- Vrouwenkroniek Uit een brief van Pater J. De Bruecker aan de ouders van Pater H. Rasschaert jss. rtfi-rek„"jehz. de <<Gomto> alleen" r sz ra HOFSTADE MARCOPHIL verbond Zuid-Vlaanderen Walter SCHELFHOUT uw moed is te bewonderen, want een zware Ik ben nu ook twee weken aan een stuk ook naar Europa teruggaat en me vertelde slag is dat wel geweest, temeer dat er zo (in deze hitte) hoe kon hij dat dragen, raas dat hij zeker bij U komt. Maar ik kan U allerhande vreemde geruchten de ronde heb- ik me af, maar ze lachen stillexens en: toch een klem voorval vertellen die niet ben gedaan in den beginne. Toen ik Torpa «Gomke keek daar niet naar.» en hij klom velen weten, dat een paar maanden vroeger verliet voor kutungia, had ik me vast voor- voor zijn plezier die heuvel op toen me- gebeurde en dat de Assist, -ingemeiir van eenomen zo gauw ik kon naar U te schrij- mand lust had een vinger te verroeren in Orga me een paar dagen geleden vertelde, ven en tot mijn grote schaamte moet ik be- die hitte... en al getuigenissen van hun eer- Toen was er ook zo iets als een °Psl°»'Je- kennen dat ik erg gefaald heb. Als er ie- bied en bewondering voor Herman. Ontroe- wel een stakmg onder het werkvolk van de mand wat nieuws van mij moest verwach- rend, dus twee weken mijn parochie alge- spoorweg. De Ass-Ingr zei me dat hij toen "n waart gij het wel. nu ik in Hermans lopen en overal vond ik hem terug. ook met schrik zat. Toen Herman het te schreden leze parochie op mijn schouder ge- weten kwam, ginghij moedig ter plaatse, duwd heb gekregen Ik heb overigens slechts een honderd weigerde de jeep. die hem toegezonden was, passen te gaan tot zijn graf. Wel, ik moet en ging per fiets. Toen ook stond H] \oor lk vraag U dan eerlijk pardon, en vergif- het niet verbergen, ik was er erg van onder een menigte en wist hen met zijn krachtige fenis. In feite is het voor mij ook allemaal de indruk toen ik voor het eerst bij die stem en rake praat zo te kalmeren dat alles zo overrompelend geweest dat ik er slechts hoop aarde stond, of beter knielde. Wel, in orde kwam. In Gerda is het dus zo niet in geslaagd ben een paar briefjes naar mij- Herman, hier ben ik nu in Uw plaats, ge gegaan daar heeft Herman ze voor een mo- Beroepsleergangen voor meisjes gesubsidieerd door de Staat Sinds 1924 komen hier meisjes van Aalst en omgeving, de zo nuttige vakkennis halen van SNIT en NAAD onder de leiding van gediplomeerde Beroepsregentessen Komt het werk van onze leerlingen beoordelen op de MODE - SHOW ZONDAG 28 JUNI, te 16 h op de speelplaats of in de zaal van de Meisjesschool, Dorp, Hofstade. Bij men vallen nen thuis te sturen; de rest van mijn eorres- hebt me ooit eens gezegd dat ik ook bij de ment kunnen fascineren als het ware. maar pondentie hoopt zich maar op. Misschien moendas moest komen werken, en nu sta ik de koppen waren er te heet voor. hebben mijn ouders U mijn brieven getoond hier midden Uw mensen. en ik vermoed dat er tussen de regels wel Beste ouders van Herman, natuur ijk kan te lezen valt hoe ik er ook onderste ho\en Ge moet me maar goed helpen. Nog geen ik U nog hele bladen vol nieuws vullen, als ben van geweest hoe het eerste nieuws ons vier jaartjes ben ik in dit land en ik voel me ik er later de tijd voor heb tracht ik eens bereikte tussen veel verward nieuws, hoe P. heel klein in de schaduw van uw gestalte. al de details bij elkaar te krijgen en een L7 «Sitld te"'™ wak™ iS ik heb hef hem in heei eenvoudige woor- X* IN DE LOKALEN DER SCHOOL met goedkeuring'van de Bisschop, als op- den gezegd en het heeft me kalmte en rust mensen zeer zwijgzaam over wat er gebeurd volger van Uw Herman. gegeven. OUD LEERLINGENBOND der Vrije Middelbare en Hogere Technische Scholen, Aalst ALDELING GEREEDSCHAPSMAKERS VIERT 10 JARIG BESTAAN OP ZONDAG 28 JUNI 1964 EREMBODEGEM GROOTSE HULDE AAN DE NATIONA KAMPIOEN-BLOEDGEVER Frans BRU POT, die in een tijdspanne van 50 jaar 1 maal bloed schonk, op zondag 28 juni II is en het is voor mij nogal delikaat om ze uit te horen. Overigens het leven gaat voor- Op 15 april ben ik hier dan aangeland en Dat graf... het was inderdaad slechts een uit: dat ben ik ze op t ogenblik aan t ïnha- za« voor de tweede maal dit Kutungia, dat hoop aarde; de grond was zo hard dat ze meren, er ligt iets als een verdwazing over ik°met Herman vanuit Lachragarh samen nauwelijks een meter diep hebben kunnen ons mensen en me dunkt dat ik ze moet bereikte in Kerstmistijd 1961. Toen had de graven. We hebben die hoop omringd met helpen daarover heen te komen. Dat is mijn streek me erg ruw voorgekomen, en nu zware stenen, die eerste zondag dat ik hier dagelijkse bede tot Herman, kwam ik er weer, nu niet alleen de grond was. Het mansvolk was direkt bereid (al was ruw is maar ook de mensen barbaars-ruwe het zondag). Maar schrijven doe ik U nog, dat is e- daden hadden gepleegd. Het heeft me wer- loofd, zoals ik U ook te beloven heb die s H. kelijk deze anderhalve maand gevraagd om Nu brachten ze uit Ranchi ook een schoon Missen voor Herman op te dragen (bij voor- het hier langzaam te gewennen. Ik heb nu kruis, de paters die verleden zaterdag kwa- keur op zondagen als er geen intentie is al uren aan deze tafel gezeten waar Herman men Cartuyvels en Zwijsen, die binnenkort bvb), meer dan drie jaar heeft gewerkt, telkens naar Belgie gaat en hier alles met eigen ik bij het altaar kom in deze kerk die niet ogen widle zien, om U dan te kunnen ver- Moed heb ik U niet in te spreken van kor- meer dan een schuur is, staat hij voor mijn tellen. Ze zijn ook naar Gerda geweest, te ondervinding weet ik dat U Godsvertrou- ogen ik heb al zijn papieren en documenten Zwijzen heeft ook een paar dingen meege- wende mensen zijt, die eens het offer van doorlopen heb zijn sigaren gesmoord en nomen van Herman om U terug te bezorgen, hun zoon hebben gebracht voor God en nu zijn kleren aangedaan, heb de hond «Bonga.i fotos, een pijp, de schoen (sandaal) en de met zekerheid weten dat ons Heer dat of- aan mij gewoon moeten maken, en ik 1 eb hele fijn bewaarde collectie van Vaders fer tot het schoonste einde gevoerd heeft, het werk afgemaakt dat Herman begonnen brieven hoe graag had ik die hier gehou- was en zoals hij het willen maken had; de den; en ik weet niet wat nog. Wat ge me Wij hier zijn dankbaar voor het heerlij- twee klassen van de middle school, de W.C. nog vraagt is zoveel mogelijk details over ke voorbeeld dat we in Hem hebben. Zo iets voor de zusters (doch met gewone pannen, wat er met Herman gebeurd is op die dag. schudt een mens wakker lot grotere edel- niet de asbestos die hij gepland had) en de Om eerlijk te zijn. daar begin ik niet graag moedigheid en die heb ik ook wat nodig om nieuwe koestal, dat vandaag nog slechts een mee. Mag ik dat overlaten aan P. Zwijsen ietwat een waardige opvolger van Uw Her dakje moet krijgen. Alles is hier vol van wanneer die komt. En later moogt ge nog man te worden. Herman en als ik hem in gesprek vernoem een pater verwachten die er nog meer van VAKSCHOOLSTRAAT 41, AALST De Oud-Leerlingenbond der Vrije Middel bare en Hogere Technische scholen (afde ling gereedschapmakers) heeft grootse fees ten gepland bij de viering van het tienjarig bestaan. Het was in 1954 dat onder stuw kracht van de directie van de school de op richting van een oud-leerlingenbond van ge reedschapsmakers tot stand kwam. Niette genstaande de afdeling gereedschapsmakerij nog maar pas zes jaren tevoren was opge richt kon men zich reeds bij de eerste con- tactname in een zeer grote belangstelling verheugen. Onder voorzitterschap van de heer Cle ment Hoste werd gestart en van meet af aan had men de wind in de zeilen. Dit orga nisme werd in het leven geroepen met de bedoeling haar leden te verheffen op gods dienstig en zedelijk gebied evenals op de karaktervorming. Er werd ook een nauwer contact nagestreefd tussen de kweekschool en de afgestudeerden, ten einde de geeste lijke ontwikkeling en de beroepsontwikke ling van de leden te bevorderen. Door voort gezette beroepsontwikkeling en specialise ring in het vak zal de bond de werkbevor- Net Net EN zee ik gewoon «De Pater» wat deed die, wat weet omdat hij zelf nogal van dichtbij in Ik bid voor U, ontvang Gods zegen van dering van de leden nastreven, waarvoor een 6 l__a1.1„1 Unl.mnre vnnpinlfl Hl<>nct UflOr U/P TK VftrSfh» f f lfl B Zal dit en wat dat... zijn naam is niet nodig, de gebeurtenissen betrokken was, nl. mijn uit Kutungia. voor deze mensen ben ik er als het ware rog naaste gebuur uit Barilapta, beste vriend J. De Bruecker. POSTZEGELHOEKJE Door verschillende verzamelaars werd de schap» bestaat en dit over gans de wereld, wens geuit een degelijke vereniging in het leven te roepen, die de belangen de kul- Onze vierde moeilijkheid is de leden, turele ontwikkeling en de ruilmogelijkheden Hierdoor willen wij echter niet bedoelen zou waarborgen van de vele philatelisten (jat er geen verzamelaars zijn in onze ge uit de gewesten Aalst - Garaardsbergen - westen. De statistieken en de gegevens waar- Herzele - Nederbrakel - Ninove en Zottegem over we beschikken zouden U zeker verba zen; er zijn inderdaad veel postzegelverza- Om hieraan gevolg te geven heeft ons be- meiaars, doch het juiste getal is moeilijk stuur een organisatie gecreërd die aan al de aan te geven omdat er een zeer grote ver wensen van onze verzamelaars zal kunnen scheidenheid bestaat in het verzamelen van voldoen en die hun mogelijkheden zal bie- zegels, den waaraan zelfs de grootste optimisten niet zouden durven denken. We hebben bijvoorbeeld de gewone phi latelisten, de thematiekers, de marcophilis- Ons bestuur had 4 grote moeilijkheden te ten en de maximaphielen. Deze worden op overwinnen, namelijk: de' financies de hun beurt nog eens onderverdeeld naarge- organisatie zelf het lokaal en de leden lang hun specialiteiten. Voor wat de financies betreft kunnen wij U mededelen dat alle moeilijkheden uit de Onze nationale leuze «Eendracht maakt weg zijn gezien de grote steun die wij van macht» is bijzonder van toepassing in de verschillende firma's en ereleden mochten philatelie Men moet hier kunnen rekenen ontvangen. Ook het tweede punt, namelijk op de samenhorigheid en de samenbunde- de vele moeilijkheden die gepaard gaan met ling van alle krachten van de philatelisten; de oprichting van zulkdanige organisatie dit is in hun eigen belang Tot onze spijt hebben wij weten te overwinnen. Voor wat moeten we U mededelen dat juist deze hob- betreft punt 3 bestond de moeilijkheid hier- by «het verzamelen van postzegels» op be- in een lokaal te vinden die alle verzame- schamende wijze wordt uitgebuit en dit laars kon bevredigen en dat tevens zou ge- juist door de schuld van de verzamelaars legen zijn ongeveer in het centrum van al zelf omdat ze niet verenigd zijn in een club de bovenvermelde streken. Na onderhande- die ten allen tijde hun belangen en ook hun lmgen in onze keuze uiteindelijk gevallen geldbeugel verdedigt, op «DE KALVAAR» Steenweg op Ninove te Voorde. Met de vaste overtuiging dat alle verzame laars ons hun vertrouwen zullen schenken Dit lokaal ligt ongeveer in het midden en in de hoop dat onze inspanningen van van al die streken en kan zeer gemakkelijk vele dagen niet vruchteloos zullen geweest bereikt worden. Het past hier dat we dhr. zijn, hebben wij een vereniging gesticht on- P. Vande Noortgate hierom danken omdat der de benaming: hij bereidwillig zijn zaal ter onzer beschik king stelt en vooral omdat hij ons zijn flin ke steun op alle gebied heeft toegezegd. Mis schien zullen velen de opmerking maken dat het lokaal niet bereikbaar is voor ver zamelaars die over geen eigen wagen be schikken. Deze opmerking hebben we ech ter overwogen en zijn overtuigd dat dit de kleinste moeilijkheid is. Daar zeer vele philatelisten over een auto beschikken zijn VERBOND ZUID-VLA ANDEREN MARCOPHIL - Lokaal «DE KALVAAR» Steenweg op Ninove Voorde Telefoon: 054/504.10 We doen beroep op alle verzamelaars uit ze ZEKER ALLEN bereid de leden die over de hogervermelde gewesten om hun als lid geen voertuig beschikken naar de vergade- te laten inschrijven Zoals reeds gezegd, ring te brengen en daarna terug naar huis volstaat het hun naam en adres schriftelijk te voeren, We willen U hier terloops later, of telefonisch aan dhr. P. Vanden Noortgate opmerken dat onder de philatelisten nog al- snede te delen. Per kerende post zullen ze tijd «de ware en echte geest van kameraad- alle gewenste inlichtingen bekomen STELT TENTOON SCHILDERIJEN - GRAFIEK SOCIAAL CENTRUM IMMERZEELDREEF AALST 27 - 28 en 29 JUNI 1964 speciale dienst voor werkverschaffing zal ingericht worden. Iedereen weet dat de techniek met grote schreden vooruitrukt, zodat talrijke voor drachten werden georganiseerd over de nieuwe werkwijzen, specifieke moeilijkhe den, verbeteringen en andere. Leraars van de VTSA stellen zich bereid willig ten dienste van de leden om hen te vervolmaken in het veelomvattend en vèel eisend beroep Culturele werking is even min vreemd aan de activiteiten van de bond; de toneelgroep «Arbeid en kunst» trad reeds op ten voordele van de bond. PROGRAMMA 9 u. 45 Verzamelen in de school 10 u. H. Mis. gecelebreerd, in de kapel St Annalaan door E.H. Janssens. 11 u. Academische zitting in het auditorium der school, met gele genheidstoespraak door de Hr. Versti- chelen, Techn. ing. afdelingsoverste bij firma Vynckiers. 13 u. Feestmaal 15 u. Bezichtigen der werken onzer ge diplomeerde studenten, afdel. gereed schapsmakers. Frans BRECKPOT, thans 72 jaar, dit een tijdspanne van 50 jaar, 1.058 maal bit schonk, wordt op zondag 28 juni 1964 Erembodegem luisterlijk gevierd, door Ur plaatselijke vriendenkring der Bloedgp Nc< in aanwezigheid van afgevaardigden var de vriendenkringen uit heel het land, Br de Ere-Voorzitter de Fraipont en voorzj Steens, van de Bond der Bloedgevers België. Hij wordt te 12 uur plechtig op gemeentehuis ontvangen door Burgemet BOEL, voorzitter van de plaatselijke Bit geversbond, omringd door het voltallig ij De penkollege en talrijke bewonderaars, wai WEE een banket te zijner ere plaats heeft IB van 1 zaal «Bruylandt», Denderstraat. Bij dezej legenheid wordt Frans Breckpot tot de- ste ere-burger van het Bloedtransfusie tram Louis Steens, Aarschotstraat 108, Ei sel, benoemd. De schoonste hulde, die deze edele man kan gebracht wordenj zijn voorbeeld te volgen: een grote blo« zameling wordt op 28 juni ingericht van i tot 12 uur in de gemeentelijke jongenssci Dorp; bloed geven is niet gevaarlijk v normaal gezonde mensen, U kunt er mensenleven mede redden; de kandia ondergaan trouwens een volledig medt onderzoek. oOoi WEKELIJKSE BALANS D VERKEERSONGEVALLEI VAN 15 TUT 21 JUNI 1.514 verkeersongevallen A met 21 doden 3, m witte In de periode van 15 tot 21 juni zij: bloer de wegen en in de agglomeraties waar) 7; to toezicht op het verkeer door de rijks» 15-23 wordt uitgeoefend 1.514 verkeersongeluk selie vastgesteld. Bij deze ongelukken kwa spina 21 slachtoffers ter plaatse om het levenj j04; wijl er 197 ernstig en 746 licht gewond! soepl den. oude der I Gedurende het weekeinde gebeurde* kens' 553 ongelukken, met 13 doden ter plaatt 89 ernstig gewonden. De voornaamste oorzaken van de doé ke ongelukken zijn de volgende: geva» voorbijsteken (7 doden); overmatige f 8<?bo heid (drie); niet stilhouden bij verkei Celei ken «stop» (1); geen voorrang rechts ('e 2 leend (1); andere oordeelsfouten of g* Aft aan aandacht bij de rijbewegingen 2i Ui pen(3) andere omstandigheden (3). te A terw Hier volgt de verdeling van de ongevj Sc per provincie Brabant 280; West-Vlal plak! ren 173; Oost-Vlaanderen 206; Antwfj lukw 117; Limburg 123; Luik 172; Lnxemburj Henegouwen 281 en Namen 88. KEUKENGEHEIMEN EEN NIEUWE KOELKAST dat men ze in de koelkast zet: een koelkast is beslist niet geschikt om snel iets koud te maken, zij dient om iets koel te bewaren. Plaatst men een warm voorwerp in de kast, Diegenen onder u, die reeds jaren een dan kan het soms een dag duren voor de koelkast hebben, weten wat een heerlijk temperatuur van de kast weer op peil is bezit dit is, vooral in het warme seizoen. De tijd is voorbij, dat men een koelkast als een Zuivelproducten kan men het beste goed luxe beschouwde. Vooral in huizen en ap- afgeschermd bewaren, want zij nemen ge- draaiende en er voor zoreend dl partementen, waar men niet over een frisse makkelijk geuren op van andere spijzen. Om n(j mJt'nat wordt of ujt de t valt kelder beschikt is zo n kast in de zomer bij- deze overdracht van geur te voorkomen is na even noodzakelijk als een verwarmings- het trouwens aan bevelens waard sterk geu- rende artikelen in plastic zakjes of iets der gelijks op te bergen. Wat is er tegen te doen? Zet ze niet op de tocht, dat verg» gevaar voor ongedierte; ontdekt u, dat niet-bloeiende pil luis hebben, spoel ze dan een paar I ama achter elkaar af onder de koude i ven Houdt de plant op haar zij onder de A verg schii den Aals zich Ei seiz< film die apparaat in de winter. Geen wonder dan ook. dat er in ons land jaarlijks duizenden koelkasten aangeschaft worden. Behoort u dit jaar tot de gelukkigen, bedenk dan dat Men kan een koelkast niet voor alles ge- ter buiten de kast bewaren en bananen ver loochenen hun tropische aard niet. Maar de meeste groente- en fruitsoorten blijven in de DE WERKLOOSHEID Tijdens de week van 7 juni tot 13 juni werden er per dag gemiddeld 21.441 volle dig en 11.686 gedeeltelijk werklozen gecon troleerd, hetzij een totaal van 33.097 werklo zen. Vergeleken met de vorige week werd een vermindering van 377 volledig en van 199 gedeeltelijk werklozen genoteerd. LOTENLENING 1953 Bij de 584e trekking van de lotenlening 1953 is een lot van 1.000.000 F gevallen op obligatie reeks 3243 nr 475 en een lot van 250 000 F op obligatie reeks 2035 nr 678. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 F. een koelkast zo geplaatst dient te worden, bruiken. Eieren bijvoorbeeld kan men be- dat de lucht er aan alle kanten langs kan. Bij voorkeur dus niet in een nis of in een muurkast. En ook niet op een warme plaats. Een nieuwe koelkast dient eerst goed te koelkast langer goed dan daarbuiten, mits worden schoongemaakt, de ïjsladen moeten men ze op de minst koele plaats nl. onder met schoon koud water worden gevuld voor in de kast opbergt, men de steker in het stopcontact steekt. Na 3 tot 24 uur is de kast voor het eerst op ONZE KAMERPLANTEN temperatuur; dan kan men hem langzaam vullen. Zet vlees, vis e.d. zo dicht mogelijk q DjE LUISJES bij het koellichaam, zo mogelijk er vlak on- weest voorzichtig met bestrijding! delen. Sommige planten worden er van vooral varens. Een huismiddeltjf in het begin goed helpt is zeepspiritus. is het recept: 20 gr zachte zeep in II water met 10 gr. spiritus, waarin 1 g' cylzuur is opgelost. Bespuit de plante keer per week; V tont N sommige planten hebben last var' luis, die onder een bruin schildje zit gelmatig 't sap uit de plant zit te U merkt het als op het tafeltje of op d sterbank onder de plant een glimmend verige aanslag ontstaat. Dat is honini die door alle luizen wordt afgescheide planten zien er slecht door uit. Die Het is niet prettig om tot de vaststelling is niet gemakkelijk te bestrijden, e' gebruik dan deze ruimte voor diepvriesar- te komeni (jat uw m0oie kamerplanten onder trouwens de wolluis, een met wit pit tikelen die men zo ongeveer een week kan de jujs zitten. Niemand weet waar ze opeens dekt stukje ongedierte. Bij die dopluis bewaren, vruchtenslaatjes, ijsmengsels, van(jaan zijn gekomen. Maar mooi is het eerst het schildje verwijderd worden enz- geenszins en bovendien ook slecht voor de plekjes evenals die van de wolluis a» planten, vooral voor de jonge toppen en pen met een penseeltje met spiritus} In het algemeen moet men spijzen, die scheuten plaatsen waar de bladluis zich bij voorzichtig, want het is ook slecht v> zijn gekookt, eerst goed laten afkoelen voor- voorkeur bevindt. plant. der. Indien er in het koellichaam ruimte is,

De Gazet van Aalst | 1964 | | pagina 2