en omstreken Een repliek Stopzetting fabricatie lucifers in Denderstreek? D@ hold-up -ofeet uit.. L Wat met Union Allumettière KLEIN LOGBOEK Echte Vlaamse Kef mis te Mijlbeke-Aalst Bedevaarten naar Lourdes It/P* Ne» NECSPE, NECMETÜ. - van Aalst VERSCHIJNT TWEEMAAL PER WEEK 3 maandab. 62,50 F, 6 maandab. 120,F Jaarabonnement 230,F KANTOOR SCHOOLSTRAAT 26, AALST Postrekening 881.72. Telefoon 241.14. 21ste JAARGANG Nr. 56 Donderdag 22 juli 1965 2,50 F HET NUMMER n Zicht op de «Union Aliumeltière» te Overboelare. 6 D Naar verluidt zou einde 1965 de fabricatie van de Union Allumettière te Nmo- ve worden stopgezet. De aldaar tewerkgestelde arbeiders en arbeidsters zouden werkgelegenheid krijgen in de fabriek van de Un. Al. te Overboelare (G'bergen). ,s Ingevolge de oprichting van een lucifersfabriek in Kameroen verloor de U.A. 'een belangrijk afzetgebied in Afrika. Anderzijds brengt de invoer 111 ons land van lucifers aan dumpingsprijzen problemen op de binnenlandse markt. Indien terzake geen verbetering zou komen, zou de U.A. ook andere maatregelen beramen. l< In het Geraardsbergse vreest men dan ook terecht of ten onrechte dat in de toekomst de werkgelegenheden in de U A. te Overboelare in het gedrang zouden komen. Weze nog vermeldt dat de U.A. in Zui d-Frankrijk een platennijverheid gaat zi exploiteren. In sommige kringen meeht men dan ook te weten dat de Union AU. [elook uit Overboelare zou vertrekken, alleen Unalit zou verder worden geëxploi teerd. Bij toeristen op doorreis te Aalst wekt 't Aalsters Belfort als historisch ge bouw nog steeds belang stelling op. Hierboven 'n mooi frag ment van de Belfortgevel I Einde vorige week merkte de bediende an het Postkantoor aan de St. Annalaan Aalst een paar verdachte heerschappen p die steeds in de omgeving van het kan- SKir bleven zwerven. Langsheen de laan lond een autovoertuig opgesteld dat al penzeer naar uitzicht te denken gaf. Wat er ook van zij, de bediende door de èrdachte houding van beide personen die f en toe een blik wierpen in het postkan- )or, verontrust, nam het zekere voor het azekere en maakte zijn bevindingen over an de politiediensten. Kort daarop waren beide heerschappen poorloos verdwenen. - IN MËMORAM PATER RASSCHAERT ii( Eerlang gaat te Aalst een plechtige Her enking door van wijlen Pater Rassehaert .J. afkomstig uit Erembodegem, die enkele 'Aaanden geleden in de Indiase missies om et leven kwam. In 1964 hebben ie (Nederlandse) '«ouwen in foiaal 81 miljoen paar le nylon kousen versleten z\ Stond daar onlangs mot in de Vrouwen- iibriek van ons blad dat blijkens een Fran- b enquete de man meer zou spenderen an zijn kledij spj Wel, vorig jaar, aldus luiden ernstige en etrouwbare statistieken, hebben de Neder- indse vrouwen in totaal 81 miljoen paar ylon kousen versleten. Dat betekent dat oclke Nederlandse vrouw, ouder dan 14 jaar i 1964 18,2 paar kousen kocht. Men kan s^ïk zeggen dat zij 36 of 37 kousen gebruikte Wat inmiddels in het buitenland al lang j Jbeurde, begint thans ook in Nederland pgang te maken men koopt de nylons lans per vier, zes of meer. Die «zuinigheid» van de Nederlandse rouw wordt toegeschreven aan het feit dat eel wat huisvrouwen in Nederland uit erken gaan en zij het geld voor hun ny- •nnetjes, soms zelfs van het huishoudgeld oeten afknijpen. De statistiekdiensten vertellen ons verder 5g dat van de 81 miljoen paar nylons, ver- Acht in Nederland, er ruim 80 naadlqos aren. De Gentse PVV volksvertegenwoordiger de wel dat zij dienen aangepast, vaak trouwens h. Willy De Clercq, zond volgende brief aan in het voordeel zelf van de Vlamingen, ons blad Wij citeren integraal «Met verwondering en verontwaardiging heb ik kennis genomen van het artikel over «Aktuele 11 julibedenking», verschenen in uw blad van zaterdag 10 juli jl. op blz. 1. U durft het aan m dit artikel te schrijven «zwart op wit schrijft hij in La Dernière Heure van woensdag 11. «De Taalwetten moeten afgeschaft worden omdat zij de vrijheid beletten; de grondwetsherziening mag er niet komen omdat zij de Brusselaars zou benadelen.» Ik protesteer ten jstielligste legen een dergelijke bewering van uwentwege. Het art waarnaar U verwijst is dat dat verschenen is in het nummer van La Dernière Heure van 7 juli jl. onder de hoofding Le régne des Vaincus. De passage die U mij toeschrijft is niet te vinden in bedoeld artikel, verre van «zwart op wit» geschreven te zijn. Ik kan dan ook niet begrijpen hoe U het aandurft niet alleen een geforceerde versie te geven van een artikel, maar een volle dige onjuiste weergave ervan neer te schij ven. Ik vraag U dan ook uitdrukkelijk een rechtzetting, die U zeker verschuldigd bent aan uw lezers. Voor zoveel nodig, houd ik eraan U te zeggen, dat mijn mening is niet dat de taal wetten dienen afgeschaft te worden, doch In tegenstelling met hetgeen U mij toe schrijft, ben ik er van overtuigd (lat de grondwetsherziening noodzakelijk is, mis schien niet zoals U het opvat, maar in ieder geval met het oog op de evolutie van een modern Belgie. Moest ik hiervan niet overtuigd zijn, dan zou ik trouwens niet deel genomen hebben aan de maandenlange Ronde-Tafelbesprekin gen over de grondwetsherziening.» Welke verbeteringen De h. W. De Clercq heeft inderdaad ge schreven «De verkiezingen hebben aange toond dat een belangrijk gedeelte van de opinie de verbetering eist van de taalwetge ving Gilson-Larock.» Ongetwijfeld beoogt de liberale Volksver tegenwoordiger met deze «opinie» de Brus selse PVV francofonen en soortgelijke Vlaamse Kronackers. Wij zien niet goed in hoe een «verbete ring» van de recente taalwetgeving die te gemoet zou komen aan deze «opinie» (ver tegenwoordigd door de Brusselse francofo nen en soortgelijke Kronackers) in het voor deel van de Vlamingen zou. uitvallen. Het believe de achtbare heer Volksverte genwoordiger De Clercq ons dat eens duide lijk te maken, maar dan in een stuk dat gelijktijdig in een Brussels francofoon én in een Vlaams blad zou verschijnen. RUSSISCHE RADIO JEZUÏETEN ZIJN GEVAARLIJK De Jezuïeten zijn een groot gevaar, aldus de Russische Radio. Dit gevaar is, steeds volgens Moskou, ge legen in het feit dat zij zich zoveel moge lijk aan de zich veranderende maatschappij proberen aan te passen. Deze paters, aldus steeds de Russische Radio, zijn zelfs in de wetenschappelijke kringen in de Verenigde Staten binnenge drongen. In dat land zijn zij ook het sterkst. En verder In Frankrijk worden zelfs Jezuieten opgeleid tot chemici, medici, wis kundigen en ingenieurs. Zij zijn een geheim wapen van het Vatikaan. Radio Moskou «onthult» verder nog dat de «zwarte» Paus, zoals men de generaal der Jezuieten noemt, evenveel invloed heeft als de Paus. In Jezuietenkringen brengt men (leze Rus sische kommentaren in verband met de op dracht tot de bestrijding van het ateisme welke Paus Paulus VI onlangs speciaal aan I de Jezuieten heeft toevertrouwd. De nieuwe Generaal van de Orde, Pater I Arrupe, verklaarde deze Pauselijke richtlij- f ne\n te zullen uitvoeren! Hij i voegde er I echter aan toe, dat daarvoor een grondige studie nodig was van het ateisme en zijn I aanhangers. VRAAGTEKENS In het julinummer van Kultuurleven schrijft B. De Clercq in verband met de Belgische politiek na de laatste verkiezingen o.m. «De vraag gaat zich opdringen moet de CVP een arbeiderspartij worden En wat dan met haar christelijk etiket en het gehele hinterland van het georganiseerde! catholicisme waarvan zij de politieke expres-1 sie wil zijn Dit verwijst naar een nog grondiger pro-I bleem dit van de christelijke organisaties! zelf. Stilaan komt het overal aan de opper-1 vlakte; men kan de vraag, wat het adjectief! «christelijk» nu precies betekent of zou! moeten betekenen, niet meer uit de weg! gaan. Velen willen haar ook niet meer ont-l wijken, maar het zal nog een hele tijd duren! en veel moeite vragen eer een antwoord er! is; en vooral, eer men de besluiten heeft! durven trekken.» WIJ WORDEN OUDER Volgens de berekeningen van Dr. Sol Fil scher, een Amerikaans expert in de genees! kunde, zullen onze achterkleinkinderen (\M leeftijd van 125 jaar kunnen bereiken. De gemiddelde leeftijdsgrens van de huil dige bevolking zou rond de 67 jaar liggen! terwijl die van de oude Romeinen nauwe! lijks 23 jaar bedroeg. Op 24 Nog een 25 26 JUL In de lokalen van de Jongensschool aan de Monrselbaan. Ingericht ten voordele van de Parochiale Scholen Prettige atmosfeer Vermaak Ontspanning Tombola Zaterdagmiddag vertrok uit het St. Pictersstatiou te Gent de diocesane zieken bede vaart per speciaal ingerichte trein naar Lourdes (Frankrijk) voor een achtdaagse reis. Er waren 155 zieken aan boord. De verpleegsters en brankar- diers, waaronder verschillende Aalstenaars, zullen al die tijd \oor de verzor ging van de zieke bedevaarders instaan, hier gekiekt voor de afrit. Ruim 1.750 bedevaarders verlieten Gent-St.-Pieters met bestemming Lourdes, waar zij tot 23 juli zullen deelnemen aan deze jaarlijkse diocesane Lourdesbedevaart van het bisdom Gent. Onder de bedevaarders waren ook 500 religieuzen. Mgr. Van Peteghem, bisschop van Gent, die Feeds eerder naar Lourdes afgereisd was, zal in het Franse bedevaartoord persoonlijk de godsdienstige oefenin gen leiden en zijn diocesanen tocspre ken. (Cliché Het Volk)

De Gazet van Aalst | 1965 | | pagina 1