1houu*enla DE WERELD IS EEN SCHOUWSPEL k a KEUKENGEHEIMEN. BOUILLON Thans vragen we uw bijzondere aandacht voor bouillon. Van groot belang is de vlees soort die hiervoor gebruikt wordt. Kalfs vlees geeft namelijk een lichte bouillon met weinig kieur; van rundvlees wordt zij don kerder en ook pittiger van smaak; terwijl paardenvlees een donkere maar tevens geurige bouillon levert. Een veel gebruikte spier geeft een smakelijker bouillon dan éen die weinig gebruikt is schenkelvlees is daarom het meest geschikt. De beste bouillon wordt verkregen als het vlees met KOUD water langzaam aan de kook wordt gebracht en heel zacht in een goed gesloten pan wordt getrokken Dit vlees heeft tenslotte weinig smaak meer. Gooi het echter nimmer weg, want het bevat nog waardevolle voedingstoffen als eiwit e.d. Met een weinig pikante saus kan het ook nog als ragout verwerkt wor den. DE STAND DER WERKLOOSHEID HONDERD JAAR GELEDEN (18 september 1860) WERD DE SLAG VAN CASTE LFI DARDO GELEVERD soepele band van uiterst dun daim of nap die los wordt omgestrikt. Zonder gesp dus, maar het gevaar van losgaan is beslist uitgesloten. Wat de make-up betreft, deze richt zich nog steeds op de ogen, die groot en geheim zinnig moeten lijken. Het lippenstift is niet langer bleekrose, maar van een discreet bruin-rood. Er wordt geen rouge gebruikt; het fond de teint is goudachtig. De opali-j serende nagellak is zo licht dat het de in druk wekt dat de iriserende nagels blank gehouden werden. Zijn de kleuren wat bovenkleding en bij- behorigheden aangaan, voor het komend seizoen eerder somber getint, een algehele kleurenuitbarstmg doet zich voor op het gebied van lingerie, waar kleuren als paars donkerblauw, wijnrood, zalm, oker en ci troengeel algemeen geworden zijn. NUTTIGE WENKEN. Wanneer U bij het oppersen van een rokje of pantalon het ongeluk hebt een Wanneer het vlees opgezet wordt met schroeivlek te maken, neem dan een zilve- HEET water, wordt de bouillon minder ren !epcl muntstuk of wat dan ook als het Tijdens de week van 18 tot 24 september! werden er per dag gemiddeld 89.551 volle- j dig en 37.049 gedeeltelijk en toevallig I werklozen gecontroleerd, hetzij een totaal van 126.600 werklozen. Met de goedkeuring en onder de hoge Deschernnng van Zijn Eminentie Kardinaal van Roey, Aartsbisschop van Mechelen en Primaat van Belgie, doet het Algemeen Vergeleken met de vorige week werd een Belgisch Verbond Pro Petri Sede beroep op de afstammelingen van de pauselijke zoeaven, de pauselijke gedecoreerden en sympathisanten, voor deelname aan de na tionale inscnrijving tot oprichting van een vermindering van 2 volledig en een ver meerdering van 10.206 gedeeltelijk en toe vallig werklozen genoteerd. De vermeerdering van de gedeeltelijk en geurig, maar het vlees blijft sappiger en maar van puur zilver is, en strijk daarmee smakelijker en kan nog heel goed dienst duchtis ovel. de schroeivlek. Negen van de doen bij een maaltijd. Bouillon, die na het trekken gezeefd en indien gewenst ontvet wordt, kan als drinkbouillon geserveerd worden in koppen met een schijfje citroen en een beschuitje Deze bouillon zonder meer, heeft weinig voedingswaarde, maar heeft een eetlust opwekkende werking. Vandaar dat ze zeei tien gevallen zal de vlek verdwijnen. In het tiende geval zal de schroeivlek wel een brandvlek zijn. Schildert U ook zelf de keuken of de woonkamer, mevrouw? Prachtig, dan bent U een flinke vrouw. Denkt U er echter aan in zo'n pas geschilderde, afgesloten ruimte geen kanarie of parkietjes te laten staan geschikt is voor zieken en herstellenden en g^^gg modeme verfsoorten zijn beslist een overvloe- I schadelijk vcor deze tere vogeltjes. Zelfs natuurlijk ook als begin v; dig diner. Variété in bouillon kan men brengen door een omelet van eieren en wat melk te bakken en deze aan reepjes te snijden. Vooral dunne lange reepjes, die aan de bouillon worden toegevoegd. voor iedere persoon één ei te pocheren in de bouillon. Dus een ei breken, vlak bo ven de bouillon erin laten glijden en aan de kook houden tot het ei gekookt ofwel gepocheerd is. Het geel moet binnenin zacht blijven. een blikje aan schijfjes gesneden champignons als vulling in de bouillon te doen. door toevoeging van fijngesneden even gesmoorde soepgroenten of een blikje tomatenpuree krijgt de bouillcu meer het uitzicht van soep; zij het uan van een zeer licht soepje, dat de eetlust be slist niet zal bederven. KLANKJES UIT DE MODEWERELD. KENMERKEN VAN I)E WINTERMODE I960 1961. Zoals we vroeger het reeds schreven, zullen we de komende winter vooral zwar te en bruine schoenen dragen. Dezelfde kleuren gelden voor de handtassen 's mor gens bruin en na vier uur 's middags zwart. Gedempte rustige kleuren dus, die overigens goed passen bij de modellen, die wel groot, maar tevens een eenvoudige schoonheid zijn. Gladde rechthoekige tas sen van zacht glanzend leder, die uitste kend passen bij het wintertenu. Naast deze grote modellen ook weer enveloppe tassen te dragen bij het tailleur. Deze tassen zijn eveneens vergroot, hoofdzakelijk lengte. Avondtassen kregen een soepeler en na tuurlijk ook feestelijker voorkomen. Maar ook hier groeide het formaat. Geen piep kleine tasjes meer, die praktisch in de hand verdwenen, maar grotere gefronste modellen, waarin werkelijk het nodige voor de uitgaande vrouw kan worden op geborgen Satijn en vooral fluweel worden hier verwerkt. Zijn dus de kleuren voor schoenen en tassen zwart en bruin, voor de passe-par- tou-handsehoen geldt slechts één kleur te weten beige. Alleen voor de avond hand haaft zich de zwarte handschoen, vervaar digd uit het allerfijnste daim. Voor officiële gelegenheden is daar weer de lange witte handschoen uit het duurste gladde leer. De ceintuur is terug in ere hersteld. Zij kan zelfs het rechte gladde kleedje van vorig jaar moderniseren. Het is echter geen gewone ceintuur meer, maar een heel toevallige werkloosheid betreft alleen de werkloze mannen en is vooral te wijten aan de invloed van de slechte weersgesteld heid (regen en storm), waardoor het werk in de industrieën waar buiten gewerkt wordt, in belangrijke mate belemmerd werd. De gedeeltelijke werkloosheid in de kolenmijnen is eveneens toegenomen. ooo STATISTIEK DER VERKEERS8NGEVALLEN In de periode van 26 september tot 2 ok tober hebben zich op de wegen of in de ag glomeraties, waar het toezicht door de rijkswacht wordt uitgeoefend, 1076 ver keersongevallen voorgedaan. Deze ongeval len eisten 12 doden ter plaatse, 164 ernstig en 534 licht gewonden. Gedurende het jongste weekeinde waren er 428 ongevallen met 8 doden ter plaatse I deze wendbaar. Daags voor de slag, werden de soldaten met het dreigend gevaar bekend gemaakt en, aangemoedigd door het voorbee'd van hun chels, gingen ze beurtelings voor de almoezenier knielen. Zij ontvingen de aige- mene absolutie «in articulo mortis», Pius IX zelf aan zijn strijders toegestaan. Bij Zo verliep traag de laatste nacht, 's Mor-^an gedenkteken m de nationale basiliek te genS( heel vroeg) trokken honderden - wenc Koekelberg. Ons land moet piëteitvol de herinnering bewaren aan het hoopje moedigen die, ver van hun haardstede en in de meest on gunstige voorwaarden gingen strijden, eén tegen tien, voor de verdediging van de Sta ten van de Paus. Tot dan toe hadden de pauselijke troe pen maar heel weinig van wat men een ie- ger kan noemen zij waren slechts gelast met de handhaving van de inwendige or de. De uitrusting liet veel te wensen over; het gescbut was ouderwets en volstrekt on toereikend, de legertros schier onbestaan de. Men had zich ten andere gerust kunnen afvragen of de enorme sommen, bestemd voor de herinrichting van een paradeleger, wel vearntwoord waren Wanneer de Risorgimento-gedachte an de eenmaking van Italië over al de staatjes van het schiereiland als een voor planten is het niet goed zet ze daar- dere oorzaken 3. om ook enkele dagen eiders. Hier volgt de verdeling van de ongeval- Heeft U wel eens last met het pellen len per provincie Brabant 186, West en 67 ernstig gewonden. De voornaamste oorzaken van de dode-bevrijdende, revolutionnaire geest waaide, lijke ongevallen zijn verkeerd voorbijste- i bleven de Staten van de Paus niet ge- ken 1overmatige snelheid 1niet rechts spaard. Pius IX, man van vrede en goed- houden 4; onoplettendheid 1; dronkenschap I heid, voelde zich gedwongen maatregelen 1verstrooidheid van een voetganger 1an- te treffen voor de verdediging van het pa- van een hard gekookt eitje Leg het dan eens op de tafel en drukt het in het mid den, in de breedte, op één plek kapot en rol het dan over de tafel. In het midden ontstaat nu een gekneusde band en met een klein rukje trekt U de twee halve schalen er zonder moeite af. Chrysanten, die prachtige herfstbloe men kan men lang mooi houden en fris als men aan de houterige stengels van onderep een eindje open splijt en in het water een weinig snijbloemen kunstmest oplost. Ook de mooie kleuren blijven hierdoor goed be houden. Wanneer U met kerstmis bloeiende hyacinthen in uw kamer wilt hebben, is het nu hoog tijd om de bollen aan te schaffen. Kies de beste kwaliteit deze bol len hebben een speciale sc-huurbehandeling ondergaan, die hun geschikt maakt zo vroeg te bloeien. Het mooiste resultaat be reikt U door ze op water te kweken. Laat ruimte en zet de glazen op een koele don kere plaats. Eerst als de neus van de bol 8 cm lang is, mag U ze in het licht en de warmte brengen. VLUCHTIGE AANTEKENINGEN. STRIJD TEGEN DIKTE Uit een onder zoek in Engeland is gebleken, dat zwaar lijvigheid. die reeds in de jeugd is ontstaan en blijft voortbestaan tot op volwassen leeftijd, veel moeilijker te bestrijden en te Vlaanderen 103, Oost-Vlaanderen 142, Ant werpen 102, Limburg 76, Luik 143, Luxem burg 50, Henegouwen 205, Namen 69. re leeftijd is ontstaan. Verder heeft men vastgesteld, dat zwaarlijvige volwassen 7n~de die als kind reeds zwaarlijvig waren, vaak een laag intelligentiepeil hebben Het is dan ook geraadzaam reeds bij kinderen de vetzucht te bestrijden wil men hun de nadelen van zwaarlijvigheid op volwa-ssen leeftijd besparen. was dat een van de kandidaten die zich op genezen is dan vetzucht die eerst op oude- de lijs, bevond een koppel duiven had ge- schonken aan een kiezer, met het verzoek op zijn naam te stemmen. Aldus zullen de kiesgerechtigden van Smetlede op 16 oktober voor de derde maal worden opgeroepen, zodat in het 1.120 in woners tellende dorpje van het arrondisse ment Aalst op dit ogenblik de kiesstrijd volop bezig is. oOo BESTUUR VAN POSTERIJEN Wellicht hebt u reeds geponste cheeks of stortingsbulletijns (met gaatjes doorboord) in uw brievenbus ontvangen. Om deze titels mechanisch te kunnen behandelen gelieve deze met veel zorg te behandelen. oOo LOTENLENING 1953 Bij de 391ste trekking van de lotenle- ning 1953 is een lot van 1 miljoen frank gevallen op obligatie reeks 1191 nr. 487 en een lot van 250.000 fr. op obligatie reeks 660 nr. 84. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbbaar tegen 1.000 frank. C.V.P.-ZITDAGEN. TE AALST L. MOYEHSOEN, zaterdag 8 en 15 oktober aan huis. E. MORIAU, zaterdag 8 en 15 oktober aan huis van 10 tot 12 u. Zaterdag 8 okto ber in de St. Jozefskring te 19,30 u. Zaterdag 15 oktober, in de H Hartkripg te 19,30 uur. W. VERLEYSEN, maandag 10 oktober in het «Groen Kruis» van 14 tot 15 u. Dinsdag 11 oktober,, in 't «Groen Kruis» van 19,30 tot 20,30 uur. R OTTE, Zaterdag 8 oktober en zaterdag 15 oktober in het «Groen Kruis» van 10 tot 12 uur. ARRONDISSEMENT AALST, INWONERS VAN SMETLEDE, VOOR DE DERDE MAAL TER STEMBUS GEMEENTEVERKIEZINGEN OP 16 OKTOBER. Tweemaal werden de uitslagen der ge meenteverkiezingen te Smetlede vernietigd en de bestendige deputatie van Oost-Vlaan deren heeft thans beslist dat de inwoners van Smetlede op 16 oktober a.s. voor de derde maal ter stembus zullen trekken De eerste maal werden de uitslagen der verkiezing ongeldig verklaard wegens be paalde onregelmatigheden. De lijst van de burgemeester had het toen gewonnen van de lijst van de h. Van den Abeele met 347 2/9 stem tegen 244 2/9. De uitslag van de tweede verkiezing j kust van de Thyreense Zee. bracht de h. Van den Abeele als winnaar in september 1860, werden eenheden van uit de bus met 352 7/9 stem tegen 247 2/9 het leger van Viktor-Emmanuel II, koning stem. van Piëmont, in de streek van Ancona ge- Ook de resultaten vhn deze verkiezing f meld, zoals anderzijds een vrij aanzienlij- werden niet aanvaard, daar het gebleken j ke vloot zich onverwacht voor de haven vertoonde Er kon niet meer aan getwij feld: de vijand wou het bolwerk Ancona bemachtigen. Met zijn bataillon Franco-Belgen, was de Lacoricière op weg om de verdedigers bij te staan. Doch, de Piëmotezen hadden hem op enkele kilometer van de stad, de weg afgesneden het gevecht was onaf- Z ten te voet naar het bijgelegen Loreto oinj^AT de H. Mis bij te wonen en te communice ren. Groots was het moment in zijn een- voud toen, met de Lamoricière, de PimoP^- dan, de Becdelièvre en al de bevelvoerende' officieren voorop, het legertje van de Paus. in de nederigheid van het geloof, naar de communiebank toog. Voor velen was hetjZAT als een voorafbeelding van hetgeen, enkeiei uren nadien, in werkelijkheid zou gebeu- v ren... jjn de Het was een ongelijke, bloedige strijd; maar een glorierijke strijd voor de over- AI wonnenen. Generaal de Pimodan werd een STR. eerste maal door een kogel in het gelaat getroffen; een tweede trof hem dodelijk de zijde... Een nijdige, hopeloze weerstand was het rondom de hoeve «Les Crocettes», door de pauselijken verdedigd. Deze gaven zich nam: De WEE 13.3C Al Al slechts over, na totaal verbruik van de amunitie en wanneer de kanonballen de gebouwen in laaie vlam hadden geschoten waar weerloze gekwetsten schuilden. (1) Castelfidardo is een naam die roemvol zal bekend blijven in de geschiedenis van KEK de verdediging van de christenheid. Worden de zoeaven niet de laatste Kruisridders genoemd En is het niet gewenst en billijk dat de Belgen, de Vlamingen vooral, midden het gewoel van onze moderne tijd, even stil staan en nadenken over hetgeen ginder, een eeuw geleden, gebeurde J. K. diej DAC trimonium dat Hem was toevertrouwd. Op dit ogenblik gelaste de Paus een Bel gische prins, Monseigneur Xavier de Mé- rode, met de herinrichting van het pause lijk leger. Prins Xavier de Mérode had zich in het begin ten dienste van zijn land gesteld, bij de grenadiers; later liet hij zich overplaatsen naar het Franse leger dat toen, onder maarschalk Bugeoud, in Algerië streed. Daar kon de prins kostbare relaties opdoen voor de taak waarmede de Paus hem later zou gelasten. Zo heeft Monseigneur de Mérode het pontifikaal leger van een reeks merkwaar dige chefs kunnen voorzien: generaal de Lamoricière, Athanaas de Charette de Becdelièvre, ook de Pimodan... In ons land bestaat nog geen nationaal Maar de zeer uitgebreide taak was on- gedenkteken Ier ere van de verdedigers dankbaar en de tijd drong... In 1860, was j van de Paus en de Kerk Daarom heef, he, het pauselijk leger nog altijd in volle her- Nalionaal Verbond der vorming. VV Al Er pub) lijk van WEI (1) Spijt alles, slaagde de Lamoricière er in, samen met een kleine honderd sol daten, Ancona, langs een kustpad te bereiken. Enkele dagen nadien, werd de stad omsingeld, langs alle kanten beschoten en bestormd. De pauselijke Staten strekten zich uit over het midden van het Italiaans schier eiland en sneden het in tweeën. Hun noor delijk deel reikte, in de Marken, aan de de kust van de Adriatische Zee. Ancona een havenstad, was er het bolwerk van Het zuidelijk deel, met Rome reikte aan de Afstammelingen van de pauselijke Zoeaven en de pauselijke Gedecoreerden het plan opgevat, ter ge genheid van de honderdste verjaring van de slag te Castelfidardo, in de nationale basiliek te Koekelberg een blijvend aan denken aan de moedige verdedigers van de Heilige stoel te laten oprichten. Dit initia tief werd door Zijn Eminentie Kardinaal van Roey. aartsbisschop van Mechelen en primaat van België goedgekeurd en aan gemoedigd. Wij doen een warme oproep tot alle af stammelingen van de pauselijke zoeaven tot de pauselijke gedecoreerden en sympa thisanten de Vlamingen vooral om hun bijdrage, hoe gering ook, te will storten op postchechrekening nummer 6850.18 van «Pro Petr Sede, 48, Torhoui- steenweg Sint Andries, BRUGGE 3. Het Verbond Pro Petri Sede dankt diep gevoeld vooraf en houdt de ondersenrij vers op de hoogte. M A; 5, s (stu de 1 ten eien ken; duiv beer ren spri D met OP ZOEK NAAR FORMULES. Hel is thans wel duidelijk dat én mar- het aanwenden van kapitaal. Door wie en xisms én ongebreideld liberalisme van het met welk doel UIT EN ZWART. i evenwel de borelingen van het zwarte ras De ondekking van een scheikundig pro- betreft, is de samenstelling van het bloed dukt, dat, wanneer het volledig klaar zal ongeveer dezelfde als bij de blanke pasge zijn, de negers een blanke huidskleur kan boren kinderen, bezorgen, wordt niet door alle leden van de zwarte bevolking van Amerika geest driftig onthaald. De sekretaris van de Bond der Burger rechten, een vereniging die zich inspant om rechtsgelijkheid te bekomen voor alle inwoners der Verenigde Staten, ongeacht hun afstamming, huidskleur of godsdienst- STEEDS DE SNEEUWMAN. In een intervieuw verklaarde de beroem de Himalaya-beklimmer, Edmund Hillary dat volgens hem de Yeti, of de sneeuwmm bestond. Hij weet echter nog niet of het hier gaat om een dier dat op een aap dan wel op een beer gelijkt. Volgens hem zou overtuiging, heeft verklaard, dat het denk de Yeti zich ophouden in de bossen en het beeld alleen, dat de negers van kleur zoy- den willen veranderen, reeds een ernstige belediging vcor hen uitmaakt. MINDER EIWIT IN HET NEGERBLOF.I) Tijdens een vergadering van het Bel gisch Genootschap voor Tropische Genees kunde heeft Dr Symul een lezing gehou- deu over de samenstelling van het bloed vad de inlanders van Leopoldstad. Spre ker verklaarde dat in verhouding in het bloed van de inlanders minder eistoffen aanwezig zijn dan in dat der blanken. Wat riet op 4000 nachts leven. 5000 meter hoogte GEWAPEND. Een bende Londense vlegels, waarvan de oudste twaalf jaar is, werd door de recht bank veroordeeld. De bende was gespecia- lizeerd in «gewapende aanvallen» tegen vreedzame voorbijgangsters in de Engelse hoofdstaf!. Wees echter maar gerust. Hun uit op snoepgoed. WERELDBEVOLKING. Het jaarboek van de Verenigde Naties toont aan dat jaarlijks zowat 100 miljoen kinderen werden geboren, terwijl 51 mil joen sterfgevallen voorkomen. Jaarlijks groeit de bevolking dus aan met ongeveer 48 miljoen. In Afrika en Zuid-Azië zou hel geboortecijfer het hoogst zijn. In West- Europa en Noord-Europa het laagst. REGENMAKERS. Tot nogtoe meenden de geleerden, dat men enkel regen kon veroorzaken door de hiervoor in aanmerking komende wolken met ijskorrels te besproeien. De jongste proefnemingen hebben bewezen, dat het volstaat emmers water per vliegtuig over deze wolken uit te gieten om stortregens te veroorzaken Om een voldoende resultaat te bekomen moet men nochtans een dag uitkiezen enige wapen was een witte muis die de ra- waarop er veel winr heerst en mag men de bauwen loslieten op de vrouw, die de deur proef enkel met wolken doen, die meerde- kwam openen. En ze waren alleen maar re kilometers dikte hebben. Machester-type uitgedaan hebben. De evo lutie is gegaan in de zin van een tussen oplossing. De doktrine hebben wij, dat is de doktrine die ons door een kristelijke le vensbeschouwing wordt ingegeven. Alleen de formulering laat nog op zich wachten. Wij hebben al eens aangetoond dat al gemene principes niet steeds volstaan om een maatschappij te leiden. Wie bijvoor beeld in de wet zou schrijven dat recht vaardigheid moet heersen, zou een eeuwig principe citeren, maar daarbij nalaten de practische toepassing ervan te kontroleren. waardoor het principe zelf dode leter zou blijven. Op sociaal-ekonomisch gebied kunnen we bijvoorbeeld zeggen, dat de vrije on derneming moet worden behouden, maar dat bepaalde restrikties hieraan verbon den zijn. Tot waar die restrikties moeten en mogen gaan, werd tot op heden nog steeds niet vast bepaald. Restrikties kun nen zo miniem zijn dat zij prakticch op houden te bestaan ofwel zo drastisch dat de vrijheid ophoudt. Midden dergelijke ekstremen een oplossing vinden, dat moet de taak zijn van onze sociologen en ekono- misten. Wij hebben op dit stuk al een paar voor- beselden gekend, die sterk betwist werden. Een ervan is het optreden van Florentië's burgemeester La Pira, die, in een geval van fabriekssluiting, overging tot het opei sen van de fabriek en het voortzetten van de arbeid. Het eksperiment scheen niet Uitgaande van het principe dat de vrij heid van onderneming moet worden behou den en dit schijnt wel niet meer betwist te worden in onze Westerse Wereld kan men zich afvragen welke de verhouding in deze onderneming moet zijn tussen arbeid en kapitaal. Wij kennen de grote principes: eigendom is plicht, meer dan recht: sociale vrede door verstandhouding en samenwer king tussen kapitaal en arbeid. Maar daar mee is de praktische kant van de zaak niet opgelost. Betekent samenwerking tussen arbeid en kapitaal medezeggenschap, gelijkheid van rechten en plichten Medezeggenschap gelijkheid van rechten is tot hiertoe ge stuit op de weerstand van de werkgevers die beweren hierin een aanslag op het ei gendom te zien. Gelijkheid van plichten zou voor de arbeiders al even onaanvaard baar zijn, omdat zij daardoor, in geval van verlies, mede dit verlies zouden moeten dekken Kortom het is duidelijk dat. de proble men zeer moeilijk zijn en de oplossing er van niet eenvoudig. Nogmaals de grote principes kennen wij. Maar nu dienen we dringend de toepassing ervan te formule ren. In elk land immers is gebleken dat de grondwet niet volstaat. Er dienen ook an dere wetten te komen. Dit is ciaal-ekonomisch vlak. Hier kennen we de grondwet, het is de kristelijke sociale doktrine met haar een wige waarde Maar de andere wetten die- goed gelukt, mede omdat de fabriek gedu-nen er te komen zo niet lopen we gevaar rende maanden met verlies moest werken'dat de grondwet tenslotte nooit toegepast en La Pira hiertoe niet de nodige middelen wordf. ook al wordt ze door velen aan- bezat. Dit stelt dan meteen de vraag van vaard. l B waar op so- I dor Me po: fest Vo< 2 zef: twe KL nie

De Gazet van Aalst | 1960 | | pagina 2