lïkm hIm mek I L Sociale Kroniek KEUKENGEHEIMEN. U WEET TOCH dat spinazie en groene boontjes altijd zonder deksel afgekookt moeten worden, opdat zij hun mooie groene kleur behou den; dat een blikje melk, waarin twee gaatjes zijn gemaakt om de inhoud eruit te laten lopen, liefst dadelijk opgebruikt wordt. Indien men soms geen kans ziet de inhoud dadelijk te gebruiken, schudt men met het blik tot de melk voor de beide ga ten een vlies je heeft gevormd. Het vliesje sluit de lucht af en de melk zal langer goedblijven, doch niet te lang natuurlijk; dat er van overgebleven brood uitste kend paneermeel gemaakt kan worden Hiertoe wordt het brood eerst in de oven gedroogd, daarna wordt het brood fijn ge maakt; hetzij door de vleesmolen, mixer of eenvoudig door het te pletten me de deeg- rol. Paneermeel moet echter zeer fijn zijn: zeef het dus en maak de overgebleven stuk- js opnieuw fijn. dat het af en toe eten van paardevlees niets dan voordelen biedt Het is altijd nog heel wat goedkoper dan rundvlees, ter wijl de voedingswaarde ongeveer dezelfde is. En wat de smaak betreft een goed toe bereide paardebiefstuk kan zelfs een lek kerbek moeilijk onderscheiden van rund vlees. Hoe jonger paardevlees is hoe beter. Het veulenvlees is niet zoals kalfsvlees het is mals en vraagt een minder lange bereidingstijd. dat voor gelijk welke vis ge kookt of bakt, het aan te raden is het vlees te be druppelen met citroensap. De aldus be handelde vis wordt hierdoor niet alleen smakelijker, maar ook vaster en witter. dat haring de goedkoopste vissoort is Maar dat neemt niet weg, dat deze vis zeer voedzaam en gezond is. De haring is rijk aan eiwitten, bevat veel minerale zouten en een belangrjke hoeveelheid vet, waarin de vitaminen A en D zijn opgelost. Bij de be reiding blijven deze vitamines behouden Haring is zeer geschikt als broodbelegging en om het vlees bij de arme maaltijden te vervangen. Hij kan gebakken, gekookt, ge stoomd worden en kan zelfs met groenten, zoals kropsla, tomaten, komkommer, boon tjes en worteltjes worden opgediend. Bij voorkeur gebruikt men jonge groenten. NUTTIGE WENKEN. Reizen is plezierig Tenminste voor U. Maar geenszins voor Uw mooi wollen jurkje, dat in de valies geperst wordt. Want dat komt op de plaats van bestem ming meestal te voorschijn als een onoog lijk geval. Toch krijgt U zo'n zuiver wol len japonnetje weer helemaal glad zon der de hulp van een strijkijber als U het een tijdje in een natuurlijk vochtige omge- vingt hangt, zoals een kelder, badkamer of douchecel. Door het vocht gaan de wol haartjes vanzelf weer in hun oude vorm terug. Badkuipen, wastafels en closets blij ven jarenlang goed, wanneer men ze uit sluitend met zachte glyceringe zeep reinigt en geen schuurmiddelen gebruikt. Deze laatste tasten namelijk op de duur bijna al lemaal het emaille aan. Het verdient aan beveling het bad en de wasbak dadelijk na gebruik te reinigen. Tracht cïaarom, dat ie der der huisgenoten het zich tot de ge woonte maakt in dit opzicht zijn plicht te doen. Het zal de taak der huisvrouw aan zienlijk verlichten. Omgekrulde hoeken van tapijten en matten staan niet alleen lelijk, maar zij vormen ook het gevaar, dat men er gemak kelijk over kan struikelen. Bestrijd ze dus door ze aan de achterkant met kleefpasta te bevochtigen en daaronder krantenpapier te leggen. Tijdens het drogen plaatst men een zwaar voorwerp, enige boeken of een zware steen op de hoeken, waardoor het omkrullen voorkomen wordt. Fijne kanten onderleggertjes kan men het best strijken door ze te spoelen in melk. Wanneer ze half droog zijn, worden ze met een heet strijkijzer gestreken. Hard geworden schildersborstels (schilderborstels kan men weer soepel DE BRAVE MOORDENAAR door JOS. JANSSEN 47ste Vervolg. In ons gevang bestaan ook trappen en staten. Gelijk in de hemel, Cipier Juist. Nadat onze Cipier zijn glas terloops leeg gedronken en opnieuw gevuld heeft, ex- plikeert hij, dat «de dronkaards en de sim pele landlopers in 'n gevang van geen tel zijn, dat is het kleingoed. De kiekendieven en de gepatenteerde vechtersbazen staan 'n trappeke hoger. De serieuze dieven zijn al tamelijk interessan te personages in 't gevang. Nog 'n trap ho ger staan de bankiers en de moordenaars van uw soort de slimmeriken. Onze moordenaar grijnst om de vleiende appreciatie, terwijl Anneke er ewn bij zucht. Maar boven allen staan de moorde naars en de moordenaressen uit liefde, uit amour-tdjjours. Sukses, dat die hebben Ongelooflijk Zo Wij hebben er eens een gelogeerd, die zijn vrouw en haar lief omver geschoten hadde, alle twee. Nu ja, als ge iets doet, ge doet het goed, of ge begint er niet aan, newaar En van twee kwalen de beste kiezen, dat helpt u geen stap vooruit. maken, door de haren te laten weken in ko kende azijn en ze daarna te wassen in warm zeepsop. Olieverfschilderijen kan men schoon maken met 1 dl. geest van salmiak op 1 li ter water. Men veegt ze met een schone spons gedrenkt in deze oplossing af. Noch verf noen vernis worden hierdoor aange tast. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. WEES GEEN ASSEPOES OOK THUIS IS DE MODERNE VROUW KOKET In ons klimaat, dat eerder grijs en vaak eentonig is, mogen wij bij de inrichting van ons huis en de keuze van onze kleding voor binnenshuis, niets aan het toeval over laten. Wij moeten ons interieur opgewekt, kleurig en aantrekkelijk maken. Een tikje koketterie en behaagzucht is dus ook bin nen de vier muren van onze woning niet overbodig. Het is de vrouw, die dit alles moet ver wezenlijken; zij is trouwens de eerste om er de vruchten van te plukken, want dit is het kader dat weer elke dag haar persoon- i lijkheid en haar charme moet omlijsten. Het zijn niet alleen de binnenhuisarchitec ten, die hier hun beste beentje hebben voorgezet, ook de modeontwerpers hebben op dit gebied hun fantasie laten spelen op- I dat de vrouw er ook thuis en op elk uur j van de dag koket zou voorkomen. Het is werkelijk zo dat, wat mode betreft, geen I domein zo'n vrije loop aan de verbeelding laat als precies de binnenhuiskleding. Hier vinden dan ook alle de mogelijkhe den en eigenschappen van katoen een juis te bestemming de oneindige afwisseling van tekeningen, ee|i dito gamma van leven dige, volmaakt wasechte, kleuren. De mo dellen der moderne schortjes trekken voor deel uit deze verscheidenheid, schortkleed- jes, bloezen, schortjes met platstuk, met bretels alle vormen zijn goed en toegela ten, gelukkig aangepast als ze zijn aan de ze of gene bepaalde bezigheid. Hierin kan men ook de eigen smaak een woordje laten meespreken, geen enkele ko ketterie is uitgesloten. Voor kleine werk jes zijn daar de schattige fantasieschort jes in levendige tinten. Voor dc naaikamer is de wijde bloeze, met praktische grote zakken, zeer geschikt. In de keuken moet men een schortje hebben, groot genoeg om tegen spatten te beschermen, maar daarom moet het niet minder elegant zijn. Een schort is een onmisbaar kleding stuk, dat sinds lang burgerrecht verworven heeft; hij is niet meer zoals in de tijd van grootmoeder een smakeloos en lelijk ma kend geval, wel integendeel. Laten wij gebruik maken van de mooie (wasechte katoentjes effen of bedrukt om er ook thuis aantrekkelijk uit te zien. MET BLOEZE EN ROK STEEDS IN DE MODE. De rok en bloeze hebben al sinds ettelij ke jaren een vaste plaats in onze garderobe verworven. Wat echter de laatste seizoenen sterk op de voorgrond is getreden is de over de rok gedragen bloeze. Zowel de overbloezende als de recht over de heup vallende modellen zijn zeer populair. Dit laatste model/is vooral aan te raden voor die vrouwen die een beetje aan de kleine kant of wat te rond van vorm zijn. Een niet zo slanke taille wordt immers door zo'n recht tot de heupen vallende bloeze prachtig gecamoufleerd. De rok en bloeze is eveneens een prachti ge dracht voor de vrouw, die er ondanks een beperkte garderobe en een klein kleed geld toch altijd verzorgd wil uitzien. Met twee rokxen (een klassiek en een fantasie model) en verschillende bloesjes kan men werkelijk wonderen verrichten. Daar komt nog bij, dat een rok en bloeze zich zo prachtig laten combineren met de moderne wollen vestjes, die in ons klimaat zelfs in de zomermaanden onmisbaar zijn. ONS WEKELIJKS PRAATJE. KIES HET GEPASTE KAPSEL Natuurlijk is de keuze van het kapsel een zeer persoonlijke zaak. Toch is het van groot belang bij deze keuze rekening te ttt' ut- rrr rn - >ni mm \mt m m< mn Daar hebt ge gelijk aan, Cipier, lacht de moordenaar, terwijl hij ondeugend naar Anneke kijkt, die 'n pruillip zet. Onze Cipier zit nu op zijn stokpaardje. 'n Nieuw glas wijn, dat hij zich tussen- door vlug inschenkt en dat hij even vlug I weer leegdrinkt, wakkert de dapperheid j van de brave man nog 'n beetje aan. Sukses, dat die moordenaar hier had, I hé 9 Ongelooflijk Geheel Veurne was er stapelzot van. En de mannen vereerden hem als 'n held. Ik moet bekennen hij was 'n ferme ke rel. 'n Ferme kerel Juffrouw van Arkelen was uit ons ge- van niet weg te slaan. Maar, vader zucht Anneke, 'n beetje uit haar lood geslagen door de on gewone en ietwat verdachte geestdrift van haar braaf vadertje, die nu ook beseft, dat hij zich door zijn entoesiasme misschien 'n ietsje te ver liet meeslepen. Nu ja, 'n ferme kerel in zijn soorte, natuurlijk. In zijn soorte. Schenk die jongen nog eens in, kindje. Hebt gij nog sigaren, vriend - Ongelukkglijk nee, Cipier. Hoe kan men in 'n gevangeniscel beter de tijd do den, dan met 'n gezellig sigaartje, niet waar Het wordt tijd, dat die andere advokaat, die Meester Lootens 'n Heftig gesnok aan de zware bel van de gevangenispoort doet het drietal op houden met de vorm van het gezicht in het algemeen en bijzonder van het voorhoofd. Een laag voorhoofd verdraagt beslist geen laaghangende lokjes of krullen. Hier past integendeel een kapsel, dat van het voorhoofd in opwaartse richting wordt weggekamd. Een hoog voorhoofd wint hoe ongeloof lijk het ook moge klinken bij een hoog kapsel, omdat dan de indruk wordt gewekt, dat het voorhoofd lager is dan in werke lijkheid het geval is, juist ook omdat kap sel en voorhoofd dan ongeveer even hoog schijnen. Aan de grenslijn enkele golven, krullen of haakjes, geven iets speels aan het al te «verstandige» voorhoofd. Een laag breed en recht voorhoofd is ge baat met precies in het midden gescheiden haar, waardoor de breedte aanzienlijk breekt. De scheiding deelt het voorhoofd immers in twee helften. Het terugwijkende voorhoofd bidt als het ware om een Kapsel met ponnie. Deze ponnie moet kort en bol zijn als het voorhoofd vrij laag is en mag lang en vol zijn als het voorhoofd behalve wijkend ook tamelijk hoog is." Een bol voorhoofd moet boven de ron ding wat haar hebben in de vorm van en- ,kele soepele binnenwaartse krullen. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. ATOOM JAPON Misschien Komt er eens een tijd, dat vrouwen rustig aankondigen, dat ze hun atoomjurk aantrekken. Volgens de nieuwste inzichten kunnen namelijk textielvezels niet alleen door middel '.an een chemische behandeling maar ook door atoomstraling worden veredeld.Dat is voor lopig nog toekomstmuziek, want ue proe ven verkeren nog in een experimenteel sta dium. Maar supersonische was- en verf technieken zijn al werkelijkheid Dat wa ren enkele nieuwtjes, die verteld werden op een show van voorjaars- en zomermodel- len te Amsterdam, georganiseerd door het Nederlandse Kamerinstituut. MELK IN DE BRIEVENBUS Naar het voorbeeld van Zwitserland is men er nu ook in West-Berlijn toe overgegaan in het internationaal bekende Corbusier-woon- blok zogenaamde melkbrievenbussen in de gangen, die langs de verschilleide woonaf- delingen lopen, aan te brengen. Deze melk brievenbussen, waarvan de achterkant irf de keukens van de afzonderlijke woonafde- lingen uitkomen, kunnen aan de voorzijde met een loper door de melkboer worden ge opend. Hij kan de gewenste bestellingen cr in deponeren. Ofschoon deze moderne aflevering de prijzen iets beïnvloedt, is men van meninZ dat de consument deze verhoging in ruil voor het geboden gerief gaarne voor lief neemt. oOd DE STAND DER WERKLOOSHEID VOLLEDIGE WERKLOOSHEID BIJ MANNEN TOT 97.676 GEDAALD j TIJDENS DE WEEK VAN 12 tot 18 APRIL De rijksdienst voor arbeidsbemiddeling en werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 12 tot 18 april 1959 werden er per dag gemiddeld 133.325 volle dig en 71.982 gedeeltelijk en toevallig werklozen gecontroleerd, hetzij een totaal van 205.307 werklozen. Voor de eerste maal sedert november jl. bedroeg het aantal volledige werkloze man nen minder dan 100.000, namelijk 97 616. Vergeleken met de vorige week werd een vermindering van 3.996 volledig en van 2.844 gedeeltelijk en toevallig werklozen genoteerd. De daling van de volledige werkloosheid betreft vooral de steenbakkerijen, het bouwbedrijf en de hout- en metaalnijver heid. Bovendien is andermaal een toene ming van het aantal door de openbare be sturen tewerkgestelde werklozen waar te nemen. Ten slote werden na de staking ont slagen grensarbeiders opnieuw in dienst genomen. De vermindering van de gedeeltelijke en toevallige werkloosheid is aan elkander opheffende invloeden toe te schrijven; enerzijds heerst in het bouwbedrijf, de me taal-, textiel- en ledernijverheid een grote re bedrijvigheid en anderzijds is in de ko lenmijnen de gedeeltelijke werkloosheid toegenomen. DE WONING IN HET LEVEN VAN DE MENS Onbetwistbaar een belangrijke aangele genheid, de mens zowel persoonlijk als be schouwd als maatschappelijk wezen. Het is zeker waar dat de woning lange tijd een eerder passieve rol heeft gespeeld. Op he den aanvaardt practisch iedereen dat de woning een eigen en actieve taak vervult, in deze zin dat zij een aanzienlijke invloed uitoefent op de gesteltenissen en de gedra gingen van de mens. Vooreerst wordt een levensbehoefte ge dekt, namelijk de huisvesting. Het is duide lijk dat ze als dusdanig een duurzaam ver- bruiksgoed daarstelt, vermits ze beschut ting biedt, verbiijlsgelegenheid schept en tot rustplaats dient. De woning is tevens het materiele kader waarin de mens als individu een oelang- rijk deel van het leven doorbrengt. Door de woning wordt de persoon en het gezin ingeschakeld in de kernen van het maatschappelijk leven. Het is immers door de vestigingsplaats van de woning dat de mens opgenomen wordt in een bepaalde buurtscnap, wijk, gemeente, die onbetwist baar een stempel drukt op de persoonlijk heid. Ten slotte is de woning voor de grote massa de enige vorm van het kleinbezit. j Uitmaken aan welke normen de woning moet beantwoorden om op kwantitatief en kwalitatief gebied bevrediging te schenken is zeer moeilijk. Dat zal er vanaf hangen in welke streek de woning wordt opgetrokken en aan welke levensstandaard men er ge- I woon is. Nochtans zien we dat er toch over al minimumeisen worden gesteld die alge meen worden aanvaard. De woningbehoeften dragen terzelfder- tijd een permanent en afwisselend karak ter. Het woningvraagstuk stelt zich immers permanent omdat het een bestendige zorg I vergt. Verder zal het probleem zich be- I stendig wijzigen onder de druk van de 1 vooruitgang op gebied van techniek en we- lenschap, eisen inzake confort en hygiene, wijziging in zake zeden en gewoonten e.d.m. De bevrediging van de woningbehoeften I wordt meer en meer aanzien als een be langrijk aandeel in de sociale en familiale politiek en van de bevordering der volks gezondheid in het algemeen. Aan de huisvestigingspolitiek is meteen een behoefte aan opvoeding verbonden. Het komt er immers niet alleen op aan een aangepast huis te betrekken maar ook het nuttig gebruik ervan zal dienen aange leerd. De persoon heeft tot PLICHT te zorgen voor een behoorlijke huisvesting, niet al leen voor zichzelf maar voor allen die deel uitmaken van zijn gezin en met hem onder hetzelfde dak verblijven. In dat opzicht be schikt hij over zeer belangrijke rechten en vrijheden die slechts kunnen beperkt wor- STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Tijdens de periode van 20 tot 26 april hebben zich 788 verkeersongevallen voorge daan waarbij 10 personen om het leven kwamen, 140 personen ernstig en 457 per sonen licht werden gewond. Gedurende het weekeinde waren er bij 343 ongevallen 5 doden en 75 ernstig ge wonden. De oorzaken van de dodelijke ongevallen zijn de volgende gevaarlijk inhalen: twee doden; niet-verlenen van voorrang één dode. niet-rechts rijden drie doden; on voorzichtigheid van voetgangers twee do den; andere omstandigheden twee doden. De ongevallen zijn per provincie aldus verdeeld Brabant 160, West-Vlaandern 64, Oost-Vlaanderen 92; Antwerpen 86. Lim burg 63; Luik 94; Luxemburg 31; Henegou wen 140. Namen 58. OQO LOTENLENING 1963 Bij de 316 trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen frank geval len op obligatie reeks 21 nr. 247. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. den door de eisen van het algemeen welzijn (minimum-eisen inzake stevigheid, hygië nische inrichting, esthetisch uitzicht, ge bruik van ruimte). £en der eerste plichten van de Overheid inzake huisvesting bestaat er in een poli tiek van algemeen welvaart te voeren die toelaat dat iedereen op normale wijze zijn behoeften aan huisvesting kan dekken. Uit hetgeen voorafgaat blijkt aan welke voorwaarden de woningvoorziening moet voldoen. Het is vooreerst duidelijk dat er een vol doende aantal woningen moeten ter be schikking worden gesteld. In feite is dat niet zo en wordt er nog steeds een schreeu wend gebrek aan behoorlijke woongeiegen- heden vastgesteld. Vervolgens zijn daar de vereisten van morele aard, die terugslaan op de waardig heid van de menselijke persoon. Het is in de woning dat het gezinsleven tot bloei moet komen en het kind overwegend zijn opvoeding krijgt. Ook de hedendaagse hygilne stelt zeer hoge eisen. Een aangepaste woning zal waarborgen bieden voor de GEZONDHEID en de VEILIGHEID voor de bewoners. Hiermede bedoelen we beschutting te gen koude en warmte, vochtigheid, lawaai, toetreding van de zin, licht en lucht, in richting voor lichaamsverzorging, voorzie ning van water, electriciteit, gas, enz. In de orde van de gedachten kan ook het comfort behandeld worden. Wat hierdoor juist dient te verstaan is zeer moeilijk weer te geven. Was over een kwarteeuw een radio nog een luxe-artikel dan aanvaardt ieder een nu dat het een doodgewoon verbruiks- artikel is. Er zal onbetwistbaar over 10 jaar heel anders worden geoordeeld over de televisie dan op dit ogenblik. Naarmate de econo mische en sociale vooruitgang vordert wor den goederen zelfs diensten (denk aan de telefoon) die voorheen golden als comfort gerekend tot onmisbare noodzakelijke waarden. Wanneer we nu de inrichting van moe ders keuken bijvoorbeeld vergelijken met datgene waarmede ze was uitgerust voor de laatste oorlog dan is het duidelijk dat de lichamelijke inspaning die men vroeger van de huisvrouw als vanzelfsprekend aan vaardde nu door het gebruik van eleetri- sche apparaten tot een beter niveau heeft teruggebracht. Men ziet onmiddellijk van welk overwe gend belang de woning is in het leven van de mens en het is niet zonder reden dat de binnenhuisarchitectuur de laatste schrikken uit zijn gemoedelijk onderonsje, zodat onze Cerberus zich bijna verslikt in het half dozijn pralines, waarop hij dap per aan 't kauwen is. Wie mag dat zijn De mannen zijn opgesprongen. Opnieuw gaat de bel aan 't galmen en wel met zulke ijver, dat haar oude stem erbij overslaat van opwinding. - Vooruit, Cipier, terug naar mijn cel. Rap Toch 'n fidele kerel, onze prisonnier. Hij is het zelf, die onze Cipier aan de ket ting meevoert, de keuken uit, de gang in, recht naar Cel 13. Inmiddels is Anneke de gevangenispoort op 'n kiertje gaan open doen. Het zoontje van Fiene Dullaert van het tabakswinkeltje op 't hoekske van de Noordstrate staat er met 'n pakske in de hand, dat hij het meisje vlug aanreikt. Met de complimenten van Men ere den Advokaat. 'n Kistje sigaren voor onze prisonnier, vast en zeker. Vlug sluit Anneke de poort dicht en holt de gevangenisgang in. 't Is niets vader. Keer maar were In zijn zenuwachtigheid was onze Cipier nog altijd aan 't zoeken naar de sleutel van cel Numero 13. 'n Pakske, dat het zoontje van Fiene Dullaert hier afgegeven heeft, met de com plimenten van Meneer de Advokaat, zei hij. Op slag heeft onze Cipier zijn kalmte en j zijn tegenwoordigheid van geest terug ge kregen. I Ha, dat zullen nieuwe sigaren zijn j voor onze prisonnier. j Anneke heeft het pakje open gemaakt. 'n Kiste sigaren, inderdaad. Met boven- J op 'n visitekaarte Met de hartelijkste groeten van Meester Lootens, Advokaat. Sur sum Corda Wat heb ik u gezegd vriend Het is of die kerel het geroken heeft, dat uw si garen op zijn. - De ene advokaat hier in Veurne is nog vriendelijker dan de andere, Cipier. Straks zal ik die kerels nog sympahiek gaan vinden. Kom, vriend die gaan wij eens proe ven. Bij dat lekker glaasje wijn zal 'n Sursum Corda smaken. 'n Minuut later zit het drietal opnieuw rustig in de keuken. Onze prisonnier heeft 'n sigaar opge stoken en er onze Cipier een gepresenteerd. Anneke's vader stelt voor het kistje zo lang hier in de kast te zetten, hier staan zij droog. En als de prisonnier goesting krijgt, dan hoeft hij maar te spreken. - Ja, vriend, 's sjarmante vent die Loo tens. 'n Kenner van sigaren. Achteraf zal hij ze u dubbel en dik laten betalen, dat spreekt vanzelf. Het zal aan u liggen, vriend, van u niet te laten afzetten door die advokaten. Het beste is nog, die kerels geen cent te tijd een ernorme vlucht heeft genomen in aanmerking genomen dat de woning voor allen die ze bewonen werkelijk een THUIS zou zijn en een midden AANGENAAM om te verblijven. B. O. B. LENING VOOR WEDEROPBOUW DERDE GROEP Bij de 468e trekking van de Lening voor Wederopbouw, derde groep, is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 8756 nr. 638 en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 10.393 nr. 278. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 frank. Dan wordt overgegaan tot de trekking van 183 reeksen waarvan de nummers eer lang in het staatsblad zullen verschijnen. OP 7 MEI RERUM-NOVARUM Viering van het 4000ste lid van het A. C. V. Aalst-Stad. geven. Want geeft gij hen 'n vinger, zij pakken 'n arm. Geen cent, hoort ge 't Wees gerust, Cipier, Met mij zullen zij niet rijk worden. Toe, neem 'n pralineke, Juffrouw Anne ke. De prisonnier schuift het meisje galant de doos pralines toe. Maar Anneke houdt niet van de cadeautjes van de Présidente. Onze Cipier is niet zo teergevoelig als zijn dochtertje. - Toe, kind, Juffrouw van Arkelen zit er niet in. Geef die doos maar eens hier ik mag ze wel. En met 'n half dozijn tegelijk stopt An neke's vader zijn mond vol pralines. Waar na hij behoefte gevoelt om die zoetigheid met 'n slok wijn door te spoelen. 'n Poosje zitten de beide mannen te ge nieten van hun sigaartje. Onze Cipier probeert kringetjes te bla zen In de goede ouwe tijd deed hij dat met brio. Maar nu hij nog zelden 'n sigaar te roken krijgt staat zijn mond er niet meer naar. Middelerwijl zit de gevangene voortdu rend naar Anneke te kijken, die nu 'n handwerkje opgepakt heeft, waarop zij haar vingers en haar oogskens aan 't af martelen is, maar dat haar toelaat te be wijzen, dat zij twee jaar op pensionaat ge weest is en in Veurne wil dat heel wat zeggen. 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1959 | | pagina 2