In de Stad Antwerpen Bij her Jubileum van het Capucijnenklooster. *11 w <^joede óter op alle banen Garage RESIDENCE N.V. HERINNERINGEN VAN TOEN... U de Paters Capucijnen het vijftigja rig bestaan van hun klooster herdenker, zullen vele Aalstenaars, en vooral de oudere Catharinisten, niet zonder heim wee terugdenken aan de lentedagen van 1926. H. Ghéons «'t Diepe leven van St. Franciseus» werd toen door de Catharinisten in opdracht van de Derde Orde Aalst, opgevoerd. Antoon Van de Velde schonk de Nederlandse vertaling, Michel van Vlaenderen was regisseur en wijlen Eugeen Van de Velde zorgde met zijn Schola Cantorum voor het muzikaal gedeelte. Wat al namen uit een onvergetelijke tijd, toen het Vlaamse to neel een sedertdien niet meer herhaalde opbloei kende. Ter gelegenheid van heta.s. jubileum en ook wel als een blije herinnering "oor de toneelmannen van toen, publiceren wij hierna een fragment uit dit stuk, nl. 't Lied van de Koningszoon», de mimiezang die Ghéons Franciseus aanhief wijl hij stenen bedelde «om Gods Huis herop te richten 'T LIED VAN DE KONINGSZOON. Ik ben koningszoon koningszoon... zoon van de machtigste vorst der wereld. Hij heeft me, vanaf m'n geboorte, 'n paleis gegeven van lucht en licht, 'n paleis van bergen en wouden.. Met 't tapijt der grote vlakten en 't mooiste is Umbrie's vlakte Waar ik ge speeld heb vanaf m'n geboorte, koningskind als ik was. Ik ben kouingszoon koningszoon zoon van de machtigste vorst der wereld. En m'n vader, cïïe 'n paleis bewoonde duizendwerf mooier dan 't mijn. Heeft me kond gedaan dat ie me bescoek brengen wou en hij heeft me gezeid «Be reid me een huis.» Ik ben koningszoon koningszoon zoon van de machtigste vorst der wereld. En 't huis dat m'n vader ontvangen moest was zonder deuren noch ramen, met vermolmde balken, 'n gespleten dak en geborsten muren. En de koning heeft me gezeid «Toch zal ik komen, ik hunker om je te zien, want ik bemin je met grote liefde. Ik ben koningszoon koningszoon. zoon van de machtigste vorst der wereld. En ik heb de koning, m'n vader, gehuisvest als 'n bedelaar en 'n landloper. Maar zolang hij slapen zal in de kou, in schande en vuilnis, zolang ik niet zal herbouwd hebben z'n waardig huis... Ik ben koningszoon koningszoon lit hebt 't huis mijns vaders herbouwd.. Met dikke muren, harde pilaren, massieve deuren, met 'n zware en stoute toren die de wolken des hemels raakt. Nu reikt ie boven de eik en hoger dan de vlucht, der arenden heb ik gouden klokken gehangen. Om te luiden de morgen, de middag, de avend, de feest- en zondagen van de mach tigste aller koningen, m'n vader Doch m'n vader heeft me gezeid Nog is dit huis me niet waardig Ik ben koningszoon koningszoon Ik heb het huis mijns vader herbouwd. Doch m'n vader-koning heeft me gezeid Ik wil een vaderhuis want, ben ik ko ning, ik ben vader, en meer vader dan koning ben ik. Ik wil 'n huis dat leeft, ik wil 'n blijvend huis, 'n huis van Liefde: want ik ben het Leven, de Duur, de Liefde. Ik wil 'n huis in 't lichaam mijner zonen dat op de jongste dag uit z'n stof verrijzen zal. Ik ben koningszoon koningszoon Om 't huis mijns vaders te herbouwen. Doe 'k thans beroep op alle koningszonen, m'n broeders, doe 'k beroep op alle men- schen die, allen, z'n zonen zijn, en allen koningszonen. En ik zeg hun Komt Schenkt uzelven Plaatst uin de rang des vredes door on ze vader vooropgesteld De eersten die komen zullen, hebben 't ongemeen voorrecht gans het huis op zich te torsen. Geplant in de aarde, arm, zuiver, ongekend, weest de bazis, de grondvest Weest 't eerste steenbed Zij die later komen zullen U danken moeten het leven in de zon In dit grote licht van God, van uw Vader God, de machtigste koning der wereld Want gij zult als gezel hebben voor uw gewijde ellende de Uitverkoren zoon des Heren. En op de ontwakingsdag, de dag der beloning, ral God's aardse huis, door de toorn van 't Gerecht ontworteld, de verwoeste aarde verlaten... En gij, door de liejde aar. Jezus-God. Zijn Zoon, gebonden, zult dit huis verheffen als 'n schrijn van lof, tot aan de troon van Vader-Koning. Amen HET JUBILEUM-ALBUM DEK PATERS KAPUCIJNEN IS VERSCHENEN! 90 blz. op zwaar glanzend papier rij kelijk geïllustreerd in driekleurenomslag talrijke foto's uit het inwendige van het klooster. Bijlage Erekomitee, Uitvoerend Komi- tee en volledig Programma der Feestelijk heden. Prijs 100 Fr. UIT DE INHOUD Geschiedenis dei- Kapucijnen in onze stad 1614-1800. 1909- 1959. Een blik op hun godsdienstige, socia le, kulturele en karitatieve aktiviteiten. Ge kende figuren. Aalsterse missionarissen in Kongo, Pakistan en Kanada. Het Sint-Lau- rentiuskoliege. Het is te bekomen in het Kapucijnen klooster bij Broeder Portier of door stor ting van 100 Fr. op postrekening van Pa ter Gardiaan der Kapucijnen-Aalst nr. 1132.55. Bestel het album vandaag nog, want de oplage is beperkt. Te Welle is op Het Broek door Mgr. Calewaert een nieuwe kapel ter ere der H. Rlta ingezegend. Cl. Het Volk. 'GEBOORTEN BINNEN DE STAD AALST VAN 2 TOT EN MET 15 JULI 1959. I Marleen De Paepe, Driesstraat, 42, Viier- zele. Maria Bocqué, Binnenstraat, 239, I Aalst. Dirk Ghijsels, A. Van de Maele- jstraat, 97, Erembodegem. Karine Lie- vens, Ninovesteenweg, 77, Erembodegem. Isabella Apers, Gasthuisstraat, 23, Merch- tem. Christiaan De Bom, M. Zurrabstr., 6, St. Jans-Molenbeek. Godelieve Lowet, Terbekenstraat, 47, Hofstade. Rita Van den Steen, Statiestraat, 32, Moorsel. Marleen Van den Brande, Potaardestr., 144, Teralfene. Jacques De Gols, Posthoorn straat, 16, Aalst. Marnix Roeland, Klei- straat, 75, Erembodegem. Werner D'Hae- se, Grote Kapellestr., 11, Lede. Herman Stevens, Keiberg, 25, Lede. Sonja De Samblanx, Koeweidenweg, 5, Meldert. Sigrid Van Lierde, Hollestraat, 10, Lede. Mireille Dierickx, Groenstraat, 22, Aalst. Brigitta Meert, Esplanadestraat, 12, Aalst. Rita Vijverman, Meerstr., 31, St. Kathe- rina-Lombeek. Sabine Dannau, Wilgstr., 14, Erembodegem. Patrick Van den Broeck. Ninovestg., 63. Erembodegem. Karine Ernst, NieuwstT.. 24, Wieze. Agnes Noël, Gentsestr., 92, Aalst. Luc De Meerleer, Bergestr., 52, Aaigem. Ma- rie-Rose Corthals, Raffelgemstr., 35, Aalst. Karine Van Delsen, Nieuwstr., 7, Burst. Rudi Mattheus, Hoek, 20, Haaltert. Karina Peynsaert, Zijpstr., 60. Hofstade. Luc Borms, Statiestr., 49, Haaltert. An nie Scheerlinck, Hoekstr., 22, Kerksken. Gustaaf Van Hauwermeire, Kattelinnestr., 48, Erpe. Nelly Sack. Teerlinckveldstr., NH., Nieuwerkerken. Nadine Van der <~VYl'inder onkeóten en meer nuttige latt met de L 319 het voordeligste voertuig op de Belgische markt. Laadvermogen 8,6 m3. Nuttige last 1.650 tot 1.850 kg. (T. G. G. 3.600 kg.). Laadoppervlakte 6 m2. Verbruik 9.2 lit./100 km. p Goederenwagen, pick-up. Plateau-camion, bestelwagen normale of schuifdeuren. :rcedc£-benz Benzin en Diesel Concessionaris voor het gebied van PARKI.AAN, 50. TEL. 207.51/5:!. Dr. ISIDOOR BAUWfcNS... EN ZIJN GEBOORTESTAD. In de Archiefzaal van het Belfort staat sedert geruime tijd het portret van wijlen Dr. Isidoor Bauwens, achte loos en stofferig aan de kant. Mogen we eraan herinneren dat deze geneesheer die als student aan de Leu vense Alma Mater, een der eerste was om zijn graduaatexamen in het Neder lands af te leggen, in de Vlaamse Be weging uit die jaren een vooraanstaan de rol heeft gespeeld Ook in zijn geboortestad wijdde hij zijn beste krachten aan het cultureel leven. Oprichter te Aalst van de Vlaamse Taalgids, waarmede hij de toenmalige franskiljons in het harnas joeg, is hij de auteur van tal van wetenschappe lijke en litteraire werken. Zijn Iwein van Aalst kende lang een groot sukses in toneelkringen. Lid van de Zuid-Nederlandse Maat schappij voor Taal- en Letterkunde, voorzitter van Vlaamse katholieke stu dentenverenigingen, organisator van Vlaamse Natuur- en Geneeskundige Congressen, briefwisselend lid van de Koninklijke Vlaamse Academie, sche pen van zijn geboortestad, enz lijkt het ons vanzelfsprekend dat men te Aalst een minimum van eerbied aan nagedachtenis betoond Biest, Dorpstraat, 20, Ottergem. Denise Courtmans, Brusselbaan, 53) Hekelgem. Hilde Van Wesemael, Kerkhof laan, 7,Erem- bodegem. Hendrik De Kimpe, Heirbaan, 61. Opwijk. Patrick De Wandel, Kleine Gentweg, 2, Erpe. Johan De Neve, Bos straat, 45, Haaltert. Veronique De Vos, Dirk Martensstr., 7, Aalst. Olga Vyncke, Varenlaan, 15, Aalst. Johan Bosmans, Grote Kapellestr.. NH., Lede. Rudy Van Hove, Rosselstr., 17, Lede. Els Van Lon- dersele, Hoogstr., 103, Haaltert. Etienoo Coppens, Hoekstr., 19, Kerksken. Bellin- da De Schrijver, Kerrebroeckstr., 165, Aalst- Sigurd Van Rysselberge, Bredestr., 48, Heurne. Mare Ramaeckers, Wildebeek- straat, 130, Welle. Carla Bruyninckx, De Visscherstr., 15, Aalst. Annick Osselaer, Ninovestg., 28A, Erembodegem. Karina Van den Berghe, Koeistr., 16, Aalst. Ma rio De Rouck, Brilstr., 79, Haaltert. Al- bert De Backer, Heiplasweg, 16, Lede. Michaela Wauters, Molenstr., 30, Aalst. Carina Van den Bremt, Openveldstraat, 49, Lede. Christiane Van den Steen, Espla- nadestr., 1, Aalst. Celeste De Bruyn, Kasteelstr., 16, Hofstade. Luc Leys, Kerkstr., 9. Essene. Carine Van der Niepe, Churchillstg., 21, Erembodegem Karine Moens, Bogaerlstraat, 11, Wiche len. Machteld Vanderstappen, Regentie- straat., 112, Welle. Yvo Francx, Ninove- straat, 64, Erembodegem. Alain Van Nuffel, Bookmolenstr., 28, Appels. Dirk Corteman, Kruisstr., 44, Denderleeuw Ingrid Baetens, Landsheer, 31, Bambrugge. Michael Van der Straeten, St. Annalaan, 184, Aalst. Luc Bolangier, Gentsestg., 442, Aalst. André Baele, Bergemeersen- straat, 80, Aalst. Mare Paridaens, Edix- velde, 42, Nieuwerkerken. Robert Van Durge, Bergstr., 74, Kerksken. Lieven Van der Biest. Statiestr., 10/B, Moorsel. Veronica Mannaert, Kapellestr., 2, Wieze, Freddy Uyttendaele, Mazitstr., 13, He kelgem. Erna Redant, Eikenstr., 9, Moor sel. Antoinne Patho, Dorp, 7, Oordegem. Patrick Gosseye, Doornstr., 5. Haaltert. Birgit Sonck, Acaciastr., 33, Aalst. Ann Cammu, Heuvelstr., 19, Erembodegem Christiaan Claerhout, Meuleschettestr., 58, Aalst. Marleen Demaegd, Molenstr., 200, Liedekerke. Desiré De Ridder,Droes hout, 168, Opwijk. Frieda Asscherickx. Koopwarenstr., 4. Denderleeuw. - Fran cois Segers, Spoorweglaan, 29, Denderleeuw Ria Steenhout, Laarst., 10, Nieuwerker ken. Mare De Boeck, Blikstraat, 11, Le de. Jan De Leeuw, Affligemdreef, 107, Aalst. Francis Van Impe, Bredestr., 109, Aalst. Albert Vergauwen, Pijpenbeek- kerkweg, NH. Nieuwerkerken. Dirk Meert, Geraardsbergsestr., 201, Aalst. I Luc Permentier, Langest., 129, Aalst. Roger Van Hoorebeke, Bergstr., 23, Nieu werkerken Karine Van Huynegem, Va- rentstr., 17, Buggenhout. Eddy Vander Stappen, Kapellestr., 14, Welle. Gode lieve Sanders, Rue Chaumont, 2, Ittre. Edith De Landtsheer, Stg. op Wichelen, 48, Lede. Hilde Van Nuffel, Bredestr., 52. Aalst. Martine Van Bogaert, Schauwe-» gemstr., 26, Melle. Martine Lievens, Ni novestg., 77, Erembodegem. Marina Van Boxstael, Meirweg, 29, Vlckemk. - Alfons Cornand, V. De Saedeleerstr., 100, Aalst. Anna De Crem, Nieuwbeekstr., 78, Aalst. - Ria Van der Mauten, Dorpstraat, 22, Wambeek. Danielle De Kegel, Albrecht- laan, 24, Aalst. André Pauwels, Oost dorpstraat, 33, Mere. Hans Slagmulder, Asserendries, 40, Aalst. BURGERLIJKE STAND dtr STAD AALST VAN 2 TOT EN MET 15 JULI 1959. GEBOORTEN Mannelijk 44. Vrouwelijk 49, Totaal 93. OVERLIJDENS. Marie-Lud. De Jaeger, lj., St. Joost raai, 70. Maria Tolliers, handelaarster, 66 j., wedr van Casimier Pieters, St. Annastraai 89, Hamme. Adelina De Sadeleer, 53 j.. echte Jan Dt I Gent, Welvaartstraat, 117. Amand Vander Gheynst, 76 j„ wedr. Libre, Ronse, Fabriekstraat, 5. Louis Marsel, 80 j., wedr. van Maria Roe- landt en van Malvina De Beul. acacia straat, 35. Melania Moens, 23 j., ongehuwd, Drie- veldenweg, 79. Edgard Goemare. onderwijzer, -.1 j e-'ht Germana Van de Genachte. Binnenstraat, 204/3. t Adriana Léveque, 63 j echt. Jozef De- smet, Moorselbaan, 367. Josephina Luypaert, 72 j.. ongehuwd, Zonnestraal, 91. Jan Straetmans, 74 j.. echt Maria Calle- baut. Peperstraat 38. Frans Bruys, 81 j., wedr. Mathilda Wau ters, echt. van Maria Van der Haegen, Bin nenstraat, 227. Jan Baptist Nieuwborg, mijnwerker, 51 j. echt. Maria Van den Borre. Liedekerke, Laan. 1. l Antonia Willems, 67 j., echte Leander Persoons, Asse, Tebnerg. 133. Maria De Neef, 76 j., echte Benoit Van 'Geite, Moorselbaan, 140. j Gregorius Heiremans, landbouwer. 83 j., ongehuwd', Meldert, Troyenbos, 7. Jacobus Vonck, landbouwer, 86 j„ echt. Nathalia Podevijn, Bredestraat, 177. Maria Fermon, 69 j., ongehuwd. Kerks ken, Hoekstr., 35. Gustavus Van Eeckhoudt, 76 j., wedr. van Rosalia Schelfhout, Liedekerke, Muy- lemstr., 74. Augustinus Van Droogenbroeck, 86 j., wedr. Maria Snel, Denderleeuw, Roden- bachstr., 15. Albert Sonck, 61 j., echt. Germaine Na- mèche. Welvaartstraat, 135. Emilius Danckaert, 82 j„ wedr. Maria De. Boeck, Gentsestg., 440. Gustaaf Coppens, 82 j., wedr. Maria De Kerpel, Vooruitzichtstr., 177. Maria De Wolf, 61 j., wede Joannes Ver hulst, Roklijfstraat, 27. Alois Van Hauwermeiren, 73 j., echt. Coleta Van Der Gucht, Erpe, Dorpplaats, Maria Valeria D'Haese, 78 j., echte Alois Van Sinay, Bortermerkstraat, 106. Camiel Domien De Witte, schrijnwerker, 58 j., ongehuwd, Parklaan, 2è Alfred Leo Van Geert, lid van de besten dige deputatie van Oost-Vlaanderen, 71 j., echt. van Emma De Saedeleer, Gentse straat, 97. Alfons Van Nieuwenborgh, 72 j., wedr. Anna Matthieu, Geldhofstraat, 61. 1 levenloos aangegeven kind. HUWELIJKEN Jean Cardon, leraar, Zonnestraat, 88, met Andrée Uyttersprot, lerares, Diepestr., 76 Theofiel De Vos, bediende, Erembode gem, Churchillstg, 102 met Godelieve Adriaenssens, Volksverheffingstr., 36. Romain Desmedt, magazijnier, Heist, Knokkestraat, 359 met Diane De Wit, be diende, Albrechtlaan, 30. Benoit Wauters, rijkswachter, Groenstr., Ill, met Anny De Haeck, stikster, St. Ka- mielstraat, 67. Willy Duquet, bediende, Erpe, Honegem- straat, 16, met Adeline Van Sinay, schoen- bewerkster, Kerrebroekstraat, 55. Alfons Sonck, breier, Moorselbaan, 295, met Georgette De Schrijver, textielbewerk- ster, Rapenstraat, 33. Jules Persoons, bediende, Binnenstraat, 245 met Denise Maes, bediende, Binnen straat, 345. Henri Lievens, bediende, Lede, Overim- pestraat, 28, met Maria Van Vaerenbergh, regentes, Brouwerijstraat, 65. Wilfried De Bruecker, wasser, August Marcelstraat, 11, met Jacqueline Wauters, remplieerster, Geraardsbergsestr., 163. Willy Van den Bremt, steenkappersgast, Haaltert, Ede, 114, met Viviane Hunninek, katoenbewerkster, Vooruitgangstr., 20. Marcel De Landsheer, carosseriewerker, Moorsel, Ravenakkerstr., 22, met Arlette Cherretté, vormster. Geraardsberg3estr.217. Albert De Witte, onderwijzer, P. \an Nuffelstraat, 38, met Annie Casteur, stik ster, P. Van Nuffelstr., 40. Jan Heymans, regent, Dendermonde, Zuidlaan, 16, met Maria Van de Maele. on derwijzeres, Bevrijdingstr., 68. Jozef Troch, gemeentebeambte, Kool straat, 27, met Arlette Gryson, bediende Spaarzaamheidstr.. 5. Philemon Arijs, beroepsmilitair, Merk- sem, Fortstg., 120, voorheen te Oostende, met Jeanine Muylaert, naaister Windmo- lenstr., 35. Alfons De Sulter. mekanieker, Violette- straat, 17, met Blondina Ruysbergh. stik ster. Arendstraat, 2. Frans Van Geit, mekanieker, eehtgesehei- den van Bernardina Van Audekercke, met Zenais De Smet, bediende, Posthoornstr.12. Louis Van Hauwermeiren, zinkbewer ker. St. Kamielstr., 49. met Emiilana De Man, stikster, St. Kamielstraat, 11. Raoul Heyvaerts, bediende, St. Giilis-bij- Dendermonde, Barreelstr., 3, met Paula Ghijsens, bediende, Langestraat, 131. Frans Vanschei, monteerder, G. Gezelle- straat, 13, met Magda Muylaert, Hout markt, 27. Jozef Van Cakenbergh, handelaar, P. Coeckestraat, 61, met Godellieve Geurts, Ledebaan, 53. BEDEVAARDERS, TOERISTEN, bij uw aanstaand bezoek te LOURDES, brengt een BEZOEK aan het GEKENDE HUIS bij de Aalsterse familie HASAERS-BUYL, 72-bis, RUE DE LA GROTTE (nevens de Arme Klaren), LOURDES (Frankrijk). U vindt er een grote keus van allerhande geschenken. Bedevaarders, die de aanstaande Lonrdesbedevaart vergezelt, voor uw inlichtingen en geschenken, wendt V in volle vertrou wen tot boven vermeld huis. 10 vermindering aan onze landgenoten.

De Gazet van Aalst | 1959 | | pagina 3