Vrouwenkroniek De Aalsterse Ringlaan komt er CARDON Petrus DE WINNE De nieuwe Aalsterse gemeenteraad Waar men ze kan bereiken Nu de Albrechtlaan aan de beurt Belangrijke bijeenkomst van het Verbond der Christelijke Mutualiteiten te Aalst Be wijk Immerzeei swami steeds uitbreiding Andermaal 17 ha bouwgrond ter beschikking Germaine PERDAENS Ir KEUKENGEHEIMEN Wanneer men gebakken aardappelen wil opdienen is het helemaal niet noodza- iijk de patatjes eerst te koken. Ook rauw gebakken aardappelen smaken uitstekend. Hiervoor gaat men als volgt te werk Schil de aardappelen en snijd ze in niet te dikke plakjes. Droog ze goed af. Laat in de koeke- pan een bodempje tafelolie heet worden, leg de aardappelschijfjes erin en bedek de pan met een deksel. Op een vrij lage warmtebron laat men de aardappeltjes nu gedurende 10 minuten staan. Dan neemt men het dek sel van de pan, het vuur wordt hoger ge draaid en onder af en toe omscheppen laat men nu de plakjes aan beide kanten goud bruin bakken. Met fijn zout bestrooid on middellijk opdienen. Bega nooit de fout de aardappeltjes dade lijk bruin te bakken, want dan zijn ze van binnen niet gaar. Wanneer U de aardappeltjes eerst kookt en daarna bakt, wacht dan even tot ze vol ledig zijn afgekoeld. Warme aardappelen laten zich niet mooi bakken. Om amandelen van hun bruine vliesjes te ontdoen zet men ze op het vuur met ruim koud water. Wanneer het water kookt stort men alles op een vergiet, waarna de amandelen overspoeld worden met koud water. De vliesjes laten zich nu gemakkelijk tussen duim en wijsvinger verwijderen. Deze bewerking noemt men «broeden». Wanneer het echter hazelnootjes betreft, waarvan het brume velletje verwijderd moet worden, mag men het «broeden» niet toepassen. De noot jes zouden dan taai en onsmakelijk worden. Hazelnootjes legt men liever droog op een bakblik in een niet té warme oven. Na een tijdje worden de velletjes broos en barsten. Leg dan de nootjes tussen een schone doek en wrijf er met de handen stevig overheen. De nootjes zijn nu van de bruine vliesjes ontdaan en kunnen naar wens gemalen of geroosterd worden of m hun geheel zo wor den gebruikt als garnering op koekjes, taart of vla. Het is niet aan te raden vis schoon te maken op een houten plank. De reuk is heel moeilijk te verwijderen Maak liever gebruik van enkele dubbelgevouwen kranten, die dadelijk weggeworpen kunnen worden. de gewone manier. Het vlees zal, na deze kleine voorzorg, zijn volume behouden, ter wijl het citroensap de smaak nog ten goede komt. NUTTIGE WENKEN Misschien behoort U tot die huisvrou wen, die 's avonds de gedragen kleren on middellijk in de kast hangen. Dit is wel erg netjes, maar toch niet fris. Gedragen kle dingstukken en vooral wollen goed behoort eerst goed gelucht te worden, al vorens het wordt weggeborgen. Transpiratie, tabaksrook en andere geurtjes moeten gele genheid krijgen uit de kleren te trekken. En dat gebeurt niet in een gesloten kast. Het is ook aan te raden regelmatig wat frisse lucht in eeri gesloten kast te laten komen. Dit gebeurt het best door 's morgens wanneer het beddegoed lucht, ook de kast deuren een half uurtje wijd open te zetten. Probeer 'nooit onaangename geurtjes (uit kledingstukken te verwijderen door er eau- de-cologne of parfum op te sprenkelen daardoor maakt U de kwaal nog erger. Al leen frisse lucht maakt het goed reukloos. Als dat niet meer helpt, dan is er nog maar één oplossing wassen of laten reinigen. De plooi in een rok van geribt fluweel of cordurov kan men instrijken door het weefsel aan de achterkant te bevochtigen en onder een doek droog te strijken. Door dat de plooi meestal tamelijk kort is. gaan de haartjes door dit strijken niet plat liggen. Anders wordt het wanneer het een pantalon van bovengenoemd weefsel betreft. Hier zou men op de goede kant van de stof moeten strijken om de plooi er in te persen en dat mag beslist niet. In dat geval rijgt men de plooi in, waarbij men dan zorgt dat de rijgsteken in de kale strepen vallen. Vervol gens houdt men de plooi een poosje boven de damp van kokend water en na deze be handeling wordt de pantalon zorgvuldig in een speciale broekklem bevestigd en te dro gen opgehangen. KLANKJES UIT DE MODEWERELD 25 JANUARI BEGINT DE LENTE Althans m het Parijse modeseizoen, want op die dag worden de lente- en zomer-shows geopend door Jacques Esterel, Madeleine de Rauch en Louis Eerand. ques Heim en Griffe voor het voetlicht. Op 28 januari Christian Dior, Jean Patou en Maggy Rouff. Op 29 januari Castillo, Carven, Cardin en Guy Laroche. Op 1 februari Capucci, Molyneux en Grès. Balenciaga, Givenchy en Yves Saint Lau rent hebben nog niet bekend gemaakt wan neer zij de pers zullen ontvangen - Wanneer men kalfslapjes tegen al te jacques Balmain en N.na Rieci zullen de ^LTchtfeaT hl'L edT' 17" das <)aarop hlm nieuwe voorjaars- en zomer- na ze lichtjes te hebben gezouten, bedruipen modellen aan de pers tonen met wat citroensap. Laat het kalfsvlees zo een half uurtje staan en hak het daarna op Op 27 januari treden Jean Lanvin, Jac- NACHTKLEDING Onze nachtkleding wordt romantischer. Sa men met oude kandelaars, donker behang en ovale spiegels komen ook de oude nacht japonnen met kanten, linten en stroken terug in de gunst van Vrouw Mode. Voor de laatste wintermaanden kan men zich behaaglijke nachtkledij aanschaffen in klassieke stijl en vervaardigd uit flanel of pure wol. Wol doet het vooral goed in ouder wetse er gehaakt uitziende nachtja ponnetjes met het bekende ronde kraagje en lange mouw. Kantjes en doorgeweven uiterst smalle bandjes vormen de versiering. Licht blauw is favoriet, maar ook wit versierd met kleine toefjes bloemen valt zeer in de smaak. Natuurlijk is er ook nylon en dan vooral met ingeweven ruitjes of opgedrukte knop jes. Modieuze kleuren-combinaties hierin zijn lichtbruin met blauw of beige en marine met wit of roze. Voor de liefhebsters, die het graag een beetje anders doen, is er dan ook nog zwart gecombineerd met rode en roze tinten. Erg modern is de nachtjapon met bijpas sende négligé, versierd met maraboeranden of strookjes. Bij pyjama's wordt een duster gedragen in meer eenvoudige stijl. Voor de jeugd zijn er pyjama's geinspi- reerd op de bikini, terwijl ook de baby-doll hier en daar weer opgemerkt wordt. LINGERIE Wat onze lingerie betreft in het komend voorjaar mogen we uit Frankrijk de nieuwe «style baigneuse» verwachten. Voor deze modellen wordt voor de vormgeving uitslui tend het elastische lycra gebruikt, zodat beugels en andere onaangenaam hard aan voelende onderdelen niet meer nodig zijn. De nieuwe lingerie krijgt een ronde hals uitsnijding. Vandaar waarschijnlijk de naam baigneuse, want de moderne badpakken heb ben ook een ronde hals. En gold vroeger de modellering van de lingerie tot voorbeeld voor de badpakkenmode, tegenwoordig is het juist omgekeerd. 1 Blanckaert Frans Claus Gilbert Van Hoorick Albert Ringoir Beroni Van Sinay Lueien Burgemeester Dr. A. Goffaertsstraat 111 Schepen Keizerlijke Plaats 6 Boudewijnlaan 3 Moorselbaan 8 Heilig Hartlaan 20 D'Haeseleer Louis Du Four André Waegeman Albert Petit Sylvie Vernimmen Willy De Bisschop Marcel Van Der Veken Henri Rombaut Camiel Van Droogenbroeck Jules Rombaut Luciaan De Brul Frans Carlier Arsene Daeleman Michel, Remi Willems Ghisleen Bogaert Etienne Nichels Alberic Caudron Jan Arys Constant Van Den Eede Gaston Breckpot Petrus Raadslid Gentse steenweg 203 Koolstraat 10 Caudronstraat 14 Ledebaan 323 Tweehagenstraat 12 Gentse straat 24 Landbouwerstraat 14 Kareelstraat 32 Draaiersstraat 20 Molendreef 7 Albrechtlaan 38 Dirk Martensstraat 76 Sint Annalaan 132 Esplanadestraat 9 Maj. Ch. Claserstraat 15 Sint Jobstraat 278 Vrijheidstraat 46 Sint Vincentiusstraat 36 Drie Sleutelsstraat 51 Albert Liénaertstraat 11 WEKELIJKSE BALANS DER VERKEERSONGEVALLEN VAN 4 TOT 10 JANUARI 1264 VERKEERSONGEVALLEN MET 18 DODEN EN 695 GEWONDEN Tijdens de periode van 4 tot 10 januari zijn 1.264 verkeersongevallen vastgesteld op de wegen en in de agglomeraties waar het I toezicht op het verkeer uitgeoefend wordt j door de rijkswacht. Bij deze ongevallen werden 18 personen ter plaatse gedood, er waren 158 ernstig gekwetsten en 537 licht gekwetsten Tijdens het weekeinde waren er 439 ver keersongevallen, waarbij 8 personen ter plaatse gedood werden en 65 ernstig gewond werden. Verdeling van de ongevallen per provincie Brabarft 213; Oost-Vlaanderen 214; West- Vlaanderen 153; Antwerpen 134: Limburg 84; Luik 125; Luxemburg 49: Henegouwen 231; Namen 61. Tijdens de maand december heeft de rijkswacht in het totaal 6.029 ongevallen vastgesteld (tegenover 6.142 in december 1963) Hierbij werden 91 personen ter plaat se gedood (76 in 1963), werden er 795 ern stig gekwetst (671 in 1963) en 2.550 licht gekwetst (2 422 in 1963). DE VERKEERSONGEVALLEN IN NOVEMBER 1964 Het Nationaal Instituut voor de Statistiek deelt de voorlopige cijfers mede van de verkeersongevallen tijdens de maand novem ber 1964 Er waren 19.290 ongevallen met 114 do den, 1 457 ernstig en 6.515 licht gewonden. In november 1963 (definitieve cijfers) waren er 20 698 verkeersongevallen met 154 doden, 1.595 ernstig en 7.086 licht gewonden. ooo DE WERKLOOSHEID De Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening deelt mede tijdens de week van 27 decem ber 1964 tot 2 januari 1965 werden er per dag gemiddeld 36.778 volledig en 169.633 gedeeltelijk werklozen gekontroleerd, hetzij een totaal van 206.431 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermeerdering met 1.911 volledig en met 106 180 gedeeltelijk werklozen genoteerd. De aanzienlijke stijging van de gedeelte lijke werkloosheid, die vooral de mannen treft, vloeit voornamelijk voort uit de in vloed van de ongunstige weersomstandig heden (sneeuw en vorst) De vermeerdering van de gedeeltelijke werkloosheid onder de vrouwen is groten deels te wijten aan de toegenomen werk onderbrekingen in de sectoren textiel, kle ding en leder LOTENLENING 1953 Bij de 613e trekking van de lotenlening 1953 is een lot van 1.000.000 F gevallen op obligatie reeks 2259 nr 407 en een lot van 250.000 F is gevallen op obligatie reeks 3185 nr. 32. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1000 F. ooo AALST C.V.P. ZITDAGEN Sen. E. COPPENS maandag 18-1-65 «Groen Kruis» van 10 tot 12 uur. E. MORIAU zaterdag 23-1-65 aan huis 10 tot 12 u. Kring Mijlbeek 19.30 u. L. MOYERSOEN zaterdag 23 - 1 - 65 aan huis R. OTTE zaterdag 23-1-65 «Groen Kruis» 10.15 tot 11.45 u. W. VERLEYSEN dinsdag 19-1-65 «Groen Kruis» van 19.30 tot 20.30 uur. HARDHORIGEN Een oplossing voor DE DOOFHEID dank zij W I D E X voor doven aangesloten bij een mutualiteit KOSTELOZE APPARATEN Optiek 13, Kerkstraat AALST Tel. (053) 253.29 Filiaal van L'auxiliaire Acoustique 35, Galerie Ravenstein, Brussel Het Arrondissementeel Verbond van de Knstelijke Mutualiteiten heeft zijn jaarver gadering gehouden in het Groen Kruis. Er heerste zeer veel geestdrift op deze bijeen komst, nadat werd bekend gemaakt dat reeds 140.000 rechthebbenden in het Verbond zijn ingeschreven. Aan de bestuurstafel zaten verbondssekre- taris Paul Avoux, voorzitter Roosens, E.H. Schotsaert, schatbewaarder Teirlinck en di- rekteur Goethals. Het was de heer Paul Avoux die het jaar verslag voordroeg, waarna schatbewaarder de heer Teirlinck het financieel verslag naar voor bracht. Na de bespreking over de statutenwijziging geleid door de heer Paul Avoux, die eenparig werd goedgekeurd, wer den de niéuwe leden voor het hoofdbestuur verkoren Voor de vrij verzekerden Frans Boel, Erembodegem; Henry Coppens, Welle; Theo .De Middeleer, Erpe; Roger Otte, St. Lievens |Houtem. Voor de verplicht verzekerden Paul Avoux, Hofstade; Hubert Bonnier, Geraards- bergen; Karei Broeckaert, Zottegem; Richard Callebaut, Nieuwerkerken: Georges Chris- tiaans, St. Maria Oudenhove; Remi Daeleman Aalst; Georges De Nauw, Idegem; Cyriel De Windt, Vlierrele; Etienne Ghijs, Zotte gem; Robert Misselijn, Denderleeuw; Pierre Teirlinck, Aalst; Albert Straetmans, Ninove; Albert Van Den Haute, Erembodegem: René Van De Voorde, Aalst; Karei Van Geert, Erembodegem. Verplicht verzekerden zelfstandigen Etienne Bogaert, Aalst; Frans Geeroms, Haaltert; Roger Guns, Aalst; Benoni Ringoir Aalst: André Schokaert, Lede; Richard Sterck, Mere. Het is een feit dat sinds vele jaren over een Ringlaan rond de stad Aalst wordt ge sproken. Het is geen geheim dat de werke lijke uitvoering slechts traagjes los komt. De oorzaak hiervan is niet ver te zoeken; het gaat hier om een werkelijk reureplan en de vele miljoenen zijn natuurlijk niet onmiddellijk beschikbaar om deze omvang rijke werken ineens aan te pakken. Alles moet dan ook in verscheidene schuif jes gebeuren, alhoewel tot hiertoe reeds een drietal werken volledig zijn beëindigd. Dat zijn de Boudewijnlaan, die uitgeeft op de Gentsesteenweg, de Leopoldlaan en Heilig Hartlaan, die de Moorselbaan verbinden met de Hertshage. De volgende stap is de Albrechtlaan waar momenteel bulldozers en hijskranen bednj- ng zijn. De bomenrijen zijn er verdwenen en nu al ziet men de volle breedte van de weg verschijnen die rond de O. L. Vrouw- kerk aan de Moorselbaan zal uitmonden, op de reeds bestaande verbindingen. Het belang van deze laan is trouwens zeef groot en zal met de veilingshalle, de nieuwe nijverheid die er gevestigd werd, en binnen enkele maanden het nieuwe slachthuis, een grote betekenis krijgen. Na deze werken zal men enkele maanden verpozen om de grootste brok aan te pakken. Inderdaad de bouw van een reusachtige brug ter hoogte van de Ledebaan onder het bestaande spoorstation en over de Dender is onontbeerlijk voor de werking van de Ring laan ten noorden van de stad. Om derv Ringlaan volledig klaar te krijgen moet er nog een andere brug gebouwd worden. Men moet immers de stop aan de Zeebergbrug kunnen omzeilen en om de verbinding te voorzien tussen de Brusselbaan en de Park laan zou men dan een brug oprichten tussen de elektrische centrale en de Termurenlaan, zodat meteen het Aalsters stadspark zou gevrijwaard blijven. Vooraleer het zo ver komt zal er nog veel water door de Dender lopen, doch daar de wagen reeds aan het rollen werd gebracht, mag men terecht de hoop koesteren dat deze reurewerken langzaam maar zeker zullen uit gevoerd worden Elkeen is het er over eens dat de wijk lm- opgenomen, die volledig zullen verkaveld merzeel een der mooiste hoekjes is van de worden. Er zullen dus vele nieuwe wonin- Keirerlijke Stede. Deze schitterende woon- gen worden opgericht, die de wijk Immer- wijk met heerlijk groen en nette woningen zeel «natuurlijk Tiaar een grote pxpansie heeft al vaak indruk gemaakt op de mensen zullen voeren, die er op bezoek waren VERWARMT U... aan de gemoedelijke, de ontroerende en sprankelende operette DE LUSTIGE BOER opgevoerd door 't LAND VAN RIEM m de zaal GROEN Kruis op zondag 17 januari, maandag 18 januari en zondag 24 januari. In dit enig mooi kader wil het stadsbestuur thans nieuwe bouwwerven aanleggen. Be grensd door de Brusselsesteenweg, de Im- merzeeldreef en de Affhgemdreef werden immers twee grote zones ontworpen voor sociale woningbouw. Het volledig plan werd reeds goedgekeurd en ook werd de onteige ningsprocedure aanvaard. In dit reureplan werden 17 ha gronden Deze omvangrijke terreinen zijn geschei den in twee blokken, waarvan het grootste gedeelte in de onmiddellijke omgeving ligt van de reeds bestaande woonwijk Immerzeel. Een aantal stroken werdén reeds bouw klaar gemaakt en tevens werden de nodige j kontakten gelegd om de verbinding te ver zekeren van de bestaande Immerreeldreef met de nieuwe bouwpercelen. Men verzoekt ons het overlijden te melden van DE HEER echtgenoot van Mevrouw geboren te Aalst op 20 maart 1913 en aldaar godvruchtig overleden op 11 januari 1965 gesterkt door de HH. Sakramenten en de Pauselijke Zegen. WEES ZIJN ZIEL INDACHTIG IN UW GODVRUCHTIGE GEBEDEN IX' plechtige lijkdienst, gevolgd door de teraardebestelling, tot dewelke U beleefd wordt uitgenodigd, zal plaats hebben op ZATERDAG 16 JANUARI 1965 te 9 UUR m de parochiale kerk van Sint Jozef te Aalst. Vergadering aan de kerk te 8.45 uur. De Nadienst van Barmhartigheid zal later aangekondigd worden. Rouwhuis Marktweg 180, Aalst. Vrienden en kennissen die bij vergetelheid geen doodsbericht zouden ontvangen hebben, gelieve dit als dusdanig te willen aanzien. Begr. Arijs en zo icn, Hoogstraat 17 Aalst Tel. 211.47 en 229.44. Do werd verbe Het ontv; lijkhi zal e tvordi

De Gazet van Aalst | 1965 | | pagina 2