Ve in emstreKen Sociale woningbouw Televisie... KLEIN LOtiEüEK V NEC SPE, NEC METU Raadszitting Aaist van donderdag 4 maart e spotlights van de televisie stengen nogmaals opgesteld in ds Aalsterse raadszaal De Garnavaimop Herm. Slagmulder wint abonnement^ voor Kern '63 ~0<" Balatum wordt hersteld Gazet van Aalst 21ste JAARGANG Nr. 11) Zaterdag 6 maart 1965 MET BIJVOEGSEL VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK 3 maaudab. 62,50 F 0 maandab. 120,F Jaarabonnement 230,F KANTOOR SCHOOLSTRAAT 26, AALST Postrekening 881.72. Telefoon 241.14. 2,50 F HET NUMMER iel De Keyzer en Lieve Simoen ex tante éve moesten er de laatste hand leggen n een programma voor de schooltelevisie er de gemeenten dat op dinsdag 9 maart l. zal uitgezonden worden tussen 14 en uur. De raad moest eerst een fictieve jting houden waarbij in 1959 een voorstel jrd gedaan tot oprichting van een bloemen- ^lingshalle. Schepenen Claus cn Ringoir de testen het voorstel verantwoorden, terwijl I h. Dhaeseleer de oppositionele spreekbuis b. Het draaide allemaal zo slecht dat de name van vijf minuten tenslotte anderhalf jr duurde. Wad deze opname de raadsleden enigszins in de wijs gebracht Het is mogelijk, in k geval is het een zitting die, omwille in het prestige van de Aalsterse raad, et in de annalen zou mogen ingeschreven irden Vooral de Volksunie-fractie heeft •h in alle tussenkomsten vergaloppeerd, zoals wij het vroeger reeds schreven zal zich eerst terdege moeten inwerken bekwamen alvorens men het grote steek ei kan aanpakken li uit Trouwens, burgemeester Blanckaert stak i het einde van de zitting een dreigende iger op toen hij iedereen verwittigde dat de toekejmst de dagorde zal gevolgd orden en dat hij niet meer zal dulden, frt nog ellenlange toespraken worden ge- buden in een echte verkiezingsstijl rJe met de dagorde niets te zien hebben. Het is meer dan nodig, want is het niet nestig een V.U. lid niet een helle woorden- joed te horen hameren op de noodzakelijk- (eid een premie in te stellen voor voor- juwelijkssparen, bijaldien die reeds sinds pie jaar bestaat I Gelukkig waren er dit keer in het publiek een vertegenwoordigers van de omliggende pmeenten zoals de eerste keer anders buden zij niet veel geleerd hebben Rekeningen Na de goedkeuring van de grondafstand p het stedelijk kerkhof, werd gunstig ad- des verleend over de begroting van de Evan- felische kerk «Opstanding» over het dienst- aar 1965, met 48.370 fr. in ontvangsten en Ütgaven, en met een stadsaandeel van 5.370 r. De raad keurde ook het kasnazicht goed an het stedelijk bedrijf voor waterbedeling, net een verantwoord vermogen van 1.423.297 'r., evenals dit van de stadskas met een jermogen van 6.778.305 fr. Een aantal belastingen werden oninbaar terklaard, o.m. 960 fr. voor het ophalen van iet huisvuil en 6.640 fr. voor het dienstjaar 0yJ963. Aan het college werd machtiging ver eend 874.037 fr. verhaalbelastingen in te /orderen langs gerechtelijke weg, aangezien |e bedoelde straten reeds sinds een hele rzotfjd zijn aangelegd en de verjaring moet te- lengegaan worden. Tevens werd beroep aan- hfetekend tegen een beslissing van de recht bank in verband met een verkeersongeval, r 4 °pI Onderwijs en Sport inÉ De fraad keurde een lening goed van E8.200 fr. voor buitengewone verfwerken Lir'h de stadsmeisjesschool Binnenstraat en van Il4.000 fr. voor de aankoop van meubilair 'Proor de uitrusting van de refter der stede- lijke meisjesschool Vredeplein, telkens bij onthouding van de V.U. fractie. Ook werd ingestemd met het voorstel van het Minis terie van Nationale Opvoeding en Cultuur een reglement van inwendige orde op te stellen voor het gebruik van het wijkspeel- plein «Rozendreef». In verband met de toe stand van het voetbalveld op deze wijk, deelde schepen Van Hoorick mee dat het college momenteel voorstellen onderzoekt om het terrein beter uit te rusten, waardoor voor een tijdje alle bedrijvigheid zal moeten gestopt worden. Sociale woningbouw In de tuinwijk «Affligemdreef» werd een perceel stadsgrond toegewezen voor het bou wen van een sociale woning voor 47.770 fr. Op een tussenkomst van de h. Rombout (VU) verklaarde schepen Claus (CVP) dat de stad fier mag zijn over dit initiatief en dat alle kandidaat kopers samenwerken met het stadsbestuur voor de aankoop van de uit rustingen. Tevens stelde hij de vraag waar in de stad momenteel een goed gelegen bouwperceel kan aangekocht worden voor 47.770 fr., zoals dit in deze wijk het geval is. Hij drukte er tenslotte op dat het stadsbe stuur alles in het werk zal stellen om de woningnood in de stad te lenigen. De raad keurde tenslotte eenparig het voorstel goed. Bij de bespreking van het bijzonder plan voor de aanleg van de wijk «Regent Prins Karellaan», en in het bijzon der in verband met de machtiging te verle nen aan het college van burgemeester en schepenen voor de onteigeningen en aan wervingen, werd door de PVV fractie ge vraagd welke vooruitzichten in deze wijk worden gepland. Schepen Claus (CVP) wees er op dat het initiatief van de stad tot doel heeft gronden die niet bouwrijp zijn voor de bouw uit te rusten, waardoor de prijs van de gronden gevoelig zal kunnen dalen. In deze wijk, de Hoezekouter, wordt een sociaal centrum voorzien, een zone voor so ciale woningbouw, voor privaatwoningbouw en een uitgebreide groene zone. De V.U. fractie verklaarde zich te zullen onthouden maar keurde het voorstel goed De schepen van Openbare Werken wees eveneens op het feit dat de onteigeningen zullen geschieden door bemiddeling van het comité voor aan koop te Gent. teneinde aan de eigenaars een billijke en verantwoorde vergoeding te kunnen toekennen. Openbare Werken In de André Goffaertstraat werd de ver koop toegestaan van een perceel stadsgrond aan de h. Eelbode Gustaaf voor 60.000 fr., terwijl in de Affligemdreef gronden zullen aangeworven worden voor een totaal bedrag van 170.105 fr. De raad keurde ook een bij zonder bestek goed voor de ruimingswerken uit te voeren aan grachten op het grondge bied van de stad voor 316.400 fr., evenals de uitvoering van meerwerken bij de aan leg van de waterleiding op de Leopold- en Heilig Hartlaan voor 124.136 fr. De Hoeze- straat, Kareelstraat, Verenigde Natienstraat en -laan, evenals de nieuwe straat op de gedempte arm van de Oude Dender zullen met nieuwe verlichtingstoestellen worden uitgerust voor een bedrag van 1.030.340 fr. Op een tussenkomst van de h. Nichels verklaarde burgemeester Blanckaert tevens dat in de Bredestraat weldra nieuwe HPL lampen zullen geplaatst worden teneinde de verlichting nog te verbeteren. Een aantal nieuwe wegen werden even eens gepland. In de industriezone «Wijn- gaardveld» waar de aangelegde toegangsweg verder moet uitgebreid worden door de ves tiging van nieuwe bedrijven en tenslotte de omgeving van het nieuwe centrum voor Ouden van Dagen, de Karei Vandewoestijne straat, Marktweg, Posthoornstraat en Oude Gentbaan. Raadslid Bogaert (CVP) vroeg in dit verband een bespoediging van de werken teneinde gelijke tred te kunnen houden met de afwerking van het nieuwe centrum voor Ouden van Dagen dat door de C.0.0 wordt ongericht. Op voorstel van de aangelanden werd de buurtweg nr. 43 «Hoonegemwegsken» gedeel telijk afgeschaft, terwijl de plans van aanleg van de wijken «Station» en «Wijngaardveld» -werden gewijzigd De raad besprak ook de restauratie van de «Borse van Amsterdam», het geklasseer de gebouw, waarvoor een lening van 101.300 fr. werd aangegaan als toelage van de vzwd «De Eendracht» en keurde dit goed na een toelichting van schepen Ringoir, bij ont houding van de V.U. De Secties Tenslotte werd de nieuwe indeling bespro ken van de secties in 'de Aalsterse raad. Raadslid Debrul hield hierbij een lang be toog, dat geen verband hield met het punt op de dagorde en waarin ondermeer werd gepleit voor een stadspremie voor het voor huwelijkssparen, wat al sinds vele jaren wordt toegepast. Burgemeester Blanckaert verwittigde de raad dat hij in de toekomst niet meer zal dulden dat lange redevoeringen worden gehouden, die geen verband houden met de dagorde en dat onmiddellijk zal ingegrepen worden. De geheime zitting In de geheime zitting werden volgende punten afgehandeld Toekenning van een diplomabijslag aan politieagent-brigadier Marcel Vandenbroeck. Toekenning var een overgangstoelage aan de stadsingenieur. Ontslag van de heren Liebaut Louis en Vandervurst Oscar als brandweermannen Bevorderingen in het kader van de ste delijke vrijwillige brandweer. Ontslag op eigen verzoek van de h. Saeyes Guido als leraar dictie in de stedelijke aca demie. Aanstelling van mw Vander Meersche als lerares dictie. Aanstelling van de h. Schollaert Frans als tijdelijke leraar notenleer. Aanstelling van mw Cogen Maria, waar nemende lerares notenleer (regularisatie). Aanstelling van mw Jacobs, lerares piano (regularisatie). Aanstelling van de h. Huys, waarnemend leraar piano. Aanduiding van vertegenwoordigers in "erscheidene vennootschappen en samenstel ling van de secties in de gemeenteraad. Spanning op de Grote Markt te Aaist bij de traditionele Ajuinenworp. WEERKLANKEN Verschillende dagbladen hebben nu ook deze week aandacht besteed aan het moder- mzenngsplan van de Dender, waarover door C.V.P. volksvertegenwoordiger Roger Otte in ons blad een blijkbaar zeer opgemerkte bij drage werd gepubliceerd. In een kommentaar over de Denderproble- matie verwijst ten minste Het Volk naar het artikel van R. Otte, dit in tegenstelling met Het Laatste Nieuws, waar het vermelden van een C V.P. volksvertegenwoordiger ongetwij feld nog steeds taboe is, wanneer dit van aard is de aandacht te vestigen op voortreffe lijke initiatieven van een andere dan PVV zijde. n) maar... het nummer die de Gouden Aluin aanwees bleef onvindbaar. Schepen Ringoir schap van Prins Karnaval en leden van het fecstkomitee wachten hier tevergeefs op met de Gouden Ajuin in de hand, in gezel- de gelukkige winnaar. ONVOLTOOID Ingevolge het verzoek van Aalsterse VTB- ers, heeft VTB voorzitter J. van Overstrae- ten bij het stadsbestuur aangedrongen op de afwerking van de Karei Vandewoestijne- straat, het doortrekken van de Marktweg, richting Kapucienenlaan en het onteigenen van de private dreef tegenover het kasteel van Regelsbrugge, ia acht genomen dat deze weg gedeeltelijk ligt op het grondgebied van Nieuwerkerken. IN KORTST MOGELIJKE TIJD Het antwoord van de schepen van Open bare Werken «Alles zal in het werk wor den gesteld om in de kortst mogelijke tijd tot verwezenlijking der aanweningen, en voltooiing der werker, van de Karei Vande- woestijnestraat en Marktweg, over te gaan. Terloops willen wij u hiermede bevestigen dat bedoelde dreef voorkomt op het grond gebied der gemeente Nieuwerkerken en als dusdanig ons stadsbestuur hierover geen administratieve rechtsmacht bezit». VOORZITTER Louis Paul Boon heeft de overleden dich ter Gaston Burssens opgevolgd als voorzitter van de Dendermondse kring Celbeton. 70.00(1 VOGELVANGERS Er zijn in ons land 20.000 vogelvangers die een officiële vergunning bezitten. Een koninklijk besluit daterend van sep tember heeft de lijst van de te beschermen vogels uiteehreid in ons land nog duizenden vogels uiteinde- delijk arriveren in de braadpan is... Prins Bernard der Nederlanden, die ook president is van het Wereld atuur Fonds. EDAS - MANDm!EN Op de algemene vergadei ,ng van EDAS werden o.a. de hh. F. Blanckaert en G Claus in hun mandaat bevestigd als beheer der. Ar. 13 en 28 van de statuten bepalen inderdaad dat twee maand na de verkiezin gen de openbare ambtenaren van rechtswege uittredend zijn. Het mandaat wordt dan be vestigd na voorstel van de betrokken ge meenteraad. Werden nog benoemd tot beheerder, de h. M. Lone (Hofstade). Als afgevaardigde voor Lede zal de h. De Smedt voorlopig het man daat van beheerder vervullen. Zoals men weet kan de Leedse gemeenteraad nog niet vergaderen, zolang de Raad van State inzake de verkiezingsuitslagen geen uitspraak heeft gedaan. STUDENTEN en MILITAIREN evenals de houders van een cultuurkaart voor de jeugd, afgeleverd door de stad, kun nen heden zaterdag te 20 uur in de Stads schouwburg de vertoning bijwonen van «De Boodschap aan Maria» van Paul Claudel, tegen de prijs van 15 fr. De algemene toe gangsprijs is 25 fr. Het toeval heeft gespeeld tijdens de reuze ajuinworp. Niet alleen bleef schepen Ringoir met de gouden ajuin in de handen aan de voet van het Belfort het winnende briefje is waarschijnlijk tussen de kiezen van een hongerige grabbelaar gegleden een van de gewonnen prijzen deed werkelijk de (ter zake ingewijde) mensen proesten. Herman Slagmulder, regisseur van de Catharmisten, won immers één van de loten en kreeg een gratis abonnement op de ver toningen van Kern '63 Voor twee personen dan nog. 't Ros Balatum, de stoere hengst van wel eer die in het boerendorp Dendermonde de plak zwaaide, wordt oud. Dat hebben ook de mensen van het Stedelijk Feestkomitee gezien en maandag jl. werd al besloten dat het Ros volledig z;.l hersteld worden en een Wie niet te spreken is over het feit dat' «jongmgskuur zal ondergaan. Best zo...

De Gazet van Aalst | 1965 | | pagina 1