje van plas tiek, 1 zachte spons, 1 haarborsteltje van beste kwaliteit, verbandgaas en strooipoe- der, i tube goede vaseline, een doos veilig heidsspelden, 1 badje, 1 thermometer, hond- doeken, eau de cologne en een kruikji Het is wel aan te bevelen een apart kastje voor de kleertjes en verdere benodigdhe den van het kindje te bezitten. Wanneer men enigszins in de mogelijkheid is moet men het kind niet laten slapen in het slaapvertrek van de ouders en NOOIT in hun bed. oOo 4000ste LID VIERT MEE MET HET A.C.V. AALST-STAD. oOo LOTENLENING 1953 315e TREKKING Bij de 315e terkking van de lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen frank geval len op obligatie reeks 3403 nr. 981 en etn lot van 500.000 fr. op obligaties reeks 2G64 1957 van kracht waren. Indien b.v. op die I datum het invoerrecht op een bepaald pro- i dukt 30 van de waarde bedroeg, dan wordt dit vanaf 1 januari 1959 tot j 30 10% 27% teruggebracht. Het betreft hier natuurlijk slechts een maatregel met beperkte draagwijdte, die moet gezien worden binnen het kader van het volledig programma. SOCIALE BESCHIKKINGEN. Maatregelen zullen getroffen worden het vrij verkeer der arbeiders geleideliji j te verzekeren. Dit betekent dat ieder on derscheid gebaseerd op de nationalité voor wat de tewerkstelling betreft verb: den wordt. De arbeiders zullen verder he recht hebben werk in een ander land op nemen indien daar een werkaanbod is. De Commissie zal verder de werking* modaliteiten van het Europees Sociaa VERHOGING VAN DE CONTINGENTEN. Buiten de douanerechten, die in feite een belasting betekenen op de ingevoerde pro- Fonds» op punt stellen. Dit fonds zal w< gedukten, en als dusdanig zowel een be- den aangewend voor de herscholing scherming van de eigen nijverheid, als een van de arbeiders die werkloos dreigen t< verhoging van de prijs van het produkt be- J worden ingevolge sluiting of omschakelini tekenen, moeten ook nog andere beperkin- 1 van fabrieken. De helft van deze onkostei gen op de internationale handel afgeschaft zal door het fonds worden gedragen; de an worden. Wij denken hier aan de beperkin-dere helft valt ten laste van de onderschei gen op de hoeveelheid der buitenlandse den regeringen. produkten die mogen ingevoerd worden, de zgn. contingenten. Een voorbeeld zal dat duidelijker maken. Alles bij mekaar genomen zijn het zeku nog geen spectaculaire maatregelen. Daar voor is iiun draagwijdte nog te beperkt. Zij Veronderstellen we dat in de handelsver- zijn nochtans L. laugrijk omdat zij ta dragen die doorgaans tussen twee lan- eerste stap be tekenen in de richting van di volledige europese integratie. den worden afgesloten en daarom bilate raal worden genoemd tussen Belgie en i B. O. B. ropese of Amerikaanse zusters. Maar het verschil is er in feite wel. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.Ü00 fr. 46ste Vervolg. Ik ook, vriend. Ik ook, besluit de Ci pier. En hiermee schijnt hij dan alle voor zorgsmaatregelen te hebben getroffen, die hij in deze zeer bijzondere omstandigheden nodig acht. Ge zijt verwittigd, hé Zet u nu. Meteen heeft onze Cipier terug plaats genomen in zijn gezellige zetel en heeft hij zijn prisonnier aan de andere zijde van de tafel geïnstaleerd, oog in oog. Vader, zoudt gij die lelijke keten Vraagt Anneke. Neenee, kindje. Daar moet de jongen maar aan wennen. Och Juffrouw Anneke dacht deze. Daar kan onze Cipier gloeiend mee ak: I koord gaan! dat heeft hij in zijn gevang al duizend keer ondervonden. Zeg nu zelf ge zijt hier al twee da gen, hebt ge u al één moment verveeld De moordenaar moet het toegeven: ver: veeld heeft hij zich geen moment. Tenzij 's nachts als hij niet slapen kon. Hebt ge hier iets te kort gehad Ook niet. Is dit geen prinsenleventje Geen zorgen voor morgen geen embras met 'n zagend wijf of met zeurende kinde ren simpel maar proper gekleed; alle we ken 'n bad en vers ondergoed voor de vaste pensionairs. altijd uw buikske vol; geen gevaar van onder trams of auto's te sukke len; vrij van soldatendienst en niet moeten marsjeren als er te oorlogen valt; geeoi mi serie met de controleur van de belastingen, geen gezaag over politiek, of meer van die zever; werken, als ge goesting hebt en niet - wat voor uw vader goed is is ook voor van 's morgens tot 's avonds in 'n smerige mij goed. fabriek moeten staan, of in het slijk moeten Kijk, dat vindt de Cipier verstandig ge- ploeteren; geen last van radio's of cinema's; sproken, dat bevalt hem Zulk 'n ketentje Ik heb'dat dingen meer om mijn pols gehad, dan gelijk wie van mijn gasten. Ten leste let ge daar even min op, als op uw horlogeketting. Dat kan onze prisonnier best begrijpen Alles is relatief in het leven, niet waar Die «relatief» schijnt onze Cipier niet aan te kunnen. Dat alles in het leven afhangt van de manier, waarop men de dingen bekijkt. geen jaloezie; geen achterklap en geen las ter. geen dieven te vrezen In één woord de hemel op aarde t Gij verstaat het jongen. Straks krijg ik waarachtig goesting. Om hier te blijven Laten we zeggen, om een van uw cel len te pachten voor mijn vakantie. Hoor eens, vriend, mij zou dat niet kunnen schelen. En als 't zover komt, dan wil ik onze Direkteur daar wel eens over Jspreken. Anneke vindt, dat er genoeg reklame ge maakt werd voor ons gevang. Vader, onderbreekt zij zachtjes, de fles Kijk, ik vergat het voornaamste de fles van Saint Hubert. Die advokaat is 'n echte Sint Niklaas in plaats van Saint Hubert. Anneke heeft inmiddels de fles met twee glazen op de tafel geplaats, terwijl de Ci pier zich gereed houd met de kurkentrek ker. Ik heb gepeinsd, vriend, dat het u deugd zal doen 'n glazeke te drinken eer gij gaat slapen. Enne... mij ook. Uw vader is 'n engel van goedheid, Juffrouw, bekent de jonge moordenaar Anneke heeft haar arm om vaders hals geslagen. Dat is mijn vadertje, ja. En kinderlijk-teder kust zij de harde, grijze stoppels van haar vadertjes kaken: hetgeen de prisonnier blijkbaar het water in de mond doet komen. Maar uw vader heeft ook 'n engel van 'n dochtertje, fleemt de deugniet. Onze Cipier onderbreekt zijn gewichtige taak van flessenontstopper om zijn doch tertje haar kus terug te geven met 'n aaitje van zijn grove knuisten over haar blozen de wangen. 'n Braaf kindje; dat mag gezegd wor den, lispelt hij. En men kan voelen, dat onze Cipier voor zijn Anneke zijn leven zou geven, of 'n moord zou kunnen doen. n 'n gelukkige vader besluit ef us? sur DE STAND DER WERKLOOSHEID De Rijksdienst voor arbeidsbemiddeling en werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 5 tot 11 april 1959 werden-er per dag gemiddeld 137.321 volle dig en 74.826 gedeeltelijke en toevallige werklozen gecontroleerd, hetzij een totaai van 212.147 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermindering van 222 volledig en ten ver meerdering van 1.698 gedeeltelijk en toe vallig werklozen genoteerd. De vermindering van de volledige werk loosheid is het gevolg van de seizoenople ving in de steenbakkerijen en het oouwbe- drijf, alsmede van de uitbreiding van de tewerkstelling van werklozen door de openbare besturen. Deze afneming werd evenwel bijna volle dig opgeheven door de afdanking van in Frankrijk werkzame grensarbeiders. De stijging van de gedeeltelijke en toe vallige werkloosheid is vooral te wijten aan de vermeerderng van Je gedeeltelijke, werkloosheid in de kolenmijnen. De toeval lige werkloosheid der in Frankrijk werkza me grensarbeiders heeft Draktisch een ein de genomen, maar een deel van deze arbei- de jonge moordenaar, die er zich waar schijnlijk niet aan verwacht heeft in ons gevang de getuige te zijn van zoveel echte genegenheid en zoveel simpel geluk. Blozend heeft Anneke eventjes naar hem omgekeken. Daarna grijpt zij vlug de ontkurkte fles en schenkt de beide glazen vol. U drinkt toch 'n glaasje met ons mee, Juffrouw Anneke Anneke bekijkt vragend haar vader. Ik ben bang. van Arkelen's menslievendheid. Eén glaasje op mijn gezondheid Cipier, smeekt hij doe mij Niet meer dan één, hé vermaant ders werd niet opnieuw in dienst genomen en werd bij de volledig werklozen geteld, waarvan hierboven sprak; is. oUo LENING VOOR WEDEROPBOUW DERDE GROEP Bij de 467e trekking van lening voor we deropbouw, derde groep, is een lot van miljoen frank gevallen op obligatie reeks 8.762 nr. 412. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. oOo DE H. BLOEDPROCESSIE TE BRUGGE. Getrouw aan een eeuwenlange traditie zal te Brugge de H. Bloedprocessie maandag 4 mei a.s. te 10,30 u. uitgaan. Er weze aan herinnerd dat, alhoewel hei algemene thema van deze beroemde optocht onaangeroerd is gebleven, een bijna volle dige vernieuwing van kostumen, samen stelling der groepen, enz. werd doorge voerd. Voor welkdanige verdere inlichtingen en lokatie der zitplaatsen wende men zich tot de Stedelijke Dienst voor Toerisme, Markt, (tel. 333.87). Kijk, ik vergat ze bijna, de pralinen van de Presidente van de Bond van de Ge vangenen. Geef die doos eens aan, kindje, 'n Pralineke zal smaken bij 'n glazeke Chambertin. Met tegenzin, men kan 't zien haalt An neke de doos uit de kast en schuift ze op de tafel. Ook onze moordenaar schijnt weinig ge- steld op deze jongste blijk van Juffrouw de bezorgde Cipier. Waarbij hij bedenkt dat de fles anders te vlug zou leeg komen. Gezondheid, Cipier. Gezondheid, Juf frouw Anneke. Gemoedelijk, op zijn Veurens, worden de glazen tegeen getikt. Smekkend laat onze Cipier het edel nat doorheen zijn snor en over zijn tong vloeien, terwijl hij de ogen dichtknijpt van de deugd. Zijn prisonnier is er mee akkoord, dat dat Saint Hubert kennis heeft van wijn. Wat wilt ge, de grens van het Land van Belofte in zake wijnen ligt maar 'n uur van Veurne. En 'n goed vaatje krijgt 'n handig advokaat er door een van zijn geachte kliënten wel overgebold tot in zijn kelder De douanen zijn niet overal even nukkig. In ons gemoedelijk Veurne-Ambacht zijn ze zelfs doorbraaf. Nadat onze Cipier zijn glas even gauw opnieuw gevuld als hij het leeggedronken heeft, denkt hij meteen aan iets. plezier en als dat... meubel nog terugkomt, zeg haar, dat ik dat ik verhuisd ben. of. met onbepaald verlof. Kom, kom, vriend, pak gij haar cho colade, haar bloemen en haar pralinen ge rust aan. Zij zal het met u niet te bont maken, wees gerust. Santé, vriend. Die Chambertin is werkelijk 'n goden drankje. Zelfs Anneke, die anders weinig van wijn houdt, drinkt nu dapper haar glaasje leeg. Onze prisonnier bekent het gaarne, dat onze eminente advokaat 'n fijne kelder heeft. Newaar Maar dit moet ik er bij zeggen voor de eerste de beste haalt hij zijn Chambertin niet boven Die bewaart hij voor serieuze kalanten. Voor de serieuze kalanten Zeker, vriend. 't VERVOLGT. C G< G dre R li ."bini

De Gazet van Aalst | 1959 | | pagina 2