ETRIIVI O Vrouwenkroniek - Lezerstribune PARK TERLINDEN Nog steeds de afgelaste wedstrijd de Binnenstraat in 3: Modderpoel MET ETRIMO GEEN RISIKO! Produktivneits- komïiee Denderstreek N. v. it. in onze vorige uitgave publiceer den we ai lezersoriel een ingezonden artinel van ue neer v ernniuncu, voorzitter van het bieuenjK. öpuiikoiiiuee ie Aaist in veroand mei ue atgeiasie wieierweustrijd in de Bin liensiraat te Aaist. we ontvingen tnans een briei van ue heer jrrans Van Auciennove, inricnter van voor meiue (aigeiaste) wielerwedstrijd I\ aar aanieiuing van het artikel van de heer Vermminen, voorzitter van het stede lijk sportkornitee, over de afgelaste wieler wedstrijd in de Binnenstraat, heb ik de eer U te vragen voigend antwoord te willen pu bliceren Overtuigd van ons goed recht, hebben wij, na het startverbod ons opgelegd door de stedelijke politie, bij aangetekend schrijven, klacht neergelegd bij het College van Bur gemeester en öchepenen en vergoeding ge vraagd voor de geleden schade. Voor deze klacht steunen wij ons op volgende feiten 1) De door ons geplande wedstrijd ging door in het kader van de «Week van de Sport» en stond vermeld op de officiële aanpiakbneven goedgekeurd door het Col lege. 2) Het stadsbestuur verleent regelmatig haar medewerking voor het aanbrengen én plaatsen van afsluitingen, vlaggestokken, pa *en voor spandoeken, geluidsinstallatie e.d bij feestelijkheden die doorgaan onder goed keuring van het College zoals hier de week van de sport. 3) Hoewel ons herhaaldelijk mondeling werd verzekerd dat voornoemde werken dooi de stadsdiensten zouden worden uitgevoerd vroegen wij, ten titel van zekerheid, op 3C oogst, dus drie dagen voor de wedstrijd in kwestie, schriftelijk aan de heer Burgeniees ter om de stadsdiensten opdracht te willen geven tot het PLAATSEN van de afsiuitint en de geluidsinstallatie met aanduiding van de aankomstlijn hoek Petrus Van Nuffel- straat Binnenstraat. Naar aanleiding van dit schrijven werd de geluidsinstallatie aangepast zoals werd gevraagd. In de stellige overtuiging dat de rest het plaatsen van de afsluitingen en de palen voor het spandoek, omwille van het drukke verkeer na de middag zou gebeuren (dit is voor de geroutineerde stadsdiensten hoog stens 1 uur werk) hebben wij voor de middag inderdaad niet aangedrongen bij hel stadsbestuur omdat het startuur vastgesteld was op 15 uur. Vanaf 14 uur echter hebben wij, in het bijzijn van de ter plaatse dienstdoende po litieinspekteur, alle mogelijke stadsdiensten telefonisch aangeroepen om te weten wat ei haperde. Er werd ons verzekerd dat alle no dige maatregelen waren voorzien. Te 15.3C uur, dus 30 minuten na het voorziene start uur, werden de palen geplaatst voor het spandoek doch de afsluitingen werden niet geplaatst met het gevolg dat wij van de po litie startverbod kregen omwille van het ontbreken van de nodige veiligheidsmaat regelen. Wij zijn sinds dertig jaar inrichter van wielerwedstrijden en kennen dus het klap pen van de zweep. Daar deze wedstrijd door ging op een gewone werkdag en tijdens de normale werkuren hadden wij, ons steunen de op de beloften van de stad, geen privé helpers voorzien voor het plaatsen van de I afsluitingen, wat zeer normaal is gezien de énige steun van de stad en van het sport komitee zich tot dit werk beperkt. De nalatigheid van het stadsbestuur heeft ons en de handelaars van de wijk schade berokkend. Het is maar billijk dat deze "scha de wordt vergoed. Wij wachten op het antwoord van het College van Burgemeester en Schepenen Indien nodig zullen wij het oordeel over deze zaak overlaten aan de wijsheid van de bevoegde Rechtbank. Fr. Van Audenhove Reeds maanden lang zijn de inwoners der Vooruitzichtstraat, Lindestraat, Biekorfstraat en een gedeelte van de Raffelgemstraat verplicht door de modder te ploeteren ofwel een omweg van 20 30 minuten te doen langs de Naarstigheidstraat of Asserendries wanneer zij naar het Centrum der stad willen gaan of wanneer zij hun kinderen bv naar de St. Annaschool willen leiden. Zonder enig recht noch toelating heeft de ondernemer der bouwwerken van de nieu we school die aan de Welvaartstraat opge richt wordt, gans de bestrating opgebroken tussen de Welvaartstraat en Boudewijnlaan en heeft zo de straat in een modderpoel herschapen. De inwoners namen geduld en waren in de mening dat na net eindigen der bouw werken een nieuwe bestrating zou aange legd worden. Maar nu is er op het huis der "vooruit zichtstraat nr lxa een bericht van Commodo en Incommodo verschenen, dragende de da turn van 8 september 19bo, waarbij er ken nis aan het publiek wordt gegeven dat op verzoek van hei Ministerie van Nationale Opvoeding en Kuituur de afschaffing wordt gevraagd van de buurtweg nr 56 genaamd «Eenegemwegsken» en dat men voor 24 sep tember as. zijn verzet tegen deze afschaffing kan indienen. Maar dit «Eenegemwegsken» waai van zelfs de oudste inwoners nooit gehoord heb ben, is in feite een gedeelte van de Voor uitzichtstraat, gelegen tussen de huizen me straatnummers 83-88 en 145-172, in welk ge deelte een handelshuis met inrijpoort ge legen is dragende nr 119 en alwaar ook eer nieuw huis gebouwd is dragende nr 121. Bezie de kaart der stad Aalst en U zult toegeven dat de Vooruitzichtstraat de schoonste rechte verbinding is tussen de St. Annaiaan en de Boudewijnlaan en zo naar gans het gehucht der Lindestraat. De stad Aalst heeft moeite noch kosten gespaard om bv. de verbinding tot stand te brengen van de Vrijheidstraat naar de Gent sestraat, van de St. Jozefstraat naar de Dirk Martensstraat, van de Varkensmarkt naar de Moorselbaan, maar de schoonste bestaande straat van de St. Annaiaan naar de Boude wijnlaan en naar een gans nieuw kwartier zou men eenvoudig laten afschaffen. De stad Aalst is met reden fier omdat ei een 500 tal appartementen zullen opgericht worden langs de Raffelgemstraat en aan palende straten, maar een der bijzonderst* toegangsstratcn naar het Centrum zou men eenvoudig van de kaart laten vagen. Men kan alleen aannemen dat deze zaak aan de aandacht der stadsbestuurders is ontsnapt, door het moedwillig vervangen van de benaming «Vooruitzichtstraat» mei het niet gekende «Eenegemwegsken». De inwoners der Vooruitzichtstraat, Bou dewijnlaan en aanpalende straten, doen dut een dringend beroep op de heren Burge meester en Schepenen en in het bijzondei op de heer Gilbert Claus, schepen van Open bare Werken der stad Aalst en ook op al onze gemeenteraadsleden, omdat zij zich met alle macht zouden verzetten tegen de af schaffing van de straat nummer 56, zijnde het gedeelte der Vooruitzichtstraat, gele gen tussen de Welvaartstraat en Boudewijn laan. W V.H.A. KEUKENGEHEIMEN BIEFSTUK Het geheim van een malse biefstuk ligt niet in een lang bakproces (dit maakt het vlees juist taai), maar wel in de snelheid en de manier waarop men te werk gaat. Gebruik voor het bakken van een biefstuk nooit een braadpan met dikke bodem, maar wel zo'n gewone alledaagse koekepan met een dunne bodem cn een groot oppervlak. Zout het vlees vlak voor het bakken, maar wrijf het er wel goed in, opdat het voldoen de smaak zou geven. Laten we nog even aanstippen dat een tijdje vooraf zouten van het vlees niet verkieslijk is, daar zout sap pen onttrekt en dat daardoor de biefstuk droger wordt. Een biefstuk kan zowel in boter als in margarine gebakken worden. Boter is het smakelijkst, maar margarine heeft het voor deel dat het hoger kan verhit worden, zon der gevaar voor verbranding. Daarom be gint men met een weinig margarine in de pan goed heet te laten woTden, waarin men het vlees snel om en om wentelt, zodat het aan beide kanten grijs van kleur wordt en dichtgeschroeid is. Nu kan er geen sap meer ontsnappen. Neem het vlees nu even uit de pan en voeg de boter bij de margarine. Zodra deze gesmolten is, schuift men de biefstuk weer in de pan en bakt men het vlees snel, dus op een flink vuur eerst aan ene zijde, daar na aan de andere zijde. Keer het vlees in tussen niet om, maar schuif het zacht over de panbodem heen en weer, zonder er even wel in te prikken. Immers elk prikgaatje betekent een ontsnapping van sap. Het bakken van een biefstuk mag niet langer dan 3 tot 5 minuten in beslag nemen. Dan moet goed vlees als resultaat hebben een mooi bruin gebakken uiterlijk en een sappig röod innerlijk. NUTTIGE WENKEN Veel dames die zelf een tapijt of kar pet in smyrnawerk hebben gemaakt, vragen zich af of de achterzijde met gom of lijm moet bestreken worden. Wanneer men abso luut tot deze handeling wenst over te gaan, is het best een oplossing van Arabische gom te gebruiken. Maar mogen wij er de dames op attent maken dat het volstrekt niet nodig is om smyrnawerk aan de achterzijde te be strijken met het een of ander stijfmakend preparaat. Er zijn zelfs enkele nadelen aan verbonden. Allereerst verliest het werk veel van zijn soepelheid, vervolgens verzamelt het stof zich tussen de wol, daar het er niet doorheen kan zakken. En begrijpelijk komt dit het kunstwerk, waar zoveel uren aan gewerkt is, niet ten goede. Er zijn huisvrouwen, die de gewoonte hebben geverfde deuren en ander geverfd houtwerk na het reinigen in te wrijven met boenwas. Zij vinden die «wasglans» mooi maar in werkelijkheid is het misleidend want de boenwas heeft de natuurlijke ver nis- en glanslaklaag vernietigd. U moet na melijk weten dat het allergrootste deel van boenwas bestaat uit terpentijn. En deze ter pentijn neemt ogenblikkelijk de natuurlijke glans van de verf weg. U denkt toch niet dat uw wasgoed pro perder wordt door lang afkoken Een kwar tiertje koken is meer dan voldoende. Bij langer koken trekt het vuil niet uit, maar in het goed! KLANKJES UIT DE MODEWERELD DRAAGBAAR EN MOOI Lang niet alles wat we te zien kregen in de Parijse wintercollecties, kunnen we als mooi bestempelen. Hoe praktisch het ove rigens ook mag zijn, wij kunnen een dame die er uit ziet als een ruimtevaarder niet vrouwelijk noemen. De pofbroeken van Heim en de Oosterse sluierbroeken van Lanvin, twee namen die in de modewereld klinken als een klok, kunnen we niet ern stig opnemen en alleen als een voorbijgaand stoutmoedigheidje beschouwen. Een vrouw met een soort motorhelm als hoed... nee, laat er ons niet over spreken! Maar laat ons liever kijken wat wel mooi en draagbaar is in de nieuwe Parijse win tercollecties. Dat waren in de eerste plaats de wollen jurkjes met sierstiksels. Licht en vrolijk van kleur, zijn zij toch volledig aangepast aan de winter lange mouwen, hoge halzen en rolkragen. Over het algemeen zijn het rechte, niet spannende kleedjes, waarvan de rok naar de zoom toe wat breder wordt Het chemisiermodel heeft vaak een dubbele knopennj. Andere hebben een siernaad of losse ceintuur op de heupen. Inzake pakjes is er keus genoeg. Er zijn er met een zeer kort jasje als een bolero Naar onze persoonlijke mening is echter het pakje met de rechte rok, waarin een flinke plooi voor de bewegingsvrijheid, en het rechte aansluitende jasje dat tot op de heupen valt, het mooist en het meest prak tische. Het wordt zowel uit effen als uit ge ruit materiaal vervaardigd. Het jasje sluit soms met één, soms met een dubbele kno penrij, altijd tot bovenaan toe. Geen reverr dus. wel een rechtopstaand of plat kraagje uit dezelfde stof of kortharig bont. Er zijn ook jasjes met een aangezet schootje, jasje? met een ceintuur rondom of alleen in de rug en jasjes die er uitzien als bolstaande windbloezen. Natuurlijk denken wij bij wintermode ooi. en vooral aan de mantel. Heerlijk zijn d ruime jassen waar een mantelpak ondei kan verdwijnen, zonder dat we er daardoo uitzien als een wandelende kleerkast. De ruimte wordt meestal verwerkt in de rug Mooi, warm en elegant is ook de rechte van Camel of geruite stof. Ook hier vaak een dubbele knopenrij, steekzakken ei' rechtopstaande kragen. De redingote slechts vaag getailleerd en weinig klokkend blijft elegant. Op deze mantel ziet men de moeste bo ring in de vorm van kraag en manchetten terwijl ook de zoom vaak is afgezet met eer randje bont. We spreken wel van «randje» want noch de boord aan de zoom, noch de manchetten zijn dit jaar breed te noemen- ook de. kragen zijn over "het algemeen aan de kleine kant. Royale bontkragen zijn eer der sporadisch. Sommige mantels in hoofdzaak de sportieve modellen met cein tuur zijn uitgerust met een capuchon in bont. Warm en behagelijk! VLUCHTIGE AANTEKENINGEN JE MOET ERVAN HOUDEN In de Vere nigde Staten van Amerika kan men thans geparfumeerde boter kopen. De verschillen de geuren zijn kaneel, sinaasappel, hesp en ahorn. BEJAARDEN TEHUIS In de Duitse stad Darmstadt bestaat een tehuis voor ouden van dagen, waar het werk door hen zelf wordt gedaan. Zij hebben daarin veel ple zier, houden hun eigen kamer schoon en koken zelf. Wie ziek is wordt door de buren geholpen of door een paar gepensioneerde verpleegsters, die voor alle zekerheid in het huis zijn opgenomen. Er staan wasautomaten ter beschikking van deze bejaarden, die voor een kamer 35 Mark (ongeveer 450 F) per maand beta len. Alleen oude mensen met een inkomen beneden 280 Mark (3600 F) per maand ko men in aanmerking voor dit tehuis, dat 215 kamers heeft. Men wil aan dit complex nog een internaat voor wezen toevoegen, onder het motto Eenzamen moeten eenzamen op vrijwillige basis ho'pen Een voorbeeld dat ook in ons land navol ging verdient- Uw appartement in een privé-park van 6 Ha. 33 RAFFELGEMSTRAAT (Sint Annawij k) AALST Volledig afgewerkt, sleutel op deur Centrale verwarming met koud en warmwaterverdeling Geinstalleerde badkamer Kelder Ruime Terrassen met 1 slaapkamer met 2 slaapkamers met 3 slaapkamers 370.000 Fr. 470.000 Fr. 570.000 Fr. Een klein beginkapitaal is reeds voldoende: financiering mogelijk tot 80 terugbetaalbaar als een gewone huur. Alle inlichtingen worden U graag ter plaatse verstrekt, dagelijks van 9 tot 12 u. en van 14 tot 20 u., ook 's zaterdags, of telefonisch nrs. 299.37 en 299.38. Programma vorming en volmaking ondernemingsleiders en kaderpersoneel Het Produktiviteitskomitee Denderstreek dat in 1962 werd opgericht, heeft zoals men weet tot doel de opvoering van de produk tiviteit in de ondernemingen in de streek te bevorderen. Het werkt daartoe samen met de Belgische Dienst Opvoering Produktivi teit, kortweg B.P.O.P. Het Produktiviteitskomitee Denderstreek is paritair samengesteld uit vertegenwoor digers van werkgevers en werknemers; deze zijn momenteel Voorzitter G. Gilbos, nijveraar, Aalst Ondervoorzitter J. Van Droogenbroeck ABVV, Aalst. Leden J. Bmnemans, ABVV, Aalst; C Boel, nijveraar, Herdersem; P. Callebaut nijveraar, Erembodegem; R. De Cooman nijveraar, Nieuwerkerken; R. De Gols, Li berale Vakbond, Aalst; A. De Roeck, ACV Aalst; W. De Turck, arr. secretaris ACV Aalst; L. De Vos, nijveraar, Zottegem; F Huylebroeck, ACV Aalst; R. Itschert, nij veraar, Asse; P. Meganck, nijveraar, Aalst; O. Poppe, Liberale Vakbond Aalst; G. Uyt tersprot, nijveraar, Erembodegem; J. Van der Veken ABW Aalst; E. Saeys, onder voorzitter Ekonomisch Expansiekomitee; W Van Nuffel, attaché Min.; II. Rabbaut, se kretaris Ekonomisch Expansiekomitee. Voor het as. seizoen 1965 66 wordt op nieuw een reeks cursussen ingericht waar bij verschillende problemen met betrekking tot de onderneming, personeelsbeleid, in koop, magazijnbeheer, produktie, kostprijs berekening, verkoop, ons zullen ontleed door ter zake bevoegde specialisten. 1. Bestemd voor ondernemers Docenten Ir. J. Lammens en Ir. F Possé 12 zittingen vanaf september woensdagavond om de veertien dagen: Interproffesioneel zelforganisatiepro gramma voor middelgrote en kleine ondernemingen. 2. Bestemd voor kaderleden uit de pro duktie of administratieve hoofden \an de Planningsdiensten Docent J. De Roeck, Aalst Station straat 31-32, vrijdagavonden. A. Interprofessioneel zelforganisatiepro gramma voor middelgrote en kleine ondernemingen. B. Produktiebeheer Arbeidsanalisten Lager kaderpersoneel Lager kaderpersoneel vervolg Studiedag Planningstechnieken Planningstechnieken Magazijnbeheer C. Kommercieel beheer Inkoop Kommercieel beleid D. Personeelsbeheer E. Administratief beheer Marginale kostprijsberekening als basir voor Rentabiliteitsstudie en Begrotings beheer. Vereenvoudiging van de Administratie ve arbeid. Meer inlichtingen kunnen bekomen wor den Stationstraat 31 Aalst. Tel. (053)268.8r WEKELIJKSE BALANS DER tfcKKbEkÖürtdcv>4LLk:N 18 DODEN TER PLAATSE Tijdens de week van 13 tot 19 septembe werden op de wegen en in de agglomeratie waar het toezicht op het verkeer door di Rijkswacht wordt uitgeoefend, 1.432 ve» keersongevallen vastgesteld. Achttien personen overleden ter plaatse 232 werden ernstig en 729 licht gekwetsl Tijdens het weekeinde gebeurden er 54 ongevallen waarbij 10 doden ter plaatse 106 ernstig gekwetsten. De voornaamste oorzaken van de dodelijk ongevallen zijn gevaarlijk inhalen 3; nu naleven van de snelheidsbeperking 2, we geren stil te houden voor rood licht of sei van bevoegde agent 2; geen voorrang v rechts verleend 3; andere voorrangsregi vermoeidheid of gebrek aan ervaring niet nageleefd 1; onvoldoende verlichting voetgangers dié zonder kijken de rijwe oversteken 2; gaan op rijweg of berm 1; ai i ciere omstandigheden 1. De verdeling van de ongevallen per pr^ i vincie Brabant 249; Henegouwen 235j Oost-Vlaanderen 196; Luik 165; West-Vlaa deren 164; Limburg 142; Antwerpen 12 i Namen 107; Luxemburg 53. ooo DE WERKLOOSHEID Tijdens de week van 5 tot 11 septemb werden er per dag gemiddeld 26.594 vi ledig en 12.601 gedeeltelijk werklozen kontroleerd, hetzij een totaal van 39.1 werklozen. Vergeleken met de vorige week werd e< vermeerdering van 265 volledig en van 1.9 gedeeltelijk werklozen genoteerd. De stijging van de volledige werkloo heid doet zich voornamelijk voor in de h telnijverheid aan de kust. De vermeert ring van de gedeeltelijke werkloosheid d uitsluitend de mannen treft, is hoofdzakeli het gevolg van de talrijke werkonderbi kingen in de kolenmijnen van het Kempisi bekken en onder de havenarbeiders te Ad werpen." Men noteert anderzijds een regelmatig bedrijvigheid in de sector kleding. ooo LOTENLENING 1953 Bij de 649e trekking van de Lotenlenii 1953 is een lot van 1.000.000 gevallen obligatie reeks 971 nr. 196 en een lot v; 250.000 F is gevallen op obligatie reeks 29 nr. 207. De andere obligaties van die reeksen zi terugbetaalbaar tegen 1.000 F. oOo INVOER Volgens voorlopige cijfers medegedee door het Nationaal Instituut voor Statistif bedroeg de invoer in juli 1965 (26 wei dagen) 7.109.891 ton, met een waarde vi 25.291 418.000 F en in juni (25 werkdagei 6.941.131 ton met een waarde 25.689.651.000 F. De definitieve cijfers voor de invoer t dens de maand juli 1964 (26 werkdage zijn 7.112.735 ton voor 24 286 435 000 F, ooo DE KOLENVOORRADEN Tijdens de week van 30 augustus tot september 1965 onderging de Limburgse lenstock opnieuw een gevoelige daling bedroeg op 6 september 926.012 ton. De nationale kolenstock steeg in dezelf periode amper met 5.793 ton en bedroeg 6 september 2,004.940 ton.

De Gazet van Aalst | 1965 | | pagina 2