IMóuuietoló&a hieic Sociale K. oniek KEUKENGEHEIMEN. SLAGROOM In deze weken van overvloedig fruit woxdt veel gebruik gemaakt van slagroom omdat deze twee lekkernijen zo goed sa- menpassen. Maar goede slagroom maken valt niet mee. Er zijn zelfs huisvrouwen bij wie het nooit lukt een mooie stevige room op tafel te brengen: ze is te dun geschrift of zakt in. Voor hen volgen hier enkele aanwijzingen: Om slagroom gemakkelijk stijf te kunnen kloppen moet hij goed vers en koud zijn. Hij moet in een koele omgeving geklopt worden. Klop de room niet te lang, want dan gaat hij boteren en is niet meer goed te krijgen. Om de slagroom luchtiger en minder machtig te krijgen, kan men deze vermen gen met stijfgeklopt eiwit. Er wordt dan per dl. slagroom één eiwit gerekend. Beide werden afzonderlijk geklopt en daarna luchtig dooreen gemengd. Men doet dit vlak voor het gebruik, daar het eiwit na een poosje inzakt. Om dit inzakken te voorko men kan slagroom zowel puur als ver mengd met eiwit met wat geweekte goed uitgeknepen en in zo weinig mogelijk water opgeloste gelatine vermengd worden, maar verliest hiermede het smakelijke en smeuïge, eigen aan zuivere room. Slagroom, hoe kort ze ook wordt be waard, behoort op een koele plaats te staan SCHUIMIGE PUDDING Verscheidene huisvrouwen schijnen nog al wat moeite te ondervinden met het oc- reiden van een schuimige pudding. Waar schijnlijk is het geklopte eiwit hiervan de oorzaak dit klontert namelijk nogal vlug wanneer het met het hete puddingmengsel wordt vermengd. Daarom is het beter om, wanneer het eiwit stijf is, eerst enige ma len een schepje van de hete puddingmassa door het eiwit te kloppen en het eerst daar na door de pudding te roeren. NOTA U weet toch, dat voor het stijfslaan van eiwit zeer proper, vooral niet vettig materiaal gebruikt moet wor den De geringste onreinheid belemmert het stijfslaan. Ook eiwit waar slechts een kleine hoeveelheid eierdooier door ge vloeid is, kan niet meer stijfgeslagen wor den. IN EN OM HET HUISHOUDEN. KLEINIGHEIDJES. Knip van een afgedankte nylonkous de voet af en ge hebt een prima hoes voor het plissérokje, dat ge voor de vakantie wilt meenemen. Lang glimmend blijft de geëmailleer de plaat van Uw gasfornuis als U het regel matig met een olielapje opwrijft. Bewaar het lapje speciaal voor dit doel: het hoeft alleen ze af en toe met wat verse olie te be vochtigen. Vergeet niet de knoopsgaten in geste ven herenhemden, na het strijken, met een druppeltje water aan te stippen. Dan hoeft uw echtgenoot niet meer te sakkeren om dat dat verdraaide knoopje of de manchet knoop er niet in wil. U weet toch, dat uw afwaswater veel langer fris blijft, als U tevoren alle etens resten met een stukje papier van het ser vies en het bestek afwrijft Blijven de washandjes zelfs na het wassen glibberig Spoel ze dan na het was sen uit in water en azijn. Een badspons moet na het gebruik steeds goed worden uitgeknepen en zo nu en dan een poosje in sodawater worden ge légd om achtergebleven zeep- en vuilresten op te lossen. Scharen worden aanmerkelijk schep per wanneer men er fijn schuurpapier mee knipt. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. BAD- EN STRANDKLEDING. Over één punt in de mode zijn Frankrijk en Engeland het roerend eens: dit jaar is het ééndelig badpak in de mode.Een vrouw, die dit jaar beslist in bikini wil baden moet de oceaan oversteken, want daar is het mi- niscule zwempakje niet in ongenade geval len. Daar echter de meeste van onze lezeres sen hun verlof wel aan een Europees strand zullen doorbrengen, zullen zij zich ver plicht zien een ééndelig badpak te dragen. De Fransen beroemd om hun badmcde, zijn de mening toegedaan dat een «bedek te» strandmode meer allure geeft. Twee modellen uit hun collecties zijn favoriet. Het eerste, uitgevoerd in nylon-mousse, heeft zelfs korte aangeknipte mouwtjes, een tamelijk hoge boothals en zeer korte broekspijpjes. Het tweede model heeft vooral op de rug een diep uitgesneden dé colleté, de schouderbanden zijn aangeknipt, het is uitgevoerd in latex en eindigt van onder in een zeer kort rokje. Enkele andere modellen hebben zelfs brede kragen en kor te mouwen. Zwart blijft nog altijd de meest geliefde kleur voor het (slankma- kende) badpak. Daarnaast zien we dit sei zoen ook veel variaties zwart-wit. Wat de strandkleding betreft zien we naast de ons bekende matrozenjakken, die zowel over het badpak als over een short of pantalon gedragen worden, veel sti and jurken in tuniekstijl, kort en recht dus, uit gevoerd in vrolijk bedrukte badstof. Ead- 1 stof, die door zijn poreusheid zo heerlijk koel is om te dragen en die zich zonder veel moeite laat wassen. Overigens heeft er zich ook een nieuw kledingstuk aangekondigd op het strand de SKORTS. Het geboorte land van de skorts is Amerika. Het moet de opvolger zijn van de tegenwoordige shorts en het is eigenlijk een moderne ver sie van de bekende rokbroek, die tot nu toe uitsluitend gedragen wordt op de Franse tennisvelden. Ook de badmutsen van dit seizoen Ko men uit Amerika. Zij zijn niet langer glad van model, maar vertonen strikjes en dra perieën, die het zwemmen weliswaar er niet gemakkelijker op maken, maar cat kan evenmin gezegd worden voor een groot deel der werkelijk té geklede badpakken, die zoals we reeds schreven soms voorzien zijn van brede kragen en mouwtjes. Om te eindigen willen we nog de aan dacht vestigen op de jongste nieuwigheid op het gebied van strandmode, namelijk de pruik, gemaakt uit raffia en stro, die elke lok van de draagster aan nieuwsgieri ge blikken onttrekt. ONS WEKELIJKS PRAATJE. BEHANDEL UW HORLOGE MET ZORG Uw horloge, de trouwe vriend, die U da gelijks vergezelt, die zorgt dat U steeds op tijd komt en die zelfs 's nachts als u slaapt dapper doorwerkt, heeft recht op een goede behandeling. Windt het regelmatig en rustig op tot de veer geheel is gespannen. Doe dat liefst elke dag op hetzelfde uur en bij voorkeur 's morgens en niet 's avonds voor het naar bed gaan, zoals de meeste mensen doen. Waarom Omdat een horloge de eerste twaalf uur na het opwinden, het beste loopt* en dat zijn dan, bij het 's morgens opwin den, net de uren u er het meest op kijkt, omdat u het overdag het meest nodig hebt. Stelt het niet bloot aan plotselinge tem peratuurwisselingen. Bijvoorbeeld ioor het 's avonds zo van uw pols op een ijskoud marmeren blad van wastafel of toilettafel te leggen. De veren kunnen daar niet tegen en kunnen dan springen. Blijft het horloge stilstaan, breng het naar de horlogemaker. Ga er niet aan schudden of op tikken, zelfs als het een «shockproof» uurwerk is. De uiteinde van de assen (die slechts 0,07 mm. dik zijn) kunnen dan afbreken. Als een horloge «waterproof» is, wil dat helemaal niet zeggen dat u er maar onge straft mee in het water kunt gaan liggen Waterproof wil zeggen stof- en waterwe rend, het betekent dat de horloge zo goed als mogelijk is beschermd tegen ongewild contact met water. Wees dus nooit zo dwaas om het aan de arm te houden bij het zwem men. Valt uw horloge onverhoopt in net water, brengt het dan onmiddellijk naar de horlogemaker Stof- en text iel vezeltjes maken het rader werk vuil en de olie dik, die trouwens ook I door parfum en poeder wordt bedorven. Vandaar dat dames haar horloge niet bij voorkeur in een tasje moeten bewaren of in een mantelzak en het ook beter is het horloge 's nachts niet in bed te dragen Maak uw horloge nooit zelf oper. en laat een andere ondeskundige dat ook niet doen. Het stof uit de lucht is al in staat de goede gang van het uurwerk te verstoren. Laat eventueel openen dus maar liever aan de deskundige uurwerkmaker over. En zoals ieder mechanisme heeft ook net horloge periodiek onderhoud nodig. Een he renhorloge van middelmatige grootte moet iedere twee jaar worden schoongemaakt en geolied. Kleinere uurwerken, zoals dus da meshorloges, ieder jaar, vanwege het lijne- re mechanisme. Wordt de olie nl. niet tij dig ververst dan gaat zij werken als slijp- paste met alle noodlottige gevolgen van dien voor het uurwerk. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. ZELDZAAM GEVAL Een paar weken geleden werd te Rotter dam een baby geboren, die behalve zijn eigen moeder (19 jaar) en zijn grootmoe der (38 jaar) ook nog een overgrootmoeder van 59 jaar en een betovergrootvader van 80 jaar heeft. Dus vijf geslachten in leven, wat ongetwijfeld een zeldzaam geval mag genoemd worden. KAUWEN MAAR. In de staat Michigan (V.S.) werd verle den jaar niet minder dan 3200 hectaren cultuurgrond bebouwd met pepermuntplan- ten. De pepermuntolie, die uit deze planten wordt bereid, gebruikt men bij de fabrica ge van kauwgom om hieraan de gewenste frisse smaak te geven. Wij kauwen die Amerikaanse pepermuntplantenteiers zo ongeveer rijk, want de kauwgumindustrie heeft steeds meer nodig. VERBIJSTEREND Een beroemde Hollywoodse actrice, die maandenlang door een psychiater behan deld werd, kreeg het nieuws te horen, dat zij op haar eigen man was verliefd Iets verbijsterends voor Hollywood I WAKKER BLIJVEN. S INDIK ALISME IN CONGO. In de luxueuze bar van een duur hotel lag een Amerikaans tijdschrift, waarin een enquete stond over «Wel of niet de ogen dicht, als u gekust wordt Het bleek mij, dat de meeste Amerikaanse vrouwen, aie ondervraagd waren, de voorkeur gaven aan «ogen open». Twee damesgasten, die het lazen knik ten instemmend. Juist in zo'n situatie moet je goed wakker blijven zeiden zij. ooo LENING VOOR WEDEROPBOUW DERDE GROEP. Bij de 479ste trekking van de Wederop- bouwlening, 3de groep, is een lot van 1 mil joen fr. gevallen op obligatie reeks 9395 nr. 950 en een lot van 500.000 fr. op obliga tie reeks 9199 nr. 949. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar met 1.000 fr. ooo STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN In de week van 6 tot 12 juli zijn op de wegen of in de agglomeraties waar het toe zicht door de rijkswacht wordt verzekerd, 1.000 verkeersongevallen gebeurd. Bij deze ongevallen waren 16 doden ter plaatse, 192 ernstig gekwetsten en 613 licht gewonden te betreuren. Gedurende het weekeinde waren er 379 ongevallen, die 9 doden ter plaatse en 64 ernstig gewonde nvergden. De oorzaken van de dodelijke ongevallen zijn de volgende gevaarlijk voorbijsteken, twee doden; overmatige snelheid, één; niet stilhouden voor het signaal «stop», één; an dere vormen van het niet naleven der voor- rangsregels, drie. afslaan zonder voldoende aandacht, één; niet rechts houden, één; an dere oordeelfouten of gebrek aan aandacht bij de manceuvers, vier; slippen, twee; zon der voorzorgen oversteken van de rijweg door voetgangers, één. De verdeling van de ongevallen per pro vincie is als volgt Brabant 147; West- Vlaanderen 134; Oost-V)aanderen 145. Ant- werpln 71; Limburg 90; Luik 140; Henegou wen 143; Luxemburg 41 en Namen 89. Indien het waar is dat het beschavings- en vormingswerk onzer missionarissen in Congo nooit volledig naar waarde kan worden geschat dan blijkt ons het ogenblik gekomen om eveneens een blik te werpen op het prachtig werk dat het Christelijk sindikaat in de kolonie er presteert en de uiterst zware opgave waarvoor de vrijge stelden er zich geplaatst zien. Sinds tal van jaren betoont het A.C.V. de grootste belangstelling aan de sociaal- economische problemen in Congo en poogt er dan ook in de mate van het mogelijke een oplossing aan te geven. Laten we er om te beginnen de nadruk op leggen dat we er te doen hebben met een mozaiek van volkeren, klimaten, talen, levensvoorwearden en verschillen de trappen van ontwikkeling, zodat bij voorbeeld de sindikale bladen in niet min der dan zes talen moeten opgesteld worden. Congo heeft immers zes provincies met daarnaast RUANDA-URUNDI dat totaèl verschillend is. De provincie KATANGA is zo groot als gans Frankrijk, voor gans dit uitgestrekt gebied is een enkele sindikale sekretaris verantwoordelijk. Een bezoek aan de verschillende provin ciale sekretariaten vertegenwoordigt een slordige zeven duizend kilometer die na tuurlijk met het vliegtuig worden afgelegd. In elk provinciaal verbond vindt men nu gewestelijke verbonden die allen onder het gezag en de leiding staan van een Con- golese vrijgestelde - sekretarissen. I Het moet ons immers niet verwonderen dat deze negers-sekretarissen opgewassen zijn voor hun zware taak, want hoe para- doksaal het ook moge klinken, Congo dat als laatste land in kontakt is gekomen met het Westen is nu het land dat in Afrika het kleinste getal ongeletterden telt met een ontwikkeld net van verbindingswegen alle verhoudingen in aanmerking genomen na tuurlijk. Verder is het ook het land in Afri ka dat gemiddeld het hoogste getal loon trekkende arbeidskrachten kent, namelijk 37% van de volwassen mannen zijn er loon trekk enden hetgeen neerkomt op 1.200.000 waarvan de meerderheid planta ge- en bosarbeiders zijn. Dit uitgestrekte land met zijn natuurlij ke rijkdommen gaf zijn schatten maar prijs dank zij zware kapitaalconcentraties, en het werk van techniekers, arbeiders en bedienden. Toen de eerste Europeanen in Congo atri- veerden en de industrialisatie er een aan vang nam was er natuurlijk geen enkeie geschoolde arbeidskracht te vinden, de ge- I wone arbeid bleef derhalve voor de negers. Op heden is die verhouding grondig gewij zigd in die zin dat tal van Congolezer een zekere graad van ontwikkeling hebben be reikt en de blanken reeds soms zijn aan gewezen om hun bevoordeligde positie te verdedigen. Men moet zich nu voorstellen wat zulks aan moeilijkheden voor het sindika'isme I medebrengt. Want het is toch maar normaal dat de t koek van het nationale inkomen behoorlij ker wordt verdeeld dan dit in het verleden I is gebeurd. De neger eist zijn paart, de Europeaan ook. De cijfers duiden ons immers duide lijk aan dat er in Congo door de groot-fi- nancie nog steeds zeer grote winsten, wor den gemaakt. Het volstaat te zeggen dat ai- gemeen aangenomen werd dat een kapitaal in de kolonie geïnvesteerd in 5, 6 of ter. hoogste 7 jaar moest worden teruggewon nen worden en het ook in werkelijkheid was Congo heeft gedurende een uitzonderlijk lange periode van 1938 tot 1957 -- een buitengewone bloei gekend dat aan de on dernemingen soms fabelachtige winsten gaf. Die bloeiperiode werd als normaal én vanzelfsprekend beschouwd en iedereen, patroon en administratie incluis, gingen op de lauweren rusten. Gedurende twintig jaar was Congo het uitverkoren land voor een economisch regime volledig geïnspireerd door het zuiverste liberaal kapitalisme. Of dit zo kon blijven zonder reactie is waf an ders. CIJFERS. In Leopoldstad, dè grote stad in net Wes ten, is het minimumloon voor de onge schoolde gehuwde arbeider sinds JANUARI 1959 vastgesteld op 41 frk per dag, wat aan de gehuwde arbeider zonder kinderen een maandloon geeft van iets meer dan 1.000 frk. In Kindu, een klein stadje in het Oos ten, is het minimumloon 17 frk per dag. wat iets meer is dan 400 frank per maand, dan nog gedeeltelijk uitbetaald onder vorm van voordelen in natura en gedeeltejijk in geld. In Beni, centrum van de plantages in Ki- vu, is het minimum 10,40 frk per dag of 1,30 frk per uur wat neerkomt op onge veer 260 frk per maand. En dat zijn dus drie nijverheidscentra. Hoe zijn deze lonen denkbaar in verge lijking met onze Belgische toestanden de lonen zijn ongeveer van het nul punt vertrokken. het rendement is over het algemeen lager dan in Europa. de arbeiders hebben er geen of bijna toch practisch zeer weinig beroepsvorming gekregen. - in de meeste gevallen weten de arbei ders niet dat er voor hen grotere mogelijk heden zijn, en dat het doenbaar zou zijn. de door de Europeanen gevestigde orde I te wijzigen. Er bestaat nochtans een sociale wet ge» ving, maar eens de grote centra verlaten is j deze practisch machteloos. B. O. II. Vervolg toekomende ueek. DER DE STAND WERKLOOSHEID Dt rijksdienst voor Arbeidsbemiddeling en Werkloosheid deelt mede Tijdens de week van 28 juni tot 4 juli werden er per dag gemiddeld 105.571 volle dig en 59.914 geelt Jtelijke toevallig werk lozen gecontroleerd, hetzij een totaal van 162.485 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermindering met 1.269 volledig en een verhoging met 1.375 gedeeltelijk en toeval lig werklozen genoteerd. De vermindering van de volledige werk loosheid kwam voornamelijk tot uiting in de sectoren bouw, textiel en hotels-spijs huizen. De stijging van de gedeeltelijk en toeval lige werkloosheid is het gevolg van de toe neming van de werkonderbrekingen in de kolenmijnen. Zij werd evenwel geremd door een vermindering van de gedeeltelijke werkloosheid onder de dokwerkers in de haven van Antwerpen. HEKELGEM. KUNSTNIEUWS. Mevrouw Alberte DE Mets-Van den Heu- I le, bloemenschilderes te Zele, die steeds tij dens haar tentoonstellingen in het Belfort te Aalst, zoveel bijval heeft en zoveel suc ces oogst, exposeert haar jongste schilde rijen van 5 juli tot en met 6 augustus a.s. in de zaal van het «Oud Zandtapijt» Brus- selbaan 69. Tevens is er ook een nieuw en mooi zandtapijt te bewonderen van prins Albert, en prinses Paola. oOo LOTENLENING 1953 Bij de 327e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van één miljoen ft. gevallen op obligatie reeks 773 nr. 218 en een lot van 500.000 fr op obligatie reeks 1187 nr. 62. De anderé obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 frank. DE BRAVE MOORDENAAR door JOS. JANSSEN. 57ste Vervolg. Geen twijfel, onbekende misdadige han den hebben ons bakkertje bij dit griezelig werk geholpen. Wiens handen Verlent heeft 'n struise broer, de beenhouwer van de Oude Beestenmarkt. Zou dié soms Dat moet onze Magistraat nu uitzoeken. Scherp kijkt hij het sluwe ventje aan, dat daar ineengezakt zit, alsof hijzelf ver moord werd, de gluiperige komediant Geen wonder, dat hij in onze Gilde zo per- fekt de verraders- en de moordenaarsrol- len speelde. Bakker Verlent, besluit onze Onder zoeksrechter, gij hebt uw knecht ver moord met de medewerking van uw wettige echtgenote Sofie en naar ik terecht ver moed, met de medehulp van een of meer handlangers. Verlent, die 'n ogenblik rechtgerej^n was, zakt nu krijwit ineen op zijn stoel. Hij schijnt zich maar half rekenschap te geven van de vreselijke ernst van de beschuldi ging. Of tracht hij onze vastberaden recht- Meester de Saint Hubert voor hem gekomen is om ook 'n daad te stellen. In naam der wet, Verlent, ik houd u aan, zegt hij vastberaden. Een meteen diept hij uit zijn zakken 'n paar blinkende handboeien op. Verlent schijnt niet meer te begrijpen. Mijn geweten kreunt hij a maardoor. Sofie Onze Onderzoeksrechter laat er geen gras over groeien. Uw vrouw wordt eveneens aangehou den, Verlent. als zijnde uw medeplichtige. Brigadier, haal vrouw Verlent hier. Dit besluit schijnt de misdadige bakker erger te treffen dan zijn eigen aanhouding. Dat ontbrak er nog aan jammert hij. Waarna hij in doffe snikken uitbarst. De Grifffer is klaar met het arestatiebe- veL Hier, Brigadier. Vlug nu, om vrouwe Verlent. Ik wacht op haar. Wie aan de deur nog wachten dat zijn Meneer Baert met Juffrouw van Arkelen, benevens onze onvermijdelijke advokaten, Meester Loo- geleerde nog te vermurwen door de «on verantwoordelijke» uit te hangen, de «on toerekenbare Ik heb het gepeinsd, kermt hij, dat het zo. zou eindigen. Mijn geweten Mijn geweten tens. Misschien past het niet, dat dergelijke eminente personages aan 'n deur staan luis teren en zeker niet in ons Gerechtshof en aan de deur van onze Onderzoeksrechter. Maar in hun plichtbesef en gedreven door Onze Brigadier vindt, dat het moment j hun dienstijver valt hen dit gemakkelijk te vergeven. Daarbij journalisten zijn niet gehouden aan diskretie; zoniet dan zouden zij werke lijk té veel uit hun duim moeten zuigen en 'n journalistenduim is nu eenmaal niet on uitputtelijk en soms verre van smakelijk. Dat onze Presidente de eerste wil zijn om 'n nieuwe beschuldigde, vooral dan 'n moordenaar 'n woord van troost te bren gen ook dat valt in de lijn van haar mens lievende betrachtingen. Hetzelfde kan gezegd worden van onze Heren Advokaten, die, in de edele opvat ting van hun ridderlijke taak zich verplicht voelen zo vlug mogelijk hulp en bijstand te verlenen aan de betichten, vooral wan neer deze niet onbemiddeld zijn. Wanneer onze Brigadier de deur uit- komt wordt hij door de wachtenden letter lijk met vragen bestormd. Want de deur van het Kabinet van onze Onderzoeksrech ter is jammer genoeg 'n beetje té dik om alles te verstaan wat daarbinnen ge zegd wordt, tenzij het er ongewoon heftig op toegaat en de beklaagde te veel weer stand bieden. Hé bien. Brigadier vraagt Mees ter de Saint Hubert. Triomfantelijk kondigt onze Brigadier de grote, de onverwachte, ja, de onthutsen de mare aan 't Is Verlent, de moorde naar van zijn eigen knecht. Keske vous dire de ga, Maitre de Saint Hubert Men heeft dit dus «goed» gehoord, on danks de al te dikke deur Meester de Saint Hubert jubileert 't Is ik dat altijd gezeg; tu te rappel les Meester Lootens wrijft zich in de han den Zozo Maar dan komt onze prisonnier vrij besluit Juffrouw van Arkelen. Wie bekommert zich op dit ogenblik nog om dat kereltje Verlent, de moordenaar Wat zal dat 'n opschudding geven in onze goede stede Nu moet ik om Verlent's medeplichti ge, om Sofie Onze Présidente gilt het uit Om So fie Heilige Deugd En vast en zeker is dit nog maar 'n begin, mensen, 'n Begin 1 Meteen holt onze wakkere Brigadier de deur uit. Ondanks de jarenlange ervaring, die de hoofdopsteller van «Het Belang van Veur- ne» geleerd heeft zich in niets te verwonde ren, toch schijnt hij ditmaal moeilijk zijn verbauwereerdheid te boven te komen. Sofie, de moordenares Gauw om nog 'n dozijn grote platen. Der- tien-achtien Ol achttien-vier en twin- tig En vanavond 'n extra-editie over ge heel het voorblad van Het Belang van Veume «De Wrede Moord op de bakkers knecht De Misdadigers eindelijk ontdekt! Bakker Verlent, de moordenaar van zijn bloedeigen knecht Zijn echtgenote, de af schuwelijke medeplichtige Zulk 'n zaak is goud weerd Ijlings vlucht Meneer Baert de deur uit. Hij vergeet er zelfs zijn fotoapparaat bij,, die reeds opgesteld stond om iedereen on der vuur te nemen, die de deur van het Kabinet van onze Onderzoeksrechter in- of uitkomt. Het gelaat van Meester de Saint Hubert weerspiegelt het geluk van de edele rechts geleerde, die nu eindelijk zijn talent ten volle zal kunnen ontplooien bij de verdedi ging van deze man en van deze vrouw, die in zijn ogen geen misdadigers kunnen zijn, ook al zouden zij de misdaad bekennen, 't Is hij hier palideer de «corconstances at- ténuantes die? maak zacht. Ca, e'est une affaire pour moi, juicht onze gelukkige syndicus. Meester Lootens, altijd dezelfde- dwarsdrijver denkt er anders over. Pardon, collega, sedert jaren laat ik al ons brood bij bakker Verlent halen. Ik heb dus alle recht op zijn kliënteel. Het ene plezier is het andere weerd. Maar ik haal de beschuit bij Verlent. krijt Maitre de Saint Hubert, die niet zinnens is de kaas van zijn brood te laten pakken. Terwijl nos chers collègues» onderling de strijd om hun. slachtoffer ijverig voortzetten, heeft onze Brigadier Bril wak ker gemaakt, die op de bok van de «Koetse van 't Gerecht» te slapen zat, wachtend op bevelen van ons gerechtshof en onbewust van de grote gebeurtenissen, die zich daar binnen afspeelden. 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1959 | | pagina 2