'Y en omstreken lezerstribune )e Eaatste loodjes van C.V.P.-B.S.P. akkoord Klein Logboek s w» NEC SPE, NEC METU iventueel) Bijkomend Schepenambt toegewezen aan C.V.P. K.O.O. voorzitterschap: B.S.P. Para A If ons De Waegeneer te Kerksken ten grave gedragen lazet van Aalst VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK 3 maandab. 62,50 F 6 maandab. 120,F Jaarabonnement 230,F KANTOOR SCHOOLSTRAAT 26, AALST Postrekening 881.72. Telefoon 241.14. 20e JAARGANG Nr. 100 Zaterdag 19 december 1964 MET BIJVOEGSEL 2,50 F HET NUMMER te li| ;n z jn kke Ie t:. spelt i vas o ar zw; >eg ui Vfalfai enkeli roffen slecht ronde de re resu' iepen (leg?/ match >n da i nan n rr.e' it roe n et en min iera Er is geen enkel ogenblik sprake geweest van een breuk tussen de C.V.P. en .S.P. partners. Er zijn evenmin contacten geweest met andere partijen. Dat ommige P.V.V. ers verlangend naar een mogelijk partner om het even wie ebben uitgekeken zoals een kat naar verse vis met alle eerbied overigens ook oor het demokratisch spel aan liberale zijde is maar ai te begrijpelijk. Het normaal dat de oppositie van alle hout tracht pijlen te maken. Maar de recente ippositionele pijlen inbegrepen deze van de V.U. waren in elk geval van echte en ondoeltreffende kwaliteit. Aidus de indruk van een goed ingelicht, zeldzaam zegsman die zich niet diende "e storen aan het presidentiele advies «Noch voor Pers of toog» waarmede alleszins ille mogelijke voorbarige conclusies of indiscreties onmogelijk dacht te maken. In het licht van de politieke mogelijkheden, sedert de verkiezingen, aldus werd lders vernomen, zijn zeker bepaalde bijkomstige clausules van het akkoord aan- [epast. Of duidelijker gezegd de huidige B.S.P. regering, afgezien van de personen- overeenkomst waarbij thans definitief kwestie zal weten stand te houden, het voorzitterschap van de K.O.O. aan de B.S.P. blijft toegewezen vloeit voort uit de principiële overeenkomst, onmid dellijk na 11 oktober, overeenkomst toen het schepenambt aan de B.S.P toe wees en het K.O.O. voorzitterschap aan de C.V.P. maar uiteindelijk toch de no dige ruimte behield voor definitieve besprekingen op het gepaste ogenblik. Wijl de desbetreffende wet Gilson, thans reeds in de Kamer werd goedge- Concreet uitgedrukt, steeds volgens diverse zegslieden, is de C.V.P.-B.S.P. koalitie te Aalst ook de beste waarborg voor het ten Uitvoer orengen van di verse grote plannen waaronder niet het minst het Kuituurcentrum. EEN OPINIE Men moet een kat een kat noemen zei keurd, was het normaal dat .n het ttytr- rondim vooraanstaand man int het ar- u.tz.cht van een bijkomend schepen- ron(„SSLMnen,e|t. p0l,„eke leven, ambt de laatste en definitieve loodjes werden gelegd. DRUKKE BESPREKINGEN Er zijn de laatste verkiezingen zg. ver ontwaardigde stemmen opgegaan van wat men C.V.P. en Volksunie-randkiezers kan noemen. Verontwaardiging is hier veel ge- Deze wijziging van de mandaten heeft zegd. Maar hoe dan ook van die zijde is teraard aanleiding gegeven tot besprekin- gezegd geworden dat de C.V.P. een formule s koi ip m de resp. partijen zelf en tussen met de Volksunie moest overwegen m.a.w. maai i coalitie partners. Het heet dat in zekere niet a prioro afkerig staan tegenover een werl cialistische kringen aanvankelijk een ont- samenwerking met de nationalisten, lanva (ocheling heerste. Men zou tenslotte heb benden ingez en de C.V.P.-B.S P. formule te De zaak zo voorstellen is verkeerd. Reeds a 1st de ruimste waarborgen betekende principieel omdat in deze tijd van DIA- 14jö°r de verwezenlijking van sociale pro- LOOG lussen gelovigen en vrijzinnigen, de amma's. Daarenboven was men zowel in politieke christen solidariteit zoals zij V.P. als B.S.P. overtuigd dat samenwer- ooit aan bod is gekomen in de vooroorlogse ng beantwoordde aan de huidige nationa- concentratie niet meer dezelfde beteke- politieke conjunctuur en bijna zeker ook nis heeft. Men kan in alle nuchterheid zeg- m deze na de verkiezingen, wijl de C.V.P. gen dat op dit ogenblik een samengaan tus sen de V.P. en Volksunie, zelf of precies te Aalst op lange termijn een scherp afge tekende links rechts verzuiling in de hand zou gewerkt hebben. Van een strikt Vlaams standpunt uit bekeken was in de huidige omstandigheden een dergelijk ak koord niet opportuun, afgezien dat de poli tiek de kunst van de mogelijkheden is. Aldus deze zegsman die voor wie het in teresseert geen Aalstenaar is en wiens op vatting we ter informatie weergeven. DE MANDATEN Wat het burgemeesterschap betreft dat is een afgedane zaak die in de B.S.P. werd ge regeld. Op de vraag of de C.V.P..: geïnteres seerd was aan de persoon van de opvolger van de h. Blanckaert, over drie jaar, werd geantwoord dat deze aangelegenheid wel alle Aalstenaars zal interesseren maar op de keper beschouwd een B.S.P. aangelegen heid is. .Maar zegt men: de B.S.P. heeft wel te Aalst een of andere bekwame figuur be schikbaar die ook op een voor de C.V.P. aan vaardbare wijze de h. Blanckaert te gepaste tijde zal opvolgen. Over het bijkomend nieuwe schepenambt werd nog vernomen dat hiervoor door het A.C.W. de kandidatuur van de h. H. Van der Veken zou voorgedragen zijn. Woensdagavond had overigens in verband met het bestuursakkoord een uitgebreide vergadering plaats in het Groen Kruis. K O.O. Wat de aanwijzing van de K.O.O. betreft meent men te weten dat de liberalen niet moeten rekenen op de steun van de K.O O. De Volksunie zou evenwel niet terzake met de C.V.P. willen onderhandelen met om het even wie. Naar verluidt zou vooral de (niet verkozen) Volksuniekandidaat Dr Med. Van der Beken ter zake een invloedrijke rol spe len en zou zijn oordeel van doorslaggevende aard zijn De Grote Race onder regie van Frans Roggen door Kern '(>3 opgevoerd is een groot sukses geworden. Zelf wie niet van superlatieven houdt en de strengste critische normen aanlegt zal Kern '63 vooral naar aanleiding van Do Grote Race in arena, geen waardering en applaus kunnen onthouden. Een boeiende vertolking over de ganse lijn, met in 't biezonder een verrassend mooi spel van Walter Boni, een reeks vlotte dialogen in een Nederlands dat de taalminnaar willens nillens moet bekoren, een spontaan groeiende spanning naar het einde toe, kortom wat in de preciese betekenis van het woord ho mogeen spel mag genoemd worden: Eigentijds toneel van he'. zuiverste gehal te, dat zonder overdrijving voor het artistieke leven te Aalst en gans Zuid- Oost Vlaanderen nieuwe perspectieven opent. In arena stonden: Walter Boni, Anton Cogen, Norbert de Jonge, André van Daelc, Kamiel van Geert, Frans Wauters en Peggy Scholliers, Lena Siau en Jane van Hoorick. SOCIALE WONINGBOUW Een recente openbare verkoop van een onroerend goed in het stadscentrum wijst eens te meer op de bijna sensationele grondprijzen te Aalst. Een verder aktieve sociale woningbouw vanwege het stadsbe stuur dringt zich dan ook op willen jonge gezinnen niet het slachtoffer blijven van een bedenkelijke grondspeculatie die in de vijftiger jaren alhier haar hoogtepunt heeft bereikt op een wijze die in andere Vlaamse stedelijke centra haar weerga niet heeft ge had. NOG DE BANDOPNEMER STOR Y Blijkens het Bulletin van Vragen van Antwoorden van de Kamer heeft de V.U volksvertegenwoordiger Dr. Med. Van Leemputten aan Minister Gilson gevraagd krachtens welke reglementering het gebruik van een bandopnemer tijdens gemrente- raadszittingen kan verboden worden. Klaar blijkelijk is deze vraag geïnspireerd naar aanleiding van het incident in de Aalsterse gemeenteraad. Het antwoord is thans aan minister Gilson. Familieleden van para Alfons De Waegeneer in de rouwstoet te Kerksken NIEUWE SCHEPENCOLLEGES Vanaf 1 januari 1965 zullen de nieuwe schepenkolleges geinstalleerd worden. Waar nog geen nieuwe burgemeester benoemd werd reeds liggen een driehonderdtal be noemingen klaar voor koninklijke goedkeu ring blijft de huidige burgemeester voor alsnog in functie. Te Aalst stelt dit geen probleem omdat de h. Blanckaert zichzelf opvolgt en de bestuursmeerderheid niet wordt gewijzigd. De officiële installatie van de nieuwe Aalsters gemeenteraad zou pas in de tweede helft van januari doorgaan. BURGEMEESTER: 26 JAAR Er is veel kans dat de schilderachtige Zuid-Oostvlaamse gemeente St. Maria-Hore beke een burgemeester krijgt die aan de vooravond van wereldoorlog II nog in de luiers lag. De bijna zesentwintigjarige Jozef j Rrowaeys zal inderdaad alsdusdanig worden i voorgedragen Het was de eerste maal dat hij ter stembus ging. FEESTKOMITEE Het oude feestkomitee zal in functie blij ven tot en met de as. Karnavalfeesten. Hier na zal het nieuwe komitee worden samen gesteld. Sommigen zijn hierbij voorstander van het aanduiden van één of meerdere deskundigen ofte «technici», waardoor o.m het uittredend liberale raadslid, De Stobbe leir zijn feestkomitee-zetel zou kunnen be houden. ZIEKENHUIZEN EN VERPLEGEND PERSONEEL Als antwoord op uw artikel in de «Gazet van Aalst» van 10 dezer, ben ik zo vrij het op te nemen voor het verplegend personeel in onze stad waar ik zelf werkzaam ben ge weest. 1 Ik beweer niet dat de door U aange- haalde feiten vals zijn, maar dan ligt hier- I bij de fout niet bij de verpleegsters maar l wel bij de directie. Het personeel kan alleen maar gehoorzamen maar geen initia tief nemen zelf niet de heren dokters waar I het gaat om dienstregeling. Een buiten staander ziet alleen maar zijn geval en dit is logisch maar hij houdt geen rekening met de vermoeidheid en de misnoegdheid yan het personeel. KANKERPROBLEEM Naar aanleiding van een artikel in ons blad over het Kankerprobleem, herinnert Dr. Med. H. Gravez aan een ontdekking in de Carnoy te Leuven, nu bijna een halve eeuw geleden, waar een schimmel in de kankerweefsels werd gevonden en waar de professoren Janssens Ide en Carnoy van na bij bij betrokken waren. Daarover spreekt thans geen mens meer, al dus Dr. H Gra vez die er voort op wijst dat ingevolge devi- gerende wetgeving althans een bepaald ge neesmiddel dat doeltreffend tegen de kanker zou blijken te zijn, uit de handel verdween omdat de voorwaarden waarin het moest ge maakt worden te duur werden om het nog lonend op de markt te brengen. Wie werkt er nog 48 uren per week? Al leen de verpleegsters, althans in onze stad. Wie werkt er 5 nachten van 10 u. of 7 van 8 uur? Wie is er dan (alleen) verantwoor delijk voor 40, 50 ja 60 zieke kinderen met al het werk dat zulks meebrengt? Wie is er het slechts betaald in heel het land (in acht genomen diploma en werkpresta ties). Voor wie neemt met één syndicaat het op? Iedereen heeft recht op staken alleen het verplegend personeel niet. Wie heeft er gedurende die lange nachten niet eens tijd om te eten, laat staan om te rusten9 Het verplegend personeel, altijd zij, zowel op zondag als in de week, zonder ooit een woord van aanmoediging noch waardering, in elk geval met vanwege de directie. Moes ten het grootste deel van de verpleegsters hun werk met doen uit roeping en liefde voor hun zieken, ze zouden allemaal ander werk zoeken zoals ik heb gedaan. Een strijdmakker van Alfons De Waegeneer draagt de eretekens, die de ge sneuvelde para postuum werden toegekend. I SI Maria-Horebeke, geboortedorp van de I Vlaamse volkschrijver Ambraham Hans 1 heeft een wijk waar vrijwel uitsluitend pro- i testanten wonen, afstammelingen van de zg. geuzen uit do godsdienstoorlogen Twee I ervan zullen in de nieuwe gemeenteraad Ik ben nu bediende, verdien meer geld, ben de zaterdag en zondag vrij, héb geen i nachtdienst en trek toch nog een dertiende maand als beloning met Nieuwjaar. Dit al- j les kennen de verpleegsters met. Daarom Woensdag 23 december is in ons land yraaS 'k wat meer appreciatie voor deze illffrnmvon on \i*nt minJap VASTEN en ONTHOUDINGSDAG vastendag en een dag van vleesderven en dit in plaats van de 24e december juffrouwen en wat minder kritiek. Hoogachtend. V. - Aalst.

De Gazet van Aalst | 1964 | | pagina 1