meu van de fameuze IMEXCO OM DE MOOIE TENTOONSTELLINGEN TE BEZOEKEN zetbergtrvg TENTOONSTELLING EN VERKOOP (aan de echte fabrieksprijs] NEVENS DE FABRIEK, AAN DE ZEEBERGBRUG. (open alle dagen van 9 tot 19 u. en ook zondagmorgen.) Sportnieuwe le <lc doc liters van Landi irech er EXCOTRA MUtltS JHl Het zou dwaas zijn meubelen te kopen zonder eerst Imexcotra bezocht te hebben BURGERLIJKE STAND der STAD AALST. Maurice Jules Vanclooster, 57 j., echt VAN 5 TOT EN MET 11 OKT. 1960. Iiélène Adam, Felix de Herstraat, 22. GEBOORTEN A^°ns Van der Jeught, schrijnwerker Mannelijk 17, Vrouwelijk 32, Totaal 19.) OVERLIJDENS Stephanie Bcurms, 76 j.. wede. Pieter De Smet, Immerzeeldreef, 13. Adolf Buys, fabriekwerker, 63 j., echt Mathildis Verdonckt, Buggenhout, Beuke- straat, 48 Jozef Van de Brempt, zijdebewerker, 52 j wedr. Leonia Van der Vincken, Roklijf- straat, 49, echt. Marie Van den Eeckhout. Marie Ursmanus Raymond De Breyne, landbouwer. 67 j., wedr van Clara Van Coppenolle, Zegelsem, Leyerwaarde, 135. Maria Valentina Wauters. 84 j., echte Pie- ler Merckx. Beekstraat, 146. Anna Theresia Miers, 58 j., echte Jan De Baerdemaeker, Opwijk, Heirbaan, 49 Catharina Backaert, 62 j., echte Frans Troeh, St. Jobstraat, 199. Maria Josefa Van der Biest, 75 j., wede Jan Van Melkebeke. Wijngaardstr., 17. Arthur Benoit Callebaut, 85 j., echt. So phia Phlips, Pontstraat, 50/8. Camillus Constant Ringoir. notarisklerk. 75 j., echt. Euphrasia Van Balen, St. Joris- straat, 20. Hortentia Tas, 57 j., echte Franciscus Coppens, Denderleeuw, Theo de Cleyn- straat, 37. Odila Verdoodt, herbergierster, 57 j. echt. Adolf De Cock, Korte Zoutstr. 60 echt. Erina Leys, Baasrode, Heir baan, 17. Ludovicus De Cock, 68 j„ echt. Maria De Bruyn, Leo de Bethunelaan, 105. Emma De Backer, Erembodegem, Hoge- weg, 50-A. 1 doodgeboren kind. HUWELIJKEN Luc Keymeulen, mekanieker, Hofstade Zijpstraat, 76, met Anny Callebaut, Korte Lindenstraat, 22. Florent Coen, medisch assistent in elek trologie. Korte Zoutstraat, 17, met Franri- ne Vermeiren, regentes, Vrijheidstr. 9. Fredcricus Lievens, metser, wedr. Mal- vina Snel, Welle. Stgw. op Aalst, 93, met Julietta Van der Schueren. breister, echt- gescheiden Edmond Van den Broucke, In gang De Blieek, 1. Willy Blanckaert, beenhouwersgast. Bin- Iwerkt ,net een doe"ie teSen z''n vr<«- nenstraat, 57, met Jacqueline De Coster I8"''' P'o^maat Pierre Vander Meirsch verpleegster. Weggevoerdenstraat, 2. hoeve! men in twee doelen van de Unionis- r, m, ten zeker het voorbereidend werk van de Jean Potie. Kommissaris aan boord. EI-- 4 T Erembodegemnaar moet zien. Theo Van sene, Dautzenbergstr., 50. met Josephine in f. t Rooy heeft het natuurlijk met zo briljant Van der Biest, verpleegster. Oude Gent- i baan 22 kunnen doen als Kamiel Van Vaerenbergh omdat hij de sterspeler van de hoofdstede- Willy De Cock, technisch tekenaar. Dirk hingen tegenover zich had en hij op de jon Martensstr.. 32, met Godelieve De Neef ge Janssens nooit vat had Nu moet het ook Van Langenhovestr. 13. gezegd dat dit jeudig talent werkelijk vol- VOETBALBESCHOUWINGEN. EENDRACHT VERLOOR HET PRESTIGEDUEL Net op het ogenblik dat Kamiel Van Vae renbergh zich klaarmaakte om naar de hoofdstad te reizen, konden we hem nog even een paar vragen stellen over het duel dat over enkele uren met Eendracht Aaist zou uitgevochten worden. «Men spreekt nj tuurlijk altijd van een verrassing, maar ik denk er sterk aan dat Union de wedslriju niet kan verliezen Ik kan natuurlijx een uitgesproken optimist zijn, maar heeft men er reeds over nagedacht dat het Dudenpark voor alle teams een mijnenveld is De woorden van Kamiel Van Vaerenbergh werden bewaarheid. En hijzelf speelde wel licht zijnbeste wedstrijd van het seizoen hoewel hij er niet in slaagde om de kroon op het werk te zetten. Dat zou wellicht be- le munt heeft geslagen uit de vrijheid die Theo Van Rooy hem af en toe liet. Men kent trouwens de traditionele spelwijze van de sympatieke Eendrachtback, hoewei het zeker niet daardoor is dat Eendracht na een halfuur met 40 in het krijt stond TOCH NOG AANGENAAM Men heeft in verschillende kranten bijna allemaal trouwens het Eendracht systeem over de kam gehaald, waarbij ac witzwarten met een 4-2-4 opstelling in hel krijt stonden. Of de nederlaag daarin moet gezocht worden, is sterk te betwijfelen maar feit is in elk geval dat Union tijdens het eerste halfuur opvallend meester was Omdat er spelers zij die een spelwijze niet naar de letter kunnen uitvoeren, moet men nog niet besluiten dat de taktiek de ver keerde is, want na de rust, toen men de ploeg wijzigde en Jos Rens mee vooraan liep, ging het plots beter. Om maar te be wijze dat het voetbaldubbeltje aardige kapriolen kan maken Er zijn niettemin een aantal aangename aspekten aan de 5-2 nederlaag van de Eendrachters. Uitblinkers de doelmond van de tegenstrevers altijd dubbel gevaarlijk is, en ook het tegendoel van Toon Van Poelvoorde kwam in eerste instantie van de ex-speler van Racing Lo keren. Hoe ook, deze nederlaag houdt voor Eendracht Aalst een paar besluiten in, die trouwens in het verder verloop van de kompetitie duidelijk tot uiting kunnen komen dat men nooit met een overdreven op timisme op reis mag gaan in Eerste Natio naal. De bewijzen liggen inderdaad klaar voor de hand, waarbij de resultaten, die op het bord komen regelrecht indruisen te gen de verwachtingen, al had men dan nog een flink aanknopingspunt aan de uitsla gen, die de bewuste wedstrijden voorafgin gen. Of zijn er niet verschillende suppor ters van Eendracht, die de 40 overwin ning op Verviers als basis namen om zelfs ■en eventuele winst op Union te voorspel len dat Eendracht als de verrassing van de huidige kompetitie mag beschouwd wor den, vermits men toch vijf punten totali seert. nadat Anderlecht, Standard. Union zijn er niet, maar indien men bepaalde Verviers en Anwerp aan de beurt zijn ge verdiensten zou moeten toekennen, dan mag men hiervoor zeker Walter Ellegeert Fons Lockefeer en Willy Plas uitpikken Zij waren niet schitterend, maar niette min groot in het verlies, dat in hoofdzaak werd gemilderd door een opportunistische Etienne De Vijlder. De Waaslander heeft immers de bevestiging gebracht dat hij in 8ste Vervolg. En dat is onze jongste dochter zei mevrouw toen Merete binnenkwam en zich na een vlugge buiging naast haar moeder neerzette. Je komt laat, kind Ik kan niet vlugger klaarkomen met het ritsen van de aalbessen,» verontsehul- lachbui Nee-ee-n, voer het haar door 't hoofd, dit is geen man die kan spoken Mevrouw keek haar verbaasd aan. Wat scheelde het kind toch Ze was anders al tijd zo natuurlijk, zo vrolijk en zo gelijk matig gestemd Ja. Merete, viel de rechter in, moe digde ze zich. Ze kreeg haast geen woordder maakte zich al zo blij, dat ze een groot door haar keel. I liefhebber voor haar pap had gekregen Ja, zorg nu maar, dat je ons weer in Nu kon Merete zich helemaal niet meer haalt. Hier kind en mevrouw reikte bedwingen Ze schoot in een schrille, ner- haar een bord pap: maar ze had het slechts veuze. half-verstikte lach. Het was ook halfvol geschept ze had wel gezien, hoe té komiek, dat scherpe gezicht met die bleek en bevangen Merete was. U is vroeger wel nooit zo ver in het binnenland geweest wendde ze zich tot Rein om de aandacht af te leiden. Neen, ik ben geboren en getogen aan de kust om zo te zeggen vlak bij de zee - Mag ik mevrouw nog om een bordje verzoeken onderbrak hij zichzelf. Hij had zijn gortepap met verwonderlijke haast opgegeten. Nu, ik ben blij, dat u zulke goede hui selijke eigenschappen bezit,» glimlachte ze Lust u zo graag pap Ja, mevrouw na alle andere gerech ten antwoordde hij droogjes. En als je van morgens v/oeg niets meer gege ten hebt, krijgt de zaak nog een eigen be koring Merete sloeg plotseling de ogen op en er ontsnapte haar een bijna hoorbare zucht van opluchting. Haar verrassing uitte zich in een onbedwingbare, krampachtige kromme neus. dat droge spotlachje als hij sprak Nu begon hij verwoed aan zijn tweede bord pap O En hoe was hij in haar verbeelding reeds tot een geest van ontzetting uitge groeid Ze kon het niet laten, telkens in het ge niep naar hem te kijken, hoe hij zijn pap met melk aanlengde en begon te eten Wan neer hij de lepel naar zijn mond bracht zag men, dat de rug van zijn hand sterk behaard was Hij keerde vliegensvlug zijn ronde, zwarte hoofd naar degene die sprak en ze zag. dat hij plotseling ook een onder zoekende blik naar Eufemia wierp, die op de inval gekomen was, af en toe ook een v/oord in het midden te brengen op haar eigen nonchalante manier. En driemaal achter elkaar wierp hij een scherpe blik op Marianne, toen deze zich schertsend tof haar vader richtte om hem door JONAS LIE. Uil het Noors vertaald door A Fr. Dierekx wat anders kwam. Het was. alsof hij schrok van haar uiterlijk. Nu werden er schotels met koud vlees gerookte forellen en kaas opgediend en de kleine Schmidt wist, dat het oog van me vrouw over hem waakte, of hij soms niet vergat het boter- of kaasmes te gebruiken dat bij elke schotel lag Voor de jonge klerken was de cursus in nette manieren van mevrouw, een helse geschiedenis en Schmidt keek met angst en beven toe. hoe de nieuwe assesor zich jdaan aan de fjords in het noorden, vrijmoedig, als bestond er geen mevrouw Zo. zo en had hij ook zijn viool bij van rookvlees bediende, zodat de schotel zich vroeg de rechter, half-leeg was. en daarop een groot stuk van «O. ja hij speelde tot diep in de de nog onaangeroerde weikaas sneed nacht Muziek is voor mij een aangename aandacht schonk. Na een poosje begon hij tegen Barbara te glimlachen, wier peinzende, verwonder- L,de maar he, fal^ van de de blik onafgebroken op hem rustte. Zijn houding tegenover Ajax had haar van meet af in de hoogste mate geïnteresseerd Eufemia,. achterover geleund op haar stoel, zei iets over de onbeleefde ontvangst door Ajax Ik begrijp heus niet, dat u zo maar naar hem durfde gaan! viel Barbara haar met vuur bij. Hij heeft al meer dan eens gebeten. We leggen hemjn de hondsdagen altijd aan de ketting. Ajax is een eerlijk dier, dat zag ik zó. Ik maakte zijn ketting los en toen schaamde hij zich. verklaarde Rein. «Uw neef Claes, de marineofficier, had een prachtige jachthond, die hier uit de bergen stamde, wendde hij zich tot de rechter Fins ras Och. kent u Claes persoonlijk viel mevrouw hem in de rede. Ja, we hebben samen opmetingen ge komen. En zeggen dat het er evengoed z«.s konden zijn Indien men nu echter tijdens de gunstige periode, die thans volgt met Sint Truiden en C. C. Brugge waakzaam blijft, dan kunnen er weer heel wat schaap jes op het droge gebracht worden. En dat droge voor Eendracht is voor het eerste jaar toch het behoud 1 oOo AANVALSLIJN VAN ADELAARS BLEEF TEGEN LEDE IN GEBREKE De Oranjen moesten op geen enkel ogen blik onderdoen tegen de bezoekers van aanvalslijn is oorzaak dat de gasten de ganse buit uit het vuur konden slepen Nochtans wa ren de Aalstenaars tijdens de eerste helft de dominerende partij maar de bezoekende defensie had weinig moeite om de aarzelen de voorhoede tot de orde te roepen zodat het lokaal overwicht zonder de minste ge volgen bleef. De bezoekers integendeel wis ten uit elke aanval het maximum te halen zodat de Aalsterse verdediging steeds ai- les in de strijd moesten werpen om het ge vaar te weren. Met één doelpunt in elke helft wisten de Ledenaars de zege te vero veren. die alleszins gevleid mocht genoemd worden. Het kamermeisje Inge kwam binnen en Ajax volgde haar, zoals het zijn gewoonte was, in de kamer. Hij liep recht op Rein af en snuffelde en likte aan diens hand, die deze voor hem liet hangen, terwijl hij ge- attent te maken, dat er na de pap ook nog woon doorpraatte en de hond geen verdere taal, ofschoon ik er slechts nu en dan iets van begrijp. Maar wat Claes op zijn viool speelde, dat verstond ik Zo, deed u dat De rechter rekte be langstellend zijn hoofd. 'T VERVOLGT nry» DEZE MAAL WAS VOLHARDEN BIJ DE ZAAK De groen-zwarten hebben zich deze maal niet laten verrassen zoals bij de nieuwe lingen van Meldert en zijn van bij de aan vang de Nicuwerkerkenaars met volle he vigheid te lijf gegaan Oud-veldloper Willy De Neef. grote bezieler van de Eendrach ters, probeerde zijn mannetjes het heiiig vuur in te blazen, doch alles bleek boter aan de galg en ze moesten met overtuigen de cijfers zwichten voor een tegenstrever die minstens een klasse sterker was fr de be hi Br bij vo< dei kei atli Zij 50 een der Hei wil. E Verantw. Uitgever. Sanders, §t. Jorisstraat, 25, Aalst. kon tij i ster bom autc Scai zen. La bi der omd verti Tr king Fran ktaai jonde Ou vi tche pie i pukl bij di be v£ bond, fkrist e ar oude In Kier: hom oginj "istel let w it de ikbo ezinj

De Gazet van Aalst | 1960 | | pagina 4