en omstreKen H Burgemeester Blanckaert duidt geen bandopnemers Stijgend aantal verkeersongevallen te /y$t Klein Logboek NEC SPE, NEC METU Raadszitting Varbeteringsvvarken aan weg Aaist-Ninove nog niet definitief Fatale schoten... Familiedrama verwekt beroering te Lede en te Hofstade Autobotsing op gevaarlijk verkeerspunt Th Gazet van Aalst VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK 3 maandab. 62,50 F 6 maandab. 120,F Jaarabonnement 230,F BUREEL: SCHOOLSTRAAT 26, AALST Postrekening 881.72. Telefoon 241.14. lorplal 20e JAARGANG Nr. 87 Donderdag 5 november 1SGI 2,50 F HET NUMMER rkplai slaa] a; enwat zateri 0,— I 1964 ^'hJhULDE aan laureaten van de arbeid HOSPITAAL VERKEERSVEILIGHEID NIEUWE STA DSV/ONINGEN NIEUW OP1N SEST leden Cum ister i gro ïebbc lulien ie Al! Etiei ie str ort, v ne wi koer shuis te sl ite sl Had de Aalsterse burgemeester, met een Indiaanse speurzin, zelf de bandopnemer bemerkt die langs een of ander V.U.-ondergrondse in de eerbiedwaardige raadszaal was geraakt Of had een of ander pappenheimer het hem vertrouwelijk in de oren gefluisterd dat ergens achteraan op de publieke plaatsen onraad te bespeuren was Wie zal het zeggen. In elk geval amper de diploma's van laureaat van de arbeid aan verdienstelijke stadsgenoten uitgereikt of daar werden de nieuw verkozen Volksunieraadsleden al vroegtijdig het «slachtoffer» van hun oppositierol. V.U.-kopman Luc Rombaut diende met de gewraakte bandopnemer de publieke galerij waar hij voorlopig met de andere nieuw verkozen raadsleden zetelt en meteen de raadszaal te verlaten. Hij keerde ietwat later terug zonder het onding en nam vredig plaats achteraan in afwachting dat zijn partij na 1 januari zal replikeren achter de groene tafels. De zitting zou later nogmaals onderbroken worden toen raadslid De Stobbeleir (onafh.) interpelleerde over de hulde die de K.O.O. heeft gebracht aan Dr. Med. De Cock, chirurg-directeur met rust van het stedelijk hospitaal. Een interpellatie waarvan'werd beweerd dat zij even overbodig als misplaatst was. 964 les A' 8, bij .EN ie ci Ikan ven ZEN Er werden een reeks leningen goedge keurd, waarover de beslissing reeds vroeger werd getroffen en die vooral betrekking hadden op wegenwerken en de voorgenomen bouw van een nieuw hospitaal. Met veel geestdrift o, De Gazet van Aalst...) werden de punten gestemd waarbij nieuwe verkeerssignalisaties werden voor gesteld aan gevaarlijke kruispunten. Het was waarachtig niet te vroeg. Des te meer omdat men in het jaarver slag 1963 een indrukwekkend overzicht gaf van het aantal ongevallen in de stad, aantal dat nu waarschijnlijk gevoelig zal vermin deren. De diploma's van laureaat van de arbeid werden door de burgemeester uitgereikt aan de heren Leopold Ghijsbrecht (garages) Jules Marlier (scheikundige nijverheden) en postuum aan Jan De Brauwer (rijwielin dustrie). Als intermezzo volgde dan het incident met de bandopnemer waarover in de inleiding sprake. De grondafstanden op het stedelijk kerk hof werden goedgekeurd en de beslissing van de K.O.O. werd aanvaard om hout, voortkomend uit het Osbroekbos te Erem- bodegem, voor eigen doeleinden te gebrui ken. Vervolgens werden de begrotingen van verscheidene kerkfabrieken besproken H. Hart ontvangsten 269.558, uitgaven 269.293 Sint Martinus ontvangsten 570.434, uitga- igesti ven 570.434; Sint Anna ontvangsten aat 1 2.032.785, uitgaven 2.032.785 (inbegrepen de 1 verkoop van gronden). Gunstig advies werd ook verleend aan de beslissing van de kerk- fabriek van Sint Martinus tot verkoop van een eigendom, gelegen Maanstraat en ge raamd op 235.000 fr. Het kasnazicht van de stad over het derde kwartaal 1964 vertoont een verantwoord ver mogen van 8.629.187 fr., van het waterbe drijf 2.316.292 fr., van de K.O.O. 308.781 fr. en van de verzorgingsinstellingen 396.144 fr. Op voorstel van de Minister van Binnen landse Zaken werden enkele wijzigingen aangebracht in het taksreglement. De raad bekrachtigde de beslissing van het college over de inrichting van de autobusdienst op de lijn AalstBrussel. Tevens werd gunstig advies verleend omtrent de beslissing van de K.O.O. tot plaatsing van een electrogeen- groep m het hospitaal. «Academie voor Muziek, Ballet en Toneel» Bij de bespreking van de eindafrekening van de verfwerken, uitgevoerd in de stads school Binnenstraat, stelde de h. Dhaeseleer (PVV) enkele vragen over een ontploffing die zich heeft voorgedaan in een van de stadsscholen. Schepen Van Hoorick (BSP) bevestigde dit ongeval en drukte er op dat een onderzoek werd ingesteld en dat de be sluiten nog niet zijn gekend. Voor de refter van de stedelijke meisjes school, Vredeplein, werd meubilair gekocht voor 313.830 fr.. terwijl meerwerken werden aangenomen voor 188.000 fr. bij de uitvoe ring van het binnenschrijnwerk in de meis jesschool, Vredeplein. De raad gaf tevens een nieuwe benaming aan de stedelijke mu ziekacademie. Gezien de omvangrijkheid van de onderwezen vakken zal de Academie voortaan «Academie voor Muziek, Ballet en Toneel» heten. In de academie werd de cur sus notenleer gesplitst, werd de functie van hoofdleraar in de afdeling Binnenstraat in gesteld, werd de cursus piano gesplitst en werd tevens een nieuwe cursus email op gericht. Tevens werd beslist de kosteloze inenting tegen kinderverlamming in te rich ten voor de personen die in 1963 niet inge ënt werden. De plannen voor het cultuurcentrum wor den eveneens één na één afgehandeld. Nu werd het onderwerp van de centrale verwar ming afgehandeld, nadat het voorontwerp van de ruwbouw reeds werd aangenomen, terwijl ook de elektrische installatie werd besproken. Stedelijk Zwembad Bij de bespreking van een lening van 92.200 fr. voor de inrichting van kabmes voor klederbergmg in het zwembad, uitte de h. Dhaeseleer (PVV) bezwaren tegen de uitvoering ervan door het Herscholingscen trum. Schepen Claus (CVP) antwoordde dat de uitvoering voldoening schenkt en dat men door de inschakeling van dit centrum een grote besparing heeft gedaan. De raad keurde r.adien ook het principe goed om de lichtir stallatie van het zwembad volledig te wijzigen nadat werd vastgesteld dat. de huidige installatie niet meer voldoet aan de gestelde eisen. Ve-keerssignalisatie en nieuw Slachthuis Nadat e plaatsing van verkeerslichten reeds vrocer werd besproken, werden door talrijke 1 ma's prijsofferten ingediend en werd terz ce ook een beslissing getroffen. Het staat hans vast dat binnenkort lichten zullen goj aatst worden aan het kruispunt van de D k Martens-, School-, Kool-, Meu- leschettes aat en aan de Vlaanderen-, Nieuwstra .t. Keizerlijke Plaats en Vrede plein. De h. Dhaeseleer (PW) verheugde zich over deze maatregelen, in het kader van een zonder verkeer in de stad. De raad keurde een tweetal leningen goed met het C meentekrediet voor de oprichting van het nieuw slachthuis. Op de wenen van de Albrechtlaan zijn ondertussen reeds de grondwerken aangevat door de Aalsterse firma Peynsaert, terwijl thans 633.000 fr. werd geleend als saldo bij het stadsaandeel dat voorheen al op 12.367.000 fr. werd vast gesteld en 19.915.000 fr. zijnde de staats- toelage. Het nieuwe slachthuis zal dus in de ruwbouw ongeveer 32.915 000 fr. kosten. (vervolg op blz. 2) nijn I patel oofd vooi n imj hedffl vo<| coll ind j sadel rs i| ;en I ovj ike j tanl •eken koo ven I ling.j ipaaj tennl iploj uiddj n hij t all om« ligej vo» leten LEDE Men blijft hier verder napraten over het dramatisch voorval waarbij zon dagavond een blijkbaar moe getergde man In een opwelling van woede zijn schoonzoon, na diens heftig optreden, heeft neerge schoten. Vanzelfsprekend worden hierbij diverse vroegere familiedrama's opgehaald die Lede in de voorbije Jaren reeds in rep en roer letten. Het familiedrama waarbij de 30 jarige Florent Van Rossem, autoverkoper te Aalst en afkomstig uit Hofstade, om het leven kwam is het fatale slot van wat buren mo gelijks reeds voordien hadden gevreesd. De feiten Zondagavond kwam Florent Van Rossem andermaal kabaal maken bij zijn schoonouders, het jichtpaar Van De Velde, wonende Steenstraat 164 te Lede. De aanleiding hiertoe was het feit dat de echt genote van Van Rossem de echtelijke wo ning in de Diestraat te Hofstade had vér- laten. De jonge vrouw vertoefde evenwel te Brussel en was voordien reeds opgeno men geworden in een rustoord te Sint De nijs Westrem, wegens zenuwinzinkingen naar het heet tengevolge van het gedrag van haar echtgenoot. Toen Van Rossem het dan zondagavond te bont maakte in de woning van zijn schoonouders en als het ware de meubels kort en klein had geslagen, werd hij hand gemeen met zijn schoonvader, die een ge pensioneerd mijnwerker is. Deze laatste zou naar verluidt zich bedreigd gevoeld hebben en een karabijn hebben gegrepen en drie schoten hebben gelost waarbij de ongeluk kige Florent Van Rossem tweemaal in de borst werd getroffen en zieltogend neer zeeg. Ook een ander familielid, mevrouw Colman uit Hofstade, die zich in de woning bevond, werd door een schot getroffen in de dij. Het slachtoffer overleed een weinig nadien, terwijl mevrouw Colman ter ver pleging werd weggevoerd. De dader, vanzelfsprekend zeer onder de indruk, werd naar de gevangenis van Den- dermnnde overgebracht, nadat de rijkswacht van Lede de eerste vaststellingen had ge daan en ook het parket ter plaatse was gekomen. Ook te Hofstade waar het slachtoffer be kend was, was dit drama het onderwerp van alle gesprekken. Ter hoogte van de Steenweg naar Gent i de St. Annalaan kwam het dinsdag tot een botsing tussen twee wagens. Een der autovoerders, de h. Jules Van de Velde, wonende Groendalstraat te Antwer pen, werd hierbij gekwetst en diende naar het ziekenhuis te worden overgebracht. Blijkens een officiële stadsstatistiek is het aantal verkeersongevallen te Aalst gestegen van 1.162 in 1962 tot 1.311 in 1963. De ongevallen met dodelijke afloop vermeerderden van 2 tot 6 voor beide voornoemde periodes. Anderzijds verminderde het aantal zwaar gekwetsten van 63 tot 43. Voor 1962 waren er voorts 757 licht gekwetsten, voor 1963 883. Dit voor wat betreft de cijfers van de Aalsterse politie. De Rijkswacht stelde harerzijds nog 77 verkeersongevallen vast, waarvan 1 dode, 23 gekwetsten en 53 met louter stoffelijke schade. Deze statistiek is vanzelfsprekend geen plaatselijk verschijnsel. Maar dit neemt niet weg dat de overheidsinspanningen ook en vooral té Aalst met het oog op een grotere verkeersveiligheid onverminderd moeten voortgezet worden. Er zijn de laatste tijd ongetwijfeld enkele positieve maatregelen getroffen. De beslis- sin" in verband met de verdere uitbreiding van le verkeerssignalisatie, tijdens de laat ste ;adszitting wijst eveneens in deze rich ting. Toch blijven deze maatregelen nog steeds onvoldoende. Bij herhaling werd inderdaad reeds gewezen op de noodzakelijkheid de snelheidsbeperking demonstratief aan te duiden op tal van verschillende verkeers aders. Onder de vele voorbeelden kan ver wezen v -f'?n naa, de St. Annalaan waar vreemde autovoerders nog steeds in de me ning verkeren dat het hier een omsluitende stadlaan betreft, met het gekende gevolg dat langsheen deze laan dagelijks een auto wegsnelheid kan vastgesteld worden. Het zelfde geldt ook voor de Boudewijnlaan, de Leopoldlaan, enz. Er blijft dus alleszins nog vruchtbaar werk te leveren door de verkeerskommissie. De verkeersveiligheid is meer dan welk an der probleem de voortdurende aandacht waard van het stadbestuur. DE RIJKSWEG AALST NINOVE In antwoord op een vraag van de voor zitter van de Vlaamse Toeristenbond, be treffende de rijksweg Aalst Ninove heeft de Minister geantwoord dat bij het opmaken, van de begroting voor het as. dienstjaar rekening zal gehouden worden met de ver- beterings werken aan voornoemde baan. Maar een gunstige beslissing zal afhankelijk blijven van de beschikbare kredieten, aldus de Minister. (y j EEN GROOT AALSTENAAR Raymond de Schaepdrijver Tot op het laatste ogenblik bleef hij de stoere militair, trouw aan de opdracht die hij had aan vaard. Hoeveel moeite en pijn het hem heeft gekost, zal wel niemand zijner vrien den kunnen bevroeden hebben, toen hij en kele weken geleden, toch nog aanwezig wenste te zijn op de inhuldiging van het Oud-Gasthuis. Het behoud van dit Aalsters historisch complev was in aanzienlijke ma te te danken aan de Vereniging voor Aal sters Kultuurschoon, waarvan Raymond de Schaepdrijver de gezagvolle voorzitter was Velen zijn de laatste woorden bijgebleven die een zichtbaar ontroerde Raymond de Schaepdrijver heeft uitgesproken en die in zonderheid waren gericht tot de jeugd, met een een hartelijk pleidooi inhielden voor ge hechtheid aan eigen stad en streek. Hij was een wonderlijk man Uiterlijk stug, had hij een mild hart, een beweeglij ke geest met een ruime belangstelling voor alles wat schoon en oprecht was, voor alles wat de mens verhief. Rasecht militair, oud-strijder en hoger re- serve-officier, had de ervaring van twee we reldoorlogen hem de waarde bijgebracht van de vrede, de verdraagzaamheid en het geloof in alle mensen van goede wil. Nu hij zelf naar het Land van de vrede is gegaan. zuilen allen die hem hebben gekend, de her- Ui innering gewaren aan een edel mens. DE NIEUWE K.O.O, Ter vervanging van de h. C. Arijs werd de h. J. Van Droogcnbroeck aangewezen door de B.S.P. als kandidaat-voorzitter voor de K.O.O., die aanvang 1965 zal samenge steld worden door de nieuw verkozen ge meenteraad. Wij willen de aandacht van onze lezers vestigen op de belangrijkheid van de K.O.O. zeker en vast voor wat betreft tijdens de volgende bestuursperiode in verband met de vooropgestelde plannen voor een nieuw stedelijk ziekenhuis. Het^ verleden heeft voldoende bewezen welke" verantwoordelijke positie de K.O.O. leden bekleden. In deze geest van opvatting moeten dan ook de nieuwe leden worden aangewezen Dat een zeker braaf konserva- tisme die de K.O.O. nog steeds m haar 19e eeuwse betekenis situeren, moet geweerd worden, moet maar al te duidelijk zijn voor alle gemeenteraadsleden van kristelijke en sociale huize. MODERN, AL TE MODERN Zelf al zijn wij het niet altijd eens met burgemeester Blanckaert, toch kunnen wij zijn beslissing tijdens de raadszitting van vrijdag 11. waardoor hij het gebruik van een bandopnemer verbood, slechts goed keuren. Elk ander burgemeester waar ook zou be zwaard ik een andere houding kunnen aanne men. Raadszittingen (niet het minst te Aalst) zijn reeds te veelvuldig het voorwerp van karnavaleske kommentaren niet al tijd ten onrechte opdat men het gebruik van voornoemde apparaten met alle mo gelijkheden achteraf, niet zou verbieden. Het kampioenschap van de Aalsterse hondenclub «Sint Rochus» kende veel belangstellin; -n werd gewonnen door inw. Le Clairy (le kqtegorie) en O. Van Ilover (2e kategorie). (Cliché Het Volk)

De Gazet van Aalst | 1964 | | pagina 1