TOKIO '41 TELEVISIEKIJKERS voor U... T.V. Kroniek Sport de zaak Serge Klein Logboek door HANS-OTTO MEISSNER DONDERDAG 20 AUGUSTUS 1964 VLAAMSE TV.: kan 2 en 10 lijnen 625 B 19,30 Tijd voor U 20.00 Joemaal 20.25 De Flintstones 20.50 Amerika kiest een president 21.50 Filmmagazine 22.30 Joemaal WAALSE TV.: kan 8 en 3 lijnen 819 B 19.00 Berichten 19.03 Canada-magazi ne 19.15 Gastronomische Ronde van Frankrijk 19.30 «Les Hommes volants» 20.00 Joemaal 20.30 «Grand Rue» 22.00 Le Carrousel aux Images 22.30 Joemaal FRANSE TV.: (Rijsel) kan 12 lijn 819 F 12.30 «Cette sacree familie» 13.00 Joer- naal 18.30 L'antenne est a nous 19.40 «Le pere de la mariee» 19.55 Mededelin gen 20.00 Joemaal 20.30 Intervilles 22.30 Joemaal NEDERLANDSE TV.: kan 5 en 7 lijn 625 E 15.00 Europese vorsten in ballingschap 16.00 «Ivor, het lokomotiefje» 19.30 Ba rend de beer 19.35 Cinematomobile 20.00 Joernaal 20.20 Memo 20.35 «Spiegelbeeld» 21.00 «Don Juan» 22.05 «De piano» 22.35 Dagsluiting 22.45 Joemaal DUITSE TV.: kan 9 lijn 625 E 17.00 Voor de kinderen 18.10 Berich ten 18.30 Rijnlands joernaal 19.12 Kommerciele televisie 20.00 Joernaal 20.15 «Eurydike» 22.15 «Die unbekannte der seine» 23.05 Das podium VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1964 VLAAMSE TV.: kan 2 en 10 lijnen 625 B 19.30 Ali en de kameel 19.45 De avon turen van Popeye 19.55 De weerman 20.00 Joemaal 20.25 Echo 20.55 «De stad in de duisternis» 22.10 Joemaal 22.20 War requiem WAALSE TV.: kan 8 en 3 lijnen 819 B 19.00 Berichten 19.03 Boutique 19.30 «Remous» 20.00 Joernaal 20.30 Thé- 5tre de la jeunesse: «Cosette» 22.15 Lec tures pour tous 23.05 Joemaal FRANSE TV.: (Rijsel) kan 12 lijn 819 F 12.30 «Cette sacree familie» 13.00 Joernaal 19.40 «Le pere de la mariee» 19.55 Mededelingen 20.00 Joemaal 20.30 Les incorruptibles 21.20 Nota's van een trip door Amsterdam 22.20 Joer naal NEDERLANDSE TV.: kan 5 en 7 lijn 625 E 19.30 «De dans van de futen» 19.50 De voetbal-entoesiast» 20.00 Joernaal 20.20 Achter het nieuws 20.45 Shirley in swing and sweet 21.10 Dick Powell Het klokkenmysterie 22.00 Mr. J.A. W. Bur ger zestig jaar oud 22.35 Joernaal DUITSE TV.: kan 9 lijn 625 E 17.00 Jeugdtelevisie 18.05 Vorschau 18.10 Berichten 18.30 Rijnlands joer naal 19.12 Kommerciele televisie 20.00 Joemaal 20.15 Amerikaner in Deutsch- land 21.00 «Ein Whisky zuviel» 22.00 Joernaal - kommentaar 22.20 «Schoenes wochenende» ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1964 VLAAMSE TV.: kan 2 en 10 lijnen 625 B 19.00 Luceat 19.30 Tijd voor U 20.00 Joernaal 20.25 De vader van de bruid 20.50 De johnny kraaykampshow 21.30 In het Dick Powell theater 22.20 De Triënnale van Milaan 22.50 Joemaal WAALSE TV.: kan 8 en 3 lijnen 819 B 19.00 Berichten 19.03 Cherchez la pe tite béte: Pleidooi voor de jager 19.30 International Detective: «De Zaak Carter» 20.00 Joemaal 20.30 «Honoré de Marseille» 22.00 «Alerte puits 21» 22.30 La Cave de Jazz 23.00 Joemaal FRANSE TV.: (Rijsel) kan 12 lijn 819 F 12,30 «Cette sacree familie 13.00 Joer naal 13.15 Je voudrais savoir 18.30 Des aventures et des hommes 19.00 Ma gazine voor de vrouw 19.40 «Le pere de la mariee» 19.55 Mededelingen 20.00 Joernaal 20.30 «Au nom de la loi» 21.00 Noix de coco 22.30 Alerte puits 21 23.00 Joernaal NEDERLANDSE TV.: kan 5 en 7 lijn 625 E 15.00 «De avonturen van Cristobal» 15.30 «De grote vlucht» 16.05 «Nada» 16.15 Huis, thuis, wonen 17.00 Jeugd- cirkus «Atleta» 19.30 «Sir Lancelot» 20.00 Joernaal - weeroverzicht 20.20 Brandpunt 21.00 «In de rommelpot» «Die aardige meneer Etienne» 21.30 «Maske in blau» 23.00 Epiloog 23.10 Joernaal DUITSE TV.: kan,9 lijn 625 E 14.00 Rijnlands joemaal 14.30 Voor de kinderen 15.00 Koch-klub 15.30 Jagd mit der kamera 16.00 Der film macht die musik 17.00 Funkamateurs in Muen- chen 17.30 Trompeten-serenade 18.00 Der markt 18.30 Rijnlands joernaal 19.12 Kommerciele televisie 20.00 Joer naal 20.15 Gala-premiere 1964 21.55 Joernaal - das wort zum sonntag 22.10 Berichten van de bnndesliga 22.35 «Schicksal aus zweiter hand» AMERIKA KIEST EEN PRESIDENT (Heden donderdag 20 augustus te 20u50) Met zijn boek The making of the Presi dent 1960 won Theodore H. White de Pulitzerprijs in 1962 en bleef zijn bestseller een jaar lang aan de top. White's boeiende reportage over de verkiezing van een presi dent in de Verenigde Staten van Amerika werd de basis van deze filmdocumentaire Dat ook de uitbeelding van de verkiezing van wijlen John F. Kennedy een staaltje van knap vakmanschap werd, is bewezen op het Zevende Internationaal televisiefes- tival van Cannes waar The making of a President werd bekroond met de Grote Eurovisieprijs. Over korte tijd zal opnieuw het zo Ame rikaanse gebeuren van de verkiezingscam pagne losbreken. Voor een Europeaan blijft het een vreemdsoortig en ongewoon vertoon. Maar lang voor de eigenlijke kiesstrijd de Republikeinse en de Democratische presi dentskandidaat tegenover elkaar brengt, zijn de emotionele gebeurtenissen waar te nemen. Dit te obeserveren deed Theodore White. Zijn onderzoek naar de «creatie» van de machtigste man in Amerika groeide uit tot een boeiende en objectieve hedendaagse brok geschiedenis. DE STAD DER DUISTERNIS (vrijdag 21 augustus te 20u55) «Eens gestolen altijd dief», zo zouden we met een oud volksgezegde het thema van deze politiefilm kunnen omschrijven. Drie gangsters overvallen 's nachts de uitbater van een pompstation. Een politieman daagt op en verwondt Nelson (een der gangsters), maar wordt zelf neergeveld. De gekwetste Nelson die ter plaatse wordt achtergelaten, slaagt er in zich tot aan het huis te slepen van Steve Lacey, een vroegere gangster die nu op zijn erewoord werd vrijgelaten. Steve is nu echter gehuwd met de charmante Ellen en leeft gelukkig als een eerlijk man. Het onverwacht bezoek van zijn vroegere mede gevangene bevalt Steve allerminst, maar Nelson bedreigt hem en Steve is verplicht een dokter, die na een veroordeling ge schrapt was en in het gangstermillieu te rechtkwam, bij de gewonde te halen... WAR REQUIEM (vrijdag 21 augustus te 22u20) Vijftig jaar geleden begon in de IJzer- vlakte de Dies Irae voor ontelbare jonge mensen. Onder hen bevond zich de Britse dichter Wilfried Owen, die enkele dagen voor de wapenstilstand in 1918 zou sneu velen. Al wat een dichter kan is waar schuwen schreef Owen, wiens aangrij pende poezie door Benjamin Britten werd vermengd met de teksten van de Mis voor de doden en het stramien werd voor de grootse compositie «War Reqiuem». In het «War Reqiuem», dat vanavond on der leiding van de toondichter zelf en van dirigent Meredith Davies wordt uitgevoerd met de beroemde solisten Peter Pears, Heat her Harper en Thomas Hemsley, heeft Ben jamin Britten op merkwaardige wijze de gedichten in de liturgische teksten weten te integreren. Dit afwisselend gebruiken van de recente oorlogspoëzie en de eeuwenoude liturgische tekst wordt muzikaal verklankt en onderstreept door het op verschillend plan bewegende solisten en kamerorkest, kinderkoor en orgel, volledig koor en orkest. Met nieif,de, vieemde sonoriteiten heeft Britten een angstsfeer weten uit te drukken hetzij in de stille verschrikking, bijvoor beeld het jongenskoor uit de verte in het offertorium, hetzij in het geweld, aldus met het panische koor op het «Plem sunt coeli». Bijzonder origineel en volkomen nieuw is het «Dies Irea», dat uitmondt in het enig mooie «Ten paradijze geleiden U de enge len» van een wereldvreemd koor boven het kreunende «Let us sleep...» van de gestor ven soldaten. SCHAKEN TE AALST Het is nu reeds twee jaar geleden dat de Aalsterse schaakklub PION opgericht in 1945, in een nieuw kleedje werd gestoken. Er hebben reeds verschillende schaakmani festaties in onze stad plaats gehad, die totaal open stonden voor het publiek. Zo is er op 30 augustus 1962 een simultaan seance gegeven door de befaamde le klasser B. De Bruyker en het jaar daarop een door schaakmeester Lcmaire. Op 19 mei 1963 geschiedde de grote mas sakamp op 100 borden in de feestzaal van ons stadhuis. Ondertussen is er nu ook al een tweede schaakklub opgericht. En toch moeten wij ervaren dat er te Aalst slechts een beperkte belangstelling bestaat voor het edele spel. We zijn er van overtuigd dat er van de velen die kunnen schaken in onze stad een groot aantal zijn, die niet op de hoogte zijn van het bestaan van klubs in hun omgeving en dat anderen nodeloos ietwat wantrouwig zijn. Vroeger werd het schaakspel bestempeld als een spel voor de oudere rijke burgerij; later werden de schakers zelfs als gekken en zonderlingen aanzien en bij de jeugd was het een wonder een schaker onder hen te vinden. Gelukkig zijn de tijden veran derd, het schaakspel heeft in alle kringen zijn .intrede gedaan, de beste prestaties worden door jongere mensen geleverd. Het is dan ook jonge mensen die wij nodig heb ben om te Aalst eer. sterke schaakgemeen schap op te richten. Schakers uit het Aalsterse, verborgen talenten, blijft niet langer verstoken, maar sluit U aan bij een klub, dit is altijd de eerste stap op het pad van de sehaakroein U die niet kunt schaken, we leren het U. Het is een spel dat fascineert, waarin de factor geluk uitgesloten is en waarin het aankomt op gezond verstand. Sluit U allen aan Schaakklub PION Lokaal Willy Bellon, Grote Markt 9, Aalst. Aangesloten bij de Belgische Schaakbond. Jaargeld 100 F Studerenden gratis. Speeldag donderdagavond. Schaakklub ROCHADE Lokaal De Vriendschap Kerkstraat 9, Aalst. Speeldag vrijdagavond. Caissa Aalst. UITGEVER G. Sanders, SCHOOLSTRAAT. 26 door Louis De Pelsmaeker KLAAR OF NIET Er heerst een nieuwe geest in de voet balwereld in en rond de Ajuinstad. In de eerste plaats omdat Eendracht Racing White heeft geklopt en men werkelijk voortreffe lijk voetbal heeft gespeeld, nu na de over winning op Vigor Hamme en dan natuur lijk door de bloei van de ploegen die in het spoor van de witzwarten lopen, met Volharden aan het hoofd. In het leven van Eendracht is echter vooral een kentering gekomen sinds Luc Vandenhenden in Beve- ren heeft gezien dat zijn jongens het sys teem met de buitenspelval niet onder de knie hadden. Toen hij aan de rust eenvoudig de mansdekking invoerde, zoals men het al jaren speelt, wist hij vermoedelijk zelf niet dat dan het nieuwe Eendracht op het voorplan zou komen. In elk geval de pres tatie na de rust op Beveren en de overwin ningen tegen Racing en Hamme bewijzen zeer duidelijk dat Eendracht niet in het sombere schuitje moet stappen zoals velen hebben vermoed. Men heeft werkelijk een ploeg hoewel momenteel nog troevvn in de lade moeten blijven, die toch heel wat ver sterking zouden kunnen brengen. Wij zien het immers zo basisspelers als Deconinck. Lockefeer, Suys, Van Gansbeke, Martens houden de koordjes en krijgen rondom zich enkele jongeren die verleden jaar al het vertrouwen wonnen en die thans met beide voeten in de fanionploeg kunnen komen. Welnu, indien Eendracht dat kan verwezen lijken, dan heeft men veel bereikt, want dan zullen alle leemten die de eenzijdige transferpolitiek heeft nagelaten werkelijk verdwenen zijn. En die meeval zou de ge- luksfee toch eens aan het gehavende Een dracht mogen schenken, want iedereen weet dat dit broodnodig zal zijn in de komende maanden Het is opvallend hoeveel voetballiefheb bers de inspanningen van VOLHARDEN naar waarde leren schatten. Voorheen was het een hele zaak voor de dirigenten om ie mand naar de Asserendries te lokken, maar sinds men een stoutmoedige transferpolitiek heeft aangekleefd en hierdoor ook de titel werd gewonnen, wordt het duidelijk dat Volharden de toekomst in het vizier heeft. En dat betekent zeer veel... DRIE BLOEMTUILEN werden in de bloe mentuin neergelegd door de Aalsterse jon- I geren. Hugo Cooman, soldaat aan de poort maar heerser op het wielerdomein te Merch- I tem, deed alle zorgen vergeten met een i glansrijke eerste overwinning, terwijl Ed- I ward Ernst liefst twee keer won in twee dagen, een referentie die zeer mooi is op een palmares, al is het dan nog zeer rijk, zoals dit van de Aalstenaar. Er zit nu stil- j aan wat muziek in de wielerrangen van de Ajuinstad en men mag dan ook zeggen dat de zwarte periode voorgoed achter de rug ligt... OI' VRIJDAG 21 AUGUSTUS TE AALST GROTE AVONDMEETING Na de zeer geslaagde jongerenkampen organiseert Atletiekclub Eendracht Aalst op vrijdag 21 augustus een grote avondmeeting op het terrein Osbroek (achter het stads park) met volgend programma Dames (juniores) 100 m. Heren seniores - juniores 100 800 1500 m en kogelstoten. Scholieren 100 800 1500 m, ver springen en kogelstoten. Kadetten 80 600 m en kogelstoten. Miniemen 60 en 600 m. Aanvang te 18u30. Vervolg van blz. 1. OVER GENEESMIDDELEN Onder de titel «Pleidooi voor een natio nale gezondheidsdienst», schrijft het socia listische weekblad «Links» o. m. «Met de reusachtige ontwikkeling van de farmaceutische nijverheid en de geleidelijke verdrijving van het magistraal voorschrift ten voordele van de specialiteit, is er een sector tot stand gekomen, waar de meest onvoorstelbare misbruiken heersen. De ge neesmiddelen kosten onnoemelijk veel te duur, omwille van de nodeloze kommerciele en publicitaire kosten, schandalige winst marges, enz. om niet te spreken van roya- ties die aan buitenlandse firma's uitgekeerd worden en «luxe» taksen op de invoer. GENEESHEREN EEN MENSWAARDIGER BESTAAN Men moet het met het standpunt van de steller van dit artikel niet eens zijn om met voldoening te kunnen vaststellen dat hier voor éénmaal nog wel in een socialistisch blad een bezadigde stem weerklinkt ten aan zien van de zware taak van een geneesheer. Steller wijst er inderdaad op dat in het kader van een nationale gezondheidsdienst «de alleenstaande huisarts, vaak afgestompt door een echt slavenleven, (in ploegverband n.v.r.) zijn ervaringen en meningen met kollega's zal kunnen konfronteren en aldus zijn kunde en kennis vervolmaken». Voorts «Het leven van de arts zal menswaardiger en interessanter worden meer vrijheid, meer kontakt met kollega's, geen geldelijke zorgen...» Kon men in de socialistische pers tijdens de doktersstaking niet lezen dat de Bel gische artsen vrijwel allen kapitalisten wa ren INTENSER JEUGDBELEID Zelfs een gewijzigde samenstelling van de Aalsterse gemeenteraad in acht genomen, mag geredelijk worden aanvaard dat de huidige bestuursmeerderheid zal gehand haafd blijven. Dat heeft niets te zien met politieke sekreten, het is een nuchtere vast stelling. De duurzaamheid van dit stadsbe leid biedt het voordeel van een planning op lange termijn. Waar het huidig bestuur ongetwijfeld reeds een aanvang heeft genomen met de aktiviteit ten bate van de jeugd, mag de hoop worden uitgedrukt dat dit voor de volgende zes jaar in nog grotere mate zal geschieden. Het ware aangewezen dat hierbij een of ander lid van het Schepencollege zich spe ciaal met de jeugdaktiviteiten zou bezig hou den. In de gegeven omstandigheden zou dit bij voorkeur de taak zijn van het Schepen ambt van sociale voorzorg en volksgezond heid en sport, ofschoon deze toewijzing niet j strikt noodzakelijk is. AALSTERSE GASTVRIJHEID Nu naar aanleiding van de jaarlijkse han delsbeurs te Aalst, duizenden vreemde be zoekers per auto zullen arriveren is het te hopen dat de verkeerspolitie van onze Dirk Martensstede vooral preventief zal optreden telkens een of ander automobilist door on wetendheid zijn voertuig verkeerd parkeert. In dit verband moge het voorbeeld van bepaalde steden ook te Aalst nagevolgd wor den. Zo bv. in de Duitse bierstad Munchen, waar ingevolge het intense verkeer de poli tie nerveuzer zou kunnen zijn dan waar ook. Wie er als vreemdeling verkeerd parkeert krijgt een vriendelijke verwittiging in dezer voege De stad Munchen is verheugt over uw bezoek alhier en groet u. Tot onze spijt echter staat uw voertuig op verboden terrein geparkeerd. Daar wij overtuigd zijn, dat zulks bij onwetendheid is ge schied, is er van boete vanzelfsprekend geen sprake, maar wij verzoeken u voor taan aandachtiger te willen zijn... Is het niet zo, waarde lezer, dat met zulke vriendelijke politionele begroeting, men onvermijdelijk goedgehumeurd de stad be zoekt en als het ware gaat sympatiseren met die politielui Hij kon inderdaad tevreden zijn over zichzelf. Hij had immers bij dit gesloten meisje 't ijs weten te breken Dat had hij aan zijn buitengewone mensenkennis te danken. Geheel opzettelijk had hij niet de minste aandacht geschonken aan haar lichamelijke bekoorlijkheden en inplaats daarvan een beroep gedaan op haar ver stand, waarvan hij zelf zo overtuigd was. Hij wist, dat zij het voor een persoonlijke ver dienste hield, intelligent te zijn, terwijl zij haar uiterlijke verschijning aan puur toe val toeschreef. Volkomen opgaand in die opvatting, was ze zo vergekomen, dat ze al le complimenten die men haar toevoegde over haar figuur en gezicht, als een soort belediging opvatte tegenover haar verstand Zij was er zich op een pijnlijke manier van bewust, dat alle mannen haar nabijheid en relatie alleen maar zochten vanwege naar uiterlijke verschijning. Niemand onder hen wilde zich op een verstandige manier met haar onderhouden, bij allen stond, meer of minder duidelijk, alleen maar de manne lijke begeerte op het gezicht geschreven. Birgit Lundquist kon maar niet begrijpen dat de meeste vrouwen, die over lichame lijke aantrekkingskracht beschikten, dit ge weldig vonden. Zij verachtte de onwaardi ge dochters van haar geslacht, die er tevre den mee waren, er zelfs trots op waren, speelgoed, ja, een voorwerp van vermaak te zijn voor de mannen, aan wier geestelijk leven zij niet deelnamen en ook helemaal niet deelnemen wilden. Zij zelf voelde zich als een persoonlijkheid, begaafd met ver stand en een zelfstandig leven. Als een man dit maar op de eerste plaats zou weten te waarderen, kon hij zo terloops ook nog wel opmerken, dat zij een knap meisje was. Maar alleen op de tweede plaats natuurlijk! Waarom geen van al de mannen, die toena dering tot Birgit zochten en daarbij altijd bot vingen, nooit geprobeerd hadden, haar met verstand te benaderen inplaats van met afgezaagde complimenten, was voor dr. Sor ge onbegrijpelijk. Volgens hem was het im mers duidelijk hoe het met dit meisje psy chologisch gesteld was. Andere mensen echter beschikten nu eenmaal niet over de gave van Sorge, om in hart en hoofd van hun medemensen te lezen als in een open boek. Maar doordat hij zelf met mensen wist om te gaan, zoals geen tweede dat kon, glimlachte Birgit Lundquist hem thans toe, zoals zij nog nooit een man had toegelachen Zo verliep alles dus, zoals Sorge het wenste. Als Tanaka er in zijn gelukzalige verwar ring op gerekend had, dat er nu al een af spraak zou worden gemaakt voor een on derhoud met dit schone schepseltje, dan vergiste hij zich, want Richard Sorge vond het beter, de Japanner nog een poosje in spannende verwachting te laten. Door de vraagstukken van de grote po litiek», zo richtte Sorge zich weer tot het meisje, «heb is helemaal vergeten, wat ik u eigenlijk wilde zeggen, voordat ik onze vriend Tanaka ontmoette. Het is echter maar van geringe betekenis en zou ook al leen maar iets zijn voor uw vrouwenpagi na...» «Dat is ook de enige pagina» merkte zij op, «die mij rechtens toekomt». Sorge sprak haar niet tegen, want zij hield niet van gesprekken die uitsluitend op vleierij ingesteld waren. «Juist daarom dacht ik aan u, toen ik vandaag de foto's van de grote poppenten- tentoonstelling vindt maar om de tien jaar toonstelling in Kyoto ontving. U weet, die plaats. U zou daar een heel aardig artikel over kunnen schrijven de foto's staan tot uw beschikking». Het jonge meisje straalde. «Men wordt niet jonger,» keerde Sorge zich met enige zelfironie tot de Japanner,» en men moet de jeugd aanmoedigen. Wat zou er anders van de pers terechtkomen?» «Daar merkt men weer aan», knikte Ta naka bewonderend, «wat dr. Sorge voor een uitstekend kameraad is voor zijn col lega's.» Alleen Sorge zelf hoorde de lichte on dertoon van twijfel die in de woorden mee klonk. «Ja, dat is hij,» verzekerde het meisje oprecht, «anders heeft mij nog niemand ge holpen ja, grapjes heeft men om mij ge maakt. Alleen omdat is in andere dingen belang stel als alle andere meisjes en de mannen die hen achternalopen». En ver achtelijk voegde zij er aan toe: «Die die nen immers alleen maar om pret te maken» Tanaka was te beleefd om hierom te lachen en Sorge wist te goed wat hij wilde. «Dus, Birgit, hoe is het...» ter zake ko mend, «wilt u de foto's zien?» «Natuurlijk natuurlijk!» «Wel tot spoedig dan.» nam Sorge af scheid van de verblufte Japanner. Birgit reikte de teleurgestelde man de hand, maar durfde niet uit eigen beweging te herinneren aan het beloofde interview. 'IN Tokio, trouwens in heel Oost-Azie, bestaat een ambassade of gezantschap niet alleen uit een groot gebouw, maar uit een groter aantal huizen en villa's, verspreid in een groot park, dat omringd is door een muur met een bewaakte toegangspoort. Men noemt het geheel een «compound». Ook de Duitse ambassade lag in zo een compound, waarvan het paleis van de ambassadeur het middelpunt uitmaakte: een ruim huis in de stijl van de eeuwwisseling. Daarnaast en daarachter lagen de villa's van de ambassederaad, de twee gezant schapsraden en het kleinere huis, waarin de ongehuwden, dus Ravensburg en de at taché Hertzei hun woningen hadden. Een gebouw van verscheidene verdiepingen, minder aanzienlijk echter, stond naast de ingang en bevatte de kantoren met uitzon dering van ambassadeur, die zich in het voornaamste huis zelf bevond. Achter aan de «compound» lagen de kleinere ge bouwen voor het personeel, de garages en werkplaatsen. Ondanks aanzienlijke uit breiding van het terrein en een aantal ge bouwen waren die nog niet toereikend voor alle leden van het personeel en enkelen van hen, zoals ook dr. Sorge, woonden bui ten de «compound». Voor de attaché's van de verschillende wapens van de Wehrmacht dus voor de vertegenwoordigers van het Duitse leger, van de marine en van de luchtmacht had men onlangs een nieuw ge bouw moeten oprichten, waarin wegens plaatsgebrek ook de onlangs in het leven geroepen Informatiedienst van Sorge was ondergebracht. Dit langwerpige gebouw lag in de verst af gelegen hoek van de «compound en was moderner dan de overige gebouwen, die voor een deel al historische betekenis had den, daar zij de eerste waren, die men in Japan in Euopese stijl had gebouwd. (Nadruk verboden) (vervolgt)

De Gazet van Aalst | 1964 | | pagina 4