1 J Siberië, mijn land.- Sociale Kroniek KEUKENGEHEIMEN. EEN BEETJE VOEDINGSLEER Onze voeding bevat bouwstoffen, die on misbaar zijn voor de instandhouding van ons lichaam. Ze leveren de grondstoffen voor nieuwe lichaamscellen, die de versle ten en afgestorven exemplaren moeten ver vangen. We moeten er dus steeds voor zor gen, dat de afbraak de aanvulling der cel len niet overtreft, want dan verzwakt het lichaam. Hoeveel bouwstoffen heeft een normale mens iedere dag nodig Wees niet bang, we gaan hier geen inge wikkelde uiteenzetting geven van de voe dingsleer. Het is allemaal veel eenvoudiger dan U denkt. U, als huivrouw, hebt er alleen maar voor te zorgen dat de voeding van uw huisgeno ten, per dag, ongeveer het volgende bevat 1. Minstens een halve liter, liever drie kwart liter melk, karnemelk of yoghurt. Ze bevatten alle drie kalk, vitamine B. en en dierlijk eiwit. 2. Bruinbrood of roggebrood. Ze bevatten beide vitaminen en ijzerzouten minera len veel meer dan wittebrood. 3. Als vet üefst boter of margarine (waar aan vitaminen zijn toegevoegd) voor de nodige vitaminen A en D. Olie, bak-, braad- en slachtvet leveren alleen brandstof. 4. 50 tot 100 gr. vlees of 125 gr. vis of l\i ei en daarbij nog minstens 30 gr. kaas. 5. Aardappelen naar behoefte (dikkertjes zo weinig mogelijk) minstens vijfmaal in de week vers gekookt 300 a 400 gr. verse groenten en 100 gr. verse vruchten. Deze drie voedingsmiddelen leveren ons belengrijke vitaminen, mineralen' en plant aardige eiwitten. Peulvruchten erwten en bonen be vatten zoveel plantaardig eiwit, dat ze als maaltijd het vlees zelfs overbodig maken. Maar dan moet het menu besloten worden met een nogerecht van melkspijs: dus pud ding, pap of iets dergelijks. Breng zoveel mogelijk variatie aan in uw maaltijden. Hoe meer %^erscheidenheid in vitaminen en mineralen, hoe beter. Kook «modern», dat wil zeggen met zo weinig mogelijk water en liefst vlak voor het opdienen. Dan blijven de kostelijke bouwstoffen zo goed mogelijk bewaard. En dan nog een goede raad eet rustig en op geregelde tijden. NUTTIGE WENKEN. Zowel oud als jong, man of vrouw, draagt tegenwoordig truitjes of truien. En natuurlijk moeten deze regelmatig worden gewassen en gedroogd. Vooral dit laatste brengt nogal eens moeilijkheden teweeg Want U weet het toch ook hangen we deze wollen of tricot kledingstukken gewoon aan de lijn, dan gaan ze onherroepelijk uit het model. Het liggende drogen brengt wel uitkomst, maar geen voldoening wat de frisheid betreft. Maar als U nu een hand doek neeft en deze door armsgaten of mou wen trekt, dan kunt U het truitje met een gerust hart aan de waslijn buiten hangen U haakt dan de handdoek met wasspelden vast en wel aan de uiteinden en in het mid den bij de halsopening. Met het kouder worden der dagen ver dwijnen wel de vliegen, maar hun vuil blijft achter. Deze onsierlijke spikkeltjes worden van glazen voorwerpen verwijderd met verdunde geest van ammoniak. Ramen, spiegels en glas van lijsten wor den door afwrijven met spiritus op een stukje zeemleer schoon gemaakt. Wanneer de voorwerpen droog zijn, nawrijven met een droge doek. Van lampekappen wordt vliegenvuil verwijderd met een watje ge doopt in verdunde ammoniak. Wilt U dat uw mooi perseleinen ser vies de prachtige glans zal behouden Voeg dan aan het afwaswater een beetje azijn toe. De kleine zoutlepeltjes die in het zout vaatje op tafel staan, kunnen erg vuil wor den, zo vuil dat ze bij de gewone afwas niet schoon te krijgen zijn. Leg de lepeltjes dan eens een dag in wat zuivere olijfolie en poetst ze vervolgens op. Na ze dan aan het afwaswater te hebben toevertrouwd zijn ze weer in s.taat uw tafel te sieren. Vetvlekken laten zich uit een weefsel wel verwijderen met benzine, maar in ne gen van de tien gevallen blijven er donke re kringen achter. Beter kunt U het eens proberen op de volgende wijze wrijf met behulp van een lepeltje magnesiumpoeder in de vlek en daarom, laat het een poosje zitten en borstel het uit. Dit zult u mis schien een of twee keer moeten herhalen tot de vlek helemaal verdwenen is. Lukt het niet, wrijf dan eens een papje van ma gnesia en benzine in de stof, laat drogen en borstel het droge poeder eruit. Tien tegen één, dat de jurk dan weer smetteloos is. KLANKJES UIT DE MODEWERELD WILDLEDER(DALM) De reeds grote reeks der wildlederen vestjes werd zo pas aangevuld met een nieuw exemplaar namelijk een wit dat gevoerd is met dezelfde stof als deze van de rok waarop het vest gedragen wordt. Van veel korte sportieve bontjasjes en speciaal deze van zeehond worden de naden I afgebiesd met leer. Zeer modieus is het om bij een zeven achtste mantel van kortharig bont een bre de wildlederen ceintuur te dragen. SPORTSCHOENEN Er is aanmerkelijk veel veranderd op het gebied van de sportschoen. Het zware logge schoeisel met dikke spekzolen van een tiental jaren geleden heeft plaats moe ten maken voor fijne smalle molières in soepel glad leer. met een buigzame zool. Zwart en donkerbruin zijn volledig in on genade geraakt, ook voor de sportschoen gelden nu de moderne kleuren. Voor het jonge meisje, dat de middenweg wil vinden tussen sport- en geklede schoen zijn de ballerina's. TUNIEK De tuniek gaat blijkbaar een nieuw sue ces tegemoet. Dit kledingstuk hoewel reeds eeuwen oud heeft dit seizoen de belangstelling gewekt van veel couturiers Er zijn tunieken als hemdjurken met opzij lange splitten: er zijn er die van voren open vallen, er zijn er wijduitwaaiende en i sluik neervallende modellen, maar allen I worden zonder uitzondering gedragen 1 op een nauwe iets langere rok. Er zijn ook mantels met een tuniek-ef- fekt. Dit wordt bereikt door bijvoorbeeld een stuk geruite stof, dat als een soort val se zoom onder een effen mantel uitkomt Van dezelfde geruite stof zijn dan ook de kraag en manchetten. Voor avond- en cocktail-toiletten wordt de onderkant van de tuniek vaak afgewerkt met een randje kostbaar bont. BONT Zoals ieder jaar, tegen de winter, wordt de belangstelling voor bont weer in ons wakker. Weet U dat, wat betreft de grote bontkragen op mantels, dit jaar de voor keur gaat naar langharig bont en wel in de eerste plaats naar vos en marter ONS WEKELIJKS PRAATJE. EEN MAN ZONDER GEBREKEN WILLEN IS ZIJN HUWELIJK DOEN MIELUKKEN. Vorige week heeft Ida me uitgenodigd. Het avondmaal werd aangenaam ingezet Vlak tegenover Karei zat Ida zeer mooi, betoverend, zelfzeker En dan gebeurde er iets nietigs. Karei begon een zin Dat herinnert me iets. Het was gedurende ons verlof te De Panne, drie jaar geleden Zullen we ooit weten, wat er die dag daa- te De Panne gebeurde Ida onderbrak haar man «Karei Asje blief Vertel die dwaasheid niet Ik hcor- i de ze al honderdmaal Haar stem had een metalen klank. Haar gezicht stond strak. Haar ogen glaasden ijskoud. Ze wou niet, dat Karei de «gebeur- jtenis» vertelde zij verwierp ze krachtda- dig. precies zoals men een wesp verjaagd die U met zijn angel wil steken. Dit heeft slechts dertig seconden geduurd, maar die dertig seconden hebben me plots geleerd, dat Ida streed met een van de do delijke vijanden van de liefde de terging, die ontstaat uit het samenwonen met een menselijk wezen. Ida ergert er zich aan, telkens Karei iets veiieid, omdat hij zich dan opwindt en een roou noofd Krijgi. Karei kan zich voor een nietigneid opwinden. Hij windt zich op wanned nij met de vingeren zijn haren naar acuter kamt. Hij wincit zich op iedere maai, aat hij van plan is in een geaprek tussenbeide te komen, om zijn opvattingen veel niter icraent oij te zetten. Hij wmat zien op wanneer hij wandelt, met de anker mind in ue broekzak. Hij windt zien op wanneer mj met Kaeine treKjts zijn cionke- ïe sigaar ïooitt Hij windt zien op wanneer mj naastig eet en steeds voor wie ook aan taiei Kioai is. wanneer hij glimlacht en zijn glimlach is veileidelijk ontaext Ida sitdiis de verkeerd ingeplante tand. ïviaar ik merk, aat ida de verleiding van deze glimlach niet meer opmerkt zij staalt zich verstoord op de misplaatste tand. Het huwelijk laat geen tnxeie tout in ue scnaduw. net is als een aiorokkenng van ue oergen, onmeedogend. IVlen moet net in dachtig zijn de vrouw, die weigeit te aan vaarden uat haar man geoioktn neeit, aan meteen de zekerheid hebben dat naar hu- wtnjk zaï mislopen. De man heeit zeer ze- itcr l.cnamelijke gebreken zoals iedereen oiwtl een wrat op de hand, of te grote oren; oivvel hij heeft fouten van opvoeding, nij spreekt te luid of hij morst met zijn siga renas. ida moest zich aan een vast idee vast- necütfen, een grondiuee. Zij heen de liefde met Kaïei gezocht; zijn werd zijn viouw; zij zijn gelukkig geweest, juist omdat hun keus goed was. Om ueze liefde te behouden, te redden, moet ida, telkens zij lust heeft Karei toe te anauwen «Asjeblief, vei tel niet verder oi «Karei, kijk nu eens wat je weer doet!» even aan haar eigen onvolmaaktheid den ken. Karei neeft zonderlinge gewoonten. Maai i ida ook Dat zij het zich gewoon make j kennis van haar eigen onvolmaaktheden te I nc.nen en dan zal zij meteen begrijpen, dat naar manier haar man opwmden en dat zij I beiden behoelte hebben aan eenzelfde ge I duld, een zelfde edelmoedigheid om deze l ogenblikken van zenuwaï htigneid te over winnen. In naam van de liefde moet men weige ren, eens en voor altijd, kleine ontgoochelin gen tot drama's op te blazen. Zij zijn nor- maal, even noodzakelijk als de aarde voor de boom, die wortel wil schieten. Indien Karei plots kwam te sterven, dan zou Ida met ontroering de gebeurtenis van te De Panne herinneren en zij zou dan lust voelen om te wenen. Geen enkele man zal het lang dulden, dat zijn vrouw hem iedere morgen zegt Je hebt de badkamer weer al eens onder water gezet Na alles, mevrouwen de badkamers zijn gemaakt om er met water te kunnen morsen. De vrouwen vergeten te gemakkelijk, dat een huis geen tentoon stelling is waar men het geboende parket bewondert het is de plaats waar men leeft, waar men zich uitrust, waar men doet waartoe men lust heeft; waar men liefde vindt en wie echt lief heeft.moet alles lief hebben in haar man. EEN NIEUWSGIERIGE BLIK ACHTER DE SCHERMEN VAN IIET HOTELWEZEN. Ingevolge de ongewoon mooie zomer ken de het hotelwezen in ons land een buiten gewoon bloeiende pediode. Of het nu aan de kust is of in de Ardennen er werd een toevlucht van toeristen vastgesteld die een bloeiende nijverheid mogelijk maakte. Laten we om te beginnen de steven rich ten naar de kust. Het was vroeger een va- cantieoord dat practisch uitsluitend was voorbehouden aan lieden die werden gere kend bij de begoede klasse. Dat is op heden zeker niet meer waar, want ook de gewone man kan zich de luxe permitteren enkele dagen aan zee door te brengen gezien het net van vacantiehuizen dit overal ter be schikking staat. Behoort het verlof voor de ene tot de pe riode van zich eens lekker te laten uitrus ten dan zijn anderzijds honderden in de weer, practisch dag en nacht, om het de verlofgangers zo aangenaam en gezellig mogelijk te maken. Het zijn de hotelondernemingen met hun gespecialiseerd personeel. Hoe werkt zo een onderneming die er al les voor over heeft om de minste gril van de klient in te willigen Aan de KAMERMEID wordt de taak op gedragen te zorgen dat de kamers er kraak net voorkomen. Zij zal zich ook aanmelden met het ontbijt dat door haar toedoen wordt geserveerd. In de gewone hotels is het dc serveuse die de bestellingen opneemt. Wordt de hon gerige of dorstige klient niet vlug bediend dan volgen er onvermijdelijk reklamaties. De dienster zal hier blijk geven van veel mensenkennis Hetzelfde voor de gargon die men moet zien gongleren met de pla teau op de hand tussen tafels en stoelen Ge moet die zien opdienen volgens de re gels van de kunst. Daar komt een stukje vakmanschap bij kijken. Indien de klient niet tijdig wordt be diend dan ligt nog al dikwijls de schuld bij het keukenpersoneel. De hotelkeuken is een wereld op zichzelf, hermetisch afgesloten voor alle nieuwsgierige oningewijden. De ktukenchef is er de onbetwisthnre baas en moet oog houden op duizend en een kleinig heden opdat het gepresenteerde op de schotel er zo smakelijk mogelijk zou voor komen. Indien het thuis overwegend moeder de vrouw is die aan het kookvuur staat dan zijn hier de rollen omgekeerd. Met de kookkunst van de kok of kokkin staat of valt de faam van een hotel of restaurant Niet te verwonderen dat sommige koks een maandsalaris opstrijken dat mag vergele ken met dat van een dikbetaalde ambte naar. Maar sommige koks zijn dan ook meester in hun vak en het bedrijf kwam dan ook maar tot bloei overwegend door hun toedoen. Indien de hotelgast smakelijk geëten heeft en de prijs kan er door, dan is hij ook gewonnen voor de toekomst. En zijn ervaringen deelt hij aan de tamilie en kennissen uit. Dus De chefkok kan echter in zijn domein niet alles zelf doen. Hij wordt geholpen door keukendochters die op de hoogte zijn van het voorbereidend werk. Zij zuilen er ook voor zorgen dat tijdig het vaatwerk proper ter beschikking staat want op ge bied van afwas kunt U begrijpen dat er hee wat dient gepresteerd. Dat zijn dan de voornaamste leden van het personeel alhoewel de schoonmaaksters met borstel, dweil, stofzuiger er zullen zorg voor dragen dat de vloer steeds een onbe rispelijke netheid ten toonspreidt. De ande re wtiken worden overwegend door vrou wen en meisjes uitgevoerd. De geschooldheid en de geschiktheid van het personeel omvat niet alleen uitgebreide en defcc!ijke vakkennis, maar ook ten gro te dosis talenkennis en wellevendheidsvor- men. Die mensen staat voor een ongemeen zware taak die een sterke gezondheid ver onderstelt en een ontwikkeld uithoudings vermogen. Alhoewel er ook voor hem een wet bestaat op de rust- en de verlofdagen wordt deze niet steeds geerbiedigd want de klant is koning en moet bediend worden. En die kieskeurige en vaak ongeduldige pa tient vraagt niet wat al inspanningen er moeten geleverd worden om het hem zo gunstig mogelijk te maken, j Uit het vorige blijkt dat er in het hotel wezen overwegend vrouwelijk personeel I wordt tewerkgesteld wat meteen een pro- bleem stelt voor zedelijkheid, gezondheid en veiligheid. Over sommige hotels ware een boek te schrijven en wanneer het A.C.W. in de loop van deze zomer ter gelegenheid van I een congres over de vrije tijd van de loon- trekkenden uitdrukkelijk het hotelwezen en de vacantiehuizen heeft onder de loupe j genomen dan waren er waarachtig wel re den toe. Om te besluiten ware het goed in de toe komst beter het werk van het hotelperso neel naar waarde te schatten. Want ook aan hen worden niet geringe eisen gesteld. Wat uit het voorgaande over duidelijk bleek B. O. B. van GROEP TIJL voor door IVES L R M Y. (naar verklaringen van een hongaars gedeporteerde). 3de Vervolg. f Ben je ook al zo'n bangerik als de anderen, stoof hij op. Een die niets wil ris keren om zijn land terug te zien. Een zoals Nagly die bang is voor een haartje op zijn kin Ik wou de verdediging van Nagly opne-1 men, maar Zostvan liet er me de tijd niet toe. Zoals je wil, zei hij misprijzend. Je blijft als je bang bent. En hier geraak je dood... zonder ooit Hongarije te hebben wedergezien. De Russen zijn nog zo kwaad niet zei ik. Nog niet, antwoordde Zostvan. Maar wacht maar tot de lente komt en je aan het? werk moet gaan. Nu, nee, nu zijn ze niet kwaad. Zij denken dat het onnodig is Zij mesten ons vet om ons meer te doen wer ken in de zomer. Wij worden toch niet mishandeld Wacht je tot je dood geslagen wordt om er vandoor te gaan Wat kon ik nog zeggen In de grond kon Zostvan gelijk hebben. Wat zou er gebeu ren in de lente. Het was zeker niet om ons genoegen te doen dat de Russen al dat eten in ons staken. En daarbij, ook ik wou mijn land weerzien. Budapest, mijn stad. mijn huis, mijn familie Ik loop met je weg, zei ik plots. En geloof me, ik zal niet bang zijn. Waar jij doorgaat, daar ga ik ook Zostvan sloeg me op de schouder. Best zo. kerel. En in afwachting dat het gebeurt, tracht je zoveel mogelijk sterk te maken, eet veel en slaap lang. Maak ie niet moe. Af en toe steek je al wat voedsel opzij, iets dat niet bederft, suiker of honig of spek Laten we nu maar terug binnen gaan. Ik hoor de stem van een van die ver vloekte Russen Wij gingen binnen, waar inderdaad een Russisch soldaat stond. Iedereen aanwezig 0 vroeg de man. Iedereen, riep Nagly die vlot Russisch sprak. Geen zieken Neen Het repertorium het seizoen 1.959-60 -op 14, 15 en 16 november 1959 ONDER HOGE BESCHERMING van Ephraïm Kishom op 17, 18 en 24 januari 1960 VOORLOPIG VONNIS van Jozef van Hoeck op 25, 26 en 29 april 1960 NIETS BLIJFT VERBORGEN van Diego Fabbri. Wordt lid van GROEP TIJL (Postrekening 4920.33). Abonnementsprijs voor de 3 ver toningen 60 fr. per persoon. STATISTIEK DER VERKEERSONGEVALLEN WEEK VAN 19 TOT 25 OKTOBER. Op de wegen en in de agglomeraties, waar het toezicht op het verkeer door de rijkswacht wordt verricht, zijn van 19 tot 25 Oktober 1005 ongevallen voorgekomen, die 9 doden ter plaatse, 149 zwaar- en 503 lichtgewonden hebben geëist. Gedurende het weekeinde kwamen 304 ongevallen voor die de dood van 4 personen hebben veroor zaakt en 54 zwaargewonden hebben ge maakt. De oorzaken van de dodelijke ongevallen zijn de volgende overmatige snelheid: drie doden; weigering van voorrang drie; een bocht nemen zonder voldoende voorzorgs maatregelen één; voetgangers die zonder aandacht te schenken de rijweg oversteken: twee. De verdeling van 1005 ongevallen per provincie is de volgende Brabant 181, West-V1 a ander en 100, Oost-Vlaanderen 123. Antwerpen 104, Limburg 75, Luik 130, Lu xemburg 66, Henegouwen 152, Namen 74. GEDURENDE I»E MAAND SEPTEMBER. Het Nationaal Instituut voor de Statis tiek deelt de voorlopige cijfers mee van de Alsof je bij hen genezen kunt, smaal de Zostvan. Een purgatief en een vuile vod als verband, dat is alles wat ze hebben. Twee bedden en een termometer die niet meer werkt Zelfs geen dokter, maar wel een verpleger met een tronie als van een dronkaard. Verlangen jullie wat vroeg de Rus die Zostvan toch niet begrepen had. Vlug want, ik blijf hier in de koude niet staan. Kom binnen, het Is warmer hier. zei Nagly. Wij zouden Kerstmis willen vie ren tegen het einde van het jaar aan, verbeterde hij omdat hij dacht dat die Rus misschien Kerstmis niet kende. Maar de Rus kende het wel. - Zoals jullie willen, zei hij eenvoudig. Maakt dat maar onder elkaar in orde. Misschien krijg je voor die dag wel extra vodka en voedsel. Wij willen een mis, bromde Zostvan. De Rus keek hem heel even aan. Die ga jij zeker opdragen vroeg hij. Misschien zou een priester dat kuti- nen doen, zei Nagly. Er is hier geen; ook in de andere dor pen zijn er geen. Misschien in Kirghis, ja in Kirghis wonen die lui. Maar ik geloof niet dat ze tot hier zouden willen komen. Wat betreft jullie feestje, brengt dat alles maar zelf voor elkaar. Saluut Hij ging weg. Zostvan, je krijg ze niet kwaad, zei Tildy. Dat ze verrriep Zostvan. Ik ga er toch vandoor Reeds vroeg in de morgen heerste er die dag een buitengewone stemming in ons dorpje. Vroeger dan ooit was iedereen uit de veren En alhoewel het nijpend koud bleef, was iedereen reeds in de weer om naar de kantien of vergaderzaal te gaan om er alles in orde te brengen. Het stond nu vast dat er 's avonds een Kerstmis zou worden gecelebreerd. O, hot zaaltje waar dat moest gebeuren, was al niet veel groter dan een gewone hut. Maar Nagly had er voor gezorgd dat er wat ver sieringen werden aangebracht. De Russen zelf hadden er niets op tegen gehad. Nauwelijks hadden we die morgen ons ontbijt genomen of een van de Russen klopte aan. Het was een nog jonge man, uit Oekraïne, groot en struis. Wij wisten (Int hij uit het Donetzgebied afkomstig was waar hij als arbeider had gewerkt. Hij was een van de jongere generatie en wij wisten dat hij voor het regiem gewonnen was, er helemaal van doordrongen was. Maar kwaad was hij niet. Hij kon het best met ons stellen alhoewel het af en toe wel eens tot wat vinnige reakties kwam. Niets bizonders te vragen vroeg hij met de deur in de hand Haast U want het is alles behalve warm Kom binnen en sluit de deur. nodigde Nagly uit. Laat hem staan, grommelde Zostvan Maar de Rus kwam binnen. Ga maar vroeg genoeg naar de kantien verkeersongevallen voor de maand septem ber 1959 Aantal ongevallen 12.273; doden ter plaatse 75: zwaargewonden 1140; lichtge wonden 5266. De definitieve cijfers voor september 1958 waren onderscheidenlijk 13.849 - 79 - 1273 en 5343. LOTENLENING 1953 342e TREKKING Bij de 342e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 2580, nr. 722. De andere obligaties van die reeks zijn terugbetaalbaar aan 1.000 F. oOc LENING VOOR WEDEROPBOUW DERDE GROEP Bij de 494ste trekking van de Lening van Wederopbouw derde groep, is een lot van 1 miljoen fr. gevallen op obligatie reeks 10.147 nr. 550 en een lot van 550.000 fr. op obligatie reeks 8 900 nr. 572. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 frank. om alles af te halen, zei hij. Er is vodka heb ik gezien... Ook wijn vroeg Tildy. Ja, ook. Wat gaat U daar feitelijk mee doen, met die ene fles Wou de Rus weten. Dat is voor de mis, zei Tildy. De Rus scheen eventjes na te denken. Mag ik vanavond eens komen kijken? vroeg hij dan. Ik heb nooit een mis gezien. Wel horen van spreken en op ons dorp rijn er nog wel oude mensen die naar dé kerk gaan. Hij floot eens tussen de tanden. Ik ben eens benieuwd om te zien wat er verloopt, zei hij. Zo samengedrumd in één enkel dorpje verplichtte men ons praktisch tot een fami liair kontakt met elkaar. De Russen maak ten het zich zo gemakkelijk mogelijk. Ook de luitenant, die liefst binnen bleef en maar door vodka slurpte en sigaretten rookte. Natuurlijk mag je komen zei Nagly. Iedereen is welkom. De Rus draaide zich om. Geen zieken. Anders moet je naar de infirmerie Er klonk achteraan in de hut een ge brom. Het was Zostvan die tussen de tan den door gromde Wat een infirmerie Wat een lef Twee bedden, geen dokter maar een zieken verpleger die naar de alkool ruikt en een kapotte termometer. Dat heten ze een infir merie 'T VERVOLGT. VERBODEN NADRUK. (UM.)

De Gazet van Aalst | 1959 | | pagina 2