1U<UKM*dit0.fUel& Sociale Kroniek KEUKENGEHEIMEN. WE ETEN TOMATEN... In deze tijd van het jaar komen er weer meer en meer tomaten en wordt de prijs weer zo, dat iedereen van deze heerlijke ge zonde vrucht kan genieten. Tomaten be vatten een massa vitaminen C en voedings- zouten en zijn licht verteerbaar. Ze kunnen op tientallen manieren klaar gemaakt en vormen zodoende een aangename alwisse- iinng op ons menu. Speciaal voor saladen zijn ze uiterst ge schikt en de huisvrouw kan hiermede to nen, dat zij handig is en fantasie bezit. Ook voor het vullen komen tomaten vooral in aanmerking. Deze tomaten moe ten echter groot en stevig zijn, goed rijp en volkomen gaaf. Van iedere tomaat snijdt men een scherp puntig of speciaal tomaten- mesjes een flink dekseltje af en verwijdert dat het harde stronkje en de pitjes in het midden. Bestrooi vervolgens de ontstane holte van binnen met zout en plaatst nu de tomaten met de opening naar beneden op een zeef, zodat al het sap eruit kan drui pen. Dit sap, en ook hetgeen men uit de tomaten gehaald heeft, gebruikt men voor soep of tomatensaus. Deze uitgehaalde tomaten kunnen met verschillende mengsels opgevuld worden. We denken in de eerste plaats aan garna len en mayonnaise. Maar ook koud vlees, hardgekookte eieren, restjes vis en groen ten komen hiervoor in aanmerking. Op de ze manier kunnen we ook kleine etenrestjes die anders niet meer gebruikt worden, tot een smakelijk vul-mengsel verwerken, mits er een pikant smaakje aan toegevoegd wordt. Presenteer gevulde tomaten op grote fris se slabladeren. Al is het helemaal niet noodzakelijk, toch houden sommige mensen eraan, dat de to maten geschild worden. Legt ze hiervoor 'n paar minuten in kokend water en haal er vlug het huidje af met een vruchtenmesje of een zilveren lepeltje. Bij gevulde tomaten laten we echter het best het velletje erom, imdat ze dan stevi ger blijven. HUISHOUDELIJKE WENKEN. Witte wijnvlekken verdwijnen uit een tafelkleed door ze in kokende melk te leg gen. Zolang laten liggen tot de vlekken vol ledig weg zijn. Witgeverfde meubelen kunnen we schoonhouden met... melk. Hiermede kun nen we aan de meubelen geen schade be rokkenen en het resultaat is uitstekend. Tussor en chantung zijn stofjes, die vooral deze zomer weer zullen gedragen worden. Dit materiaal moet, in tegenstel ling met andere zijde, geheel droog zijn voor het met een ijzer gestreken wordt. Om aan tussor een mooie glans en voldoen de stijfheid te geven doopt men het in een beetje melk, bij wijze van stijfsel. Bij het strijken van gesteven was goed zal dit niet meer aan het ijzer blijven kleven, als we bij het stijfsel een klein snuifje zout voegen. Vruchtenvlekken kunnen in de meeste gevallen uit niet wasbare weefsels met ab- soluten alcohol verwijderd worden. Als de stof wel gewassen kan worden, moet dat dadelijk gebeuren in koud water; ze mogen niet met zeep in aanraking komen. Ook kan men bij verse vruchtenvlekken de stof strak over een kom spannen en pre cies op de vlek een straal lauw water gie ten. Schroeivlekken kan men verwijderen met een spons of doekje met waterstofsu- peroxyde in 3% oplossing. Men veegt hier mede zachtjes over de vlek. Vooral in de zon geeft de bewerking een goed resultaat. Parelmoer verliest zijn glans als we het schoonmaken met warm water en zeep. Het best reinigen we het met koud water en krijt. Komkommerschillen of schijfjes zijn een heel goed middel om mieren te verja gen. SCHOONHEIDSTIPJES "Vilt u een frisse tint hebben In de jongste jaren is men tot het in zicht gekomen, dat zeer vele vruchten en groentensoorten sappen en stoffen bevatten die ons een frisse tint kunnen verschaffen. Diezelfde sappen komen ook voor in veie schoonheidsmiddelen, maar dan moet men er veel geld voor betalen, terwijl groente en fruit betrekkelijk goedkoop zijn. Wanneer men de beide maskers, die hier onder beschreven worden, enige tijd ach ter elkaar afwisselend gebruikt, zal men spoedig de goede resultaten daarvan kun nen bewonderen. Voor de behandeling met komkommer reinigt men het gelaat eerst met een goede vette crème. Dan schaalt men een 11 kom kommer, doet de massa in een lap fijn gaas, die men eerst in kokend water steriel heeft gemaakt en knijpt het sap eruit. Daarna doopt men een andere lap gaas in dit sap en legt deze dubbel over het gezicht, waar na men ongeveer 10 minuten met gesloten ogen blijft liggen. Men moet de lap overal goed op het gezicht drukken. Vervolgens wast men het gezicht met lauw-warm water af en droogt het goed. Vooraleer men crème en Poeder oplegt, gebruikt men eerst een astringerend samentrekkend gezichtwater. De behandeling met tomaten is precies .hetzelfde. Men gebruikt daartoe een grote rijpe tomaat, die men in plakken snijdt en dan uitdrukt. Bij het sap voege men 2 tee- lepels citroensap. Probeert eens een van deze beide schoon heidsmaskers en U zal na een tijdje ver steld staan over de prachtresultaten. MODE-KLANKJES. De gewone huisvrouw en het werken de meisje gebruiken hun schaars kleedgeld meestal liever voor een praktisch kleding stuk dan voor een avondkleding, want ze beseffen, dat een avondjapon nooit wordt opgedragen Er zijn zonnejurken, die in raffinement met een avondjurk kunnen wedijveren. Maar bloot alleen maakt een jurk nog niet een avondjurk een strapless decolleté is niet voldoende. De stof moet wel zekere al lure hebben; speciaal onder lamplicht, en de coupe mag vooral niet non-chalant zijn, maar moet erop zijn gericht, onze zwakhe den te verdoezelen en ons, als feestgang- sters, op ons allerbest te doen uitkomen. Misschien staat er dit jaar voor u een feest op het programma, dat het bezit van een geklede zomerjapon onvermijdelijk maakt. Als het een leest in zeer grote stijl is, dan volstaat een korte zomerjapon niet. Dan moet het een statiger gewaad zijn. Dan verdient het overweging een lange avond japon te kiezen. Immers na jaren lang de voorkeur te hebben gegeven aan het korte avondtoilet, is Parijs nu duidelijk bezig met een eerherstel van de lange japon. Daarvoor is geen mooier materiaal dan gol vende, dofglanzende zijde, die in iedere plooi of draperie een andere weerschijn laat zien, en waarin de kleuren het aller mooiste tot hun recht komen. Doch dit is geen kleding voor vrouwen,die slechts over schaars kleedgeld beschikken. De pronk-neiging is, bij sommige moeders, wanneer het om kinderkleding gaat, weieens sterker dan het praktisch in zicht. Van een jong kind kan niet worden gevergd, dat het zuinig is op de kleren, en zich niet vuil maakt. Daarom koop altijd kinderkleren, die tegen een stootje kunnen, die gemakkelijk wasbaar zijn en de kinde ren ook bij uitbundig spel niet hinderen. j Dus niet te veel kantjes en strookjes voor kleine meisjes, geen wankele strikken, maar wijde rimpel- of plooirokjes van was bare stof en manteltjes waarmee ze naar hartelust kunnen draven. Snel groeiende dochters vormen een probleem. Zo'n meisje wil begrijpelijk, een beetje variatie in haar kleding, maar er is geen beginnen aan haar ieder half-jaar van een complete garde-robe te voorzien. Pro beer eens haar collectie rokken en broeken (waar ze toch al blouses bij heeft) aan te vullen met 'n overgooier.die gerust wat ruim mag wallen. Het is bijna een echt jurkje en door te combineren met blousjes en kraag je kan voor de nodige variatie gezorgd worden. ONS WEKELIJKS PRAATJE. GENIET VOLOP VAN UW TUINTJE Het is weer zomer en de gelukkige bezit sters van een tuin kunnen daar weer ten volle profijt van trekken. Het is heerlijk, op warme dagen, de maaltijden in cie tuin te gebruiken, er s middags thee te drinken of een kop koffie, er bezoek te ontvangen en er 's avonds een glas limonade te drin ken. Het spreekt echter vanzelf, dat we de tum voor dergelijke doeleinden moeten inrich ten, al klinkt dit ook een Deetje opscheppe rig. Niemand zal het gezellig vinden in ten tuin te zitten, waar onkruid welig groeit, waar de paden of paadjes bedext zijn met proppen papier en allemaal «rommel», die men liever niet in zijn huis heelt Ook is het dwaas om kamermeubeien naar de tuin te slepen een pluchen stoel en een donke re eiken tafel passen niet bij het irisse groen en de vrolijke kleuren der bloemen. De tuin stelt nu eenmaal andere eisen dan een kamer. Nu schrikt u al en denkt wellicht oij u- zelf dat, om de tuin dus goed in te richten, u een nele ruime beurs nodig heot. Ja, maar goed inrichten met een ruime beurs is geen Kunst, mevrouwtje. De kunst bestaat er juist in om met zo weinig mogelijk uitge ven, met de dingen die we reeds hebben, ailes aantrekkelijk in te richten. Daarvoor gaan we eerst een inspectie tocht op zolder houden, of zo we geen zol der hebben dan op de plaats waar we oude rommel bewaren,die om de een of andere reden niet meer georuikt wordt. Daar vm- den ze zeer zeker verscheidene voorwerpen, die prachtig van pas kunnen komen. Daar zijn bijvoorbeeld een paar oude rieten stoe len, die jaren geleden mode waren en hun plaats hadden in een waranda. Toen de mo de echter zakelijker en strenger werd, wer den ze als ouderwets naar de rommelplaats verbannen. Nu halen we ze echter weer te voorschijn en maken er prachtige tuinmeu belen van. Eerst moeten ze schoongemaakt worden. Zijn de stoelèn zeer smerig, dan maakt men ze schoon met zeepsop en ver nist ze bij het uiterste geval met spiritus- vernis. Ook het rieten of bamboe-teetafel- tje, dat in dezelfde tijd mode was, wordt een onderdeel van het tuin-ameublement. In de donkere kleur, die het heeft, kunnen we het echter niet gebruiken en daarom ko pen we een potje witte dekverf en schilde ren het meubelje. Is één keer niet genoeg, blijft de kleur wat groezelig, wel geen nood, een tweede laagje verf brengt stellig het ge wenste effékt Heel goed kunnen we ook de ouderwetse rieten of houten langwerpige bloembakken gebruiken, die vroeger in geen enkele ka- ker ontbraken. Witte verf is het middel waarmee we tot ons doel komen, nl. een fleurig tuinameublement. Heeft men vol doende meubeltjes (vergeet niet de kleint voetbankjes,die ook een verf beurt krijgen), dan beginnen we aan de completering. Een tuinameublement zonder vrolijke creton nen kussens en een aardig tafelkleedje is niet volledig. Maar ook hiercoor behoeft u geen grote uitgaven te doen cretonne, was-, licht- en zonecht, kost tegenwoordig niet zoveel meer. Iedere vrouw, of ze er al of geen aanspraak op maakt handig te zijn, kan wel kussenovertrekjes en een tafel kleedje maken. Willen we ons beschermen tegen de bran dende zon, dan hebben we hiervoor een prachtmiddel in de reusachtige parasols, die buitengewoon vrolijk staan. Wil men 's avonds een poosje in de schemering blij ven zitten, en is het aanbrengen van elec- trisch licht niet mogelijk, dan nemen we een paar lampions, die altijd modern en romantisch zijn. EEN BLIK OP EEN PAAR INTERESSANTE NIJVERHEIDSTAKKEN. IS ER P LA AIS VOOR DE JONGE METAALBEWERKER Met een ja of neen antwoorden op deze vraag gaat zo maar niet. Inderdaad, de Bel gische metaalnijverheid vertoont een ui terst grote verscheidenheid en haar sekto- j ren zijn niet allen in dezelfde mate welva rend. Zij bieden bijgevolg niet allen dezelf de mogelijkheden voor de jongeren die er een loopbaar zoeken. Zo zijn er op dit ogenblik en de kri- sisperiode die wij nu doormaken stelt dat nog meer in het licht een aantal be- drijfssektoren die moeilijk als bloeiend kunnen worden betiteld. Wij denken bij voorbeeld aan de ondernemingen die rol lend spoorwegmaterieel maken, aan de fa- brikatie van geëmailleerde artikels, de bou tenmakerijen, om nu maar de meest getrof fen takken te noemen. Ook de vliegtuig bouw verkeert op dit ogenblik in moeilijk heden. Dit wil natuurlijk niet zeggen dat deze sektoren niet een aantal ondernemin- 1 gen bevatten die zeer goed leefbaar zijn en blijven. De jongere die met zorg zijn keuze wil doen zal dus niet enkel kijken naar de sektor waarin hij te werk gesteld worden, maar zal zich trachten in te lichten over de leefbaarheid van de onderneming in kwes tie. Anderzijds zijn er ook een aantal be drijf ssektoren waarvan men mag verwach ten bepaalde krisisperioden niet te na gesproken dat zij nog een belangrijke uitbreiding zullen nemen. Wij denken bv. aan de elektrische konstruktie, t.t.z. de nij verheid die o. m. bouwt T.V.-apparaten, radio's, lampen, waterverwarmers, stofzui gers, wasmachines, drogers, enz. Het feit dat van langsom meer metaal wordt gebruikt bij de moderne woning bouw, zal normaal meebrengen dat de sek toren centrale verwarming, metalen ramen, metalen meubelen, rolluiken, enz. nog een belangrijke uitbreiding zullen nemen. Het feit ten slotte, dat de verpakking van langs om meer in metaal geschiedt, brengt mee interressante mogelijkheden biedt. dat ook de sektor der metalen verpakking EN WELKE BEROEPEN I Alle beroepen zijn vanzelfsprekend niet in dezelfde mate door de metaalindustrie gezocht. Al mag over 't algemeen wel wor- i den gezegd dat onze metaalnijverheid geen overschot heeft aan geschoolde arbeids krachten. In die zin mogen draaiers, boor- j ders, frezers, ajusteurs en outilleurs nog altijd met vertrouwen de toekomst tege- moet zien. Hetzelfde geldt voor een aantal I monteerders-beroepen, tekenaars en model- makers. Deze beroepen hebben in ieder ge- val dit onschatbare voordeel, gevraagd te worden door praktisch elke belangrijke sektor van dc metaalindustrie. 1 Vervolgens zijn er een aantal beroepen, I die in meer gespecializeerde bedrijven een voorkeur genieten en nog steeds zeer ge- i geerd zijn. Wij denken hier bv. aan de plaatslager in de scheepsbouw, in de auto- mobielnijverheid, in de carrosserienijver heid. Verder nog rectifieerders en meka- niekers van motoren, radio- en T.V.-specia- listen. Vermelden wij U slotte nog dat de uit breiding van de las methodes in de nijver heid een steeds groeiend aantal lasberoepen in het leven roept. Ook daar dient een oog op gehouden HOUT- BOUW MARCHEERT STEEDS. Bij het bepalen van de toekomstmogelijk heden mag men zich niet laten misleiden door ekonomische moeilijkheden die van voorbijgaande aard kunnen zijn. Zo spreekt het vanzelf dat de bouwnij verheid in ons land nog aan enorme be hoeften moet voldoen, zowel in de woning bouw als in de sektor van de openbare werken. Er wordt echter in ons land niet planmatig genoeg gebouwd, omdat de over heid bij de minste financiële moeilijkheid, het kraantje afsloot en de kreuieten be perkte die voor openbare werken of voor sociale woningbouw waren toegestaan en waarop de bouwnijverheid had gerekend. Meer planning over een lange termijn zal vastheid van werk en zekerheid van inko men in de bouwnijverheid waarborgen. Naarmate de mechanizatie doorbreekt in het bouwbedrijf zal veel ongeschoolde ar beid vervangen worden door machines. De arbeiders daarentegen die over een dege- lijke vaJcbegwaamheid beschikken, zullen geen moeilijkheden ondervinden om in h*t bouwbedrijf een behoorlijk bestaan tè vin den. Er ontbreken echter nog zeer veel vak scholen in ons land die de typische bouwbe- roepen van metser, plakker, vloerder, e.a. aanleren, zodat de meeste jonge bouwvak arbeiders nog steeds op de bouwwerf hun stiel met de ogen moeten stelen. Doch ook in de bouwnijverheid worden nieuwe werk- procédés ingeschakeld ingevolge de ontwik keling van de behoeften en de technische vooruitgang. Ons vakonderwijs moet deze j ontwikkeling op de voet volgen en erover i waken dat een opleiding gegeven wordt die beantwoord aan de hedendaagse eisen van ons bouwbedrijf. Dit probleem stelt zich nog veel scher per in de houtnijverheden, waar een uit erst doorgedreven mechanizatie een totale ommekeer in de begrippen over geschool- heid hebben meegebracht. Veel afgestu deerden zijn ontgoocheld wanneer zij in het modern werkhuis vruchteloos zoeken naar een taak waarin zij hun r gemene technische vorming rustig kunnen uitwer ken. Specializatie en seriefabricage zijn nu eenmaal een noodzaak voor een pro luklief bedrijf geworden. Maar ook hier zal de af gestudeerde veel beter zijn man kur.nen staan en opgang maken, omdat hij zijn al gemene vakkennis goed zal kunnen benut ten om zijn gespecializeerde taak de perfec tie te bereiken. In de houtbewerking zijn nog veel geschoolde taken voorbehouden aan hen die een. goede vakopleiding hebbÈ:» genoten en zich spoedig aan het ritme van het hedendaagse werkhuis kunnen aanpas sen. De vakschoolverlatende mag echter nier verwachten dat hij dadelijk de interessante job krijgt die honderd procent aan zijn I vorming en aan zijn voorkeur beantwoordt i De houtbewerking heeft dringend behoefte aan een moderne werkklassifikatie die af- breekt met verouderde begrippen welke vroeger nuttig waren doch nu niet meer bruikbaar zijn in een geperfektioneerd werkhuis. Die moeilijkheid stelt zich ook voor de jonge arbeider die met een vak schooldiploma op zak, zijn intrede in de gemechanizeerde houtonderneming doet. Doch daartegenover staat hij niet alléén en weerloos. B. O. B. LENING VOOR WEDEROPBOUW DERDE GROEP Bij de 477e trekking van de Lening voor Wederopbouw, derde groep, is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 7615 nr. 199. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. LOTENLENING 1963 Bij de 325e irekking van de lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 1794 nr. 421. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. DE BRAVE MOORDENAAR door J08. JANSSEN 56ste Vervolg. Niemand, Meneer de Onderzoeksrech ter bekent ons bakkertje zeer gewich tig- Nee, nu gaat het ventje 'n beetje té ver voor onze Magistraat, die aan dit belache lijk onderhoud 'n einde wenst te maken. Even bekijkt hij zijn Griffier en de Bri gadier der Gendarmen, die zolang op he< bevel stond te wachten om de moordenaar naar het Gerechtshof over te brengen en die nu, achter ons bakkertje, te grinniken staat om de onzin, die het ventje aan 't uit kramen is. Misschien heeft uw knecht zichzeif met 'n houten hamer de kop ingeslagen, zoals Dr. Faes vastgesteld heeft oij de lijkschouwing Verlent schijnt niet te begrijpen, dat onze Onderzoeksrechter met hem 'n heet ie de draak aan 't steken is. Jammerend gooit hij de armen in de lucht. Het was 'n ongeluk, Meneer de Onder zoeksrechter 'n Ongeluk *n Ongeluk Onze rechtsgeleerde fronst even de wenk brauwen. Hij kwam van de zolder met 'n zak meel op zijn nek. De moordenaar vraagt onze Magistraat op zijn superieur sarcastisch toontje. De Brigadier proest het uit. Misschien was 't zijn geweten. Me neer de Onderzoeksrechter Maar Verlent lacht niet. Mijn knecht Mijn knecht gilt hij wanhopig. Boven aan de trap struikelde hij. Met de kop voorover viel hij van Boven naar be neden op de stenen vloer de zak meel bo ven op hem Zijn nek gebroken Dood Mors dood Verwezen zinkt ons bakkertje neer op de stoel voor het schrijfbureau van onze Onderzoeksrechter. Even wordt het stil in het Kabinet, ter wijl de gerechtsheren elkaar vragend aan kijken. Zou dat alles mogelijk zijn Dus géén moord En ook géén moordenaar 'n Simpel ongelukske 7 Als dat waar is, dan vervalt hiermee de moeizaam opgebouwde thesis van onze On derzoeksrechter dan zou Dr. Faes er in gelopen zijn met zijn fameuze houten ha mer. waarmee Verlent's knecht de kop in geslagen werd; dan zou., ja, dan zou die jonge kerel in ons gevang onschuldig zfjn en moeten vrijgelaten worden, dan zou. In één ogenblik overziet onze Magistraat al de rampzalige gevolgen, die vanzelfspre kend uit de nieuwe feiten voortvloeien. Dat zou eenvoudig 'n ramp betekenen voor onze Magistratuur, voor Dr. Faes, voor onze Procureur, voor geheel ons Gerecht. Het koud zweet breekt onze Onderzoeks rechter uit. Is dat alles wel waar, Verlent Verlent knikt verlegen «ja». Onze Onderzoeksrechter geeft zich even wel nog niet gewonnen; ha, neen Dan is uw knecht zijn eigen lijk gaan onderdelven in het Lariksbos spot hij. Verlent valt opnieuw aan 't jammeren. Dat heb ik gedaan, Meneer de On derzoeksrechter. Ik... met... met... Met wie, Verlent Het ventje aarzelt even. Met met Sof ie. Er heerst andermaal 'n ogenblik van be vangen stilte in het Kabinet, waarin het najaarszonnetje eventjes komt spelemeien, alsof het nieuwsgierig ware naar de afloop van deze zaak en het zich 'n beetje ver kneukelde over onze Onderzoeksrechter. Onze eminente rechtsgeleerde heeft even wel voor ingewikkelder problemen en zon derlinger gevallen gestaan dan dit. En zich zo gemakkelijk gewonnen geven, dat be staat bij hem niet. 'n Simpel ongelukske, zoals dat geniepig bakkertje het probeert uit te leggen, nee, dat kan onze rechtsgeleerde met aanvaar den. Dat strookt niet met zijn streng op gebouwde thesis; dat kan dus niet waar zijn. Zijn scherpe speurnerszin zal hem niet in de steek laten Plots flist het onze knappe criminalisr door het brein dat de moordenaar wel eens vóór hem zou kunnen zitten. De houding van bakker Verlent is inder daad meer dan lamentabel. Die houding wettigt elke veronderstelling. Dat deze man 'n doorslecht geweten heeft staat duidelijk op zijn gezicht te lezen, 'n Gemeen geweten, ge ziet dat 'n Vulgair geweten; het geweten van 'n doortrapte boosdoener, die zich in 't nauw gedreven voelt en die nu de komedie van de onschuld speelt. 'n Simpel ongelukske Nee, daar laat onze Onderzoeksrechter zich niet aan van gen. En waarom zoudt gij met uw vrouwe dat lijk zover buiten de stad gaan onderdel ven zijn, als er met uw knecht alleen maar 'n ongeluk gebeurd is Verlent valt onnieuw klagelijk aan 't hui len. Onze knecht was niet verzekerd... te gen werkongevallen, Meneer de Onder zoeksrechter. Sofle vond... dat dit geldver spilling was. Maar toen de jongen daar lag Niet kwaad bedacht van bakker Verlent. 'n Simpel Onderzoeksrechtertje zou 'n der gelijke explikatie misschien aanvaarden. Maar om dat onze jurist op de mouw te spelden, nee, daar moet ons bakkertje niet op rekenen. Daar zijn andere drijfveren voor deze misdaad; dat lijdt geen twijfel. Onenigheid tussen werkgevers en werkne mer Met wieweet 'n liefdedrama als achtergrond: de knecht verliefd op de mal- j so Sofie en Verlent, wantrouwig en jaloers van aard, die zware vermoedens krijgt en op zeker ogenblik de bewijzen van de schuldige liefde tussen zijn echtgenote en de knecht ontdekt en het besluit tieft zich zelf recht te doen... Dat moet het geweest zijn. Zó is het gebeurd. Nu overziet onze Onderzoeksrechter de situatie. Dr. Faes heeft toch gelijk die knecht werd de kop ingeslagen met 'n houten ha mer. Door wié Door bakker Verlent. Het is alles zo eenvoudig, zo tastbaar eenvoudig, dat onze grote rechtsgeleerde zich afvraagt hoe hij zich bij het eerste onderzoek kon laten vangen aan de kome die van dat sinister bakkertje en hoe hij dan niet tot de konklusie gekomen is, die werkelijk voor het grijpen ligt, die hem nu zo zonneklaar voorkomt. Maar kom, einde goed, alles goed Nu heeft hij de dader te pakken. En tevens de medeplichtige, de echtgeno te, Sofie. Maar ei, wie heeft dat luguber kereltje geholpen om dat lijk, zover buiten de stad naar dat Lariksbos over te breigen, daar 'n put te graven, het lijk er in te gooien en het onder te delven Want alleen kan dat tenger en amechtig ventje dat nooit gedaan hebben. Zie hem daar zitten; ge schudt hem zo uit zijn vel. En Sofie Maar het mens heeft moeite om haar eigen kwabbig lichaam te verpor ren. 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1959 | | pagina 2