De in cmstreKen II NEC SPE, NEC METU KLEIN LOGBOEK Minister van Openbare Werken Definitieve bevestiging aan volksvertegenwoordiger R. Otte Nog dit jaar aanpak oprit autosnelweg te Erpe-Mere Onvergetelijke Italiereis Welkom in 't Oud-Hospitaal Zonnige Marktdag Fusie Volharden-Adelaars afgeschreven Zijn Vlaamse Jeugd bewegingen gelijk aan Waalse Jeugdbewegingen Stedelijke programmatie van de wegenwerken lege Gazet van Aalst VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK 3 maandab. 62,50 F, 6 maandab. 120,F Jaarabonnement 230,F, KANTOOR SCHOOLSTRAAT 26, AALST Postrekening 881.72. Telefoon 241.14 21ste JAARGANG nr. 29 Zaterdag 10 april 1965 MET BIJVOEGSEL 2,50 F HET NUMMER DE DOOLHOF DER PENSIOENEN Bij vroegere gelegenheden werd in dit blad reeds geschreven over de oprit tot de autosnelweg die ingevolge de intense ontwikkeling van het verkeer, zeker ten behoeve van de gemeenten Zottegem Herzele, Burst, Vlierzele, Lede, Erpe, Mere en omgeving zich meer en meer opdringt. Het zag er tot voor een jaar niet naar uit dat men te Brussel gevolg zou geven aan het desbetreffend bij herhaling gesteld verzoek, indien regionale instanties zich niet voortdurend met deze aangelegenheden inlieten. O.O Spijt de uitdrukkelijke wens van de Mi nister van Sociale Voorzorg de aanvragen van pensioenen, niet te zeer aan de hand van strakke wetteksten te onderzoeken eist administratie koelweg de bewijzen van stortingen sedert 1926. Voor duizenden mensen betekent dat de uitbetaling van hun pensioen eindeloos op zich laat wachten. Van de zijde van de Kristelijke Volkspar tij is reeds bij herhaling door ta' van man datarissen de versoepeling geeist van het on derzoek van de pensioenaanvragen In het begin van dit jaar werd anderzijds he nog wel door de ABVV sekretaris een wets voorstel ingediend dat de oprichting van een Pensioeninstituut voorstelt, teneinde efficiënter de aanvragen te kunnen afhan delen Maar Major vond voor dit voorstel in ei gen rangen blijkbaar geen steun De hoop blijft dan ook gevestigd op kris telijke sociale mandatarissen om bij de vol gende legislatuur andermaal de administra tieve koe bij haar stompe voelhorens te 11 f vatten. De Belgische pensioenwetgeving is een doolhof waar steeds minder mensen wijs gr Uitgeraken. Deze doolhof wordt slechts ig. overtroffen door deze van de fiscaliteit. CAMILLE HUYSMANS EN DE AALSTERSE B.S.P. LIJST Njet, zei burgemeester De Pelsmaecker van Denderleeuw, tevens tweede kandidaat op de B.S.P. lijst voor de Kamer... Dat Njet. was aan het adres van de nog steeds ambitieuse Camille Iluysmans die zijn licht zou opgestoken hebben te Aalst voor een gebeurlijke le plaats op de B.S.P. lijst. Na de verplichte verzaking te Antwerpen, de tegenslag te Tongeren, had hij aan de stad van wijlen zijn vriend Alfred Nichels gedacht. Niet zo gek, want voor de eerste wereldoorlog was Camille reeds kandidaat geweest alhier. In elk geval kandidaat De Pelsmaecker zat zeer verveeld Kon hij weten dat de kameraden voor hem een 1 aprilnet hadden gespannen? NOG nieuwe: fabr eken IN DE STREEK Afgezien van het Brusselse vleesverwer kende bedrijf, is er kans dat nog verschil lende andere grote en kleinere bedrijven mettertijd in hel Aalsterse zullen gevestigd worden o.m. ook in een paar randgemeenten Diverse onderhandelingen worden*gevoerd waarbij dan van officiële zijde niet altijd blijk wordt gegeven van voldoende zin voor koordinatie. Dit betekent dat de samenwer king tussen verschillende representatieve instellingen nog steeds te veel haperingen vertoont. Wat bij de vreemde industriëlen niet altijd een goede indruk maakt. Wat de vleesverwerkende nijverheid betreft, die desgevallend in de Siesegem- kouter zou worden opgericht, mag in elk ge val worden verwacht dat vooraf duidelijk omschreven waarborgen worden geeist wat betreft de luchtbezoedeling. Engelse toeris ten te Aalst, die nochtans ter zake niet verwend zijn, beweren nu reeds dat men 'le Ajuinstad «rieken» kan En de ajuinen teelt heeft daar weinig mede te maken. V.T.B. HERDENKT GASTON FEREMANS De Vlaamse Toeristenbond zal 2 mei as. te Aalst, wijlen Gaston Feremans, de be treurde Vlaamse komponist, en o.m. ook voormalig toegewijd direkteur van de Aal sterse Muziekacademie herdenken. Op zondag 2 mei zal dan in de St. Mar- tenshoofdkerk een plechtige hoogmis wor den opgedragen, vrijwel uitsluitend met mu ziek van de komponist, wiens Missa Valen- tina zal worden uitgevoerd. Verlenen hun medewerking Chris Boni en Herman Slagmulder, het St. Martensman- nenkoor. Cantate Domino, St. Jozefskoor, St Jan Berchmanskoor (Hof stade) en O.L.V.- koor (Lede). Te lange omleiding Over een afstand van 17 km; tussen Aalst en Oosterzele is, zoals de meeste lezers we ten, geen enkele oprit. Dit betekent dat de autovoerders uit hogervermelde streek, even talrijk als elders, verplicht worden een lange omleiding te volgen via Aalst des noods Oosterzele. Dergelijke situatie beantwoord ten andere niet aan wat wenselijk is voor de ontwikke- Jmg in 't biezonder van de streek tussen Aalst en Zottegem. In het Richtplan voor de Denderstreek wordt daar ten andere na drukkelijk op gewezen. Opluchting voor autovoerders Schoon de aanleg van een autooprit te Erpe-Mere bij - diverse gelegenheden was beloofd, leek het in elk geval nuttig dat van wege het Departement van Openbare Werken een duidelijk vastgelegde toezegging kon be komen worden die geen enkele twijfel meer liet bestaan. Volksvertegenwoordiger Roger Otte die sedert lang de zaak op de voet heeft gevolgd kon dit thans bekomen vanwege de Minister De h. Bohy schrijft in een brief dd. van 2 april 11. In antwoord op uw schrijven van 22 maart 1965, kan ik U mededelen dat de nodige onderrichtingen werden ver strekt om de plannen van de oprit tot de autosnelweg Brussel-Oostende te Erpe-Mere definitief op te maken en om de onteigeningsverrichtingen in 1965 uit te voeren. j Meteen is de oprit te Erpe-Mere in het stadium van de definitieve verwezenlijking. Zodat honderden autovoerders met dit voor uitzicht zeker zullen opgelucht zijn. DE ONTVANGST VAN 50 AALSTERSE RETORICASTUDENTEN BIJ PAUS PAULUS In een korte toespraak wees Z.H. op de gehoorzaamheid aan de-Kerk, die het ken merk was van Ignatius. De Italiereis die 50 retoricastudenten van het Aalsterse St. Jozefkollege, o.l.v. E.P. Van der Meerssche ondernomen hebben kende een onvergetelijk hoogtepunt toen zij in de Clementinazaal van het Vaticaan door Paus Paulus VI ontvangen werden. De Paus spoorde dan ook de studenten aan dit voorbeeld te volgen; trouw aan de leer en doctrine van de Kerk. De studenten van St. Jozefskollege brach ten tijdens hun reis in Italië o.m. ook een bezoek aan Pisa, Florence, Assisi, Ravenna en Venetie. (E.N.) Het wordt een druk weekeinde in het Oud-Hospitaal. Vandaag, in de namiddag wordt dan eindelijk het Kichtingsplan voor de Den derstreek gepresenteerd. En morgen zondag vangt er de Gouwdag aan van het Davidsfonds Oost-Vlaanderen. Wij heten de vele genodigden uit streek en provincie van harte welkom. I)e Aalsterse gastvrijheid is geen ijdel woord.' Tijdens de tweede dag van de DF. Herdenkingsprogramma zal op de Akademische Zitting te 15.30 Mter Edgard van Cauwelaert het goede woord uitspreken. Tussendoor zullen meer dan honderd genodigden aanzitten aan een banket, dat een mondamusement moet worden. Honderd jaar geleden hebben de Aalsterse Da vidsgenootschappers mét het stadsmagistraat en Vlaamse Akademici en kulturele en sociale voorvechters net hetzelfde gedaan. De geschiedenis herhaalt zich dus toch wel.... Uitvoerige verslagen hierover vindt U in ons volgend nummer. Een frisko maakt natuurlijk de lente niet, maar de Aalster se Zaterdagmarkt vorige week, bood toch een fris, vrolijk tafe reel van opgewekte mensen. Een nieuwe lente... en een nieuwe jurk was dan ook het motto voor de dames. i ;V Het bestuur van de Adelaars heeft tijdens de laatste vergadering een fusie met Volharden afgewezen. Zoals men weet kwam een plan tot samensmelting van de twee Aalsterse voetbalclubs reeds bij herhaling in het nieuws. EEN PARLEMENTAIRE TUSSENKOMST Tijdens de besprekingen van het budget van Nationale Opvoeding Kuituur is Oud- Minister Moyersoen voor de derde maal tussengekomen om de ongelijke behande ling waarvan onze vlaamse jeugdorganisaties het slachtoffer zijn aan te klagen. Vorig jaar, aldus de h. Moyersoen heb ik vastgesteld dat de subsidies voorzien in de franstalige sector 2 miljoen meer bedragen, dan deze die voorzien zijn in de vlaamse sector voor de jeugd. Toen heb ik een amen dement voorgesteld, aldus de intcrpellant, dat ik ingetrokken heb, nadat de minister een amendement had ingediend waarbij 15 miljoen nieuwe kredieten in de nationale sector werden ingeschreven voor de jeugd. Deze 15 miljoen werd toen be'oofd en dit op basis van object'e\e criteria. Deze 15 miljoen werd evenwel gelicht op de kredieten die voorzien waren voor de jeugd in de vlaamse sector, zodat heel de operatie hierop neerkwam dat de vlaamse jeugdbewegingen niet meer krijgen dan in het oorspronkelijke budget was voorzien. Nu is in het budget van 1965 zoals het oorspronkelijk werd voorgesteld, het ver schil nog groter. Enerzijds 12.577.000 ander zijds 19.900.000 zijnde een verschil van 7 miljoen minder voor de vlaamse jeugdorga nisaties. En dit wanneer de jeugdorganisa ties in Vlaanderen minstens tweemaal zo talrijk zijn als de franstalige organisaties, en wanneer iedereen weet dat er veel meer jeugd is in Vlaanderen dan in Wallonië. De h. Moyersoen handelde voort over an dere ongerijmdheden die men, zei hij, met beide handen kan -tasten wanneer men het budget construeert op grondslag van een bepaald concept. Dergelijke doenwijze is niet te aanvaar den, zij leiden regelrecht tot een volkomen miskenning van de verdelende rechtvaardig- heid aldus het besluit van deze tussenkomst 1 (n.) VERENIGING VOOR AALSTERS KULTUURSCHOON Nieuwe voorzitter Als opvolger van wijlen R. de Schaepdrij- ver, heeft de h. J. Vanden Bergh, referen daris bij de Rechtbank van Koophandel te Aalst, op verzoek van het bestuur van de V V.A.K. het voorzitterschap van deze ver eniging aanvaard. (E.N.) Een toelichtingsnota van de Dienst van Openbare Werken. In een toelichtingsnota van de stede lijke dienst van openbare werken ten behoeve van de raadsleden wordt een overzicht gegeven van de plannen in zake de wegenwerken, mede van deze die in uitvoering zijn. Werken in uitvoering: Drieveldenweg, Station-, Vrijheid-, Gentse- (ten dele), Duivekeetstraat Koningin Astridpark. Gheeraerdtslaan. Fritz de Wolf- kaai. Vaartplein, Josse Ringoirkaai. Houtkaai. Pieerre Corneliskaai, Hoge Vesten, IJzerenwegstraat, Walstraat, Tramstraat. Werken reeds in aanbesteding gelegd: Keizerlijke Plaats, Zonnestraal, Windmolenstraat, Houtmarkt. O.L. Vrouwstraat, St. Janstraat. Korte St. Janstraat. Bredestraat, Jasmijnstraat, Tulp straat, Jan Bijlstraat, Geldhof straat, Oude Dendermondsesteenweg Werken waarvan het ontwerp opge maakt is: Karei van de Woestijnestraat, Marktweg, Posthoornstraat. Oude Gentbaan (deel) Aanleggen van wegen en riolen in de Industriezone Wijngaardveld. Werken waarvan het ontwerp ter studie ligt: Affligeindreef (vanaf Driesstraat tot Brusselse steenweg Bergekouter, Klaterbaan, Omge ving Halle voor Bloemenveiling, Tuinwijk Affligemdreef.

De Gazet van Aalst | 1965 | | pagina 1