en omstreken Aalsterse anorama Actiecomité voor Economise lie kreeg vaste vorm. Lxpansie Noodwoningen te Mijlbeek. Maricolen in diamant en goudj azet van aals ABONNEMENTSPRIJS 40,fr. per 3 maand 75,fr. per 6 maand 150,fr. per jaar. VERSCHIJNT de DONDERDAG en ZATERDAG van iedere week. BUREEL St. Jorisstraat, 25. AALST. 15de JAARGANG. 'j C STOETGAN GER Enkele jaren geleden trokken twee door wat bijverdiensten had door ongeoorloofd machtmisbruik en grondspekulatie, die zongebruinde gezichten Iman moet nu... werken Schepen Claus heeft hem voor een djob op 't stadhuis ge- I zorgö waar hij boven op de zolders elke balk, elk dakvenster en elke schouw moet opmeten. Ais hij na zes maand gedaan heeft gaat hij de grashalmen tellen in de openlucht schouwburg. de napolitaanse fel de aandacht in de socialistische één meistoet te Aalst. Thans was er een ander gezicht dat argeloze voorbijgangers de wenkbrauwen deed fronsen. Het gezicht namelijk van een aalsters adjunct-politiekommissaris die dapper mee- stapte in de rangen der verdoemden der aarde Manifesteerde deze adjunct-politiekom missaris omdat hij nog niet genoeg ver dient, of oordeelt hij dat zijn diensturen nog verminderd moeten worden De socia listische arbeiders zouden verschieten moesten ze vernemen dat deze meestappen- de olficier 200.100 fr. per jaar opstrijkt. Uw persoonlijke gezindheid zo opvallend demonstreren door in een één-mei-stoet mee te lopen, dat is niet van aard om het reeds gehavend prestige van onze aalster- se politie-leiding luister bij te zetten. Politie-officieren zouden minstens de SCHIJN moeten geven objectief te zijn. DAT KAN DE L1BKE ALLEEN Een goede pensioenwet kelderen omdat ze van een vlaamsvoelende Van den Daele uitgaat - scheurlijsten van Saint Remy onder zijn hoede nemen en later op de een heid van de C.V.P. beroep doen, hel christelijk Vlaanderen toejuichen INCIVIEKEN EN FARIZEEERS Dat zijn namen die passen voor La Li bre Belgique. Is het niet deze zogezegde ka- tolieke krant die het idee uitvond de her ziening der kieswetten te koppelen aan de aanpassing der parlementaire zetels (Zelfs De Standaard schijnt de uitvindster van deze nefaste koppeling niet te kennen.) La Libre Belgiqué beweert die logische aanpassing der zetels ten voordele der vla- j St. Jorisstraat, 25. AALST. Tel. 241.14. P. C. het nummer 1,50 fr Ter gelegenheid van de stichtingsvergade ring van de vereniging zonder winstgevend doel die een juridisch statuut zal geven aan het Actiecomité ter bevordering van de economische expansie in het arr. Aalst, hield de h. L. Moyersoen. voorzitter, vol gende toespraak Op Vrijdag 6 Februari kwam het actie comité voor de eerste maal bijeen. Sindsdien hebben wij een eind weg afge legd. Het instrument van onze werking werd gesmeed. De regionale economische dienst bestaat. De Heer Van Nuffel, licenciaat in handels en finantiele wetenschappen werd gelast met het inrichten en leiden van die dienst. Wij hebben een huis gehuurd waar wij mingen te verdedigen, maar kon dit om- |u vandaag ontvangen en waar voortaan al werp binden aan iets waartegen ze hard- diegenen die zich interesseren aan regiona- nekkig te velde trekt, de nationale appa- ]e evonomisehe problemen hartelijk wel- rentering namelijk, zodat ze ook het eerste 'kom zullen zijn. hoopt te wurgen. En is het anders dan incivisme, het wets ontwerp Moyersoen te verguizen En dag in, dag uit, té strijden tegen de (van bel- Aalst, als ontwikkelingsgebied zou worden erkend. J Er is nog veel te doen. I Onze bijzonderste zorg gaat naar de in dustrie en het behouden en scheppen van nieuwe werkgelegenheden. De toestand op dat gebied verbeterd niet. We staan met een week industrieel appa raat op het ogenblik dat het probleem van de Euromarkt in gans zijn omvang en drin- genheid oprijst. I Men moet van ons geen wonderen ver- vachten. Wij zijn er niet om industrieën te Wij hebben de finantiele middelen bij eengekregen die nodig waren om te starten. We bedanken de Banken en de finantiele groepen die daartoe mild hebben bijgedra- gisch standpunt uit nog wel) rechtvaardige lgen en die >Mus bcwma hebben strijd met wat soms wordt beweerd dat beginselen van dit werp wegkwijnend wetsont- Wat dit alles te zien heeft met een Aalst- /.ij geenszins onverschillig staan tegenover - de vlaamse economische noden, bij ko-ers Panorama Maar beste lezer, als de ningskwesties en schooloorlogen maar het 1 Libre haar wil kan doorvoeren gaan straks ontvangen U hier midden de bloe bij elke eis naar vlaamse rechtvaardigheid j in de brusselse agglomeratie weer duizen- ,nen- die ons worden aangeboden door de in de rug schieten, ..dat kan de Libre] denden ambten en bevorderingen voor i bloemenkwekers van de streek, als dank- vlaamse belgen verloren. En het arrondis- (bare hulde voor hetgeen wij reeds voor sement Aalst is reeds meer dan genoeg het hen hebben gedaan. alleen. De C.V.P.-kopman te Brussel (Van den Boeynants) sukses-loos aanvallen en later de brusselse C.V.P.-kiezers de les willen t spellen, het sociaal verslag van het con- gres te leper afkammen omdat het van de r vlaamsvoelende senator Custers uitgaat, I minister Seghers laken omdat hij voor be noemingen overwegend in 't vlaamse land overwegend Vlamingen uitkoos dat kan de Libre alleen. De schandelijke wantoestand op Buiten landse Zaken negeren en zelfs insinueren dat de Vlamingen geen bekwame kandida ten bezitten veel meer belang hechten aan uitspraken van waalse liberalen dan van katolieke kuituurverenigingen, Mi nister Harmei aanvallen zonder te durven zeggen dat het is omdat het Studiecentrum Harmei gunstig staat tegenover vlaamse taal- en grondbezit-eisen, dat kan de Libre alleen. PARADIJSVOGEL MOET WERKEN. Spiegelke aan de wand, wie is de best- betaalde gemeentebediende van het land Aalst Conducteur De Greef van d'Hoge Vesten zou 't Spiegelke antwoorden. En hoeveel verdient hij wel, Spiegelke Om te beginnen 163.600 fr. 4- 15% in dex-vergoeding of in werkelijkheid 176.640 fr. per jaar, met daarbij nog gratis huur, vuur, licht en vergoeding voor elke kilome ter met zijn chique voituur, zou 't Spiegel ke antwoorden. En moest ge nog vragen Spiegelke aan de wand, welke gemeente- bediende werkt er 't minst van gans het land Dan zou Spiegelke zeggen Tot verleden week Conducteur Bert De Greef van Aalst, maar nu heeft schepen Claus hem liggen. En inderdaad De paradijsvogel onzer stad, de man die buiten het weten van Spiegelke nog heel slachtoffer Brussel. van onrechtvaardigheden Wij hebben reeds heel wat gepresteerd. De bloemenveiling tot de oprichting var Het pleit voor het huidig schepencollege dat het van meetaf de omvang en het be lang van de oprichting ener bloemenveiling te Aalst tenvolle heeft begrepen. Deze houding moet daarenboven een aanmoediging en waardering zijn voor de inspanningen van het Actiecomité voor Economische Expansie en de afgevaardig den van de bloemistenverenigingen. In het verleden werd al te dikwijls menig uitzonderlijke kans niet benut ingevolge een gemis aan politiek begripsvermogen. Een bloemenveiling te Aalst betekent niet alleen een onmiddellijk, intensere han delsbeweging in de ruime zin van het woord, maar is in de huidige omstandighe den ook een physcologische factor die het ongure economisch klimaat in de streek gunstig kan beinvloeden. Zoals men elders in ons blad lezen kan, krijgt de oprichting van de veiling vaste vorm. Het stadsbestuur wacht dan ook een scheppen ol te omvormen. Wij zijn er maar hierbij horende dringende taak waarvan om te helpen, om in te lichten en voor te de uitvoering onder geen voorwendsel op zich mag laten wachten. lichten, om onderling overleg tot stand te brengen, om de medewerking van Staat, provincies en vooral gemeentebesturen te verkrijgen. Het initiatief, de scheppingswil, de durf moet van onze ingenieurs, van on ze industriëlen zelf komen. Herhaaldelijk is in de naoorlogse periode met veel tam-tam de afbraak aangekondigd van wat men met een anachronistische term «de noodwoningen aan de Albrecht- laan» kan noemen. Om redenen die wij hier We doen beroep op de medewerking van niet zullen achterhalen is dit tot op heden allen die ideeën hebben, durf en een actie- j niet geschied, ve en intelligente belangstelling voor de economische problemen van onze streek. Langsheen onze werkploegen kunnen ve len ons helpen. Vandaag gaan we over tot de oprichting an een Vereniging zonder Winstgevend doel, ten einde een juridisch statuut aan onze vereniging te bezorgen. Wij bedanken de gemeentebestnren van Aalst, Ninove, Geraardsbergen en Zotte- U kunt zien dat het enig mooie bloemen zijn die de roem verkondigen van onze Aalsterse teelten. VOETBALCLUB TWEEDRACHT Eendracht legde dit seizoen zijn traditie af om elke moeilijke match te winnen en elke gemakkelijke match te verliezen dewelke de Stad Aalst heeft besloten is het |gem die tot onze vereniging reeds zijn toe- Tot na het seizoen heb ik gewacht om het voorwerp geweest van onze eerste inspan- j getreden of het in een naaste toekomst te zeggen, maar mijn rechtvaardigheidsge-iningen- A*'1 resu'taat bewijst het nut /ar. Saan oen- voel is een paar weken geleden in opstand ,een inrichtlng zoals de onze. Wij bedanken de sociale werkers, de gekomen tijdens die wedstrijd tegen Ronse. i We hebben van het Ministerie van Open- nijveraars, de bankbestuurders die hun me- Ge moest er niet bijgestaan hebben om bare Werken de belofte ontvangen een al- dewerking tot de oprichting van onze vere- vanop de tribune te merken dat daar iets gemeen streekonderzoek van ons arrondis- niging* hebben verleend. «gebeurd» was. sement in te richten. Een ploeg die degradatiegevaar loopt I We hebben van de Eerste Minister de durft wel eens aan enkele tegenstrevers iets toezegging bekomen dat de streek van geven om minder goed te spelen, maar bij een paar Eendrachters lag het er nogal dik bovenop. Betaald hebbend om goed spel te zien voelde ik me dan ook bedrogen, j Achteraf vernam ik dan waarempel dat een aalsters bestuurslid in de kleedkamer duidelijk te verstaan gaf dat zijn man nen zich niet te zeer moesten inspannen. De prachtige prestatie van bv. Plas heeft me dan ook dubbel plezier gedaan, want ze stak schril af tegen die van een viertal tweedrachters. Ik zal ze maar niet noemen doch hen de raad geven, als ze nog een extra-verdienste willen hebben, liever met ijskreem te gaan leuren tijdens de rust en goed te spelen, dan zich te laten omkopen en het publiek te bedriegen. EXPANSIE Simpatiserende lezers geven De Gazet van Aalst door aan een gebuur of vriend. Dat ondervinden we dagelijks en dat doet mij plezier. De abonnementsprijzen staan vermeld onder onze titel, en voor dergelijke bedra gen krijgt ge nergens zoveel nieuws uit Uw eigen stad. DE PANORAMIST. We hopen dat wij te samen goed werk zullen kunnen verrichten ten bate van dé bevolking van het arrondissement. DE BEHEERRAAD VAN DE v. z. w. d. F. BLANCKAERT, burgemeester te Aalst. MILO, burgemeester te Ninove. L. MOYERSOEN, voorzitter Actiecomité. VAN BENEDEN, arrondissementssecretaris. B. RINGOIR, schepen van finantiën en middenstand. DE RIEMAECKER, schepen te Ninove. MORRE, afgevaardigde van de stad Geraardsbergen. Felix CALLEBAUT, voorzitter Kamer van Koophandel. E. SAEYS, secretaris Actie-comité. Jozef MOYERSOEN, dd. voorzitter van het V. E. V. J. PRIEELS, arr. A. C. W.-secretaris. H. DE GEEST, licentiaat. M. DE BRUCKER, afgevaardigde van liberaal vakverbond. VAN INNIS, afgevr. van Bank Société Générale. GALLENS, directeur van Bank van Brussel. IIALSBERGHE, directeur van Kredietbank. CARD1NAELS, directeur van de Vrije Middelb. Hogere Technische Scholen. WATERINCKX, afgevr.-beheerder van industrie te Geraardsbergen. GILBOS, industrieel te Aalst. DE VOS, schepen te Zottegem. Afgezien van de sociaal-hygiënische mo tieven die sedert lang de verdwijning van deze fameuze «woningen» wettigen, kunnen thans nieuwe beweegredenen aangevoerd worden opdat aan deze toestanden metter daad een einde zou komen ln de onmiddel lijke omgeving van de toekomstige veiling is dit aspect van de nog «heersende wo- ningsnood» zacht uitgedrukt, alles behalve fraai. Juist hier zal een aantrekkelijk stads beeld noodzakelijk zijn. Het zou onverant woord zijn de bestaande toestand nog lan ger te laten aanslepen. De bloemenveiling alhier zal een der zeldzame economische winstposten zijn der laatste jaren. Onder dit motto moet het stadsbestuur dan ook de nodige maatrege len weten te treffen. csQ-un at tezereóóen en tezeró Zuster Bernadette te Lede in het goud. Cliché «Het Volk» Zuster Jozefien te Lede in het diamant. Cliché «Het Volk» j^alige ZLioogcLag De Maricolen van Lede, die zich steeds zeer verdienstelijk maakten bij de verzor ging van honderden geestes-zwakken. wa ren in feest Eerwaarde Zuster Jozefien vierde er in alle luister haar diamanten jubileum, ter wijl Eerwaarde Zuster Bernadette even eens in het eerbetoon werd betrokken om haar gouden jubileum. Eerstgenoemde, in de wereld mej. Maria Van Bockstael, afkomstig van Erondegem, wijdde gedurende zestig jaar haar beste krachten aan de zware zieken en fungeert thans als hoofdzuster in deze vrij druk be volkte afdeling. Masceur Bernadette, in de wereld mej. Leonie De Poorter uit Drongen, die in het bijhuis te Dendermonde vertoeft, op haar beurt, stond altijd in het onderwijs. Te 9 u. werd in de kapel van het kloos ter een dankmis opgedragen door E. H. Verstraeten, algemeen directeur, aan het altaar bijgestaan door E.E. H.H. Govaert, pastoor te Lede, en Staeljanssens, pastoor tq Erondegem. Vervolgens ontvingen de jubilarissen op plechtige wijze gouden staf en kroon 's Middags zaten de gehuldigden samen met hun familieleden aan de dis en vervol gens werd ook voor een heerlijke feestzit ting en ontspanning gezorgd, toen de zie ken enkele gesmaakte nummertjes vóór hfct voetlicht brachten. Voor masoeurs Jozefien en Bernadette werd het een heerlijke dag. waarbij ze an dermaal de genegenheid en de dankbaar heid hunner medezusters en der patiënten mochten ondervinden.

De Gazet van Aalst | 1959 | | pagina 1