Sociale Kroniek 1 A en lertzgolven KEUKENGEHEIMEN. WELLEVENDHEID. HOEVEEL ZOUT MAG MEN GEBRUIKEN De moderne medische wetenschap heett als uitslag van haar onderzoeken bevon den, dat te veel zout slecht is voor de ge zondheid. Althans een overmatig gebruin schaadt net organisme in hoge maie. tioe vaas bemerkt men niet, wanneer men de aanzitienden aan de dis gadeslaat, dat ze wellicht gedachtenloos naar de zouUlrooier grijpen en hun spijzen nog eens met zout bestrooien. Meer aan zes a zeven gram per dag mag men per persoon niet gebruiken en de huisvrouw zal goed doen deze hoeveelheid te vermenigvuldigen met het aantal perso nen waaruit haar gezin bestaat en dit voor dagelij ks gebruik voor de bereiding der spijzen al te zonderen. Vele huisvrouwen, die steeds hartige spijzen heoben bereid, zullen versteld staan hoeveel meer de tot dusver gebruikte hoe veelheid bedroeg. Het gebruik van veel zout prikken de nieren onnodig en geelt stoornissen in de lunctionering van de stofwisseling en de bloedsomloop, bevordert de borst en geeft j u reden heeft iemand te roemen, aanzetting tot veel drinken, hetgeen vooral verkeerd is voor hen, die neiging hebben tot dik worden. DE ECHTVRIEND, VADER OF VERLOOF- Het zal daarom tot de taak der huis- DE SPREEKT OOK EEN WOORDJE MEE WANNEER WANNEER ZWIJGEN 1 SPREKEN U MOET ZWIJGEN WANNEER... een ander zich ergert. Na enige tijd zal hij vanzelf wel beginnen te spreken. U zelf kwaad bent. Hatelijke woorden vergeet men dikwijls zijn gehele leven niet meer. een ander iets vertélt. Onderbrekin gen op het verkeerde ogenblik ergeren ie dere spreker. U ervan verzekerd bent, dat U de waarheid spreekt, of slechts naverteld wat anderen U gezegd hebben. U het behandelde onderwerp niet be heerst. U MOET SPREKEN WANNEER... een ander kwaad van iemand spreekt, die nadeel kan berokkenen en die U tot in jde finesses kunt weerleggen. U door zelfcontrole de overtuiging bezit, een ander niet te vervelen. U een ander daarmee troosten kan. U door de waarheid te vertellen een verkeerd oordeel kunt verhinderen. U ongemakken daarmee uit de weg kunt ruimen. zich zulks reeds voorgenomen. Wel, stellen we het niet langer meer uit beginnen we van morgen af daarmee Zoals reeds gezegd U hoeft zich niet bui tengewoon in te spannen, het is niet eens noodzakelijk met een koene sprong uit het bed te wippen. Doch wanneer U, na het op staan, even voor een open venster enige diepe ademhalingen doet en enige romp buigingen herhaalt (kan U nog met ge strekte knieën de vingertoppen tegen de grond houden zal U zich reeds heel wat frisser voelen. Houdt U even in fikse hou ding met gestrekte benen en uitgestrekte armen, die U horizontaal op de hoogte van schouders houdt. Buigt dan vijf opeenvol gende malen diep door de kniieën. Brengt daarna de armen zo hoog mogelijk boven het hoofd, daarna gestrekt voor de borst en daarna met een zwaai naar achter. Her haal die zwaai beweging van de armen eveneens vijfmaal. Alvorens U te wassen, is het wenselijk uw huid met een lichaamsborstel te borste len: van de voetzolen opgaand naar het AANKOOP EN VERKOOP OP AFBETALING. In het kader van de wet wordt de koper het te bestemmen voor een ander gebruik beschermd tegen tal van misbruiken. Om deze reden is het van het grootste belang dat de VERPLICHTE VERMELDINGEN VAN- HET CONTRACT duidelijk worden naar voor gebracht. De wet verplicht het opmaken van het contract in evenveel exemplaren als er con- dan datgene waartoe men overeengekomen is. De vermeldingen die het kontract van le ning op afbetaling moet vermelden zijn analoog met deze opgelegd voor de ver koop op afbetaling. In dat geval gaat het om de inlichtingen met betrekking tot de inden titeit van de tracterende partijen zijn met onderscheiden igeldoPnemer en van de geldschieter. belangen; dit voor elke verkoop of lening op afbetaling, ten einde er zeker van te zijn dat de koper nauwkeurig werd inge licht over de draagwijdte van zijn verbin tenis. Elk contract van verkoop op afbeta ling moet naast de inlichtingen die het mo gelijk maken de koper, de verkoper en eventueel de derde waaraan de verkoper hart strijkend. Daardoor bevordert U niet zijn rechten afstaat, vermelden alleen de bloedsomloop, doch U voert te- j 1. de nauwkeurige opgave van het ver- vens een werkzame schoonhetdsbehande- kochte voorwerp of van de verrichte MODE-PRAATJE. vrouw behoren om het gebruik van zout in haar gezin aanmerkelijk te verminderen en onschuldige keukenkruiden, vooral ver se groenten, rijkelijk toe te voegen, vooral de peterselie. Langzamerhand zal men zich aanpassen aan een overgang van een. te groot verbruik tot de gewenste hoeveel heid. De huisgenoten dienen er zich stil aan te gewennen. HUISHOUDELIJKE WENKEN. VOOR MEER BERGRUIMTE Wanneer men slechts de beschikking heeft over een beperkte ruimte in huis of kamers, dan kan het algauw gebeuren, dat de huisvrouw met «haar boel» geen raad meer weet. Vooral ook de werkende vrouw, die op een zitkamer woont, kan niet al haar benodigdheden bergen in de weinige kasten, die ze tot haar beschikking heeft, en anderzijds wil ze toch een gezellige zit kamer behouden. Een goede oplossing voor dit moeilijke «bergprobleem» is een plank met bergruim te, die aan de binnenkant van een kastdeur gehangen wordt. Men neemt darvoor een houten plankje, dat niet krom kan trekken, en dat die afmetingen heeft dat het gemak kelijk aan de kastdeur kan bevestigd wor den, zonder het openen en sluiten der deur te hinderen. Dan neme men een stuk cre tonne, dat iets groter moet zijn dan het plankje, en naaien hierop verschillende zakken. Nu plakken of nagelen we dit op het plankje en bevestigen het aan de bin nenkant van onze kastdeur. In de zakjes kunnen we nu verschillende toiletbenodigd heden, pantoffels, borstels, stofdoeken, enz. enz. bergen. Het geheel is zeer eenvoudig te maken, en men zal spoedig ondervinden hoeveel gemak men van dergelijke bergruimte heeft. Ook in kinderkamers kan het uit stekende diensten bewijzen. ETIQUETTEN Etiquetten op bussen of glazen flessen, die in de keukenkast bewaard worden. ONS WEKELIJKS PRAATJE. VERDRIJFT UW VOORJAAR- VERMOEIDHEID Met een koene sprong uit het bed bevelen vele opvoeders, die hun leerlingen moet men nooit met stijfselpap opplakken, 'doorheen een harde leerschool voor het le- Hebt U zich reeds de vraag gesteld: «Wie beslist wat modieuze vrouwen van de Noordkaap tot Kaapstad zullen dragen U meent wellicht deze vraag te kunnen beantwoorden met het meest voor de hand liggend oordeel «De begaafde ontwerpers, die in slapeloze nachten de meest exoti sche creaties bedenken Laten we U dan onmiddellijk ter overwe ging geven, dat bijvoorbeeld Yves St. Lau- rents trapeziumlij n Eva slechts wist te boeien van januari 1958 tot juni van dit zelfde jaar. De met veel tamtam aangekon digde, en door miljoenen aan kapitaal ge speende publiciteit voor de verschijnselen chemise, trapezium of empire hadden on danks zij de schepping waren van zeer be gaafde ontwerpers, al een even kort be staan. De té weinig gekende waarheid is, dat de echtvriend, vader of verloofde tenslotte het laatste woord in zake mode heeft Geschrokken door spotprenten en terug gezonden gewaden Mijn man wil niet dat ik dit draag zijn de Amerikaanse ont werpers dit jaar overgegaan tot een ander uiterste de oerconservatieve, zeer ver koopbare ling uit, die uw huid glad en zacht zal ma gen. Bedenkt even, "dat de zomer nadert en dat men in badpak een goede indruk wenst te maken. De gans moedigen zullen aansluitend een koud stortbad nemen. Wie minder moe- dienst. 2. de totale prijs op de afbetaling; 3. - de prijs waartegen het voorwerp of de dienst. Daarenboven moet vermeld L het nominaal bedrag van de lening verminderd met de eerste betaling indien deze bij het sluiten van het kontract werd gedaan 2.het door termijnen terug te betalen bedrag, met uitzondering van de eerste be taling indien deze eventueel bij het sluiten van het kontract is gedaan; 3. het lastenpercentage, 4. de datum van de eerste betaling; het voorwerp of de dienstverrich ting waarvoor de lening is toegestaan. de contante prijs van het voorwerp dig is, neme toch een lauw waterbad en I voorschot; deze dienst contant wordt verkregen. 4. het lastenpercentage; 5.het bedrag van het aanvankelijk In geval er geen geschreven kontract bestaat of zo een van de verplichte vermel dingen ontbreekt of onjuist is, voorziet de wet een tamelijk zware burgerlijke sanctie spoele zich tenslotte bovenarmen, benen en I 8. het te financieren bedrag (contante vo°r de verkoper of de geldschieter, gezicht met koud water af. Daardoor slui- prijs verminderd met het voorschot. j Volgens de ernst van de tekortkoming zal ten zich de poriën en wordt men tegen ver- het totaal bedrag der afbetalingen de rechter de verplichtingen van de koper koudheden behoed. buiten het voorschot (totale prijs op afbe- kunnen#verminderen tot de aankoopprijs Tot zóver de eerste raadgevingen voor taling verminderd met het voorschot). fof tot de contante prijs of tot het nominaal het morgenprogramma, die, zulks moet U 8. - LOTENLENING 1953 319e TREKKING. Bij de 319e trekking van de lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen F gevallen op obligatie reeks 979 nr. 262 en een lot van 500.000 F op obligatie reeks 330 nr. 267. De andere obligaties van die reeksen zijn hemdblousejurk, die dit seizoen j terugbetaalbaar tege.i 1.000 F. Verder, zo de verkoper zich de eigendom staan wordt zich door termijnbetalingen te van het voorwerp voorbehoudt, tot op de dag waarop de koper al de afbetalingen zal hebben uitgevoerd, moet het kontract mel ding maken van de tekst van artikel 491 van het strafwetboek dat het misbruik van vertrouwen beteugelt. Er zou immers misbruik van vertrouwen zijn moest de koper het op afbetaling ge kochte voorwerp op bedrieglijke wijze op nieuw verkopen of het beschadigen door het aantal, het bedrag en de opeen- bedrag van de lening (zonder lasten) .er- toegeven, werkelijk niet veeleisend zijn en volgende vervaldagen van de betalingen. wijl hem toch nog de mogelijkheid toege- weinig moed vragen. Daarna zal de vrouw de nodige tijd be steden aan haar morgentoilet. Met een rei nigingsmelk wordt uw gezicht schoonge maakt, opdat uw teint klaar en rein weze. Knipt de «wilde» haartjes van de neuswor tel weg. Schminkt U behoorlijk, doch niet „overdadig. Is uw huid aan de ellebogen en knieën hard, of onder aan de voeten, be werkt deze plaatsen met een puimsteen doet dit voorzichtig en herhaalt het bij ie der bad en de huid wordt ook op deze plaatsen week en elastiek. Eerst daarna kleedt U zich aan en zal U zich werkelijk opgewekt gevoelen. oOo i vereffenen. VERPLICHTE BETALING VAN EEN VOORSCHOT Ten einde te vermijden dat de koper zien op overdreven en ondoordachte wijze in dé schulden zou steken leggen de artikels 5 en 24 van de wet de betaling op van een voor schot dat in geen enkel geval lager mag zijn dan 15% van de contante aankoop prijs. B. O. B. Sinds de tijd dat de Duitse natuurkundi- -door creëert de ontvanger een ge Hertz aantoonde dat benanMp aniven triomfen viert. Deze japon, voor de «New- Look» van 1947 een Amerikaanse uniform, is in alle glorie teruggekeerd, nu met wijde plooirok, driekwartmouw en brede leren ceintuur. De tailleband wordt stevig aan getrokken om de illusie van dun middel en mooie heuplijn te versterken. Een andere versie heeft een rechte rok met buik plooitjes en een grote, van de hals afstaan- DER oOo— DE STAND WERKLOOSHEID icht beeld, bepaalde golven 'naarmate de uitzending vordert, draadloos door de aether konden worden kv wt^t i geprojecteerd, is er ai heel wat voordgang Ld en T V 7 ™rSCh" 'USSe" geboekt op gebied van radio en T.V de oroif-Hef a0""'"™" Tenslotte bestaat er sleehls een heel klem voortbewegtng De T V eolve verschil tussen radio en T.V. golven Beide IZl r7\ g Propageren Ui in cioHrRni,,, ih horizontaal. Daardoor komt het dat de kraag. Volumineuze tops boven rietslan- 1 daf 126 ke rokjes zijn zeer en vogue dit jaar. Het 62 389 gedeeltelijk en toevallig effekt wordt vaak bereikt door een korte, wijd uitstaande «kelk»-mouw. GESTADIGE DALING. De rijksdienst voor arbeidsbemiddeling werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 3 tot 9-5-59 werden .035 volledig en erklozen gecontroleerd, hetzij een totaal van 188 424 werklozen. een willen trainen. Wij zijn minder veel eisend en raden U aan «Bij uw ontwaken is het geraadzaam U als een kat te rekken te daar dit de muizen aantrekt. Men gebruike hiervoor liever lijm, ob beter nog, wanneer de etiquetten op glas moeten geplakt den, vers eiwit. Men klutsu daartoe het ei- 'en te strekken alvorens kalmpjes op wit in een platte schaal tot schuim, laat het I staan, en een nieuwe dag in te gaan uitvloeien en bestrijkt hiermede de etiquet- j Hebt U in alle rust het bed verlaten, dan ten met behulp van een plat penseeel. en jkan het geen kwaad iets te doen, om U op drukt ze met een schone doek vast op het I gang te brengen. Want wezen we openhar- Slas. tig: het is hoog tijd tegen de voorjaarsver- Eenmaal gedroogd, laten de etiquetten, imoeidheid te reageren en het nodige te doen zelfs in vocht, niet meer los. j om zich weer fit te voelen. Wellicht hebt U DE BRAVE MOORDENAAR ook voorzichtigheidshalve op een lopen Vergelelken met de vorige week werd een vermindering van 1506 volledig en van 8778 gedeeltelijk en toevallig werklozen ge noteerd. De vermindering van de volledige werk loosheid betreft vooral de landbouw (bie- tenhakcampagne) het bouwbedrijf en de steenbakkerijen De evolutie van de gedeeltelijke en toe- valllige werkloosheid vloeit grotendeels voort uit eendeels een vermindering van de gedeeltelijke werkloosheid in de kolen mijnen en in de haven van Antwerpen en anderdeels een stijging van die werkloos heid onder de in Frankrijk werkende Bel- j gische grensarbeiders. Zoals verleden week heeft het peil van zijn elektrische iw.pu.acn uie araaaioos 'mensen die in vallpipn um„»„ i u worden overgeseind en die door het ont-'Z t v t fu praktisch geen f.V. kunnen hebben. De bereen hou- vangststation worden omgezet ofwel in ge- den inderdaad de oei,ren \r i luiden ofwel in lichtpunten f 6°Kcn op' Verder weer" Wanf dal i. kaatsen T.V. golven op bijna gelijke ma- Want dat is het prtnepe van de T. V. nier als de radargolven. Het komt dikwijls ten beeld kan worden ingedeeld in een voor dat men dubbele beelden krijgt «p groot aantal punten met veranderlijke en I het scherm. Dit is dan te wijten aan het verschillende lichtintensiteit. Een normaal 'feit dat de T.V. golven legen muren of an- l.v. beeld wordt aldus courant in 160.000 dere obstakels weerkaatsen en dus dubbel Iw lichtpunten ingedeeld die, elk op zichzelf, J worden opgenamen. Om dit euvel te ver- aanleidmg geven tot een elektrisch impuls. mijden dient de antenne aangepast en zo rnnrï?enf 25 beelden Per se" gedraaid dat de weerkaatsing niet door de nd. afgedraaid worden, dan kan men be- .antenne wordt opgenomen Waarom nu precies 25 beelden per se- geerd. Deze golven botser conde Dat wist men reeds vroeger uit ervaring met de film. Inderdaad om voor het oog de illusie van de beweging te scheppen, dienen de beelden elkaar op te volgen tegen een snelheid van 25 beelden per seconde. Aan die snelheid kan het oog niet de beelden onderscheiden, maar wel de beweging. Deze duizenden lichtpunten worden door wat een iconoseoop wordt genoemd een soort foto-elektrische cel in lichtimpul- sen met verschillende intensiteit omgezet Deze golven worden de aether ingestuurd en opgevangen door die,werkloosheid de invloed van een feest- daf d an£en oor een ontvangststation, a„„ idat deze 'mpuisen door een omgekeerde dag ondergaan. beweging omzet een omgekeerde lichtintensiteit. Daar tegen de omringende kring van Hertzgolven aan en worden terug naar de aarde weerkaatst. Daardoor komt het dat mensen in valleien w-el radio kunnen krijgen maar geen T.V. En dit legt meteen uit waarom de laatste jaren sterk werd gedacht aan het aanleg gen op de maan van een relaisstation voor T.V. Kon dit verwezenlijkt worden dan zou praktisch de helft van de aarde zonder stoornissen de T.V. kunnen capteren, ver mits in dat geval de stralen vertikaal nagr beneden zouden komen. Maar dat is toekomstmuziek waarover nog wel enkele jaren zullen heengaan, al hoewel thans alles snel vooruitgaat. Serge MOUNI). door JOS. JANSSEN. 50ste Vervolg. Men kan van hem niet eisen, dat hij een Einstein zou zijn, die alles weet en alles begrijpt. Het zal niemand dan ook verwonderen, dat hij, bij het ontdekken van de nieuwste misdaad van de moordenaar, die daarenbo ven 'n gemene schurk blijkt te zijn de schildersdoos uit zijn handen laat vallen, zodat deze open vliegt en borstels, pense len, palet en verftuben ratelend over de grond rollen. Verwoed grijpt onze Cipier naar zijn ma trak. Gij, schandalige deugniet! Gij, schurk! buldert hij, terwijl hij op het paartje toestormt met de alleszins gewettigde be doeling onmiddellijk en op hardhandige wijze 'n einde te stellen aan het pijnlijk toneel, althans voor onze Cipier, waarvan hij zo onverwachts de onthutste toeschouwers was. Het moest zijn, dat onze vadereipier met zijn dreigende matrak er ongeveer uitziet, zoals de engel met het vlammende zwaard, die onze eerste ouders uit het Aards Para dijs kwam verjagen na de onterende zonde val en dat het schuldige paar het evenmin als Adam en Eva aandurft zijn gerechtigde woede te trotseren, althans zolang deze zich in haar beginstadium bevindt. Anneke en haar prisonnier zetten het dan i JAJfv vuuiuiiiiJKiiciuauciivc up ecu iuucii ,,r a Woedend gooit de Cipier de celdeur rond de keukentafel. Wat kan Anneke dicht en draait deze vlug op dubbel slot. En morgen zet ik u op water e brood gilt hij, alvorens hij aanstalten maakt om naar zijn keuken terug te ke ren. Allemachtig, nu gaat vader-cipier pas benen dit nog enigszins vermogen, rekening bedenken, dat hij zijn dochtertje mee op houdende met de speciale pnson-rheuma- TT,, i gesloten heeft met die Satanskerel .oir waarvan deze benen het slachtoffer c Snel als de bliksem gooit hij het valluik rond de keukentafel. Wat kan Anneke trouwens anders doen, geketend als zij is, door haar vaders eigen schuldige handen nog wel, aan haar geliefde verleider Als 'n razende vliegt onze Cipier de vluchtelingen achterna, zo rap zijn oude tie i die VOO kwa ze a per tig i de 1 tiek, zijn sinds jaren. Vooruit, naar uw cel, schurk Naar uw cel Van enigerlei angst of wroeging schijnt de schurk evenwel geen last te hebben. Vlug slaat de deugniet zijn arm om Anne ke heen en drijjf haar de keuken uit, de gevangenisgang m. Kom, Anneke. Uw vader wil het zo. En wat uw vader wil, dat. wil God Als 'n razende vliegt onze Cipier het paar achterna. Aan de deur van Cel 13 wachten de helmen hem op. Vooruit, kerel in uw cel krijt de uitgeputte gerechtdienaar. Zenuwachtig ontsluit hij de zware deur. En in zijn haast om de moordenaar ein delijk weer vast te zetten duwt hij hem met Anneke de cel binnen. En gij komt er uw leven lang niet meer uit buldert hij de schavuit ach terna. Dat hoop ik, Cipier, lacht de ellen deling. open. De kerel mocht eens Wat zijn oog daarop te aanschouwen krijgt tart elke verbeelding. De moordenaar houdt Anneke stevig in zijn armen en het meisje laat zich doodge- modereerd door dat ravenaas zoenen Dat is té veel voor onze brave Cipier. In zijn maar al te gewettigde verbolgen heid rukt de rampzalige vader zich de képi van het hoofd, gooit hem driftig op dr grond en vertrapt hem met wellust, terwijl hij zijn verontwaardiging uitvloekt in een aantal Miljard-de-Miljard's, die de echo doorheen de gevangenisgangen ijverig ver menigvuldigt tot 'n indrukwekkende reken kundige reeks. En wanneer de totaal uit zijn lood gesla gen vadereipier die nacht, na lang en ver twijfeld rondwoelen in zijn Procus-bed eindelijk in slaap geraakt, herbegint in zijn door de helse jacht doorhéén het ge vang opnieuw tol hij 's morgens badend in zijn zweet, de ogen open doel om zich kreu nend andermaal rekenschap te geven van de schande, die hem overkomen is en waar hij niet overheen kan geraken. Goddank, in onze goede stede is men zich niet bewust van de afschuwelijke tonelen, die zich de vorige avond in ons gevang af gespeeld hebben. Het is woensdag en marktdag. Van in de vroege morgen zijn de boeren en de boerinnen uit ons Weelderig Veurne- Ambacht naar de stad gereden in hun blin kende ka lessen, waarin zij hun stevigste paard gespannen hebben. De boerin heeft zich op haar zondags gezet, haar gouden broche opgespeld en haar zwaarste oorbel len ingehaakt; terwijl de boer zijn hals >n n witte col gesnoerd heeft en zijn bolhoed opgezet. Men vergete het niet, de boeren van Veurne-Ambacht zijn de heren van het land. De boer van 't Klokhof, de boer van 't Oud Klooster, de boer van 't Waalhof de boeren van zoveel andere oude hofsteden, die daar, als zoveel burchten te midden van de groene weiden liggen, voelen zich op hun doening «Seul maitre a bord après Dieu», zoals 'n kapitein op zijn schip. Zij zijn er niet verwaand om, neen. Zij voelen zich alleen maar de Heren van 't Blote, die elke week hun goede stede Veui- ne met hun bezoek komen vereren en er hun rijkdommen gaan uitspreiden. Om en rond de Grote Markt is het dai ook n drukte zonder weerga. vreugde van het weerzien en in de drukte van de heerlijke marktdag. Vandaag is het daarenboven 'n bijzonde re dag. Het nieuws van de moord op Verlenfs knecht en de aanhouding van de moorde naar heeft doorheen geheel Veurne-Am bacht en zelfs tot ver over de grenzen de grootste beroering gebracht. In onze hot steden heeft men er 's avonds heftig over gediscuteerd. Ziet ge 't wel, met al die zogenaamde badgasten, welk volkske daartussen zit De ergste bandieten, die in de winter onze grote steden onveilig maken en die 's zo mers naar de zee afgezakt komen om daar hun slag te slaan. In de laatste paar dagen hebben orze Veurne-Ambaehtse boeren 's avonds dan ook met meer zorg dan ooit de buitenluiken van hun hofstee dichtgedaan, de deuren af gegrendeld en de lading van hun tweeloop/ nagekeken. Het is best op alles bedacht te zijn. De speciale editie van «Het Belang van veurne», waarmee Sooitje Vereecke en Serfijntje Vlijvoet de stad aflopen «Leest de Wrede Moord op de Bakkers knecht Leest het Geheim van het Lanksbos wordt letterlijk uit de H°' Commerce Cit en boerinnen verslonden. van sate, jare. van Volg wen: voor eigei laai op i Rus men van die men de i ven. goec ons gaar steei dere met kom gekr len de 1 naar bed scho jong van Ee die i plot: plaa ting valh op 1 die stele dode aanl- Het gewi gevvc 3.5! In weg' zich fend gevi dod( G den iwon D« •zijn d< van deel moe re o H len Vla: werj bun In den 'lijkt ring wat get a >er 4 .bij 1 lede 326 Ti wacl 3.52- opm de t 10.11 D. leru in de Klaverstrale staat stampvol voituren en kalossen; in de stalllingen staan onze machtige Veurne-Ambachters naar eikaar i te hinniken, alsof ook zij delen in de 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1959 | | pagina 2