2e en omstreken Vroede vaderen palaberen tijdens verlofperiode Rend de Aalsterse Beïforttoren wie wilt ue ontuindingï Lezerstribune NEC SPE, NEC METU r t k rt tk in k o n 1 til H Gazet van Aalst VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK. 3 maandab. (i maandat). 62.50 F 120,— F Jaarabonnement 230,F Postrekening 881.72 Telefoon 241.14 20e JAARGANG Nr 55 Donderdag 16 juli 1964 2,50 F HET NUMMER STATIONEREN OP HET STATIONPLEIN AALST KRIJGT STRAATV EEGMACHINE HERWAARDERING VAN BURGEMEESTER- EN SCHEPENAMBT antwoord: 2.340.768 F. De raadsleden schenen reeds met nun oplossing voor te vinden. Er zijn nu eenmaalkas over het tweede kwartaal 1964: met als gedachten bij de verlotpenode te zijn. want vluchtheuvels te weinig op het Stationsplein ontvangsten 105.988.374 F als uitgaven, nel werd een gezellig onderonsje waarbij waardoor men verplicht is geweest de staan- 84.5(h.9ö7 F saldo: 21.483.407 F kasgeldfonds ane punten zonder de minste tegenspraak p»aaisen van de autobussen naar de Nijver- 2.000.000, verantwoord: 23.483.407 1 werden goedgekeurd Alles scheen dan ook neiüslraat over te schakelen. Burgemeester Proces-verbaal van kasnazicht van het weinig tijd in beslag te zuilen nemen, tot Blanckaert voegde er aantoe dat het toch stedelijk zeiistandig bedrijf voor waterbede- het P.V.V. raadslid Wellekens plots »le aan- met opgaat van de bussen in rijen te laten ling over het tweede kwartaal 1964 ontvang- gename sfeer verbrak met een interpellatie :..nuiven om hun reizigers al te zetten sten: 6.958.731 F, uitgaven: 5.117.963 sal- over het stationeeiprobleem op net Stations- oi op te laden. do: 1.840.768; kasgeldfonüs: 500.000 1 ver- plein, llij had een klacht in de bus gekre gen van de drankhuisuitbaters en andere nenngsdoenden van het Stationsplein die hem een protest lieten geworden betreffen de de nieuwe autobusregeling op het Sta- uonspiem. Deze neringdoeners beweren, misschien wel terecht, dat zij een zeker fi nancieel vernes njuen nu de bussen die vroe ger op t Stationsplein nun staanplaats hau- uen nu verpncni zijn in oe Nijvemeiussu aai te parkeren, waardoor zij geen Klanten van ue oussen meer op bezoek krijgen. Om zijn mening van deze voor hem ongunstige re geling te slaven voegde de h. vveiiekens er nog aan toe dat de reizigers van de bussen nu bij de aankomst meer dan 150 meter Het verkeer zou hierdoor natuurlijk be- .emiuerd worden. Dus moet de oplossing van - ingevolge de verhoging van de aanbe- dit probleem op een andere manier gezocht stedingsprijs voor de wateileidings wer en worden en daarom heen aan de labnek Honda, bleek het krediet on- een Khrijvèn gericht aan toereikend, zodat er een begrotingswijziging stuur reeds üe N. M. B. S. voor het wegnemen van cru jogde normen naast het sta- ju aldaar dan parkeerplaatsen voor de bussen op te richten. Alen heeft tot hiertoe nog geen antwoord gekregen, zo dat niemand voorlopig aan deze toestand iets diende voorzien. In vroegere begrotingen werd reeks een bedrag van 2.2ÜÜ.0ÜU F vastgelegd, de eindafrekening bedraagt ech ter 2.320.377 F zodat er een bedrag van 120.377 moet aantoegevoegd worden. i_en zestal H.P.L. lampen kan verhelpen. De burgemeester belooft in geplaatst worden in de Kroonstraat 1 1I.P.L. ge ai uai men verder de voile aandacht lamp op de hoek van de Groenstraat en Ra- aan deze zaak zal besteden... penstraat. Voor de rest werden alle punten in een Nadat een demonstratie werd uitge moeten afleggen om het station te bereiken, vlug tempo en onder algemene goedkeuring voerd met een nieuw mode van straa veeg- wal ook eon zeker tijdverlies met zich .„gehandeld: '»aclime, dat algehele voldoening heeft ge- hiengi. Burgemeester Blanckaert diende de mterpellant van antwoord met er op te wij- zen dat het stadsbestuur dit probleem reeds JUIU m handen heeft genomen en ook reeds veie voetstappen heelt gedaan teneinde er een schonken, staat mets meer de aankoop van Het procesverbaal der raadszitting van (leze maciune in de weg. Deze zal dan ook bij de betrokken gespecialiseerde firma aan- oiondaf'stand op het stedelijk kerkhoi gekocht worden, voor een bedrag van Procesverbaal van nazicht van de stads- 485.000 F. Vervolg laatste blz. DE-C.V.P. AALST EN DE AS. GEMEENTEVERKIEZINGEN ln een recent verkiezingspannict van de w geen de P.V.V. ol een andere paitij volksunie Aalst, wordt gezmsspeelu op een uus geen kans. tg. akkooru tussen ue nuidige Aalsterse eef. pel] le».| sell bestuurkoailie C.VJ'.-B.S.Jt'. met betrekking lot de eerstvolgende zes jaar. Een onzer medewerkers ondervroeg hier over C.VF. voorzitter Marcel de Bisschop: Mijnheer de Voorzitter Twee weken geleden verspreidde üe Volksunie, die als jonge party voetstappen schijnt te wagen op net plaatselijk politiek pad, een strooibneije. Wat dit briefje inte ressant maakte was de formele bewering dal de leden van de huidige bestuursmeei- derheid reeds een akkoord hebben afgeslo ten om verder een bestuurskoalitie te vor men. Wat is de waarheid. U sprak van een jonge partij, dit onder stelt ook politieke naïviteit, eigenlijk doel dit me denken aan een gezegde van mijn goede vriend Bert D'haese. Hierin bedoelde hij zeer idealistisch in gestelde personen die met de werke lijkheid en vooral de politieke moge lijkheden geen rekening schijnen te houden «Marcel», wanneer ge ooit men sen nodig hebt, om met de beste bedoe ling een politieke stommiteit» uit te halen gaat dan tot die mensen». Al- coii hun bewering geeft reeds unj.. van naïviteit. Iedereen weet toch dat bij ons de kiezer souverein is, op 11 oktober zal de aalsterse kiezer toekom stig», gemeenteraadsleden verkiezen, die zullen beslissen over de bestuurs- meerderheid van 1965 tot 1971. Ge ontwijkt de vraag, Mijnheer de Voor zitter, zij bedoelen met de toekomstige ge meenteraadsleden, maar wel de partijen. De partij bedoelt dat wil zeggen voor mij de C.V.P. Kijk eens C.V.P. af deling Aalst heeft zowat 1200 leden, deze hebben 56 partijraadsleden aan geduid. Of ge het nu gelooft of met bij ons is het waarlijk demokratisch, voor wat de partij aangaat. Nu ben ik bereid U de 56 namen te geven, U kunt ze man voor man en vrouw voor vrouw gaan ondervragen. Bestaat er dan werkelijk geen enkele overeenkomst. Pardon de P.V.V. zit op de wip, dit maakt de sterkte van naar poSiUe maar ook de P.V.V. heelt het proces van üe evolutie ondergaan. Haar sterkte ligt in haar zeer syndikaie vleugel, die overheersend is, vooral in het Aalster- se. Anderzijds zijn er ook nog ouwe li beralen getint met een matig anticie- ncaüsme. in de grond ieeit deze par- Dat is goed. Al duurt het soms wat lang voor ons, die maar een stuk van een eeuw te leven hebben, dat geeft niet veel; tien jaar verdwijnt gauw in zeven eeuw. Maar herstellingen aanbrengen in tweede helft 20e eeuwse stijl aan een 13e eeuws gebouw, daar kunnen wij ons toch moeilijk bij neerleggen. En over de verhouding in zich, van de plaat: de wijzers lijken ons toch maar ruw afgescherpte t.e brede, planken; al verbe tert de verhouding wat bij de belichting in 't donker. Was het bestaan, in de middeleeuwen, van een centrale, acurate tijdsaanwijzer van een absolute noodwendigheid, dan betwij felen wij toch of dat bij de armbanduurwerk •dragende mens van heden nog ?o noodza- Ons belfort is een mooi gebouw. Daarme- kelijk is. Wij vermoeden zelfs dat meerde- de gaan zelfs jonge mensen akkoord. re Aalstenaar het Belfort wel met helemaal En het bijzonderste kenmerk is wel de betrouwt om zijn trein te halen, en dat de sierlijkheid en de onderlinge verhouding blik naar omhoog eerder traditionneel en DE WIJZERPLAAT en harmonie der componenten. sentimenteel is. dat bij de naderende gemeenteverkiezingen en (vooral) parlementsverkiezingen in som mige politieke gelederen op hoogst eigen aardige wijze wordt gemaneuvreerd. Een voorbeeld hiervan is de herrie rond het geval Coppieters n.a.v. diens hartstochte lijke toespraak op de 11 Juli viering te Me- chelen. Terloops: Als er ooit tegen een ge- tij meer van politiek opportunisme, dan schrijf moet geprotesteerd worden dan is het basis van een werkelijke doktnne* tegen dit van de Mechelse btaudaardiczer, Ze presenteert haar politiek als een die de integere Maurits Coppieters klakke loos ervaii beschuldig zich zeil' en niet Om het zacht tut te drukken, die eigen- Almeteen denken wij dat wij gelukkiger schappen kunnen wij niet toekennen aan waren met onbeweeglijke wijzers op een de zoals reeds uitgedrukt rondborstig- plaat in stijl met het gebouw, dan met deze heid en plancher-lattigheid van de nieuwe ons inziens, wansmakelijke acuratesse al wijzerplaten. zien we liefst de oude wijzers het uur aan geven. Elke bouwstijl, in zijn beste uitdrukkin gen heeft zijn schoonheid. Zo wij, telkens Wij zouden heel benieuwd zijn, langs wij over de markt komen, er deugd aan be- deze weg te vernemen, wat de betalende leven naar ONS BELFORT te kijken, kun- oudere Burgers, en ook en vooral de jon nen wij ook genieten van andere geslaagde geren, denken van deze verandering, constructies van deze tijd; het ene sluit het andere niet uit. Wij twijfelen echter aan Naar wij vernemen is de persoon die 1 de wijsheid een eerbiedwaardige dame van voor deze veranderng instond, ook gelast de 13e eeuw te willen verjongen met een met de restauratie van ons het zij mij 20 eeuws uurwerk. Ons dunkt, zij moet, zich vergeven een verouderde uitdrukking te ge- wel geergerd gevoelen, 'k Weet niet waar- bruiken zo geliefd Belfort belast. Wij om, maar na zonsondergang doet het Bel- aanvaarden graag zijn competentie terzake fort, van op de Botermarkt gezien, me den- doch moeten bekennen dat wij, voorzichtig- MEN kau zich van de indruk niet ontdoen ken aan Karnaval heidshalve, een beetje ons hart vasthouden VLAANDEREN EERST Dit is een zeer pertinente vraag, laat me eerlijkheidshalve genuanceerd ant woorden. We moeten aanvaarden dat geen en kel van de drie traditionele partijen er moet aandenken nog de volstrekte lober meerderheid te halen. Een gunstige toestand, als in 1946 zal zich zo gauw niet meer herhalen, weet U dat de C.V.P. in '58 in procenten uitgedrukt, meer stemmen ophaalde als in 46, en toch met de meerderheid in zetels kon bekomen. Er zal dus noodzakelijk een koalitie zich vormen. Anderzijds is de verstandhouding in het schepenkollege zeer goed en staat van het programma opgemaakt in 58 nog veel voor de boeg louter zijn, suivant ia tete du client. Liberaal synüikaiisme is toch een te genstelling in woorden en in feiten. Maar eerlijkheidshalve moet ik dit toe geven, als oppositiepartij in de gemeen teraad heelt de liberale partij of liever üe P.V.V. buitengewone verdiensten. Laat me de franse tekst «ïls ont bien merite de la patne» parafraseren in: üe P.V.V. gemeenteraadsleden hebben als oppositieleden hun plicht geoaan. Persoonlijk wil ik er bijvoegen dat j ik meer begrip heb voor de genuan- ceerde houding van de Heer ue Stob- j beleer, dan voor het quasie stelselma tige «Njet» van de leider van de P.V.V. fraktie, die dan regelmatig door zijn groepsleden opgevolgd werd. Maar dat schijnt nu eenmaal de rol te zijn van de oppositie. Veel begrip heb ik daar niet voor, want ik heb nog nooit in de oppositie gezeten in de raad. Onderstelt nu dat de C.V.P. in de ge meenteraad in de uppositie geraakt, zal zij dan een andere houding aannemen Pasop ik kan hier alleen' een persoon lijke opinie weergeven nu ik heb de reputatie van zowat een eerlijk menen de naive politieker, en op basis van deze opinie kau ik me nu iets meer veroorloven. Rechuit gezegd, in mijn hart heb ik dikwijls moeten beamen, wat door de P.V.V. naar voor gebracht werd. Maar men zit m groepsverband, en men heeft met zijn eigen stelling te verdedigen, maar wel die van zijn groep. Hierom uit den band springen is uit den boze, men bekomt mets en men zijn groepsleden, in dit verband wil üc thulde brengen aan mijn vriend krniel Rubbrecht, die in zeer moeilij ke omstandigheden zijn trouw heeft bewezen. Als er wat aan het oude Belfort versie- glazen deuren, aangedreven door een elek- ten of vervallen is, dan dient dat hersteld, trisch oog, vinden wij heel praktisch in een Wij Burgers, houden eraan en betalen modern gebouw. Doch wij zouden niet daarvoor opcentiemen. Zo is gebeurd met graag ONS BELFORT daarmede gezegend het klokkenspel. De meteen aangebrachte zien. verbetering schaadt niet aan het geheel. In tegendeel. De maanhol werd terug geplaatst L. KIECKENS Wat zijn uw vooruitzichten voor 11 ok- Optimistisch en ik zie reeds lachende gezichten rijzen om die bewering. Ik hoop dat de beste het zullen winnen en de beste dat zijn de C.V.P., die met een durvend en verwezenlijkbaar pro- Vlaanderen eerst te dienen». Want als er in het naoorlogse Vlaanderen iemand is geweest die belangloos en met de inzet van zijn volledige briljante persoon lijkheid de Vlaamse gemeenschap heeft ge diend dan is het wel deze gewezen leider van de Vlaams Katolieke Scoutsbeweging. lu de katolieke Vlaamse kringen zal de achting en waardering die men deze VVB voorman toedraagt er niet op verminderen opdat hij er zou menen goed aan te doen (voor Vlaanderen) op het partijpolitieke vlak een rol te spelen. Waar dan ook... Dit gezegd zijnde, kan men met anderen beamen dat M. Coppieters zich in het vuur van zijn overigens schitterend betoog te Me- chelen heeft vergallopeerd. Partijpolitieke propaganda op 11 julivieringen zijn eerder een steen des aanstoots. Daarenboven heeft geen enkel partij het monopolium van de Vlaamse beweging. Hoogstens zou men kun nen beweren dat sedert de 2e wereldoorlog de PVV en BSP de Vlaamse zaak niet heb ben gediend, voortdurend gemaneuvreerd als zij worden door hun Brusselse en Waal se vleugels. Waarmede wij geen afbreuk willen doen aan de waarde van het indivi duele flamingantisme van sommige PVVers en BSPers in onze gewesten. Inmiddels staat men voor de paradoxale toestand dat de drukkingsgroep die de Vlaamse Volksbeweging toch steeds beoogt te zijn het slachtoffer dreigt te worden van bepaalde partijpolitieke berekeningen. Want de waarheid is dat zowel in de CVP als in de Volksunie sommigen aansturen op de parlementaire kandidatuurstelling van ver schillende VVB-v oormannen in de resp. par tijen. Dit schept een zeer onbehaaglijke toe stand. In de meeste gevallen menen deze mensen uit de CVP en Volksunie het goed. Blijft evenwel de vraag of zij hiermede niet onbewust medewerken aan de ontwrich ting van de Vlaamse Volksbeweging als aktieve politieke groep wier voortbestaan voor Vlaanderen BELANGRIJKER is dan twee a drie nieuwe parlementairen die via CVP of Volksunie volgend jaar hun intrede zouden doen in Kamer of Senaat. Tenzij sommigen dan toch de ontbinding van de VVB in een nabije toekomst beogen. Aalsterse teen-agers anno 1!)12 in de toenmalige Rue Leopold ofte Kattestraat. Waar is de tijd DISTELS EN NETELS een koeboertje dan staat hij dadelijk op het boekje, maar wie meester is heeft veel te zeggen en onze stad kan er zich toch zelf niet op zetten Een boerke uit Mijlbeke. BUS Nr. 2 Bus nr. 2 komt dus niet meer over onze Grote Markt. Alle busgebruikers uit Mijl beke alsook dezen van de kant onzer stad gelegen naar Hofstade toe, ondervinden hiervan het meeste nadeel, want het is toch voor cle meeste zaken dat men m het centrum moet zijn. Wie nu uit Mijlbeke naar onze Grote Markt moet, kan rond de Varkensmarkt afstappen, gebrekkigen en ouderen blijven dan best thuis. Als protest tegen deze maatregel ziet men nu ae Mijl- bekenaars met de schoenmakerstrein naar de stad komen, de maatschappij nu et heel gramma uitpakt. Aalst kan kiezen Reeds heeft de wijze Mter. II. Borginon ge- tussen een dode stad of een dynamisch waarschuvvd op en recente raadsvergadering vooruitstrevende stad, wie het laatste van de VVB te Brussel. Het wordt dan ook verkiest hoeft niet te twijfelen hij hoog tijd dat klare wijn geschonken wordt, stemme C.V.P. Wie eens en prachtverzameling van mil- zeker reeds de felle weerslag in haar ont- joenen bloeiende distels en netels wil be- vangsten ondervinden, wonderen, make eens gerust een wandelin- Hit getje langs de Aalbrechtiaan in Mijlbeke. Wie onzer stadsbestuurders helpt dit Op en langsheen de oude stortplaatsen zal euvel herstellen Denkt er aan, is wel- hij in bewondering staan voor deze vreem- dra kteztng en met wat reklaatn zon hier de en pracht,ge flora Volgend jaar zijn 'eel stemmen te winnen en M.jlbekenaars alle velden en weiden van Mijlbeke van aJn 8een ondankbaren deze woekerplanten vergeven. Ziet men slechts een mager disteltje op het erf van Busgebruiker.

De Gazet van Aalst | 1964 | | pagina 1