Vrouwenkroniek - Erembodegemse raad verhoogd geboortepremies Diplomauitreiking eerste cyclus arbeidsanalist Nieuws uit de omstreken Talrijke wegenwerken Algemeen plan voor uitrusting Openbare verlichting De overweldigende belangstelling die voor 12.448 F voor de aansluitingen Ver in de eerste zittingen iedereen had ver- doodt en Cornand. 10.350 F voor de Ninove- rast. is reeds gekoeld. De plaatsen voor straat ter hoogte van de grensscheiding met het publiek bleven immers leeg, zodat Denderhoutem en 221.000 F voor de Nach de ganse zitting in een kalme en serene tegaalstraat. dr. Daem (C.V.P.) drong aan sfeer verliep. Enkele voorname voor- op de versterking van de stroom ter hoogte stellen werden nochtans afgehandeld, van de Ninovestraat aan de grensscheiding o.m. de aanleg van nieuwe straten, en met Denderhoutem, waarop burgemeester de verhoging van de geboortepremies. Boel (C.V.P.) antwoordde dat de maatschap die bij de bespreking van de begroting pij werd verzocht een betere leiding aan te door de C.V.P. groep was voorgesteld, leggen. Raadslid Dhondt (VU) betwistte de noodzakelijkheid een nieuwe verlichting aan WEGENWERKEN le le&gen in de Nachtegaalstraat. De burge meester bevestigde dat een algemeen plan aanleg van voor de uitrusting van de openbare verlich- De raad bespraa rcrst de waterleiding op Ten Bos. Nadat met de tms wordt opgesteld T M V W talrijke technische kwesties moes ten geregeld worden, is alles thans op goede dr Daem (C.V.P.) werd eveneens we- en werd de uitgave geraamd op 545.015 "°S Bewezen op de noodzakelijkheid een al- F toegewezen aan h. Roussea uit Soignies. semeen plan op te stellen voor de nolerin- gen op Terjoden, wat aan de urbanisten zal Door het Mm -terie van Volksgezondheid opgedragen worden. Door raadslid Brack zal een to-lage wan 521 000 F verleend <pvv> werden ook nog vragen gesteld in worden zodat het gemeentelijk aandeel verband met enkele straten. 224.000 F zal bedragen. AANKOOP KROTWONINGEN - j juist zacht genoeg. Geenszins pappig. De raad besprak tevens de bouw van de nieuwe gemeentescholen in de Kortestraat Zetten onze grootmoeders hun potje met Hierdoor is het noodzakelijk de «vijfhuizen» rode kool reeds 's morgens vroeg op het KEUKENGEHEIMEN De gehele maand maart en een gedeelte van april zijn wc nog aangewezen op reste rende wintergroenten. Eerst half april zul len spinazie en sla zover in prijs dalen, dat de gemiddelde huisvrouw er gebruik van kan maken. Natuurlijk komt voor die tijd de primeurs op de markt, maar deze zijn door gaans veel te duur Gelukkig hebben we ons nooit genoeg geprezen witloof, dat op ver schillende manieren toebereid op tafel kan gebracht worden, terwijl ook schorseneren matig in prijs zijn en een heerlijke groente vormt. En dan zullen we nog gebruik maken van de vele koolsoorten, die goed toebereid niet te versmaden zijn. Bij het schoonmaken van kool is het zaak zo weinig mogelijk weg te gooien. Weet U bijvoorbeeld dat in de stronk de meeste vita minen zitten Ook moet U kool onmiddellijk na het fijn snijden enige keren wassen in koud water en ze daarna zo vlug mogelijk koken. Dus nooit lang in water laten staan. Verdeel kool nooit te fijn, want hierbij gaan vitaminen verloren. Zet de groente op met zo weinig mogelijk water en neem de kook tijd zo kort mogelijk. Gaar wil zeggen De raad keurde ook de princiepsbeslissing goed om het wegdek van de IJzerenweg- straat te verbeteren. Aan de provincie zal gevraagd worden in deze straat aan te werven, die in een een ontwerp te mogen opmaken, vermits slechte toestand verkeren, deze straat, die ge'egen is op gronden van Dit voorstel werd aangenomen, waarna de raad ook de kohieren van de opcentiemen op de provinciale belasting goedkeurde. Aan de Gemeenteschool zal tevens een bij komende verlofdag worden toegekend op 25 maart, dag van de Eerste Communie. Voor de aanstelling van een koepokinenter werd door de raad een beurtrol aangenomen. DE GEBOORTEPREMIES In het kader van de inspanning ten bate hebben op het drukke verkeer. De raad was van de gezinnen werd door de C.V P. groep eenparig akkoord met de voorgestelde wij- bij de bespreking van de begroting voorge- zigingen. steld de geboortepremies gevoelig te verho gen. Dit voorstel werd thans voorgelegd en De aanwerving van gronden in de dr. Car- aangenomen zodat voor het eerste en twee- lierlaan werd eveneens aangenomen. Het be- de kind thans 500 F zal toegekend worden, treft de onteigeningen voor de aan'eg van 1-500 F voor het derde en vierde en 2 000 deze straat, op de eigendommen van h De F van het vijfde af. De burgemeester deel- Geyter. en waarvoor de gemeente 170.884 F de tenslotte ook mee dat alle geboortepre- moet betalen. Voor de uitbreiding van de mies van 1964 in de loop van volgende week openbare verlichting werd voorgesteld wer- zullen betaald worden, ken te laten uitvoeren in de Europalaan de N.M.B S. in slechte staat verkeert. Do definitieve plans voo" de aanleg van de rio lering in de Europair i en de wegenwerken in de Driehoekstraat werden eveneens goed gekeurd. Door het Departement van Openbare Wer ken werd aanvaardt dat het wegdek 6 m be ton zou beslaan, met zijstroken en voetpa den, maar bij de uitmonding op de Geraads- bergse steenweg wordt geeist de twee wo ningen langs de zijde van de snelweg te onteigenen, teneinde een degelijk gezicht te fornuis om ze uren te laten sudderen, een moderne kookster weet dat rode kool in 45 minuten gaar is. Buiten de alom-bekende koolsoorten zien we tegenwoordig ook Chine se kool meer en meer in onze winkels ver schijnen. Deze groente is ontstaan uit een kruising van andijvie en kool. Het lekkerste resultaat bekomt men door de groente als kool te bereiden. Ze hoeft niet afgekookt te worden en de nerven zijn zacht genoeg om niet te worden weggesmeten. Gedroogde zuidvruchten als pruimen rozijnen, en abrikozen blijven zeer lange tijd goed als ze worden bewaard op kamer temperatuur en in een geschikte verpakking. Zoals U weet moeten zowel abrikozen als pruimen minstens één nacht te weken wor den gezet, alvorens ze worden toebereid. Dit doet men na ze te hebben gewassen want de vruchten worden in het weekwater gekookt. Voor het weken gebruikt men ge woon water, of indien het juist bij de hand is een restje vruchtensap. KLANKJES UIT DE MODEWERELD KATOEN IN HET VOORJAARSZONNETJE Niet zodra zien wij de eerste zonnestralen of we voelen een onweerstaanbare lust om de winter te begraven en met hem de zware, degelijke wintermantels. Een onuitputtelijke keuze van voorjaars modellen wacht reeds op de kopers en het «winkeltje kijken» heeft op zichzelf al de charme van een nieuw seizoen. Voor sportieve mantelpakjes blijft katoen fluweel met tamelijk zware rib, favoriet; de snit is vlot, met smalle of halfwijde rok en vestje in blazer of uniformstijl. Soms hoort er een mantel bij, een jeugdig hoedje of een baret. Stadstailleurs worden veel gezien met kor te, al dan niet van plooien voorziene rok en heuplange, min of meer aanleunende vest. Een leuk idee is ook het korte spencer vestje, dat wel in een andere kleur mag zijn dan de rok. Een zwaar katoenen fantasie weefsel met ruitjes of streepjes met «prince- de-Galles» tekening of met een dessin in re- liefbinding is hiervoor ideaal. Voor zonnige lentedagen voor het paas feest, voor de plechtige kommunie of voor andere feestelijke aangelegenheden, geklede ensembles in jacquardkatoen, in zware ka toenshantung, in helderwit katoenpiqué. Blijvend succes kent ook het geheel van mantel en kleedje, hetzij beide uitgevoerd in dezelfde stof, bv. een zeer fijngeribd ka toenfluweel, hetzij de mantel gevoerd met hetzelfde katoensatijn waarin het kleedje werd gemaakt. REGENKLEDING Spijtig genoeg is de lente niet alleen het jaargetijde van de eerste zon en het prille groen, maar ook van de beruchte «maartse buien» en «aprilse grillen». Daarom ook aandacht voor de regenmantel. Gelukkig is dit niet meer zomaar een enigszins nuttig kledingstuk. Nee, de regenmantels zijn nu zo mooi, van zo'n goede snit en zo prachtig afgewerkt dat men ze met plezier draagt. Ook als het niet regent, want ze kunnen uitstekend dienst doen als tussenseizoen- mantel. Enkele voorbeelden uit de over grote keus Voor de sport is en blijft de mastiekkleu- rige of marineblauwe «trenchcoat» aan de orde; hij is gemaakt in watera f we rende ka toengabardine en versierd met stiksels, me metalen of lederen knopen, met ceintuur. Voor de stad zijn de modellen recht oA uitlopend, met openliggende kraag of to bovenaan gesloten, al of niet met bont ver sierd en vaak voorzien van uitneembare voe ring. Zij zijn gemaakt in waterafwerendi vaak vlekvrij behandelde, soepele katoer. popeline in zachte pasteltinten of vrolijk» helle kleuren. Voor 's avonds is er tenslotte een afzon" derlijke kategorie regenmantels in prachtii glanzend katoensatijn, meestal zwart; hei elegantste model is een loshangende mante zonder sluiting, met grote openliggend? kraag en kimonomouwen. Bij aankoop van een regenmantel is heL^ nuttig op een paar details te letten De regenmantel moet zowel boven eer^l kleed als boven een tailleur kunnen gedra gen worden; daarom moeten schouderbreedt^ en mouwsbreedte vooral goed nagegaan wor den. Bij werkelijk slecht weer moet hij goec sluiten, om doelmatig de kleding tegen d? regen te beschermen. ks Het is aan te bevelen, in het voorjaai R een afzonderlijke voering of een pelskraag U kunnen aanbrengen, want het kan nog erj fris zijn. E GOED OM WETEN L ■ph Een kleine slaapkamer zal groter lijker^en wanneer de bedsprei in dezelfde kleur word j gekozen als de muren. Een overschotje bier vormt een uitstekenc 2. middel om lederen overtrekken van zetelde, schoon te maken. en e Een smalle gang zal breder lijken als dgik wand aan het eind van de gang zo donke mogelijk geschilderd wordt. Vanzelfsprekenf jr moet men zorgen voor een goede verlichtinfiog Een smalle gang, die bovendien nog sleety^ verlicht is, lijkt nog smaller. L.' WEKEUJKSE BALANS DEK VERKEERSONGEVALLEN VAN 22 TOT 28 FEBRUARI 1105 VERKEERSONGEVALLEN MET 14 DODEN EN 638 GEWONDEN Tijdens de periode van 22 tot 28 februari hebben zich op de wegen en in de agglome raties waar het toezicht op het verkeer door de rijkswacht verzekerd wordt, 1.105 ver keersongevallen voorgedaan. Hierbij bleven 14 personen ter plaatse dood, werden 167 ernstig en 471 licht ge wond. Gedurende het weekeinde hebben zich 427 ongevallen voorgedaan, waarbij drie perso nen om het leven kwamen en 77 ernstig gewond werden. De verdeling der verkeersongevallen per provincie is als volgt Brabant 211; Oost- Vlaanderen 149; West-Vlaanderen 90; Ant werpen 99; Limburg 75; Luik 162; Luxem burg 51; Henegouwen 206; Namen 62. uoo INDEXCIJFER MET 0,29 PUNT GESTEGEN Het indexcijfer der kleinhandelsprijzen voor de maand februari is gestegen tot 122,80 punten, tegenover 112,51 voor janu ari. Dit betekent een verhoging van 0,29 punten. Het nieuwe indexcijfer heeft vanaf 1 maart een loonsverhoging voor gejolg van 2,5 t.h. voor de arbeiders van land- en tuin bouw en voor de bouwwerken. Ook het personeel dat werkzaam is in de cinemaza len en in de sector van de verdeling der films krijgt vanaf 1 maart 2,5 t.h. opslag. oOo DE WERKLOOSHEID De Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening deelt mede; Tijdens de week van 14 tot 20-2-65 werden er per dag gemiddeld 39.209 volledig en 83.150 gedeeltelijk werklozen gecontroleerd hetzij een totaal van 122 359 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermindering van 487 volledig en een ver meerdering van 22.559 gedeeltelijk werklo zen genoteerd. Volledige werklozen; 25.464 mannen 13.745 vrouwen, verschil tegenover de vori ge week - 487. Gedeeltelijke werklozen: 72.176 mannen 10.974 vrouwen, verschil tegenover de vori ge week 22.559. ooo LOTENLENING 1953 Een lot van 1.000.000 fr. is toegekend aan de reeks 1486 obligatie nr. 819. Een lot van 250.000 fr. is toegekend aan de reeks 1772 obligatie nr. 777. D» andcro obligaties van die reeksen z»in teitskomité - Denderstreek, terugbetaalbaar tegen 1.000 fr. Aalst Tel. 268.85. Zaterdag 20 februari 1965 had te Aalst de diplomatuitreiking plaats aan de cursisten die met succes de eerste cursus voor arbeids analist, ingericht door het Productiviteits- comité-Denderstrlek, gevolgd hebben. Alle deelnemers waren samen met een aantal van hun bedrijfsleiders en afgevaar digden van het Productiviteitskomité verge zeld van hun respectievelijke echtgenoten, aanwezig in de Borse van Amsterdam. Een gezellig avondmaal bracht de nodige sfeer bij. Zij werden verwelkomd door de voorzitter, de h. G. Gilbos, die hen allen loofde voor de geleverde inspanning en feliciteerde met de behaalde resultaten, niet alleen voor zichzelf maar eveneens voor de ondernemingen waar zij te werk gesteld zijn. Deze resultaten zijn voor sommige bedrijven verrassend gunstig. De h. Van Haezebroeck, technisch inge nieur en aangestelde van B.T.E.-Paris, wees op de belangrijke rol van de arbeidsanalist in de organisatie van een bedrijf. Hij be klemtoonde dat naast het technisch aspekt, er ook het menselijk aspekt is van de arbeid. De h. De Roeck, lesgever, bracht op zijn luimige manier verslag uit over het verloop en de uitslag van de cursus. Verschillende deelnemers hebben zich zodanig ingespannen en zulkdanige uitslagen behaald, dat het haast onmogelijk bleek een rangschikking te maken. Men heeft ze haast ex-aequo moe ten plaatsen. Volgende arbeidsanalisten ontvingen uit de handen van voorzitter Gilbos het begeer de diploma R. De Cooman, Firma Roma, Nieuwerkerken D De Meeter, pvba Gilbos, Herdersem J. De Poorter, Ets. Moraine, Brussel P. De Smet, pvba Haelterman, G'bergen R Deweghe, Houtemse Konfektiefabriek NV. St. Lievens-Houtem L. Dhaens, Borco NV, Bornem T. Lammens, Staels Lammens NV, Moorsel O. Rombauts, R G. Staels NV, Merchtem A. Van Caenegem, F F.R. Aalst J. Van Geert, pvba Haelterman, .G'bergen G. Van Lierde, Wasserij V. Lierde, Aalst Veel geluk ermee Herinneren wij eraan dat thans een twee de cyclus aan de gang is. Belangstellenden kunnen zich steeds voor deze en andere orga nisatiecursussen wenden tot het Productivi Stationstraat 31 Postzegelkring PHILATELIA ALOSTA Eindelijk kwamen we in bezit van het pro gramma van de voorziene Belgische postze geluitgiften voor het jaar 1965. Zijn ondertussen reeds verschenen Op 25 januari «Textirama» 1 frank en «Diamantexpo» 2 frank. Op 15 februari Gentse Floralicn, zegels van 1 frank «Vnesia», 2 frank «Echiniocap- tus» en 3 frank «Stapelia». Op 25 februari Herdenkingszegel van de 100e verjaring van de geboorte van de grote Belgische staatsman Paul Hymans, zegel van 1 frank. Worden verwacht In de maand maart «Dag van de Postzegel 1965», zegel van 3 frank. Eeuwfeest van de Algemene Spaar- en Lijfrentekas, zegels van 1 frank «Rubens», 2 frank «Snijders», 3 fr. «Van Noort», 4 fr. «Van Dijck» en 5 fr. «Jor- daens». Jeugdfilatelie, zegel van 0,50 fr. met fragment uit het schilderij opgehangen in de hall van het postkantoor te Brussel I Abdij van Affligem «Binnenzicht» 1 fr. In de maand mei 20e Verjaring der be vrijding van gevangenen- en weggevoerden kampen. Zegels met toeslag: 50c plus 50c; 1 f. plus 50c; 3 fr plus 1,50 fr; 8 fr. plus 5 fr. «Symbolische voorstellingen» Een zegel van 2 fr ter gelegenheid van het Eeuwfeest van de U.I.T. Zegel van 2 fr. «Eeuwfeest der zaligverklaring van St. Jan Berchmans» Zegel van 3fr. «Talbot House» te Pope- ringe. In de maand juni In het raam van een Belgisch-Oostenrijks akkoord 3 zegels met bijslag 3 fr plus 1 fr.: 6 fr. plus 3 fr.; 8 fr. plus 4 fr., herdenking architekt Hoff man; binnenzichten van het Stoclethuis te Brussel. In de maand juli Culturele reeks Uit heemse dieren uit de Zoo van Antwerpen. Zegels van 1 fr. plus 50 c; 2 fr. plus 1 fr.; 3 fr. plus 1,50 fr.; 6 fr. plus 3 fr.; en daarbij een luxeblokje van 8 plus 4 fr. 2 zegels respectievelijk van 0,50 fr. en 3 fr., uitgege ven ter gelegenheid van de 75e Verjaring van de Belgische Boerenbond. In september De traditionele «Europa» uitgifte; zegels van 3 en 6 fr. In december De Antiteringzegels, 5 ze gels samen 20 fr. Bij de optelling van al deze waarden ko men we tot de respectabele som van 144 fr. Onze Noorderburen zijn heel wat gematigder op dit gebied; zij zullen slechts 16 nieuwe zegels in 1965 uitgeven PIIII.ATELIA ALOSTA vergaderingen op 8 en 22 maart a s. in lokaal "Bristol, Grote j Markt Aalct. HEEFT HET PUBLIEK NOG BELANGSTELLING VOOR TONEEL Het is ons opgevallen dat de publieke be langstelling voor een aantal vertoningen van verschillende toneelgroepen zeer bevredi gend is. Het is ontegensprekelijk dat voor die opvoeringen waar de verwachtingen het hoogst gespannen zijn, het aantal aanwezigen het grootst is en toeneemt naarmate die ver wachtingen zelf worden in gelost. Wat verwacht het publiek eigenlijk van toneel Dit thema zal besproken worden tijdens het studieweekeinde dat op 6 en 7 maart e.k. ingericht wordt door de Stichting Lodewijk de Raet op het stadhuis. Aansluitend bij dit weekeinde voert het Brussels Kamertoneel op zaterdag 6 maart te 20 uur in de stadssshouwburg «De Bood schap aan Maria» van Paul Claudel op. Deze vertoning die toegankelijk is voor alle pu bliek tegen 25 fr., zal ingeleid worden door T.V.-regisseur Maurits Balfoort. De deelnemers aan het studieweekeinde krijgen de zondagmorgen de gelegenheid tijdens de bespreking hun mening te laten kennen in hoever de opvoering heeft beant woord aan de verwachtingen die er voor werden opgeroepen. Het mag vermeld dat naast de Aalsterse toneelverenigingen, het stadsbestuur, de ste delijke muziekacademie met zijn toneel- en regieklas en het Noordstarfonds, culturele stichting van de verzekeringsmaatschappij Noordstar en Boerhaeve, hun medewerking en steun verlenen. Toneelspelend Aalst blijft de aandacht van toneelmmnend Vlaanderen op zich trek ken. De belangstelling voor toneel groeit dank zij gestadige werking. De verwachtin gen staan hoog gespannen. SPORTVLIEGTUIG NEERGESTORT TE AALST twee gekwetsten In de omgeving van de Immerzeeldreef te Aalst is maandagvoormiddag omstreeks 11.30 uur een sportvliegtuig neergestort. Als bij wonder werden de twee inzittenden slechts licht gekwetst, maar het toestel volle dig vernield. De h. Omer Van Vijve, Kelleweg 17 te Dendermonde zat achter de stuurknuppel, met naast zich apoteker G. Delbecq, Werf 4 te Aalst. Hij wilde opstijgen op het vlieg- veid van de Kluizendreef, toen het toestel plots een omheining raakte, de hoogte in schoot en vervolgens neerstortte. De inzittenden, die voor brand vreesden, konden zich onmiddellijk uit het zwaar be- "hadigde toestel bevrijden en liepen geluk kig slechts lichte verwondingen op. DENDERLEEUW Plechtige aanstelling van E". H Van Der Stricht als pastoor Het gelovige Denderleeuw heeft zijn niec we herder een gulle ontvangst aangeboder O De nieuwe pastoor werd aan de grensschefloo; ding met Iddergem afgehaald door burgAali meester De Pelsmaeker, senator Edmorfle 1 Coppens, schepenen en raadsleden en andflaai I re personaliteiten. I« Na toespraken door burgemeester De Pel°m maeker en senator Coppens ging het na£eu het college waar een optocht werd gevorrrf met de fanfare De Dendergalm en alle krii telijke organisaties der gemeente. Zt Aan de kerk werd E.H. Van der Striclk verwelkomd door de h. Wilfried Van Ik D Perre, die sprak namens de kerkfabriek waarna de voorzitter van de kerkfabriek d h. Hector Coppens, de sleutels van de kei C aan de nieuwe herder overhandigde. Deken De Landsheer van Ninove deed i Vi aanstelling en als getuigen fungeerden Z.EJiet pastoor-deken Van Der Plaetsen van Nede L< brakel en E.H. Delacroix, pastoor van Siiln Amandsberg, allebei gewezen pastoors v»ar;i Denderleeuw. Wen E.H. Van der Stricht mocht vanwege zi^an nieuwe parochianen mooie kerkgewaden ylafl geschenk m ontvangst nemen, waarna een f ceptie volgde op het gemeentehuis en dei plechtigheid besloten werd met een on vangst in het parochiehuis. nele Midi te li A zoea OQO— WELLE OVEKLiJDENS D'Haeseleer Xaveer, gep. 75 jaar, echt ria Vanden Broeck, Broekstr 40. y' De Vuyst Camiel, gep. 75 jaar, echt Mad N De Schrijver, Welleslr 24. Sedeyn Irma, zb 74 jaar, wede Victor vi 0' Haudenhuyse, Kerkstr 145. s Vandenhauwe Maria, zb 82 jaar, wem.! Gustaaf Van Mol, Broekstr 128. huwelijken De Backer Laurent, timmerman 25 jai 0 Erembodegem en Van Lui Linda, staatstho, het Di Itaris Kat. diende, 20 jaar Welle. ooo NIEUWERKERKEN Bromfietser bewusteloos aangetroffen s Avonds werd op de Dries, ter hoog van de brug van de spoorlijn een bromfiets bewusteloos aangetroffen naast zijn rijtui Het was A. De Schrijver, Kraaiwinkelstra Nieuwerkerken. De man was bovendien e) gewond en moest onmiddellijk naar het hi} pitaal van Aalst overgebracht worden. Een onderzoek werd ingesteld om uit maken of de bromfietser was gevallen in een verkeersongeval werd betrokken.

De Gazet van Aalst | 1965 | | pagina 2