TELEVISIEKIJKERS voor U... MOORDENAAR MET VAKANTIE Kiein Logboek Sport op alie fronten t U *0 f' JOS GHYSEN DON DERDAG 13 FEBRUARI VLAAMSE TV: kan 2 en 10 Ijnen 625 b 19,00 Teietaaues: tuigexs ls.óu Arena, v seruendaags spox imagaztne la,65 Sport m t Kcrt. 20,00 Joernaai 20,^0 we- icxüreiziger mei ue Kame.a 21,10 Ten liuize van Anaré M. Poa> 22.0u Lremieie 22.45 Joe.naai. ;m.DEKlANDSE TV: kan. 2 en i lijn 025 E 18,30 benehtfen 16,33 Ran-ian-plan J.»,00 De Liberalistische Geaacnte 19,50 k„!ax viciime nu quinquina 20,00 Juex- n^al 20,30 Finn: «lettres aamoun Le tuirousel aux images 22,25 Joernaai. .vANSE TV.: 1 Rij sell kan. 12 üjn öly F 12,30 Fkmiragn .enten op verzoek van jonge Kijke.s 13,00 Joernaai 16,30 i_ Antenne est a nous. Programma voor de jeugd 19,00 Mededelingen 19,05 L'Hom- me du XXe Sieclg iy,25 Gewestei.jx Nieuws 19,40 «Papa a raison» 19,55 Mededelingen 20,00 Joernaai 20,30 li y a cent ans naissait Jules Renard 21,15 A Propos 21,25 Bonne adresse du passé. L'Hotel des dues d' Aubray 21,55 Film magazine 22,25 Joernaai. WAALSE TV.: kan 8 gn 3 lijnen 819 3 15,00 Vrouwelijkheden 16,00 Het klei ne leven. «De Duikklok» 19,30 Worden vrijgezellen werkelijk achtergesteld 20,00 Joernaai 20,20 Achter het nieuws 20.45 Uit. Met Ellen Blazer en Berend Bou- dewijn 21,10 Toneelwerk: De schaduw van een revolverman. 22,35 Jeernaal. DUITSE TV.: kan 9 lijn 625 E 17,00 Jeugd televisie 18,10 Berichten 18.30 Rijnlands Joexnaal - 19,12 K'ommei- ciële Televisie 20,00 Joernaai 20,15 Licht aus der Fruehzeit 21,00 Toneel «Die Teufelsspui» 22,55 Joeinaal 23.10 Ge sprek over kulturele problemen. VRIJDAG 14 FEERUARI VLAAMSE TV: kan 2 en 10 l jnen 625 B 14,05 Schooltelevisie - 19.00 Teletaailei' Frans 19,20 Tienerklanken 19,50 De weerman 19,55 Sport in 't kort 20,00 Joernaai 20,20 Toneelstuk «Majoor Bar bara» 21.55 Joernaai 22,05 Pagina een: «De Kosmclcgen». WAALSE TV.: kan 8 gn 3 lijnen 819 B 18,30 Berichten 18,33 Ik leer Engels - 19.00 Katolieke godsdienstige uitzending 19,30 «Les vacances de Max» 20.00 Joer naai 20,30 TV-spgl: «Les oranges» 21,50 L"oeil écoute 22,30 Joernaai. FRANSE TV.: (Rijsel) kan. 12 lijn 819 F 9,30 Schooltelevisie - 12.30 Paris Club 13.00 Joernaai 14.05 en 17,55 Schooltele visie 18.25 Internationaal Landbouwma- gazine 18,55 Magaiine voor de vrouw 19,25 Gewestelijk Nieuws 19,40 «Papa a raison» - 19,55 Mededelingen 20.00 Joernaai 20,30 Sept jours du monde - 21,15 Chansons pour une camera 21,45 Atletiek Ontmoeting Duitsland-Frankrijk in Stuttgart 22.30 Joernaai. NEDERLANDSE TV: kan. 2 en 7 lijn 625 E 11,00 Schooltele\ isie 19,30 De oude diaaidoos 20.00 Joernaai en weerover- zicht 20,20 Gesprek aan de schrijftafel 30,30 wim Ibo'sü'abaretkromek 21,tö Ziek zijn, beter woiden 21,55 Handboog- schieten 22,10 Vreemdeling op etn plein 22.35 Joernaai. DUITSE TV.: kan 9 iijn 625 E 17.00 Jeugdteieviste 18.05 Het volgenue werkprogramma 18,10 Berichten 18,30 Rijnlands Joernaai 19,12 Kom.nercieie Televisie 20,00 Joexnaal 21,15 Licht una schatten 21.00 Halenmeiodie 21,45 Joernaai 22.00 Bericht uit Bonn 22,15 TV-spel «Stueck fugr Stueck». ZATERDAG 15 FEBRUARI VLAAMSE TV: kan. 2 en 10 lijnen 625 B 10.00 Volksuniversiteit 16,30 Cross country 17,10 Jeugdprogramma 17,55 Schooltelevisie 19,00 Dwaaltocht door het dierenrijk 19,25 Autorama 19,55 Sport in 't koit 20,00 Joernaai 20,20 Er kan altijd eentje bij 20,45 Pro en Contra 21,31 Echo 22,05 (Eurovisie) Dansen Reportage van het Internationaal danstor- nooi te Munehen 23,00 Joernaai. WAALSE TV.: kan 8 gu 3 lijnen 819 B 16,30 lnteinationale veidioop te Woluwe 18,30 Berichten 18,33 Le monde dés animaux 19,00 TV-spel A vos marques 19,30 «Composez 999»: «Les Chaussures» 20,00 Joernaai 20,30 Amerikaanse oor logsfilm «Destination Gobi» 22.00 Muzi- xaal TV-spel «Croque-notes» 22,50 Jour naal. FRANSE TV.: (Rijsel) kan. 12 lijn 819 F 9,30 Schooltelevisie 10,00 Stereokon- cert 12,30 Paris Club 13.00 Joernaai 13,15 Heropvoeding van gehandikapten 14,30 Schooltelevisie 15,30 Tennis 17,20 Voyage sans Passeport 17,35 Konceit lb,05 Boekbespreking 18,25 Bonnes nou- velies 18,55 La roue tourne 19,25 Ge westelijk nieuws 19,40 Variétés 19,55 Mededelingen 20,00 Joernaai 20,30 Lgs oeaux yeux d'Agatha: «L'Heritage de Ba- destamier« 22,00 Du Caf'Conc' au Music- Hall 23,00 Joernaai. NEDERLANDSE TV: kan 2 en 7 lijn 625 E 15,00 Jazz scene USA -15.30 Uit de voè- ten 16,30 In het TV-Lab 17,00 Nieuwe avonturen van Okkie Trooy: «De man met de vele gezichten» 17,30 Uit de kleine (v'amera 12,30 Luipaard op schoot 20,00 Joernaai en Weeroverzicht 20,20 Pinky en Perky 20,35 Dick van Dyke show 21,00 Quiz uur 22,00 Kijk die rijk 22,50 Telgvizier 23,10 Joernaai. DUITSE TV.: kan 9 lijn 625 E 14,00 Rijnlands Joernaai 14.30 Voor de kinderen 15.00 Een programma voor de lekkerbekken 15,30 Der Nil, Maec-htigster Strom der erdg 16,30 Zum Blauen Bock 17,45 Sportberichten 18,30 Rijnlands Joernaai 12,12 Kommerciële Televisie 20.00 Joernaai 21,15 «Die K'artenlelgerin» of «De wgreld wil bedrogen zijn 20,20' Joernaai 22.35 Berichten van de Bun- desliga-spelen 23.00 «Die Halbstarken». GEHOORD EN GEZIEN DE RADIO EN TV RUBRIEK PIERRE DE DECKER, de Gentse student is van het scherm verdwenen, voor lopig toch in Eén tegen Allen, want men weet dat hij later tot de radio of televisie wil komgn. Na zijn ove»winning in Brugge, werd hij in de Breydelstad ontvangen ais een prins en werd hij door de verliezende stad werkelijk als triomfator gevierd, Dat vinden wij sympatiek van Brugge, heel wat vriendelijker toch dan Vilvoorde hoewel er nu weer zeer veel kan gezegd worden over de vragen. Wij vragen ons immers af, waarom in de jury vier men sen moetgn zetelen. Wat doen zij? Voorzu- ter valt mee, maar zijn leden schitteren ai en toe toch door hun apatische belangstel ling. Hun taak is het de gestelde vragen te wikken en te wegen. Na te gaan of zij al dan met oplosbaar zijn. Welnu, het is nu weer uitgelekt dat de jury had onderzocht j of Brugge in de tijdspannen die gegeven werd zestig keer kon doelen door een ope- ning, werkelijk gemaakt voor scherpschut ters in de veronderstelling dat vijftig mi- nuten kon gespeeld worden. Heb je gezien j hoeveel tijd Brugge had voor die vraag. Nauwelijks een half uurtje, zodat men dan per minuut twee keer moest knallen en. lukken. Wie kan dat? Tenslotte is er nog de vraag over de bewuste toneelschrijver. In Brugge heeft men vastgesteld dat het exemplaar dat de voorzitter als bewijsma- terieel aanhaalde, het enige boekje was, j waarin de naam werd vermeld. Zo rijst opnieuw de vraag of de vragen wel oplos-1 baar waren, en dringt een degelijk en (juiste) controle zich op in de volgende j programma's Aangezien het nu ons dier- baar Dendermonde is, en Jos Van Lande- ghem zelf journalist de tegenpartij is, zal dat alles misschien wat beter ge e- geld worden. Maar wij hebben niettemin ernstige bezwaren. Later meer daarover I Unlversiias: De oude Belgen waren gekleed in dierenhuiden, leefden van visvangst en jacht en hielden van (Aalsters) bier... <ci. Het volk) SOCIETE ANOY.ME COMPTOIR TEXTILE ALOSTOIS. L'assemblée générale ordinaire se tien dra le 2 mars 1964. a 16 h au siège social 37. rue Neuve, a Alost. ORDRE DU JOUR. le Rapports des administrateurs et com- missaire; 2e Approbation du bilan et du compte de pertes et profits; 3e Décharges; 4f Nominations statutaires. ETApiLISSEMENTS PU- PULIPS-COWIL C NAAMLOZE VENNOOTSCHAP Gewone vergadering op 2 maa.l 1964. te 14 h. ten socialen 2etel. Dokter A. Gof- faertsstraat 1, Aalst. DAGORDE: Vei slag van beheerders en toezichters; Goedkeu- ring der jaarbalans. Ontlasting aan beheer- j I ders en toezichters; Varia. Neerlegging cle titels, ten socialen zetel, ten minste vijf dagen voor de vergadering. 15de Vervolg. Charles Weemaes dacht lang na. Hij slak zijn sigaar aan bij het lucifertje dat de heer Stein hem toereikte. «Ik kan die miss Brenson niet verbieden een sekretaresse te nemen en als die sekxe- taresse zelf zin heeft om in dit leeuwen- hol te komen, dan is dat voor haar teke ning. Maar stel haar in eik geval aan mij voor!» Dan kan ik even de telefoon gebrui ken «Ten minste, zei Weemaes met een zuurzoete glimlach, «als u me niet kwalijk neemt dat ik hier blijf teiwijl u praat «Mag u gerust,» zei Ste:n Hij ging met één dij op de tafel zitten en nam de hoorn. Gloster asjeblieft, juffrouw «Gloster,» hc. haalde de vrouwe stem aan het andere eind van de draad, op een toon alsof ze mgt tegenzin de verbinding gaf. Stein blies een enorme blauwe rookwolk naar de zoldering. Charles Weemaes deed hetzelfde, recht voor zich uit. Daeleman had van zijn middaguurtje vrij vliegensvlug gebruik gemaakt om Thérèse Davidse bij haar thuis te gaan opzoeken Hij had haar in de tuin gevonden, waar ze een boek zat te lezen. Zo, had ze gezegd, «ben jij daar, me neer de sekretaris Geen gekheid,» had hij geantwoord, «.k heb een betrekking voor je. Een betrekking voor veertien dagen. Sla die Robert Shan non dicht, k.uip in mijn wagen en ik breng je naar Tourne-Bride. Er is daar een Engelse dame die een se- k»etaresse wenst. Tenminste als je er wat voor voelt de oplossing van dat moord- vraagstuk van dichtbij te volgen. Het schijnt daar ten slotte om te doen te zijn.» «Maar ik meende dat de moordenaar Kletspraat De geschiedenis is inge wikkelder dan zo Thérèse Davidse had zin genoeg voor avontuur en romantiek en zij had aan vaard. Toen zij In het hotel aankwam, was het precies halftwee. In de vestibule had in- spekteur Weemaes haar papieren nageke ken, zonder iets tot haar te zeggen. Hotel- direkteur Stein had haar naar de kamer van Miss Brenson gebracht, waar hij haar vroeg te gaan zitten. «Miss Brenson is nog aan het diner,» zei hij, maar ze zal zo dadelijk hier zijn.» Hij liet haar alleen. Thérèse Davidse was niet van het slag mensen dat dagen en weken nodig heeft om over een gebeurtenis heen te geraken. Zij had de gave zich wonderwel aan te pas sen aan iedere nieuwe omstandigheid die het leven haar bood. En terwijl z.j hier op miss Brenson zat te wachten gaf zij zich niet de minste moei te cm over een verbazing heen te komen, om de getde reden dat zij zich helemaal niet verbaasd voelde. Zij keek aandachtig de kamer rond. Het was een hotelkamer zoals iedere luxueuze hotelkamer behoorde te zijn. Het was een ruim en hoog vertrek, waarin de mahoniehouten meubels de aangename weerkaatsing droegen van het donkergroe ne behang. Zware groenfluwelen gordijnen waren voor het raam half dicht geschoven en, de balk licht die daartussen stond, zet te het midden van de kamer in een warme tint. Thérèse wandelde tot aan het venster. Beneden lag het park met de grijze kron kelwegen dwars door de rododendronstrui- ken en ginder stonden de bruingroene bos sen, Vlak onder haar was het terras. Op de onderste trap stond een kleine, stevig ge bouwde man met een bruine puntbaard. Hij hield de handen op zijn rug en keek recht voor zich uit. Hij scheen in gedachten ver diept, want hij sloeg zelf geen acht op een gele kwikstaart die tot vlak voor zijn voe ten trippelde. Thérèse schrok. Zij meende stappen te horen in de gang. Bliksemsnel ging ze weer op de rand van de sofa zitten en wachtte. Er werd zacht op de deur geklopt. In dg deuropening stond miss Brenson. Haar purperen jurk kreeg een glans van goud toen de groene schemer, die binnen de kamer was, grover gleed. Zij zag er opge wekt uit. Door haar lorgnet keek zij naar Thérèse Davidse, die recht was gaan staan. Thérèse kon aan hel gelaat tegenover haar niet zien welke indruk zij maakte. Toch zag zij er charmant uit in haar bleek grijze complet. De omgeslagen kraag van haar witte bloesje deed haar mooie zwarte haar beter uitkomen en de zachte glans van de donkere ogen in haar ietwat bleek ge zicht gaf haar een stille bekoorlijkheid. Zij wachtte tot miss Brenson zou begin nen te praten. Deze scheen er al de tijd mee te hebben want zij liet traag haar hand met het lorgnet naar beneden en pas toen deze nog iets gebogen naast haar lichaam hing. kwam er een glimlach over haar mond. Thérèse zag hoe de rimpeltjes rond de lip pen zich spanden en weer verdwenen Indien ik Betty Drace in lange tijd niet meer zou hebben gezien, dan zou ik haast geloven dat u het was, juffrouw Wie is Betty Drace?» vroeg Théièse. Betty Drace? Zij is mijn sekretaresse in Wimbledon. Ik heb haar daar achterge laten toen ik naar Tourne-Bride kwam en ik sta verwonderd dat u zoveel gelijkenis met haar vertoont.» «Toch ben ik Betty Drace niet,» lachte het meisje, «Mijn naam is Thérèse David se Ik heb gehoord dat u voor enkele da gen een sekretaressen zoekt Inderdaad, juffrouw Davidse. En ik ge loof dat ik met u zeer zal gediend zijn. U spreekt het Engels zeer vlot.» «Dank u.» antwoordde Thérèse gevleid. «Ik bracht wel een paar keer een vakantie door bij een tante in Middlesex Ik heb daar erg veel geleerd.» «Gaat u zitten,» zei miss Brenson terwijl zijzelf in de fauteuil plaats nam. Op hfit kleine rooktafeltje, naast Ue sofa, stond een elektrische aansteker. Miss Bren son haalde een sigaret uit een koperen si§r- doosje. «Rookt u vroeg zé. Thérèse Davidse rookte niet. 'T VERVOLGT Dit boek verscheen in de reek» Standaard oockets en is in elke boekhandel verkrijgbaar. - Priis 25 F FRANCOFONE AMBFtNAARüEDROPT IN E3 INTERKOMMUNALE? Naar verluidt zou het in de bedoeling liggen van de Minister \an Openbare Wer ken een ambtenaar van de Franse taalrol aan te stellen bij de Inte: kommunalc van de E3 weg. Deze ambtenaar die daarenbo ven zeer moeilijk Nederlands spreekt zou de h. Igr. Chevaiie. vervangen die onlangs tot Inspekteur gene.aai v.q Bruggen en Wegen werd aangesteld. En de taalwetgeving? «RENOVATION WALLONNE» Op een te Charleroi .erdag 11. gehouden kongres van de Waalst kristelijke studie beweging Rénov. Walk' ie werd o.m. de eis geformuleerd voor de oprichting van een Waals immigratieburea waardoor de aan werving en naturalisaties van arbeiders uit de zg. Latijnse landen zou veigemakkelijkt worden. Het kongres kante zich tevens tegen de zetelaanpassing zonder ernstige waarbor gen voor Wallonië, pleitte tevens voor de hervorming van 's lands instellingen en o.m. ook voor een volksraadpleging. De juridische erkenning van hst Waals, Vlaams en Brussels gebied, de pariteit in de centrale organismen en oprichting van gewestelijke instellingen op sociaal, kultu- reel en ekunomisch vlak werden eveneens voorgesteld. üüutLIJK ONGEVAL Dagelijks kan men in ae kxamen lezen i over aouenjkt ongevallen op ue *w%-g ötnki genomen worm een dergelijk onge- va< ais uusuaing aangezien wanneer de oc- troknene ier piaaise zen 0111 nei leve.i komt 01 wei tijdens het verveer naar een zieke.muis. ireeat ue aooci een uur naaien in, aan kan ntt mei meer ais een aoaelij,. ongevai worüen oescnouwa. Dit m tege».- „,..'.116 "'e- andere landen, bv. in rrun., rijk waar een ongeval doacxtjk worui ge acht wanneer nei slachtoffer in kwestie oinnen een termijn van 3 aagen stem; m nngeianu en nemsiana is de-ze termijn b„- paaxu tut ou aagen. Dt LONfcN iW Ut du uw nijverheid Niettegenstaanue de werkgeversieaeratxe in de bouwoijverheid zich krachtdadig ver zet tegenover hei syndikaai eisenprogram ma, is men in wei ingelichte kringen van ooideel dat men het van de zijde van de patroons niet tot een krachtproef zal laten komen, m.a.w. tot een gebeurlijke langdu- nge staking, waardoor dg douw sector zou ontredderd woiden. EN DE AALóTERSE RESERVE De Volksmacht, het orgaan van het ACW stipt in dit verband aan dat aannemers ui. de provincie West Vlaanderen het pens zijn met de syndikale optiek betreffende de on gerechtvaardigde discriminatie die voort- spxuit uit het huidig systeem van loonzo- nes waardoor de lonen in de Vlaamse ge westen heel wat lager liggen dan un het Brusselse. Niet axk.cn in West Viaaxxderen, maa- ock in het Aalstprse zijn sommige repre sentatieve figuren uit de aaninemersmilieus van oordeel dat aan het huidig stelsel et 11 einde dient te komen, fhans blijft inzon derheid het Aalsterse een reserve bij uitstek voor de Brusselse bouwwerven wal voor de plaatselijke aannemers allerlei moeilijkheden medebrengt, niet alleen op stuk van het aanwerven van bouwvakai- beiders, maar ook in fiscaal opzicht. UITGEVER G. Sanders, SCHOOLSTRAAT, 26 VAARWEL PROMOTIE Het is niet de gewoonte de nota's minuut voor minuut uiteen te rafelen. Die droge «kost» wordt niet meer geslikt, de voetbal liefhebber en vooral hij die er geweest is vraag l integendeel enkele frappante feiten uit de wedstrijd. Moet je dat ook hebben over Eendracht Aalst - Union Na men? ja? Wel dan plooien wij alles" dicht want er is eenvoudig mets frappants ge- weest, tenzij de vaststelling dat Eendracht met een Anderlecht complex in het veld stond, en dat men de laatste promotiekan sen heeft verkeken. Nu kan er geredetwist worden over de oorzaken van dit verlies. Is hel de wedstrijd tegen Anderlecht? Is het een beetje het overmoedig zelfvertrou wen? Is het een slechte match zonder meer'' ALLES Welja, het is een beetje wijn uit alle vaten. Maar wij herinneren ons toch een vaststelling van gen Eendrachtdirigent voor de aftrap toen, hij vertelde dat hij vreesde voor Eendracht. Het is immers traditie ge worden dat Eendracht pen schitterende ver richting afwisselt met een betreurenswaar dige prestatie. Herinner je de ontgooche ling tegen Union, dan volgt de voldoening tegen Anderlecht, en om de kring te sluiten komt Union Namen gemakkeiljk winnen op het Pierre Cornelisstadion. Indien nu op Racing Mechelen Bert Heremans zijn overwinning op de schotel krijgt tegen zijn gewezen leerlingen, dan krijgt die dirigent honderd procent gelijk. Dit leidt ons met een tot de vaststelling dat Eendracht toch niet zo sterk gewapend was om te promove- len. Dat kan hard klinken, maar is het niet zo. dat door de prestaties tot hiertoe een wispelturigheid loopt, die niet alleen voor de pronostiekers, maar ook voor de spelers zelf een probleem wordt. «Vandaag alles, door Louis De Pelsmaeker morgen niets» zo is het, en nu willen wij graag aanvaarden dat de overwinning te gen Anrerlecht zware inspanningen heelt geeist, het neemt toch niet weg. dat Een dracht nooit zichzelf is geweest. Wij heb ben tevergeefs gezocht naar een. kwa.- tiertje degelijk voetbal. Naar enkele spn- fazen die het vertoon wat konden opwa.- men. Alles is beperkt gebleven tot een retro van Roland Martens een paar nummertjes van Walter EUegeert, en. gemiste kansen van Marcel Arijs. Het is eenvoudig zoa.s wij het al weken na mekaar zeggen; hoe is het mogelijk dat Eendracht dat toch gedu rende zovele weken een titel - en prc- motiekandidaat is geweest, overal uit de toon valt, wanneer het gevaar uit de diep te moet komen. Vroeger kon Pol Van Hoe- cke nog Roger Van Gansbeke vinden in de centrale as van het veld, maar dat hebben wij in weken niet meer gezien. Het resul taat is dan dat op de vleugels moet gehaakt worden, tot de steken van de naald vallen Spijtig genoeg vallen er dan meestal ook veel punten mee. VOLHARDEN stevent naar het doel. Op Sparta Geraardsbergen waar men zo moeilijk kon winnen zijn de Aalstenaais als overtuigende leiders uit het veld geko men. Zij hebben er een demonstratie gege ven, zoals men er werkelijk nog niet veel heeft gezien: degelijk werk in de defensie en vooraan een afwerking en productivi teit om de verdediging van de tegenstrever in rep en roer te brengen. Het resultaat? Vijf klinkende doelpunten en een even mooie leidersplaats. SPARTA is zeer dicht hij een over winning geweest. Dendermonde heeft im mers slechts in de .slotminuten dg Ajuinen kunnen overtreffen hoewel het toch Sparta zelf is dat zijn nederlaag heeft bewerkt. De zenuwachtigheid heeft op alle acties ge drukt en daardoor werd men nooit zich zelf. De weerwraak komt wel

De Gazet van Aalst | 1964 | | pagina 4