en omstreken Gemeenteraadszitting sSint ucluLaócUcol beótaat vij}ticf jaar 0^ i Lezerstribune Lm. W al I luid kampioen van België, Lreblasse, Overhand. aronnkmmntsprus VAN 10 NOVEMBER 1960 HULDE AAN PI ETER DE BRUYN. tot verdiscontering van de vastbe.oofde subsidie belofte voor de centrale ver warming in de stadsjongensschool aan dt binnenstraat. Daar de staatstoelagen nog niet werdei betaald ziet de raad zich verplicht de ver daging te stemmen van de vervaldag dei leningen van 3.718.500 fr 068.400 fr. en van- 021.300 fr. ïfa tussenkomst van de h. De Stobbeleir merkt de H. Ringoir op dat het vorig stads bestuur deze toelagen heeft verdisconteert en dat deze nu dienen terugbetaald, wat onmogelijk is daar de Staat de toelager nog niet heeft betaald. De raad stemt vervolgens de begrotings wijziging nr 8 van de gewone dienst en nr 9 voor de buitengewone dienst. De h. De Stobbeleir merkt op dat na deze- wijziging de begroting sluit met een mali De Ivan 14.870.382 fr. Vooraf werd door de heer Burgemeester hulde gebracht aan onze verdienstelijke stadsgenoot de h. Pieter De Bruyn, welke zich herhaaldelijk had onderscheidde op het gebied der toegepaste kunst" en binnen huis architektuur. Voornoemde is reeds laureaat van verschillende prijzen en zag onlangs zijn werk terug bekroond in de wedstrijd Arflex Domus Het is dank aan de toekenning van deze prijs dat het stadsbestuur er aan gehouden heeft de heer De Bruyn het stadsplaket te overhandigen. Het verslag der voorgaande raadsverga dering wordt zonder' opmerkingen aange nomen alsook de aangevraagde grondaf- standen op het kerkhof. De raad krijgt dan mededeling van het p.v. van nazicht van de kas van de commis sie van openbare onderstand. Het verant woord vermogen bedraagt 2.222.026 fr. C.O.O. mag verder het hout behouden, voor j Schepen Ringoir is van oordeel dat de eigen gebruik, voortkomende van de geval- schuldenlast zeer zwaar weegt op de be len bomen. Igroting, deze draagt nu 201.423.470 fr., voor De goedgekeurde begrotingen der kerk- leningen die dateren vanaf 1914. Wat jaar fabrieken van St Martinus en St. Jozef lijks een zeer zware afbetaling vraagt. Aan worden gewijzigd, zodat het batig saldo de hand van zeer duidelijk cijfermateriaal 7998,85 fr. en 84,71 fr. bedraagt. De begrotingen voor 1961 van de kerk fabrieken van St. Martinus, St. Jozef, O L. Vrouw Bijstand en H. Hart worden gun stig geadviseerd. Hun batig saldo bedraagt respectievelijk 1981,53 fr.; 58,54 fr.; 1937,65 fr. en 124,00 fr. bewijst hij dat het huidig bestuur slechts iets meer dan 5.000.000 heeft geleend op dtt ogenblik. Wat niet veel is in vergelij king met het voornoemd bedrag. De toe stand van de begroting en stadskas werd verbeterd, dank zij de 300 supplementaire opcentiemen, zodat het overgeerfd tekort .000.000 nu nog ongeveei De princiepsbeslissing van de kerkfa- van ongeveer briek van St Anna tot het bouwen van een 14.000.000 bedraagt. Hl, meent dat het pastori, wordt ook gunstig geadviseerd. De stadsbestuur zich wel degelijk inspan, om kerkfabriek zou zelt de kosten geraamd tot een oplossing te komen. De libetalei. on 1 500 000 fr. dragen met de tussenkomst onthouden zich evenwel bu de stemmmf van de stad. provincie en giften en omha- waarna zij verklaren dit ie doen om de in druk niet te verwekken dat zij tegen dt lingen. De raad stemt nu de volgende leningen 1) 116.000 fr. op lange termijn, voor de aanwerving van eigendommen. Het betreft 27 onteigeningen aan de Boudewijnlaan en aanpalende straten. 2) 225.000 fr. tot financiering van de in voering van de nationale decimale classifi catie op de afdeling Openbare werken en Technische Dienst. 3) 216 000 fr. voor de aanwerving van eigendommen tot verwezenlijking der Bou dewijnlaan (3e reeks). 4) 710.000 fr. voor het leggen van een wegverharding in de Raffelgem-, Expo-. Terlinden- en Lindenstraat. 5) 65.000 fr. en 162.000 fr. voor de leve ring van harmonicadeuren voor de bloe- menveilingshalle. 6) 65.000 fr. tot verwezenlijking van het bijzonder plan van aanleg der wijk Beek straat. Al deze leningen worden met eenparig heid van stemmen goedgekeurd behalve de ze aangaande de bloemenveilingshalle waar gewoonte getrouw de heren liberalen tegen stemmen. De raad machtigt nu het schepencollege wedden van het personeel zijn. Een wijziging aan de buitengewone be groting voor het bedrijf voor de water be deling blijkt noodzakelijk, daar het bou wen van de nieuwe watertoren een meer uitgave heeft gevergd van 247.000 fr. welke door een lening zal worden gefinancierd. Daar de ontvangst zeer dubieus is wor den de bedragen aangaande het dienstjaai 1957 als oninbaar geboekt. Deze bedraget 1.097 fr. Op voorstel van de huurder P.V.B.A Oprema gaat de raad akkoord met de af braak van sommige bouwvallige of verou derde gedeelten van het gebouw «La Geor gie». Sommige delen leveren een gevaai op voor de voorbijgangers en zullen vol gens Schepen Claus verklaarde eerst en vooral worden afgebroken. De benaming Statiestraat wordt veran derd in Stationstraat. De h. De Bisschop merkt terloops op dat er zich in de stad eigenaardige toestander voordoen wat de straatnamen betreft. Ter illustratie haalt hij de Gentsestraat aan Hij vraagt dat hieraan in de mate van het mogelijke naar een afdoende oplossing za' worden gezocht. Vervolg blz. 4 J De zusters der Sint-Gudulaschool te Aalst. Bij de viering van het vijftigjarig be staan van de Sint Gudulaschool is het nog maals duidelijk opgevallen hoe verknocht de Heilig Hartwijk is aan deze school van de Zusters Franciskanessen. De inwoner? van de wijk hadden inderdaad tientallen geschenken verzameld en een massa bloe men die de Zusters blijkbaar ontroerden. Vooral Zuster Adelaide, die reeds vijftk jaar in de Sint Gudulaschool vertoeft, wa: diep onder de indruk van al de huldeblij ken die voor de Sint Gudulaschool op touw gezet werden. Nadat in de feestzaal var de school een feestzittn e had plaats gegre pen waarbij de inwoners geschenken er bloemen aanboden, en mej. Leona Lauwe reys dankte voor al het goede wat de Zus ters reeds op hun aktief hebben sinds vijf tig jaar, wees kanunnik Vander Haegen op het verheven en opvoedkundig werk van de Zusters Franciskanessen die met dezt Sint Gudulaschool een hoge trap hebber bereikt. Nadat een stoet was gevormd var leerlingen, Chiro, VKAJ, het inrichtend comité, onder leiding van raadslid Lucier Van Sinay, e.a., begaven de zusters zich naar de Heilig I-Iartkerk, waar E. H. Pas toor De Craene een heilig Misoffer opdroeg en ook de kanselrede uitsprak. Op het stadhuis werden de Zusters ont vangen door burgemeester Blanekaer', schepenen Claus, Ringoir en Van Hoorick raadsleden, volksvertegenwoordiger Eugeer, Moriau, E. H. Deken De Cock e a.. Cliché «Het Volk» lof over het onbaatzuchtig werk van de zusters, die op opvoedkundig gebied zeker van eenieder de erkentelijkheid verdienen Eerwaarde moeder Overste en Zustei Adelaide mochten daarna het stadsplake: in ontvangst nemen, waarna kanunnik Van der Haegen nogmaals had gewezen op het opvoedkundig streven van de Sint Gudula school. Namens het inrichtend comité sprak Lu- cien Van Sinay zijn dank uit tegenover het stadsbestuur. Samen met zovele mensen, wensen we nog vele jaren aan de zusters van de Sint Gudulaschool, die toch één van de kern- Burgemeester Blanckaert sprak met veel punten is van de Heilig Hartwijk Poliet Van der Bosch bedolven onder felicitaties, nadat hij het derde doelpunt op het bord schoot. De ex-Anderlecht-vedette krijgt een zoen van kapitein Willy Bellon, terwijl De Vylder Ellegeert en Plas mekaar verdringen om ook hun duit in het zakje te doen. (Eendracht - Waterschei 31) Cliché «Het Volk». AFTRUGGELARIJ GEACHTE REDAKTIE, Mij Uw artikelen van een paar maand geleden herinnerend aangaande «Aftrugge- larij van Middenstanders» heb ik de eer U mijn bevindingen van maandag 14 dezer mede te delen. Daar opnieuw een aantal handelaars uit de stad aan afpersing zullen bloot gestaan hebben, en daar ik zelf de ervaren chantage hartsgrondig verfoei moogt U gerust mijn naam mededelen aan de bevoegde .diensten die zich geroepen achten om eindelijk deze plunderaars van de middenstand te kortwieken. Op 14 dezer bood zich een per-damesfiets- rijdende meneer aan met de woorden: «Me neer, 't is vanwege de Nationale Federatie van Politiekommissarissen.» Daar hij he lemaal geen uiterlijk van een politie-kom- missaris bezat (voor zoveel ik daarover kan oordelen), had ik het onmiddellijk ge snopen. Het was iemand van de uitgeverij die ook mij destijds verschillende kerer opbelde in naam van dit en van dat Die meneer verzamelde annonces voor een politietijdschrift, dat o.m. in december te Aalst en omliggende zou uitgedeeld wor den op een oplage van «dat weten wij niet juist» en wat later «van acht tot tien dui zend». Hij jongleerde ook met de naam van Kommissaris Geeroms, beweerde twee maal dat de kommissaris uit Aalst graag jmijn medewerking zou zien, dat het hier om een blijk van simpatie tegenover de politie ging. enz. Toen ik hem onnozel weg vroeg of hij van de politie was zei hij beminnelijk «niet van Aalst» en toen ik hem even later de zelfde vraag stelde zei hij «kijk maar hier is mijn kaart». Vlug stak hij dan die gele kaart met zijn foto weg, zodat ik en kei de grootste letters kon lezen «Nationale Federatie Politiekommissarissen». Daar het lang geleden was dat ik derge lijke personaliteit in mijn winkel kreeg heb ik hem met de passende eerbied tot aan zijn dames-fiets begeleid. P. D. P. BILJART TE AALST. Het Kampioenschap Overhand kende in onze stad een schitterend sukses. Na de hartelijke ontvangst van spelers en organisatoren in de trouwzaal van 't stadhuis door Burgemeester en Schepenen werd het grote tornooi op plechtige wijze in de feestzaal geopend door de heer Trof- faes in aanwezigheid van de stedelijke overheden en de leiders van de Belgische Biljartbond. De heer Van den Broeek, voorzitter, sprak de openingsrede uit, verwelkomde de spelers en alle belangstellenden, dank te het stadsbestuur, het stedelijk feestko- mitee en het sportkomiteit, alsook al dege ne, die door hun steun deze sportgebeurte nis hebben mogelijk gemaakt. Nadat sekretaris Van de Sompel, de kam pioenen aan de aanwezigen had voorge steld, nam de vierdaagse strijd een aan vang. En wie die strijd gevolgd heeft, za: ronduit bekennen, dat de mededingers al le, zonder onderscheid, het beste van zich Izelf hebben gegeven, en de toeschouwers van een boeiende strijd hebben laten ge nieten zonder voorga. Onmiddellijk kon men vaststellen, da: Ceulemans, Vingerhoedt, Boulanger en Waf flard de strijd zouden beheersen. De belangstelling ging Crescendo naar mate het einde naderde. De pronostieker onder de kenners gingen hun gang, maai de onzekerheid boeide de kijkers en joe* de geestdrift immer in de hoogte, tot de laatste minuut. Wij dachten dan aan de voorzegging, die wij vonden in 't program maboekje van 't Kampioenschap en waarin Wafflard als vermoedelijke overwinnaar werd aangeduid. Die had waarlijk de na gel op de kop geslagen. Wafflard heeft het gewonnen, zelfs op meesterlijke wijze. De laatste match, te gen Vingerhoedt, dreef de spanning ten top- en de wispelturige Brusselaar toonde er zijn onbetwistbaar meesterschap, alhoewel het moet gezegd zijn, dat de wereldkam pioen-drieband blijkbaar in een echte off day verkeerde. Vingerhoedt werd geklopt, en toch kwam hij nog als de grootmeester uit de strijd, met een gemiddelde van 6,50 tegen 5,75 voor Wafflard. In de stampvolle zaal werden de volksge liefde kampioenen op een storm van toejui chingen onthaald toen de heren Van Belle en De Muynck de uitslagen bekend maak ten en Wafflard als Kampioen werd uitge roepen. Na het dankwoord van voorzitter Van den Broeck, werden de talrijke prachtige prijzen aan al de mededingers uitgereikt. D<- onontbeerlijke receptie volgde dan in de bovenzaal van café «Het Paviljoen». De Burgemeester voerde er nogmaals het woord, prees de «Biljardvrienden» om hun verdienstelijk werk ten bate van de sport en de eer der stad Aalst, wenste de spelers nogmaals proficiat en verzekerde, dat het stadsbestuur in de toekomst niet zou na laten, dergelijke schitterende sportmani festaties, met alle krachten te steunen. De voorzitter bood nogmaals zijn dank aan de stedelijke overheid, aan de spelers, aan de officiëlen van den bond, en niet het I minst aan de zo toegewijde eigen cluble den, met de heren Gustaaf en Alfons Fran cois, Etienne Van Hauwermeiren en Jos Strens vooraan. Als dankbare hulde ontving Madame Gustaaf Francois een prachtige ruiker, en aan secretaris Van de Sompel werd een reuzebloemtuil, een blijvend kunststuk in schitterende kleuren, aangeboden. Honger en dorst werden weelderig ge blust en tot in de kleine uurtjes volgden zang en dans en leute. j De Biljartvrienden» mogen met fier heid terugblikken op deze tweede uitgave van dit schitterend kampioenschap, dat met gouden letters mag geboekt worden in de 'sportgeschiedenis van Aalst. FREDDY. Hieronder geven wij de volledige eind- uitslag 1. Wafflard 12 1317 229 5,75 43 2. Boulanger 12 1372 254 5,40 52 3. Vingerhoedt 10 1365 210 6,50 49 4. Ceulemans 8 1368 255 5,36 41 5. Van Hasselt 8 1160 320 3,62 32 6. Van Schoor 4 1064 292 3,65 46 7. Claessens 2 .985 300 3.28 24 8. Laenen 0 990 270 3,66 42 VKIISOHI INT ilc DONDERDAG en ZATERDAG van iedere week l'.DREEL St. Jorisslraat, 25, AALST 16de JAARGANG Tel 241 14 T* R <7S172 DONDERDAG 17 NOVEMBER 1960 NUMMER 91 azet van aalst 40,fr. per 3 maand 75,fr. per 6 maand lf>0. - - fr per j:t;ir

De Gazet van Aalst | 1960 | | pagina 1