Sociale Kroniek Montreux kijkt belangstellend naar de Grote Sint-Bernhard. KEUKENGEHEIMEN ALLERLEI Aangesneden worst blijft heel wat langer vers en smakelijk als het snijvlak wordt afgesloten met een laagje vet. Een aangebroken blikje tomatenpuree moet, als ge geen ijskast bezit, beslist bin nen enkele dagen opgemaakt worden. Olijfolie is boven gewone olie te ver kiezen omdat ze het voordeel heelt smaak- en reukloos te zijn, een veel hogere tempe ratuur te kunnen verdragen en in de fri tuurpan geen smaak van andere etenswa ren aan te nemen. Men kan dus heel goed eerst visjes erin friteren en dan bijvoor beeld appelbeignets. Bovendien is olijfolie veel gemakkelijker te verteren. In het warme seizoen smaakt een koude pudding of vla nog zo lekker. Alleen jammer, dat er tijdens de bekoeling zo'n akelig dik vel op komt. Dit is evenwei ge makkelijk te voorkomen door, als de pud ding- of vlamassa in een vorm of schaal is gegoten, er onmiddellijk een dun laagje fijne suiker op te strooien. Door de warmte smelt de suiker en dit voorkomt de vei vor ming. Hoe zorgzaam men ook is, de oliefles in de keuken wordt altijd vet en glibberig. Het gevaar is dan ook niet denkbeeldig, dat die fles op een goede dag uit uw handen gletst met alle onaangename gevolgen daaraan verbonden. Om dit te voorkomen plakt U eenvoudig een paar reepjes kleef- pleister op de fles. Deze reepjes bezorgen U een stevige houvast. Juni is de maand van de bloemkool. Deze groente is dan het goedkoopst en het lekkerst. Liefhebbers kunnen dus hun hartje ophalen. Weet U dat overgebleven bloemkool met aardappelen fijngemaakt en vermengd met melk, uitstekend in een schoteltje verwerkt worden op de wijze van aardappelpuree Andijvie is een groente, die bijna al tijd verkrijgbaar is, maar in de komende maand is het aanbod groter dan anders en zal deze gezonde voedzame groente zeker tot één der goedkoopste behoren. HUISHOUDELIJKE WENKEN. U WEET TOCH dat de ruiten het best gewassen kun nen worden met regenwater dat ook, als men een oliekachel stookt, de schoorsteen geveegd moet worden Evengoed als bij een kolenbrander hoort dit werkje minstens eens per jaar te ge beuren. dat men een lakceintuurtje nooit op gerold mag wegbergen. Het best wordt zo'n ceintuur in de kast opgehangen. dat meerkleurige wollen kledingstuk ken na het wassen gespoeld moeten worden in water met een flinke scheut azijn dat bleekwater een snellere blekende werking krijgt door toevoeging van een scheutje azijn dat men een flesje met jodium nooit mag afsluiten met een gewone kurk Jo dium tast namelijk de kurk sterk aan, en deze laat dan jodiumdamp door, waardoor zich in de buurt bevindende metalen voor werpen een roestachtige aanslag krijgen. Zo 'n flesje kunt u het best met een dopje van rubber of bakeliet afsluiten. dat de onaangename geur. die na het eten van vis, aan het servies blijft hangen, onmiddellijk verdwijnt als aan het af was water een paar druppels citroensap worden toegevoegd 0 dat er tegenwoordig bij de drogist een motwerend middel verkrijgbaar is, dat U door het spoelwater kunt mengen. Ideaal dus om gewassen wollen kleding, die van de zomer wordt opgeborgen, in uit te spoe len. dat plastic emmers heel goed bestand zijn tegen bleekwater SCHOONHEIDS WENKEN. DE KLEUR VAN LIPPENSTIFT We geven grif toe, dat de bleekroze lip stif, die de Italiaanse vrouwen met zoveel succes aanwenden, ons lang niet altijd flatteert. Maar dat wil nog niet zeggen, dat we ons absoluut blijven vastklampen aan een donkere schoonheidsverzorging Zeker, een paar jaar heeft het heel goed j gestaan om met donkere bruine kleuren (e werken. Doch dat is nu helemaal veran- derd lichte warme kleuren zijn in de mo- j de. Daarom hebben ook de donkere lippen stiften plaats moeten maken voor heldere frisse tinten. Koop dus niet klakkeloos steeds dezelfde kleuren, maar let in dit ge- val ook een beetje op de mode. Daar is ze ker iets bij wat u flatteert. Een andere kleur lippenstift kan net als een nieuw hoedje een andere vrouw van u maken. En., let U vooral ook op de kleuren, die u verder draagt. Er wordt nog heel veel ge zondigd tegen de meest elementaire begrip pen. Als U bijvoorbeeld een modern lila I japon draagt, pas dan vooral op voor een oranje lippenstift, want dan bederft U het hele effect. Omdat we natuurlijk verschil- lende kleuren japonnen en truitjes dragen, I is het heel verstandig er een paar verschil- j lende tinten lippenstiften op na te houden. Dit is werkelijk geen overdreven luxe. Ten- slotte willen we er u nog op wijzen, dat 1 het stiften van de lippen met grootste /org moet gebeuren. Gaat er asjeblieft even rus- tig voor zitten. Een vrouw, met een scheve slordig opgemaakte mond, is werkelijk I niet aantrekkelijk. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. STEEDS GROTER De mensen worden steeds groter. Kinderen van één jaar zijn nu gemiddeld vijf centimeter groter dan in 1900. het pasgeboren kind is op het ogen blik gemiddeld 300 gram zwaarder dan in 1880. Zweedse soldaten zijn tien centime ter langer dan de recruten van 1840. Uit een onderzoek in Hamburg bleek dat athe neum-leerlingen nu gemiddeld zestien cm. groter zijn en dertien kilo meer wegen dan hun leefgenoten in 1877. In Noord-Italië zijn de bewoners tegenwoordig zes tot ne gen centimeter groter dan honderd jaar ge leden. Bij de Eskimo's en de Lappen heeft men geen groei geconstateerd in 1850 was de gemiddelde Laplander 1 m. 59, nu nog Waarschijnlijk is er in die tijd aan hun voedingsgewoonten weinig veranderd. Wat de groei van de mensheid aangaat, die wordt hoofdzakelijk aan betere voeding toegeschreven. ALLEEN VOOR GEHUWDEN In Dene marken schijnt deze zomer een nieuwe strandverordening in werking te treden het is alleen gehuwden geoorloofd elkaar in bikini op het strand te kussen. WENSEN Engelse vrouwen brachten in Woman's o.a. de volgende wensen naar vo ren het oprichten van uitleenbibliotheken voor knippatronen, het fabriceren van wek kers, die een gezellig deuntje spelen in plaats van te ratelen, het in de handel bren- I gen van sleutels in verschillende kleuren om ze beter van het elkaar te kunnen on derscheiden. ONS MODE-PRAATJE. OVER SCHOENEN EN HET BAD-ZONNEPAKJE Wanneer we de huidige etalages van de schoenenwinkels bekijken.denken we onwil lekeurig aan bloemen zo keurig is de he dendaagse schoenenmode. Op dit gebied is er de jongste tientallen jaren wel veel ver anderd.Vroeg men vroeger naar een schoen die wat leest, snit en leersoort betrof, van die kwaliteit was dat men er verscheidene jaren kon mee doen, tegenwoordig is dit alles van geen tel meer, men vraagt slechts luxe en elegantie. Vooral de jonge vrouw met een eigen inkomen besteedt een groot deel hiervan aan luxe schoentjes. Zij aanvaardt zonder morren de snelle slij tage van hef minuscule hakvlak en een ge beurlijk breken van de naaldhak, om zon der enige aarzeling zich een volgend paar uiterst elegante schoentjes aan te schaffen. Gelukkig beseffen de schoenfabrikanten, dat er ook nog vrouwen zijn, die iets ge- makkelijkers aan haar voeten wensen, zon der daarom onaantrekkelijk te zijn. Zij zorgen, dat er buiten de schoentjes met puntige neus en uiterst dunne naaldhaic- jes ook andere zijn, misschien een weinig minder elegant, maar toch zeer mooi en... gemakkelijk om dragen. Deze schoenen met een ronder neusje en een stevig middel hoog hakje zijn ook in alle kleuren van de regenboog verkrijgbaar. Voor de liefhebsters van buitensporighe den komt het jongste snufje op het gebied van schoenen uit Engeland, namelijk de schoen zonder hak Denk nu niet, dat de voet daarbij plat op de grond rust. Integen deel de hiel is even ver van de grond als bij de hoogste Italiaaanse naaldhak. Een «onzichtbare» hoge hak dus, lucht, niets anders. De zool heeft een verlengstuk in de vorm van een metalen veer. Volgens de fa brikanten geeft deze manier van voortbe wegen het gevoel op lucht te lopen of, wat hetzelfde schijnt te zijn, in een hoogpolig tapijt weg te zakken Men kan dus zeggen, dat men op een der gelijke schoen werkelijk «zwevend door het leven» gaat. Een ander opvallend nieuwsje, ook uit Engeland, is de schoen, waarvan het boven gedeelte bestaat uit Zwitserse kant. Met de bijhorende handtas ontegensprekelijk een prachtige set bij een hoogzomertoilet. Houdt U van zwemmen en zonnebaden Dan bestaat er nu een zeer praktisch zwem pakje voor U. Het is vervaardigd uit een waterafstotend soort katoen en is bijna onmiddellijk nadat men het zilte nat verla ten heeft droog. Onnodig dus om een ander badpak aan te trekken als men daarna heerlijk even wil zonnen. Het pakje is bo vendien voorzien van afneembare schou derbandjes. oOo LOTENLENING 1953 Bij de 320e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 1 millioen lr. gevallen op obligatie reeks 3311, nr. 229. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. OQO DE STAND DER WERKLOOSHEID Tijdens de week van 10 tot 16 mei 1959 werden er per dag gemiddeld 120.417 volle dig en 60.557 gedeeltelijk en toevallig werk lozen gecontroleerd, hetzij een totaal van 180.974 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermindering van 5.618 volledig en 1.832 gedeeltelijk en toevallig werklozen geno teerd. De vermindering van de volledige werk loosheid kwam vooral tot uiting in het bouwbedrijf en de landbouw (bietencam pagne!. Bovendien is het aantal door de openbare besturen tewerkgestelde werklo zen verder toegenomen.' De afneming van de gedeeltelijke en toe vallige werkloosheid is grotendeels te dan ken aan regelmatiger prestaties in verschil lende bedrijfstakken evenals onder de in Frankrijk werkende Belgische grensarbei ders (verleden week werden ingevolge een feestdag talrijke werkonderbrekingen opge tekend). Deze vermindering werd evenwel tegengewerkt door een aanzienlijke stijging van de gedeeltelijke werkloosheid in de kolenmijnen. OQO STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN Op de wegen en in £ie bebouwde kom men, waarover de rijkswacht kontrole oe fent, zijn in de week van 19 tot 24 mei 083 verkeersongevallen gebeurd. Negen perso nen bleven ter plaatse dood Er zijn 114 zwaar- en 400 lichtgewonden Tijdens het weekeinde gebeurden er 367 verkeersongevallen mét 6 doden en 59 zwaargewonden De dodelijke ongevallen zijn te wijten aan verwaarlozing van snelheidsbewer king 1 dode; weigering van voorr.ing aan rechts 1 dode; mechanisch defekt aan de wagen 1 dode. slippen 1 dode; onvoor zichtigheid van voetgangers bij het over steken 3; voetgangers die op of langs de weg stapten 2. oordeelsfouten of onoplet tendheid veroorzaakten 123 ongevallen. Verdeling per provincie Brabant 106, West-Vlaanderen 76, Oost-Vlaanderen 94, Antwerpen 66, Limburg 56, Luik 100, Lu xemburg 34, Henegouwen 88 en Namen 63. DE WET OP HET JAARLIJKS VERLOF VOOR DE WERKLIEDEN. De maand mei opent de periode van het verlof voor de arbeiders en bedienden die normaal wordt afgesloten op 31 October. Hieronder wordt hierover het meest in teressante weergegeven zonder de bedoe ling te hebben volledig te zijn. Deze wet heeft in feite een tweevoudig doel a) aan de arbeiders een zekere periode rust toe te kennen om te herstellen van de geleverde inspanningen; b) de nodige geldmiddelen ter beschik king te stellen om van deze verleende rust periode daadwerkelijk te kunnen genieten. WIE GENIET VAN DE WET Alle arbeiders bedienden en thuisar beiders door een contract van dienstverhu- ring verbonden. Ook de leerlingen met een wettelijk erkend leercontract verbonden genieten er van niettegenstaande deze niet vallen onder toepassing van de stortingen van de R.M.Z. (De leermeester draagt im mers ALLEEN een bepaald bedrag af). De wet is dus niet van toepassing op de dienstboden en de leden van de familiale ondernemingen. DUURTIJD VAN HET VERLOF j In 1959 zal een arbeider of een bediende op gebied van verlof worden beloond inge volge zijn prestaties in het jaar 1958. In dat geval wordt 1959 het verlofjaar en 1958 zal men het dienstjaar noemen. Niet alleen de in werkelijkheid gepres teerde dagen komen in aanmerking om het verlof te berekenen maar ook de GELIJKGESTELDE DAGEN Deze werden als volgt geformuleerd a) arbeidsongeval of beroepsziekte voor de duur van de VOLLEDIGE TIJ DIGE Werkongeschiktheid; b) ziekte, voor een maximum periode van 300 dagen; c) bevalling, de zes weken voor en zes weken na de geboorte; d) oproeping onder de wapens voor de 300 laatste dagen werkelijk onder Je wapens doorgebrachte dagen. a) wederoproeping onder de wapens (de zogezegde kampperiodes); f) vervulling van burgerplichten (voogdij, familieraad, getuigenis voor rechtbank) g) opdracht in paritair comité, werk- rechtersraad, klachtencommissie. h) deelneming aan sommige stages of cursussen, door de Minister erkend, voor maximum 12 dagen per jaar; i) regelmatig staking of loch-out, voor de duur van de schorsing van het kontract: j) jaarlijks verlof en betaalde feestda gen. J OPGELET Willen deze dagen teilen als gelijkgestelde dan moet er bewezen worden dat het kontract op het ogenblik dat de ho- gergenoemde gebeurtenis zich voordeed niet verbroken was. En hij moet ten minste een dag gewerkt hebben in de loop van de 28 dagen die de gebeurtenis voorafgingen. HOEVEEL DAGEN VERLOF WORDEN TOEGEKEND Dit hangt af van drie factoren a) de werkelijk gepresteerde dagen, b) de gelijkgestelde dagen, c) ouderdom van de werkman. Een werkman die boven de 18 jaar is en gans het jaar heeft gewerkt bekomt 12 da gen verlof. Deze van minder dan 18 jaar hebben recht op 18 dagen verlof. De leeftijd die hiervoor in aanmerking komt is deze die hij had op 31-12 van het jaar dat het ver lof jaar voorafgaat. Voorbeeld de werkman die op 31-12- 1958 geen 18 jaar telde krijgt 18 dagen ver lof niettegenstaande hij nochtans op het ogenblik dat het verlof wordt genomen de 18e verjaardag heeft bereikt. De volgende tabel brengt op dat gebied klaarheid Aantal gewerkte samen met de gelijkgestelde dagen Meer Minder dan 18 jaar dan 18 jaar Meer dan 275 dagen 12 18 Van 226 tot 275 dagen 10 15 Van 176 tot 225 dagen 8 12 Van 126 tot 175 dagen 6 9 Van 76 tot 125 dagen 4 6 Van 26 tot 75 dagen 2 3 Van 15 tot 25 dagen 1 1;5 Minder dan 15 dagen 0 0 HOE DIENT HET VERLOF GENOMEN De splitsing van het verlof is mogelijk mits er een onafgebroken periode zij van ten minste 6 werkdagen. VOORBEELD iemand heeft recht op 9 dagen verlof. Hij dient 6 dagen collectief te nemen in de pediode aangeduid voor zijn nijverheidstak door de Paritaire commis sie, de Ondernemingsraad of in accc|»rd tussen patroon en personeelsafvaardiging. De andere 3 dagen mag hij nemen afzon derlijk en in accoord met de werkgever. BEDRAG DER VERLOFVERGOEDING. Het is best zo weinig mogelijk te praten over ancienniteitsverlof of dubbel verlofgeld. In princiep komt de berekening hier op neer Min dan 18 jaar 8% van het bruto loon in het verlopen jaar verdiend. Meer dan 18 jaar 6% van het bruto loon in het verlopen jaar verdiend. B. O. B. N. B. Toekomende week wordt deze kroniek vervolledigd. Montreux (Zwitserland). De Grote Sint Bernard, vooral door zijn befaamde Sint-Bernardshonden algemeen gekend, wordt zonder twijfel van 1961 af, dank zij de konstruktie van een tunnelbaan, een der drukste noord-zuidverbindingen van de Al pen. Niet alleen zal Zwitserland alsdan over een wegennet beschikken, dat aan de moderne vereisten beantwoordt, maar zal het buitenland tevens veilige en snelle toe gangswegen hebben afgelegd. Duitsland gaat een autobaan tot Bazel doortrekken en de Italiaanse autostrade, die Genua met de Val d'Aoste verbindt, zal tot aan de voet van de Grote Sint-Bernard voltooid zijn. Te Montreux, het welgekend toeristische midden aan de boorden van het Leman Meer verwacht men terecht heel wat van die nieuwe wegverbinding. «Onze stad wordt een van de uitverkoren pleisterplaat sen van de duizende Duitse en Noorse toe risten, die zich in de lente naar het zuiden begeven verzekerde men ons in de toe ristische middens van het station. «Dit baanvak, de kortste verbinding tus sen Bazel en Genua, dat bijzonder aantrek kelijke streken doorloopt en zal toelaten de Alpen in alle seizoenen te overschrijden, gaat een sterke aantrekking op de automo bilisten uitoefenen. In feite is het de oude historische weg waarover eertijds de Ro meinse soldaten op weg naar het Rijnland marcheerden en die in onze tijd als getuige van het moderne en vreedzaam reizen van de volkeren een veel schonere betekenis krijgt Montreux heeft verschillende maatrege len getroffen om aan dat trekken het hoofd te bieden. Vermelden we de nieuwe wandelweg langsheen het meer met het beroemd kas teel van Chillon als een van de markantste karakteristieken; de modernizermg van oude hotels waarvan de meeste logies over een eigen badkamer zullen beschikken als mede de konstruktie van drie nieuwe ho tels. DE BRAVE MOORDENAAR doer JOS. JANSSEN 51ste Vervolg. Het proza van Meneer Baert is dan ook van zulk hoog gehalte en van zulke inner lijke geladenheid, dat het 'n ereplaats zou waardig zijn in de Bloemlezing van onze Vaderlandse Journalistiek. Helaas, in de hoger middens van onze journalistenwereld schijnt men zich totaal te willen ignore ren. Onze Veurnse reporter wordt daar be schouwd als 'n vreemde eend in de bijt. En wélk 'n eend Men is er eenvoudig bang van. Bang, dat hij hun proza in de schaduw zal stellen, hen ginder zal verplet teren onder zijn vernuft, onder zijn ge niaal talent. Maar zo men onze Baert ginder vreest en daarom doodzwijgt, dan weten de in woners van onze goede stede en haar om meland hun man des te meer te apprecië ren en te hoger schatten. Het publiek gooit zich elke week dan ook letterlijk op de produkten van zijn ge nie, die in «Het Belang van Veurne» ver schijnen en die dan ook even gretig ver slonden worden, als de beroemde «Babe- luttes Furnoises» van de Firma Verdonck. De speciale editie van ons befaamd week blad met drie volle bladzijden tekst over «De Wrede Moord op de Bakkersknecht» met niet minder dan tien foto's, is dan ook onmiddellijk in aller handen. Vooral de foto, door Meneer Baert in I ons gevang genomen maakt 'n geweldige I indruk. Die foto is voor velen 'n dokument, dat zal bewaard worden als 'n familiestuk I dat later door de grootvaders aan hun I kleinkinderen zal getoond worden, als il lustratie van de boeiendste van alle vertel lingen, het verhaal van «De Wrede Moord op de Bakkerknecht in de goede stede Veur ne Kijk, op onze Grote Markt staat Doren Krakette, onze alombekende liedjeszanger, naast 'n groot plakkaat, waarop met 'n haif dozijn rake schetsen de «Wrede Moord op de Bakkersknecht uitgeschilderd staat. Het Volk, dat zich rond de liedjeszanger verdringt, griezelt wel even bij het aan schouwen van deze gruwelijke taferelen, waarin Doren, die zijn plakkaten zelf ver vaardigt, kwistig met bloedrood heeft om gesprongen. Maar het is zo lang geleden, dat Doren nog 'n kans kreeg om 'n echte moord te bezingen en het volk om er ge zellig van te griezelen. Met die «Wrede Moord» kan Doren minstens 'n maand lang al de dorpen van Veurne Ambacht afketsen en zijn brood verdienen. Ook voor de brave Doren geldt dus de leuze De ene zijn dood is de andere zijn brood Ko Lamoen zit naast het plakkaat met zijn trekorgel, aan dewelke hij voor deze gelegenheid de ontroerendste klanken weet te ontrukken, als inleiding tot het met span ning verwachte lied. Fientje, Doren's wijveke, loopt de schare toehoorders rond om het nieuwste lied aan de man te brengen, 't Mensje komt werke lijk handen te kort, zodat haar schorte- beurze in vijf minuten tijd tegen haar be nen te slingeren hangt van de vracht geld stukken, die zij reeds beurde. De mensen worden ongeduldig. Doren wacht nog even./Dan doet hij 'n teken aan Ko, zet de roephoorn aan zijn mond. En over de grote Markt, schalt nu zijn stemme, die mettertijd wel 'n beetje verroest is, maar die daarom niets van haar dramatische kracht verloren heeft. Ach vrienden lief, aanhoort er mij aan. Neemt goed aandacht alop mijn treu rig lied. Ja, die bij mij hier in d% ron- staan. Wat er in Veurne nu toch is ge schied. Ziet hetgeen er daar komt te gebeuren is een afschuwelijk groot on geluk, die waarlijk diep is te betreu ren. Veel mensen zijn er in de druk. Terwijl Doren Krakette verder de diver se fazen van «De Wrede Moord op de Bak- kersgast» bezingt blijft Bril met Mina en met de «Koetse van 't Gerecht» even halt houden aan ons «Hotel du Palais de Justi ce Bril is namelijk onderweg naar ons ge vang om er onze moordenaar af te halen die vanmorgen voor onze Onderzoeksrech ter moet verschijnen. Bij Schallier is het opnieuw de drukte der grote dagen. En aangezien Bril officieel van ons Ge recht deel uitmaakt en door zijn jarenlan ge ondervinding bij de orakels van ons Ge recht mag gerekend worden, spreekt het vanzelf, dat zijn intrede in ons «Hotel du Palais de Justice» door de ontelbare stam gasten van binnen en vandaag vooral van buiten onze goede stede, met de hoogste be langstelling begroet wordt en onze brave prisonkoetsier onmiddellijk door een kruis vuur van vragen wordt bestormd. Bakker Verlent is de eerste om Bril aan te klampen. Wat wilt ge. het is dan toch zijn knecht, die zo laffelijk vermoord werd en dienvolgens heeft bakker Verlent dan ook het meeste recht tot spreken. Wat denkt ge, Bril, zou onze Onder zoeksrechter die jongen vandaag losla ten Dat kanalje loslaten Floor, die in de gauwte eens binnen tr. buiten wipt, buldert het uit. De moordenaar van uw bloedeigen knecht Verlent staat zenuwachtig op zijn nagels te bijten. Maar als die jongen nu eens or: schuldig ware. Floor. Verlent, gij verdient waarachtig var. zelf achter slot en grendel te worden ge draaid; gij, gemene defaitist. Ons bakkertje schreit er haast bij. - Maar als hij onschuldig is, Floor Bril tracht onze verbolgen beenhouwer tot bedaren te brengen. Verlent heeft de goede earburatie nog niet te pakken. Floor. Hij is 'n beetje week ge worden met zolang uit de bewe ging te blijven, moet ge weten. Schallier vindt ook dat Verlent 'n beetje te ver gaat in zijn menslievendheid. Temeer daar die jongen in ons gevang behandeld wordt niet als 'n vulgaire moordenaar, maar veeleer als 'n deftige bankier, die bij vergissing met de kas is gaan lopen. Doka, die Bril in ons «Hotel du Palais de Justice» zag binnen gaan, heeft Poliet, haar man in de winkel gezet om rap over en weer op informatie te gaan naar het laat ste nieuws. Wat wilt ge, 't mens heeft haar kliënteel voor 'n groot deel te danken aan het feit, dat het goedkoper uitkomt bij haar n paar kroppen sla te kopen, dan n gazet bij Fred Sioen. Doka stond in Veurne bekend ais «het gesproken dagblad» lang voor de ra dio met deze noviteit voor de dag kwam. En waar Doka het zonder de officiële be richtgeving van de Agence Belga moet stellen, spreekt het vanzelf, dat zij per soonlijk om inlichtingen moet Uitgaan. Maar aan de berichten verschaft door Agence Doka mag dan ook meer vertrou wen geschonken worden dan aan deze van Agence Belga. In Veurne is iedereen daar van overtuigt. Zelfs Meneer Baert laat zich dikwijls door ons «gesproken dagblad» in spireren. Wanneer hij Doka ijlings naar ons «Hó- tel du Palais de Justice» heeft zien hollen is Meneer Baert haar dan ook vlug achter na gerend. 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1959 | | pagina 2