Ve an omstreken C.V.P arr. Aalst kongresseerde Aime DE SMET Klein LoyooeK Leopold Bosteels Karnavaleske humor in de oude gevangenis van Jan de Lichte w? NEC SPE. NEC MErU. Eersté minister Lerèvre: verdraagzaamheid Wim Verleysen pleit voor vormingscentrum voor gemeentemandatarissen Kent U... In memoriam Achter de rug van Oirk Martens Pr. R. DE COCK neemt ontslag Ministerie- plannen voor de Denderstreek 20e JAARGANG Nr[5T et van Aal VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK. 3 ma'andab. 6 maandab. Jaarabonnement 5(1 95 185 Donderdag 16 januari 1964 r JMr-fT!»., jr Postrekening 881.72. Telefoon 241 14. 2 F HET NUMMER Gilbert Claus tot arr. voorzitter herkozen In weerwil van de vrij barre weersom standigheden kende het 19 arrondissemen teel CVP kongres dat te Zonegem doorging een vrij ruime belangstelling,. Daaraan was ongetwijfeld niet vreemd de aangekondig de toespraak van Eerste-Minister "Létèvre. mede de nakende gemeenteverkiezingen waarover in het politiek verslag van sekre- taris Paul Claus behartenswaardige pun ten werden onderlijnd. Tijdens dit kongres werd ook Gilbert Ciaus tot arr. voorzitter herkozen. grondwetsherziening, de fiscaliteit de Vlaams-Waalse verhouding en de demokra- tizering van het onderwijs. Hierbij pleitte de Eerste Minister voor meer verdraag zaamheid tussen Vlamingen en Walen, De CVP in Vlaanderen moet er vooral op letten dat haar standpunten niet komen te staan tegenover de kristelijke belangen van het land De eenheid van België moet ten alle prijze gevrijwaard worden. Gemeenteverkiezingen Bestendig afgevaardigde Wim Verleysen hield een krachtig pleidooi voor een ratio neel gemeentelijk beleid. Spreker sugge reerde o.m. de oprichting van een vormings centrum voor gemeentemandatarissen en een progressief sociaal programme t.a. van de as. gemeenteverkiezingen Velschillen de tussenkomsten knoopten aan bij dit zeer gedok urnen teer de referaat. C.V.P. Jangeren Hubert van Wambeke. voorzitter van de CVP jongeren kondigde een intensere ak- tiviteit aan. In verschillende gemeenten van 't arrondissement zullen nieuwe afde lingen opgericht worden. Dit jaar zal tevens - het 10 jarig bestaan van i?2 CVP jongeren worden gevierd. Tenslotte stelde de h. van Wambeke een interkommunale werking van de CVP jongeren voor. Verkiezing van het arrondissementeel hoofdbestuur C.V.P. Aalst Volgende kjandMaten zijn rechftsftreekS' verkozen: 1 Prieels Clement Nederhassalt 2 De Bisschop Marcel. Aalst 3 Barrez Frans Aalst 4 Delahaey Georges. Schendelbeke 5 Van Wambeke Hubert. Zottegem 6 Van de Meulebroucke Frans Zottegem 7 Roosens Paul Meerbeke 8 De Schepper Jozef Denderhoutem 9 Dubois Frans. Herzele 10 Van Melckebeke Leonee. Strytem 11 Mvr Van den Broeck-Van Bever Aaigem 12 Otte Simone Leeuwergem 13 Meesens Frans. Welle 14 Delvoye Jules Denderleeuw 15 Otte Ghislain. Gcraardsbfrgen Deze rechtstreeks verkozenen moetan nu door coöptatie hun hoofdbestuur aanvul len tot 24 leden. Theo Lefèvre Parlementairen en provincieraadsleden gekozen op de CVP lijst zijn door hun man- In zijn toespraak heeft de Eerste-Mini- daat lid van het hoofdbestuur, ster zijn regeringspolitigk toegelicht Hier bij sprak hij in 't biezander over de wet der De heer Claus Gilhert werd met een. gro- ziekte en invaliditeitsverzekering Voorts te meerderheid van stemmen tot voorzit- had de eerste minister het ook over de as. ter van de partij herkozen. De sympatieke T-V. omruepster Aimée De Smet wera geboren in 1938. Ze studeerde Gueks—Latijnse aan de school Reginae Cael.» ie Dilbeek. waarna ze de schoof «Marie ilaps» bezocht en de cursussen voor tolk. volgde daar ze graag in het viiegwe- zen cairiére zou hebben gemaakt. Maar ook voor toneel had ze een zwak en liet zich in schrijven aan het Koninklijk Muziekcon servatorium le Brussel «waar ze een ee.ste prijs behaalde in toneel en Franse en Ne derlandse dictie, Ondertussen kreeg; ze echter een kans op de televisie, namelijk om het religieus half uur van E.P. Joos te presenteren. En ze Kreeg er zin in, zoaat ze inschieei voor een examen van omioepster, waarin ze siaague, Ze werd toen aangesteld om commentaar te lezen bij lilms en documentaire program ma's. Zoals de meeste omroepsteis presenteer de ze de T.V. rebus van John Buydens. waar z§ Monique Deivaux opvolgde. In 1960 begon ze de zieke omroepsters te vervan gen. Toen Paula Semer en Nora Steyaert als omroepster uit de circulatie verdwenen werd ze regelmatig ingezet. Het was ook op dat tijdstip dat Johan Anthierens naar een geschikte damesstem zocht om zijn radio programma «De Charme van het Chanson» tg presenteren en zijn keuze viel op Aimte De Smet. zodat de radioluisteraars nu ai voor het derde seizoen haar stem kunnen horen. In 1961 kreeg Aimég De Smet een aanbod om de presentatie te varzorgen van de con certen in het raam van de Internationale Muziekwedstrijd «Koningin Elisabeth», Ze aarzelde niet lang, ofschoon ze er zich re kenschap van gaf dat het zeker geen ge makkelijk werkje zou zijn, «Maar ik heb het me nooit beklaagd», vertelde ze ons. «het is een, bijzonder aangenaam en vooral interessant werk, dat me de gelegenheid heeft geschonken in cortact te komen met de grootste muziekviruiozen van de hele wereld. Ik moet trouwens zeggen, dat het de mooiste herinneringen zijn uit mijn nog heel korte loopbaan». «En het toneel. Aimée. hebt U dat dan helemaal laten vallen wilden we nog we ten. «Nee. ik ben lid van de Rederijkerska mer van Asse. waar ik regelmatig mee op treed en waar ik me zelfs een beetje met regie bezighoud, want toneel zal altijd wel één van mijn stokpaardjes blijven I VERRUIMEN VAN SYMPATI EEN-SPECTRUM Op het CVP kongres te Zottegem nee!i de voorzitter van'de CVP Aalst ae n. Mar cel de Bisschop een. tussenKomst gehouden waarin hij er o,m. op wees dat het wense lijk is dat m de toekomst alle stanaen m de CVP meer en méér zouden handelen ui de geest van de pauselijke encyclieken. De h. De Bisschop stelde daarenboven de vraag of het niet noodzakelijk is dat ae sympathie-spectrum zou wijd mogelijk zouden verruimd worden, bij al dien de CVP een grote doorbraakpartij wil worden, Waarom aldus spreker, moet iemand die er inzake de staatshervorming, federale ge dachten op na houdt, per se een slechte i Belg zijn, en iemand die niet akkoord is met het federalisme per definiet een slech- te Vlaming? Moet de CVP geinspirireerd door een christelijke doctrine niet blijven strijden voor een voikgemeenschap waar de be scherming der zwakken een primordiale bekommernis is. Honderden hebben hem naar zijn laatste rustplaats vergezeld. Een schoon gezin werd zwaar getroffen, en belangrijk bedrijf onthoofd en er heerst rouw in de harten van zijn personeelsleden en van zijn stads genoten. Deze man heeft in zijn leven iets ver wezenlijkt een bedrijf opgebouwd tot een der belangrijkste van het land in de tak van de textiel, dit op tijd gemoderniseerd om het in staat te stellen te concureren en aldus bekwaam gemaakt om voort te bestaan en te bloeien, daar waar zoveel andere zijn ten onder gegaan. Ilij heeft dit gedaan zonder pietentie hij was een stille man maar met het be sef dat hij aldus een plicht vervulde tegen over zijn kinderen en tegenover zijn mede werkers. Om zijn verdiensten naar volie waarde te meten moet men zich herinne ren dat in onze streek vooral de nood aan werkgelegenheid, de grootste sociale nood OPDRACHT VOOR HET NIEUWE C.V.P. HOOFDBESTUUR Als gemandateerde spreker heeft de h. de Bisschop tenslotte nog mededeling gege ven van de wensen van het dagelijks be stuur van de C.V.P Aalst. Deze luiden als volgt Dat de eerste opdracht van het nieuw samengesteld hoofdbestuur zou zijn: de or- I ganisatie van de betrekkingen tussen de I partij en de kiezer te verwezenlijken en dit I zowel op het arrondissementeel als op het plaatselijk vlak. Dat het nieuwe hoofdbestuur alle maat regelen zou treffen om tot een doeltreffen de organisatie te komen, dit zowel op het administratieve als op het politieke vlak Buiten, sneeuwde het. Djrk Marlens stond droefgeestig en kouwelijk op zijn stenen voetstuk, Hij keek treurig voor zich I uit over de donkere lege markt, Af en toe viel een klad licht op de verse sneeuw, tel kens de deur van de belfortkelder openge duwd werd en enkele raar uitgedoste men sen de diepte ingingen. Binnen was het er warm. Honderden kaarsen verlichtten stemmig de middel eeuwse kelder de oude gildevlaggen hin- gen wat preuts aan de wanden als wilden zo helemaal niets te maken hebben met de uitgelaten bende onder hen. Lange ta- I fels bogen onder het gewicht van de volle schotels met «alles van 't varken». Het j rook er lekker zoals het souns in de werken van Breughel kan rieken, Het jaarlijkse driekoningenfeest, het rodagefeest van de karnavalviering, was ingezet De wijzers van het uurwerk hingen reeds rond negen uur toen schepen Van Sinay nog altijd alleen troonde aan de eretafel, Geen enkele van zijn kollega's was maar in de verste verte te zien. Hij plukte na denkend in zijn volle geplakte bokkebaard. toen kwam plotseling schepen Claus, in zijn reeds traditioneel geworden kostuum, bimnenduikelen. Schepen van Sinay kwam in beweging, de leute kon beginnen, Reeds bij de eerste lepel hete ajuinensoep zat de ambiance gr in, Het orkest maakte lawaai voor honderd. Doch na een volle lading soep moet men toch wat kunnen verpozen en een batterij volle pinten schuimend bier nikte aan De tongen kwamen los en toen was wel het ideale ogenblik aangebroken om alles wat men gedurende een lang jaar had opgestapeld aan kritiek en humor, er eens te laten uit ■komen Sommigen hadden werkelijk op geen moeite gezien an hadden voor de gelegenheid een reeks dia's met karikaturen van onze vroede heren klaar ge maakt. Onder triomfantelijk muziek ver scheen des burgerenvader portret op het scherm, De vertrouwde sigaar wns uit de Eern bont kamavalesk gezelschap De ma n met de Ambiorixsnor is voor wie het niet weet. feestbestuurder Walter Van Herreweghe uiterst rechts de stuurse ma gistrale blik. waarachter de glimlach schuiLt van Schepen Van Sinay. Voort Sche pen Claus in rijn nopjes als officier van de 19e eeuwse burgerwacht, de Aalsterse charmante Bloemenfee en de h. Kamiel Van Geert van het feestkomitee en als we ons niet vergissen, Raadslid De Stobbeleir voor deze gelegenheid met srnoi hand verdwenen en had moeten de plaats ruimen voor een volle pot gerstennat. Onderaan glorieus «Jamais peur - Toujours soif». Juist op dat ogenblik maakte burge meester Blankaert met dame zijn intrede in de zaal, De brave man was er werkelijk zo van onder de indruk dat hij rijn sigaar liet uitdoven, De kuituurzin van onze sche pen van schone kunsten werd bovenge haald Het schouwburgprobleem werd er weer bijgesleurd en zowaar onmiddellijk tot een schilderij met abstracte allures om gevormd. De schorwburg schijnt een eeuwige in spiratiebron te worden want reeds vorig jaar legde Universitas tijdens de karnavai- dagen de eerste steen van dit compleks «Beter één steen in de hand dan een schouwburg in de lucht», Een ganse serie figuren uit het Aalsterse moest het toen ontgelden en werd letterlijk door de malle molen gedraaid, En dan kwam de beurt aan het duo Lo- uies-Rombaut. Reeds verscheidene jaren trekken rij bij elke gelegenheid door de straten om hun humor aan iedereen te ver kopen die het maar horen wil. Hun bonda- lied is ondertussen reeds gaan behoren tot de «klassiekers» in onze Aalsterse liederen schat. Dit maal hielden ze zich bezig met de 25,000 televisiefranken Op hun manier werd dan een kwis voorgesteld en diegenen wie deze zangers reeds aan het werk zag kan zich onmiddellijk wei inbeelden wat het werd, Maar zou dergelijk driekonin gen leest wei echt zijn, indien er onze nu- morkonmg ook zijn wootdeKen niet kou zeggen, .Gust Van der BtocKt, aeed net met een brio die we van nem steeds gewoon zijn, Hij had het over een nogal «vuile his torie». Ook hij zat met de handen m net haar, zo oeweerde hij tenminste met het vuilnisprobleem en vond, hoe kan het ook anders, er een oplossing voor. Laten wij, zo stelde Gust voor. ae vuilniswagen voor taan laten rondtrekken met ballonnetjes. Daarin doet men doodeenvoudig ae vuilnis en laat ze dan maar ergens lukraak met de wind meednjven. Men kan er zelfs bal lonwedstrijden gaan bij inrichten, Maar bij al die grappenmakerij, mocht men toch met vergeten dat er ook nog motst gege ten worden, Er werd dan gehouden een groot banket en de pensen werden er op tafel gezet. Iedereen at er en dronk er om het megst, Het orkest, blies de batterij rammelde... de stemming bereikte haar hoogtepunt alleen L. P, Boon zat wat droef omringd door zijn ganse kroost, te kijken. Blijkbaar zocht hij zijn verloren Jan de Lichte in deze kelder. Maar de man oor deelde het waarschijnlijk rustiger in zijn eeuwenoud graf. Het werd reeds stillekensaan rond mid dernacht toen wolken confetti, opendwar- relden, Charlie Chaplin danste met dik in gepakte skidames, boeren met edele vrou wen en abstracte schouwburgschilders met woest uitziende architecten, in een dolle dans. Zo werd de nieuwe dag geboren. Het was reeds laat de kelder lag verla ten op adem te komen, hier en daar walm de nog een kaars, toen Marcel De Bis schop, pas terug van Lefévre's ZIV-uiteen- zetting te Zottegem. hoofdschuddend het slagveld kwam overschouwen. Later hoor den we nog enkele die de lekker snurken de burgers er nog eens extra gingen aan herinneren dat over een paar weken Aalst weer ongeduldig in, de drie dolle dagen stort, d,V, «Werken bij Bosteels» was het verlan gen van vele. Men wist dat men er veilig was. dat de patroons waakten om een ge zonde atmosfeer en dat zij hun best de- deden om hun werknemers steeds werk te bezorgen. Jaren lang heeft Leopold Bosteels met eenvoud en een onbetwist gezag de fabriek geleid. Tot op het laatste ogenblik, ook toen zijn krachten begaven volgde hij met belangstelling de ontwikkeling va^ de za ken en stond hij zijn opvolgers die hij zelf had gevormd, met zijn wijze raad bij. Leopold Bosteels hield niet van uiter lijk vertoon. Hij kwam ook niet veel bui ten, maar zijn huis was gastvrij en zijn belangsteilnig voor al wat omging in de stad was groot. Elk edelmoedig initiatief vond bij hem steun. Tiejjtalle werken on dersteunde hij. honderde priesters, mis- sionaorissen werden door hem bijgestaan. Leopold Bosteels gaf vooral het voor beeld. Zolang hij kon ging hij bijna dage lijks naar de IJ Mis, Aldus begon zijn taak. Zijn familie heeft hij voortreffelijk opgevoed en onder zijn kinderen een fa miliegeest tot stand gedacht die iedereen treft. De taak van Leopold Bosteels moet thans voortgezet worden. Dit was ook zijn grote bekommernis. Daarom ook besteedde hij zoveel zorg aajj de vorming van zijn opvolgers en rijn medewerkers. Wij kunnen hem niet beter vereren dan met zijn voorbeeld van vroomheid, plicht besef. sociale verantwoordelijkheidszin «i hechte familiegeest na te volgen. De leiding van het Stedelijk Ziekenhuis te Aalst. Dr R de Cock heeft als hoofdchirurg van I het stedelijk ziekenhuis te Aalst ontslag j genomen. Lei desbetreffende brief werd aan de COO gericht. Dr. R, De Cock volgde in 1948 wijlen Dr. Goffaert op als hoofdchirurg van het stedelijk hospitaal. In verband met dit ontslag en de aanduL ding van een opvolger is voor heden don derdag een vergadering van de COO be- leSd (NV) In de Kamerkommissie van Openbare Werken heeft Volksven jtegenwcordigfer Bert Van, Hoorick aan de Minister enkele vragen gesteld en verband met de uitvoe ring van noodzakelijke openbare werken in de Denderstreek. Het betreft o. m. het Administratief Centrum aan de Pontstraat de voltooiing van de Ringlaan. modernise ring aan de Dender. Verbinding E3 weg Aalst-Borinage e a. De h. Van Hoorick werd in de ICamerkonv missie gesteund door zijn kollega volksver tegenwoordiger de h. E Mori au In onze volgende uitgave komen we uit voerig terug op de ministeriele antwoor den.

De Gazet van Aalst | 1964 | | pagina 1