Vt en omstreken Na de strijd... INDRUKKEN NEC SPE, NEC METU Bijna 100-jarige Aaistenaar volbracht plichtsbewust zijri kiesplicht Het Nieuwe Parlement Gazet van Aalst 21ste JAARGANG nr. 42 Donderdag 27 mei 1965 VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK 3 maandab. 82,50 F, 6 maandab. 120,F Jaarabonnement 230,F KANTOOR SCHOOLSTRAAT 26, AALST Postrekening 881.72. Telefoon 241.14. 2,50 F HET NUMMER VRIJWEL alle vooraanstaande figuren uit de verschillende partijen waren het er unaniem over eens dat deze verkiezingstrijd niet het minst in 't arrondissement zeer hoffelijk werd gevoerd. De meesten waren zondagnacht bek-af, en met hen ook de propagandisten, zodat zij er de voorkeur aan gaven de verkiezingsuitslagen de volgende uren, te kom- mentarieren voor ons blad. Afgezien van de hier gepubliceerde, uiteraard zeer bondige, verklaringen van en kele volksvertegenwoordigers de meeste mandatarissen waren moeilijk zo niet onmogelijk ie hereiken ontkwam men toch niet aan de indruk dat vooral de B.S.P. kringen in het Aalsterse zeer pijnlijk verrast waren door de verkiezings uitslagen. In de C.V.P. wees men erop dat het ter re^n ver lies in de Denderstreek £iind|tl' groot is dan elders in 't Vlaamse land. 31 en legt daarbij de nadruk op het per soonlijk sukses van Bestendig Afgevaardigde Wim Verleysen en Volksvertegen woordiger Otte. Volledige cijfers voor de Senaatlijst waren maandagnamiddag nog niet beschikbaar. 3Ict een verwacht sukses voor Senator Coppens komt in elk geval vast te staan dat de kopmannen van de C.V.P. lijsten een zeer voortreffelijke fi guur sloegen, terwijl ook enkele andere jonge vooruitstrevende vlaams en sociale elementen de aandacht van de kiezer op zich wisten te doen vestigen. Het duel Dr. Cuvelier-Dr. Beck, in het arr. Aalst-Oudenaarde met een elektoraal sukses van eerstgenoemde heeft buiten alle partijverband in ruime Vlaamse kringen ontgoocheling verwekt. De nieuw verkozen PVV senator die te Aalst in vloedrijke vrienden telt,, stapte maandag II. in een indrukwekkende PVV optocht mede. Bij de plaatselijke VU, die eveneensm aandagavond. in een -Aalsterse stadsgele- genheid een openbare bijeenkomst hield, werd wat de domper op de vreugde gezet ingevolge het verwachte heengaan van de uittredende senator Diependaele ten voordele van Prof. Elaut uit Gent. In politieke kringen gaat de aandacht niet het minst naar de nieuwe samenstel ling van de provneieraad alsmede de toekomstige Bestendige Deputatie, waarbij iedereen verwacht dat W. Verleysen zijn taak op het provinciale sociale vlak zal voortzetten. Te Lede wordt anderzijds het heengaan van Dr. Gabriels betreurd. Met belangstelling wordt ook uitgekeken naar de as. bijeenkomst van het arr. C.V.P. hoofdbestuur dat naar verwacht nog deze we*k de politieke toestand, op arrondissemntecl en nationaal vlak zal bespreken. Volksvertegenwoordiger Van Leemputten Wat het door de Eerste 3Iinisler Léfèvre zo opvallende beklemtoond sukses van de PVV betreft kunnen de cijfers niet liegen. Men stelt vast dat bv. in Antwerpen en West- Vlaanderen het aanwinstpercentage van de VU heel wat hoger is dan dit van de PVV: Zo bv. te Antwer pen: voor de VU. 5,7 voor de PVV 5 Tr in West-V laan deren 9,20 voor de VU en 6,07 ';r voor de PW. Wij verheugen er ons op dat de grondwetsherziening, di|e nadelig is voor de Vlamingen niet kan door gaan. Volksvertegenwoordiger L. D'haeseleer De verkiezingsuitslagen zijn een uiting van verzet vanwege de zelf standigen, in 't algemeen tegen de levensduurte, tegen de huidige fiscaliteit Volksvertegenwoordiger B. Van Hoorick De travaillistischc politiek van de regering, tenbate van de kleine man is niet voldoende gewaardeerd ge worden door het kiezerskorps. Het is de vraag of de B.S.P. haar pro gramma niet moet herzien. Volksvertegenwoordiger R, Otte In vergelijking met andere Vlaamse arrondissementen heeft de C.V.P. hier beter stand gehouden, wanneer men zich baseert op cijfers. Het is daarbij zeer merkwaardig dat de kandidaten uit de Kristelijke Ar beidersbeweging in 't arrondisse ment zich mogen verheugen in een belangrijk aantal voorkeurstemmen. Dat is een objectieve vaststelling. Een stabiele welvaartspolitiek, de oplossing van de Vlaamse proble men kan evenwel niet geschieden zonder de medewerking van de C.V.P. Volksvertegenwoordiger L. Moyersoen WIJ gaan aan de hand van de ver kiezingsuitslagen een moeilijke be windsperiode tegemoet. Sommige bevolkingsgroepen, zoals de zelfstan digen hebben zich verwaarloosd ge voeld. Ouder dan de gebuisde 3Iinister Van State Huysmans, is op enkele maanden na, bijna honderdjarige Aaistenaar Francois van Dorp die zondag in een lokaal van St. Jozefschool zijn kiesplicht ging vervullen, vergezeld van zijn dochter. Geen enkel Aalsters partijsekretariaat of een of ander sociale dienst had aan deze ongetwijfeld oudste kiezer van de Dirk Martenstede gedacht. Maar onze sympatieke bijna honderdjarige Aaistenaar had er geen bezwaren te gen te voet van de Stationswijk naar het kieskantoor in de St. Jozefstraat te gaan. Hij mocht er zich verheugen in een vriendelijke ontvangst vanwege de voorzit ter de h. H. Gowie, Jan de Block en de andere heren en dame van het kieskantoor. Vanzelfsprekend stemde deze eerbiedw aardige kiezer voor de «goei», maar zeer wijselijk beperkte hij hierbij zijn kommentaar. (eigen foto) Een kieskantoor uit de vele. De dame kijkt toch even verrast naar de geboorte datum van kiezer Francois van Dorp anno 10 maart 1866. Een glimlachende Jan de Block, bekende figuur uit *t toneelleven, kijkt even na of de bijna honderjarige wel voorkomt op de kiezerslijst. Je kan nooit weten. (eigen foto) Ik geloof dat het de laatste keer is dat ik gestemd heb zei de 99 jarige Francois van Dorpe aan een vriend. Wat lang niet zeker is, want niet alleen geeft onze kras se man nog blijk van veel vitaliteit, maar daarenboven zou de politieke hemel in de Wetstraat wel eens in de volgende maanden dreigend onweer kunnen vertonen. Vroeger dan verwacht nog eens ter stembus??? (eigen foto) KAMER SENAAT C.V.P. 77 zetels 19 C.V.P. 44 zetels (-3) Soc. 64 zetels 20) Soc. 31 zetels (-14) P.V.V. 48 zetels (+28) P.V.V. 23 zetels (+12) Volksunie 12 zetels (+7) Volksunie 4 zetels 2) Coram 6 zetels 1) Comm. 3 zetels (+'2) F.D.F. 3 zetels 3) F.D.F. 1 zetel 1)

De Gazet van Aalst | 1965 | | pagina 1