litóuwenktenieli Sociale Kroniek KEUKENGEHEIMEN. BLINDE VINKEN We kunnen Bllinde Vinken kant en klaar bij onze beenhouwer bekomen. Heeft hij echter eens geen tijd. dan kunt U ze ge makkelijk zelf gereedmakln. Er zijn zelfs veel vrouwen, die dit werkje liever zelf doen. Blinde Vinken zijn eigenlijk niets anders dan met gehakt gevulde vleesrolletjes. Hiervoor kan zowel kalfs- als rundvlees gebruikt worden. Voor iedere Blinde Vink» nemen we een vrij dun langwerpig kalfs- of runderlapje van 75 a 100 gram. Dit schrappen we wat en wrijven het in met peper en zout. Voor het vulsel nemen we gehakt van dezelfde vleessoort of varkensgehakt en rekenen ongeveer 50 gram voor één vlees lapje. Bereid het gehakt op de gewone wij ze met oud brood, peper, zout en nootmus kaat. Maak er rolletjes van en verdeel ze op de vleeslapjes. Rol vervolgens elk lap je stevig op en bind er een dun touwtje om. De vieze vlekken van chocolade, koffie, melk of bier wast men weg met lauw wa ter, waarin salmiak is opgelost. Zoge naamde vingervlekken krijgt men weg door ze met goede gom weg te vlakken. Valt het boek in de modder, dan kan men de vlekken wegkrijgen door ze af te wassen met lauw water en zeep. Er zijn helaas ook vlekken, waarvoor geen enkel middel helpt, dat zijn vlekken van teer en wagensmeer, van saus en ta bakssap. EEN MODE PRAATJE JEUGDIGE GROOTMOEDERS De ouderwetse grootmoeder is aan het verdwijnen. U herinnert zich haar wel: die grijze vrouw, die langzaam door de stra ten sloft met ietwat gebogen rug, of die stilletjes in een stoel in een hoek van de kamer zit en haar dag vult met een brei werkje en het peinzen over het verleden. De hedendaagse grootmoeder is actief en DE STAND DER WERKLOOSHEID Tijdens de week van 26 april tot 2 mei werden er per dag gemiddeld 127.541 volle dige en 71.167 gedeeltelijke en toevallige werklozen gecontroleerd, hetzij een totaal van 198è708 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermindering met 2665 volledige en van 418 gedeeltelijke en toevallige werklozen genoteerd. De vermindering van de volledige werk loosheid betreft vooral de landbouw (bie- tenhakcampagne), de steenbakkerijen, het bouwbedrijf en de houtnijverheid. De te werkstelling van werklozen door de open bare besturen neemt steeds uitbreiding. ooo STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN IN DE MAAND MAART. Het nationaal instituut voor de statistiek deelt de voorlopige cijfers mee van de ver keersongevallen, die in maart 1959 door po litie en rijkswacht werden vastgesteld Aantal ongevallen 11.543; aantal doden op de plaats 60. zwaargewonden: 882; lichtgewonden 4.296. Voor maart 1958 zijn de definitieve cij IN DE STEENBAKKERIJEN. In feite beleven onze steenbakkerijen thans hun tweede naoorlogse recessie. De eerste duurde van het midden 1951 tot ein de 1952 nadat de activiteit sedert de bë- vrijding voortdurend was toegenomen. Daarna trad opnieuw een verbetering in zo dat in 1954 opnieuw het naoorlogs record- De concurrentie van Nederlandse gevel steen is vóór enkele jaren zeer scherp ge weest. Sinds 1958 is daar verbetering in gekomen gezien de grote behoeften in Ne derland zelf en het feit dat de Belgische steenbakkers zich aangepast hebben door de produktie van goedkopere machinale cijfer van 1950 bereikt werd. De daaropvol- gevelsteen met ruw bezand uitzicht. Daar- gende twee jaren waren minder goed en, na bij werd de produktiviteit verbeterd en is een gunstige wending in 1957, ontwikkelde zich de huidige recessie. De vraag is thans merkelijk verminderd, de prijzen zijn afge brokkeld en de alarmerende stijging van de stocks heeft de producenten in de loop van 1958 verplicht hun produktie te rem men. De produktiedaling in 1958 heeft on geveer de gekele gamma van de baksteen- produkten getroffen. In vergeüjking met dezelfde periode van 1957 wijzen de produk- tiecijfers van het N.I.S. over de eerste 8 maand van 1958 op een daling van 9,5% voor gewone metselsteen, van 8% voor ge velsteen en van 5% tot 44% voor de andere produkten. De produktie van gewone mechanische metselsteen is thans lager dan in 1937. Dit - - staat nog met beide benen in het leven. En |fers ~aantal ongevallen 11.030; doden op geldt vooral voor de veldsteenbakkerijen In plaats van een touwtje kunnen we ook tQch ,g zg jaren niet jonger dan de groot- jde plaats 67; zwaargewonden 764: licht- j waai van er na de oorlog als gevolg van dunne houten stokjes of tandenstokers ge- moeders zoals ze nog altijd in verhalen le- |g6Wonden 3.422. bun marginaal karakter een groot aan tal verdwenen; de produktie hiervan ligt bruiken om de rolletjes mee vast te maken Alvorens te braden, moeten de rolletjes ven de haeve eeuw zijn ze meestal wel ge passeerd. M.aar een vrouw van vijftig is gepaneerd worden. Hiervoor wentelen we tegenw0ordig iemand van amper middel- ze eerst door met een lepel water losge klopt eiwit en vervolgens door paneermeel Dan worden ze bruin gebakken in boter of margarine, die we vooraf heet hebben laten worden. Daarna voegen we wat wa ter en citroenschijfjes zonder pit bij en la ten ze op een zacht vuur nog drie kwartier a één uur nastoven. Vlak voor het opdienen worden de touw tjes of houtjes weggenomen. BRAADWORST Van worstjes of braadworst moet men voor het bakken of het braden het vel niet stukprikken. Want dan springen ze of het vet loopt er uit. Leg ze liever in een schaaltje en giet er heet water overheen Laat ze zo vier minuten staan, droog ze af en leg ze in de braadpan. Voor het braden wordt het best spekvet gebruikt. Dit vet mag echter niet te heet worden, want worst moet langzaam worden gebraden en vaak worden gekeerd. De braadtijd bedraagt on geveer 20 a 30 minuten. HUISHOUDELIJKE WENKEN. Niets is lelijker dan een winkelruit of een kamervenster waarop strepen voorko men. Een eerste vereiste voor het verkrij gen van mooie blinkende ruiten is deze te wassen als de zon er niet op schijnt. Uit- ctoVon rla rociillaton Kalr/wt mon ma* M" vloeistof, samengesteld uit benzine en ma gnesium. Hiermee de ruiten wassen, met een proper zeemvel opdrogen en te tenslot te opwrijven met zijde-papier, hetgeen de ruit en ongekende helderheid zal geven. VLEKKEN IN BOEK zelfs wanneer men heel voorzichtig met boeken omgaat, kan het toch af en toe wel gebeuren, dat er een vlek op komt. dubbel pijnlijk is de zaak dan, wanneer het een geleend boek betreft. Een vakman heeft zich de moeite gegeven voor de meest verschillende soor ten van vlekken middeltjes te zoeken, waarmee men deze verwijderen kan. Hij kwam tot de slotsom, dat dat de meeste vlekken zich zonder grote moeilijkheden laten verwijderen. De meest hardnekkige zijn de inktvlek ken, die men. als ze oud zijn, in het geheel niet meer verwijderen kan. Zijn ze echter vers, dan kan men ze soms verwijderen door ze te betten met een oplossing van 10 procentige zuiver zoutzuur. Daarop laat men de vloeistof opzuigen in vloeipapier en tipt de plaats van de vlek even aan het chloorwater. Dan wordt de plek gedroogd en glad gemaakt. De meest gevreesde vlekken in boeken zijn vetvlekken. Die krijgt men op de volgende wijze men legt er een vloeipa pier onder en bet de vlek met een in ben zine gedoopt propje watten Dan legt rhen er vloeipapier op en laat de vlek zo drogen. bare leeftijd, die nog volop meedoet. Ook aan de mode Want de oma's hebben zich niet alleen verjongd, ze zijn ook bezig zich op le slanken. Inderdaad, heel wat vrou wen slagen erin, een behoorlijk figuur te behouden, ook al hebben ze Abraham ge en... Daarover schrijft de moderedactrice van «HET PAROOL» o.m. het volgende «Ze willen zich graag goed kleden, maar dat wordt hen niet altijd even gemakkelijk gemaakt. Voor zover ze een betrekkelijk kleine maat hebben behouden, wordt hen een grote keus geboden van kleren, die ontworpen zijn voor hun dochters en klein dochters. Een model, dat een wat oudere vrouw ook flatteert, is de kleine maten, schaars. En toch... ook al, houdt zij een goed figuur, en kleedt zij zich graag vlot, de verstandige grootmoeder beseft toch, dat er een tijd is voor alles, en dat er een ogenblik komt, waarop een eenvoudige donkere japon, met correcte hoed, schoe nen en handschoenen het duizend maal be ter doet, dan een uitbundig bloemen jurkje Jv0]gt Henegouwen 149. Brabant 137 met wijde rok en petitcoat. Luik 124; Oost-Vlaanderen 102. Antwer- VAN 4 TOT 10 MEI lop een derde van het peil van 1937. De hui- Tijdens de week van 4 tot 10 mei hebben jdige produktie van gevelsteen schenkt zich op de wegen of in de agglomeraties evenmin bevrediging aar de rijkswacht toezicht houdt, op het (het niveau van 1937 verkeer 873 verkeersongevallen voorge- nochtans op gewezen dat de produktie van daan. die ongevallen hebben aan 9 perso- handgevelsteen verdriedubbelde terwijl de- nen op de plaats het leven gekost. 153 wer- v er mits zij overtreft. Ei amper dient den zwaar en 548 licht verwond. Tijdens het weekeinde deden zich 319 on gevallen voor die aan 3 personen het leven hebben gekost en nog 62 zwaar verwond den. De oorzaken van de dodelijke ongeval len zijn overdreven snelheid: een dode. geen voorrang bij verkeersteken omge keerde driehoek een dode; afslaan zon der voldoende aandacht een dode; niet rechts gehouden een dode; vermoeidheid of lichamelijke ongeschiktheid 2 doden; voetganger op de weg staande een dode: andere omstandigheden 2 doden. Het merendeel der ongevallen was te wij ten aan gebrekkig oordeel of onvoldoende aandacht 181 ongevallen. 90 ongevallen waren aan gevaarlijk voorbijsteken toe te schrijven. Per provincie waren de ongevallen als Wie de halve eeuw overschreden heeft moet zeer voorzichtig zijn bij het kiezen van kleren niets is zo gevaarlijk, niets maakt zo oud, als een te jeugdig model, een ie narae Kleur, telle tinten kunnen 1 meedogenloos zijn voor een niet meer zo frisse teint, voor grijzend haar. Zachte pastelkleuren en donkere nuances doen het daarentegen bijna altijd goed. En ook voor een vrouw, die een even perfect figuur be houdt als ze als achttienjarige had, komt een ogenblik, waarop ze de wijde rokken beter aan jongeren kan overlateft. Veel van de moderne zomerjurkjes zijn, ook al pas sen ze nog zo best, voor'haar eenvoudig te naief. En wie niet zo jong meer is, doet er ook goed aan, op te passen met al te uit bundige decolleté's. Het uitzoeken van een passende gardero be wordt daar niet minder aantrekkelijk om. Integendeel, wie gaat beseffen dat zij zorgvuldig moet uitzoeken, zal allerlei op windende nieuwe mogelijkheden ontdek ken. Zij zal merken, dat ze de leeftijd en het zelfbewustzijn heeft verkregen om juist de allereenvoudigste modellen, met passende accessoires tot een perfect geheel gemaakt, goed kan dragen Een ver zorgd uiterlijk een hoed met kleine voile boven een fris kapsel, een keurig gestre ken en smetteloos geborstelde japon, witte handschoenen, afgestemd op de kleur van japon of tailleurs die zo eenvoudig schij nende, maar in werkelijkheid toch wel ge compliceerde perfectie moet de vrouw gaan nastreven, die de halve eeuw met zwier heeft overschreden... pen 90; West-Vlaanderen 86; Limburg Namen 60. Luxemburg 45. machinale gevelsteen merkelijk ver minderde. Daarentegen is de produktie van diverse kleiprodukten, hoofdzakelijk holle welf- selsteen en verder draineerbuizen, kabelbe dekking enz. met ruim 100% gestegen. Ook de fabricatie van geperforeerde bouwelementen, waarmee in 1952 werd ge- statt, kende een sterke expansie. De bedrijvigheid van de steenbakkerijen hangt voornamelijk af van de toestand op de binnenlandse markt, d.w.z. van bouwac tiviteit. Zo werden de recessies in 1951-1952 en 1957-1958 door een afgetekende ver zwakking van de woningbouw veroorzaakt. Bovendien hebben de steenbakkerijen ook af te rekenen met de concurrentie van an dere bouwelementen betonblokken, auto- claafbeton, metaal, het steeds stijgend ge bruik van vensterglas) hebben hen vooral sinds 1950 heel wat terrein doen prijs ge ven. In de utiliteitsbouw wordt nog heel weinig baksteen gebruikt en zelfs in de woningbouw, vooral in de aanbestedingen door de nationale maatschappijen is het verbruik verminderd. Het is daarom te ver klaren dat, alhoewel er thans méér wordt gebouwd dan voor de oorlog, de produktie van gewone baksteen een dalende tendenz vertoont. Hetzelfde is waar voor de gevelsteen, al hoewel in mindere mate. De produktie van machinale gevelsteen daalde echter gevoe lig. Onder druk van de concurrentie van de andere bouwmaterialen heeft onze bak steenindustrie in 1952 een nieuw produkt op fce markt gebracht, nl. de geperforeerde baksteen die door een geringer gewicht en een groter volume wordt gekenmerkt. De produktie ervan kende een snelle uitbrei ding. Onze steenbakkerijen hebben ook af te rekenen met de buitenlandse concurrentie. De invoer is bijna verdubbeld in vergelij king met voor de oorlog 60.649 ton in 1957 tegenover een gemiddelde van 36.457 ton in 1936-38 doch hij blijft gering ver mits hij slechts 1,5% van onze produktie bedraagt. Vooral de sector gevelsteen ondervindt de buitenlandse concurrentie. In 1957 kwam LENING VOOR WEDEROPBOUW DERDE GROEP Bij de 470e trekking van de Wederop- bouwlening, derde groep, i-5 een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 9483 nr. 386 en een lot van 500 000 fr. op obliga tie reeks 9819 nr. 182. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1000 fr oOo LOTENLENING 1953 Bij de 318e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 2852 nr. 848 en een lot van 500.000 fr. op obligatie reeks 2073 nr. I. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. oOo AMERIKAAN BLEEF 31 UUR ONDER WATER De 22-jarige Emest bleef 31 uur en 10 minuten op de bodem van een zwembad. Hij had het onderwateruurrecord voor «skindiving» gebroken. Tijdens zijn na verblijf, met luchttanks op zijn rug en verzwaarde gondels om zijn i de invoer neer op 13% van onze produktie middel, was hij gevoed met koffie, thee en - in 1951 was dit zelfs 26%. bouillon. Hij ging de zaterdag te 8 u. 13 I omlaag en zondag te 15 u. 23 kwam hij Nederland, waar de baksteenindustrie al weer boven. Het vorige record bedroeg 20 leen ingesteld is op de voortbrenging van uur 9 minuten. Dit was de vrijdagavond straatklinker die in ons land niet wordt het verschil in loonpeil tussen onze beide landen enigszins verminderd. UITVOER Vóór de oorlog was de belgische export an baksteen vrij belangrijk; zo bereikte hij in 1937 bv. 12% van de produktie tegen slechts 2% op dit ogenblik. Groot-Brittan- nië dat tot 91% van onze uitvoer opnam is praktisch weggevallen als afzetmarkt. De uitvoer naar Nederland uitsluitend ge wone binnenmuursteen is echter in be langrijke mate toegenomen. Vanaf 1957 trad hier echter ook een vermindering op door de uitbreiding van het Nederlands bedrijf en de lage prijs van de in Holland geproduceerde kalkzandsteen. PRIJS EN KOSTPRIJS Het verloop van de prijzen in de Rupei- streek die als representatief voor gans het land kunnen beschouwd worden, weerspie gelt zeer goed de twee na-oorlogse recessie- periodes. Zo stelden we voor de eerste in zinking van half 1951 tot einde 1952 een scherpe daling van de prijs vast 157c. De daaropvolgende verbetering bracht de prijs tijdens het derde kwartaal 1957 op zijn na oorlogs maximum doch daarna trad een nieuwe prijsdaling op (ongeveer 10% voor de Rijnvorm). Sinds 1953 stegen de lonen met 26%, (ie sociale lasten met 11% en de kosten voor de brandstof met circa 207c. Dank zij de modernisering van de instal laties en de rationalisatie van het produk- tieproces kon het aantal uren-arbeiders vereist voor de fabricatie van 1 ton bak steen van 5,74 in 1948 tot 4.96 in 1957 ver minderd worden. VOORUITZICHTEN Verschillende tekenen schijnen er op te wijzen dat in de loop van dit jaar een ver betering in de activiteit van de baksteen industrie mag verwacht worden. De pers pectieven op langere termijn kunnen even min als ongunstig worden bestempeld. Inderdcfad, de aanbestedingen in de sec tor van de sociale huisvesting zijn in de loop van 1958 merkelijk verbeterd. De voor waarden tot toekenning der premies van de 'et de Taeye werden verruimd en dit had reeds een gunstige weerslag op het aantal premieaanvragen. Dank zij de ruime kapi taal markt stelt de financiering van de wo ningbouw thans geen ernstige problemen meer. Bovendien werd door de regering de bouw van 100.000 woningen in het vooruit zicht gesteld. In het kader van deze politiek werd onlangs een programma voor 8.000 •olkswoningen goedgekeurd. In verband met de Euromarkt is men in deze bedrijfstak optimistisch gestemd. De steenbakkerijen van de andere landen die tot de Euromarkt behoren werken niet voor de export en in ieder geval moet men rekening houden met de weerslag van de transportkosten. Daar onze prijzen vertrek- fabriek reeds nu competitief zijn, lijkt een verscherping van de Franse, Duitse of Ita liaanse concurrentie up ue Beneluxmarkt dus onwaarschijnlijk. Integendeel, het weg vallen van de invoerbelemmeringen o.m. van de contingenteringen in Frankrijk, zou voor onze steenbakkerijen nieuwe afzetge bieden kunnen openen, des te meer indien, in de Euromarkt een zekere nivellering van de arbeidskosten zou plaats grijpen. De concurrentie van de andere bouwma terialen vormt een zekere bedreiging. Door het lanceren van nieuwe kleiprodukten, zo- gevestigd door Lee Umfleet. als holle en geperforeerde baksteen heb- De invoer komt vrijwel uitsluitend uit ben de steenbakkerijen hun positie reeds merkelijk kunnen vergeteren. Toch kan er via het wetenschappelijk onderzoek nog heel wat gepresteerd worden om de positie te bestendigen. B- O. B. gefabriceerd en gevelsteen. DE BRAVE MOORDENAAR door JOS. JANSSEN 49ste Vervolg. Onze Cipier loopt vlug naar de deur maar vergeet hierbij die vervelende ket ting om zijn pols, zodat hij er zijn man bij na van zijn stoel mee rukt. 't Is waar, die keten Beduusd staat de brave man die verve lende ketting te bekijken, waar hij m deze omstandigheden geen weg mee weet Onze gevangene heeft 'n idee. Weet ge wat, Cipier, leg mij met die keten vast aan aan de tafelpoot bijvoor- veeld Hola nee, die kerel zou er kunnen tus senuit muizen met tafel en al. Onze Cipier heeft 'n beter idee. 'n lumi neuze gedachte. Anneke, kom eens hier. En eer het meisje er op bedacht i# heeft haar vader de keten om haar pols geknipt Maar, vader, gaat gij mij 'n Cipiersdochter mag niet benauwd zijn van 'n eindje keten. Of van 'n stukske moordenaar, lacht de kerel. Onze Cipier kijkt dat «stukske moorde naar» een recht in de ogen, terwijl hij hem vermaant. Opgepast, gij Waarna hij vlug de lange gang inloopt Het is even stil in de keuken. i De gevangene zit Anneke vreemd-lachend aan te kijken; terwijjl het meisje verlegen achteruit aarzelt. Hoe kwam vader op die zonderlinge ge dachte van haar van haar aan die jon gen vast te ketenen. Zij voelt 'n beetje angst in haar hartje; zij weet niet waarom -Juffrouw Anneke, de woorden ko men op haar toe, alsof zij droomt, nu zijn wij allebei gevangen. Vindt ge 't erg Verward kijkt ze naar hem op. Erg Nee, erg vindt zij het niet. Alleen maar Ja, hoe Zijn stem wordt warmer. Ik ik vind het heerlijk. Het meisje begrijpt hem niet; durft hem niet begrijpen. Heerlijk Zij stamelt hem het lieve woord na. En gij, Anneke vindt gij het ook niet heerlijk Waarom vraagt die jongen dat Waar om wil hij weten, wat haar zelf 'n wonder raadsel is Ik... ik weet het niet. De gevangene ziet, dat het meisje te be ven staat van ontroering. Anneke, vraagt hij bezorgd, gij zijt toch niet bang van mij Schielijk, maar beslist sehudt zij haar hoofdje. O, nee Nu vraagt hij het haar ernstig, zeer ern stig. Gij gelooft toch vast, dat ik niets te maken heb met die dwaze historie van die moord op die bakkerknecht, waarvoor men mij hier vastgezet heeft Er klinkt geen aarzeling wanneer Anne ke hem antwoordt. Ik geloofu. Opgelucht lacht de gevangene haar toe. Welnu, dan valt deze ketting tussen ons weg. Is 't niet Het meisje knikt. Het blijft weer 'n poosje stil in de keu ken van onze Cipier. Tot de gevangene zich langzaam opnieuw tot het meisje wendt, aarzelend, fluiste rend bijna. Maar als wij nu eens vrijwillig., 'n oneindig schoner ketting aanvaarden voor 't leven Anneke houdt haar adem op. Zou 't mogelijk zijn, dat hij van haar zou kunnen houden Onwillekeurig sluit zij de ogen Ik... begrijp u niet.. Anneke, toen ik hier binnen gebracht werd, als 'n gemene moordenaar en dat ie dereen mij met de gruw in de ogen aan keek, toen hebt gij, gij alleen, mij anders aangekeken. Dié blik, Anneke, heeft in eens over mijn lot beslist. Zonder u zou ik misschien razend of krankzinnig geworden zipn tussen deze verschrikkelijke muren. Gij, Anneke, hebt mij naar deze akelige muren doen lachen. En zo zoudt gij mij ook naar het akelige leven daarbuiten doen lachen. Waarom zegt hij dat Waarom spiegelt hij haar dat geluk voor Dat kèn toch niet - 'n Schamel meisje gelijk ik De doch ter van 'n gevangeniscipier Stilletjes huilt zij haar onbeduidendheid, haar armoe voor zich uit. Maar vast en trouwhartig is zijn ant woord. UW vader, Anneke, is de braafste man, die ik ken. En in het hart van zijn dochtertje mag hij mij voor geheel mijn leven opsluiten. Even lacht hij. En het is Anneke of zij op 'n schone len temorgen voor het eerst 'n leeuwerik de blauwe llucht hoort bestijgen. De verleider, nu haalt hij langzaam de lange ketting naar zich toe; zodat het meis je willen of niet telkens 'n voetje nader tot hem komt. Zijn stem is haar 'n zoete streling. Anneke De deugniet Onwillekeurig lacht Anneke nu. Meneer Ei, zo niet. Meneer Zeg dan liever moordenaar tegen mij. Het ene klinkt al even hard als het an dere. Opnieuw haalt hij de ketting en het. meisje 'n beetje nader naar zich toe. Anneke Zijn stemme zingt haar naam. Zou zij durven Max What 's a name dichtte Shakespea re. Maar onze gevangene weet, dat zijn naam in Anneke's mond de betekenis krijgt, dat haar hartje zich in alle eenvoud, maar ook in alle oprechtheid aan hem ge geven heeft What 's a name Het antwoord geeft de «moordenaar» op Anneke's zoete mond. O wee, in hun vervoering hebben geen van beiden gemerkt, dat vader-Cipier de keukendeur opengestoten heeft en nu de onvermoede toeschouwer is van die kus, die geen twijfel toelaat betreffende de aard van de gevoelens van zijn dochtertje tot zijn prisonnier. Dat onze Cipier 'n toonbeeld is van gedachten en van meewarigheid met het lot van zijn evenmens lijdt geen twijfel. Maar daarom kan men van hem toch niet verlangen, dat hij het goed zou vinden, dat zijn dochtertje, zijn enig kindje waar hij alles veil voor heeft zelfs zijn leven, zich zo laat zoenen door de moordenaar van Verlent's knecht, hoe braaf die jongen de laatste dagen ook moge geweest zijn. Neen, zover reikt de revaliteitsheorie van de vader-Cipier niet. 'T VERVOLGT,

De Gazet van Aalst | 1959 | | pagina 2