2>e en omstreken Na de verkiezingen HET AALSTERS CULTUURCENTRUM KOMT ER!! Klein Logboek Rond de Aalsterse Burgeweesterssjerp NEC SPE, NEC METU Lanqs Jaagpad Dender ABVV sekretaris Van Droogenbroea geen kandidaat Gazet van Aalst VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK 3 maandab 62,50 F 6 maandab. 120,F Jaarabonnement 230,F BUREEL: SCHOOLSTRAAT 26, AALST Postrekening 881,72 Telefoon 241.14. 20e JAARGANG Nr. 83 Donderdag 22 oktober 1964 2,50 F HET NUMMER TE AALST Bestuursmeerderheid c.v.p. Van Sinay Lucien De Bisschop Marcel Ringoir Benom Claus Gilbert Du Four André Van der Veken Henri Daeleman Remi Willems Bogaert Etienne B.S.P. Van Hoorick Albert Blanckaert Frans Petit Silvia Vernimmen Willy Van Droogenbroeck Arijs Constant Nichels Alberic Oppositie VOLKSUNIE Rombaut Luc De Brul Frans Carlier Arsène Caudron Jan P.V.V. D Haeseleer Louis Waegeman Albert B*eckpot Van den Eede Rombaut Kamiel Sedert Sedert Sedert Sedert Sedert Sedert verkozen verkozen verkozen Sedert Sedert Sedert Sedert verkozen verkozen verkozen verkozen verkozen verkozen verkozen Sedert Sedert verkozen verkozen Sedert 1953 1958 1947 1953 1947 1959 1964 1964 1964 1947 1953 1956 1959 1964 1964 1964 1964 1964 1964 1964 1947 1953 1964 1964 1960 Goed nieuws voor de automobilisten uit het Aalsterse die af en toe in het rijtje staan voor het auto-inspektiege- bouw te Erembodegem. l-oto hierboven toont inderdaad een nieuw inspektiegebouw te Zele dat eerlang /al in gebruik genomen worden en waard oor de Inspektie te Aalst in belangrijke mate zal ontlast worden. Er is reeds veel gepraat en geschreven over het bouwen van een cultuurcen trum te Aalst, doch een zaak is zeker dat het huidige stadsbestuur de bouw van dit complex zal aanpakken. Het gaat hier om een reusachtige verwezenlijking die zelfs grotere steden dan Aalst niet zouden durven verwezenlijken. DE h. H. RAES KANDIDAAT BURGEMEESTER TE LEDE Coalitie C.V.P.Lijst Raes I Te Lede is een akkoord tot stand gekomen tussen de C.V.P. en de Lijst Raes. i Beide partnerss behaalden elk 4 zetels tij- dens de laatste verkiezingen. I Zoals reeds werd gemeld zal de burgemees- i terssjerp worden toegekend aan de h. Raes, die geen geboren Ledenaar is. De h. Raes is inderdaad afkomstig van I Erembodegem maar door huwelijk sedert vele jaren te Lede woonachtig. De twee fccheipenzetels gaan .krachtens het akkoord naar de C.V.P. met resp. de h. F. Roelants en de h. D. Lievens, welke laatste evenwel na 2 jaar zal worden opge- volgd door een C.V.P. raadslid die het ACW I vertegenwoordigt. De huidige burgemeester, Dr. Gabriels, i zal de gemeente blijven vertegenwoordigen in de mterkommunale maatschappijen. C.V.P. STEVIG te HAALTERT Burgemeester A. Vanderbuight blijft aan het roer I Te Haaltert zal een homogeen C.V.P. be stuur verder voor de volgende zes jaar aan het roer blijven. De C.V.P. verkozenen zijn j "lucl u^n de heren Arthur Vanderburgh!. Georges Do den' v00ral daar er 00k "erschdlende eul- I Leenheer, Armand Dierickx, Désiré Allaer, Frans Geeroms, Jules De Naeyer, Hutsebaut j De PVV behaalde 2 zetels, de BSP 1 en de Gemeentebelangen eveneens 1. j Voor de volgende zes jaar zal burgemees- ter Vanderburght aanblijven, over de aan- I wijzing van de 2 schepenambten werd door de C.V.P. nog geen definitieve beslissing getroffen. Feestelijkheden in het Opleidings centrum voor geestelijke brankardiers te Aalst Zoals ieder jaar hebben, ter gelegenheid van de dag van de Gezondheidsdienst van het leger, op 25 OKTOBER 1964, feestelijk heden plaats in het Opleidingscentrum voor Geestelijke Brankardiers, ondergebracht in de gewezen pupillenschool, Graanmarkt 3. Dit jaar gaan deze plechtigheden door in samenwerking met het stadsbestuur Aalst. Tc 10 uur kapel kazerne Plechtige H. j Mis, ter nagedachtenis van de leden van die ruim 120.000 werken zal bevatten. Langs 'zondheidsdienst, gesneuveld voor het Het is reeds ruim twaalf jaar geleden dat de tentoonstellingsruimten heeft men toe-1 va''' ?''anc'- architect Van Herrewt'ghe met de uitvoe- 8an8 tot het niveau van het auditorium, de j 11 uur Opstelling van de troepen ring op plan althans van een cultuur- balletzaa! en andere. Met de jeugdlokalen-op Grote Markt. centrum werd belast. Hij kent het centrum bibliotheek-poppentheater-battetzaal zal men Te 1115 uur Troepenschouwing door de reeds van de grondvesten tot het panora- tuurcentrum. Het centrum zelf zal echter inspekteur - generaal van de gezondheids- misch dak en wanneer straks op de terrei- de jeugd de weg willen tonen naar het cul- ^nst van het leger, nen van de Molenstraat de werken zullen hoofdzakelijk op twee grote activiteiten af-1 Toespraak door de korpskommandant aangevat worden, zal men een complex zien gestemd zijn: de bibliotheek en het audito- Uitreiking van eervolle onderscheidingen oprijzen, zoals er in ons land geen tweede rium. De bibliotheek werd ontworpen in sa-waarna défilé voor de personaliteiten bestaat. De bouwmeester die werkelijk een menwerking met de nationale raad voor het Tp 12 uur Ontvangst op het stadhuis, autoriteit is op het gebied van de toneel Dionotneo: wezen. ue open bibliotheek, in techniek heeft daarom de stadsschouwburg de omgev ng van de leeszaal en de jeugd- zelf, die toch het centraal thema is van leszaal st aat rechtstreeks in verbinding met dit centrum opgevat naar de meest moder- a"e ancie diensten die verband houden ne, ma:r ook de doelmatigste normen, en ^et gelijl loers. Daarentegen is op de bo- het glazen huis dat hier zal oprijzen is zo met de 1 leendienst, en bevindt zich op opgevat dat niemand drempelvrees zal heb- ven verdie. ing de ruimte voor weekbladen, ben. Men zal als het ware van de straat in 'eesza. voorzien, zodat het ganse cen- het centrum stappen, van het alledaagse le- trum in 1 :,e voor de gedachte van het boek ven iri de cultuur, in de initiatieven die wordt ge' 'uikt. Naast de ruime mogelijkhe- zullen genomen worden. Dus is het geplan- ^en op 1 plan van de tentoonstellingen de centrum niet alleen een behoefte voor 's 311 tnnmn te bereiken langs een rui- deze tijd, men wil er ook toe komen de omva! rijkste zaal van het complex. De noodwendihecen van de stad in de toekomst trapl: 11, met zeshonderd zitplaatsen, op te \angen. gevolgd inzake vorm en indeling, om- ontwerper heeft hier de modernste procé- dat dit auditorium, ook voor andere doel- Want zoals het culturele leven in de Kei- e,nde|1 zal worden. Zo zal men het zerlijke Stede thans bloeit, moet die toe- f aatsen kunnen beperken naar ge- I DODELIJK ONGEVAL Daniel Eeckhout, amper 22 jaar is dinsdag in de vroege ochtend ingevolge een verkeers ongeval om het leven gekomen. De jonge man die als technisch tekenaar verbonden is aan een bedrijf alhier, kwam met zijn scooter in botsing met een zware wagen, ter hoogte van de gasfabriek aan het jaagpad langsheen de Dender, in de richting van Hofstade. Met zware verwondingen werd het slacht offer overgebracht naar het stedelijk hospi taal alwaar hij rond de middag overleed. De familie van het slachtoffer, die te St. Maria Oudenhove woont, werd met alle om zichtigheid op de hoogte gebracht van het ongeval. Te is uur c oncert, door cFe miiiti muziekkapel van de 16e Divisie, onder de leiding van luitenant-kapelmeester Frison. komst bestendig een der voornaamste oog merken blijven. In de schaduw van het lang de aard van de steeds werd gestreefd oorstelling, maar „M<1J,rci naar een degelijk Oud-Hospitaal waar weldra het kunstpatri- contact van acteur net de kijker, monium van de stad zal ondergebracht wor den moet hen centrum de centrale as wor- Ook heeft men de Aalsterse noodwendig- turele diensten die thans in de stad ver- heden niet uit het ocg verloren. Van de spreid liggen, zullen gecentraliseerd wor- slechts drie een eigen zaal, zodat in het den. Maar boven alles heeft men er naar tien toneelliefhebberstringen hebben er gestreefd het centrum te integreren-in het complex een flink aantal repititiezalen en stadsbeeld, in het dagelijkse leven. materieelplaatsen voonien werden zodat dit centrum werkelijk aan alle behoeften zal voldoen. Zal het complex rond de 80 Daarom zullen in de hall de diensten wor- miljoen kosten, dan is deze enorme uitgave den ondergebracht die het meest zullen be- zeker verantwoord daar het bouwen van een zocht worden. Een open boekenzaal met cultuurcentrum voor de Ajuinstad een wer- 30.000 werken van de centrale bibliotheek kelijke noodzakelijkheid is geworden PROGRAMMA 1. Mars L. Van Dijek Chapter M. De Boeck 2. Esmeralda (openingstuk) Ch. Fison 3. Partita blassica K. De Schrijver 4. Polly (polka) solist Van Kerkhoven L. Schroeven 5 Tweede orkestsuite a) Rumoer b) Heimwee c) Volksfeest J. Moerenhout 6 Slavische dansen nrs 1, 6 en 8 A. Dvorak bew. P. Stalmeier 7. My fair lady Fr. Loewe 8. Jumping parade Ch. Frison i De bevolking wordt vriendelijk uitgeno-1 digd op deze plechtigheden en de bewoners van de Grote Markt worden verzocht hun huizen te bevlaggen. EFN DOODSPRENTJE BIJ DE ANDERE V.V.B. KONGRES Zaterdag en zondag as. gaat te Kortrijk het jaarkongres door van de Vlaamse Volks beweging. Verschillende sprekers zuilen er de poli tieke situatie van uit het Vlaamse standpunt belichten. Onder meer mtr. R. Borginon die er de Vlaams-Waalse verhoudingen en de grond wettelijke waarborgen aan de Walen zal be handelen. Men mag er zich aan verwachten dat deze laatste feferaathouder bepaalde stellingen zal verduidelijken, tot lering van velen, inbegrepen vrienden. NIEUWE K.O.O. TE AALST Met een nieuwe gemeenteraad en bestuurs- kollege zal aanvang 1965 ook een nieuwe Kommissie van Openbare Onderstand wor den samengesteld. Het is voor de verschillende partijen een uitstekende gelegenheid om hun beste en ter zake bevoegde krachten te delegeren. Het lidmaatschap van de K.O.O mag a priori geen troostprijs zijn voor een of ander verslagen verkiezingskandidaat. BIJBELS De veertiende der Rozenkransmaand 1964 overleed te Aalst, Samuel Johson heeft ooit gezeid dat van alle geluiden de muziek de minst onaange name is. Gekultiveerde mensen kunnen slechts mis prijzen opbrengen voor een dergelijke uit spraak. J Liever en doeltreffender waren de woor- n de gezegende ouderdom van achtentach- rlen van de Schepen van Onderwijs en Kul- ^aar tuur, maandagavond tijdens een ontvangst Verbeirert Leopold was een eenvoudig,; ten stadhuize. toen hij ten aanhore van Ne- deugdzaam man, wars van alle laagheid, clerlands en Franssprekende stadsgenoten zei Leopold VERBEIREN MOEDER VAN DRIE KINDEREN VERONGELUKT TE ERPE Tjdens het weekeinde gebeurde op de Gentsesteenweg te Erpe een smartelijk on geval dat 't leven kostte van de dertigjarige Helena De Vuyst, wonende Hoeksken 6 te Vlierzele, moeder van drie kinderen. De ongelukkige fietste op het rijwielpad van de steenweg toen zij ter hoogte van de overweg gegrepen werd door de perso nenwagen van Agnes Van Dorpe, wonende Hoeksken 12 te Vlierzele. Het ongeval ge beurde toen de bestuurster een andere wa gen wilde voorbijsteken waarbij haar wagen slipte en na de fietsster te hebben gegrepen naast de baan over de kop sloeg. Het toeval heeft gewild dat het slachtof fer en de autovoerster goed bevriend waren met elkaar en trouwens te Vlierzele in de zelfde straat woonden. Helena De Vuyst werd bloedend uit neus en oren in allerijl door de hulpdiensten naar het hospitaal van Aalst overgebracht, doch overleed er enkele minuten na haar aankomst. De bestuurster Agnes Van Dorpe liep eveneens verwohdin- gen op over het ganse lichaam en diende ook gehospitaliseerd te worden. De rijkswacht van Mere kwam ter plaatse voor de eerste vaststellingen. In een vorige uitgave (zie D. G. v. A. zaterdag II.) ertolkten wij in een artikel de nieuwsgierigheid betreffende de toekomstige dragr van de Aalsterse burge meesterssjerp. Diverse geruchten hadden hiertoe n.a.i de verkiezingen, aanleiding gegeven. Wij schreven dat Frans Blanckaert... burgmeester Blanckaert vrijwel zeker zou opvolgen. Duidelijke verklarhg Dit wordt in feite thans, weze het on rechtstreek.» bevestigd dooreen schrijven dat de h. J. Van Droogenbroeck, gewestelijk sekretas van het ABVV ons zond. Zoals men weet werd de naam van de h. Van i-oogenbroeck in dit verband genoemd. Om een einde te stellen aan deze geruchten, alduschnjft ons de h. Van Droogen broeck, houd ik er aan formeel te bevestigen dat i geen kandidaat ben voor de eventuele opvolging van mijn partijgenoot Blancaert als burgemeester. Deze duidelijke verklaring van de ABVV sekret.'is, als gevolg van het artikel in ons blad, heeft dus ongetwijfeld de toestand opehelderd. openbaar vertoon of grote woorden. En toch, na het vervullen van zijn dagelijks werk, wist hij zich ten dienste te stellen als mu zikant en secretaris van de fanfare «Willen is Kunnen». Toen in 1928 de huidige fanfare dei- Brandweer van Aalst «St. Barbara» gesticht werd, was het terug Leopold Verbeiren die optrad als secretaris en de man die alles diende te doen en het ook deed. Deze funk- tie oefende hij uit tot in 1947, toen hij ten gevolge van izijn ouderdom, zijn ontslag diende te nemen. Het was met oprecht spijt dat en de leider van het muziek, en de spe lende leden, en de Brandweer in het alge meen. afscheid dienden te nemen van «Pol leken». Want. met het heengaan van «Polle ken Verbeiren» sloot er zich een klein stukje geschiedenis af. Achteraf hebben we hem maar weinig meer gezien, alhoewel hij toch meeleefde met de Brandweer en de fanfare Van Leopold Verbeiren mag er wel gezegd worden dat hij steeds met een nauwkeurig heid en plichtsbetrachting datgene heeft ge daan wat hij diende te doen. Wat hem werd toevertrouwd kwam in orde. Zo eenvoudig als hij geleefd heeft, zo eenvoudig heeft hij steeds zijn plicht ge daan en zo eenvoudig, stil, zonder veel ver toon, omringd door gans zijn familie schonk hij zijn schone ziel terug aan zijn Schepper L. 46 en Heer. dat de muziek de taalmuur kan doorbreken Onze Schepen had gelijk de bijbelse ba zuinen zijn ook n>et nutteloos aan de muren van Jericho voorbijgegaan. WIJS Benjamin Disraeli Een aardig man is een man die het met mij eens is. BOUWVERGUNNINGEN Volgende bouwvergunningen werden door het stadsbestuur verleend Florent Van Behingen, Kerkhoflaan 49. verboÜwen woning Kearkhoflaan Willy De Haeck, Kerrebroekstraat 94 Aalst, bou wen werkplaats in Zijpbeekstraat Ennel De Neef, Vrijheidstraat 37 Aalst, verbouwen van woning in Vrijheidstraat Pierre De Ridder, Scherreveklstraat 2 Aalst, verbouwen van woning in Sint Kamielstraat R. Van Den Berghe, Blektestraat 130, Hofstade, bouwen rijwoning in Lambrechtstraat N.Y. Brabobas, Brusselsesteenweg 122 Aalst bouwen nieuw magazijn op Brusselsesteen weg Victor Beerens, Paardendries 112 Aalst, bouwen garage op Paardendries Paul Segers, Gentsestraat 64 Aalst, verbou wen van woning in Gentsestraat Theodoor De Landtsheer, Bellaertstraat 122 Lede, bouwen van woning in tuinwijk Affligem!

De Gazet van Aalst | 1964 | | pagina 1