sSportnieuwó OLIVETTI De dochters van de Landrechter GEMEENTERAAD Vervolg van blz. 1. De raad keurt dan het bijzonder bestek goed tot aanleggen van een nieuwe weg met koolwaterstolbindmiddel. De 4e reeks onteigeningen voor de aan leg van de Boudewijnlaan en aanpalende straten wordt aangenomen Het gaat orr een bedrag van -34.000 fr. Verder bleek het noodzakelijk het las tenboek aangaande de levering van span ten in gelamelleerd en gelijmd hout aan te passen aan de uitvoering. Het bijzonder lastenboek aangaande rio lerings- en waterleiringswerken in de tuinwijk «De B.ieck» wordt aangenomen Het betreft werken in het kader van de wet Brunfaut met een staatstoeiage var 100 ten honderd. Het voorstel tot wijziging aan de statu ten van de gasdienst «Interdender» word zonder opmerkingen aangenomen, alsool de verpachtingsvoorwaarden van het buf fet van het stedelijk zwembad. Bij de bespreking der sterelisatie instal latie en wasserij van het stedelijk hospi taal, die beiden zuilen worden vernieuwd komt de h. De Stobbeleir tussen. Maar dc h. Barrez, lid der C.O.O. geeft een zee: passend antwoord aangaande het radiolo gisch defekt. Het defekt was van zeer kor te duur en reeds deze avond zal een volle dig nieuw apparaat in dienst worden ge steld. Hij houdt er aan te verklaren dal het C.O.O. bestuur geen enkel verwijt treft doch dat de hogere overheid niet altijd helpend tussenkomt. Door verbeteringswerken aan een buurt weg te Erpe zal de C.O.O een strook grond aldaar dienen te verkopen. De afwerking van de brandweerkazerne dringt zich meer en meer op. Met dit doel wordt het onteigeningsplan goedgekeurd Het aantal aanwezige leerlingen (33 11.) laat toe de klas van voordrachtkunst te splitsen. De klas voor grondbeginselen van natuurtekenen wordt definitief gesplitst daar de rijksinspectie de splitsing gerecht vaardigd acht. Als laatste punt werd het woord ver leend aan h. De Stobbeleid, aangaande de bevorderingen bij het stadsbestuur. Sche pen Ringoir had geen moeite om aan de hand van menig voorbeeld de interpeilant te bewijzen, dat er in het verleden heel wat meer was gebeurd en hij sloeg de na gel op de kop toen hij bewees, dat in de zelfde zitting van het schepencollege een zelfde bediende met een verschil van 30 minuten opsteller werd en onderbureel I hoofd. Hij verwees verder naar de gezoch- j te kaderwijzingen en de invoering .van af delingshoofden en sectiechefs. Tot slot merkte de heer Ringoir nog op dat nu in het laatste schepencollege nog een onrechtvaardigheid werd rechtgezet door een personeelslid te bevorderen met een aanzienlijk aantal jaren dienst, oor- logsinvaliede en politieke gevangene. De heer D'Haeseleer ziende dat zijn par tijgenoot het niet kan halen, meende zich te moeten kwaad maken. Maar Schepen Claus gaf hem een klinkend antwoord. oOo BURGERLIJKE STAM) der STAD AALST VAN 9 TOT EN MET 15 NOVEMBER 1960 GEBOORTEN Mannelijk 16, Vrouwelijk 24, Totaal 40. OVERLIJDENS Frans Van Gucht, 49 j., echt. Octavia Pauwels, St. Gillis-bij-Dendermonde, Mar- telarenstraat, 1. Joseph Hunninck, 76 j., wedr. Marie Van Bever Bambrugge, Steenweg, 62. Maria Catharin3 Heiremans, 71 j. echte van Joannes De Wit. Guldenboomplein, 12 Maria Henrica Euphrasia Van de Maele. wede. van Desiderius Veldeman, Ker- rebroekstr., 4. Leontina Wellektns, keermaakster, 52 jj echtgescheiden van Charles Van Geert. Diepestraat, 100. dementia Martha Josephina Strgant, -65 1 j.. echte van Lodewijk Spanoghe, Schendel- j bekehofstraat, 12. Servatius Meganck, 77 j wedr. Manr. i Van de Maele, Kattestraat, 33. Benedictus Ludovicus De Brabanter, 30 j., wedr. van Elisabeth Baeyens, Dender leeuw Landuitstr.. 31. Willem Van Houtven, fabriekwerker. 63 j.. echt. Adelina Vanderstraeten, Asse. Huynegemstraat, 12. Prosper Callebaut, katoenarbeider. 60 j, echt. Maria De Goedt, Groenst., 85. Levenloos aangegeven kinderen 1. Overleden kinderen van minder dan 1 jaar 1. HUWELIJKEN Emile De Volder, technisch ingenieur, St Amandsberg, Antwerpsestg. 24. met Christina De Pessemier, verpleegassisten- te. Dirk Martensstraat, 70. oOo KAMPIOENENDAG. Ingericht door de Koninklijke Duiven- maatschappij «Eendracht», Zondag a.s., 20 november 1960, gaat de jaarlijkse Nationale Duivententoonstelling door in de STEDELIJKE FEESTHALLE Schoolstraat, dit met medewerking van hel Stadsbestuur. Het programma van 9 tot 10 uur af geven der tentoongestelde duiven. Om 10 uur opening der tentoonstelling door bet stadsmagistraat, met huldiging van de heer Van der Vurst Kamiel, win naar in het Fondkampioenschap van Bel gie voor jonge duiven, tevens Algemeen Kampioen der Kon. Mij Eendracht Vervolgens viering en uitreiking der prij zen aan de overwinnaars der zesdaagsen er tevens uitreiking der herinneringsprijzer aan de kampioenen 1960. Om 15 u.: verkoping en verloting van duiven en bons voor jonge duiven. BASKET BALL BLACK BOYS ZWAAR GESLAGEN OKAPI WINNAAR Black Boys heeft zijn zwaarste nederlaaj van het seizoen opgelopen. De Ajuinei konden inderdaad op geen enkel ogenblil gelijke tred houden met White Slar. dal vooral na de rust een opvallende schot vaardigheid aan de dag legde. De gasthe ren lieten zich natuurlijk ontmoedigen toen de cijfers op een bepaald ogenblik zelfs 30-61 wezen. De gasten daarentegen kenden geen minuutje rust en zouden tot de laatste seconde aan hun winst werken Dhaese 6, De Luyck 9, Goubert 14, Haeck 2, Eeman 6 trachtten het tij nog te doen keren maar alles was boter aan de galg. Okapi heeft op Union Ronse heel wat meer tegenstand ontmoet, dan aanvanke lijk gedacht werd. De Ronsenaars waren inderdaad in een zeer goede dag en het was dank zij de schotvaardige Aalsterse aanval dat men toch nog het hoofd koel kon hou den. De defensie daarentegen was in een off-day en liet Union Ronse al te gemak kelijk in het doelgebied opereren Fons Dresen kon niet beletten dat tijdens de match Eendracht - Waterschei, voor Eendracht Aalst nette. Polict Van den Bosch het begeerde doelpunt Cliché «Het Volk» WENST AAN TE WERVEN om zijn diensten PROMOTIE voor Aalst en om geving aan te vullen MEERDERE JONGE VERKOPERS, WELKE GOEDE STU DIES GEDAAN HEBBEN vrij van militaire dienst en welke zich een TOEKOMST WENSEN TE VERZEKEREN in een beroep dat de persoonlijke waar de betaalt. FIXE DEELNAME - VERGOEDINGEN 5 DAGENWEEK. Schrijven aan S. A. B. OLIVETTI, 7, rue Gineste, Bruxelles 3. VOETBALBESCHOUWINGEN EEN SCHITTERENDE BEVESTIGING VAN EENDRACHT. Indien men een team zou afwegen naai de indruk die men heeft, wanneer de elf tussen het krijt komen, dan zou Thor Wa terschei ongetwijfeld een topfiguur zijn De Limburgers zijn inderdaad stuk voor stuk fysische burchten, die enkel met de twee vleugelspelers Leroux en Mantels spelers hebben, die tot de gezonde middel- jmaat behoren. Maar de overige Thorianen izijn werkelijk spelers, die hun fysiek tegen [gelijk welke tegenstrever aan de man kun- [nen brengen. En toch werd Thor verslagen jdoor Eendracht, dat de Limburgers dan 'nog met hun sterkste wapen fysiek iheeft geslachtofferd Daarin juist moet de grootste verdienste van Eendracht ge- jzocht worden. Een tegenstrever in het zand doen bijten op een wijze, waarop men zelf tot knielen zou gedwongen worden, eist immers een dubbele inspanning. Of is het geen refentie voor Eendracht dal men de storm onmiddellijk na de rust trotseerde tot men zelf de basis legde van een non- stopoffensief, dat zou eindigen met uitge sproken winstcijfers. Mathieu Bollen, de Limburgse binnenspeler, die een kraan van speler is, om gestuwd door de gebroe ders Meyers, het middenveld te beheersen, werd door Eendracht letterlijk overrom peld en na de match moest de Waterschei aanvoerder lange tijd op adem komen, vooraleer hij de nederlaag kon verklaren. Thor wilde trouwens van geen verontschul digingen weten omdat de verdedigers er prompt voor uit komen dat referee ,Du- pont twee strafschoppen had moeten flui ten, toen Etienne De Vijlder en daarna Walter Ellegeert in de strafschopzone wor den gehaakt. Thor kreeg echter slechts uit stel van executie, want toen de winst van Eendracht zeer ruim op het bord werd uit gedrukt was de de ganse opstelling van de defensie van Thor eenvoudig een kaarten huisje geworden. Smeyers die nochtans jals een kandidaat intemationaal-back werd vermeld, raakte kant noch wal, en I het was voor hem nog een meevaller dat Antoon Van Poelvoorde zich niet liet mee- sleuren door de foutieve tussenkomsten van de Limburger of anders had de Lim burgse defensie nog hardere noten ge kraakt. De verdediging was nergens meer, en de wijze waarop Pollet Van den Bosch het tweede Aalsterse doel skoorde wa,- werkelijk beschamend voor de bezoekers de dekkingsfout van Theo Van Rooy, die de Thor-gelijkmaker voor gevolg had, was inderdaad niets, vergeleken bij het voor- sprongdoeltje van Pollet Van den Bosch, die werkelijk vogelvrij voor de kooi van Dresen stond. Het derde Eendrachtdoel zou de malaise van de Thoryerdediging nog meer onderstrepen, want dat de gasten werkelijk op de knieen zaten kon men best opmaken uit de paniek die gedurende et telijke minuten boven de muit van Dresen hing. WALTER ELLEGEERT. Het is nochtans duidelijk opgevallen dat Poliet Van den Bosch, die de organisatie perfekt verzorgt, toch naar de rushes van [Walter Ellegeert moet wachten om de Een [dracht aanval op gang te brengen. Het zijn i inderdaad de stoten van Walter Ellegeert die de aanval volledig in het spel kunnen betrekken, want toen de Thor-storm na ch rust was uitgeluwd, was het toch dank zij het brio van Walter Ellegeert dat de situa tie in het voordeel van Eendracht evolu eerde. Voor Walter Ellegeert staan er be slissende weken in het verschiet, vermits hij thans eenieder van zijn talenten heeft overtuigd, ook kennersogen uit Brussel hoewel hij over een paar weken in hei Beerschotstadion wellicht voor de zwaar ste test kan staan, nu hij Rik Coppens za moeten evenaren. Zo werd er gedoelpunt 33 min. op een inworp van Poliet, zette Willy Plas voor aan Antoon Van Poelvoor de, die hoog in de touwen knalde 10 43 min. Leroux, Ritzen en Oversteym zetten de ganse Eendrachtdefensie op stel ten, en toen Sus zag dat Theo Van Rooy Mantels had vergeten, kon de Thor buiten speler uit zijn voorzet de gelijkmaker net ten I—1 21 min. Miessen wilde de bal terugspe len naar doelman Dresen, doch een korte aarzeling was voldoende om aan De Vijl der toe te laten hoekschop af te dwingen Poliet nette nummer twee met het hoofd 2—1. 22 min. Antoon Van Poelvoorde, Waltei Ellegeert en Poliet Van den Bosch knalder naar hartelust op de vertwijfelde verde digers tot laatstgenoemde sukses kende 3—1. oOo VLAGGEN HALFSTOK BIJ VOLHARDEN Volharden heeft twee puntjes op Baasro- j de gelaten op een wijze, zoals de groen zwarten zelf reeds een tweetal keer aan de winst bleven men zal zich inderdaad her inneren dat Volharden op Terjoden en op Hofstade de ultieme momenten nodig had om de overwinning te verzekeren. Baasrode Weft de Aalstenaars met huri eigen wapen verrast na een wedstrijd, die meer aan een cupfinale deed denken dan aan een kompetitiematch. Het is in feite een slippertje geweest van spil Jahsegers, die de drawn nog wilde verbeteren en hier voor tot in de voorhoede was doorgedron gen. Een lokale reaktie die door het duo De Vrieze-Van Roy niet kon opgevangen wor den werd doelman De Coster dan ook fa taal, zodat de Baasrodenaars helemaal op het einde de toestand meester werden. En zeggen dat de winninggoal van Baasrode er is gekomen na een periode waarin Vol harden zeker de beste was, en de verdedi 'ging van Baasrode vaak op een hoop speel de Besluitvaardigheid was er echter niet bij, hoewel men toch een heel talent moest zijn om door de Baasrode-muur te komen. Het foutje van Jansegers was echter vol- doende om alle hoop van de Aalstenaars in rook te doen opgaan. Of moet men beslui ten dat Volharden vergeten was dat er op Baasrode nog puntjes zullen gelaten wor den oOo ADELAARS NIPT VERLIEZER Adelaars heeft, om niet uit de traditie te gaan, nog eens in de voorhoede de over winning verspeeld. Hoe de Oranjen er maar niet in slaagden Olsa Nederbrakel de nederlaag toe te dienen, daarover kan geen uitleg gegeven worden men moet slechts de verslagen of het verloop van de laatste wedstrijd volgen om te kunnen op maken waar het schoentje nijpt. Het is nochtans een hele taak om op Olsa Neder brakel de lokale aanvallers in toom te hou den, vermits leider F. C. Denderleeuw er toch zes doelen in de korf kreeg. Of is het nog niet duidelijk genoeg dat de verdedi ging van Adelaars tegen gelijk welke voor hoede in het krijt mag komen. De voorhoe de is echter een probleem, dat aardig op weg is om Adelaars naar de omgeving van de rode lantaarn terug te wijzen. Zover mag men het beslist niet laten gaan, hoewel de'dirigenten nu toch ook niet meer kun- 'nen opmaken hoe men aan alles een mouw ikan passen Of zal men toch naar het her optreden va wachten alvorens weer .aangetekend worden Etienne De Waele moeten doelpunten zullen Verantw. Uitgever, G. Sanders, St. Jorisstraat, 25, Aalst. 18de Vervolg. Hij liet zijn vingers tastend als een ge neesheer over de toetsen glijden, stemde hier en daar met zijn stemsleutel al voor lopig een snaar bij en bleef zo stemmend en tokkelend zitten, totdat hij aan tafel geroepen werd. Na het avondeten, dat zwijgzaam en in bedrukte stemming verliep, haalde de ton gen van de meisjes hun schade in, terwijl ze de tafel afruimden. Heb je gezien, hoe vriendelijk moeder tegen Sankowicz was fluisterde Meretc. «Ze bediende hem zelf en gaf Inge order een vlieringkamer voor hem gereed te jna- ken, in plaats van hem bij Echmidt en Au. gustinus te laten slapen. Vader zat op zijn stoel heen en weer te draaien en keek de andere kant uit, hij dacht wel, dat alles nu j weer goed zou worden. En toen hij dan de inval kreeg om Sankowicz uit te nodigen voor het kertfeest, begon moeder op haar beurt heen en weer te draaien,», lachte Me- rete. «Ze was helemaal verbluft. Zo iets heeft vader vroeger nooit gedaan, /onder eerst met haar af te spreken. Ik erger me dood, dat die lui van kan toor daar aan tafel zitten en zo maar kun nen zien, dat het hier n4et is zoals het hoort,» viel Eufemia haar in de rede. En dan heb je daar nog die onuitstaanbare Rein, die zich niet geneert over alles en nog wat zijn onbeschaamde, spottende op merkingen ten beste geven. Ik heb me voorgenomen helemaal niet meer zijn kant uit te kijken ik ga gewoon alles negeren wat hij zegt,» luchtte ze haar boze luim. «Nu, dan zal het hier gezellig worden, antwoordde Merete. «Vader luistert niet naar wat moeder zegt, en wij luigteren ook niet meer naar wat de anderen zeggen iedereen praat zo maar wat in de lucht. Vroeger heeft vader eens zes weken lang zijn viool opzij laten liggen weet je nog wel hoe verschrikkelijk het hier toen was zo stil als een graf Ginder staat moeder heel kalmpjes naar het tuinhek te kijken hoe ver ze vandaag zijn opgeschoten, glimlachte Ma rianne. Je zou bepaald niet zeggen, dat ze het liever weer ongedaan zou willen maken. Binnen in de salon hoorden ze Sankowicz al akkoorden en arpeggio's aanslaan even later begon hij te improviseren. Een na één slopen ze stilletjes naar bin nen. De landrechter had zijn zetel in de don kerste hoek geschoven en af en toe wierp zich uit zjn lange meerschuimen pijp een lichtgloed over de vloer, wanneer hij, ge heel verzonken in het nirwana der verge telheid, die plotseling met een paar vlugge trekken weer liet doorbranden. Sankowicz was vanavond bijzonder goed op dreef. Wonderlijke melodieén en improvisaties regen zich aan elkaar. Hij was énig, ter wijl hij daar zo, haast zonder stem, zat te neuriën en te spelen, nu eens eindeloos droef en klagend, dan weer wild en storm- door JONAS LIE. Uit het Noors vertaald door A Fr. Dierckx achtig als de wind die door de bossen vaart. Sankowicz' Slavische ziel speelde herinne ringen en stemmingen uit zijn vaderland. Ook wat hij neuriede klonk Pools Tenslotte leunde hij achterover op zijn kruk, alsof hij nog steeds in de verte iets zag, en het werd stil in de salon. Marianne liep naar de tafel om de kaar sen te snuiten die lange pitten hadden ge kregen. Daarop kwamen de tongen los. Wat een gelukkige man, zo'n muzikant! Hij kan zich uitspreken voor de hele we reld en zo maar zijn hart uitstorten; hij moet nu innerlijk als een vers geluchte kamer zijn ontviel het Rein, terwijl hij zich half tot Merete keerde. Ze zat op een laag bankje en vouwde pa pieren manchetten voor de kandelaars. Hij moest glimlachen om het verbaasd gezicht dat ze trok - Daar had hij alweer iets heel onbebegrijpelijks gezegd Kun je je een mens voorstellen, die nooit iemand heeft gehad tegenover wie hij zich kon uitspreken, en die ook nooit zo iemand zal hebben vroeg hij plotseling op ernstige toon. Waarom kijk je nu opeens zo ver schrikt Nee, heus, ik heb niet gestolen, hoor, en ik heb ook geen huis in brand ge stoken of iemand om het leven gebracht,» [lachte hij Maar onmiddellijk daarop werd hij weer enstig. «Ik had vroeger een klein zusje moeten hebben, sprak hij stil. «Ik heb mij altijd voorgesteld, dat ik ene zus had moeten hebben, een zus met wie ik kon praten zo iemand als jij, die, «foei» te gen me zou gezegd hebben en die me had beknord en die het wilde dier in mij had teruggedreven, als het naar buiten wou springen wat dat gaat nu eenmaal niet met wijsheid en verstandelijke argu menten, geloof me, Merete Merete begreep niet wat er omging maar plotseling had ze de indruk, dat een inzichtbare hand haar zacht en zonder dat ze bang hoefde te zfjn, naar hem had ge voerd. en nu zat ze daar te luisteren naar die stille zielbedroefde man, die ze taen op die avond op precies dezelfde stoel •had zien zitten. En juist zoals toen had ze het gevoel, alsof hij heel goed wist wat ze dacht. Al gedroeg Sankowicz zich af en toe wel wat buitensporig met zijn voortdurende, zonder enige aanleiding uitbarstende hartstochtelijke ontboezemingen over het lot van zijn vaderland toch kwam zijn aanwezigheid in huis juist in deze tijd van ontstemming, wel heel gelegen. 's Voormddags gaf hij de meisjes piano les, en ze konden er zeker van zijn dat ie dere dag op klokslag elf, de rechter de sa lon zou binnenstappen, een poos zwijgend bij de pilno zou blijven staan en tenslotte informeerde naar het stuk dat ze instu deerden. Maar dat was eigenlijk maar een maneuver van hem, om zelf even de kans te krijgen naar een melodie te informeren die hem te binnen was gevallen en die hij voor Sankowicz heel stilletjes op de toet sen aanduidde. Op klokslag halftwaal! sprong hij dan als door een wesp gestoken op en ze zagen hem voorzichtig in zijn overschoenen tussen de plassen over het modderige erf naar de griffie lopen. Het was koud en nat weer, de herfstre gens tokkelden en dropen onophoudelijk De regentonnen onder de dakgoten ston- 'den boordevol en het water in de sloten steeg zienderogen. De beken zwollen en bruisten, de molenraderen klepperden en begroeven zich in wit schuim De ene vracht brandhout na de andere dokkerde het erf op, in de houtschuur sta pelde de wintervoorraad zich op. De boe renwagens met hun grijze dekzeilen waren van onder tot boven beslijkt en wanneer ze stilhielden voor het gerechtsgebouw droegen de voeten het slijk de trap op en naar binnen. 'T VERVOLGT.

De Gazet van Aalst | 1960 | | pagina 4