SPORT TOKIO !41 TELEVISIEKIJKERS voor U... T.V. Kroniek iR de zaak Serge door HANS-0ÏT0 MEiSSNER DONDERDAG 10 auFiEMBEK V LAA.uSjl, i V kan. Z tn iu iijnwn uZo i> iy,UÜ Zandmannetje 19,05 De smokke laars 19,20 Te voet door Vlaanderen ïy.oó Hier spreekt men .Nederlands 20,00 Joernaal 20,25 Film «Hen wonderbare zomer» 21,5o Fremiere 22,20 Joernaal. *vaalsE 1 v kan. on njutu oka 19,00 Nieuws 19,03 Protestantse uit zending 19,33 Robin Hood 20,00 Joer naal 20,30 «Un témoin dans la ville» 22,00 Le carrousel aux images 22,30 Joer- naaL NEDERLANDSE I V: kan. 5 en 7 lijn 925 H 15,00 Vrouwelijkheden 19,00 Nieuws in 't kort 19,01 Klaas Vaak 19,06 De verrekijker 19,15 Van gewest tot gewest 19,35 De Lucy Show 20,00 Joernaal en weeroverzicht 20,20 Achter het nieuws 20,45 Kronkel 20,50 Sprekende handen 20,55 «Belphegor» 22,05 In vertrouwde handen 22,30 Joernaal. FRANSE TV (Kijsel) kan. 12 lijn 819 F 12,30 Willem Teil 13,00 Joernaal 18,00 Jeugdtelevisie 19,25 Gewestelijk nieuws 19,40 Les survivants 19,55 Me dedelingen 20,00 Joernaal 20,30 Pre eminent- III 20,40 Les coulisses de l'exploit 21,40 Frankrijk over 20 jaar 22,40 Wild leven 22,55 Jugez vous-meme 23,15 Joernaal. DUITSE TV kan 9 lijn 625 E 16,45 Die Verkehrsfibel 16,55 Voor de kinderen 18,00 Nieuws 18,30 Rijn lands joernaal 19,12 Kommerciele tele visie 20,00 Joernaal 20,20 Die Chine- sische Mauer 21,50 Iren wandern nicht raehr aus 22,35 Joernaal. VRIJDAG 17 SEPTEMBER VLAAMSE TV kan. 2 en 10 lijnen 625 B 19,00 Zandmannetje 19,05 Teletaalies 19,20 Tienerklanken 19,55 De Weer man 20,00 Joernaal 20,25 Leben des Galilei 22,55 Joernaal. WAALSE TV kau. 8 en 3 lijnen 625 B 19,00 Nieuws 19,03 Katolieke uitzen ding 19,33 Les quatre justiciers 20,00 Joernaal 20,30 «Une certaine jeune fille» «Marie Curie» 21,45 Jean Ray, le téné- breuj 22,30 Joernaal. NEDERLANDSE TV: kan. 5 en 7 lijn 625 E 19,00 Nieuws in 't kort 19,01 Klaas Vaak 19,06 Tiere und trommeln 19,30 Filmintermezzo 19.35 De Flmtstones 20,00 Joernaal en weeroverzicht 20,20 Brandpunt 20,50 Edmundo Ros 21,30 «Smokkelen moet je leren» 22,00 De re publiek zuid-Afrika 22,30 Concilie joer naal 22,40 Tips van het ANVV 22,43 Joernaal 22,40 Socutera. FRANSE TV (Rljsel) kan. 12 lijn 819 F 12,30 Paris club 13,00 Joernaal 19,25 Gewestelijk nieuws 19,40 Les survivants 20,00 Joernaal 20,20 Panoramas 21,30 Precontinent III 21,40 Pierre Teil hard de Chardin 23,20 Le Takarazoukas 23,40 Joernaal. DUITSE TV kan 9 lijn 625 E 16,45 Jeugdtelevisie 17,55 Vorschau 18,00 Nieuws 18,30 Rijnlands joernaal 19,12 Kommerciele televisie 20,00 Joernaal 20,20 Vatikaans Koncilie 20,35 Die gelben soehne Stalins 21,05 «Wer hat Eric Techman umgebracht 21,50 Joernaal 22,05 Zwei stimmen fuer Jeden 22,20 «Die verbrecher» 00,15 Nieuws. ZATERDAG 18 SEPTEMBER VLAAMSE TV kan. 2 en 10 lijnen 625 18,55 Zandmannetje 19,00 Luceat 19,30 Dierenwereld trekmieren 19,55 Hier spreekt men Nederlands 20,00 Joer naal 20,25 Hit folk and blues festival 21,15 Echo 21,45 Richard Boone teater 22,35 Joernaal. WAALSE TV kan. 8 en 3 lijnen 624 B 17,00 Waals toneel 18,30 Nieuws 18,33 Opération survie 19,00 Affiches 19,30 Dernier recours 20,00 Joernaal 20,30 La hache sanglante 21,50 Weekend in Scheveningen 23,00 Joernaal. NEDERLANDSE TV: kan. 5 en 7 lijn 625 S 16,00 Onder de loep 16,20 Achter het stuur 16,45 Voor de kinderen 19,00 Nieuws in 't kort 19,01 Klaas Vaak 19,06 Voor de kinderen 19,25 Lassie 19,50 Morgen is het zondag 20,00 Joer naal en weeroverzicht 20,20 Mode in muziek 21,05 Oud roest 21,40 Edwin Drood 22,35 Dagsluiting 22,40 Joer naal. FRANSE TV (Rijsel) kan. 12 lijn 819 F 12,30 7 et 2 13,00 Joernaal 13,20 Je voudrais savoir 13,30 Nord-variétés 17,50 Voor de vrouw 18,30 Boekennieuws 18,50 Mikro's en kamera's 19,25 Ge westelijk nieuws 19,40 Mon bel accordeon 20,00 Joernaal 20,30 Precontinent III 20,40 Les petites canailles 21,10 La vie des animaux 21,25 La fille de nadame Angot 23,10 De vierde dimensie 23,35 Joernaal. DUITSE TV kan 9 lijn 625 E 13,30 Rijnlands joernaal 14,15 Das ka- leidoskoop 14,45 Zauber der zahlen und formen 15,15 Der verschwundene fluss 16,00 Vom eisten das beste 16,45 Zwei stimmen fuer jeden 17,00 IAA 1965 17^45 Die sportschau 18,30 Rijnlands joernaal 19,12 Kommerciele ielevisie 20,00 Joernaal 20,20 Die katze im sack 21,45 Ziehung der lottozahlen 22,05 Die grosse versuching 23,40 Nieuws. EEN WONDERBARE ZOMER (Donderdag 16 september te 20u25) Deze film speelt in een toeristisch stadje in volle zomer. Het nieuw toeristisch sei zoen is open in een stadje van Dalmatie. De buitenlandse meisjes komen er in massa toe om de man van hun dromen te vinden. Drie helden duiken op Pjero, het groen tje, Vice, de leerling Don Juan en Ive, de perfekte minnaar. Eerstgenoemde is verliefd op de Duitse Helga, maar ook zijn vrienden hebben een oogje op de Duitse schoonheid. As ook de Zweedse May arriveert wordt er op haar door de drie vrienden jacht gemaakt. Pjero, het groentje, schijnt deze maal meest sukses te hebben, want hij slaagt er in met de Zweedse een boottochtje te ma ken maar verder komt het toch niet. Toch krijgt het groentje een goede reputatie toen May schijnbaar op hem verliefd wordt. Pjero is echter wel echt verliefd en als tenslotte de Zweedse op het einde van het seizoen naar huis terugkeert beseft Pjero dat de liefde een ernstige zaak is. Hij is met deze overtuiging echter niet alleen, want ook Ive, de perfekte minnaar, keert terug naar zijn verloofde, terwijl on dertussen Vice, de leerling-Don Juan, al getrouwd is met het meisje waarmee hij alleen maar dacht te flirten... HET LEVEN VAN GALILEI (Vrijdag 17 september te 29u2.5) Het gaat hier om een TV spel gemaakt naar een toneelstuk van Berthold Brecht. In dit TV spel, overgenomen van de Duitse televisie, verhaalt Brecht hoe Galilei in 1610 een ontdekking deed die Copernicus al voor hem gemaakt had, nl. dat de aarde om de zon draait. Hiermee ging hij rechtstreeks in tegen de opvattingen van de Kerk over het uitzicht van de wereld. Hij werd ver volgd door de kerkelijke Inquisitie tot op het ogenblik dat hij zijn verklaringen in trok. Berthold Brecht stelt in zijn stuk de we reld van de wetenschap tegenover fanatiek dogmatisch geloof. door Louis De Peismaeker ZAL HET ALTIJD ZO ZIJN Die vraag zullen vele voetballiefhebbers zich wellicht gesteld hebben wanneer zij gedurende negentig mmuten geergerd wer den door de ieperse oetonmoien. net ver toon dat de Westvlamingen ten beste gaven was (immers van een bedenkelijk allooi. Geen vernuftige voorzetten, geen technische nummertjes, alleen een stugge verdediging, waarin vaak negen roodhemden liepen. Eendracht liep hierin verloren. De aan vallers vonden nooit de ruimte om het ge wone peil te ontwikkelen en indien alle ploegen met deze mentaliteit in het veld komen, ziet het er voor de witzwarten toch ook maar berooid uit. Nochtans moet net even gezegd worden dat oe isendracnters zeil die toestand heo- Den gewnu. zo n stapeispei voor de doei- mond Kan anten maar-uit mekaar getrok Ken woruen aoor een puncner tereent neen men isi ue conincK en LocKeieer voor aan georaent en mei sukses oi door snel ,e buitenspelers. Weinu, waarom heelt men voor de bezet ting van ue recnternoeK Deroep genaan op isduy Vandeieist, ue miauenveiospeier bij uitstek, die nooit voorneen scmtterue op ueze piaats en nu weincnt voor een tijdje zijn zeitvertrouwen zal missen, liet was niet goed gezien, evenmin als net benoud van ïvion Hooghe op de linkerhoek, waar hij vaak onwennig deed. Hij lijkt meer aange wezen op een plaatsje »n de achterste vier nu Van den Bergh toch heeft bewezen dat hij geen witte merel \v»rdt. Vermits Hendracht met lamme vleugels speelde, heelt men geen splijtende akties gezien en was het integendeel een gepmgel op zoek naar een vrije maat. Is het niet kenschetsend dat precies een verdediger - Fons Lockefeer, de «ouwe» HET doelpunt moest scoren. Met een feilloze kopbal op een hoge voorzet van Vandereist heeft hij Hendracht twee punten bezorgd. Hen nieuwe verrichting op het actief van deze uitmun tende ciubspeler, die in de geschiedenis van Eendracht toch wel een voorname plaats zal krijgen. Al was het maar als lichtpunt voor alle Eendrachters... FLITSEN ROLAND MARTENS speelde een helft met de invallers en deed het vrij behoor- lijk. Hij zal wellicht over een tweetal weken kandidaat zijn voor het fanionelftal ETIENNE COLLIJNS rustte, maar ge looft toch dat hij klaar zai zijn voor de uit stap naar Gerda... ANDRE DENUL kreeg een griepaan val voor de wedstrijd tegen leper. Hij kreeg een hele dosis pillen te slikken en kon het toch gedurende negentig minuten uithou den... VOLHARDEN SCHITTERDE Wat kan Volharden nu het meest bekoren? De twaalf doelpunten die de voorhoede al scoorde? De knappe verdediging die elke week beter presteert? Of de individuele ver richtingen die voor iedereen opvallend zijn? Ales samen misschien een cocktail van verrassend goed voetbal, maar dat neemt niet weg dat Raymond Picquer op Zelzate toch het vertrouwen van zijn maats en lei ders heeft gewonnen. Hij speelde een feil loze wedstrijd, bekroonde elke tussenkomst met een goede voorzet en heeft bewezen dat hij als tweede stopper verdient aan de zijde van Willy Bellon te staan, die in de komende speeldag terugkeert... Zo staat Volharden meer en meer op een positie die geen enkele keuze toelaat. Het MOET in deze kompetitie gebeuren, dat wordt duidelijk... Wellekens, Verhofstadt Verbraeckel en Dekerpel hebben het woord S.K. EREMBODEGEM 1 ADELAARS 3 Zondagavond rond 6 uur verscheen aan het rond punt van de Haring een sliert van tien bcvlagde personenwagens die luid toeterend aan de supporters, vergaderd in het nieuwe lokaal «Snack-Bar», gehouden door dhr. Brouns, alsmede aan de sympati santen kenbaar wilden maken dat een her boren Adelaarsploeg een klinkende zege had behaald op titelkandidaat S.K. Hrembode gem. Bij de aanvang van het iueuw seizoen had de grootste optimist met durven voorspellen dat Adelaars na twee zondagen samen met Beriare de eerste piaats op ae ranglijst zou bekleden; vooral nadat het bestuur op het einde van vorig seizoen vooreerst schoon schip had moeten maken in eigen midden |k|n een grondige zuiveringsoperatie door voeren door enkele woeimakers en paniek zaaiers een krachtig halt toe te roepen en later aan de dijk te zetten. Inmiddels is gebleken dat de jongst ge voerde transferpolitiek de enige renderende was. nl. het herbeieggen van de verkoop van een enkele speler in de aankoop van 4 a 5 andere spelers die Adelaars nieuw bloed hebben ingepompt. Er heerst i£ans een sedert jaren met meer gekend optimis me in de schoot der club omdat ieder be stuurslid alles veil heeft om de beoogde heropstanding volledig te doen slagen. Aan de spelers zelf langs deze weg nog maals een hartelijk proficiat. Op Erembode- gem hebben zij voetballes gegeven en ge toond hoe prachtig gestoffeerd middenveld spel dient te worden gekoppeld aan een opportune afwerking. Na het eerste kwartier waarbij Adelaars naar de aanpassing aan het modderige tefr rein zocht, nam onze ploeg meer en meer de bovenhand doch twee open doelkansen werden verijdeld door de prachtige keeping van de Erembodegemse doelwachter; aldus werd gedraaid met blanke score. Na de rust werd een recital Soetinck Bauters ten beste gegeven; dit duo deec de S.K.-verdediging het noorden verliezen door hun feintes en switchmanoeuvres en slag op slag werden twee puike dieptevoor- zetten van Soetinck in doelpunt omgezei door opportunist Bauters. Nadat S.K. een tegenpunt had gelukt, werd hun lot vijf minuten later definitief bezegeld door toe doen van Roger De Leenheer. OKAPI IN HET BRANDPUNT De jongens van voorzitter Heeren.ans hebben op St. Niklaas weer bewezen dat zij een groot seizoen tegemoet gaan. De Ajuintjes lieten een eerste storm van de lokalen rustig over het hoofd gaan om dan voorgoed los te breken en langs J. Troch Van Dnessche en Verhulst, die de top scorers waren bij Okapi, rustig naar een afgetekende zege te stevenen. Het is een feit dat de Aalsterse basketball- liefhebbers nog heel wat genoegen zullen beleven aan de dynamische formatie van de Hopmarkt... WILLY VERNIMMEN, VOORZITTER STEDELIJK SPORTCOMITÉ, SCHRIJFT De Aend-affaire die door iedereen op de voet wordt gevolgd en dat verdient dit incident ook heeft natuurlijk hier en daar reacties opgewekt. Het bericht dat de verantwoordelijke diensten door het Stedelijk Sportkomitee niet zouden verzocht zijn de nodige instal laties te plaatsen, is juist. Dat betwist nie mand. Alleen wordt er thans op gewezen door voorzitter Willy Vernimmen een en al zorg voor de goede afloop van de Aalster- se sportweek (en terecht) dat de inrich ters niet zouden gevraagd hebben te mogen beschikken over afsluiting en... stadswerk- lieden om de veiligheidsmaatregelen te tref fen. Dat lijkt ons aanvaardbaar, hoewel met een beetje goede wil zeker het afgelastings verbod kon worden voorkomen. En om dit dossier te sluiten deze vraag is het volstrekt nodig dat een inrichter van een wielerwedstrijd zegt en vraagt dat hij nadar-afsluiting nodig heeft Is er al één wedstrijd gereden zonder dit materieel?.. K.K.V.S. KLOK MASSEMEN 1 H. HART 2 Deze topwedstrijd in Erekiuese welke ge speeld werd voor een vrij grote belang^e,- iing, we telden ongeveer 4UU toesciiou*eia, heeit gegeven wat er van verwacht weiu propaganüavoetbal in een echte cupsleer. H. Hart moest nog met twee mvauers >n het veld, terwijl Massemen ervoor gezorgu had haar beste formatie te kunnen opsin I len tegen de hoog aangeschreven isjringl vrienden. Van bij de aanvang was het Junienjk ter- zien dat ue thuisploeg haar heil in uojste offside-val zocht, waaraan een paar bezoe-j kende voorspelers zich in de eerste minutenf lieten vangen. Maar met een brem ais Va der Eist in hun midden, was uaar een mouw aan gepast, wijd opengeuokKnJ spel op de vleugeis met uaartussm verras sende doorstoten in het midden orachien de geel-oiauwe ueieusie in panier, eu eci men hiervan oekomen was mocht Keeper Declercq reeds tweemaal vissen op doorbra ken van Van der Eist en Lemeyer en hei duurde tot kort voor Je rust eer ze ue nodige tegenzet hadden gevonden. Bij de herneming ging Massemen uan de ioreing voeren. Keer geva ie maneuvciJ tussen lijne lecnuieKers .-orek, De Mulued Er en vogeaeaden gaven de DtzoeKenie verjrerh (lediging nuu uanuen vL, maar gemgei'hcuJ ge tot op uoei schieten kregen ze niet, omaaTg,,^ er te weinig -verrassing mi in nuu aanvaiL^ len. Stilaan «enter geraakt», n ue Aais'.euauis£j0g, uit de knel tn gingen ine: gevaarlijke uocr-^om stoten Declercq aan de tand voelen. Döjjaa(] thuisspelers \oeidea dat de kiok langzaam maar zeker het laatste kwartier inging erj Dt werden er zenuwachtig bij. Nocluans zouden0^11 ze dan toch na een geharrewar voor üoeP015- langs Gaby Eonck de eer -runnen reddenp1" wat ze tenslotte toch verdienden. Oi We nebben zondag twee ploegen aan iietpofoi werk gezien die in het titeidebat een uarbat 1 dig woordje zulien meepraten, want zovvePet bij Massemen als bij H. Hart primeert ucj techniek gepaard aan physiek en wanneeijDe de blauw-geien leren gebruik maken van dcuwst factor «verrassing» en het doei in het ooj^I t houden, zullen er daar velen in hel zandrak bijten. iblie' Wat H. Hart betreft, deze blijven beves- 'eel tigen en ze genieten dan ook voor het ogen blik ons volle vertrouwen, ze vormen eeiftuo waardevol geheel en beschikken over ïeserL vematenaal die de evenknie zijn van de1* fanionspeers. Het moreel staat dan ook vp zenith. ANDERE UITSLAGEN Uoké Erembodcgem 2 Beukenhof 3 Mijlbeek Aalst I Panters Okegem 1 Bare le g iter irger {urei D'I nu STICHTING SUPPORTERSCLUB F C KRINGVRIENDEN H. HART Zondag 12 september werd in de II. Hauijej kring overgegaan tot de stichting van cidjph< supportersclub «Rood-wit» tot morele sleuit, e van de voetbalclub Kringvrienden H. Haitrnrf Dat dit initiatief, dat uitging van de lokaalj houder Roger De Cock, bijval genoot, be< wijst het feit dat ze konden van start gaair1 Sl met een dertigtal leden. ;rrei De lokaalhouder opende de vergadering waarbij hij in een korte inleiding het docL van deze supportersclub uiteenzette, llij zee" ondermeer dat het bestuur en spelers varlrru, de voetbalclub het recht hebben en he^rse nodig hebben een flinke supportersschaai^j. achter zich te hebben, voor al de opoffering y, gen en het besteden van hun vrije tij(|jjjn' aan die club. Na deze inleiding word over gegaan tot de verkiezing van het bestuur Werden verkozen advokaat N. Willems, R. De Cock, August Lievens, Antoine Bu^' c moulin, Abert Van den Bossche en L. Span- oghe. Hierop dankte de voorzitter van de Kringvrienden al de aanwezigen voor hunj medewerking aan dit praehlig initiatief, hij wees er op dat dit een band moet vormen tussen spelers, bestuur en sympatisanten] wat tenslotte de goede geest van samenwer king in de parochie zal doen stijgen eij de interesse voor de voetbal in KKVS zal doen toenemen. Hij wenste verder het be stuur van «Rood-wit» veel succes, waarop deze vergadering werd besiiten. Roger Qua ;*lst Dat was des te bedenkelijker, wijl men vrezen kon, dat uit de rest van de kring rond Sorge een nieuwe spionageorganisatie zou ontstaan. Want de Amerikanen hadden de noodlottige domheid begaan, onmiddel lijk na de bezetting van het land de meeste gevangenissen open te zetten. Bij die gele genheid waren dan ook alle kleine handlan gers van Sorge ontkomen die men indertijd had gearresteerd. Mochten de geruchten op waarheid berusten volgens dewelke hun chef nog in leven is, dan zou er buiten generaal Osaki geen gelijkwaardige tegen stander tegenover hem staan. Onder meer hadden de Amerikaanse offi cieren van de contraspionagedienst ook de legatieraad dr. Herbert Ravensburg over «de zaak dr. Sorge» verhoord, maar daarbij niets vernomen waar zij iets aan hadden. Hij wist immers over het verdere lot van Sorge ook niet meer dan Kazoeko hem indertijd verteld had. In het begin van 1946 werd de internering van de Duitse diplomaten ietwat mindei stroef en ook Ravensburg kreeg verlof om zijn zaken te regelen. Na de verwoesting van de ambassade had hij zijn bezittingen bij vrienden in Kamakoera ondergebracht. Het tuinhuisje waarin zich zijn koffers hadden bevonden, was echter leeg. In elk geval wisten zijn vrienden hem te vertellen wie ze weggehaald had. Kort voor de Japan se ineenstorting was een militaire auto ver schenen met een sergeant die een volmacht toonde om de bagage in beslag te nemen. De man was daarbij opvallend beleefd ge weest en had zelfs een adres achtergelaten waarheen Ravensburg zich later kon wenden. Zonder veel hoop nog ergens iets van zijn bezittingen terug te zien, keerde Ravens burg met de tram naar Tokio terug en zocht het aangeduide adres op. Het was in een van de volkrijkste en armeljjkste wijken van de hoofdstad, maar in elk geval in een buurt die weinig te lijden had gehad van de luchtaanvallen. Hij had enige moeite om uit de wirwar van hoekige straatjes wijs te raken, maar stond tenslotte voor een verweerd houten huis. waarvan de ingang door gebruikte meubelen versperd was. Hij werd door een oude, erg wantrouwige vrouw ontvangen, aan wie hij maar heel moeilijk kon duidelijk maken wat hij daar kwam zoeken. Pas toen hij het briefje liet zien waarop de sergeant indertijd het adres geschreven had, verhelderde het gezicht van het oudje en mocht hij binnenkomen. Daardoor stond hij meteen in een grote zaak, die blijkbaar handel dreef in gebruikte meubels, huisraad en oudheden. Alle ruim ten waar hij door kwam, waren met zulke dingen zo eivol gepropt, dat hij er haast niet doorheen kon komen. De vrouw verzocht hem te wachten en verdween met het briefje. Het duurde een hele poos voordat er een jongere man ver scheen die verzocht hem te volgen. Via twee achterplaatsen en verschillende schuren ging hij naar een grote barak, waar een geweldige hoeveelheid koffers was op gestapeld, die allemaal zorgvuldig dicht ge bonden en verzegeld waren. «Hier is uw bagage,» wees de Japanner naar een hoek. «Wilt u even nagaan dat er niets aan ontbreekt.» Inderdaad was alles aanwezig. Niets ont brak. De koffers waren zorgvuldig op elkaar gezet en droegen op een label zijn naam. Toen Ravensburg zich omkeerde om zijn begeleider te bedanken keek hij in een an der gezicht. Generaal Osaki stond voor hem. «Wilt u mij de eer aandoen, beste vriend, in mijn kantoor te komen.» Voordat Ravensburg de kans kreeg om de vroegere chef van de contraspionage e be groeten, was die door een smalle gang al voor hem uitgegaan en had aan het einde daarvan een deur opengeschoven. Het ver trek daarachter was klein, maar volgens Japanse smaak erg huiselijk ingericht. In een hiachi gloeiden houtskolen, waarop een porseleinen fles met saki stond te warmen. Osaki schoof zijn gast een kussen toe, ver zocht hem plaats te nemen en vulde twee schaaltjes met hete wijn. «U gelieve te verontschuldigen, Ravens- burg-san. dat ik indertijd uw bagage in Ka makoera liet afhalen. Dit had alleen tot doel u bij gelegenheid tot een bezoek in mijn nieuwe werkkring te dwingen.» Ravensburg begroette hem alsnog en over stelpte de voormalige generaal met zo'n stortvloed van vragen dat deze hem moest verzoeken het wat rustiger aan te doen. «U weet, dat ik een methodisch man ben Ravensburg-san.» merkte hij glimlachend op «ik doe alles op het rijtje af. Belangrijke vragen die niet zo urgent zijn, behandel ik eigenlijk het liefst het allerlaatst... Intus sen is het van mijn kant niet nodig u te vragen hoe het u gegaan is. want het is mij bekend, wat u intossen hebt beleefd. In alle geval zon ik u willen bedanken dat -i bij uw veohosen niets over mijn privéhuis bij Omori gezegd" hebt. Op zichzelf zou dat niet zo'n groot omwluk geweest ziin want van mijn familfe "bevindt zich daar toch niemand meer.» Ravensburg liet geen verbazing merken. Het was wel vanzelfsprekend dat een man als Osaki ook thans nog over de beste in lichtingen beschikte. Hij was veel toegankelijker en openhar-, tiger dan vroeger. Deze veranderde houding en het gemeenschappelijk lot van overwon nenen bracht hen nader tot elkaar dan vroe ger het geval was, toen zij beiden officiële functies bekleedden «Handelt u tegenwoordig in antiquiteiten Osaki-san wilde Ravensburg weten. «In geen geval! Ik bewaar ze alleen maar zoals ik uw bagage bewaard heb. Op sint van zaken ben ik immers verplicht mijn voormalige medewerkers tot op zekere hoog te te helpen. Natuurlijk niet helemaal zon der bijbedoelingen, want... mijn bezigheid in deze algemene opslagplaats maakt het mij mogelijk mijn vroegere dienst bij elkaar te houden.» «Dus zijn de leden van uw contraspionaw dienst niet naar alle windstreken verspreid» Osaki glimlachte. «Uw vraag is veel te rechtstreeks, mijn heer Ravensburg, om duidelijk beantwoord te kunnen worden. Toen de Amerikanen dol oorlog tegen ons verloren hadden, probei r-j «Wat zegt u,» onderbrak hem Ravensburg, «zei u daarnet dat de Amerikanen de oor log tegen Japan verloren hebben?» (vervolgt)) (nadruk verboden) VERANTWOORDELIJKE UITGEVER G. SANDERS SCHOOLSTRAAT 26, AALST

De Gazet van Aalst | 1965 | | pagina 4