Vrouwenkroniek - Nieuws uit de omstreken Het geamendeerde ONTWERP VAN REEPiNGHEN Pasen in ëe T. V. Boomkweker uit Erpe bestolen öIhju ooompjes ontvreemd Een grootse diefstal van kleine bomen is aan het ncnt gekomen in de Brabantse ge meente Malderen. Daar heeft de boomkwe ker Roger Verhoeven, Bosstraat 56 Erpe, uitgestrekte velden voor boomkwekerijen. Thans werd vastgesteld dat smds het ein de van 11103 tot hiertoe ruim vijl duizend kiei- ne sparren werden gestoien, die voor ver siering moesten aangewend worden en die in de Groennoiüreet en Eouteroaan waren geplant. Deze boompjes neDDen een grote waarde en het vernes wordt op 2uu.uuu tr. geraamd. Door de rijkswaiht van Eonderzeel werd een onderzoek ingesteld. Letterhoutem heeft een nieuwe Kastoor E.H. Coorevits, gewezen onderpastoor van de parochie Leeuwbrug Denderleeuw, werd zondag plechtig aangesteld ais de nieu we herder van Letterhoutem. De parochianen hadden niets onverlet ge laten om hun nieuwe pastoor op de meest voortreffelijke wijze te verwelkomen. De straten die naar de kerk leiden waren mooi versierd terwijl aan haast alle huisgevels vlaggen wapperden. E.H. Coorevits werd aan de grensscheiding met Vlierzele begroet door burgemeester Tavernier en vooraanstaanden. Vandaar ging het naar de kerk waar de nieuwe herder werd toegesproken door de h. Jozef Mabiide, waarna de sleutels van ue kerk werden aan geboden. Z.E.H. Deken De Wilde van Herzele, deed de aanstelling, met- als getuigen E.H. Van Liefferinghe, prof aan het cohege te Ninovo en E.H. De Vleeschauwer, onderpastoor van de St. Martinusparocoie te Aalst. De nieuwe pastoor mocht heel wat ge schenken in ontvangst nemen, terwijl deze plechtigheid werd besloten met een ont vangst in de parochiezaal. HEKELGEM Vooraanstaande Vlaming ter aarde besteld Vergezeld van talloze familieleden, vrien den en kennissen werd op woensdag 7 april de heer Hendrik de Cort, Ere-Schoolhoofd ter aarde besteld. Hendrik de Cort, geboren te Hekelgem op 15 oogst 1891 en aldaar op 2 april godvruch tig overleden, was medestichter van de VTB (Ere-voorzitter Tak Brussel), sekretaris van Kindergeluk, Stichter en le Bestuurder van de Willemsfondskursussen van Nederlands aan Franssprekenden, (die bij de oprichting ervan drie klassen telde en aangegroeid is tot meer dan vijftig). Hij was eveneens se kretaris van de Toneelgroep «Nut en Ver maak». Hij werd vereremerkt tot Ridder in de Kroonorde en met het Burgerlijk Erete ken van 1ste klasse. Een goed Vlaming is heengegaan. Gans zijn leven heeft hij ten dienste gesteld van zijn Vlaamse idealen. Hij heeft er voor ge streden en geleden, ledereen zal hem blij ven gedenken als een edel mens op wiens goedheid en bereidwilligheid nooit iemand tevergeefs beroep deed. Goed nieuws voor de inwoners Voortaan houdt de Mutualiteit «De Fami lie» een zitdag te Hekelgem. Deze zal ver zekerd worden door de heer Maurice De Vis in het lokaal «Gildenhuis», Kerkstraat 42, eike vrijdag van 18 tot 21 uur. Men kan er kosteloos alle inlichtingen ontvangen betreffende Mutualiteit voor zelfstandigen, arbeiders en bedienden, open bare diensten. Kinderbijslag voor zelfstan digen en loontrekkenden. Pensioen der zelf standigen, Verzekeringen, enz. ooo—— E.H. Houtman aangesteld als pastoor te Okegem E.H. Houtman, gewezen onderpastoor van de Sint Martinusparochie, werd zondag jl. plechtig aangesteld als nieuwe pastoor van Okegem. Midden een grote menigte, waaronder heel wat sympathisanten en vrienden van Aalst, werd de nieuwe herder aan de grensschei ding ter hoogte van de Bosstraat en de Leo- poldstraat afgehaald door burgemeester Al- bert Gies, de schepenen Jules Asschenkx en Aimé Van Bokstael en andere vooraanstaan den. Na een welkomwoord door burgemees ter Gies vormde zich een optocht met een twintigtal mooi uitgedoste groepen. Aan de kerk werd E.H. Houtman begroet door de h. Emiel De Roeck, die sprak na mens de kerkfabriek, waarna de sleutels van de kerk werden aangeboden. Z.E.H. Deken De Landtsheer van Ninove deed de plechtige aanstelling, met als getui gen, Z.E.H. Deken De Vos, Deken van Aalst, en de broer van de nieuwe pastoor, E.H. Willem Houtman, onderpastoor te Lokeren. De plechtigheid in de kerk werd opgeluis terd door het Sint Martinuskoor van Aalst. De Okegemnaars boden prachtige geschen ken aan, aan hun nieuwe herder, waarna deze voor Okegem zo heerlijke dag besloten werd met een ontvangst. oüo EREMBODEGEM Uitslag KAARTWEDSTRIJD De kaartwedstrijd (belotten) ingericht in het lokaal De Sportvriend, bij Miel Cooman, Statiestraat, gaf volgende uitslag Louis Baeyens, 3366; Dominik Ottoy, 3298; Jozef De Gendt, 3283; Louis Steenhout, 3254; Frederik De Schrijver, 3215; Jean Van Nuf fel, 3111; Marcel Meert, 3041; José Vanoucne 2970; Gustaaf Verleyzen, 2927; Gustaaf De Greve, 2921. De eindklassering van het kaarttornooi (belotten) ingericht door de KWB-afdeling is als volgt Jan Van Nuffel, 22855; Karei Van Geert, 22205; Eugeen De Boom, 21996; Florent Kin dermans, 21898; Louis Bayens, 21352; José Vanouche, 21261; Louis Steenhout, 21261; Maurits De Waele, 21253; Marcel Meert, 21229; Gustaaf De Greve, 21058; Prosper Van Landuyt, 20606; Frans Van Nuffel, 20534; Karei Lanckman, 20366; Robert Van Der Heyden, 20250. De viering van de kampioen Jan Van Nuf fel en de prijsuitreiking aan de winnaars heeft plaats tijdens het KWB Paasfeest op maandag 19 april (tweede Paasdag) te 18u3ü m de school van de Gaston De Schepper straat. Bespi-ekingsavonri Op maandag 26 april te 19u45 wordt in het Gildenhuis, Kerkplein, door de KWB- afdeling een besprekingsavond ingericht, met als spreker Dom Ambrosius van Affiigem, die zal handelen over de nieuwe liturgie. Schade Van Herrewegen Achille, Hoogstraat ö7 Aalst, bestuurde zijn personenwagen in de Groeneweg, toen hij ter hoogte van de bocht van de Nmoofse steenweg de controle over zijn stuur verloor en tegen een telefoonpaal belandde. De schok was vrij hevig en het voertuig liep schade op, terwijl de telefoon verbindingen een tijdje onderbroken werden. Saeyes Jozef uit Grembergen bestuurde zijn personenwagen ter hoogte van de Ge- raardsbergsesteenweg ter hoogte van de afrit van de snelweg en kwam hierbij in aanrij ding met de personenwagen van Elias Dc- poorter uit Zwijnaarde. Er werd stoffelijke schade aangericht. Vannieuwenhove Alfons uit Erembodegem had zijn voertuig gestationeerd op de Brus selsesteenweg en stelde bij zijn terugkeer vast dat zijn voertuig door een onbekende vrachtwagen was aangereden. Een onderzoek werd ingesteld. -ooo ERON DEGEM Ontspanningsavond Zaterdag 24 april 1965 om 19h30 in zaal Olympia te Erondegem, «Vlaamse Ontspan ningsavond», ingericht door Toneelbond «Rust Roest» en Vlaamse klub. Als bekende vedette treedt op Jef Burm en als gastspreker, de h. Jozef Van Over- straeten, voorzitter VTB-VAB. Daarna gezellig samenzijn met het orkest Medium Band. Inkom 30 F. De Aaiscerse voorstellen werden gene geerd. Het aanton isinove wordt door het geamendeerd ontwerp dij het gerecntelijK arrondissement Lenaermonüe gevoegd en zou het rechtsgebied van de Arbeidsrecht- Dank (.nieuwe' oenanung die ueze van werK- recntersraaü en sociale rechtbank vervangt) en van de recnibanx van Koophandel te Aalst aanvullen. Het bestuurlijk arrondissement Aalst blijft dus in twee delen gesneden, vermits de drie overige kantons Geraarüsbergen, Zottegem en Herzele tot het gerechtelijk arrondisse ment Oudenaarde blijven behoren ea tot net rechtsgebied van de Arbeidsrechtbank en van de rechtbank van Koophandel van deze laatste stad. Het geamendeerd Ontwerp Van Reepin- ghen vestigt voor het arrondissement Den- dermonde de zetel van de Arbeidsrechtbank en .van de rechtbank van Koophandel te Aalst. Een bepaling die op het eerste gezicht voordelig schijnt, maar die in werkelijkheid een onbeduidende draagwijdte heeft. Om dit te begrijpen moet eerst de aan dacht gevestigd worden op het nieuw zeer belangrijk tweede lid bij artikel 183, dat luidt als volgt «De Koning kan de kamers van een Hof van Beroep, van een Arbeidshof, van een rechtbank van Eerste Aanleg, van een Ar beidsrechtbank, van een rechtbank van Koophandel of van een politierechtbank, ver delen in twee of meer afdelingen die zit ting houden en hun griffie hebben in de zetel van het hof of van de rechtbank en in de gemeenten die hij aanwijst...» Om verwarring te voorkomen doen wij opmerken dat art. 183 door rechtbank van Eerste Aanleg ook de correctionele recht bank op liet oog heeft. Art. 76 luidt inder daad als volgt «de rechtbank van Eerste Aanleg bestaat uit een of meer kamers voor burgerlijke zaken, uit één of meer kamers voor correctionele zaken en één of meer jeugdkamers.» Wanneer men er nu rekening mede houdt dat het verslag van de verenigde commis sies het volgende zegt «Het is met name ter uitvoering van deze bepaling (d.i. art. 183) dat de rechtbank van Koophandel te Aalst in drie afdelingen zal worden gesplitst waarvan er een zal zitting houden te Den- dermonde en een te St. Niklaas», komt men tot de conclusie dat de rechtbank van Koop handel en hetzelfde zal het geval zijn voor de Arbeidsrechtbank als rechtsge bied zullen hebben het kanton Aalst en het kanton Ninove. Voor de beroving van ge bied tracht het geamendeerd ontwerp de I Aalstenaars te paaien met in hun stad dc zetel te vestigen van de Arbeidsrechtbank en van de Handelsrechtbank. Te Aalst zouden KEUKENGEHEIMEN TAFELOLIE De meeste huisvrouwen houden er aan steeds een kleine voorraad tafelolie in huis te hebben. Om deze olie zo lang mogelijk m goede staat te houden, is het aan te raden in de ontkurkte fles een beetje alcohol te gieten en de fles daarna goed af te sluiten. De alcohol zal de olie van de lucht afsluiten waardoor men het ransig worden voorkomt. Is de olie toch ransig geworden, dan kan men een der hierna volgende middeltjes toe passen 1) Neem voor één liter olie 12o g ho*. kool. Breek dit in kleine stukjes en meng ze onder de ransige olie. Schud langdurig, daarna de olie een drietal dagen laten rus ten en vervolgens filtreren. 2) De olie vermengen met 30 gr magne- siumkalk (bij de drogist verkrijgbaar). Ook hier flink schudden, vervolgens acht dagen laten rusten en filtreren. v) De olie met eenzelfde hoeveelheid warm (40 graden) water samen mengen. De fles goed en langdurig schudden, twee dagen laten rusten en daarna de olie voorzichtig van het water afgieten. In de meeste gevallen zal de olie, na toe passing van een der drie bovengemelde mid deltjes, opnieuw een zuivere smaak hebben. Het spreekt natuurlijk vanzelf, dat de aldus gezuiverde olie nu in een zuivere fles wordt gegoten. NUTTIGE WENKEN Wanneer men de winterkleren, alvo rens ze op te bergen,, buiten te luchten hangt, doet men er goed aan de mantel of ander kledingstuk op twee klederhangers te hangen en wel in tegenovergestelde richting wat de haken betreft. Deze twee haken vor men dan een oog, waardoor het kledingstuk niet van de lijn kan waaien. Ook voor het drogen van gewassen kleedjes kan men deze methode toepassen. De achterkant van een spiegel bestaat uit een laagje metaal. Wanneer dit meta" in aanraking komt met water kan roest ont staan met als gevolg een lelijke gespikkelde spiegel. Daarom moeten we voor het reini gen van spiegels liefst nooit vocht gebruiker Neem liever een linnen doek met een wei nig brandspiritus. Uw spiegel zal helder blijven en ook blinkend proper zijn. Als straks de haard niet meer branden moet en stofvrij is gemaakt, moet U de mi karuitjes eens afnemen met wat koude thee Eenvoudig maar doeltreffend. Water, zeep en soda zijn vijanden voor de parketvloer. Vlekken worden eruit ver wijderd met staalkrullen waarmee steeds in één richting wordt gewreven, namelijk met de nerf van het hout mee. Verder wordt de vloer regelmatig met boenwas behandeld die zeer dun wordt uitgewreven. Deze be handeling wordt om de drie of vier weken herhaald. Eéns per dag het stof afnemen is nood zakelijk Twee keer per dag afstoffen is goed voor die huisvrouwen, die niet weu.» wat anders te doen. Altijd met een stofdoek rondlopen is hét ideale middel om echtge noot en andere huisgenoten het huis uit te jagen. Een schroef toont zich wel eens weer barstig bij het indraaien dit levert echter geen enkele moeilijkheid op wanneer men een dun laagje grafiet op de schroefdraad brengt, door er even met een potlood langs te gaan. Een druppel lijm, op de schroef aangebracht vooraleer ze in het hout wordt gedraaid, zal haar steviger vastzetten. KLANKJES UIT DE MODEWERELD GEEN SAINT IN EIGEN LAND Bovengenoemd gezegde is vooral toepasse lijk op de Franse couturier Yves Saint Lau rent. De indertijd jonge veelbelovende leer ling van de grote Dior en die algemeen beschouwd werd als diens waardige opvol ger, geniet in Parijs en in Europa niet de faam die hem toekomt. In New York echter is zijn nieuwe collectie met groot gejuich begroet. Zijn succes in Amerika is zo groot dat hij ditmaal 30 meer verkocht dan het vorig seizoen. De Amerikaanse vrouwen zijn vooral opgetogen over zijn capes, zijn lange jasjes met lage ceintuurs m de rug en van zijn japonnetjes met volants op de zomen. Ook zijn ruisende avondjaponnetjes die vaak van voren kort en van achteren lang zijn, genieten grote bijval aan gene zijde van de oceaan. Veel meer dan in Pa rijs zal men dus in New York modellen van Saint Laurent terugvinden. Wij hopen echter voor deze serieuze jon geman, dat hij weldra ook in eigen land weer meer op de voorgrond mag treden. Hij verdient het. Misschien zal de modepers in zien, dat zij met slechte kritieken er veel heeft toe bijgedragen dat Saint Laurent het Diorhuis moest verlaten en wordt hij weldra ook in Parijs weer dé man die zijn leer meester in hem zag. DENIM EN LEACRIL Nu het mooie seizoen voor de deur staat en we weer gaan denken aan reizen, vakan- tiehouden,, kamperen, enz., willen we even uw aandacht vestigen op «denim». Dit oer sterke weefsel is bijzonder geschikt voor het vervaardigen van vakantie- en kinder kleding. Denim is samengesteld uit 57 katoen en 43 tricel. De stof heeft een sterk kreukherstellend karakter, neemt wei nig vuil op en is pretti-g om te dragen. Za gen we het vroeger bijna uitsluitend ir blauw, tegenwoordig is het in alle kleuren beschikbaar. Ook Leacril is bezig zijn naam uit te breiden, ,maar dan op een meer luxe manier. Leacril wordt gebruikt voor weef sels en breigoederen. Zagen we in de afge lopen winter reeds kleurige wintersportar tikelen met de bekende driehoekige labe en een grote L„ nu zijn het meer luchtige gevalletjes die onze aandacht trekken. Luchtig en soepel zijn de gebreide er vooral de zeer moderne gehaakte modellen die dit voorjaar een werkelijk succes belo ven te worden. Geklede deux-pièces en glad aangesloter jurkjes hebben de lichtende glans van echtt natuurzijde. Een nieuwe variatie is de cloqué verwer king, waarbij men nauwelijks vermoedt mei breiwerk te doen te hebben. De bedrukte jersey's met kashmirmotieven geven vele mogelijkheden in de kledingindustrie. De Leacril vezel kan in verschillende dik ten gesponnen worden en kan hierdoor voor alle mogelijke kledingstukken worden ge bruikt. GOEDE RAADJES TROUWE MAATJES Moeder is uw kleintje weer genezen van de griep, hoest of wat voor ziekte ook gooi dan het overschotje van de medicijnen die de dokter voorschreef, DADELIJK weg. Het kan werkelijk gevaarlijk zijn een der gelijk overschotje een volgende keer op nieuw te gebruiken. Wanneer U behoort tot het sportieve type, draag dan nooit strikjes, volantjes of andere frivole garneringen Vlotte rechte kleding zal heel wat beter bij uw persoon lijkheid passen. Uw kinderen rrioeten ervan overtuigd zijn, dat de vriendjes, die zij meebrengen voor het koffieuurtje welkom zijn. Wat U Verliest aan tijd en boterhammetjes, win nen zij aan kameraadschap. deze rechtbanken met hun zeer beperi, rechtsgebied een voorzitter hebben, terwl zij te St. Niklaas en te Dendermonde, bef" de met een veel uitgestrekter rechtsgebied zouden geleid worden door een ondervooj zitter. Het geamendeerd Ontwerp Van Reepiij ghen is even ongunstig voor Aalst als ha oorspronkelijk ontwerp. Hebben wij onvclij doende over onze zaak gewaakt of ons èch gemakkelijk laten paaien Hierop komel wij straks terug. De behandeling in de Senaat Het pover toegevingsken, dat aan de bj rooide Aalstenaars werd gegund, van hun <t zetel te geven van de Arbeidsrechtbank e van de rechtbank van Koophandel was ea doorn in het oog van St. Niklaas, dat cj verdenking uitte dat «op het laatste nippej tje onderduims gewerkt werd om een wiL ziging te bekomen van het oorspronkelijk ontwerp.» L Oud-Minister Orban sprong op zijn strijtf ros en om hem tot bedaren te brengen pr^ senteerden de Senatoren Dua en Vandekerl hove in de senaatszitting van 6 april 11. eef amendement waarbij de zetel van de recht bank van Koophandel aan Aalst ontnome wordt en gevestigd te St. Niklaas. Het amendement werd gestemd Aalst laat opnieuw van zijn pluimen he behoudt nog alleen de zetel van de Arbeid^ rechtbank. En wij stellen de vraag zal de volgende teleurstelling zijn Laat ons sportief zijn en een eresal brengen aan onze tegenstrever de oude k per Meester Orban. Het is dank zij zi combativiteit en doorzicht dat aan St. klaas voldoening werd gegeven, te on nadele. Laat ons ook een gewetensonderzoek doe Waar hebben wij gefaald Het is zeker het verwijt van St. Niklaas dat wij in geheim hebben gehandeld niet van grond ontbloot is. Het bestuurlijk arrondissement Aalst, «te paard» zit op twee gerechtelijke arro dissementen had het initiatief moeten men om voor de problemen die deze uitz derlijke toestand schept een oplossing te den, die zoveel mogelijk aan de twee rechtelijke arrondissementen voldoening Waarom hebben de bestuurlijke arrondi menten St. Niklaas en Dendermonde, A en Ondenaarde niet. samen vergaderd de wetenschapsmensen van Sodegec, die niet bekommeren om de belangen van sonen, maar moedig de toekomst inzien een vooruitstrevende oplossing die het al meen belang dient, durven voorstaan Over de goede oplossing zullen wij hebben in een volgend nummer wij sta er zeer slecht voor, maar onze aftakeli zelf kan redding brengen. Zoals wij reeds hebben aangekondigd wor den tijdens de Paasvakantie elke dag aange paste programma's uitgezonden voor de jeugd. Daarnaast brengt de Vlaamse Tele visie tijdens de komende paasdagen een selectie waardevolle binnen- en buitenland se TV-programma's DONDERDAG 15 APRIL te 20u55 Naza- rin In dit filmdrama van Luis Bunuel beleeft een Mexicaans priester zjn evangelie en zijn kruistocht onder de armsten; te 22u55 Kruisliederen Vijf liederen van de Vlaamse componist Jef Van Hoof op tekst van E.P. Fr. Clinckaert, naar tekeningen en schilderijen van oude en moderne mees ters, worden uitgevoerd door Francine Le page, alt en Robert van Helvert, bariton en het kamerorkest «Ars nova et antiqua» o.l.v. Godfried De Vreeze. VRIJDAG 16 APRIL te 19u30 Tiener klanken Toen verzamelden zich de hoge priesters en schriftgeleerden Onder deze titel woorden in dit programma fragmenten uit de Mattheuspassie van J.S. Bach op een moderne manier door jonge mensen uitge beeld, met zang, dans en ritme; te 20u25 «De moordenaar Gods» Een evangelisch spel door Lode Cantens waarin de boosdoe ner Rudi Van Jacob de wonderdoener uit Nazareth leert kennen en als de goede moor denaar met Jezus sterft op het kruis; te 22ul5 De Messias Het tweede deel van het oratorium van Georg-Friedrich Handel uit gevoerd door de Westfalisch^ Kantorei in de Sint Caroluskerk. ZATERDAG 17 APRIL te 11 u. Volks universiteit Over de Duitse schilder en graveur Lucas Cranach zien de kijkers een film van Franz Oertel. Deze schilder was een tijdgenoot van Luther en wordt omwille van zijn oeuvre de schilder van de reformatie genoemd. ZONDAG 18 APRIL te 11 u Plechtige Hoogmis van Pasen uitgezonden vanuit de Basiliek van Re venna, waarna te 12u25 de H. Vader zijn Pauselijke Paaszegen Urbi et Orbi geeft vanuit Rome; te 15u30 We- deruitzending van het TV-spel «Vrijgezellen- hemel». In het avondprogramma vermelden we te 20u45 de grote muzikale show uit Tokio, te 22u20 een poëzieprogramma met enkele koren uit het onvoltooide toneelstuk «The Rock» van Nobelprijswinnaar Eliot WEKELIJKSE BALANS DER VERKEERSONGEVALLEN 1229 VERKEERSONGEVALLEN MET 20 DODEN EN 842 GEWONDEN Tijdens de periode van 5 tot 11 april 19Gcj werden 1229 verkeersongevallen vastgesteld op de wegen en in de agglomeraties waar het toezicht op het verkeer wordt uitge oefend door de Rijkswacht. Bij deze ongevallen zijn 20 personen oir, het leven gekomen, 182 werden erg en 660 licht gekwetst. Tijdens het jongste weekeinde deden zich 472 ongevallen voor met 10 doden ter plaat se en 87 ernstig gekwetsten. De verdeling van deze ongevallen per provincie ziet er uit als volgt Brabant 234; Oost-Vlaanderen 185; West-Vlaanderen 135, Antwerpen 93; Limburg 107; Luik 133, Luxemburg 40; Henegouwen 222; Namen 80. DE ONGEVALLEN IN MAART In de loop van de maand maart hadden 5461 verkeersongevallen plaats, met 58 do den ter plaatse, 747 ernstig gekwetsten en 2436 licht gekwetsten (in maart 1964 waren de cijfers 4487 ongevallen, 64 doden ter plaatse, 732 ernstig en 2524 licht gekwet sten). De oorzaken van de ongevallen met do delijke afloop waren gevaarlijk inhalen:! overdreven snelheid 3; weigering voorrang te verlenen 7; oordeelsfouten of gebrek aan aandacht 19; vermoeidheid of gebrek aan ervaring 3; slippen 5; gevaarlijk oversteken van rijweg door voetgangers 12; andere oorzaken 8. oOo DE WERKLOOSHEID De Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening deelt mede Tijdens de week van 28 maart tot 3 april 1965 werden er per dag gemiddeld 33.075 volledig en 18.404 gedeeltelijk werklozen ge- kontroleerd, hetzij een totaal van 51.479 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd een vermindering van 1.469 volledig en van 4.033 gedeeltelijk werklozen genoteerd. De vermindering van de volledige werk loosheid betreft voornamelijk de sectoren bouw en hotels-spijshuizen. De daling van de gedeeltelijke werkloos heid is grotendeels te danken aan de ge leidelijke verbetering van de weersgesteld heid, die een regelmatiger aktiviteit moge lijk maakte in de bedrijven waar buiten wordt gewerkt. oOo LOTENLENING 1953 Bij de 626e trekking van de Lotenlening 1953 is een lot van 1.000.000 F gevallen op obligatie reeks 1.744 nr. 112 en een lot van 250.000 F is gevallen op obligatie reeks 496 nr. 749. De andere obligaties van die reeksen zijn terugbetaalbaar tegen 1.000 F.

De Gazet van Aalst | 1965 | | pagina 2